صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: توهین به کوروش بزرگ در " همشهری جوان "

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض توهین به کوروش بزرگ در " همشهری جوان "

روزنامه ی همشهری ، چندی پیش به کوروش پدر ایران توهین کرده و با تیتری تمسخر آمیز در مورد کوروش و علاقه ی مردم ایران به کوروش مطلب نوشته

رسما میخوان تاریخ و تمدن اجداد مارو از بین ببرن

لابد اعراب مهم هستن و باید تاریخ و دروغ ها در مورد اونهارو یاد بگیریم و به عرب ها افتخار کنیم ؟!

آثار باستانی رو که دارن از بین میبرن ، دیگه این نوشته هاشون خیلی گستاخانه هستش و از حد گذروندن

کاش حداقل اونقدر آگاهی داشتیم که وقتی این مجلات و نشریه ها و کتاب های این چنینی رو میدیدم ، به اهداف زشت ناشر پی میبردیم و از خریدشون دست میکشیدیم و این طوری اعتراض خودمونو به بهترین شکل به نویسنده نشون میدادیم

اما حتی تفکر کردن رو هم دارن از مردم ما میگیرن

همشهری حتی تک همسری بودن کوروش رو هم دروغ دونسته و مطالبی رو در این مورد نوشته ، حالا با کدوم منبع و یه دفعه از کجا ، من نمیدونم !

مطالب بیشتر رو میتونید تو لینک زیر بخونید
    منبع :
    کد:
    http://7poa.com/post/108.htm

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض پاسخ : توهین به کوروش بزرگ در " همشهری جوان "

امیر جان لینکی که ارائه دادید واقعا جالب بود و فکر کنم بد نباشه که بجای انبوهی از مطالب نه چندان جالب و بعضا سخیف که اخیرا از سایتها و ویلاگهای داخلی به سایتمون کپی شده،بیایم و این مطلب رو با کسب اجازه از نویسنده محترم آن وبلاگ در سایت منعکس کنیم.
    اما...
    نکته ای که همیشه برای من تعجب برانگیزه اینه که هدف این افراد از طرح این مسایل چیه؟و چرا تا این حد اصرار به مبارزه با شخصیتهای بزرگ تاریخی مملکت خودشون دارند؟و آیا وافعا درک این مساله براشون تا این حد سخته که عملکرد افراد رو باید با عرف زمانشون سنجید؟شما که نمیتونید اشخاص 500 سال قبل از میلاد مسیح رو بر مبنای قوانین اسلام و حتی قوانین مسیحیت محاکمه کنید.(البته در اینمورد منظور من کوروش نیست،چون حتی با قوانین امروز هم نمیتوان عملکرد کوروش رو زیر سوال برد بلکه اشاره بنده متوجه به اصطلاح "نقد" های عجیب و غریبیست که گاه و بیگاه در مورد شخصیتهای دیگر ایران باستان با آنها مواجه میشویم.)
    برای من واقعا قابل درک نیست که پرداختن به تعداد همسرهای کوروش چه دلیلی داره و هدف از اینکار چیه؟اصلا به فرض کوروش دارای سه همسر بوده.اگر این تلاشها برای این هست که با طرح موضوع چند همسری و منفی جلوه دادن آن برای شخصی که در 2500 سال پیش می زیسته،شخصیت کوروش به زیر سوال بره در این صورت خواننده آن سطور دچار این پارادوکس هم خواهد شدکه اگر چند همسری در 2500 سال پیش مذموم بوده پس چگونه است که 1000 سال بعد و در صدر اسلام و حتی برای پیغمبر اسلام(ص) مذموم محسوب نمیشود.وچگونه است که حتی امروز پس از 2500 سال مجلس ما بطور ضمنی از ازدواج موقت حمایت میکند؟؟فکر میکنم که اگر آقایون ادعای مسلمونیشون میشه بهتره عدل و انصاف رو سرلوحه کارشون قرار بدن.

آخرین بازدید
    [ ]

سلام
    اینا فقط میخوان صفحه پر کنن کاری به با معنی و بی معنی بودن مطلب یا درست و غلط بودنش ندارن . از این مطالب زیاد میشه پیدا کرد توی روزنامه ها و مجله ها و .... کسیم کاری به کارشون نداره البته تا وقتی که ...

اگر در هوا پری مگسی باشی ، اگر بر روی آب روی خسی باشی ، دلی بدست آر تا کسی باشی

آخرین بازدید
    [ ]

سلام .فقط باید تاسف خورد.منشور کورش بزرگ سردر سازمان ملل باشد بعد این اشخاص اینتور درباره او بنویسند.تا وقتی ده اسم اول ما ایرانیها عربی باشد جز این انتظار نباید داشت.همه جا همینه فکر نکنید فقط مخصوص این مجلات زرد هست.در تمامی فیلمهای ایرانی هر چه ادم ناجوره اسمهای ایرانی دارند .مثل خسرو......ولی هرچه ادم خوب و سربراه اسم عربی دارند.از ماست که برماست.وقتی تو میگویی وطن من خاک برسر میکنم گویی شکست شیر را از موش باور میکنم.وقتی تو میگویی وطن شهنامه پرپر میشود من گریه بر فردوسی ان پیردلاور میکنم

آخرین بازدید
    [ ]

سلام

یه حقیقت رو نمیشه هیچوقت از بین برد

کوروش بیش از 2500 سال هست که تو جهان نامش به نیکی برده شده ، همین نشون میده که آدم خوبی بوده و درست زندگی کرده که حتی دشمناش هم به نیکی ازش یاد میکنن

پس کسی نمیتونه به این راحتی اسمشو بدنام کنه

اگه زندگی آدم های محبوب کشور رو نگاه کنیم ، میبینیم هر کدوم به طرزی عجیب کشته شدن و سعی شده که جلوی محبوبیت بیشتر اونها گرفته بشه

یه نمونش مرحوم تختی

آخرین بازدید
    [ ]

كوروش آنقدر بزرگ هست كه افراد معلوم الحال نمي توانند از عظمت او كم كنند مطمئن باشيد با اين اقدامات برابهت اين ابر مرد پارسي افزوده ميشود به اميد روزي كه مردان بزرگ پارسي را به اندازه منزلتشان پاس داريم
    به سه چیز تکیه نکن ،غرور، دروغ و عشق. آدم با غرور می تازد، با دروغ می بازد و با عشق می میرد

دكتر علي شريعتي

آخرین بازدید
    [ ]

اتفاقا متاسفانه تاریخ پر است از مردان و زنان بزرگ که توسط افراد معلوم الحال یا از بین رفتند یا به جایگاه و دستاوردهاشون دهن کجی شده.

ضمن اینکه این قضایا تنها بخشی از پازل تخریب تاریخ این مملکت هست.وضعیت تخت جمشید رو که دیدید؟در یک تاپیک در همین سایت یکی از دوستان عکسهایی در این مورد گذاشته بود.کلا چون نتونستند با بولدوزر خرابش بکنن،کار رو واگذار کردند به طبیعت.دیرو زود داره ولی سوخت و سوز نداره.اما اونور دنیا میبینید که چینیها برای حفاظت از سربازهای سفالی چه کارها که نمیکنند.

آخرین بازدید
    [ ]

...
    ویرایش توسط amr : سه شنبه ۲۳ خرداد ۹۱ در ساعت ۱۴:۲۳ دلیل: پست تکراری.لطفا حذف شود.

آخرین بازدید
    [ ]

با سلام دوستان کسی اسم وفامیل نویسنده این اگه بشه بهش گفت مقاله رو میدونه؟به سلامتیه این ادم و همه اونایی که همفکراشن من اسممو از این به بعد میزارم کوروش.

آخرین بازدید
    [ ]

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    با سلام دوستان کسی اسم وفامیل نویسنده این اگه بشه بهش گفت مقاله رو میدونه؟به سلامتیه این ادم و همه اونایی که همفکراشن من اسممو از این به بعد میزارم کوروش.
    سلام

کسی که اینارو نوشته ، اسمش " احسان رضایی " هستش

برای عتراض هم میشه به خود همشهری ایمیل زد و اعتراض کرد

یا به شماره
    300099902
    اس ام اس زد

با تشکر

کد:

javan.hamshahri@gmail.com
    info@h-j.ir

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین