نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: نگاهی به سریال دوران کهن/ Primeval

 1. #1

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۰۶ خرداد ۹۳ [ ۰۸:۴۱]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۴-۱۳
  نوشته ها
  726
  امتیاز
  17,799
  سطح
  1
  Points: 17,799, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  472
  سپاس شده 5,178 در 803 پست

  پیش فرض

  تلویزیون رقابت سختی را با سینما در سال های اخیر آغاز کرده است. شبکه ها معروف دنیا با صرف هزینه های گزاف به شیوه ها غیر معمول به سریال سازی روآورده اند و موضوعات و روش هایی را برای ساخت سریال انتخاب می کنند که تا پیش از این به دلیل هزینه های بالای تولید، تنها سینما از پس آن برمی آمد.تلویزیون برای تامین این هزینه ها به تبلیغات و فروش بازار DVD چشم دوخته است که ظاهرا این معادلات درست از آب درآمده و بسیاری از سریال ها توانسته اند در بازار موفق باشند . این شیوه بویژه در تلویزیون های آمریکا طی سال های اخیر رواج پیدا کرده است که نمونه های موفقی چون CSI محصول C.B.S ، LOST یا گمشدگان محصول ABC و قهرمانان محصول N.B.C محصول آن بوده اند.
  اکنون نیز شبکه ی تلویزیونی ITV انگلستان با ساخت سریال دوران کهن قدم در این راه گذاشته است . این سریال هم اکنون از شبکه چهار سیما پخش می شود، به داستان بلند پروازانه و البته مملو از کنایه در ژانر علمی تخیلی پرداخته است. داستان با حمله موجودات ما قبل تاریخ به انگلستان آغاز می شود. قهرمانان داستان نیز تعدادی دانشمند هستند که می خواهند مشکل را حل کنند.  سریال دورا ن کهن PRIMEVAL محصول 2007 انگلستان است . آدرین هاجز و تیم هینز که تجربه ساخت مستند همراه با دایناسورها را در شبکه بی.بی.سی داشتند تصمیم
  به سریال داستانی دوران کهن گرفتند.
  شخصیت های اصلی این سریال 5 دانشمند هستند که در مورد ظهور مجددا موجودات ماقبل تاریخ در سراسر انگلستان تحقیق می کنند. پروفسور نیک کاتر که داگلاس هانسل نقش اصلی آن را بازی می کند استاد پالیاتالوژی یا علم مطالعه زندگی موجودات ماقبل تاریخ است.او می خواهد همسرش هلن را پیدا کند . هلن 8 سال پیش در حال تحقیق در جنگل های دین ناپدید شده است. در اصل داستان با ماجرای پیچیده ی گمشدن هلن آغاز می شود. البته این ماجرا کشش چندانی نداشت تا بیننده را بتواند چند قسمت دنبال خود بکشد. به همین دلیل گره داستان تا قسمت سوم سری اول گشوده شد.
  سریال دورا کهن را باید چیزی میان فیلم پارک ژوراسیک و سریال جاسوسان دانست . کیفیت جلوه های ویژه در این سریال اگر چه در حد عالی نیست ، اما برای یک سریال تلویزیونی قابل قبول است.  این سریال نخستین بار در 10 فوریه 2007 در انگلستان پخش شد و از آن زمان چهره ای بین المللی پیدا کرد . سری اول و دوم این سریال حدود 25 درصد بیننده داشت که در نوع خود رکوردی محسوب می شد. در 9 آگوست 2009 نیز پخش این سریال از شبکه بی.بی.سی آمریکا آغاز شد و این در حالی بود که مطبوعات آمریکا پیش از آن با نقد مثبت به استقبال این سریال رفته بودند.
  شبکه ی ITV در 30 ژانویه 2008 خبر از ساخت سری سوم مجموعه را داد که از 16 می 2009 پخش آن از شبکه ی بی.بی.سی آمریکا آغاز شد.
  سری اول این سریال تنها 6 قسمت بود. سری دوم که زمان آن بیشتر بود در 7 قسمت ساخته شد.سری سوم نیز که برای پخش آماده می شود در 10 قسمت تهیه شده است.
  نگاه مطبوعات انگلستان و آمریکا در کل نگاه مثبتی به این سریال بود.مطبوعات انگلستان این سریال را با سریال دکتر هو (Doctor Who) مقایسه کردند. این مقایسه از آن جهت انجام شد که هر دو سریال در قالب داستان سفر به زمان ساخته شده اند. هر چند تهیه کنندگان سریال دوران کهن این مقایسه را رد می کنند.
  طبیعت تنها چیزیه که تو دنیا بهش اعتماد دارم و تنها چیزیه که بهش تکیه میکنم و کردم

 2. 2 کاربر از پست مفید fofo سپاس کرده اند .

  aliarminy (پنجشنبه ۰۵ آبان ۹۰),amin final (چهارشنبه ۰۵ اسفند ۸۸)

 3. #2

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۰۶ خرداد ۹۳ [ ۰۸:۴۱]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۴-۱۳
  نوشته ها
  726
  امتیاز
  17,799
  سطح
  1
  Points: 17,799, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  472
  سپاس شده 5,178 در 803 پست

  پیش فرض

  آدرین هاجز از خالقان اصلی سریال است که ده ها سال تجربه کار در شبکه های تلویزیونی انگلستان را دارد و بیشتر در ساخت سریال های داستانی دست داشته است . تیم هینز نیز تجربه همکاری با پروژه های بزرگ سریال سازی را دارد . او یکی از از خالقان مستند همگام با دایناسورها ب.د. ایی مستند که از کانال های معتبر دیسکاوری و هیستوری نیز پخش شد ، با کمک تصاویر سه بعدی رایانه ای حیات موجودات ماقبل تاریخ را به تصویر کشید برای به تصویر کشیدن موجودات پیش از تاریخ در این سریال از جدیدترین نظرات جانورشناسان و دانشمندان استفاده شد. موجوداتی که در این سریال ظاهر می شوند ، ظاهرا از تونل زمان عبور می کنند.(نا هنجاری زمانی) آدرین هاجز در مصاحبه ای که درباره ی سریال سرزمین کهن و سری سوم این سریال با او شده گفته است:
  قرار بود سری سوم در 10 قسمت ساخته شود. می دانستیم که می توانیم به اندازه کافی در لوکیشن های مختلف فیلم برداری کنیم. با توجه به این که همه این موجودات از موزه ی بریتانیا بیرون می آیند فرصت خوبی بود تا ما به اسطوره شناسی بپردازیم و اسطوره ها را نیز وارد داستان کنیم . برای ساخت سریالی چون دوران کهن تازه نگه داشتن سریال کار چندان ساده ای نیست . این که یک موجود ماقبل تاریخ وارد دنیای امروز شود و به مردم حمله کند و میان مردم بگردد ، موضوعی نیست که بتوان آن را تا چند قسمت ادامه داد . اگر در چنین داستانی نتوانیم تغییرات جانبی ایجاد کنیم موفق نخواهیم شد . در یک سریال 10 قسمتی شما به راحتی قادر خواهید بود به 2 یا 3 داستان بپردازید . ما نیز دقیقا همین کار را کردیم .  او درباره ی انتخاب سارا پگ در سریال چنین توضیح داده است :
  سارا کاملا در شناخت و شناسایی موجودات عجیب و غریب تخصص داشت. وجود او در سریال واجب بود . او اطلاعات زیادی داشت که می توانست به کاتر کمک کند . شخصیت او در طول 10 قسمت جا افتاد و او کم کم وارد ماجراها و داستان شد.  آدرین هاجز در پاسخ به این پرسش که آیا در نوشتن فیلم نامه همکاری داشته است یا خیر ، گفته است : سیناپس هیچ قسمتی از سریال را من ننوشتم ، اما ویرایش نهایی فیلم نامه
  ها با من بود. در برخی از قسمت ها من باز نویسی فیلم نامه را با توجه به موقعیت آن انجام می دادم. همه نویسنده ها کار خود را بخوبی انجام دادند و همه شایستگی خود را نشان دادند.
  نوشتن متن فیلم نامه برای این سریال کار بسیار سختی بود . سیناپس های زیادی برای سریال نوشته شد. گاهی اوقات برای یک قسمت 3 پیش نویس نوشته می شد که سومی با اولی کاملا متفاوت بود . ما مدام به دنبال این بودیم تا موجودات ماقبل تاریخ جذابی را پیدا کرده و به داستان اضافه کنیم . انتخاب هم کار ساده ای نبود. باید موجوداتی را به سریال وارد می کردیم که جذابیت کافی را برای جذب مخاطب داشته باشند.خیلی از این موجودات خسته کننده به نظر می رسیدند و نمی توانستیم از آنها استفاده کنیم . در آخر حتی موجوداتی وارد سریال شدند که خطرناک نبودند و خطری برای انسان نداشتند و فقط به صورت گله ای حرکت می کردند.
  وی درباره ی ویژگی های سری سوم دوران کهن ، گفت:به نظر من سری سوم در مقایسه با دو سری قبل بلند پروازانه تر ساخته شد و تغییرات جدیدی داشت. به نظر من سری سوم نسبت به دوسری قبل ، قوی تر بود.
  تمپل کانر ، محقق جوانی است که در گروه تجسس سریال دوران کهن بازی دارد . اندرو لی پات بازیگر نقش کانر ، جوان متولد1979 است که در هر سه سری سریال دوران کهن در نقش کانر بازی می کند. او سابقه بازیگری در بسیاری از سریال های تلویزیونی در بی.بی.سی را دارد.
  وی در مصاحبه با شبکه ی tvscoop درباره پیش بینی اش درباره ی موفقیت سریال دوران کهن قبل از آغاز بازی اش ، گفت : می دانستم کار متفاوتی است و چندان ساده نیست.
  فکر کردم با وجود ساخت مستند همگام با دایناسورها چه نیازی به ساخت این سریال بود. حتی زمانی که فیلمنامه را خواندم دلیل اصلی را نفهمیدم. حتی فکر کردم کاری کم هزینه است ، اما زمانی که همه ی بازیگران در جریان کار قرار گرفتیم تازه متوجه شدیم چه کار بزرگی قرار است انجام دهیم . وقتی کار پخش شد همه آن را با سریال دکتر هو مقایسه می کردند . هر دو سریال با موضوع سفر در زمان ساخته شدند و اما داستان و محتوا متفاوت بود . سریال دوران کهن دارای جنبه ی آموزشی نیز هست و سعی دارد بیننده را تا حدودی با موجودات پیش از تاریخ آشنا کند .
  او کار کردن در فضای موزه ی بریتانیا را خیلی هیجان انگیز توصیف کرد و گفت : ضمن اینکه در برخی اوقات ما شب ها هم فیلم برداری داشتیم که برای هیجان انگیز بود.
  برای من فیلم برداری در شب خیلی رومانتیک بود. من همیشه در تخیلاتم فیلم برداری در چنین فضایی را تصور می کردم . همه در این شرایط هیجان زده بودند بخصوص در شب اول. من پیش از این هیچ وقت در موزه ی بریتانیا نبودم.  در حاشیه
  سریال دوران کهن در سال 2008 نامزد دریافت بهترین سریال و بهترین جلوه های ویژه از مجموع جوایز بافتا شد.
  در آوریل امسال مطبوعات از قرارداد ساخت فیلم دوران کهن میان استدیوی برادران وارنر با ایمپاسیبل پیکچرز ، کمپانی سازنده سریال دوران کهن خبر دادند.گفته شده جمعی از بازیگران انگلیسی در این فیلم نقش اصلی را بازی خواهند کرد .
  هزینه ی ساخت این سریال مبلغی غیر متعارف است. در حالی که در انگلستان به طور متوسط برای ساخت یک سریال داستانی دقیقه ای حدود 50 میلیون پوند هزینه می شود برای ساخت این سریال دقیقه ای یک میلیون پوند هزینه شد.
  این سریال با تبلیغات وسیع و گسترده ای در سراسر انگلستان پخش شد . در بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر عکس های این سریال پخش شد . در سری دوم نیز پوسترهایی از فیلم تهیه شد که تصاویر موجودات ما قبل تاریخ با ابعاد بزرگ بر روی آن چاپ شده است.
  منبع تمام مطالب بالا از روزنامه ی جام جم می باشد.
  طبیعت تنها چیزیه که تو دنیا بهش اعتماد دارم و تنها چیزیه که بهش تکیه میکنم و کردم

 4. 3 کاربر از پست مفید fofo سپاس کرده اند .

  aliarminy (پنجشنبه ۰۵ آبان ۹۰),amin final (چهارشنبه ۰۵ اسفند ۸۸),jjj (شنبه ۱۸ دی ۸۹)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •