نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: نيروي رواني در گياهان

 1. #1

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۰۱ آذر ۹۷ [ ۱۴:۰۴]
  تاریخ عضویت
  ۹۷-۱۰-۲۸
  نوشته ها
  4,524
  امتیاز
  188,357
  سطح
  1
  Points: 188,357, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  25,873
  سپاس شده 38,854 در 4,157 پست

  پیش فرض نيروي رواني در گياهان

  حيات گياهي هميشه براي نوع بشر جالب بوده ، گياهان براي ما غذا ، دارو و مواد توهم زا فراهم ميكنند.
  از سال 1970 افراد به رفتار و قدرت هاي رواني گياهان علاقمند شدند.
  شواهد نشان ميدهد كه گياهان ميتوانند بيماري ، موسيقي و هيجان انسان را درك كرده و به مانند يك دروغ سنج عمل كنند.
  افسانه ها بيان ميكنند كه قدرت صدا بر گياهان موثر است .در اسطوره هندويي ، فلوت شري كريشنا سبب شكوفايي گلها ميشود .
  روايت بر اين است كه موزسيقيداني به نام تنسن TANSEN ، درزمان اكبر ، امپراطور مغول ، با نواختن موسيقي ويژه اي از RAGA ( ملودي خاصي از موسيقي هندو ) يا اسلوبي خاص سبب به شكوفه نشستن گلها ميشد .

  ادبيات تاميل شرح ميدهند كه چطور نيشكر در پاسخ به صداي آهنگين سوسكها ، زنبوران وحشي و زنبوران عسل رشد ميكند.  چارلز داروين اميدوار بود كه با نواختن نوعي قره ني براي گياه Mimosa pudica انرا تحت تاثير قرار دهد ولي پاسخ قابل اندازه گيري دريافت نكرد .
  20 سال بعد در 1877 يك فيزيولوژيست آلماني بنام Wilhelm Pfeffer يك تجربه ناموفق ديگر را در خصوص تحريك پرچم گياه Cynararae به وسيله صدا را گزارش كرد .
  در 1903 دانشمن هندي Jagadis Chunder Bose تجربيات خود در كار با گياهان را در اين مقوله ارائه كرد.او بيان كرد كه تمام خصوصياتي كه توسط بافتهاي جانوري در پاسخ به محركها يافت ميشود در گياهان نيز وجود دارد.
  او ماشيني ساخت تا عكس العملهاي گياهي را به اثبات برساند. تعدادي از اين پاسخ ها به پاسخهاي عصبي موجود در انسان و حيوان شبيه است او انرژي الكتريكي رها شده به هنگام مرگ گياه را اندازه گيري كرد.
  دانشمند امريكايي George Crile نيز آزمايشهايي در پاسخهاي حياتي از زندگي گياهان انجام داد
  به دنبال بوس ، داشمند هندي ديگر T. C. N. Singh ازمايشات گياهي را از 1950 ادامه داد و گزارش كرد كه گياهان به شكل قابل اندازه گيري به موسيقي ، رقص و دعا واكنش نشان ميدهند.

  بعد از اين گزارش بود كه تحقيقات مشابهي در كانادا و امريكا صورت گرفت.

  در سال 1966 متخصص پولي گراف ، Cleve Backster با استفاده از تكنيك پوليگرافpolygraph به آزمايشاتي در خصوص ادراكات فوق حسي گياهان پرداخت .
  اين ازمايشات بر اين دلالت داشت كه گياهان به افكار ما واكنش نشان ميدهند.

  تجارب ديگر نشان ميداد كه ميتوان از گياهان براي آزاد سازي رله هاي الكتريكي براي باز كردن دربها استفاده كرد كه توسط تحريكات هيجاني توسط عامل انساني بر گياه بوجود آمده است .

  تاثير ابراز احساس نسبت به گياه و صحبت مستقيم با آن توسط بسياري بكار رفته و گزارش شده است .


  منبع :
  http://www.answers.com/topic/psychic-aspects-of-plants
  ویرایش توسط عباس ترابیان : دوشنبه ۱۱ شهریور ۸۷ در ساعت ۱۸:۲۸

 2. 17 کاربر از پست مفید عباس ترابیان سپاس کرده اند .

  alireza kamali (چهارشنبه ۱۳ شهریور ۸۷),alirezaash (سه شنبه ۱۸ خرداد ۸۹),Amir hossein62 (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),amr (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),asgartagi (دوشنبه ۲۲ اسفند ۹۰),best (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),choobin (چهارشنبه ۰۹ دی ۸۸),farhad-2007 (سه شنبه ۱۲ شهریور ۸۷),ghost (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۸۹),kelishani1 (جمعه ۲۸ مرداد ۹۰),Mehdi Nasehi (سه شنبه ۱۲ شهریور ۸۷),MIRMOHAMADI (سه شنبه ۱۲ شهریور ۸۷),Neda Ariania (دوشنبه ۱۱ شهریور ۸۷),سیلوردالر (یکشنبه ۰۵ مهر ۸۸),P@RSA (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),م.حسن فاقعي (چهارشنبه ۱۳ شهریور ۸۷)

 3. #2

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۰۱ آذر ۹۷ [ ۱۴:۰۴]
  تاریخ عضویت
  ۹۷-۱۰-۲۸
  نوشته ها
  4,524
  امتیاز
  188,357
  سطح
  1
  Points: 188,357, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  25,873
  سپاس شده 38,854 در 4,157 پست

  پیش فرض باورها و روايات در باره نيروي رواني گياهان

  امروزه درك شده كه گياهان حس ششم مخصوصي دارند و به نظر ميرسد قادر به ديدن ، شنيدن ، لمس كردن ، آزمودن و بوييدن به طور صحيح و با استعداد مرموز و نامعلومي هستند.
  اجداد ما كه به طبيعت خود و محيط نزديكتر بودند بطور حسي دريافته بودند كه ميتوانند با گياهان رابطه برقرار كنند و از اين رو درخت يكي از نخستين اشيا اديان اوليه بود .  مصريان آتشي را در مقابل نباتي با ريشه هايي شبيه انسان به نام مهر گياه ( مردم گياه ) mandrake شعله ور نگهميداشتند و آنرا چون خدايي پرستش كرده و برايش قرباني ميدادند و از شيره هايش براي خود جرعه هايي جادويي به نام ساي حيات sa of lie‌ تهيه ميكردند .  گياهان با بيش از 350000 گونه مختلف نيازهاي مختلف رواني و فيزيكي ما انسانها را برآورده ميسازند.
  از آنجائيكه گياهان فاقد سيستم عصبي حيواني هستند بسياري از دانشمندان وجود حواس در گياهان را نفي ميكنند. ولي مشاهدات و تجربيات مكرر و حيرت انگيزي كه در سراسر جهان رخ ميدهد ما را به بينشي نوين نسبت به حواس گياهان رهنمون ميكند.

  مثالهايي از اين تجارب و يافته ها عبارتند از:
  تانيا Tanya دانشجوي روسي در خواب هيپنوتيسمي درگير دگرگونيهاي مهيجي شد كه توسط پلي گرافي كه به يك گياه متصل بود ثبت شد .
  يك متخصص دروغ سنج نشان داد كه گياهان ميتوانند به مرگ ميگوهاي ريز آب شور در آزموني حزن انگيز واكنش دهند .چيزي كه از آن به ادراك مافوق احساس در گياهان ميتوان نام برد.
  در اسكاتلند براي روييدن گياهان در آب و هوايي كه برايشان بي سابقه است گروهي هستند كه با ارواح نباتات صحبت ميكنند.
  روسها عكسهايي از برگهايي گرفته اند كه قسمتي از برگ كنده شده ولي تصوير كاملي از برگ نمايان است كه زمينه انرژي را نشان ميدهد.
  يك رهبر اركستر كشف كرد كه گياهان هنگام نواختن آهنگهاي باخ و راوي شنكار بهتر رشد ميكنند در حاليكه از آهنگهاي تند راك با ناراحتي روي بر ميگردانند.
  ستلا پونياه stella ponniah در برابر گل هميشه بهار رقص مقدس بهارتا ناتيام baharta natyam را اجرا كرده و شصت درصد رشد گياه را افزايش ميدهد.
  كشيشي كشف كرد كه با دعا خواندن در برابر گياهان آنها را به هيجان آورده و رشدشان را سرعت ميبخشد.
  اوسكاراستباني osklar eatebany شفادهنده روحي مجارستاني بطريهاي آب را لمس كرده و اين آب رشد گياه آبياري شده را افزايش داد.
  تصاوير كيرليان kirlian و همسرش ، نقاط فرو كردن سوزن به داخل بافتها براي منظورهاي درماني روي گياه را نمايان ساخت.
  يك پژوهشگر ،‌ گياهي را مورد تهديد قرار داد و آلفافون ( نوسانات الكتريكي را به اصوات تبديل ميكند ) درگرگونيهايي را كه در ميكرو ولتاژ گياهي بوجود امده بود را جمع آوري كرد.
  با بينشهاي نوين در خصوص نيروي رواني و احساس گياهان ما به محدوده عالم بين خيال و واقعيت وارد ميشويم .جايي كه طبيعيات و فوق طبيعيات به يكديگر نزديك ميشوند.
  از طريق توسعه اين درك و بينش شايد بتوانيم به اين دريافت برسيم كه گياهان داراي حواس ، احساس هيجان ، هوشياري و نوعي روح هستند.
  برداشتي از يك شخصيت فردي كه پيشينيان ما براي هر درختي ، بته اي يا گلي داشتند.
  طبعا در بوته نقد و آزمايش بايد مطالب درست از نادرست بازشناسايي شود وليكن انچه هست حقيقتي است كه در جان اين موجودات خاموش و پر راز به وديعه گذاشته شده تا ما را به مرزي جديد از آگاهي رهنمون كند.


  منبع :

  نيروي رواني گياهان – جان ويتمن
  ویرایش توسط عباس ترابیان : چهارشنبه ۱۳ شهریور ۸۷ در ساعت ۱۱:۱۸

 4. 18 کاربر از پست مفید عباس ترابیان سپاس کرده اند .

  alirezaash (سه شنبه ۱۸ خرداد ۸۹),Amir hossein62 (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),amr (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),asgartagi (دوشنبه ۲۲ اسفند ۹۰),best (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),choobin (چهارشنبه ۰۹ دی ۸۸),farhad-2007 (چهارشنبه ۱۳ شهریور ۸۷),ghost (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۸۹),Mahdi3000 (پنجشنبه ۰۴ اسفند ۹۰),maral (چهارشنبه ۰۷ دی ۹۰),Mehdi Nasehi (شنبه ۲۳ شهریور ۸۷),MIRMOHAMADI (چهارشنبه ۱۳ شهریور ۸۷),Neda Ariania (پنجشنبه ۱۴ شهریور ۸۷),سیلوردالر (یکشنبه ۰۵ مهر ۸۸),P@RSA (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),م.حسن فاقعي (چهارشنبه ۱۳ شهریور ۸۷),ztb (جمعه ۱۱ آذر ۹۰)

 5. #3

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۰۱ آذر ۹۷ [ ۱۴:۰۴]
  تاریخ عضویت
  ۹۷-۱۰-۲۸
  نوشته ها
  4,524
  امتیاز
  188,357
  سطح
  1
  Points: 188,357, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  25,873
  سپاس شده 38,854 در 4,157 پست

  پیش فرض آيا گياهان ادارك مافوق احساس دارند؟


  كلو باكستر – متولد 1924 Cleve Backster
  كلو باكستر دانشمند زمينه دروغ سنجي و كار با دستگاههاي پلي گراف ، جامعه علمي را با ارائه مشاهداتش در باره حساسيت گياهان تكان داد.

  باوري كه گياهان احساس دارند و ميتوانند با انسانها ارتباط برقرار كنند مربوط به گذشته دور است و اين باعث شده عده اي آنرا خرافات و دروغ پنداشته و عده اي را دلگرم به اين كند كه دانشي كهن در پشت پرده وجود دارد.

  همانطور كه هر از گاهي طبيعت رازهايش را بر عده اي وا ميگشايد ، روزي باكستر فرض كرد همانطور كه آب از گياه بالا ميرود و برگها اشباع ميشوند بايد كاهشي در مقاومت الكتريكي برگ پيدا شود و اين اختلاف را بايد پلي گراف بتواند ثبت كند.

  او در مورد انسان الكترودها را به انگشتان فرد متصل ميكرد و اينك به دو طرف برگ ضخيم و بزرگ گياه گلداني دفترش وصل كرد.
  باكستر حدود يك ساعت واكنشهاي گياه را رديابي كرد و امر مهمي رخ نداد جر اينكه از ابتداي آزمايش يك تمايل نزولي از اثر مركب پلي گراف را ميديد كه با انتظارش جور در نمي آمد. تنها يك دقيقه منحصر به فرد وجود داشت كه مشابه آزمايش تحرك ملايم تا اندازه احساس در انسان بود. چيزي كه به نظر ميرسيد گياه مستعد احساس هيجان بود و يا با نشانه رضايتمندي و شادي حاصل از آبياري واكنش نشان داده .

  قدم بعدي كمي غير عادي بود ، ولي دانشمند ما ميدانست كه هر عملي كه آسايش فكري و جسمي شخص را فراهم آورد ، سبب واكنش حاد و مهيج شده و ترس و اضطراب نيز سبب عكس العمل فوري در افراد متصل به پلي گراف ميشود.

  بر اين اساس باكستر تصميم گرفت برگي را در فنجان قهوه سوزان بيازارد ولي دور از انتظارش واكنشي از سوي گياه مشاهده نشد. او انتظار داشت واكنش گياه شبيه انسان باشد ولي ناموفق بود .
  او در فكر كوششي ديگر براي آزمايش بر روي برگي بود كه الكترو بر خود داشت ، او فكركرد كه آن برگ را بسوزاند و چند چوب كبريت برداشت تا فكرش را عملي كند كه درست در اين لحظه بود كه رسم پلي گراف در حالتي ناگهاني و حزن انگيز به سوي بالا پريد.
  تجربه جديديش بسيار غير باورتر از آزمايش اولش بود چراكه براي لمس گياه دست دراز نكرده بود و بعد باكستر تهديد جدي خود را به اجرا در آورد و برگ متصل به الكترود را سوزاند در اينحال بود كه رسم پلي گراف نشانيهاي اضطراب را نمايان ساخت اما پرش بيمناك پس از اجراي تهديد نخستين ثبت نشد .

  باكستر بر اين عقيده رسيد كه ادراك مافوق احساس در گياه در يك سطح سلولي جايگزين شده است .و نظريه اي تجربي بنا كرد كه نباتات ادراكي مرموز دارند .

  در آزمايشات ديگر باكستر ديد همه قسمتهاي گياه به تحريكات خارجي واكنش نشان ميدهند و اين معلوم كرد كه ادراك در نبات ممكن است در يك سطح سلولي باشد و اكنون به اين واقعيت اثر باكستر ميگويند.

  در آزمايشات ديگر باكستر بر روي بافتهاي ديگر نظير ميوه ها ، سبزيجات و حتي تكه هاي كنده شده از بدن انسان به بررسي پرداخت و كار با پلي گراف نشان داد كه تمام اشكال بافتهاي زنده به نظر ميرسد استعداد يكساني در پاسخ دادن به تحريكات خارجي دارند.


  منبع :

  http://en.wikipedia.org/wiki/Cleve_Backster
  نيروي رواني گياهان – جان ويتمن
  ویرایش توسط عباس ترابیان : شنبه ۲۳ شهریور ۸۷ در ساعت ۱۲:۳۸

 6. 15 کاربر از پست مفید عباس ترابیان سپاس کرده اند .

  alirezaash (سه شنبه ۱۸ خرداد ۸۹),Amir hossein62 (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),amr (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),asgartagi (دوشنبه ۲۲ اسفند ۹۰),best (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),farhad-2007 (شنبه ۲۳ شهریور ۸۷),ghost (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۸۹),Mahdi3000 (پنجشنبه ۰۴ اسفند ۹۰),Mehdi Nasehi (شنبه ۲۳ شهریور ۸۷),Neda Ariania (چهارشنبه ۰۳ مهر ۸۷),سیلوردالر (یکشنبه ۰۵ مهر ۸۸),P@RSA (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),santuri (سه شنبه ۲۰ مرداد ۸۸),ztb (پنجشنبه ۱۰ آذر ۹۰)

 7. #4

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۰۱ آذر ۹۷ [ ۱۴:۰۴]
  تاریخ عضویت
  ۹۷-۱۰-۲۸
  نوشته ها
  4,524
  امتیاز
  188,357
  سطح
  1
  Points: 188,357, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  25,873
  سپاس شده 38,854 در 4,157 پست

  پیش فرض ارتباط بين كيفيت آلفا و ادراك ابتدايي در گياهان


  گياه شمعداني

  مورت گيل رهبر مركز اطلاعات رواني به بررسي امكان اينكه گياهان به تهديدات روحي از طريق تغيير ولتاژ پاسخ دهند توجه كرد و به اين مطلب كه بتوان آنرا توسط آلفاون پيگيري كرد.( آلفافون تناوب ها را در ميكروولتاژ به فكانس صوتي تبديل ميكند.)
  گيل الكترودها را روي برگ فيلودندرون قرار داد و به همراه همسرش تلاش كرد توسط ارسال تهديدات رواني از گياه پاسخي دريافت كنند ولي پاسخي دريافت نكردند و فكر كرد كه در تهديد صادق نبوده و با خسته شدن همسرش و نااميدي از آزمايش ، وي گفت به جهنم ، ميروم تا آن لعنتي را بسوزانم .
  در اين حال دگرگوني معين و قابل توجه در آهنگ آلفافون شنيده شد.
  مورت گيل به گونه آزمايشي نظريه باكستر را پشتيباني كرد بدين معني كه گياهان به تهديدات و خوش رفتاريها پاسخ ميدهند.
  در آزمايشات ديگر نتيجه گرفته شد كه گياهان ميتوانند با صاحبانشان ارتباط برقرار كنند . حتي گياهان ميتوانند نسبت به حيوانات عكس العمل انجام دهند و احساس و اقدام حيوانات نيز بر گياه تاثير ميگذارد .
  نتيجه گرفته شد كه گياهان ميتوانند فورا به انديشه هاي انسان و حيوان حساسيت نشان دهند و اين حساسيت به مسافت بستگي ندارد.
  در آزمايشهايش وقتي او در مكاني دور از گياه و در كنفرانس در باره گياه انديشه ميكرد با فعاليت احسايي در گياه مربوطه همزمان بود و خوانايي داشت .
  در آزموني كه توسط دكتر ربرت ان . ميلر صورت گرفت وي از درمان كننده رواني مشهور اولگاورال و شوهرش خواست در يكي از جلسات شبانه دعاخواني در فاصله هزار كيلومتري آزمايشگاه ميلر بر گياه چاودار متمركز شوند.انتخاب چاودار نيز براي اين بود كه كنترل علمي و عملي رشدش توسط ادوات ثبت كننده آسان بود.
  در ساعت 9 شب دعا خواني صورت گرفت و همزمان وسايل پيچيده ميلر توانستند رشد سريع و غير عادي نهال تخمي را ثبت كنند. صبح روز بعد معلوم شد گياه هشتصدو چهل درصد بيشتر از حد طبيعي رشد كرده است .
  پاول ساوين تكنسين الكترونيك و مخترعي است كه دريافت گياهان ميتوانند شبيه آينه اي كه پرتو چراغي را بازتاب ميدهد افكار را بازتاب دهد. وي خودش و دو گياه فيلودندرون را به سه دروغ سنج جداگانه متصل كرد و از طريق تفكر عميق توانست با گياهان رابطه اي برقرار كند.نتيجه تماس اين بود كه تمام تفاسير روي دروغ سنجها شروع كردند به نشان دادن منحني ها و نظم هاي مشابه.
  ساوين نهايتا توانست احساسي قوي را به گياه از فاصله 2 كيلومتري فرستاده و با دريافت پيام تله پاتي ساوين توسط گياه، سبب واكنش گياه شده كه اين واكنش به فعال سازي علامتي راديويي منجر و استارت اتومبيل را در پاركينگ تحت تاثير قرار داد.
  در شوروي توسط پرفسور پوشكين نيز آزمايشاتي در اين خصوص انجام شد. پوشكين از يك آنسفالوگراف ( دستگاه ثبت نوسانات فكري افراد) سود برد و الكترودهايش را به برگ گياه شمعداني متصل كرد.
  وي براي آزمايش از بين افراد مستعد كسي را انتخاب كرد كه در تحت نظر متخصص هيپنوتيزم صلاحيت داري بتواند به حالت نزديك به جذبه برسد. فرد منتخب تانيا بود كه طبعي نشاط انگيز و حساسيتي ناشي از طيب خاطر داشت .
  به تانيا در اولين آزمايش گفته شد كه خيلي زيباست و احساس شادي در صورت خندانش ظاهر شد و همزمان انسفالوگراف متصل به گياه خط مواجي را ثبت كرد.
  در آزمون ديگري به تانيا القا شد كه در معرض باد سردي قرار دارد و با پاسخ دختر به اين القا نيز گياه پاسخ ديگري را نمايان ساخت.
  در طول 15 دقيقه بعدي كه تانيا استراحت ميكرد نيز گياه هيچ واكنشي را نشان نميداد.
  پس از استراحت به تانيا القا شد كه علاوه بر اينكه توسط باد سرد يخ كرده است ، فرد شروري نيز در نزديك وي است .در اين هنگام تانيا به سختي به اين القا عكس العمل نشان داد و گياه نيز شروع به ترسيمات غير قابل پيش بيني كرد.
  كمي بعد به تانيا القا شد كه پرتو گرمي بر او ميتابد و بچه اي در كنارش است كه سبب آرامش وي شد و گياه نيز همزمان با خروج تانيا از حالت پريشاني پاسخ ميداد.
  آزمون بارها و بارها تكرار شد كه دخالت شانس از بين برود.
  آزمون شگفت انگيز اين بود كه به تانيا گفته شد به عددي بين يك تا ده بينديشد ولي آنرا بيان نكند.
  پوشكين شروع به شمارش از يك تا ده كرد و در هر شماره از تانيا ميپرسيد كه آيا به آن عدد مي انديشيده و تانيا هر بار پاسخ منفي ميداد . ولي گل شمعداني معطر وقتي پروفسور به عدد پنج رسيد واكنش نشان داد . وقتي بررسي شد معلوم شد كه تانيا خقيقتا در طول آزمايش به عدد پنج فكر ميكرد.
  گياه ظاهرا به احساس تانيا اگر چه دروغ ميگفت عكس العمل نشان داده بود.
  ووژل متخصص آي بي ام هر بار كه به گياه ابراز عشق و محبت ميكند ، قلم پلي گراف به سوي بالا ميرود و نوعي پاسخ حساس را نشان ميدهد.  منبع :

  نيروي رواني گياهان – جان ويتمن

 8. 16 کاربر از پست مفید عباس ترابیان سپاس کرده اند .

  alirezaash (سه شنبه ۱۸ خرداد ۸۹),Amir hossein62 (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),amir123 (یکشنبه ۱۳ فروردین ۹۱),amr (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),asgartagi (دوشنبه ۲۲ اسفند ۹۰),best (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),choobin (چهارشنبه ۰۹ دی ۸۸),farhad-2007 (شنبه ۰۶ مهر ۸۷),ghost (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),ho_ay_motlagh (یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۸۹),Mahdi3000 (پنجشنبه ۰۴ اسفند ۹۰),Mehdi Nasehi (چهارشنبه ۰۳ مهر ۸۷),Neda Ariania (چهارشنبه ۰۳ مهر ۸۷),سیلوردالر (یکشنبه ۰۵ مهر ۸۸),P@RSA (جمعه ۰۳ مهر ۸۸),ztb (جمعه ۱۱ آذر ۹۰)

 9. #5

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۱۶ آذر ۸۹ [ ۲۰:۲۶]
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۶-۳۰
  نوشته ها
  2
  امتیاز
  3,760
  سطح
  1
  Points: 3,760, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  27
  سپاس شده 13 در 2 پست

  پیش فرض

  مرسی از مطالب خوبتون

 10. 5 کاربر از پست مفید mr.seraj سپاس کرده اند .

  Amir hossein62 (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),best (یکشنبه ۱۳ آذر ۹۰),ho_ay_motlagh (یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۸۹),سیلوردالر (یکشنبه ۰۵ مهر ۸۸),P@RSA (جمعه ۰۳ مهر ۸۸)

 11. #6

  آخرین بازدید
  سه شنبه ۰۶ خرداد ۹۳ [ ۰۸:۴۱]
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۴-۱۳
  نوشته ها
  726
  امتیاز
  17,799
  سطح
  1
  Points: 17,799, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  سپاس ها
  472
  سپاس شده 5,178 در 803 پست

  پیش فرض

  من مستند شو دیدم که گیاه رو به دستگاه پلی گراف وصل میکنن وفقط با فکری که در مورد گیاه تو ذهنشون انجام میدن گیاه تحریک میشد وواکنش نشون میداد بخصوص موقعی که فکر اسیب زدن بهش میکردن خطوط تند تر و بلند تر میشد
  طبیعت تنها چیزیه که تو دنیا بهش اعتماد دارم و تنها چیزیه که بهش تکیه میکنم و کردم

 12. 5 کاربر از پست مفید fofo سپاس کرده اند .

  Amir hossein62 (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),amr (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),best (یکشنبه ۱۳ آذر ۹۰),عباس ترابیان (شنبه ۰۷ اسفند ۸۹),ztb (جمعه ۱۱ آذر ۹۰)

 13. #7
  ztb
  ztb آنلاین نیست.

  آخرین بازدید
  یکشنبه ۲۰ دی ۹۴ [ ۱۵:۰۹]
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۷-۱۶
  محل سکونت
  اصفهان
  نوشته ها
  1,039
  امتیاز
  13,215
  سطح
  1
  Points: 13,215, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 51.0%
  سپاس ها
  6,490
  سپاس شده 6,599 در 1,044 پست

  پیش فرض پاسخ : نيروي رواني در گياهان

  سلام کتاب گیاه ، کودک دانشمند نوشته پیتر تامپ کینز و کریستوفر فربرد موضوعش همینه

  اگر در هوا پری مگسی باشی ، اگر بر روی آب روی خسی باشی ، دلی بدست آر تا کسی باشی

 14. 4 کاربر از پست مفید ztb سپاس کرده اند .

  Amir hossein62 (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),amr (جمعه ۱۱ آذر ۹۰),best (یکشنبه ۱۳ آذر ۹۰),عباس ترابیان (پنجشنبه ۱۰ آذر ۹۰)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •