صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: آن مرد با اسکار آمد

 1. #1

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۶ [ ۲۰:۲۹]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۴-۰۲
  محل سکونت
  rasht
  نوشته ها
  707
  امتیاز
  10,784
  سطح
  1
  Points: 10,784, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  7,271
  سپاس شده 5,089 در 722 پست

  پیش فرض آن مرد با اسکار آمد

  سرانجام انتظار به پایان رسید و آن لحظه دوست داشتنی فرا رسید: "جدایی نادر از سیمین " برنده اسکار بهترین فیلم خارجی شد ؛ حالا دیگر برای اینکه بدانیم بهترین فیلم جهان چیست نباید منتظر باشیم تا دوبله فارسی میلیونر زاغه نشین به بازار بیاید. حالا دیگر همه مردم دنیا باید برای دیدن بهترین فیلم جهان ، جلوی سینماهای شهر خود صف بکشند تا شاهکار... "اصغر فرهادی" را به تماشا بنشینند و این ما هستیم که پیش از همه جهانیان افتخار دیدن "جدایی نادر از سیمین" را داشته ایم.

  هنوز طعم شیرین گلدن گلوب وآن حرف های ساده و دلنشین فرهادی زیر زبانمان است و این بار آقای سینمای ایران با همان صفا و سادگی بر بلندای سینمای جهان ایستاده است.

  او این بار در حالیکه مجسمه طلایی اسکار را در دست دارد از ما سخن می گوید و پیام صلح را از جانب ما به دنیا می رساند.

  و ما ، همان مردمی که برای اعلام نام "اصغر فرهادی" توسط مجری اسکار، یک سال لحظه شماری کرده بودیم و هنگامی که این لحظه فرا رسید ، هق هق و قهقهه مان در هم آمیخت؛ همان مردمی که او هنگام دریافت جایزه گلدن گلوب نیز از ما سخن گفت، ما امروز میزبان همه چشم هایی هستیم که اوج هنر مارا به تماشا نشسته اند و به احترام فرهادی و نادر و سیمینش کف می زنند.

  رسول صدر عاملی پیش از اینکه فرهادی جایزه گلدن گلوب را تصاحب کند گفته بود: " اصغر فرهادی جایزه گلدن گلوب را دریافت خواهد کرد و آن وقت جشنی جانانه خواهیم گرفت و همه شهر و شهرهایمان می شود خانه سینما."

  حالا آن روز بزرگ فرارسیده و ما که شب را با چشمان بیدار و امیدوار به صبح رسانده ایم در"خانه سینما" یی به وسعت سرتاسر ایران زمین ، دنیا را به تماشای شکوه یک جدایی دعوت می کنیم.

  مردم دنیا سلام. اینجا ایران، خانه نادر ، سیمین و اصغر فرهادی است و او اسکار را برای ما به ارمغان آورده است. این موفقیت را به فرهادی ، تیمش و همه مردم هنردوست ایران تبریک می گوییم.
  اصغر فرهادی هنگام دریافت جایزه اسکار: «سلام به مردم خوب سرزمینم. در این لحظه ایرانی های بسیاری در سراسر جهان در حال نظاره ما هستند و تصور می کنم که خیلی خوشحال هستند. خوشحالند نه تنها به خاطر یک جایزه مهم، یک فیلم یا یک ...فیلمساز، بلکه به خاطر اینکه در زمانی که سخن از جنگ، تهدید، و خشونت بین سیاستمداران مبادله می شود، نام کشورشان، ایران، در اینجا از دریچه فرهنگ باافتخارش به زبان مى‌آید، فرهنگ غنى و کهنی که زیر غبار سنگین سیاست پنهان شده است. من با افتخار این جایزه را به مردم کشورم تقدیم مى‌کنم، مردمى که به تمام فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام مى‌گذارند و از خصومت و خشونت بیزارند.»
  سر اسلحه رو رو به آسمون گرفت و ماشه رو کشید. گفت «. خدا کنه برگرده همینجایی که من نشستم »:

 2. 22 کاربر از پست مفید SHS-908 سپاس کرده اند .

  afshinra (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),aliarminy (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),alirezaash (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),amr (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),Artas (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),f-k-sam (جمعه ۱۲ اسفند ۹۰),farhad-2007 (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),fariman (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),fooroogh (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),hooman torabiyan (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),hossein_usb (یکشنبه ۱۴ اسفند ۹۰),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),hr67 (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),MIRMOHAMADI (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),m_shabzendeh (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),Neda Ariania (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),new life (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),عباس ترابیان (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),pure love (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),refigh.bamaram (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),sassy (چهارشنبه ۲۴ اسفند ۹۰),ztb (یکشنبه ۲۸ اسفند ۹۰)

 3. #2

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۱۸ آذر ۹۳ [ ۱۶:۰۴]
  تاریخ عضویت
  ۹۷-۰۷-۲۵
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته ها
  4,222
  امتیاز
  132,092
  سطح
  1
  Points: 132,092, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  15,807
  سپاس شده 46,886 در 4,339 پست

  پیش فرض پاسخ : آن مرد با اسکار آمد

  سلام

  واقعاً احساسي كه از شنيدن اين خبر بهم دست داد، گفتني نيست. به دست اندركاران فيلم جدايي نادر از سيمين و به همه مردم خوب ايران تبريك مي گم.

  اما ديشب وقتي اخبار شبكه 4 (ساعت 8 شب) به اين خبر رسيد، گوينده خبر اعلام كرد كه اصغر فرهادي در هنگام دريافت جايزه گفت:... و بعد فقط اين جمله پخش شد: "سلام به مردم خوب سرزمينم"! واقعاً چرا همه صحبت هاي فرهادي رو پخش نكردن! ظاهراً اين صحبت ها به مذاق خيلي ها خوش نيامده! همان هايي كه از تهديد و جنگ و خشونت لذت مي برند و همان هايي كه به عمد قصد دارند حتي خاطره فرهنگ كهن ايراني رو از ذهن نسل هاي امروز و فرداي ما پاك كنند.
  «سلام به مردم خوب سرزمینم.

  در این لحظه ایرانی های بسیاری در سراسر جهان در حال نظاره ما هستند و تصور می کنم که خیلی خوشحال هستند. خوشحالند نه تنها به خاطر یک جایزه مهم، یک فیلم یا یک ...فیلمساز، بلکه به خاطر اینکه در زمانی که سخن از جنگ، تهدید، و خشونت بین سیاستمداران مبادله می شود، نام کشورشان، ایران، در اینجا از دریچه فرهنگ باافتخارش به زبان مى‌آید، فرهنگ غنى و کهنی که زیر غبار سنگین سیاست پنهان شده است.

  من با افتخار این جایزه را به مردم کشورم تقدیم مى‌کنم، مردمى که به تمام فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام مى‌گذارند و از خصومت و خشونت بیزارند.»

  متشكرم
  http://www.raazebaghaa.com/image.php?type=sigpic&userid=2&dateline=1202073866

 4. 22 کاربر از پست مفید Neda Ariania سپاس کرده اند .

  afshinra (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),aliarminy (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),alirezaash (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),amr (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),Artas (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),f-k-sam (جمعه ۱۲ اسفند ۹۰),farhad-2007 (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),fariman (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),fooroogh (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),hooman torabiyan (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),hossein_usb (یکشنبه ۱۴ اسفند ۹۰),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),hr67 (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),MIRMOHAMADI (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),m_shabzendeh (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),new life (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),عباس ترابیان (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),pure love (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),refigh.bamaram (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),sassy (چهارشنبه ۲۴ اسفند ۹۰),SHS-908 (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),ztb (یکشنبه ۲۸ اسفند ۹۰)

 5. #3

  آخرین بازدید
  شنبه ۱۲ بهمن ۹۲ [ ۱۵:۵۴]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۵
  نوشته ها
  1,021
  امتیاز
  12,200
  سطح
  1
  Points: 12,200, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  14,588
  سپاس شده 10,021 در 1,092 پست

  پیش فرض پاسخ : آن مرد با اسکار آمد

  درود

  دردو بلاش بخوره تو سر اون معاونتي كه بزرگترين جشنواره فيلم جهان رو با جشنواره گچساران مقايسه كرد و بقيه پاچه خواران سينمائيش خصوصا آقايان فرج.س و مسعود.د و محمدرضا.ش و...

  درود به شرفش فرهادي عزيز كه تو اين وضعيت افسردگي و درموندگي همه يكم غرور و شادي برامون هديه آورد.
  بدرود

 6. 18 کاربر از پست مفید MIRMOHAMADI سپاس کرده اند .

  aliarminy (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),amr (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),Artas (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),f-k-sam (جمعه ۱۲ اسفند ۹۰),farhad-2007 (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),fariman (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),fooroogh (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),hooman torabiyan (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),m_shabzendeh (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),Neda Ariania (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),new life (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),عباس ترابیان (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),pure love (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),refigh.bamaram (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),sassy (چهارشنبه ۲۴ اسفند ۹۰),SHS-908 (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),ztb (یکشنبه ۲۸ اسفند ۹۰)

 7. #4

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵ [ ۱۱:۲۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۹-۰۹-۲۲
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته ها
  89
  امتیاز
  5,196
  سطح
  1
  Points: 5,196, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 26.0%
  سپاس ها
  630
  سپاس شده 713 در 91 پست

  پیش فرض پاسخ : آن مرد با اسکار آمد
  آقای فرهادی به هنگام دریافت این جایزه، سخنانش را با سلام به «مردم خوب» سرزمینش آغاز کرد و گفت که «ایرانی های زیادی در سراسر جهان در حال تماشاى این لحظه‌اند و تصور می کنم که

  خوشحالند. نه فقط به خاطر یک جایزه مهم، یک فیلم یا یک فیلمساز. آن‌ها خوشحال‌اند چون در


  روزهایى که میان سیاستمداران حرف از جنگ، تهدید، و خشونت تبادل می شود، نام کشورشان


  ایران از دریچه باشکوه فرهنگ به زبان مى‌آید. فرهنگى غنى و کهن که زیر غبار سیاست پنهان

  مانده است

 8. 19 کاربر از پست مفید refigh.bamaram سپاس کرده اند .

  aliarminy (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),alirezaash (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),amr (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),Artas (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),f-k-sam (جمعه ۱۲ اسفند ۹۰),farhad-2007 (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),fariman (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),fooroogh (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),hooman torabiyan (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),MIRMOHAMADI (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),m_shabzendeh (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),Neda Ariania (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),new life (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),عباس ترابیان (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),pure love (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),sassy (چهارشنبه ۲۴ اسفند ۹۰),SHS-908 (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),ztb (یکشنبه ۲۸ اسفند ۹۰)

 9. #5

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۲ [ ۱۳:۲۴]
  تاریخ عضویت
  ۸۹-۰۲-۲۰
  نوشته ها
  239
  امتیاز
  4,121
  سطح
  1
  Points: 4,121, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  2,446
  سپاس شده 1,880 در 250 پست

  پیش فرض پاسخ : آن مرد با اسکار آمد

  سلام

  به اصغر فرهادي و عوامل دست اندركار تهيه اين فيلم تبريك مي گم.

  اگه بعضي ها دوست ندارن اين صحبت هاي ارزشمند رو پخش كنند ما اينكار رو مي كنيم.

  گفته های اصغر فرهادی هنگام دریافت اسکار: در این لحظه بسیاری از مردمان کشورم ما را تماشا می کنند و همگی خوشحال هستند؛ نه به خاطراهمیت دادن به ما یا به خاطر فیلم یا سازنده آن، بلکه در این دورانی که ما از جنگ صحبت می‌کنیم و ترس و رعب بین کشورهایمان رد و بدل می‌شود، نام کشورم ایران در این جا با فرهنگ و تمدن بی‌نظیرش برده می شود.
  فرهنگ غنی و باستانی کشورم زیر گرد و غبار سنگین سیاست پنهان شده است. من با افتخار این جایزه را به مردم کشورم تقدیم می کنم؛ مردمی که به تمام تمدن ها و فرهنگ ها احترام می‌گذارند و هر گونه خصومت و خشمی را خوار می‌شمارند.

 10. 20 کاربر از پست مفید fariman سپاس کرده اند .

  aliarminy (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),alirezaash (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),amr (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),Artas (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),f-k-sam (جمعه ۱۲ اسفند ۹۰),farhad-2007 (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),fooroogh (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),hooman torabiyan (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),hossein_usb (یکشنبه ۱۴ اسفند ۹۰),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),MIRMOHAMADI (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),m_shabzendeh (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),Neda Ariania (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),new life (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),عباس ترابیان (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),pure love (سه شنبه ۰۹ اسفند ۹۰),refigh.bamaram (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),sassy (چهارشنبه ۲۴ اسفند ۹۰),SHS-908 (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),ztb (یکشنبه ۲۸ اسفند ۹۰)

 11. #6

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۶ [ ۲۰:۲۹]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۴-۰۲
  محل سکونت
  rasht
  نوشته ها
  707
  امتیاز
  10,784
  سطح
  1
  Points: 10,784, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  7,271
  سپاس شده 5,089 در 722 پست

  پیش فرض پاسخ : آن مرد با اسکار آمد

  رخشان بني‌اعتماد:
  رخشان بني‌اعتماد در پي موفقيت «جدايي نادر از سيمين» در اسكار، متني را منتشر كرد. كارگردان معتبر سينماي ايران در اين متن نوشته است: « اصغر فرهادي اولين جايزه اسكار را براي سينماي ايران گرفت، اما افتخاري بالاتر از يك جايزه به ملت ايران داد. كاش زماني كه اين جايزه ...درموزه سينماي ايران جاي مي‌گيرد، براي ثبت در تاريخ، گفته‌هاي اصغر فرهادي كنار آن نوشته شود.

  نوشته شود تا بازخواني شود و به يادها سپرده شود كه در زمانه واهمه‌هاي پنهان از واژه‌هاي تحريم و تهديد و جنگ، در سحرگاه امروز 8 اسفندماه 1390، سينماي ايران توانست با زبان هنر، پيام صلح خواهي ملت خود را به جهان اعلام كند.»


  محمدرضا گلزار:
  اصغر فرهادي عزيز
  لبخندي كه بر لبان هر ايراني نشاندي، جاودانه در تاريخ فرهنگي اين مرز و بوم باقي مي‌ماند، پاداش صداقت را جز اين نيست.
  ... پيروز و سربلند باشي همچون گذشته ها...


  رامبد جوان:
  اصغر فرهادى با يك فيلم غم انگيز به اندازه دهها فيلم كمدى ناب، خنده و شادى به مردم ايران هديه داد. جدا" اسكار هم برايش كم است.


  قسمتی از نامه پیمان معادی به اصغر فرهادی

  "وقتی آنجلينا جولی درباره کار بعدی‌ات پرسيد و ساده و راحت درخواست کرد که در فيلمت بازی کند و در پاسخ حرفت که گفتی شخصيت زن فيلمت فرانسوی زبان است، گفت تا آن تاريخ می‌تواند زبان فرانسه ياد بگيرد، من غرق در غرور شدم
  *پیام تبریک حامد بهداد به اصغر فرهادی*

  اصغرفرهادی عزیز، متشکریم که صبح میلیون‌ها ایرانی را امروز، بخیر کردی! آقای فرهادی عزیز متشکریم که ایران را جز با نامی از جنگ و تحریم و سلاح اتمی یاد کردی، آقای فرهادی عزیز این حس قشنگ هزاران ایرانی تقدیم به شمایی که بهتر از خیلی‌ها می‌دانید، که چقدر این مردم غمگین، محتاج دقایقی این چنین هستند. مردمی که شادابی‌شان به یغما می‌رود، آنانی که از غرور و تعصب ملی، دیروقتی است که تنها یادی در خاطرشان مانده است، شما می‌دانی که باید سلامت را به زبان ما بگویی!
  به یقین که هنر، زبان مشترک ملت‌هاست.

  مریلا زارعی در این زمینه یادداشتی در اختیار خبرگزاری سینمای ایران قرار داد که بخش‌هایی از آن را می‌خوانید:

  ... «امروز چقدر مهر گرفتیم و چقدر با تمام وجود مهربانی خانواده سینما را لمس کردیم. همه با پیام های خود دلگرممان کردند.

  دلگرممان کردند که همچنان از اهالی فرهنگشان انتظار دارند که آنچنان که شایسته نام ایران و ایرانی است در عرصه های فرهنگی جهان بدرخشند و با زبان بی بدیل هنر فریاد کنند که همانا هنر نزد ایرانیان نیز هست.
  در زمانه‌ای که دشمن به هر بهانه‌ای در حال تخطئه تمدن غنی و اصیلمان است؛ چه گواراست این توفیق و چه دلپذیر است خرسندی حاصل از این پیروزی.
  هر چند که در ادامه شاهد فصلی نوین در درخشش سینمای‌مان در عرصه جهان خواهیم بود اما خوب است که با خود این را تکرار کنیم که برای مبارزه با دشمن چه سلاحی کوبنده‌تر از علم و ادب و هنر.
  آن‌قدر تواضع کردیم و آن‌قدر هنرمندان‌مان را نادیده گرفتیم و در حواشی غرق شدیم؛ که سیصدها؛ ساخته شد. آن‌قدر از سرمایه هامان غافل شدیم و بی مهری کردیم که نه تنها از دست‌شان دادیم بلکه با تصاویر غیر منتظره نیز مواجه شدیم...»
  سر اسلحه رو رو به آسمون گرفت و ماشه رو کشید. گفت «. خدا کنه برگرده همینجایی که من نشستم »:

 12. 19 کاربر از پست مفید SHS-908 سپاس کرده اند .

  aliarminy (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),alirezaash (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),amr (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),Artas (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),f-k-sam (جمعه ۱۲ اسفند ۹۰),farhad-2007 (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),fariman (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),fooroogh (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),hossein_usb (یکشنبه ۱۴ اسفند ۹۰),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),MIRMOHAMADI (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),m_shabzendeh (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),Neda Ariania (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),new life (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),عباس ترابیان (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),pure love (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),refigh.bamaram (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),sassy (چهارشنبه ۲۴ اسفند ۹۰),ztb (یکشنبه ۲۸ اسفند ۹۰)

 13. #7

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۱۸ آذر ۹۳ [ ۱۶:۰۴]
  تاریخ عضویت
  ۹۷-۰۷-۲۵
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته ها
  4,222
  امتیاز
  132,092
  سطح
  1
  Points: 132,092, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  15,807
  سپاس شده 46,886 در 4,339 پست

  پیش فرض پاسخ : آن مرد با اسکار آمد

  نقل قول نوشته اصلی توسط shs-908 نمایش پست ها
  مریلا زارعی در این زمینه یادداشتی در اختیار خبرگزاری سینمای ایران قرار داد که بخش‌هایی از آن را می‌خوانید:

  ...
  .
  .
  .

  آن‌قدر از سرمایه هامان غافل شدیم و بی مهری کردیم که نه تنها از دست‌شان دادیم بلکه با تصاویر غیر منتظره نیز مواجه شدیم...»
  سلام

  شايد جاش نباشه اما اگر منظور اين قسمت از نامه مريلا زارعي، رفتار دون شأن (اخير) گ. ف. هست، بايد بگم هيچ توجيهي رو در اينخصوص من به نوبه خودم نمي پذيرم و مي دونم خيلي ها هم مثل من فكر مي كنن.

  ايشون در ايران از جمله بازيگران خوبي بود كه خيلي زود، جايي براي خودش در اين عرصه باز كرد و سر زبان ها افتاد. به خوبي به كارش و به هنرش توجه شد و اينكه بگيم بي مهري ديد، اصلاً درست نيست. حالا با تصور اينكه هنرش جهاني بشه از ايران رفت اما ...

  اين چنين حركاتي حتي از شهره آغداشلو هم كه سال هاست اونجا زندگي مي كنه و يكبار هم نامزد دريافت جايزه اسكار شد، سر نزد!

  ارسال تصاوير (غير منتظره!!!) به قول خانم زارعي از جانب گ.ف. نه تنها بخاطر بي توجهي و بي مهري و اين قبيل توجيهات نبوده كه ريشه در بي ريشگي داره و بي بندوباري و ...

  براي يك زن (از نوع ايراني حداقل) هيچ ارزشي والاتر از حيايي نيست كه هميشه به اون شناخته شده. اينكه (چون بي مهري ديدند از دست رفتند و در نهايت با تصاوير غير منتظره از ايشان مواجه شديم) فقط توجيهاتي هست كه از يك ذهن بيمار تراوش مي كنه.

  همانقدر كه امروز اصغر فرهادي غرور و شادي رو براي ما به ارمغان آورد، گ. ف. باعث شرمساري خيلي از ما (بعنوان يك ايراني) شد...

  متشكرم
  http://www.raazebaghaa.com/image.php?type=sigpic&userid=2&dateline=1202073866

 14. 15 کاربر از پست مفید Neda Ariania سپاس کرده اند .

  amr (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),Artas (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),farhad-2007 (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),fariman (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),fooroogh (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),hossein_usb (یکشنبه ۱۴ اسفند ۹۰),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),m_shabzendeh (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),new life (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),عباس ترابیان (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),pure love (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),refigh.bamaram (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),sassy (چهارشنبه ۲۴ اسفند ۹۰),SHS-908 (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),ztb (یکشنبه ۲۸ اسفند ۹۰)

 15. #8

  آخرین بازدید
  شنبه ۰۷ دی ۹۲ [ ۱۶:۲۱]
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۷-۱۷
  محل سکونت
  Tabriz
  نوشته ها
  782
  امتیاز
  10,193
  سطح
  1
  Points: 10,193, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  4,815
  سپاس شده 5,349 در 795 پست

  پیش فرض پاسخ : آن مرد با اسکار آمد

  سلام
  من هم به آقای فرهادی عزیزوهمکارانشون و همه ایران تبریک می گم.
  من بابت جوایز کسب شده این فیلم واقعا خوشحال شدم .  فرهادی در کنار خانواده

  داغ اولاخ...اوجــــا اولاخ ... آشــــــــمیاخ
  دریــــا اولاخ...موج اولاخ ... داشــــــمیاخ
  ایلان اولاخ... افعی اولاخ...ساشــــمیاخ
  کیشی اولاخ ... سوز وراخ...گاشـــمیاخ


 16. 15 کاربر از پست مفید m_shabzendeh سپاس کرده اند .

  alirezaash (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),amr (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),Artas (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),f-k-sam (جمعه ۱۲ اسفند ۹۰),farhad-2007 (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),fooroogh (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),hossein_usb (یکشنبه ۱۴ اسفند ۹۰),MIRMOHAMADI (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),Neda Ariania (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),new life (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),عباس ترابیان (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),pure love (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),sassy (چهارشنبه ۲۴ اسفند ۹۰),SHS-908 (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),ztb (یکشنبه ۲۸ اسفند ۹۰)

 17. #9
  ztb
  ztb آنلاین نیست.

  آخرین بازدید
  یکشنبه ۲۰ دی ۹۴ [ ۱۵:۰۹]
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۷-۱۶
  محل سکونت
  اصفهان
  نوشته ها
  1,039
  امتیاز
  13,215
  سطح
  1
  Points: 13,215, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 51.0%
  سپاس ها
  6,490
  سپاس شده 6,599 در 1,044 پست

  پیش فرض پاسخ : آن مرد با اسکار آمد

  سلام عباس کیارستمی سراغ اسکار نرفت ؟ الان چیکار میکنه ؟

  اگر در هوا پری مگسی باشی ، اگر بر روی آب روی خسی باشی ، دلی بدست آر تا کسی باشی

 18. 5 کاربر از پست مفید ztb سپاس کرده اند .

  amr (چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰),Artas (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),f-k-sam (جمعه ۱۲ اسفند ۹۰),fooroogh (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),m_shabzendeh (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰)

 19. #10

  آخرین بازدید
  شنبه ۰۷ دی ۹۲ [ ۱۶:۲۱]
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۷-۱۷
  محل سکونت
  Tabriz
  نوشته ها
  782
  امتیاز
  10,193
  سطح
  1
  Points: 10,193, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  4,815
  سپاس شده 5,349 در 795 پست

  پیش فرض پاسخ : آن مرد با اسکار آمد

  پیام جالب شهاب حسینی به اصغر فرهادی  به گزارش «کافه سینما» شهاب حسینی پیام تبریکی برای اصغر فرهادی نوشته است که متن آن در پی می آید:

  و تنها اوست یگانه خالق متعال
  سلام اصغر عزیز، شاید بی مناسبت نباشد که به مثال عهد قدیم و سرداران رشیدی که افتخارات برای این سرزمین رقم زدند، تو را نیز فاتح بزرگ نامید و سردار تاریخ ساز پهنه فرهنگ و هنر این سرزمین.
  خوشحالم که در رکابت بودم برای خدمت به فرهنگ و هنر این سرزمین که مردمان نجیبش را شایستگی بهترین هاست و عجب داستان پر فراز و نشیبی داشت این سفر بزرگ از نقطه آغاز که از اندیشه ات بر قلمت جاری شد تا لحظه ای که پرچم نجیب این دیار در یکی از قله های رفیع ادب و فرهنگ وهنر جریان ساز و تاثیر گذار سینمای جهان به اهتزاز در آمد و چه شیرین بودند صورت هایی که در آنان شکوه چشمان اشک بار و لب های خندان توامان جاری بود و یقینم بر این است که شعور کامل حاکم بر نظم آفرینش، صدای خلوص قلب و اندیشه تو را شنید، آنگاه که برای اولین باری که گرد هم بودیم و بر نما های مستند از تصاویر غمناک دادگاه های خانواده چشم دوخته بودیم، تو به جای اینکه بگویی فیلمی خواهیم ساخت چنین و چنان، گفتی: "بچه ها می بینید مشکلات مردم را؟" و این خلوص خدمت بود و قربانی هابیل که بر درگاه احدیت پذیرفته شد، آن را برکت داد و بر بام فرهنگ جهان بیافراشت و به واسطه آن دل ملتی را که هر روز و به هر بهانه صدایش می کنند گرم و شاد و امید وار کرد.
  اما در میان این آواهای خوش شادمانی، به گوش رسید صدای قابیل هایی که ناهنجار و گوش خراش داد سخن سردادند از بی ارزش بودن تلاشت. چه خوش گفت شاعر که از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست اما حقیقت همیشه پیروز است.
  آنچه تو کردی سهم بودنت را کامل کرد، الهام بخش و امید آفرین شد و غبار از چهره کهن و پر اصالت این سرزمین بار دیگر برگرفت و حالا همگی با عشق بیشتری بر عمق نگاه یکدیگر چشم می دوزیم و لبخند می زنیم و خوشحالیم که این خاک، خاک بزرگ پرور است، همواره بوده و باز خواهد بود. دستانت پر توان و خدا قوت. به هم او می سپارمت که همانا خیرالحافظین است.
  داغ اولاخ...اوجــــا اولاخ ... آشــــــــمیاخ
  دریــــا اولاخ...موج اولاخ ... داشــــــمیاخ
  ایلان اولاخ... افعی اولاخ...ساشــــمیاخ
  کیشی اولاخ ... سوز وراخ...گاشـــمیاخ


 20. 12 کاربر از پست مفید m_shabzendeh سپاس کرده اند .

  amr (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),Artas (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),farhad-2007 (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),fooroogh (دوشنبه ۱۵ اسفند ۹۰),hossein_usb (یکشنبه ۱۴ اسفند ۹۰),MIRMOHAMADI (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),Neda Ariania (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),new life (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),pure love (یکشنبه ۲۱ اسفند ۹۰),sassy (چهارشنبه ۲۴ اسفند ۹۰),SHS-908 (شنبه ۱۳ اسفند ۹۰),ztb (یکشنبه ۲۸ اسفند ۹۰)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •