راز  بقا  Raaze Baghaa  
My Title
 خير مقدم

حضورتان گرامي و مقدمتان مبارك

بازگشت   راز بقا Raaze Baghaa > آکواریوم ،ماهی های زینتی و تانکهای گیاهی > آکواریوم و ماهی های زینتی آب شیرین Freshwater Aquariums and fancy fish > انجمن های تخصصی ماهی های زینتی آب شیرین > ماهی فلاور هورن Flower Horn Fish

اطلاع رسانی

خوبي ها از نظر امام علی: همانا ارزشمند ترين بي نيازي عقل است، و بزرگ ترين فقر بي خردي است، و ترسناك ترين تنهايي خود پسندي است، و گرامي ترين ارزش خانوادگي، اخلاق نيكوست.
پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی Monday 23 March 2009
حمیدزاده حمیدزاده آنلاین نیست.
عضو جديد

تشكرها : 0
پیش فرض پرورش و نگهداري فلاور هورن Flower Horn Fish

فلاور چند سال عمر می کنه؟
تعداد 3 كاربر زير از حمیدزاده به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
Artas (Thursday 21 June 2012), ho_ay_motlagh (Tuesday 29 June 2010), M.A (Sunday 5 August 2012)
قدیمی Monday 23 March 2009
عباس ترابیان آواتار ها
عباس ترابیان عباس ترابیان آنلاین نیست.
مدیر كل

تشكرها : 25,306

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حمیدزاده نمایش پست ها
فلاور چند سال عمر می کنه؟
سلام و خير مقدم به دوست خوب ما

فلاور هورن به طور معمول بين 5 تا 8 سال عمر ميكند و گزارشاتي مبني بر عمر 10 ساله فلاورهورن نيز وجود دارد.
اگر به عمر ماهي تريماك Trimac كه در توليد ماهي هيبريد فلاور هورن نقش عمده اي دارد توجه كنيم شايد معياري براي حدس طول عمر فلاورهورن بدست اوريم . يك ماهي تريماك سالم و خوب نگهداشته شده بين 10 تا 15 سال عمر ميكند.
بايد به اين نكته توجه داشت كه طول عمر ماهي به عوامل مختلفي از جمله سلامت ماهي و بهداشت محيط و بهينه بودن شرايط زيستي ماهي و حجم تانك نگهداري ماهي و تغذيه ان ارتباط مستقيم دارد.
تعداد 11 كاربر زير از عباس ترابیان به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
Amir 1986 (Monday 23 March 2009), danywhitdragon (Sunday 6 May 2012), farhad-2007 (Tuesday 24 March 2009), faridm (Monday 13 April 2009), ho_ay_motlagh (Tuesday 29 June 2010), M.A (Sunday 5 August 2012), Mahdi3000 (Monday 28 May 2012), Mehdi Nasehi (Tuesday 24 March 2009), MIRMOHAMADI (Wednesday 25 March 2009), Neda Ariania (Monday 23 March 2009), حامدطهرانی (Wednesday 15 May 2013)
قدیمی Monday 30 March 2009
soheil104 soheil104 آنلاین نیست.
دوست خوب

تشكرها : 125
پیش فرض پرورش و نگهداري فلاور هورن Flower Horn Fish

با سلام خدمت اساتید تالار
امروز متوجه شدم که 2 تا از فلاورام با هم دعوا کردن و یه مقدار زخمی شدن...
جای زخمها سفیده منم تنها فکری که به سرم رسید این بود که محتویات یه کپسول اموکسی سیلین رو باز کردم ریختم تو ابشون که از عفونت جلوگیری بشه بماند که فکر میکردن غذاس و میخوردن و پس میدادن بیرون...
میخواستم بدونم کار درستی کردم؟؟؟؟؟
باید چیکار کنم؟؟؟؟چه راه درمانی رو پیشنهاد میکنین؟؟؟
پیشاپیش ممنونم
تعداد 2 كاربر زير از soheil104 به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
ho_ay_motlagh (Sunday 6 June 2010), M.A (Sunday 5 August 2012)
قدیمی Tuesday 31 March 2009
sia-2009 آواتار ها
sia-2009 sia-2009 آنلاین نیست.
دوست توانمند

تشكرها : 3,828

نقل قول:
نوشته اصلی توسط soheil104 نمایش پست ها
با سلام خدمت اساتید تالار
امروز متوجه شدم که 2 تا از فلاورام با هم دعوا کردن و یه مقدار زخمی شدن...
جای زخمها سفیده منم تنها فکری که به سرم رسید این بود که محتویات یه کپسول اموکسی سیلین رو باز کردم ریختم تو ابشون که از عفونت جلوگیری بشه بماند که فکر میکردن غذاس و میخوردن و پس میدادن بیرون...
میخواستم بدونم کار درستی کردم؟؟؟؟؟
باید چیکار کنم؟؟؟؟چه راه درمانی رو پیشنهاد میکنین؟؟؟
پیشاپیش ممنونم

سلام

مقدمتان به تالار رازبقا گلباران و منتظر فعالیت مفیدتان هستیم.

آموکسی سیلن فقط نقش آنتیو بیوتیک رو داره و توصیه می شه که فقط در موارد خاص استفاده بشه.

برای جلوگیری از بیماری قارچ بهتر از ضد قارچ استفاده کنی که طریقه مصرفش رو خودش می باشد.

و همچنین بهتر است همراه ضد قارچ از نمک بدون ید استفاده کنید.

آرتمیا میگوی آب شور
تعداد 4 كاربر زير از sia-2009 به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
Amir 1986 (Tuesday 31 March 2009), ho_ay_motlagh (Sunday 6 June 2010), حامدطهرانی (Wednesday 15 May 2013), soheil104 (Tuesday 31 March 2009)
Amir 1986 آواتار ها
Amir 1986 Amir 1986 آنلاین نیست.
همکار قدیمی

تشكرها : 7,130

سلام دوست عزیز
فکر می کنم که فلاور رو تنها نگهداری می کنند , بهتره شما هم اینکار رو انجام بدید تا با مشکل مواجه نشین .
با تشکر
دوست خوب

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sia-2009 نمایش پست ها
سلام

مقدمتان به تالار رازبقا گلباران و منتظر فعالیت مفیدتان هستیم.

آموکسی سیلن فقط نقش آنتیو بیوتیک رو داره و توصیه می شه که فقط در موارد خاص استفاده بشه.

برای جلوگیری از بیماری قارچ بهتر از ضد قارچ استفاده کنی که طریقه مصرفش رو خودش می باشد.

و همچنین بهتر است همراه ضد قارچ از نمک بدون ید استفاده کنید.
سلام
دوست عزیز از راهنماییتون بسیار متشکرم
منظور از داروی ضد قارچ همین داروهای ایرانیه که 200-300 فروخته میشن؟؟یا داروی خاصی مد نظرتون هست؟؟؟
ویک سوال دیگه و اون اینکه غذای تترا فلاور رو به چه ترتیب باید به ماهی داد و کلا چه غذاهایی پیشنهاد میکنین؟؟؟
ممنونم
كاربران زير از soheil104 به خاطر ارائه اين پست مفيد تشكر كرده اند :
ho_ay_motlagh (Sunday 6 June 2010)
sia-2009 آواتار ها
sia-2009 sia-2009 آنلاین نیست.
دوست توانمند

تشكرها : 3,828

نقل قول:
سلام
دوست عزیز از راهنماییتون بسیار متشکرم
منظور از داروی ضد قارچ همین داروهای ایرانیه که 200-300 فروخته میشن؟؟یا داروی خاصی مد نظرتون هست؟؟؟
ممنونم

سلام

بله من داروی های ایرانی مد نظرم هست و اگه بتونی از تترا و سرا استفاده کنی خیلی عالی می شود.

آرتمیا میگوی آب شور
تعداد 2 كاربر زير از sia-2009 به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
ho_ay_motlagh (Sunday 6 June 2010), soheil104 (Tuesday 31 March 2009)
دوست خوب

واقعا ازتون ممنونم
متاسفم که سوالام یکی یکی یادم میاد......
داروهایی مثلtetra aqua safe,tetra nitrate minus,tetraaqua easy balanceونظیر اینها رو اشکالی نداره که تو اکواریوم حاوی ماهی ریخت؟ماهی باهاشون سازگاره؟؟؟و استفاده همزمان از اونا اشکالی پیش نمیاره؟؟؟توی سایتش به این موارد اشاره ای نشده....
با تشکر مجدد
ho_ay_motlagh (Sunday 6 June 2010), tapesh2008 (Thursday 1 March 2012)
قدیمی Friday 10 April 2009
دوست خوب

سلام دوباره
خب ظاهرا سوال قبل من بی جواب موند.....
یه سوال دیگه دارم...
میخوام دکور اکواریوم رو عوض کنم و از گیاه طبیعی استفاده کنم... فلاورهام گیاههارو نمیخورن یا خرابشون نمی کنن؟؟ اگه جواب منفیه چه گیاهی رو بخرم که اونا کاریش نداشته باشن؟؟؟
مرسی
hoofarb (Thursday 20 January 2011), ho_ay_motlagh (Sunday 6 June 2010)
قدیمی Friday 10 April 2009
عباس ترابیان آواتار ها
عباس ترابیان عباس ترابیان آنلاین نیست.
مدیر كل

تشكرها : 25,306

نقل قول:
واقعا ازتون ممنونم
متاسفم که سوالام یکی یکی یادم میاد......
داروهایی مثلtetra aqua safe,tetra nitrate minus,tetraaqua easy balanceونظیر اینها رو اشکالی نداره که تو اکواریوم حاوی ماهی ریخت؟ماهی باهاشون سازگاره؟؟؟و استفاده همزمان از اونا اشکالی پیش نمیاره؟؟؟توی سایتش به این موارد اشاره ای نشده....
با تشکر مجدد
كاربرد دارو يا مواد بالانس كننده به طور منطقي با ورود مواد شيميايي به آب همراه هست كه مستقيما يا غير مستقيم بر ماهي اثر گذاشته و سبب تضعيف سيستم ايمني اون ميشه خصوصا مصرف داروها . بنابر اين بايد سعي بشه تعادل لازم در شرايط زيستي اكواريوم با مديريت صحيح اون فراهم بشه تا حداقل دستكاري و افزودن مواد دارويي و تنظيم كننده را در پي داشته باشه. محصولات تترا در حدي ساخته شدن كه براي ماهيها خطرناك نباشه و به ثبات زيستي اونها كمك كنه ولي خوب نميشه گفت اثر هيچ سوئي را هم بر ماهيها نداشته باشه در نتيجه در مواردي كه ناگزير به استفاده از انها بشيم خوب سازگاري ماهي ها با انها مورد قبوله .
معمولا چند ماده با هم استفاده نميشه چون بعضي با بعضي همپوشاني داشته و بعضي عملكرد مشابهي دارند. توجه به مورد استفاده ماده مورد نظر ميتونه به ما كمك كنه كه در انتخاب و كاربردش انتخاب درستي را داشته باشيم.
معمولا اگر دارويي يا ماده اي با موادي تضاد و تداخل كاركرد داشته باشه در پشت جعبه يا مشخصاتش موارد منع و پرهيز تذكر داده ميشه و در صورتي كه چيزي ننوشته به اين معني هست كه تداخل منفي كاركردي با هم ندارند.

نقل قول:
سلام دوباره
خب ظاهرا سوال قبل من بی جواب موند.....
یه سوال دیگه دارم...
میخوام دکور اکواریوم رو عوض کنم و از گیاه طبیعی استفاده کنم... فلاورهام گیاههارو نمیخورن یا خرابشون نمی کنن؟؟ اگه جواب منفیه چه گیاهی رو بخرم که اونا کاریش نداشته باشن؟؟؟
مرسی

سلام به دوست خوب ما
از بي پاسخ موندن سوال قبليتون شرمنده ايم .
فلاور با خوي تهاجمي و قلمرو گرايي كه داره به نظر مياد با گياه ها رابطه خوبي نداشته باشه و در ضمن اينكه اگر فلاورها منظورتونه بايد كوچك باشن و در اين شرايط بايد بتونين در تانكتون گياه طبيعي از انواع مقاومي داشته باشيد ولي با بزرگ شدن بچه فلاورها و نياز به جدا نگهداشتن نرهاشون از هم به نظر نميرسه تانك گياهي گزينه خوبي براي فلاورها باشه چه از نظر جدا سازي محوطه نگهداري ماهيهاي بالغ و چه از نظر مديريت نگهداري و مراقبت از ماهيان مجرا شده .
تعداد 11 كاربر زير از عباس ترابیان به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
farhad-2007 (Friday 10 April 2009), faridm (Monday 20 April 2009), hoofarb (Thursday 20 January 2011), ho_ay_motlagh (Sunday 6 June 2010), Neda Ariania (Friday 10 April 2009), حامدطهرانی (Wednesday 15 May 2013), سیلوردالر (Sunday 2 August 2009), soheil104 (Friday 10 April 2009), م.حسن فاقعي (Monday 22 June 2009), مرتضي ح. (Wednesday 24 June 2009), نورس (Monday 10 May 2010)
پاسخ

برچسب ها
fish, flower, horn, فلاور, نگهداري, هورن, و, پرورش

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال