نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: آیا امکان نگهداری اکواریوم بدون تعویض آب و بدون وجود فیلتر در آکواریم برای مدت طولانی مقدور است؟

آخرین بازدید
    [ ]

سلام خدمت همه دوستان و اساتید
    امروز فهمیدم یکی از همکارام اکواریوم اب شیرین داره.ازش درمورد فیلتراسیون اکواریومش سوال پرسیدم که در جوابم چیزی گفت که فککم افتاد!!1 ایشون گفت که سالی فقط 2 بار اب اکواریوم رو عوض میکنه!!!!!!! منم حرفش رو باور نکردم و باهاش رفتم خونه ش وقتی از خانم و پسرش پرسیدم اونا هم به این نکته تاکید کردن! حالا این بماند وقتی اکواریوم رو از نزدیک دیدم واقعا متعجب شدم چون اکواریوم حتی فیلتر هم نداشت. اب اکواریوم هم شفاف بود. از اینا گذشته ازش پرسیدم چند وقت به چند وقت سیفون میکن؟ گفتش سیفون دیگه چیه؟؟؟؟ گفت که اصلا به اب اکواریوم دست نمیزنه مگر در 2 حالت یا ماهی مده داخل اب باشه یا بخواد اب رو کامل عوض کنه!!!!!!!
    مشخصات اکواریوم:
    200 لیتری
    8 ماهی 15-20 سانتی از گونه سیچلاید
    با حدود 1 سانت سنگریزه کف
    دکوراسیون ساده و مصنوعی
    از اساتید و دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنند که همچین چیزی چطور امکان داره؟

چيزى رو که هستى فراموش نکن چون دنيا اون رو فراموش نميکنه!

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض پاسخ : آیا امکان نگهداری اکواریوم بدون تعویض آب و بدون وجود فیلتر در آکواریم برای مدت طولانی مقدور است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط j_shamsi نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان و اساتید
    امروز فهمیدم یکی از همکارام اکواریوم اب شیرین داره.ازش درمورد فیلتراسیون اکواریومش سوال پرسیدم که در جوابم چیزی گفت که فککم افتاد!!1 ایشون گفت که سالی فقط 2 بار اب اکواریوم رو عوض میکنه!!!!!!! منم حرفش رو باور نکردم و باهاش رفتم خونه ش وقتی از خانم و پسرش پرسیدم اونا هم به این نکته تاکید کردن! حالا این بماند وقتی اکواریوم رو از نزدیک دیدم واقعا متعجب شدم چون اکواریوم حتی فیلتر هم نداشت. اب اکواریوم هم شفاف بود. از اینا گذشته ازش پرسیدم چند وقت به چند وقت سیفون میکن؟ گفتش سیفون دیگه چیه؟؟؟؟ گفت که اصلا به اب اکواریوم دست نمیزنه مگر در 2 حالت یا ماهی مده داخل اب باشه یا بخواد اب رو کامل عوض کنه!!!!!!!
    مشخصات اکواریوم:
    200 لیتری
    8 ماهی 15-20 سانتی از گونه سیچلاید
    با حدود 1 سانت سنگریزه کف
    دکوراسیون ساده و مصنوعی
    از اساتید و دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنند که همچین چیزی چطور امکان داره؟

سلام :
    هر چیزی امکان داره منتهی لازمه سالم بودن هر تانکی به ثبات اون بستگی داره بالاخره تانکی که حتی فیلتر هم نداشته باشه به ثبات میرسه مانند همین حوضها و یا استخر هایی که تو بعضی باغها ویا خونه ها مشاهده میکنید و میبینید آب شفاف دارند و مثلا ماهی گلدفیش ویا کوی درونش نگهداری میکنند بدون فیلتر ولی آیا ایشون میتونند ماهی دیسکس یا ماهیانی که سطح نگهداری اونها سخت هست رو هم به همین شکل انجام بدهند؟!!!!!!!
    دوستان خوب و واقعی جواهرات گرانبهایی هستندکه بدست آوردنشان سخت و نگهداشتنشان سختتر است
    فقط پرسپولیس

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض پاسخ : آیا امکان نگهداری اکواریوم بدون تعویض آب و بدون وجود فیلتر در آکواریم برای مدت طولانی مقدور است؟

با سلام
    همونطور که بابک خان فرمودند بستگی به نوع ماهی داره که نگهداری میکنن.ولی با تمام این اوصاف فکر میکنم 2 بار در سال یه کمی . . .
    شاید منظورشون 4 بار در سال بوده ولی حتی اگر 2 بار هم باشه هیچ وقت زیبایی و رشد ماهیاشون زیبایی و رشد ماهیهای تانکهایی که فیلتراسیون و سیفون مرتب دارن که نمیشه !!!!!
    زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
    صحنه پیوسته به جاست
    خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
    .................................................. ..........
    http://raazebaghaa.ir/thread6734.html

آخرین بازدید
    [ ]

سلام

به نظر من هم مقداری بطرگ نمایی بوده.اینکه هر دو سال اب رو تعویض میکنن خب طبیعی هستش ولی اینکه نمیدونستن سیفون و کف کشی چی هست واقعا عجیبه!!!

یعنی نیترات موجب مسمویت ماهی های ایشون نمیشده؟؟!!! ایشون حتما در صورت کم شدن اب اب تازه اضافه میکردن که این خودش باعث بالا رفتن میزان نیترات و سموم میشه چون اب بدون سموم بخار میشه و سموم میمونن داخل تانک و باز اب اضافه میکنن. در ضمن به نظر من زمانیکه ظرفیت شن های کف پر بشه و کف کشی انجام نشه مسلما کیفیت اب میاد پایین.

میشه تانک رو چندین سال بدون تعویض اب نگهداری کرد اما حتما باید کف کشی و نظافت هفتگی رعایت بشه تا هم کیفیت اب بالا باشه و هم ماهی ها سرحال و خوش رنگو لعاب باشن.

موفق باشید

کلمات کلیدی این موضوع