نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: انسان و تانک ماهیان آکواریومی

 1. #1

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۱۸ آذر ۹۳ [ ۱۳:۰۸]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۱۱-۱۷
  محل سکونت
  کرمان
  نوشته ها
  291
  امتیاز
  9,461
  سطح
  1
  Points: 9,461, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 99.0%
  سپاس ها
  1,425
  سپاس شده 2,970 در 292 پست

  پیش فرض انسان و تانک ماهیان آکواریومی

  انسان و تانک ماهیان آکواریومی
  در بیش از 2000 سال پیش ماهی ها ی زینتی در چین در استخر ها نگهداری میشدند . جاذبه نسبت به نگهداری ماهی ها تا مدت ها ادامه یافت تا اینکه این کار در قرن نوزدهم در بریتانیا به عنوان یک سرگرمی بنا نهده شد و تانک هایی شبیه تانک های امروزی برای این کار تعبیه شد . پس از جنگ جهانی اول این سرگرمی رو به افزایش گذاشت و تا کنون روز به روز بر محبوبیت ماهی و آکواریوم داری در سایر کشورهای جهان افزوده شده است . در حال حاضر به ماهی و اکواریوم بیش از یک سرگرمی تو جه میشود و پزشکان در حال انجام مطالعاتی در زمینه اکواروم و نحوه ی تاثیر گذاری آن بر سلامت انسان هستند .
  کاهش استرس
  در پی تحقیقات انجام شده معلوم شد که وجود اکواریوم در منزل باعث کاهش فشار خون و فشارهای عصبی هست و برای ریلکسیشن گزینه ی بسیار مناسبی هست . که البته هرچه تزیینات و نوع ماهی ها زیباتر و باسازگاری بیشتری باشند اثرات ان هم افزایش خواهد یافت . وجود آکواریوم در منزل برای کودکانیکه مبتلا به اختلال کمبود توجه هستند بسیار مناسب است . و این گزینه خوبی برای والدین دلسوز میباشد .
  تانک ماهی به عنوان ضد درد
  این موضوع در مطب پزشکان و دندان پزشکان مشاهده شده است که با نگه کردن بیماران به آکواریوم باعث میشود که بیماران به دوز پایین تری از مسکن ها احتیاج داشته باشند .
  تانک ماهی و اختلات مغزی
  مشاهده شده است در مورد بیماران مبتلا به آلزایمر که یکی از شدید ترین بیمار های مغزی است و منجر به زوال عقل میشود . تانک ماهی در اتاق این بیماران باعث بهبود در رفتار و تغذیه این بیماران شده است . 2. 17 کاربر از پست مفید tassoti سپاس کرده اند .

  Amir hossein62 (دوشنبه ۰۱ شهریور ۸۹),askari (شنبه ۱۶ بهمن ۸۹),behnam 65 (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),best (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),farhad-2007 (دوشنبه ۳۰ شهریور ۸۸),N!MA (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),Neda Ariania (شنبه ۲۸ شهریور ۸۸),سیلوردالر (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),شاهزادهٔ جهنمی (یکشنبه ۲۲ اسفند ۸۹),شقایق (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),عباس ترابیان (شنبه ۲۸ شهریور ۸۸),علیرضا امیرجانی (پنجشنبه ۱۲ اسفند ۸۹),P@RSA (شنبه ۲۸ شهریور ۸۸),sadegh_54 (شنبه ۰۷ خرداد ۹۰),shark (شنبه ۲۸ شهریور ۸۸),SiamakMM (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),swing (شنبه ۲۸ شهریور ۸۸)

 3. #2

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۲۵ بهمن ۹۵ [ ۰۶:۵۱]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۱۰
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,318
  امتیاز
  26,906
  سطح
  1
  Points: 26,906, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  17,668
  سپاس شده 8,640 در 1,306 پست

  پیش فرض

  وقتي ادم جلوي اكواريم ماهي مي ايسته محو زندگيشون ميشه يه جوري باهاشون مثل اين استكه يكي ميشه و تو آب شنا ميكنه . كمي از خودش بيرون مياد .سبك و شاد ميشه .

 4. 14 کاربر از پست مفید best سپاس کرده اند .

  Amir hossein62 (دوشنبه ۰۱ شهریور ۸۹),farhad-2007 (دوشنبه ۳۰ شهریور ۸۸),N!MA (سه شنبه ۳۱ شهریور ۸۸),Neda Ariania (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),سیلوردالر (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),شاهزادهٔ جهنمی (شنبه ۲۱ اسفند ۸۹),شقایق (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),عباس ترابیان (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),P@RSA (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),sadegh_54 (شنبه ۰۷ خرداد ۹۰),sia-2009 (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),SiamakMM (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),swing (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),tassoti (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸)

 5. #3

  آخرین بازدید
  شنبه ۱۳ آذر ۹۵ [ ۱۳:۲۷]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۱۱-۰۵
  محل سکونت
  مهاباد
  نوشته ها
  423
  امتیاز
  7,749
  سطح
  1
  Points: 7,749, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  3,828
  سپاس شده 3,243 در 446 پست

  پیش فرض

  سلام

  این هم حاصل جمع آوری من در این زمینه.

  خیلی جالبه. من از این تاریخچه برای نوشتن یکی از مقاله هام استفاده کردم.  تاریخچه آکواریوم


  اولين آكواريوم با مفهوم واقعي و امروزي آن در سال 1819 ميلادي توسط شخصي به نام براند brand - a.w بوجود آمد . براند در كتاب خود در مورد استفاده از گياهان آبزي در آكواريوم و تهويه آب ، بدون نياز به تعويض آب بحث كرده است . اولين آكواريوم عمومي در سال 1853 در لندن گشايش يافت . يك سال بعد توسط مؤسس اين آكواريوم (فيليپ گاس) ، كتابي در مورد نگهداري آكواريوم در منزل به رشته تحرير درآمد . تقريباً در سال 1863 ميلادي اولين ماهيان آكواريومي استوايي به اروپا صادر گرديد. اولين گونه اي كه صادر شد، ماهي گوارمي بهشت بود. اين ماهي بسيار زيبا و مقاوم ميباشد و هنوز در آكواريومها نگاهداري ميشود . پيشرفت بعدي بكار بردن پمپ براي جريان دادن به آب آكواريوم بود كه توسط انگليسيها ساخته شد، ولي اولين بار در آكواريوم عمومي پاريس كه در سال 1860 ميلادي گشايش يافت، به كار رفت.استفاده از آكواريوم در ايران در تمدنهاي گذشته صورت مي گرفته است، ولي به كارگيري سيستم آكواريومي در ايران بر اساس اطلاعات موجود به معناي امروزي از سال 1325 هجري شمسي شروع گرديده و در سالهاي 1360-1355 هجري شمسي به اوج فعاليت خود رسيد. از زمان شروع جنگ عراق عليه ايران و ايجاد شرايط خاص اقتصادي و اجتماعي در ايران ، فعاليت تكثير و پرورش و واردات ماهيان آكواريومي تقريباً متوقف گرديد و تنها تعداد انگشت شمار در تهران و بعضي مراكز استانها اين فعاليت ادامه يافت . اين ركود تا مهرماه سال 1370 ادامه يافت و اولين مجوز موافقت اصولي و پروانه بهره برداري تكثير و پرورش ماهيان آكواريومي توسط معاونت تكثير و پرورش آبزيان شيلات ايران در آبان همان سال صادر گرديد و در نهايت به منظور ايجاد تنوع گونه اي و اصلاح ژنتيكي و ... مجوز واردات ماهيان آكواريومي از كشور سنگاپور و مالزي بانظارت شيلات ايران در ديماه 1370 هجري شمسي ، اولين مجوز واردات از سوي معاونت تكثير و پرورش آبزيان شيلات ايران صادر گرديد. اين حركت معاونت تكثير و پرورش آبزيان ، در شروع فعاليت مجدد ماهيان آكواريومي ايجاد يك تحول مثبت و ارزنده نمود كه تا امروز بيش از 40 مورد مجوز تكثير و پرورش ماهيان آكواريومي صادر گرديده است."


  منبع : پايگاه اطلاع رساني استان فارس
  اگر جان را خدا داده است ! چرا باید تو بستانی؟!


  آرتمیا میگوی آب شور

 6. 12 کاربر از پست مفید sia-2009 سپاس کرده اند .

  Amir hossein62 (دوشنبه ۰۱ شهریور ۸۹),askari (شنبه ۱۶ بهمن ۸۹),farhad-2007 (دوشنبه ۳۰ شهریور ۸۸),mkd (دوشنبه ۲۷ آذر ۹۱),N!MA (سه شنبه ۳۱ شهریور ۸۸),Neda Ariania (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),شاهزادهٔ جهنمی (شنبه ۲۱ اسفند ۸۹),شقایق (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),عباس ترابیان (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),P@RSA (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸),sadegh_54 (شنبه ۰۷ خرداد ۹۰),tassoti (یکشنبه ۲۹ شهریور ۸۸)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •