صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 43

موضوع: حلزون سيب Apple Snail

 1. #1

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۰۷ فروردین ۹۷ [ ۰۶:۰۲]
  تاریخ عضویت
  ۹۷-۱۰-۲۸
  نوشته ها
  221
  امتیاز
  36,342
  سطح
  1
  Points: 36,342, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  118
  سپاس شده 1,922 در 241 پست

  پیش فرض حلزون سيب Apple Snail  نام علمی: Pomacea canaliculata
  نام عمومی: Apple Snail ( حلزون سیب )
  خانواده: Ampullariidae
  زیستگاه اصلی: امریکای جنوبی
  حداکثر اندازه: 2 تا 3 اینچ / 5 تا 7 سانت
  تشخیص جنسیت: نر و ماده جدا هستند.
  درجه حرارت: دمای معمولی تانک خوب است.
  رفتار: طول روز و شب را با خوردن سپری می کند.
  آنچه تهدیدش می کند: مس – نمک – ماهیان گرسنه – پرندگان و راکون ها
  غذاها: هر غذایی که کف تانک باشد.
  آب: آبی با سختی ( dH ) بالا برایش بهتر است.
  تعداد تخم ها: حدود 100 تخم
  تولید مثل: تخم ها بیرون از آب گذاشته می شوند و بین دو تا سه هفته طول می کشد تا حلزون ها متولد شوند.

  منبع:
  کد:
   
  
  www.aqualandpetsplus.com http://www.applesnail.net
  ویرایش توسط VAZIRI : یکشنبه ۲۸ بهمن ۸۶ در ساعت ۱۱:۱۶

 2. 17 کاربر از پست مفید VAZIRI سپاس کرده اند .

  alirezaash (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),ARMIN007 (سه شنبه ۱۶ آذر ۸۹),babi007 (چهارشنبه ۲۵ دی ۸۷),best (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),choobin (سه شنبه ۰۸ دی ۸۸),farhad-2007 (دوشنبه ۰۴ شهریور ۸۷),ghost (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۳۱ فروردین ۹۰),M.A (پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۳),Mehdi Nasehi (یکشنبه ۲۲ دی ۸۷),mkd (جمعه ۲۲ دی ۹۱),Neda Ariania (یکشنبه ۲۸ بهمن ۸۶),سیلوردالر (شنبه ۱۰ مرداد ۸۸),عباس ترابیان (یکشنبه ۲۸ بهمن ۸۶),S@eid (دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۲),م.حسن فاقعي (سه شنبه ۰۲ مهر ۸۷),ztb (دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۲)

 3. #2

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۰۷ فروردین ۹۷ [ ۰۶:۰۲]
  تاریخ عضویت
  ۹۷-۱۰-۲۸
  نوشته ها
  221
  امتیاز
  36,342
  سطح
  1
  Points: 36,342, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  118
  سپاس شده 1,922 در 241 پست

  پیش فرض حلزون سيب Apple Snail

  نام عمومی (غیر علمی) این حلزون در زبان انگلیسی apple snail (اپل اسنیل) یا حلزون سیب است . علت این نام گذاری به درستی روشن نیست . گروهی گرد بودن و سیب مانند بودن صدف این حلزون را علت نامگذاری اش می دانند , عده ای این اسم را ترجمه واژه ای از زبانهای دیگر میدانند که معنی سیب میدهد , برخی معتقدند که به علت اندازه بزرگ این حلزون آن را به سیب تشبیه کرده اند . از لحاظ رده بندی , حلزون سیب در خانواده Ampullariidae یا آمپیولاریده جای می گیرد .

  حلزون سیب ساکن نواحی گرمسیری و معتدل است و از بزرگترین حلزون های آب شیرین به شمار می آید.(بهتر بگویم , بزرگ ترین حلزون آب شیرین است.)
  حلزون سیب در اندازه ها و رنگهای گوناگونی وجود دارد و به همین دلیل از رایج ترین حلزونهای آکوآریومی است . باید گفت که برخی از گونه های حلزون سیب (مانند Pomacea canaliculata), گیاهان آبزی دانی را می خورند . در بسیاری از نقاط دنیا به ویژه در شالیزار های برنج هندوستان و مزارع گیاه تارو ( گوش فیل یا Taro ) ؛ این حیوان یک آفت جدی و مخرب محسوب می شود .

  از نکات جالب توجه آناتومی این نرم تن سیفون آن است . حلزون سیب با اینکه نرم تنی آبزی است ؛ شش و آبشش را با هم دارد و اندامی که سیفون (Siphon) نامیده می شود برای استفاده از اکسیژن جو در زمانی که جانور زیر آب است به کار می رود . یکی دیگر از فواید سیفون این است که حلزون می تواند با تنفس زیر آبی خطر شکار شدن خود را توسط پرندگان حلزون خوار کاهش دهد . از لحاظ آناتومی , در حلزون سیب ؛ آبشش در طرف راست بدن و شش در طرف چپ بدن جای دارد . همچنین این حلزون دارای درپوش صدف یا Shell door است که پس از بسته شدن از تبخیر آب و خشک شدن وی در فصل های خشک جلوگیری می کند و در واقع کمکی است برای دو زیست بودن این حلزون . همچنین ششهای حلزون سیب در شناوری( buoyancy ) و تنظیم سطح آن نقش دارند .
  اگر ششهای پر از هوای این حلزون نبود , جابجایی صدف سنگین این حلزون در زیر آب ناممکن بود و حلزون مانند تکه ای سنگ در بستر برکه ته نشین می شد . حلزون سیب در زمان خواب تابستانی از طریق تنفس بی هوازی (گلیکولیز بی هوازی) یا Anaerobic glycolysis به متابولیسم خود ادامه می دهد .
  گزارش شده که در جنوب هند گونه ای از حلزون سیب با نام Pila virens تا دوسال می تواند به رکود تابستانه برود . برخی از نمونه های این حلزون در تابستان حتی تا عمق یک متری هم نفوذ می کنند . در حلزونهایی که در مناطق پر غذا و معتدل مانند جنگلهای پر باران زندگی می کنند دوره بارز رکود تابستانه مشاهده نمی شود .
  از لحاظ خوراک ؛ حلزون سیب مشکل پسند نیست . هرچه در دسترسش قرار بگیرد می خورد ولی گیاهان نرم و قابل گوارش را ترجیح می دهد . زمانی که در محیط آبی خوراک به اندازه کافی نباشد , حلزون آب را رها کرده و با استفاده از ششهای خود , در خشکی به دنبال خوراک میگردد . زمانی که غذا در سطح آب باشد , حلزون با استراتژی جالبی عمل می کند . حلزون پاهای خود را جمع کرده و ساختاری قیف مانند می سازد که به آن foot-funnel یا قیف پایی می گویند . وقتی قیف پاهای حلزون پراز مواد معلق شد , حیوان سر خود را راخل قیف کرده و به خوردن غذاهای جمع آوری شده می پردازد .
  حلزون سیب p.H 7 تا 8 را می پسندد . آنچه در آکواریومی که دارای حلزون است مهم می باشد این است که این حلزون ها آب غنی از کلسیم را می پسندند . اگر آب آکواریوم سبک باشد , حلزون سیب نمی تواند پوسته محکمی بسازد. و پوسته اش آسیب دیده و می میرد . میانگین اندازه بیشتر نمونه های این خانواده 5/2 سانتی متر است ولی اندازه گونه Pomacea maculata به 15 سانتی متر هم میرسد .

  تولید مثل :

  حلزون سیب دو جنس جدا یا gonochoristic است , در حالی که بیشتر حلزونها نر _ ماده یا هرم آفرودیت (Hermaphrodite) هستند . گزارشهایی مربوط به دوجنسی مرحله ای در برخی از انواع حلزون سیب دیده شده که مبنی بر این است که آنها اول نر و پس از مدتی ماده می شوند که به این موجودات Protandrous می گویند . برای تولید مثل , حلزون نر اندام جنسی نرینه خود را وارد بدن ماده کرده و آن را بارور می سازد . عمل جفت گیری ممکن است یک ساعت تا یک روز ادامه داشته باشد . حلزون ماده می تواند اسپرم های فعال را ماه ها در دستگاه تناسلی یا Genital tract خود نگه داردتا اگر در طی این مدت نری ندید از آن برای بارور کردن خود استفاده کند . سپس حلزون سیب ماده در خارج از آب تخم گذاری می کند , عملی که در حلزونهای آبزی نادر است .
  تخم گذاری معمولا در فاصله بسیار کمی در بالای مرز آب و هوا یا waterline انجام می شود . این استراتژی باعث می شود که غارتگران زیر آب مانند ماهیان که تخم این حلزونها را می خورند , سرشان بی کلاه بماند . تخم گذاری در شب یا اوایل صبح انجام می شود . گذاشتن هر عدد تخم , 30 ثانیه و گذاشتن یک توده تخمی از 1 تا 6 ساعت زمان میبرد . بر حسب گونه , 100 تا 1000 عدد تخم به وسیله این حلزونها گذاشته می شود . حتی در برخی مواقع فرآیند تخم گذاری 2 روز طول می کشد . در طی تکامل تخمها , رنگ آنها دگرگون می شود . پس از آنکه حلزونهای جوان , اندوخته درون تخم یا زرده (yolk ) را خوردند , شروع به خوردن تخم کرده و از آن خارج می شوند . در طی روز اول خروج از تخم , باقی مانده توده های تخمی خوراک غالب نوزادان را تشکیل می دهد .

  ناقل بیماری ؟!؟

  در مناطقی که از حلزون سیب برای تغذیه انسان استفاده می شود ؛ اگر گوشت حلزون به خوبی پخته نشود,میتواند انگل Angiostrongylus cantonensis که عامل بیماری Rat lungworm (کرم ریه موش صحرایی) است را به انسان منتقل کرده و او را مبتلا کند . جالب است بدانید لاروهای عفونت زای آنژیوسترونژایلوس کانتوننسیس پس از خورده شدن توسط انسان , به مغز و نخاع رفته و ایجاد مننگوانسفالیت ائوزینوفیلی میکنند که نشانه های نخستین آن سردرد شدید , سفتی گردن و تب پایین می باشد . تهوع و استفراغ به طور معمول وجود دارد. مورمورکردن اندامها و دو بینی هم در پی آن می آید و پس از آن مشکلات عصبی شدید بروز می کند . شاید فروبردن دست زخمی به آکواریوم حاوی این حلزون و یا وارد کردن دست آلوده به دهان (چیزی که در ایران فراوان است) نیز عواقبی داشته باشد . همچنین رها سازی آن در طبیعت علاوه بر معرفی عامل بیماری مذکور و افزودن شانس گسترش آن , باعث نابودی برخی از فعالیت های کشاورزی می شود . رها شدن عامل بیماری در مزارع سبزی و مصرف سبزی آلوده نیز می تواند انسان را مبتلا کند .

  منبع : پایان نامه کارشناسی آقای رضا حکیمی مفرد . دانشگاه آزاد واحد اهواز .
  ویرایش توسط VAZIRI : یکشنبه ۲۸ بهمن ۸۶ در ساعت ۰۰:۵۳

 4. 18 کاربر از پست مفید VAZIRI سپاس کرده اند .

  1369 (سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۸۸),alireza kamali (شنبه ۲۸ دی ۸۷),alirezaash (پنجشنبه ۱۱ اسفند ۹۰),best (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),choobin (سه شنبه ۰۸ دی ۸۸),farhad-2007 (دوشنبه ۰۴ شهریور ۸۷),gh0825 (سه شنبه ۲۴ مرداد ۹۱),ghost (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۳۱ فروردین ۹۰),M.A (پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۳),Mehdi Nasehi (یکشنبه ۲۲ دی ۸۷),mkd (جمعه ۲۲ دی ۹۱),Neda Ariania (جمعه ۱۹ بهمن ۸۶),سیلوردالر (شنبه ۱۰ مرداد ۸۸),عباس ترابیان (دوشنبه ۱۵ بهمن ۸۶),S@eid (چهارشنبه ۰۶ فروردین ۹۳),م.حسن فاقعي (سه شنبه ۰۲ مهر ۸۷),ztb (دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۲)

 5. #3
  apb
  apb آنلاین نیست.

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۲۲ فروردین ۹۲ [ ۰۹:۲۹]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۱۷
  محل سکونت
  تهران
  سن
  35
  نوشته ها
  486
  امتیاز
  8,913
  سطح
  1
  Points: 8,913, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  3,814
  سپاس شده 5,086 در 497 پست

  پیش فرض تکثیر حلزون سیب

  تكثير حلزون سيب(Ampullaria cuprina):
  براي تكثير اين نوع حلزون احتياج به انجام هيچ كار سختي نمي باشد ، به طور كلي دو فاكتور در تكثير حلزون سيب نقش تعيين كننده دارند:
  1: دماي مناسب : دماي مناسب براي زندگي اين حلزون ها در آكواريوم ، 22 تا 26 درجه سانتي گراد بوده و البته آن ها چند درجه بالا يا پايين تر از اين دما را به خوبي تحمّل مي كنند(به طور كلي از لحاظ دمايي مثل بيشتر ماهيان آكواريومي بوده و رنج دمايي را كه براي آن ها مناسب است تحمّل مي كنند)
  2 : فراواني غذا : شما مي توانيد حد تعادل بين غذاهاي گياهي و جاوري را رعايت كرده ، مثلا نصف هفته به آن ها مقداري غذاي با پروتئين زياد مثل لوفاك(كه پودر خون ، پودر گوشت ، پودر ماهي و دل ساخته شده) به آن ها بدهيد و نصف ديگر هفته كاهو را خوب آبكشي كرده و به مدت 10 دقيقه در آب جوش قرار دهيد و بعد در آكواريوم بيندازيد و چند روز صبر كنيد تا حلزون ها همه آن را بخورند. در مورد كاهو بايد بگم كه كاهو در واقع نقش محرك در توليد مثل دارد و بهترين غذا براي حلزون هاي سيب مي باشد. البته تركيب لوفاك و كاهو يك مثال بود كه من به صورت تجربي امتحان كردم و مي توان به جاي كاهو از انواع ديگر گياهان آبزي و به جاي لوفاك از انواع ديگر غذاهاي با پرئتئين بالا استفاده كرد. اگر قصد استفاده از لوفاك را داريد به دو نكته توجه كنيد : الف: حتما از نوعي باشد كه به زير آب مي رود نه از نوعي كه در سطح آب يا به صورت غوطه ور در آب قرار مي گيرد تا حلزون ها بتوانند آن را بخورند و ب : حتما نوع مرغوب لوفاك را چه براي ماهيان آكواريومي و چه براي حلزون ها استفاده كنيد و به مقداري كه همه آن مصرف شود بدهيد ، زيرا با توجه به موادي كه لوفاك از آن ها ساخته شده در صورت بد كيفيت بودن يا ماندن در آب ، فاسد شده و به شدت و به طور ناگهاني كيفيت آب را بد مي كند. به نظر مي رسد كه بيومار نوع مناسبي باشد.


  حلزون های سیب در حال خوردن کاهوی آب پز:  حلزون های سیب در حال خوردن لوفاک بیومار:


  به جز دما و غذا(كه فاكتورهاي اصلي بودند) بايد به نكات ديگري توجه داشت:
  - آكواريوم بايد سرپوش داشته باشد ، زيرا اين حلزون ها بيرون از آب تخم هاي خود را مي چسبانند و گاهي اوقات آن قدر بالا مي آيند كه ممكن است از آكواريوم بيرون بيفتند. در ضمن اگر آكواريوم سرپوش داشته باشد ، در صورت گرم بودن آب آن ، شيشه ها در بالاي سطح آب حالت بخاردار پيدا كرده و قطرات آب بر اثر ميعان روي شيشه ها تشكيل مي شوند كه اين حالت براي مرطوب نگه داشتن تخم ها ضروري است(چون اگر تخم ها خشك شوند ، هرگز باز نمي شوند.)
  - سطح آب آكواريوم 10 سانتي متر با درپوش آكواريوم فاصله داشته باشد.(تا حلزون ها كه تخم خود را چند سانتي متر بالي سطح آب مي چسبانند ، فضاي كافي براي تخم ريزي داشته باشند)

  توده تخم ها حلزون ها سیب:  لحظه در اومدن بچه حلزون ها از تخم و رفتنشون به درون آب(توده تخم پاره پاره شده):

  بچه حلزون های تاه از تخم در آمده:

  - بهتر است آن ها را در يك آكواريوم اختصاصي نگهداري كرد ، چون اغلب وقتي آن ها مي خواهند براي غذا خوردن ي تنفس از سطح آب(آن ها در صورت كم بودن اكسيژن محلول در آب ، به سطح آب رفته و لوله هواي بلند خود را از لاكشان بيرون فرستاده و از اكسيژن بيرون آب تنفس مي كنند) از صدف خود بيرون بيايند ، ماهي ها با گاز گرفتن شاخك هاي آن ها براي آن ها مزاحمت و ناراحتي ايجاد مي كنند و اگر آن ها با ماهي ها در يك آكواريوم نگهداري شوند به جز وقتي كه چراغ آكواريوم خاموش است هرگز به طور كامل از لاكشان بيرون نمي آيند ولي اگر به تنهايي نگهداري شوند ، شما آن ها را در حالي كه با آرامش تا حدودي از صدفشان خارج شده اند و به اطراف حركت مي كنند مي توانيد ببينيد و اين امر در توليدمثل آن ها هم مي تواند تأثير مثبت بگذارد.

  یک حلزون سیب که لوله هواش رو به سطح آب فرستاده تا از اکسیژن هوای بیرون از آب استفاده کند.(به دلیل کمبود اکسیژن محلول در آب):

  - اين حلزون ها آب بد كيفيت را دوست نداشته و بهتر است هر چند وقت يك بار(مثلا هر 3 يا 4 هفته 1 بار) مقداري از آب آكواريوم را خالي كرده و آب جديد جاي آن بريزيد.
  - اين حلزون ها براي نگه داشتن دوام لاكشان به آب كمي سخت نياز دارند.
  -درجه pH بين 6.5 تا 7.5 براي زندگي و تكثير اين حلزون ها مناسب است.
  چگونگي توليدمثل : اين حلزون ها مثل بيشتر حلزون ها ،هرمافروديت(دو جنسي) نبوده و براي تكثير بايد حداقل چنين عدد از آن ها را داشته باشيد تا از وجود نر و ماده در آن ها مطمئن شويد(چون تشخيص جنسيت آن ها با چشم امكان پذير نمي باشد). مثلا اگر شما فقط 2 تا حلزون داشته باشيد ، به احتمال 50% يكي نر و ديگري ماده است و اگر 3 حلزون داشته باشيد به احتمال 75% در آن ها هم جنس نر و هم جنس ماده وجود دارند و در صورت داشتن 4 عدد ، به احتمال 87.5% در آن ها هم جنس نر و هم جنس ماده وجو دارد. پس اگر چند عدد از آن ها را بخريد بهتر است و هر چه تعداد آن ها بيشتر باشد احتمال اين كه از دو جنس نر و ماده باشند بيشتر است. همان طور كه گفته شده ، آن ها تخم خود را چند سانتي متر بالاي سطح آب مي چسبانند و در هنگام تخم ريزي تخم هايشان را به صورت به هم چسبيده به ديواره آكواريوم مي چسبانند. پس تخم هاي آن ها شكلي شبيه دانه تمشك پيدا مي كند. در صورتي كه تخم ها خيلي خشك نشوند(كه در صورت رعايت مطالب بالا ، حتما تخم ها خشك نمي شوند) ، بعد از حدود سه هفته باز شده و بچه حلزون ها از آن ها خارج شده و راه خود را به سمت پايين به طرف آب آكواريوم طي مي كنند.
  توجه كنيد كه اگر همه مطالب گفته شده رعايت هم نشود باز هم احتمال اين كه اين حلزون ها توليدمثل كنند وجود دارد به عنوان مثال گاهي اوقات ديده شده بدون اين كه صاحبان اين حلزون ها قصد تكثير آن ها را داشته باشند ، آن ها توليدمثل كرده اند. ولي در صورتي به جز نگهداري قصد داريد كه حتما آن ها را تكثير هم كنيد رعايت نكات بالا به شما كمك زيادي خواهد كرد.
  موفق باشید ، پرهام.
  طبيعت ميلياردها ساله كه داره تكامل پيدا مي كنه ، بهره گيري از مدل هاي طبيعي در تكنولوژي = پيشرفت.
  کتاب ماهیان آکواریومی
  ویرایش توسط apb : شنبه ۲۱ دی ۸۷ در ساعت ۱۴:۵۴

 6. 26 کاربر از پست مفید apb سپاس کرده اند .

  1369 (سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۸۸),alireza kamali (شنبه ۲۸ دی ۸۷),alirezaash (چهارشنبه ۰۷ دی ۹۰),Amir 1986 (شنبه ۲۱ دی ۸۷),argu (چهارشنبه ۳۱ فروردین ۹۰),babi007 (چهارشنبه ۲۵ دی ۸۷),best (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),bluewiche (پنجشنبه ۰۹ تیر ۹۰),farhad-2007 (شنبه ۲۱ دی ۸۷),farshad_1988 (سه شنبه ۲۹ بهمن ۸۷),ghost (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),hossein_usb (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۳۱ فروردین ۹۰),M.A (پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۳),Mehdi Nasehi (یکشنبه ۲۲ دی ۸۷),MIRMOHAMADI (شنبه ۲۱ دی ۸۷),mito (جمعه ۱۱ بهمن ۸۷),mkd (جمعه ۲۲ دی ۹۱),naraqi110 (جمعه ۰۳ دی ۸۹),Neda Ariania (شنبه ۲۱ دی ۸۷),سیلوردالر (شنبه ۱۰ مرداد ۸۸),عباس ترابیان (شنبه ۲۱ دی ۸۷),علیرضا امیرجانی (جمعه ۱۳ اسفند ۸۹),S@eid (چهارشنبه ۰۶ فروردین ۹۳),yusa (یکشنبه ۲۲ دی ۸۷),ztb (دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۲)

 7. #4

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۰۶ خرداد ۹۳ [ ۰۸:۴۱]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۴-۱۳
  نوشته ها
  726
  امتیاز
  17,799
  سطح
  1
  Points: 17,799, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  472
  سپاس شده 5,178 در 803 پست

  پیش فرض

  من بیستا دارم که در تانک بچه ماهی هام ازشون مراقبت میکنم چون غذا های اضافی احتمالی رو می خورن ...........
  طبیعت تنها چیزیه که تو دنیا بهش اعتماد دارم و تنها چیزیه که بهش تکیه میکنم و کردم

 8. 9 کاربر از پست مفید fofo سپاس کرده اند .

  apb (جمعه ۲۲ خرداد ۸۸),best (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),ghost (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),hossein_usb (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۳۱ فروردین ۹۰),M.A (پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۳),naraqi110 (جمعه ۰۳ دی ۸۹),عباس ترابیان (جمعه ۲۲ خرداد ۸۸),S@eid (دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۲)

 9. #5
  apb
  apb آنلاین نیست.

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۲۲ فروردین ۹۲ [ ۰۹:۲۹]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۱۷
  محل سکونت
  تهران
  سن
  35
  نوشته ها
  486
  امتیاز
  8,913
  سطح
  1
  Points: 8,913, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  3,814
  سپاس شده 5,086 در 497 پست

  پیش فرض

  عالیه fofo جان ؛ ولی هفته ای 1 بار حتما یک سوم آب رو سیفون کنید ، چون حلزون ها برای رشد و نگهداری لاک ، کلسیوم زیادی از آب می گیرند. پس هم برای سلامتی خودشون و هم بچه ماهی ها این کار لازمه. کبفیت آبتون هم بهتر می شه. از مدفوع این حلزون ها ، آنفوزوئرا می تونه تولید بشه که برای رشد بچه ماهیاتون بسیار عالیه. موفق باشید ، پرهام.
  طبيعت ميلياردها ساله كه داره تكامل پيدا مي كنه ، بهره گيري از مدل هاي طبيعي در تكنولوژي = پيشرفت.
  کتاب ماهیان آکواریومی

 10. 11 کاربر از پست مفید apb سپاس کرده اند .

  best (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),fofo (چهارشنبه ۰۷ دی ۹۰),ghost (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),hossein_usb (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۳۱ فروردین ۹۰),M.A (پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۳),MIRMOHAMADI (جمعه ۲۲ خرداد ۸۸),naraqi110 (جمعه ۰۳ دی ۸۹),عباس ترابیان (جمعه ۲۲ خرداد ۸۸),S@eid (دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۲),swing (جمعه ۲۲ خرداد ۸۸)

 11. #6

  آخرین بازدید
  جمعه ۰۹ مرداد ۸۸ [ ۱۲:۴۷]
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۹
  نوشته ها
  1
  امتیاز
  3,861
  سطح
  1
  Points: 3,861, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 1 پست

  پیش فرض

  سلام، ميشه يكي منو راهنمايي كنه
  حلزون من قسمت بالاي آب كه خشكه روي ديوار تخم ريزي كرده بود، ولي موقع سيفون كردن آب توده تخم‌ها از ديوار تانك جدا شد، من توده تخم‌ها رو انداختم توي پرورشگاه... حالا به نظر شما اينطوري تخم‌ها باز مي‌شن يا اينكه بندازمشون تو آب ماهي‌ها بخورنشون؟؟

 12. 6 کاربر از پست مفید faraji سپاس کرده اند .

  apb (جمعه ۰۹ مرداد ۸۸),best (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),ghost (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۳۱ فروردین ۹۰),M.A (پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۳),S@eid (دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۲)

 13. #7
  apb
  apb آنلاین نیست.

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۲۲ فروردین ۹۲ [ ۰۹:۲۹]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۱۷
  محل سکونت
  تهران
  سن
  35
  نوشته ها
  486
  امتیاز
  8,913
  سطح
  1
  Points: 8,913, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  3,814
  سپاس شده 5,086 در 497 پست

  پیش فرض

  تو جای بیرون از آب ولی مرطوب قرار دهید و دماش هم خیلی کم نباشه ، 25-26 درجه خوبه ، شابد باز شوند. موفق باشید.
  طبيعت ميلياردها ساله كه داره تكامل پيدا مي كنه ، بهره گيري از مدل هاي طبيعي در تكنولوژي = پيشرفت.
  کتاب ماهیان آکواریومی
  ویرایش توسط apb : جمعه ۰۹ مرداد ۸۸ در ساعت ۱۸:۰۱

 14. 10 کاربر از پست مفید apb سپاس کرده اند .

  best (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),farhad-2007 (شنبه ۱۰ مرداد ۸۸),ghost (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۳۱ فروردین ۹۰),M.A (پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۳),Neda Ariania (جمعه ۰۹ مرداد ۸۸),سیلوردالر (شنبه ۱۰ مرداد ۸۸),عباس ترابیان (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),S@eid (دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۲),N!MA (شنبه ۱۰ مرداد ۸۸)

 15. #8

  آخرین بازدید
  شنبه ۱۷ بهمن ۹۴ [ ۱۶:۲۲]
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۶-۳۰
  نوشته ها
  301
  امتیاز
  6,158
  سطح
  1
  Points: 6,158, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  1,878
  سپاس شده 3,238 در 307 پست

  پیش فرض

  با سلام.من 2 بار حلزون سيب خريدم كه در كمتر از يه هفته از لاكشون بيرون اومدن و مردن!!!
  نميدونم چه مشكلي تانكم داره...ماهيام در سلامت كامل هستن و هيچ زماني هم ماهي تلفات نداشتم ولي نميدونم چيه تانكم ايراد داره...
  سيفون مرتب هم هر 2 هفته دارم...اگه ميتونين كمكم كنين ممنون ميشم...

 16. 5 کاربر از پست مفید hossein_usb سپاس کرده اند .

  best (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),ghost (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۳۱ فروردین ۹۰),M.A (پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۳),S@eid (دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۲)

 17. #9
  apb
  apb آنلاین نیست.

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۲۲ فروردین ۹۲ [ ۰۹:۲۹]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۸-۱۷
  محل سکونت
  تهران
  سن
  35
  نوشته ها
  486
  امتیاز
  8,913
  سطح
  1
  Points: 8,913, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  3,814
  سپاس شده 5,086 در 497 پست

  پیش فرض

  ممکنه ماهی ها گازشون می گیرند ، اون ها خیلی کوچک و ظریفند و با کوچکترین ضربه ای ...

  همین طور ممکنه کلسیوم آب کم باشه که با توجه به این می فرمایید آب رو به طور مرتب سبفون می کنید احتمالش خیلی کمه. همین طور ممکنه از کمبود غذا یا عدم تغذیه مناسب باشه!
  طبيعت ميلياردها ساله كه داره تكامل پيدا مي كنه ، بهره گيري از مدل هاي طبيعي در تكنولوژي = پيشرفت.
  کتاب ماهیان آکواریومی

 18. 8 کاربر از پست مفید apb سپاس کرده اند .

  ahmadkhabir (دوشنبه ۲۰ مهر ۸۸),farhad-2007 (دوشنبه ۲۰ مهر ۸۸),ghost (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۳۱ فروردین ۹۰),M.A (پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۳),Neda Ariania (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),عباس ترابیان (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),S@eid (دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۲)

 19. #10

  آخرین بازدید
  شنبه ۱۷ بهمن ۹۴ [ ۱۶:۲۲]
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۶-۳۰
  نوشته ها
  301
  امتیاز
  6,158
  سطح
  1
  Points: 6,158, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  1,878
  سپاس شده 3,238 در 307 پست

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط apb نمایش پست ها
  ممکنه ماهی ها گازشون می گیرند ، اون ها خیلی کوچک و ظریفند و با کوچکترین ضربه ای ...

  همین طور ممکنه کلسیوم آب کم باشه که با توجه به این می فرمایید آب رو به طور مرتب سبفون می کنید احتمالش خیلی کمه. همین طور ممکنه از کمبود غذا یا عدم تغذیه مناسب باشه!
  آخه از تغذيه باشه كه 2 3 روز بي غذا كه نميميره...از ماهيام نيست اونا كار ندارن بهشون...

 20. 6 کاربر از پست مفید hossein_usb سپاس کرده اند .

  ghost (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (چهارشنبه ۳۱ فروردین ۹۰),M.A (پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۳),عباس ترابیان (یکشنبه ۱۹ مهر ۸۸),rahman1643 (شنبه ۲۰ آبان ۹۱),S@eid (دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۲)

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. حلزون ماسه Malaysian Trumpet Snail
  توسط VAZIRI در انجمن حلزون های آب شیرین
  پاسخ ها: 10
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۲۴ آبان ۹۱, ۲۰:۳۸
 2. قیمت گوشی های اپل Apple
  توسط م.حسن فاقعي در انجمن قيمت موبايل
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۶ شهریور ۸۹, ۱۴:۱۴
 3. حلزون شاخ قوچی / Ram's Horn Snail / Planorbis sp
  توسط Neda Ariania در انجمن حلزون های آب شیرین
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: جمعه ۰۱ مرداد ۸۹, ۱۳:۴۰
 4. اپل آیفون 3جی / Apple iphone3g
  توسط م.حسن فاقعي در انجمن Apple
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۰۲ آذر ۸۸, ۲۳:۰۲
 5. تازه های شرکت Apple
  توسط fofo در انجمن تازه ترين هاي موبايل
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۸ خرداد ۸۸, ۱۵:۵۹

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •