صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: ایگوانای سبز معمولی / Common Green Iguana / Iguana iguana

 1. #1

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۱۸ آذر ۹۳ [ ۱۵:۰۴]
  تاریخ عضویت
  ۹۷-۰۲-۰۵
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته ها
  4,222
  امتیاز
  132,092
  سطح
  1
  Points: 132,092, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  15,807
  سپاس شده 46,886 در 4,339 پست

  پیش فرض ایگوانای سبز معمولی / Common Green Iguana / Iguana iguana

  نام علمی: Iguana iguana

  اسامی عمومی: Common Green Iguana ( ایگوانای سبز معمولی )

  common iguana ، Green Iguana

  خانواده: Iguanidae


  ایگوانای سبز معمولی / Common Green Iguana / Iguana iguana


  زیستگاه اصلی : آمریکای مرکزی و جنوبی

  وضعیت بدنی: این سوسمار دارای یالی متشکل از استخوان هایی شانه مانند است که در قسمت گردن ارتفاع بیشتری دارند و تمام طول بدن و حتی دم را در بر می گیرند. نوارهایی روی شانه ها و اطراف دم قرار گرفته اند که با افزایش سن ایگوانا تیره تر می شوند. نوزادان این سوسمار، سبز روشن هستند.

  وزن: بالغ بر 9.1 کیوگرم ( این درحالیست که این جانوران به هنگام خروج از تخم چیزی در حدود 12 گرم وزن دارند. )

  طول بدن: معمولا" طول بدنشان از سر تا دم به یک متر و نیم می رسد اما گاهی هم دیده شده که بیشتر از 2 متر رشد طولی پیدا کرده اند. ( در هنگام تولد، معمولا" طول بدنشان بین 17 تا 25 سانتیمتر است. )

  وضعیت زندگی: این حیوان چالاک روی درختان زندگی می کند. هنگام روز فعال است و به راحتی شنا می کند. زمانی که مورد حمله قرار بگیرد، با دندان های تیز و چنگال هایش از خود دفاع می کند. ایگوانای معمولی عموما" بعنوان حیوان خانگی در اسارت نگهداری می شود.

  تغذیه: این ایگوانا، حیوانی گیاهخوار است و از برگ ها، گل ها و میوه ها تغذیه می کند.

  تولید مثل: بلوغ جنسی در ایگوانای سبز معمولی در سه یا چهار سالگی اتفاق می افتد. زمان تخم گذاری مادر، حدود 65 روز بعد از جفت گیری است. ایگوانای ماده هنگام پاییز در سوراخی که خود در زمین حفر می کند، حدود 28 تا 40 تخم می گذارد که تعداد تخم های گذاشته شده، بستگی مستقیم به اندازه جثه مادر دارد. بچه ایگواناهای سبز پس از 90 تا 120 روز متولد می شوند.

  طول عمر: در اسارت می توانند بیشتر از 20 سال عمر کنند اما طول عمرشان در وحش به 8 سال تقلیل می یابد.


  برگرفته از:

  کد:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Green_Iguana http://animaldiversity.ummz.umich.edu/site/accounts/information/Iguana_iguana.html The Encyclopedia Of Animals ( به کوشش علی فاطمیان )
  http://www.raazebaghaa.com/image.php?type=sigpic&userid=2&dateline=1202073866

 2. 22 کاربر از پست مفید Neda Ariania سپاس کرده اند .

  alireza kamali (چهارشنبه ۲۷ مرداد ۸۹),alirz (جمعه ۰۳ آذر ۹۱),Amir hossein62 (چهارشنبه ۲۵ دی ۹۲),amir_rezaee (دوشنبه ۰۶ تیر ۹۰),amr (چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۱),choobin (یکشنبه ۲۵ بهمن ۸۸),f-k-sam (پنجشنبه ۲۹ تیر ۹۱),farhad-2007 (دوشنبه ۲۴ فروردین ۸۸),faridm (دوشنبه ۲۴ فروردین ۸۸),ho_ay_motlagh (جمعه ۱۸ تیر ۸۹),l3aha (شنبه ۰۵ شهریور ۹۰),mafakheri_r (چهارشنبه ۰۲ دی ۸۸),MIRMOHAMADI (یکشنبه ۲۳ فروردین ۸۸),new life (چهارشنبه ۱۲ مرداد ۹۰),عباس ترابیان (یکشنبه ۲۳ فروردین ۸۸),P@RSA (جمعه ۰۴ اردیبهشت ۸۸),rozoneris (دوشنبه ۲۴ فروردین ۸۸),Sara 66 (دوشنبه ۱۲ مهر ۸۹),shervin (جمعه ۲۸ فروردین ۸۸),sia-2009 (سه شنبه ۰۷ دی ۸۹),spider (جمعه ۲۹ مرداد ۸۹),ztb (جمعه ۲۲ شهریور ۹۲)

 3. #2

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۱۸ آذر ۹۳ [ ۱۵:۰۴]
  تاریخ عضویت
  ۹۷-۰۲-۰۵
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته ها
  4,222
  امتیاز
  132,092
  سطح
  1
  Points: 132,092, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  15,807
  سپاس شده 46,886 در 4,339 پست

  پیش فرض چند تصویر از ایگوانای سبز معمولی


  بچه ایگوانای معمولی


  ایگوانای معمولی بالغ


  ایگوانای سبز / Green iguana / Iguana iguana


  ایگوانای معمولی در حال استراحت


  ایگوانای سبز معمولی


  ایگوانای سبز با رنگی مایل به سرخ
  http://www.raazebaghaa.com/image.php?type=sigpic&userid=2&dateline=1202073866

 4. 22 کاربر از پست مفید Neda Ariania سپاس کرده اند .

  aliarminy (جمعه ۲۹ آذر ۹۲),alireza kamali (چهارشنبه ۲۷ مرداد ۸۹),alirz (جمعه ۰۳ آذر ۹۱),Amir hossein62 (چهارشنبه ۲۵ دی ۹۲),amir_rezaee (دوشنبه ۰۶ تیر ۹۰),amr (چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۱),choobin (یکشنبه ۲۵ بهمن ۸۸),f-k-sam (پنجشنبه ۲۹ تیر ۹۱),farhad-2007 (دوشنبه ۲۴ فروردین ۸۸),faridm (دوشنبه ۲۴ فروردین ۸۸),ho_ay_motlagh (جمعه ۱۸ تیر ۸۹),l3aha (شنبه ۰۵ شهریور ۹۰),Mahlagha (پنجشنبه ۲۶ آذر ۸۸),mani8007 (شنبه ۲۵ دی ۸۹),MIRMOHAMADI (دوشنبه ۲۴ فروردین ۸۸),عباس ترابیان (یکشنبه ۲۳ فروردین ۸۸),P@RSA (جمعه ۰۴ اردیبهشت ۸۸),rozoneris (دوشنبه ۲۴ فروردین ۸۸),shervin (جمعه ۲۸ فروردین ۸۸),sia-2009 (سه شنبه ۰۷ دی ۸۹),spider (جمعه ۲۹ مرداد ۸۹),ztb (جمعه ۲۲ شهریور ۹۲)

 5. #3

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۲ [ ۱۱:۲۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۰۴
  نوشته ها
  173
  امتیاز
  5,680
  سطح
  1
  Points: 5,680, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  3,126
  سپاس شده 1,980 در 185 پست

  پیش فرض ایگوانا در سریال مرد هزار چهره

  سلام

  به به !

  به این می گن ایگوانااااا

  درسته ؟ خودشه ؟

  عکس ایگوانا در سریال مرد هزار چهره

  تصویر ایگوانا در سریال مرد هزار چهره


  همون موقع هم که سریال مرد هزار چهره رو می دیدم از این ایگوانا خیلی خوشم اومد.

  عجب هیبتی داره !!!!!!!!!!

 6. 10 کاربر از پست مفید shervin سپاس کرده اند .

  aliarminy (جمعه ۲۹ آذر ۹۲),alireza kamali (چهارشنبه ۲۷ مرداد ۸۹),choobin (یکشنبه ۲۵ بهمن ۸۸),f-k-sam (پنجشنبه ۲۹ تیر ۹۱),faridm (شنبه ۲۹ فروردین ۸۸),ho_ay_motlagh (جمعه ۱۸ تیر ۸۹),M.A (چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۱),mani8007 (شنبه ۲۵ دی ۸۹),P@RSA (جمعه ۰۴ اردیبهشت ۸۸),sia-2009 (سه شنبه ۰۷ دی ۸۹)

 7. #4

  آخرین بازدید
  یکشنبه ۲۲ دی ۹۲ [ ۱۴:۵۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  237
  امتیاز
  5,125
  سطح
  1
  Points: 5,125, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  4,669
  سپاس شده 2,765 در 251 پست

  پیش فرض نگهداری از ایگوانای سبز بعنوان حیوان خانگی

  سلام

  شروین جان با توجه به علاقت سعی کردم مطالبی درباره نگهداری از ایگوانای سبز پیدا کنم که اینجا می ذارم. شاید مورد استفادت قرار بگیره ( البته اگه از این گونه خریداری کنی ) و یا مورد استفاده دوستان عزیز دیگه راز بقایی.
  __________________

  با اینکه خیلی از مردم فکر می کنند که هر تازه کاری می تواند از ایگوانا بعنوان حیوان خانگی نگهداری کند، اما این فکر در حقیقت درست نیست. ایگوانا به شرایط خاصی برای نگهداری نیاز دارد و همچنین به دانش و تجربه ای که یک تازه کار هنوز به آن مرحله نرسیده است. به همین دلیل است که بسیاری از ایگواناهای جوان که در اسارت نگهداری می شوند، قبل از رسیدن به بلوغ از بین می روند. لازم است که صاحب یک ایگوانای سبز، از رژیم خاص این جانور مطلع باشد و بداند که چه شرایطی را در محیط زندگی این جانور ایجاد کند.

  اگر بعنوان تازه کار به دنبال نگهداری از خزندگان یا دوزیستان هستید، ما این گروه را به شما پیشنهاد می کنیم: مار ذرت، مار شیر، پایتون توپی، جکوی پلنگی، اژدهای ریش دار یا قورباغه پک من. نگهداری از این گونه ها بسیار جالب است و می توانید برای سرگرمی با این جانوران شروع کنید.

  با اینحال در این قسمت برخی نکات را برای نگهداری از ایگوانای سبز متذکر می شویم:


  ایگوانای سبز green iguana
  ...
  ایگوانای سبز به قفس بسیار بزرگی نیاز دارد. برای مثال یک ایگوانای سبز بالغ که طول بدنش حدودا" به 183 سانتیمتر می رسد، باید طول قفسش 274 تا 365 سانتیمتر ( یک و نیم تا دو برابر طول بدنش )، مساحت آن 121 تا 183 سانتیمتر ( دو سوم یا برابر با طول بدنش) و بلندی اش هم همان 183 سانتیمتر ( به اندازه طول بدن ایگوانا ) باشد. درون قفسش شاخه ها و طبقاتی قرار دهید تا بتواند از آنها بالا برود یا روی آنها لم بدهد.

  برای اینکه بتوانید در ذهن خود مجسم کنید که مساحت قفس ایگوانا چه اندازه باید باشد، می توانید تصور کنید که خیلی از اتاق خواب های کوچک، مساحتشان حدود 274 سانتیمتر است. به همین دلیل است که بسیار از دارندگان ایگوانای سبز، یک اتاق از منزلشان را به این جانور اختصاص می دهند. برخی از دارندگان این گونه از ایگوانا هم جانورشان را در منزل آزاد می گذارند. اگر شما یکی از این دو حالت را انتخاب می کنید، یعنی یا اتاقی برای ایگوانای خود در نظر می گیرید یا او را در خانه آزاد می گذارید، مطمئن شوید که چیزی در دسترسش نباشد که آن را ببلعد چون به راحتی اشیاء کوچک را به دهان می برد و قورت می دهد.

  ایگوانا حیوانی است که به مناطق گرمسیری تعلق دارد. دمای محیط زندگی اش روزها باید بین 26 تا 29 درجه و در نقطه استراحتش بین 32 تا 35 درجه سانتیگراد باشد. شبها باید دما پایین بیاید و به 23 تا 26 درجه سانتیگراد برسد. به خاطر داشته باشید که دما را مرتبا" با دماسنج چک کنید.

  ایگوانا غالب اوقات اطرافش را با زبان می لیسد و از آنجایی که خیلی از ذراتی که بعنوان بستر استفاده می شوند مثل تراشه چوب، ماسه، کودهای گیاهی یا انواع مواد پودری، برای خیلی از ایگواناها مناسب نیستند، بهتر هست که برای بسترش از روزنامه فاقد جوهر مسموم کننده، دستمال یا حوله های کاغذی، فرش های پادری یا چمن مصنوعی استفاده کنید. مطمئن شوید که در بستر شما سیمی رها نباشد وگرنه ممکن است به دور چنگال ایگوانای شما بپیچد. بهتر هست که اگر از بسترهایی مثل چمن مصنوعی یا فرش استفاده می کنید، همیشه چندین بستر داشته باشید تا بتوانید بستر مرطوب را با یک بستر تمیز تعویض کنید و سپس اقدام به تمیز کردن بستر قبلی نمایید تا بعد از مدتی دوباره بتوانید از آن استفاده کنید.

  محیط زندگی ایگوانای شما باید مرطوب هم باشد و ایگوانای سبز، نیاز به رطوبتی بین 65 تا 75 درصد دارد. برای ایجاد چنین موقعیتی باید هر روز در محیط زندگی ایگوانای خود مه و بخار درست کنید. خیلی از مردم از دستگاه های مه ساز یا بخار ساز استفاده می کنند.

  ایگواناهای سبز، گیاهخواران سخت گیری هستند. در نوشته های قدیمی توصیه شده که به آنها پروتئین حیوانی یا حتی غذای گربه داده شود. خیلی از ایگواناها که بصورت وحشی زندگی می کنند هم ممکن است در حالیکه مشغول خوردن برگ ها هستند، ناخواسته حشرات را هم بخورند اما این به این معنی نیست که آنها در رژیم غذاییشان پروتئین دارند. اگر در رژیم ایگوانای سبز از پروتئین به مقدار زیاد استفاده کنید کم کم سلامتش را به خطر می اندازید و باعث مرگ جانور می شوید. بهترین کار این است که حدود 80 تا 90 درصد از مواد غذایی اش را سبزیجات سبز و گل ها و قارچ ها و ریشه های خوراکی تشکیل دهند و باقیمانده را میوه ها و غذاهای آماده مخصوص ایگوانا.

  منبع:
  کد:
  http://www.wnyherp.org

 8. 18 کاربر از پست مفید P@RSA سپاس کرده اند .

  aliarminy (جمعه ۲۹ آذر ۹۲),alirz (جمعه ۰۳ آذر ۹۱),Amir 1986 (جمعه ۰۴ اردیبهشت ۸۸),Amir hossein62 (چهارشنبه ۲۵ دی ۹۲),amr (چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۱),choobin (دوشنبه ۲۷ دی ۸۹),f-k-sam (پنجشنبه ۲۹ تیر ۹۱),farhad-2007 (دوشنبه ۰۷ اردیبهشت ۸۸),ho_ay_motlagh (جمعه ۱۸ تیر ۸۹),jeff (پنجشنبه ۱۶ دی ۸۹),l3aha (شنبه ۰۵ شهریور ۹۰),mani8007 (شنبه ۲۵ دی ۸۹),MIRMOHAMADI (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),Neda Ariania (جمعه ۰۴ اردیبهشت ۸۸),عباس ترابیان (جمعه ۰۴ اردیبهشت ۸۸),rainbow69 (یکشنبه ۳۱ مرداد ۸۹),Sara 66 (دوشنبه ۱۲ مهر ۸۹),shervin (شنبه ۰۵ اردیبهشت ۸۸)

 9. #5

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۲ [ ۱۱:۲۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۰۴
  نوشته ها
  173
  امتیاز
  5,680
  سطح
  1
  Points: 5,680, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  3,126
  سپاس شده 1,980 در 185 پست

  پیش فرض چند تصویر از یک فروشگاه حیوانات خانگی عرضه کننده ایگوانای سبز

  سلام

  خیلی ممنونم پارسا جان

  این هم چند تصویر از یک فروشگاه حیوانات خانگی که ایگوانای سبز هم برای فروش دارن:  منبع
  کد:
  aqualandpetsplus.com

 10. 17 کاربر از پست مفید shervin سپاس کرده اند .

  alireza kamali (چهارشنبه ۲۷ مرداد ۸۹),alirz (جمعه ۰۳ آذر ۹۱),Amir hossein62 (چهارشنبه ۲۵ دی ۹۲),f-k-sam (پنجشنبه ۲۹ تیر ۹۱),farhad-2007 (دوشنبه ۰۷ اردیبهشت ۸۸),faridm (چهارشنبه ۲۷ مرداد ۸۹),ho_ay_motlagh (جمعه ۱۸ تیر ۸۹),jeff (پنجشنبه ۱۶ دی ۸۹),l3aha (شنبه ۰۵ شهریور ۹۰),M.A (چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۱),Mahlagha (پنجشنبه ۲۶ آذر ۸۸),mani8007 (شنبه ۲۵ دی ۸۹),MIRMOHAMADI (سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۸۸),Neda Ariania (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۸۸),عباس ترابیان (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۸۸),P@RSA (سه شنبه ۰۷ اردیبهشت ۸۹),sia-2009 (سه شنبه ۰۷ دی ۸۹)

 11. #6

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۰۶ خرداد ۹۳ [ ۰۷:۴۱]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۴-۱۳
  نوشته ها
  726
  امتیاز
  17,799
  سطح
  1
  Points: 17,799, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  472
  سپاس شده 5,178 در 803 پست

  پیش فرض شرایط مناسب نگهداری و تغذیه ایگوانا

  من دو تا از این ایگواناها به قیمت دویست هزار تومن چهار ماه پیش از طریق یکی از دوستام خریدم . و حالا کملن من رو می شناسن و وقتی من رو می بینن از زیر نور نقطه ای میان طرفم من انهارو در یک اکواریوم با ارتفاع شصت و طول صدوبیست و عرض پنجاه سانت نگه می دارم
  من با هویج رنده شده و کلم و کاهو و خیار و گشنیز تغذیه می کنم ناخن های تیزی دارن
  من هر روز با ابپاش رو انها را مرطوب می کنم چون شنیدم برای پوستش خوبه ........

  ///

  مراقبت ایگوانا
  ایجاد یک محیط ارام (جایی که رفت امد کم هست )
  تغذیه با مواد با کیفیت و متنوع(ایجاد تغییر در غذا )
  ایجاد یک محل برای افتاب گرفتن (استفاده از نور نقطهای)
  مرطوب کردن پوست ایگوانا(گذاشتن یک بشقاب چینی پر از اب)
  شستن دست ها قبل و بعد از گرفتن در دست (کنترل بیماری)
  ایجاد یک محیط شبیه سازی شده از محل زندگی(قرار دادن تنه ی درخت وکاشت گیاهان مقاوم)
  و...................

  تغذیه ایگوانا
  من برای تغذیه ایگوانا های خودم از اینا استفاده می کنم :کلم بروکلی (خرد شده)+کاهو(برگهایی با رنگ تیره)+موز (خرد شده )+هویج رنده شده +سیب (ریز شده )+خیار (بیشتر پوستش مد نظر هست )+اسفناج (کامل)+گشنیز(خردشده)+ریحان تیره و روشن(خرد شده)
  طبیعت تنها چیزیه که تو دنیا بهش اعتماد دارم و تنها چیزیه که بهش تکیه میکنم و کردم
  ویرایش توسط عباس ترابیان : شنبه ۲۲ مرداد ۹۰ در ساعت ۱۹:۴۲

 12. 8 کاربر از پست مفید fofo سپاس کرده اند .

  alireza kamali (چهارشنبه ۲۷ مرداد ۸۹),alirz (جمعه ۰۳ آذر ۹۱),Amir hossein62 (چهارشنبه ۲۵ دی ۹۲),f-k-sam (پنجشنبه ۲۹ تیر ۹۱),ho_ay_motlagh (جمعه ۱۸ تیر ۸۹),M.A (چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۱),عباس ترابیان (جمعه ۲۲ خرداد ۸۸),sajad_ALiyan (شنبه ۱۵ مرداد ۹۰)

 13. #7

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۲۶ مرداد ۸۹ [ ۰۸:۴۱]
  تاریخ عضویت
  ۸۹-۰۴-۱۶
  نوشته ها
  1
  امتیاز
  3,178
  سطح
  1
  Points: 3,178, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 5 در 1 پست

  پیش فرض قیمت و محل خرید ایگوانا

  منم ایگوتنا میخوام
  یه اتاقم مناسبش دارم
  قیمتش چقدره؟
  از کجا میتونم بخرم؟

 14. 5 کاربر از پست مفید ma(-)Dye سپاس کرده اند .

  Amir hossein62 (چهارشنبه ۲۵ دی ۹۲),f-k-sam (پنجشنبه ۲۹ تیر ۹۱),ho_ay_motlagh (جمعه ۱۸ تیر ۸۹),M.A (چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۱),Sara 66 (دوشنبه ۱۲ مهر ۸۹)

 15. #8

  آخرین بازدید
  جمعه ۰۹ اردیبهشت ۹۰ [ ۲۲:۱۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۹-۰۵-۱۸
  سن
  33
  نوشته ها
  41
  امتیاز
  3,231
  سطح
  1
  Points: 3,231, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  42
  سپاس شده 125 در 40 پست

  پیش فرض قیمت و محل خرید ایگوانا و شرایط یک ایگوانای خوب

  سلام
  منم خواستم بخرم گفت 120 هزار ایگوانای سبز رنگ معمولی البته بچه بود من دوست دارم قیمتشو بدونم که سرم کلاه نره روی دمش سیاه بود مثل جوش بدنشم بوست بوست بود که بهم گفت بوست میندازه ولی من با این وضع و اینکه از قیمتش اطلاع نداشتم نخریدمش نظرتون چیه؟

 16. 3 کاربر از پست مفید jeff سپاس کرده اند .

  Amir hossein62 (چهارشنبه ۲۵ دی ۹۲),M.A (چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۱),Sara 66 (دوشنبه ۱۲ مهر ۸۹)

 17. #9

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۰۳ شهریور ۸۹ [ ۱۵:۲۰]
  تاریخ عضویت
  ۸۹-۰۵-۲۹
  نوشته ها
  1
  امتیاز
  3,092
  سطح
  1
  Points: 3,092, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 1 پست

  پیش فرض

  سلام من تازه عضو این سایت شدم و سن زیادی هم ندارم میشه منو با اینا اشنا کنید

 18. 2 کاربر از پست مفید پنگوئن سپاس کرده اند .

  Amir hossein62 (چهارشنبه ۲۵ دی ۹۲),M.A (چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۱)

 19. #10

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۱۸ آذر ۹۳ [ ۱۵:۰۴]
  تاریخ عضویت
  ۹۷-۰۲-۰۵
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته ها
  4,222
  امتیاز
  132,092
  سطح
  1
  Points: 132,092, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  15,807
  سپاس شده 46,886 در 4,339 پست

  پیش فرض آشنایی با انواع ایگوانا

  نقل قول نوشته اصلی توسط پنگوئن نمایش پست ها
  سلام من تازه عضو این سایت شدم و سن زیادی هم ندارم میشه منو با اینا اشنا کنید
  سلام و خیرمقدم

  برای آشنایی با ایگوانای سبز معمولی / Common Green Iguana / Iguana iguana که بهتره همین تاپیک رو از ابتدا مطالعه کنید. همچنین گونه دیگری هم با نام ایگوانای نواردار فی جی / Fiji banded iguana / Brachylophus fasciatus در تالار ایگوانا Iguana مطلب داره که می تونید با مطالعه تاپیک مربوطه، با آن گونه هم آشنا بشید.

  اگر سوالی درباره ایگواناها داشتید که مربوط به این دو گونه بود، در تاپیک هاشون مطرح بفرمایید اما اگر سوالتون مربوطه به گونه دیگری غیر از نواردار فی جی یا سبز معمولی بود، در تاپیک پرسش های متفرقه درباره خزندگان و درخواست راهنمایی مطرح کنید تا دوستان در حد امکان شما رو راهنمایی کنند.

  متشکرم
  http://www.raazebaghaa.com/image.php?type=sigpic&userid=2&dateline=1202073866

 20. 11 کاربر از پست مفید Neda Ariania سپاس کرده اند .

  aliarminy (جمعه ۲۹ آذر ۹۲),alirz (جمعه ۰۳ آذر ۹۱),Amir hossein62 (چهارشنبه ۲۵ دی ۹۲),farhad-2007 (شنبه ۳۰ مرداد ۸۹),ghost (شنبه ۱۵ مرداد ۹۰),jeff (پنجشنبه ۱۶ دی ۸۹),M.A (چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۱),mani8007 (شنبه ۲۵ دی ۸۹),MIRMOHAMADI (جمعه ۲۹ مرداد ۸۹),Sara 66 (دوشنبه ۱۲ مهر ۸۹),spider (جمعه ۲۹ مرداد ۸۹)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. گرين ترور Aequidens rivulatus / Green Terror
  توسط Mehdi Nasehi در انجمن سيكليدهاي آمريكاي جنوبي south American Cichlids
  پاسخ ها: 79
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۲, ۲۱:۰۳
 2. پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۱, ۲۱:۴۳
 3. ایگوانای نواردار فی جی / Fiji banded iguana / Brachylophus fasciatus
  توسط Neda Ariania در انجمن ایگوانا Iguana
  پاسخ ها: 7
  آخرين نوشته: شنبه ۲۳ مرداد ۸۹, ۰۰:۵۴
 4. آناکوندای سبز / Green Anaconda / Eunectes murinus
  توسط Neda Ariania در انجمن مار Snake
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: دوشنبه ۱۲ اسفند ۸۷, ۲۲:۴۲
 5. مار سبز / Green Snake / Opheodrys aestivus
  توسط Neda Ariania در انجمن مار Snake
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: جمعه ۰۳ اسفند ۸۶, ۲۰:۴۶

کلمات کلیدی این موضوع

common, common iguana, green, green iguana, iguana, فروشگاه حیوانات خانگی, قفس ایگوانای سبز, قیمت و محل خرید ایگوانا, مار ذرت، مار شیر، پایتون توپی، جکوی پلنگی, محیط مناسب زندگی ایگوانا, معمولی, نکات مهم و حساس در نگهداری ایگوانا, نگهداری و پرورش ایگوانای سبز معمولی, نگهداری از ایگوانای سبز بعنوان حیوان خانگی, نگهداری از خزندگان یا دوزیستان, آشنایی با انواع ایگوانا, آشنایی با شرایط و لوازم مناسب نگهداری ایگوانا, اولید مثل و تکثیر ایگوانای سبز معمولی, ایگوانا iguana, ایگوانای, ایگوانای نواردار فی جی / fiji banded iguana / brachylophus fasciatus, ایگوانای سبز معمولی / common green iguana / iguana iguana, اژدهای ریش دار یا قورباغه پک من, بستر مناسب ایگوانای سبز, تصویر ایگوانای سبز معمولی, جیره غذایی مناسب برای ایگوانا, زیستگاه ایگوانا, سوسمار, سبز, شرایط مناسب نگهداری و تغذیه ایگوانا, شرایط نگهداری ایگوانا, شرایط یک ایگوانای خوب, طول عمر ایگوانای سبز معمولی, علل مرگ ایگوانا, عکس ایگوانای سبز معمولی, غذا و تغذیه ایگوانای سبز معمولی, غذاهای مضر و نامناسب برای ایگوانا

نمایش برچسب‌ها

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •