نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: تکثیر گل کاغذی

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض تکثیر گل کاغذی

سلام
    من تا حالا بارها از گل کاغذی قلمه گرفتمو بزرگشون کردم
    ازاین رو تصمیم گرفتم که طرز قلمه گیری این گل زیبا رو در اختیارتون بذارم

هرگز در هنگام گلدهی اقدام به تهیه ی قلمه نکنین.مخصوصا از شاخه های گلدار. بیشتر با شکست مواجه میشه و یا به ندرت و در زمان زیادی ریشه میزنه
    در تهیه ی قلمه ی گل کاغذی از شاخه هایی که در پایین گیاه هستن استفاده کنین
    مهر و ابان و اویل خنکیه هوا بهترین زمان برای قلمه گرفتنه. از شاخه های پایینی اونایی که محصول امسال باشن. یعنی شاخه ی چوبی نداشته باشن. جوونه ی قرمز ندارن و رشدشون متوقف شده بهترین گزینه هستن و شانس بسیار بالایی برای ریشه کردن دارن
    قلمه های 10 الی 15 سانتی رو که جدا کردین برگهای اضافی رو بکنین و در حد 3 برگ روی هر قلمه کفایت میکنه
    روش کار من به این صورته که اونو توی اب ریشه دار میکنم.بدون هرمون ریشه زا
    توی یه ظرف که 5 سانت اب باشه. هر قلمه رو در یه لیوان بذارین. هر روز اب لیوانو عوض کنین و روی برگ ها اب بریزین
    مطمئن باشین نتیجه میده. در صورت تعویض نکردن هر روز اب روی ساقه لیسه میزنه و خزه میبنده.این یعنی دیگه قلمه ی شما باطل شده
    در صورت رعایت مطالبی که گفتم اول نقطه های سفید رنگی روی قلمه ظاهر میشه برای جذب اب.شما میتونین وقتی اون نقاط سفید زیاد شدن قلمه رو در خاکی که نصف ماسه و نصف خاک برگه بکارین
    ولی بهتره یکم دیگه واستین تا ریشه های دراز گیاه در بیاد
    مراقب ریشه های گل کاغذی تون باشین چون به شدت شکنندست. در هنگام کاشتنش دقت کنین و اول حفره درست کنین قلمه ریشه دار رو توش قرار بدین و به ارومی روش خاک بریزین
    سال اول بهتره تو گلدون باشه و از سرمای زمستون به دور باشه. بعد در بهار میتونین اونو در زمین بکارین. ممکنه همون سال اقدام به گل دادن بکنه و ممکنه فقط رشد کنه و شاخه های قویه بسیاری بزنه و حتما سال بعد اول بهار اونو به صورت گل خالص و بدون برگ میبینین
    وقتی اونو تو زمین میکارین به اب فراوانی احتیاج داره.وقتی قد گیاه از 1 متر بلند تر شد به این معنیه که دیگه گرفته.

شما میتونین گل کاغذی رو هم به صورت گلدانی هم به صورت بنسای و هم در زمین بکارین
    البته کاشتنش در زمین بسته به اب و هوای شهرتون داره و تو بعضی شهرا که سرمای شدید دارن تو زمستون نمیشه.
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست 20130804_143245.jpg   dmer44le47q8bclxff6.jpg  

کلمات کلیدی این موضوع