نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: تیره پرستویان-apodidae

 1. #1

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۱۶ دی ۹۵ [ ۲۲:۲۲]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۱۰
  نوشته ها
  503
  امتیاز
  14,708
  سطح
  1
  Points: 14,708, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 26.0%
  سپاس ها
  11,338
  سپاس شده 3,631 در 497 پست

  پیش فرض تیره پرستویان-apodidae

  تیره پرستویان-apodidae

  تعداد گونه ها :4
  تیره پرستویان-apodidae  این تیره شامل پرندگانی است که اغلب د رهوا دیده شده و بال های کشیده و رنگ بدن عموما قهوه ای خاکستری است.  پرستوی کوچک (باد خورک کوچک)  این پرنده، 12 سانتیمتر طول دارد و کوچک ترین پرستوی منطقه است. دمش مستطیلی شکل است. (هنگامی که پهن می شود گرد است و دو شاخه نیست) و لکه سفید آشکار یدر دمگاهش دیده می شود، که نیاید آن را باچلچله ی دمگاه سفید اشتباه کرد. زیرتنه اش تیره و پر و بالش یکدست سیاه مایل به قهوه ای است و درچشمانش لکه ی سیاهی دیده می شود. هنگام پرواز به دفعات بال زده و به تناوب سر می خورد. پرنده ای کاملا اجتماعی است.


  منتشر شده در قسمت: تیره پرستویان-apodidae

  اطلاعات بیشتر در مورد: پرستوی کوچک (باد خورک کوچک)

  پرستوی شکم سفید (باد خورک کوهی)


  این پرنده، 21 سانتیمتر طول دارد و شکل و رفتارش بسیار شبیه پرستو دودی است. با این تفاوت که بسیار بزرگتر و بال زدن هایش آرامتر و عمیق است. روتنه قهوه ای، زیر تنه سفید، که با نوار پهن قهوه ای رنگی از سینه جدا شده، ودم و زیر شکم قهوه ای است.


  منتشر شده در قسمت: تیره پرستویان-apodidae

  اطلاعات بیشتر در مورد: پرستوی شکم سفید (باد خورک کوهی)

  پرستوی دودی (باد خورک دودی)


  این پرنده، 16سانتیمتر طول دارد و اندکی پرجثه تر از پرستوست. بال هایش پهن تر و نوک تیزی آن کمتر است و گاهی نیز انتهای بال ها نیز نیست. دم دو شاخه و شکاف آن اندک و انتهای آن نوک تیزی کمتری دارد. سر، به نظر پهن و صاف می آید و (لکه ی مثلثی شکلی به رنگ سفید روی گلو دیده می شود. پیشانی و جلو چشم کمرنگ تر و در تضاد با لکه ی سیاه چشمی قرار دارد. رنگ پرو بال، به طور کلی ، قهوه ای خاکستری است که زیرتنه حالت فلس مانند دارد (که در پرستوی معمولی یکدست است). زیر تنه تیره است و در تضاد با پرهای داخلی پرواز، سرو دمگاه قرار دارد. زیر بال ها و شاهپرها تیره تر ازداخل بال است.


  منتشر شده در قسمت: تیره پرستویان-apodidae

  اطلاعات بیشتر در مورد: پرستوی دودی (باد خورک دودی)

  پرستو (بادخورک)


  این پرنده ، 16 سانتیمتر طول دارد و هنگامی که پرو بالش تازه و تمیز است. به طور یکدست ، دودی به نظر می آید. اما درحالتی که پر و بالش قدیمی و مسن تر با نوع شرقی تر، قهوه ای مایل به خاکستری تیره دیده می شود. بنابر این، رنگ پر و بال بستگی به شرایط نور دارد. لگه ی گرد و سفید روی گلو متغیر بوده و گاهی نمی توان آن را دید، در روتنه تضاد رنگ دیده نمی شود. اما در زیر تنه، پرهای داخل پرواز اندکی کمرنگ تر از پرهای بدن و پوشش بال است. دمش دو شاخه و عمیق است . به سادگی با پرستوی دودی اشتباه شده و از سایر پرستوها به واسطه ی اندازه و ساخت بدن و فقدان لکه ی سفید دمگاه تمیز داده می شود.

  منبع:iranbirds

 2. 10 کاربر از پست مفید ghost سپاس کرده اند .

  berkeh (یکشنبه ۲۰ مهر ۹۳),best (یکشنبه ۱۳ مهر ۹۳),guppy (یکشنبه ۱۳ مهر ۹۳),Mahdi3000 (سه شنبه ۱۵ مهر ۹۳),Melix (یکشنبه ۱۳ مهر ۹۳),سیلوردالر (شنبه ۱۲ مهر ۹۳),عباس ترابیان (یکشنبه ۱۳ مهر ۹۳),shabnam (سه شنبه ۱۵ مهر ۹۳),shark (یکشنبه ۱۳ مهر ۹۳),ztb (سه شنبه ۱۵ مهر ۹۳)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •