صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: کشفیات باستان شناسی مربوط به انسان هایی که در گذشته دور زندگی می کرده اند

 1. #1

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۲ [ ۱۱:۲۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۰۴
  نوشته ها
  173
  امتیاز
  5,680
  سطح
  1
  Points: 5,680, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  3,126
  سپاس شده 1,980 در 185 پست

  پیش فرض کشفیات باستان شناسی مربوط به انسان هایی که در گذشته دور زندگی می کرده اند

  سلام

  این تاپیک رو ایجاد کردم تا اگر خبری درباره کشفیات باستان شناسی ، حول موضوع انسان های ماقبل تاریخ و انسان هایی که در گذشته دور زندگی می کردند به دست کسی رسید، در این قسمت قرار بده تا همه ازش آگاه بشن. حتما" دونستنش برای خیلی ها جالب خواهد بود.

  ممنون

 2. 9 کاربر از پست مفید shervin سپاس کرده اند .

  Amir 1986 (جمعه ۱۱ اردیبهشت ۸۸),naser1366 (دوشنبه ۰۷ دی ۸۸),Neda Ariania (پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۸۸),الهه ناز (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),جواد (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۸۸),شقایق (جمعه ۱۸ اردیبهشت ۸۸),P@RSA (پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۸۸),princess (دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۸۸),ztb (چهارشنبه ۰۲ آذر ۹۰)

 3. #2

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۲ [ ۱۱:۲۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۰۴
  نوشته ها
  173
  امتیاز
  5,680
  سطح
  1
  Points: 5,680, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  3,126
  سپاس شده 1,980 در 185 پست

  پیش فرض مومیایی هخامنشی!

  پخش فیلمی از یک تابوت باستانی دردسر ساز شد

  همه چیز با یک بلوتوث شروع شد. اواخر آبان ماه سال گذشته بود که فیلمی از طریق موبایل در بین مردم استان کردستان پخش شد که در آن جسدی را در تابوتی از طلا نشان می داد. می گفتند که این جسد، پادشاهی است هخامنشی که با زیورافزار و اشیای زرین و جواهرات فراوان در تابوتی از جنس سرب و طلا، صحیح و سالم دراز کشیده و کتیبه های طلایی ای به خط میخی، بر سینه و شرمگاه او گذاشته شده است. بعضی ها هم ترجمه متن کتیبه ها را که به شکل ماهی و عقاب است، چنین می دانستند: < پادشاه وصیت کرده که نزدیکان او را در کنارش به خاک بسپارند. >


  همزمانی این بلوتوث با کشف گورستانی 3 هزار ساله در سنندج باعث شد تا دامنه شایعات تا پایتخت گسترش پیدا کند و کارشناسان میراث فرهنگی، برای از بین بردن این شایعه وارد عمل شوند. آنها هرگونه ارتباط این بلوتوث را با گورستان سنندج رد کردند و این قبرستان را یک نمونه از گورستان های تاریخی مردمان بومی دانستند که هر از گاهی در ایران کشف می شود.

  کارشناسان بارها اعلام کرده اند که ایرانیان معتقد به مومیایی کردن اجساد خود نبوده اند و این کار مختص مصریان بوده است. اما باز مردم قانع نشدند تا دوم آذرماه که فرمانده انتظامی مراغه از کشف یک جسد مومیایی تقلبی از باند قاچاق اشیای عتیقه در این شهرستان خبر داد: < سر کرده این باند دستگیر شده و تحقیقات بیشتر و تلاش برای دستگیری دیگر اعضای باند ادامه دارد. >

  سرهنگ امام پور اعلام کرد که بر اساس گزارش های مردمی، اعضای این باند قصد داشتند این مومیایی جعلی را با عنوان مومیایی یکی از پادشاهان هخامنشی به قیمت 50 میلیارد ریال بفروشند.


  جعل ناشیانه: این مومیایی تقلبی را به قدری بد درست کرده اند که کارشناسان فقط
  با دیدن فیلم آن به جعلی بودنش پی بردند. حتی خطوط نوشته شده بر الواح این
  مومیایی هم هیچ معنی خاصی نمی دهد و تنها تقلید ناشیانه ای از خط میخی است.
  ...
  فرمانده انتظامی شهرستان مراغه گفت: < این مومیایی به همراه ادوات جنگی آن در داخل صندوقی گچی که بیرون آن با تصویر سرباز هخامنشی و نشان ها و نمادهای آن دوران تزیین شده بود، قرار داده شده بود. جنس این مومیایی و لوازم موجود در آن از گچ، سیمان و اشیای بی ارزش بوده است. >


  تابوت گچی: مومیایی تقلبی را در همین تابوتی که می بینید، گذاشته بودند.
  تابوتی از گچ که ساده دلان تصور می کردند می توانند کارشناسان این حوزه را با آن فریب دهند.
  ...
  پیش از این هم مومیایی های تقلبی دردسرساز بوده اند. نمونه اش مومیایی موسوم به " رودگونه " دختر خشایارشا بود که پس از بررسی مشخص شد جنازه دختر 21 ساله ایرانی ای است که پس از قتل، امعا و احشا و مغز این دختر جوان خارج شده و جسد از پودر سفید رنگی پر شده است.  منبع:
  ویژه نامه ایران شناسی سرزمین من

 4. 15 کاربر از پست مفید shervin سپاس کرده اند .

  Amir 1986 (جمعه ۱۱ اردیبهشت ۸۸),farhad-2007 (جمعه ۱۱ اردیبهشت ۸۸),Mehdi Nasehi (پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۸۸),MIRMOHAMADI (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),naser1366 (دوشنبه ۰۷ دی ۸۸),Neda Ariania (پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۸۸),الهه ناز (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),جواد (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۸۸),شقایق (جمعه ۱۸ اردیبهشت ۸۸),عباس ترابیان (پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۸۸),P@RSA (پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۸۸),princess (دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۸۸),sanam (شنبه ۱۲ اردیبهشت ۸۸),spider (جمعه ۰۴ آذر ۹۰),ztb (چهارشنبه ۰۲ آذر ۹۰)

 5. #3

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۲ [ ۱۱:۲۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۰۴
  نوشته ها
  173
  امتیاز
  5,680
  سطح
  1
  Points: 5,680, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  3,126
  سپاس شده 1,980 در 185 پست

  پیش فرض کشف رازهاي شاهزاده خانم های عيلامي در جوبجي رامهرمز

  در فرايند کاوش نجات‌بخشي اضطراري در محوطه باستاني جوبجي رامهرمز خوزستان آرامگاه دو شاهزاده خانم متعلق به خاندان "عيلام نو مرحله سوم ب" کشف شد.


  سرپرست گروه باستان‌شناسي محوطه باستاني جوبجي رامهرمز خوزستان ضمن بيان اين مطلب افزود: در عمليات کاوش نجات بخشي در محوطه باستاني جوبجي رامهرمز خوزستان، آرامگاه دو شاهزاده خانم متعلق به خاندان شاه عيلامي "شوتور نهونته" پسر "اين دد" به صورت کاملاً تصادفي کشف شد.

  آرمان شيشه گر در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به استخوان‌هاي اندکي که از اين دو شاهزاده خانم بدست آمده احتمال مي‌رود که با پاهاي جمع شده خاک سپاري شده‌اند و صورت آنان به سمت شمال گذاشته شده باشد.

  به گفته اين باستان شناس: براساس تحقيقات انسان‌شناسي بدست آمده سن يکي از شاهزاده های مدفون شده در آرامگاه‌هاي يادشده، هنگام مرگ کمتر از 17 سال و ديگري نيز بين 30 تا 35 سال برآورد شده است.

  وي با اشاره به اين که براساس شواهد موجود نگين‌هايي ممهور به اسم، همراه با اسکلت اين دو شاهزاده بدست آمد اظهار داشت: به نظر مي‌رسد اسم‌هاي حک شده روي نگين‌هاي يافت شده اسامي دو زن مدفون شده باشد؛ به این ترتیب که یکی از آنها <لعرنه> و دیگری <انی نومه> نام دارد.

  سرپرست گروه باستان شناسي محوطه باستاني جوبجي رامهرمز خوزستان اضافه کرد: همچنين اين دو شاهزاده خانم همراه با يک حلقه منقش به نام شاه محلي عيلامي و نيز اشياي قيمتي زرين، ‌نقره‌اي، مفرغي، سنگي و سفالي بسياري دفن شده بودند که احتمال وابستگي آنان به خاندان سلطنتي عيلامي را قوت مي‌بخشد.


  وي با بيان اين که روستاي جوبجي در هفت کيلومتري جنوب شرقي رامهرمز واقع شده بيان داشت: اين دو آرامگاه بين زمين‌هاي کشاورزي روستا قرار داشته و کمتر از يک کيلومتر با روستا فاصله دارد .

  شيشه‌گر با بيان اين که اين روستا و دو آرامگاه در کنار رودخانه اعلاء قرار گرفته ادامه داد: در حال حاضر مساحت اين محوطه باستاني حدود 40 هکتار برآورد شده اما پس از گمانه‌زني و تعيين حريم مساحت محوطه وسيع‌تر خواهد شد.

  اين باستان‌شناس تأکيد کرد: محوطه تاريخي جوبجي از شمال به رودخانه اعلاء و از غرب به روستاي دهيور از جنوب به روستاي جوبجي و جاده محدوده آن و از شمال شرقي نيز به يک کارگاه سنگ شکن محدود مي‌شود.  منابع:
  میراث آریا ( خبرگزاری اجتماعی و فرهنگی )
  ارسال خبر : 17 آذر 1387 (11:15)
  و
  ویژه نامه ایران شناسی سرزمین من
  ویرایش توسط shervin : پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۸۸ در ساعت ۱۹:۴۰

 6. 13 کاربر از پست مفید shervin سپاس کرده اند .

  alirezaash (جمعه ۲۵ فروردین ۹۱),Amir 1986 (جمعه ۱۱ اردیبهشت ۸۸),MIRMOHAMADI (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),naser1366 (دوشنبه ۰۷ دی ۸۸),Neda Ariania (پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۸۸),الهه ناز (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),جواد (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۸۸),شقایق (جمعه ۱۸ اردیبهشت ۸۸),علیرضا امیرجانی (چهارشنبه ۰۲ تیر ۸۹),P@RSA (پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۸۸),princess (دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۸۸),sanam (شنبه ۱۲ اردیبهشت ۸۸),ztb (چهارشنبه ۰۲ آذر ۹۰)

 7. #4

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۲ [ ۱۱:۲۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۰۴
  نوشته ها
  173
  امتیاز
  5,680
  سطح
  1
  Points: 5,680, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  3,126
  سپاس شده 1,980 در 185 پست

  پیش فرض چشم مصنوعی؛ کشف بی نظیر در دهمین فصل کاوشهای علمی شهر سوخته

  سید منصور سید سجادی، سرپرست گروه باستان شناسی شهر سوخته خبر می دهد:

  برای نخستین بار در شهر سوخته یک چشم مصنوعی پیدا شد .


  سید منصور سید سجادی، سرپرست گروه باستان شناسی شهر سوخته و چشم مصنوعی


  مطالعات اولیه نشان داده اند که چشم چپ زن تنومند مدفون در قبر شماره 6705 مصنوعی بوده است . همین مطالعات نشان می دهند که زیر طاق ابروی زن مذکو آثار آبسه دیده می شود. به علت طول زمان زیادی که بخش زیرین این چشم مصنوعی با پلک چشم در تماس بوده است آثار ارگانیکی پلک چشم نیز در روی آن مشهود است .


  جسد زن در لحظه کشف در قبرستان شهر سوخته


  توجیه استفاده از قیر و چربی جانور در ساخت این شیء چندان دشوار نبود. اگر این چشم مصنوعی از مواد رایجی چون سفال یا چوب طبیعی ساخته می شد، در برخورد با پوست آن را آزار می داد. در روی این چشم مصنوعی ریز ترین مویرگهای داخل کره چشم توسط مفتول های طلایی به قطر کمتر از نیم میلی متر طراحی شده اند. مردمک چشم در وسط طراحی شده و جز از آن تعدادی خطوط موازی که تقریبا" یک لوزی را تشکیل می دهند در پیرامون مردمک دیده می شود. از دو سوراخ جانبی واقع در دو سوی این چشم مصنوعی جهت نگهداری و اتصال آن به حدقه چشم استفاده می شده است .


  چشم مصنوعی با مویرگ های طلایی که هنوز برخی از مفتول های طلایی باقی مانده


  بررسی های انسان شناسانه نشان داده که به احتمال بسیار زیاد زن مزبور دارای سنی بین 28 تا 32 سال بوده و دو رگه (سیاه و سفید) بوده است . گرچه زنان شهر سوخته عموما" کوتاه قد بوده اند، اما این زن تصادفا" با قدی حدود 180 سانتیمتر، بلندقدترین زن شهر سوخته است.


  زن چشم را با نخ ظریفی که به دو سوارخ تعبیه شده در دو طرف چشم وصل بوده، به صورت خود می بسته


  جمجمه زن صاحب چشم مصنوعی


  اشیاء پیدا شده در این قبر دو قسمتی عبارت بوده اند از ظرفهای سفالی ، مهره های تزیینی ، یک کیسه جرمی و یک آینه مفرقی . قدمت این قبر و چشم مصنوعی به حدود 2800 سال بیش از میلاد و 4800 سال پیش از این می رسد . مطالعه جهت دستیابی به اطلاعات بیشتر در این مورد چشم و اسکلت ادامه دارد.  اشیایی که در قبر پیدا شدند  منابع:
  وب سایت میراث فرهنگی و گردشگری شهر سوخته
  و
  ویژه نامه ایران شناسی سرزمین من

 8. 17 کاربر از پست مفید shervin سپاس کرده اند .

  alirezaash (جمعه ۲۵ فروردین ۹۱),Amir 1986 (جمعه ۱۱ اردیبهشت ۸۸),farhad-2007 (جمعه ۱۱ اردیبهشت ۸۸),maral (سه شنبه ۲۰ دی ۹۰),MIRMOHAMADI (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),naser1366 (دوشنبه ۰۷ دی ۸۸),Neda Ariania (جمعه ۱۱ اردیبهشت ۸۸),الهه ناز (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),جواد (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۸۸),شقایق (جمعه ۱۸ اردیبهشت ۸۸),عباس ترابیان (جمعه ۱۱ اردیبهشت ۸۸),علیرضا امیرجانی (چهارشنبه ۰۲ تیر ۸۹),P@RSA (شنبه ۱۲ اردیبهشت ۸۸),princess (دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۸۸),sanam (شنبه ۱۲ اردیبهشت ۸۸),spider (جمعه ۰۴ آذر ۹۰),ztb (چهارشنبه ۰۲ آذر ۹۰)

 9. #5

  آخرین بازدید
  شنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۳ [ ۱۹:۲۰]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۲۶
  محل سکونت
  Tehran
  سن
  32
  نوشته ها
  1,932
  امتیاز
  31,464
  سطح
  1
  Points: 31,464, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  7,130
  سپاس شده 15,556 در 1,984 پست

  پیش فرض

  سلام
  با تشکر از شروین عزیز , البته در مورد قدمت شهر سوخته ی زابل تاریخ 10 هزار ساله نیز عنوان شده که به نظر میاد تحقیق درستی در مورد قدمت این شهر انجام نشده ولی با توجه به اینکه این شهر مربوط به قبل از ورود آریایی ها به ایران است به نظر میاد که قدمت 8 هزار سال قبل از میلاد مسیح برای آن درست تر باشد .
  جالبه بدانید که قدیمی ترین جسد انسان کشف شده که مربوط به اجدام ما بوده نه انسان نماهای ماقبل تاریخ در ایران کشف شده و قدمتش به نزدیک 20 هزار سال پیش میرسد که تمامیه نظریان قبل از خود را از بین برده و قدمت ما را قبل از انسان نئاندرتال نشان می دهد و ثابت می کند که انسان های کنونی هیچ وابستگی به انسان نماهای ما قبل تاریخ نداشته اند .
  دوستان اگر در این مورد اطلاعات بیشتری دارند لطفا ما را نیز بهره مند کنند .
  با تشکر : Amir 1986

 10. 9 کاربر از پست مفید Amir 1986 سپاس کرده اند .

  MIRMOHAMADI (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),naser1366 (دوشنبه ۰۷ دی ۸۸),الهه ناز (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),جواد (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۸۸),عباس ترابیان (شنبه ۱۲ اردیبهشت ۸۸),P@RSA (شنبه ۱۲ اردیبهشت ۸۸),sanam (شنبه ۱۲ اردیبهشت ۸۸),shervin (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۸۸),ztb (چهارشنبه ۰۲ آذر ۹۰)

 11. #6

  آخرین بازدید
  یکشنبه ۲۲ دی ۹۲ [ ۱۴:۵۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  237
  امتیاز
  5,125
  سطح
  1
  Points: 5,125, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  4,669
  سپاس شده 2,765 در 251 پست

  پیش فرض

  سلام

  البته طبق مطالبي كه در بخش انسان ها و انسان نماهاي ماقبل تاريخ آمده، ظاهرا" قدمت بشر نئاندرتال بيش از انسان دانا هست اما در يك برهه زماني يعني در اواخر زندگي بشر نئاندرتال بر زمين و قبل از انقراض نسلش بطور همزمان زندگي مي كردند. طبق مطالب آورده شده در همين سايت، قدمت بشر دانا - يعني اجداد ما - به حدود 200 تا 100 هزار سال پيش مي رسه اما بشر نئاندرتال حدود 500 هزار سال پيش زندگي مي كرده كه در اروپا نسلش در 20 هزار سال پيش منقرض شده.
  يك نكته ديگه كه به نظرم مي رسه اينه كه بشر نئاندرتال - باز هم طبق مطالب آورده شده در اين سايت يك انسان بوده - البته انسان ما قبل تاريخ - و نه يك انسان نما. طبق مطالبي كه مطالعه كردم استرالوپيتكوس ها، كنياتروپوس ها، اميد زندگي، اريوپيتكوس بامبولي و آرديپتكوس ها از جمله انسان نماهاي ماقبل تاريخ بودند.

  سپاس

 12. 11 کاربر از پست مفید P@RSA سپاس کرده اند .

  alirezaash (جمعه ۲۵ فروردین ۹۱),MIRMOHAMADI (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),naser1366 (دوشنبه ۰۷ دی ۸۸),Neda Ariania (شنبه ۱۲ اردیبهشت ۸۸),الهه ناز (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),جواد (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۸۸),شقایق (جمعه ۱۸ اردیبهشت ۸۸),princess (دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۸۸),sanam (شنبه ۱۲ اردیبهشت ۸۸),shervin (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۸۸),ztb (چهارشنبه ۰۲ آذر ۹۰)

 13. #7

  آخرین بازدید
  شنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۳ [ ۱۹:۲۰]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۲۶
  محل سکونت
  Tehran
  سن
  32
  نوشته ها
  1,932
  امتیاز
  31,464
  سطح
  1
  Points: 31,464, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  7,130
  سپاس شده 15,556 در 1,984 پست

  پیش فرض

  سلام
  ما همه مسلمان هستیم و معتقدیم که همه ی انسان ها از نسل حضرت آدم هستند که همگی داستان چگونگی بوجود آمدن آدم و آمدنش به زمین را می دانیم .
  اینکه بگیم نئاندرتال ها انسان بودند کاملا غلط است و این نظریه ی غربی ها هستش که در ایران و بین مسلمانان جایی نداشته , چرا که در اصل نئاندرتال ها حیوانات باهوشی بودند که شباهت هایی به انسان داشتند ولی انسان نبوده اند و می شود آنها را از نسل میمون ها دانست در صورتی که ما هویتی کاملا مستقل داشته و اشرف مخلوقات هستیم و لفظ انسان های ماقبل تاریخ برای نئاندرتال ها یا هر موجود دیگری درست نیست و بهتره که آنها را انسان نما بخوانیم چون بالاتر از کلام خدا کلامی وجود ندارد و کشفیات باستان شناسان در ایران نشان می دهد که ما با نئاندرتال ها هم دوره بوده ایم و دارای تمدن و هوش بالاتری نسبت به آنها بوده ایم چرا که آثار کشف شده از انسان های ما قبل تاریخ نشان می دهد که ما هیچ رابطه ای با نئاندرتال ها یا هر انسان نمای دیگر نداشته ایم و نظریه درست هم همین است و مهم نیست که غرب انسان را از نسل میمون ها یا انسان نماهای ما قبل تاریخ بداند زیرا که حقیقت این است که ما بر هر مخلوقی برتری داشته و بر خلاف سایر موجودات که از پس یکدیگر بوجود آمده اند , ما انسان ها به یکباره خلق شدیم و بعد به زمین فرستاده شدیم .

 14. 2 کاربر از پست مفید Amir 1986 سپاس کرده اند .

  naser1366 (دوشنبه ۰۷ دی ۸۸),جواد (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۸۸)

 15. #8

  آخرین بازدید
  یکشنبه ۲۲ دی ۹۲ [ ۱۴:۵۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  237
  امتیاز
  5,125
  سطح
  1
  Points: 5,125, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  4,669
  سپاس شده 2,765 در 251 پست

  پیش فرض

  سلام

  اولا" خوشحالم که داستان خلقت و آفرینش رو به بنده یادآوری کردید که اگر مسلمان هم نباشم بر همین باور هستم.

  بله بنده هم ماجرای خلقت انسان و کل موجودات و جهان هستی رو در سفر آفرینش در تورات مطالعه کردم به شکلی بسیار کامل اما این هیچ منافاتی با کشفیات علمی نداره.

  آزمایشات روی dna انسان های ماقبل تاریخ نشان داده که اونها مثل انسان های مدرن نبودن اما مثل میمون ها هم نبودند و به همین دلیل نظریه داروین رد شد. یعنی اساسا" نظریه داروین ( که انسان از نسل میمون هست ) با همین آزمایشات رد شد.

  اونها هم نگفتند انسان از نسل میمونه و اگر می گیم انسان ( حضرت آدم ) اولین انسان خلق شده هست منافاتی با این قضیه نداره که نئاندرتال ها انسان نبودند. البته غربی ها هم نگفتند که انسان های مدرن یا انسان های کنونی یا انسان هایی که از نسل حضرت آدم هستند با نئاندرتال ها و سایر انسان های ماقبل تاریخ نسبتی داشتند. این هم در مباحث علمی نیامده.

  حضرت آدم می تونسته اولین انسان خلق شده از گونه هومو سپینس باشه. یعنی اولین انسان مدرن که عقل و هوش به معنی واقعی و اختیار به او داده شد و در قبالش مسئولیت هایی بر دوشش قرار داده شد و مکلف به انجام اموری شد که در این دنیا و دنیای دیگر باید نسبت بهشون پاسخگو باشه و ... .

  من خواهش می کنم جاییکه بحث های علمی می شه، دوستان بلافاصله بحث های دینی به میان نیارن چون اولا" مباحث قرآنی و البته خیلی از کتب آسمانی انقدر تو در تو هست که نمی شه به سادگی اونها رو تفسیر کرد و ازشون لابلای بحث ها برای ختم صحبت استفاده کرد و درست هم نیست و ثانیا" این بحثی هم که ما داشتیم هیچ منافاتی با داستان خلقت حضرت آدم نداره.

  به هر حال این برداشت منه و باز هم می گم به نظر من اگر حضرت آدم اولین انسان خلق شده هست که هست، هیچ منافاتی با انسان بودن نئاندرتال ها نداره چون اونها گونه دیگری بودند و البته منقرض شدند و البته از نظر ساختاری هم با انسان های مدرن هیچ شباهتی نداشتند. حضرت آدم اولین انسان هست اما می تونه اولین انسان مدرن باشه.

  به هر حال جایی هم نظری بر رد این حرف نیومده.

  سپاس

 16. 3 کاربر از پست مفید P@RSA سپاس کرده اند .

  naser1366 (دوشنبه ۰۷ دی ۸۸),جواد (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۸۸),شقایق (جمعه ۱۸ اردیبهشت ۸۸)

 17. #9

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۲ [ ۱۱:۲۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۰۴
  نوشته ها
  173
  امتیاز
  5,680
  سطح
  1
  Points: 5,680, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  3,126
  سپاس شده 1,980 در 185 پست

  پیش فرض قصابخانه 28 هزار ساله

  بقایای سنگی و استخوانی پستانداران بزرگ، راز یک قصابی تاریخی را کشف کرد
  بقایای استخوانی و ابزارهای سنگی به جا مانده از سالها پیش، باستان شناسان را به حیرت انداخت. آنها این بار گورستان، قلعه یا شیء گران بهایی نیافتند بلکه قصابخانه ای 28 هزار ساله را پیدا کردند.

  سال 1384 بود که محوطه ( گرم رود 2 ) در نزدیکی شهرستان آمل به عنوان یک محوطه باستانی، شناسایی شد تا هیأت مشترک ایران و فرانسه، یک سال بعد کاوش های خود را در آن منطقه آغاز کنند. نتیجه این کاوش ها در اردیبهشت سال 1387 ، سایت ( گرم رود 2 ) را به سایتی منحصر به فرد تبدیل کرد. حامد وحدتی نسب - سرپرست میدانی هیأت مشترک باستان شناسی ایران و فرانسه - که گزارش این کاوش را به تازگی و در دهمین گردهمایی بین المللی سالانه باستان شناسی ارائه داد، در این باره گفت: < حفاری هایی که در سال های 2007 و 2008 میلادی در محوطه ( گرم رود 2 ) انجام گرفت، منجر به دسترسی به یک سری اطلاعات شامل 10 هزار قطعه مصنوعات سنگی و بقایای استخوانی پستانداران بزرگ شامل گوزن، گاومیش و پستانداران کوچک شامل جوجه تیغی، موش کوچک و تعدادی از نرم تنان شد. > این طور که وحدتی نسب می گوید، در این محوطه حیوانات را برای خوردن قصابی کرده اند؛ < این موضوع از طریق آنالیز ابزار و آنالیز پراکنش قطعات کاملا" مشخص شده است. 2 گوزن در همان جا شکار شده و قصابی شده اند. >

  اما جالب ترین قسمت ماجرا، قدمت این قصابخانه است. گاه نگاری مطلق این یافته ها، عدد 28 هزار سال را نشان می دهد که به دوره پارینه سنگی جدید تعلق دارد؛ یعنی اجداد ما در 280 قرن قبل، در مازندران حیوانات را شکار کرده و آنها را پس از قصابی خورده اند. این کار را هم با ابزارهایی سنگی انجام داده اند که هنوز بقایای آنها باقی است و خود این بر جا ماندن ابزار و استخوان ها، سوال دیگری برای باستان شناسان بوجود آورد؛ اینکه چگونه این بقایا پس از اینهمه سال مانده اند؟

  وحدتی نسب در جواب این سوال می گوید: < این محوطه اولین محوطه رو باز کشور است که همه چیز آن بر جاست. شواهد نشان می دهد که در این مکان، شکار و قصابی انجام گرفته و سپس ابزارها و استخوان ها رها شده اند و بلافاصله رسوبات روی آنها را پوشانده اند. >

  منبع:
  ویژه نامه ایران شناسی سرزمین من

 18. 9 کاربر از پست مفید shervin سپاس کرده اند .

  Amir 1986 (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۸۸),MIRMOHAMADI (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),naser1366 (دوشنبه ۰۷ دی ۸۸),Neda Ariania (دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۸۸),الهه ناز (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),جواد (یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۸۸),شقایق (جمعه ۱۸ اردیبهشت ۸۸),princess (دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۸۸),ztb (چهارشنبه ۰۲ آذر ۹۰)

 19. #10

  آخرین بازدید
  شنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۳ [ ۱۹:۲۰]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۲۶
  محل سکونت
  Tehran
  سن
  32
  نوشته ها
  1,932
  امتیاز
  31,464
  سطح
  1
  Points: 31,464, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  7,130
  سپاس شده 15,556 در 1,984 پست

  پیش فرض

  سلام
  با تشکر از شروین عزیز به خاطر مطالب خوبش
  حالا که این همه مطلب در مورد انسان های گذشته گفته شده خوبه که یکم در مورد مردان نمکی هم صحبت کنیم .
  این مردان 5 نفر بودند که در معدن نمک زنجان کشف شدند .
  تحقیقات نشان داد که این مردان همگی متعلق به دوران هخامنشی ها بودند که به طرز جالبی سالم مانده بودند و برخی از آنها دارای بافت نرم بدن بودند و کشف آنها کمک زیادی به شناخت ظاهر و لباس مردمان آن دوران کرد .
  اولین مرد نمکی در حدود سال 74 کشف شد . تعدادی از کارگران معدن در هنگام استخراج نمک با جسد یک مرد مواجه شدند و سریعا نیروی انتظامی را در جریان گذاشتند . بعد از یررسی ها مشخص شد که این جسد متعلق به بیش از 2000 سال پیش است و کارگران تصور کرده بودند که شخص یافت شده به قتل رسیده و جسدش را در معدن رها کردند .
  سریعا باستان شناسان مشغول به کار شدند و خیلی زود مرد شماره 2 نیز پیدا شد و همگی امیدوار شدند که به زودی با آثار بیشتری روبرو خواهند شد .
  با اینکه باستان شناسان تقاضای توقف کار معدن را کرده بودند ولی دولت توجهی نکرده و به کار ادامه می دهد تا سومین و بعد چهارمین مرد نمکی بوسیله بولدوزر پیدا می شوند .
  این اجساد جدید دارای بدنی سالم تر بودند که متاسفانه به خاطر کار ماشین آلات حفاری کاملا از بین رفته بودند و استخوان های آنها خورد شده بیرون آورده شد .
  با کشف این چهار نفر , باستان شناسان مطمئن می شوند که باید آثار زیادی در این مکان وجود داشته باشد .
  مسئله ای که وجود داشت این بود که چرا این چهار نفر در اینجا مرده بودند , آیا آنها را قربانی کرده بودند ؟ آیا قبلا به قتل رسیده و بعد به اینجا منتقل شده بودند ؟ و ...
  بررسی اجساد حاکی از آن بود که آنها مورد حمله قرار نگرفته اند و هیچ گونه آثاری از خوشونت بر روی بدن و استخوان های آنها پیدا نشد . کار برای کشف بیشتر ادامه پیدا کرد تا اینکه پنجمین نفر نیز پیدا شد . در این میان کار معدن چند روزی متوقف مانده بود و خوشبختانه جسد پنجم سالم تر از بقیه پیدا شد .
  این جسد متعلق به نوجوانی حدودا 16 ساله بود که بر روی زمین افتاده بود و کوهی از نمک بر روی پشت آن فرو ریخته بود . در زمان کشف حالت دست ها و پاها کاملا سالم باقی مانده بود و نشان می داد که نوجوان بی خبر بوده و ناگهان کوهی از نمک بر روی آن ریخته و در همان زمان قفسه سینه پسر را خورد کرده و باعث مرگ او شده .
  با کشف این جسد باستان شناسان این احتمال را دادند که این ها کارگران معدن بودند و این معدن در آن زمان نیز مورد بهره برداری قرار می گرفته , که کارگرانی نیز بر اثر ریزش نمک جان خود را از دست داده و جسدشان تا به امروز در آن مکان باقی مانده است .
  نمک موجود باعث اکسید شدن موها شده بود و فقط جسد سوم سالن تر باقی مانده بود که به لطف کارگران آن نیز کاملا از بین رفته و فقط جسد پنجم باقی مانده بود که آن نیز به دلیل ناتوانی کارشناسان در نگهداری از آن در حال فاسد شدن بود .
  بعد از کشف جسد پنجم دولت تحقیقات باستان شناسی را در آن مکان ممنون کرد و تا به امروز دیگر خبری از مردان نمکی وجود ندارد و کار همچنان در معدن نمک زنجان ادامه دارد و اگر هم احتمالا جسد دیگری توسط کارگران کشف شده باشد آنرا از بین برده اند , زیرا چیزی از کشف جسد تازه هرگز گزارش نشده است .
  با تشکر: Amir 1986
  ___________________
  منبع : اطلاعات شخصی

 20. 9 کاربر از پست مفید Amir 1986 سپاس کرده اند .

  naser1366 (دوشنبه ۰۷ دی ۸۸),Neda Ariania (دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۸۸),nicejob-11 (پنجشنبه ۱۸ آذر ۸۹),الهه ناز (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),جواد (دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۸۸),شقایق (جمعه ۱۸ اردیبهشت ۸۸),princess (دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۸۸),shervin (دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۸۸),ztb (چهارشنبه ۰۲ آذر ۹۰)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •