نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: چه خبر از هنرهای رزمی؟

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض چه خبر از هنرهای رزمی؟

انتخابی تیم ملی در جام سی و چهارم جودو
    ایسکانیوز: سی و چهارمین دوره مسابقات جودوی قهرمانی کشور ششم اسفندماه جاری در سالن شهدای 17 شهریور اصفهان برگزار می‌شود.به گزارش روز شنبه خبرنگار ورزشی خبرگزاری ایسکانیوز، در این دوره از مسابقات که جنبه انتخابی تیم ملی را دارد کلیه استان ها می توانند با ترکیب کامل در اوزان هفتگانه حضور داشته باشند.
    در پایان این رقابت ها از هر وزن سه نفر برتر هر وزن به همراه جودکاران منتخب کادرفنی تیم ملی و در راس آنها سید محمود میران ، به اردوی آمادگی دعوت می شوند.
    یادآور می شود در راستای برگزاری اردوهای فصلی کلیه شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات روز 7 اسفند در اردوی مشترک تمرینات خود را زیر نظر کادرفنی تیم ملی انجام خواهند داد.
    **زارعیان سرمربی تیم جوانان جودو شد
    مجید زارعیان به عنوان سرمربی جدید تیم جوانان جودو منصوب شد.
    به گزارش روز شنبه خبرنگار ورزشی خبرگزاری ایسکانیوز، با توجه به اینکه تیم ملی جوانان جودو قرار است اردیبهشت ماه در مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند شرکت کند، طی حکمی از سوی علیرضا امینی، رییس فدراسیون جودو، مجید زارعیان مربی سابق تیم ملی به عنوان سرمربی تیم جوانان جودوی ایران منصوب شد.
    پیش از این هدایت جوانان جودکار برعهده کواک از کره شمالی بود که با انتصاب زارعیان این مربی کره‌ای به کادرفنی تیم ملی بزرگسالان رفت تا جودوکاران اوزان 73 و 81 کیلوگرم را زیر نظر داشته باشد.

منبع: http://iscanews.ir/
    منبع تصویر: http://www.swpajudo.com
    نه به استری سوارم.....نه چو ُاشتر زیر بارم
    نه خداوند رعیت................نه غلام شهریارم
    ویرایش توسط alireza kamali : شنبه ۰۱ اسفند ۸۸ در ساعت ۱۶:۱۳

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض ووشو

تیم ملی ووشو با 9 ورزشکار در جام جهانی ساندا شرکت می کند
    ایسکانیوز: تیم ملی ووشوی کشورمان با 9 سانداکار درپنجمین دوره رقابت های جام جهانی ساندا در چین شرکت خواهد کرد.به گزارش روز شنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، در این رقابت ها که از تاریخ 12 تا 15 شهریور ماه سال آینده درشهر "هزه" چین برگزار می شود مدال آوران بخش ساندا دهمین دوره مسابقات ووشو جهانی تورنتو کانادا جواز حضور را به دست آورده اند.
    محسن محمدسیفی در وزن 60- کیلوگرم (نقره)، علی دهقان در وزن 65-کیلوگرم (طلا)، سجاد عباسی در وزن 70- کیلوگرم (برنز)، حسین اوجاقی در وزن 80- کیلوگرم (طلا) و حمیدرضا قلی پور در وزن 85- کیلوگرم (نقره) 5 نماینده ساندای آقایان و همچنین الهه منصوریان در وزن 48- کیلوگرم (نقره)، راضیه طهماسبی در وزن 56- کیلوگرم (نقره)، خدیجه آزادپور در وزن 65- کیلوگرم (طلا) و ملیحه فضلی در وزن 70- کیلوگرم (طلا) 4 نماینده ساندای بانوان و در مجموع 9 سانداکار تیم ملی ووشوی کشورمان در پنجمین دوره رقابت های جام جهانی ساندا خواهند بود.
    به گزارش ایسکانیوز، تیم ملی ووشوی ایران درچهارمین دوره جام جهانی ساندا که سال گذشته در شهر هاربین چین برگزار شد با یک مدال طلا، 6 نقره و یک برنز به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

منبع: http://iscanews.ir
    منبع تصویر: http://www.wushufed.com
    ویرایش توسط alireza kamali : شنبه ۰۱ اسفند ۸۸ در ساعت ۱۶:۱۹

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض امید رهایی نیست؟!

با سلام و عرض تاسف

برای چی؟ خوب برای 2 چیز اول اینکه دلاور ایرانی آقای مظاهری با ناداوری از ادامه پیکارها بازماند و مثل دفعات قبل کاری هم از دست کسی بر نیامد و حداکثر یک محرومیت پنج روزه برای داور و البته رسانه های دنیا از آن به عنوان "شبی که المپیک خجالت زده شد" یاد کردند و اما تاسف دوم برای عملکرد خودمان است. در فضایی که جهان استکبار در مقابل ایران و ایرانی قد علم کرده و چشم به همبستگی ما دارد تا در کوچکترین خلعی بر ما بتازد در سرزمینی که زادگاه کثیف ترین کانون جهان یعنی فراماسونری است از میان کاروان خودمان پیدا می شوند کسانی که هادی ساعی را از ادامه مسیر افتخار باز می دارند و شاید جا دارد بگوییم زمانی که ایرانی خجالت زده شد!

درحالیکه هادی ساعی در آستانه رسیدن به یک افتار بزرگ برای ورزش ایران است، گویا این مسئله چندان به مذاق برخی از اعضای کاروان ایران خوش نیامده و عکس تبلیغاتی او را در محل ساختمان ایران در دهکده بازیها خط خطی کرده اند. هادی ساعی این مورد را از خود اعضای کاروان ایران می داند و می گوید: «من به همه این افراد تبریک می گویم.»

به گزارش ایسنا هادی ساعی با دومین مدال طلایی که در بازیهای پکن بدست آورد، نه تنها در ایران بلکه در دنیای تکواندو نیز به یکی از با افتخارترین های جهان بدل شد. همین سابقه قهرمانی بسیار خوب باعث شد تا این قهرمان ارزنده در بازیهای لندن نامزد رسیدن به کمیسیون ورزشکاران کمیته بین المللی المپیک شود، کمیسیونی که رسیدن به آن می تواند به اندازه چند مدال المپیک ارزشمند باشد؛ اما گویا برخی افراد در کاروان ایران با این موضوع موافق نیستند و چندان علاقه ای به حضور ساعی در این پست ندارند. چراکه در روزهای ابتدایی حضور ورزشکاران ایران در دهکده بازیهای المپیک شاهد مخدوش کردن و خط خطی کردن عکس ساعی در میان سایر نامزدهای این پست بودیم. مسئله ای که گویا حسابی ساعی را ناراحت و ناامید کرده است.

وی در این رابطه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا اظهار کرد:« واقعا این مسئله برای من تاسف برانگیز بود. بسیاری از اعضای کاروان نیز این مسئله را به من گفتند و آنها نیز خیلی ناراحت بودند، چراکه این موضوع یک مسئله ای ملی برای ورزش ما است. ما باید در مجامع مهم بین المللی نفوذ داشته باشیم. اما نمی دانم چرا برخی از افراد اینگونه برخورد می کنند. اگر کسی از من خوشش نمی آید خوب به من رای ندهد. چرا با عکس این کار را می کند.»

ساعی در پاسخ به این سئوال که فکر می کنید چه کسانی این کار را کرده اند؟ افرادی از کاروان دیگر بوده اند یا از کاروان ایران؟ یادآورشد:« به طور حتم ایرانی بوده اند. کس دیگری آنجا رفت و آمد ندارد. فقط آنها می توانند بروند در ساختمان ایران.»

قهرمان دو دوره المپیک در پاسخ به این سئوال که چه پیامی برای این افراد دارید خاطرنشان کرد:« من آنها را نمی شناسم، اما تنها می توانم به آنها تبریک بگویم به خاطر این همه حس وطن پرستی و باید متاسف بود که چنین افرادی در کاروان ایران هستند.»

من راه تو را بسته
    تو راه مرا بسته
    امید رهایی نیست
    وقتی همه بیماریم

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض مدال انسانیت برای ورزشکار ایرانی

هر ایرانی در فرنگ پرچم دار فرهنگ غنی ایران و ایرانیست.
    بخش ورزشی سايت ياهو در گزارشی، به تمجيد از اقدام شجاعانه يک ورزشکار ايرانی در جلوگيری از غرق شدن پدر و دختر آلمانی پرداخته است.

رضا مددی ورزش کشتی را در غرب تهران و باشگاه باغ فیض، پایین تر از میدان پونک آغاز کرد. در نوجوانی به سوئد مهاجرت کرد و پس از چندسال حضور در تیم های کشتی آزاد و فرنگی این کشور، به ورزش های رزمی ترکیبی روی آورد و اینک عنوان نخست اروپا در رشته مهیج «میکس مارشال آرتس» (Mixed martial arts ) را در اختیار دارد. شرح حادثه:

یکی از دخترها سه یا چهار ساله بود و دیگری کمتر از دو سال. بچه کوچکتر داشت کالسکه اش را هم با خودش می کشید. آن نقطه خلوت از ساحل را تازگی ها توسعه داده اند و فعلاً خبری از امکانات امدادی و نصب تیوب های نجات دهنده نیست. ناگهان موج بزرگی می آید و کودک را با خودش از روی نرده ها، به داخل آب می کشد. امواج به بتون های ساحل می خوردند و بچه دیده نمی شد. رضا مددی درباره ادامه ماجرا گفت: «پدرش مسخ شده بود. مثل بقیه آدم هایی که آن حوالی بودند و فقط نگاه می کردند. بلافاصله پریدم توی آب. بچه را از داخل آب پیدا کردم و سریع آوردم بالا. اما در این فاصله، پدر نیز خودش را انداخت توی آب. بلافاصله بچه را رساندم ساحل. دیدم پدرش دارد بین موج شکن ها دست و پا می زند! مجدداً پریدم و او را نیز کشیدم بیرون.» مددی می گوید کودک چهارساله که صحنه های نا آشنایی دیده بود، از خود بیخود شده و داشت جیغ می زد.

مرد هم بهت زده شده و بچه کوچکتر هم بیحال بود. افرادی که آنجا بودند خواستند عکس و فیلم بگیرند اما من اجازه ندادم. بازتاب رسانه ای: مرد که خود و کودکانش را مجدداً زنده می ديد، مددی را در آغوش می گيرد تا از او تشکر کند. رضا می گويد، به او گفتم که اين کار در فرهنگ ماست و من کار خاصی نکردم. ما اين طوری بزرگ شده ايم و اگر کاری از دستمان بربيايد دريغ نمی کنيم. او که دو بار پياپی در جشنواره تربيت بدنی سوئد به عنوان برجسته ترين ورزشکار به انتخاب مردم Folkets pris برگزيده شده، درباره زلزله اخير ايران به راديو فردا گفت: «اينجا بارها از من می پرسند ساکن کجای ايران بوده ای؟ ترک هستی يا کرد هستی يا فارس؟ من فقط می گويم ايرانی هستم. ايرانی هم يعنی خانواده ای متشکل از اقوام مختلف. هيچ چيز باعث نخواهد شد در اين خانواده تفرقه ايجاد شود.

اين زلزله دل مرا هم مثل هر ايرانی ديگری لرزاند. بلافاصله پس از مسابقه ام در برزيل، به ايران می آيم تا به آذربايجان بروم و در مناطق زلزله زده حضور پيدا کنم. هرکاری از دستم بربيايد انجام خواهم داد. چه مالی باشد و چه بيل زدن. اين را وظيفه خودم می دانم.

رکورد های رضا مددی:
    نام:رضا
    شهرت :مددی
    محل تولد: ایــــــــران -تهران
    قد:180
    وزن:70
    رکورد:11 برد 2باخت
    تیم:superior challenge