• طراحی سایت برای استارتاپ ها

در جهان امروز، اگه شما مدیر یه کسب و کار هستید و برای کارتون هنوز سایت درست نکردید بدون شک دارید کارتونو از دست میدید. شک نکنید. دیگه اون زمونها که کسب و کارها محلی بودند و میتونستید بدون سایت هم به زندگیتون ادامه بدید گذشته. اگه بخواهید همچنان این طرز تفکر رو حفظ کنید متاسفانه باید بگم به واقعیت تلخ خارج شدن از رده تجارت خواهیدرسید.
دوست دارید به همچین جایی برسید؟
ما بعد از این همه سالی که تو کار بازاریابی آنلاین هستیم، هنوز هم میبینیم خیلی از شرکتها یه سایت قدرتمند و پرامکانات و استاندارد ندارن و این جنبه از کسب و کارشونو ندید میگیرن و بهش اولویت نمیدن. دلیل حرفم هم این آماره:
بیشتر از 4/2 میلیارد نفر هر روز از اینترنت استفاده میکنن.
حدود 90% از این تعداد برای چیزهایی که میخوان بخرن سرچ میکنن.
40% از کاربرهای اینترنت طی یک ماه گذشته خرید اینترنتی انجام دادن.
بیش از 70% از مشتریهای بالقوه قبل از اینکه با شما وارد تجارت بشن، در موردتون به صورت آنلاین تحقیق میکنن.
55% از خریدارها میگن در مورد محصولات یا خدماتی که استفاده میکنن سرچ میکنن.
52% از خریدارها میگن انتظار دارن تا سال 97 نصف محصولاتشونو آنلاین بخرن.
بر اساس این حقایق میتونید به اهمیت داشتن سایت پی ببرید.
من سایت دارم
متقاعد کردن یه نفر که سایت نداره راحتتر از متقاعد کردن یه نفره که سایتی ناکارآمدی داره. خیلی ها فکر میکنن همین که سایت داشته باشن کافیه و دیگه نیازی نیست براش کاری بکنن.
یادتون باشه سایت شما قرار نیست به عنوان کارت تجاریتون باشه، بلکه سایت یه ابزار خیلی قدرتمنده که میتونه کسب و کارتونو رونق بده. اگه بگم به اندازه آسمونها میتونید باهاش بازاریابی انجام بدید بازم کم گفتم. جهان وب محدودیتهای جهان مادی رو نداره و میتونید هر وقت خواستید از محلتون به سراسر جهان برید. فقط بستگی به تصمیم خودتون داره. شما دوست دارید چطور مدیریتش کنید.
  • من سایتمو ساختم، حالا چی؟

ما میتونیم این بحث رو همچنان ادامه بدیم اما آخرش اینه که سایت مهمه و باید سایتتون هم به اندازه کسب و کارتون خاص باشه، باید بتونید سایتتونو طوری بسازید و مدیریت کنید که براتون کاربردی باشه. در ضمن حتما یادتون باشه که همه سایت ها یکسان ساخته نمیشن. کدنویسی سایت خیلی مهمه و میتونه باعث موفقیت یا شکستتون بشه، پس حواستون باشه طراحی سایتتونو دست هر کسی نسپرید. شاید فکر کنید با انتخاب بعضی گزینه ها میتونید بیشتر صرفه جویی کنید، در حالی که درواقع آخرش مجبور میشید بیشتر از اون چیزی که فکرشو بکنید خرج کنید.
  • آیا کدها روی سایت اثر میذارن؟

بله قطعا. اونقدر اثرگذاریشون زیاده که میتونه منجر به سایت خیلی عالی یا خیلی افتضاح بشن. گوگل، بینگ و موتورهای جستجوی دیگه (که کاربرهارو به سایتتون میارن) 100% به کدهای سایت، سرعت بارگذاریش و ارتباط محتواش توجه میکنن و بر اساس اینها مشتریهای بعدی رو بهتون معرفی میکنن.
این یکی از بزرگترین اشتباهاتیه که یه مدیر میتونه موقع ساخت اولین سایتش مرتکب بشه. چون نمیدونن چی بنویسن یا چطوری ایده های خوبشونو بین نوشته هاشون ارائه بدن و طبعا نتیجش این میشه که به جای اینکه از فضایی که در دسترس دارن برای محتوای مفید استفاد کنن، صفحات سایتشونو با تصاویر پر میکنن. سایتتونو به عنوان یه جعبه باز در نظر بگیرید که میتونید توش ویژگیهای مثبت سایتتونو بذارید. در این صورت نصفشو خالی رها میکنید؟
  • با این همه رقابت چه کنیم؟

بله رقابت هم هست، زیاد هم هست و گاهی هم واقعا خسته کننده میشه. اما قطعا شما تو جهان فیزیکی هم رقیب دارید پس این نباید شما رو از ساختن سایت مأیوس کنه. وقتی شما میخواهید تازه کسب و کارتونو راه بندازید، خیلی ها رشد کردند و غولی شدند برای خودشون، تو نت هم همینه.
  • حقایقی در مورد فروشگاه های اینترنتی

اقتصاد فروش اینترنتی تو امریکا 349 میلیارد دلار شده
انگلیس در سال گذشته به حدود 25/52 میلیارد پوند رسید
سال گذشته فروش فروشگاه های اینترنتی در سراسر جهان به 7/1 تریلیون رسید
اگه خدمات ارسال رایگان همه ارائه بشه، 8 نفر از هر 10 مشتری به خریدار تبدیل میشن و خرید انجام میدن
در سال 94 فروش فروشگاه های اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی تا 202% افزایش پیدا کرد
  • من متقاعد شدم، حالا چی کار کنم؟

حالا که قبول کردید کسب و کارتون نیاز به سایت داره، باید دنبال کسی بگردید که براتون یه سایت مفید و به درد بخور راه بندازه. دنبال ارزونترین ها نباشید، معمولا اینجور خدمات خیلی ارزون به درد نمیخورن. خودتون تا حالا تجربشو داشتید که این جور چیزهای ارزون اونطور که میخواستید براتون کار کرده باشه؟ حاضرید کسب و کارتونو سر همچین قماری بذارید؟ بهتره دنبال یه شرکت مجرب بگردید و از طریق گوگل یه سرچ انجام بدید و مشتریهاشونو پیدا کنید. ببینید نظر مشتریهاشون چیه. قطعا مشتریها خیلی میتونن تو انتخاب کمکتون کنن.
قبل از اینکه تصمیم نهاییتونو بگیرید باید این موارد رو هم بررسی کنید:
اطمینان حاصل کنید که سایتتون خاصه و شما رو و کسب و کارتونو و هدف نهایی کسب و کارتونو بازتاب میده.
اطمینان حاصل کنید که سایتتون با قالب های آماده ساخته نمیشه.
سایت توسعه دهندتونو چک کنید و اطمینان حاصل کنید که سریع لود میشه و ظاهر خوبی داشته باشه.
نظرات و نقدهایی رو که به صورت آنلاین راجع به شرکت مد نظرتونو نوشته شده رو بخونید.
ببینید مشتریها نقد و بررسی های ویدئویی در موردشون گذاشتن یا نه. نقدهای ویدئویی کمتر پیش میاد جعلی باشن و میتونید نظر واقعی شخص رو ازش استخراج کنید.
صفحه مشتریهاشونو ببنید
شبکه های اجتماعیشونو چک کنید.
خب حالا چی؟
حالا نوبتش رسیده که من خدمات خودمونو بهتون معرفی کنم. ما بیش از 14 ساله که داریم خدمات طراحی، توسعه و سئوی سایت انجام میدیم. توسعه دهنده های سایت ما دانش آموخته این کارند و میتونید مطمئن باشید که کارشونو بلندند. گروهی روی سایت شما کار خواهند کرد که تو کدنویسی استادند و میدونن موتورهای جستجو چه چیزهایی رو دوست دارن. برای دیدن سایت مشتری های ما به صفحه مشتری های سایت دارکوب مراجعه کنید. خوشحال میشیم با ما تماس بگیرید.
طراحی سایت دارکوب