صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: کتابخانه - کتاب و کتاب خوانی

Smile کتابخانه - کتاب و کتاب خوانی

در فروم راز بقاء جای یک تالار را خیلی خالی دیدم . شاید هم این تالار وجود دارد و من با آن برخوردی نداشته ام. به نظرم خیلی خوب خواهد بود با توجه به اهمیت خواندن کتاب و کتاب خوانی و تاثیر شگرف آن بر زندگی فردی و اجتماعی ما تالاری را به بخش کتاب و کتاب خوانی و کتابهایی که اعضا در حال حاضر برای مطالعه در دست دارند و تفسیرهای آنها و دیگران درباره این کتابها اختصاص بدهیم. اعضا می توانند در این پست کتابهای مفیدی را که مطالعه کرده اند به دیگران معرفی کنند، تفسیر و نظر خود را نیز با دیگران به اشتراک گذارند. بخوانیم تا اطراف خود را بهتر بشناشیم و بخوانیم تا زندگی بهتری را برای خود و اطرافیان خود رقم بزنیم. بخوانیم و بدانیم تا هیچ کس در هیچ زمانی از نخواندن و نا آگاهی های ما سوء استفاده ننماید. به امید آن روز
    دستانم را در باغچه می کارم ،سبز خواهند شد
    ویرایش توسط عباس ترابیان : شنبه ۰۲ اردیبهشت ۹۱ در ساعت ۱۶:۳۳ دلیل: آپلود تصویر در سایت راز بقا و حذف لینک خرجی

Smile پاسخ : کتابخانه - کتاب و کتاب خوانی

اولین کتاب را هم خودم معرفی می کنم. در حال حاضر در حال اتمام شاهکار خانم اوریانافالاچی نویسنده و روزنامه نگار نامدار ایتالیایی هستم . نام کتاب "زندگی ، جنگ و دیگر هیچ " هستش. کتاب یک خاطرات روزانه بسیار تکان دهنده از جنگ 20 ساله ویتنام است که خانم فالاچی طی سه سفر خود به ویتنام آن را نوشته است. در واقع وی این کتاب را در جواب خواهر کوچکش می نویسد که روزی از او پرسیده بود زندگی یعنی چه؟ خواندن این کتاب ارزشمند را به همه دوستان توصیه میکنم. مخصوصاً توی این روزها که حرف جنگ و خشونت نقل دهان برخیست. کل کتاب به نوعی به مزمت و محکومیت جنگ پرداخته و این که جنگ چیزی نیست جز نقطه اوج حماقت های بشر. بشری که قرار بود خلیفه خدا در زمین باشد.
    ویرایش توسط عباس ترابیان : شنبه ۰۲ اردیبهشت ۹۱ در ساعت ۱۶:۳۵ دلیل: آپلود تصویر در سایت راز بقا و حذف لینک خرجی

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض پاسخ : کتابخانه - کتاب و کتاب خوانی

سلام
    کتاب بیش از 300 نکته مهم درباره نقاشی (بصورت پرسش و پاسخ) از هلن وان وایک ترجمه و تدوین علاء محسنی و سیامک علی زاده، انتشارات اشجع . در مورد نقاشی رنگ روغن اطلاعات خوبی داره .
    من 2700 تومن گرفتم الانو نمی دونم چنده .

اگر در هوا پری مگسی باشی ، اگر بر روی آب روی خسی باشی ، دلی بدست آر تا کسی باشی

آخرین بازدید
    [ ]

چندتا کتاب انگلیسی که خودم استفاده می کنم

Vocabulary for the High School Student
    Written by: HAROLD LEVINE- NORMAN LEVINE- ROBERT T. LEVINE
    این کتاب برای یادگیری لغت مناسبه . به نظرمن از 504 خیلی مفیدتره . به high school نیگا نکنید . اول کلمه رو توی جمله استفاده کرده . در قسمت بعد معنی کلمه ها رو گفته و قسمت بعدم تمرین داره

ENGLISH GRAMMAR DIGEST
    ADVANCED ESL
    TOEFL PREPARATION
    REMEDIAL REVIEW
    Written by : TRUDY ARONSON
    گرامرو خیلی کامل و با جزئیات گفته بعدم مثال و بعد مثالهای اشتباه رو گفته و تصحیح کرده و بعد تمرین.
    یه بخش دیگه هم Part of speech & Writing structure and form هست

KNOCKOUT FIRST CERTIFICATE مال آکسفورده
    خیلی برای جزئیات گرامر و listening مناسبه
    نوشته PETER MAY

سری کتابهای SELECT READING
    نوشته LINDA LEE & ERIK GUNDERSEN
    برای listening و طرز نوشتن جملات و نکات دستوری مناسبه و هم داستانای زیبایی داره

TOEFL
    TEST PREPARATION KIT
    از اسمش پیداست

کتابای chicken soup هم داستانای زیبایی داره و چون نوشته افراد native هست مفیده

چقدر کتابهای یادگیری زبان اینگلیسی دستخوش تغییر شده! به یاد دارم طمانی که من و هم دوره هام میخواستیم زبان بخوانیم خیلی منابع به نسبت امروز کم بود. یادم هست که آولین بار با مجموعه کتابهای خود آموز دکتر اربابی با زبان به صورت درست و حسابی آشنا شدم که بر می گردد به دوران دبیرستان بین سالهای 69 تا 73 بعد وقتی وارد دانشگاه شدیم یک کتابهایی بود البته سری کتابهایی به نام 900 بعد streamline و بعد هم follow me . یادش بخیر . الان کلی منبع یادگیری وجود دارد . وقتی داشتیم فارغ التحصیل هم می شدیم Headways ها آمدند. الان بچه ها خیلی راحت زبان یاد میگیرند. اون موقع کامپیوتر مثل امروز نبود و ماهواره هم افراد نداشتن. یعنی کم بود . کلی می نشستیم پای رادیو و پیچش رو می چرخوندیم تا بلاخره با قر و قر رادیو BBC را برای Listening گوش بدیم.

این کتاب را هم همین دیروز تمام کردم. تغریبا یکی دوسالی بود از کتاب کهنه فرش های خیابان کارگر شمالی خریده بودمش و تا حالا طرفش نرفته بودم .آنقدر کتاب جذاب و جالبی بود که آدم خودش را در بطن ماجراهای کتاب حس می کرد. این کتاب هم کتابی است که در نهایت پیامش محکومیت جنگ هستش. کتابی بود مشتمل بر خشونت جنگ ، خرابی و ویرانی، حملات هوایی ، نیمه تاریک بشر ، عشقی مسرت بخش و کوتاه مدت و در نهایت .... . پایان دردناکی داشت ولی پیام قدرتمندی ! البته کتابی که من خواندم یک کتاب جیبی بود که در سال 1346 به چاپ رسیده بود با یک جلد نارنجی رنگ. توصیه میکنم بهتر است کتاب قدیمی را پیدا کرده و بخوانید. چون حتما این کتاب جدید در بسیاری جاها سانسور شده است.این کتاب از آن دسته کتابهایی است که باز هم دوست دارم بهش سر بزنم. این تصویر هم تصویر چاپ جدید کتاب بعد از 40 اندی سال است.
    ویرایش توسط عباس ترابیان : یکشنبه ۰۳ اردیبهشت ۹۱ در ساعت ۲۱:۲۸ دلیل: آپلود تصاوير در سايت راز بقا

آخرین بازدید
    [ ]

سلام
    ممنونم بابت ایجاد همیچین تاپیکی!
    میخواستم بگم که که هر کس زیبا ترین کتابی که خونده چی بوده؟
    اینطوری میتونیم به هم دیگه کتاب های زیادی معرفی کنیم.
    اول خودم شروع میکنم:
    از کدومش بحثش بگم
    راز دیگه مثل قدیم نیست همه رفتن دلم گرفت

نقل قول نوشته اصلی توسط artas نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم بابت ایجاد همیچین تاپیکی!
    میخواستم بگم که که هر کس زیبا ترین کتابی که خونده چی بوده؟
    اینطوری میتونیم به هم دیگه کتاب های زیادی معرفی کنیم.
    اول خودم شروع میکنم:
    از کدومش بحثش بگم
    دوست گرامی سلام من هم موافقم ؛
    والا کتابها خیلی متنوع هستند و خب بعضی از کتابها خیلی مطالبشان به یاد آدم می ماند بعضیهاشون داستانند، بعضی ها سفرنامه ،بعضی ها تاریخی هستند و برخی هم به مباحث اجتماعی و برخی هم زندگی نامه هستند تازه ادبیات و طنز هم هستند که باز شاخه ها و شعباتی دارند. به هر حال من چند کتاب معرفی می کنم که خودم دوست دارم باز هم سراغشان بروم.
    1 - در حوزه مسائل اجتماعی من این کتابها را خیلی دوست دارم :
    1-1 جامه شناسی خودمانی
    2-1 پی نکته هایی بر جامعه شناسی خودمانی
    3-1 جامعه شناسی خودکامگی
    4-1 جامعه شناسی نخبه کشی
    5-1 ما چگونه ما شدیم
    2 - در حوره رمان و رمان های تاریخی
    1-2 سینوهه چاپ قدیم
    2-2 وقتی برای زندگی و وقتی برای مرگ چاپ قدیم
    3-2 کوری
    4-2 گرسنگی
    5-2 صد سال تنهایی
    3- در حوزه تاریخ
    1-3 معمای هویدا
    2-3 سقوط شاه
    3-3 تاریخ ادیان جان بی ناس
    4-3 زندگی جنگ و دیگر هیچ

4- در حوزه زندگی نامه
    1-4 کتاب زندگی من نوشته چارلی چاپلین را خیلی دوست دارم. چاپ قدیم
    2-4 نامه به کودکی که هرگز متولد نشد

باز هم کتاب هست منتها اینها را الاحساب نوشتم. امیدوارم دوستان دیگر هم کتابهایی معرفی کنند تا با این پیش زمینه ابجاد شده بهترین ها را برای خواندن انتخاب کنیم
    ویرایش توسط alirezaash : یکشنبه ۰۳ اردیبهشت ۹۱ در ساعت ۱۶:۵۷

آخرین بازدید
    [ ]

بازم سلام
    بهترین کتابایی که من خوندم کتابای کوچیک جیبی از عزیز نسین بوده . نویسنده ترک که داستانهای طنز سیاسی و اجتماعی زیادی درمورد اوضاع اون روز ترکیه نوشته . البته داستاناش تاریخ مصرف نداره و خیلی جالبن . ایشون فوت کرده و فکر نکنم کتاباش دیگه تجدید چاپ بشه . به نظرم اگه منم اسم کتاباشو ننویسم بهتره .
    یه کتاب دیگه که اینم قدیمیه و قطع جیبی اسمش هست مالکم ایکس سیاه می خروشد که سخنرانی های مالکم ایکسه . پارسال توی یه کتاب فروشی دیدم تجدید چاپ شده بود .
    یه کتاب دیگه به اسم نامه های سید جمال الدین اسدآبادی هست که اطلاعات تاریخی خوبی داره
    ما خدا رو شکر کتاب قدیمی زیاد داریم
    از کتابای جدید که من خیلی خوشم میاد قصه های غیر معموله
    یه سری کتاب تمرین درمانی پیشرونده هم هست که خیلی مفیده و برای هر عضوی از بدن که بخواید تمرین بدید یا آسیب دیده باشه و بخواید با نرمش بهتر بشه قابل استفاده اس . نوشته لیلا سیدی و بهزاد نیک روش

یه کتاب زبان اصلی به نام CACTUS CULTURE FOR AMATEURS هم هست که من البته همشو نخوندم ولی تقریبا اطلاعات کاملی داره . من دانلودش کردم .

یه مدتیه که کلیله و دمنه رو شروع کردم واقعا زیباست

راستی
    DEVELOPING READING SKILLS
    نویسنده :Linda MArkstein & Louise Hirasawa
    طبق معمول این کتابا بعد از Reading یه سری تمرین درمورد متن داره

نقل قول نوشته اصلی توسط ztb نمایش پست ها
    بازم سلام
    بهترین کتابایی که من خوندم کتابای کوچیک جیبی از عزیز نسین بوده . نویسنده ترک که داستانهای طنز سیاسی و اجتماعی زیادی درمورد اوضاع اون روز ترکیه نوشته . البته داستاناش تاریخ مصرف نداره و خیلی جالبن . ایشون فوت کرده و فکر نکنم کتاباش دیگه تجدید چاپ بشه . به نظرم اگه منم اسم کتاباشو ننویسم بهتره .
    یه کتاب دیگه که اینم قدیمیه و قطع جیبی اسمش هست مالکم ایکس سیاه می خروشد که سخنرانی های مالکم ایکسه . پارسال توی یه کتاب فروشی دیدم تجدید چاپ شده بود .
    یه کتاب دیگه به اسم نامه های سید جمال الدین اسدآبادی هست که اطلاعات تاریخی خوبی داره
    ما خدا رو شکر کتاب قدیمی زیاد داریم
    از کتابای جدید که من خیلی خوشم میاد قصه های غیر معموله
    یه سری کتاب تمرین درمانی پیشرونده هم هست که خیلی مفیده و برای هر عضوی از بدن که بخواید تمرین بدید یا آسیب دیده باشه و بخواید با نرمش بهتر بشه قابل استفاده اس . نوشته لیلا سیدی و بهزاد نیک روش

یه کتاب زبان اصلی به نام CACTUS CULTURE FOR AMATEURS هم هست که من البته همشو نخوندم ولی تقریبا اطلاعات کاملی داره . من دانلودش کردم .

یه مدتیه که کلیله و دمنه رو شروع کردم واقعا زیباست

راستی
    DEVELOPING READING SKILLS
    نویسنده :Linda MArkstein & Louise Hirasawa
    طبق معمول این کتابا بعد از Reading یه سری تمرین درمورد متن داره
    دوست گرامی ، سلام

نمیدانستم عزیز نسیم فوت کرده. اگر این طوریه خداوند رحمتش کند. نصر خیلی گیرایی داشت و آدم خودش رو تو بطن ماجراهاش احساس می کرد. یک کتابش رو به نام " مگر تو مملکت تو خر نیست " خواندم. از داستان های طنزش واقعا لذت برم مخصوصا داستان تختی که از باباش گویا بهش به ارث رسیده بود. متاسفانه سال گذشته نویسنده های زیادی ما رو ترک کردن .
    کتاب های جیبی هم که واقعا معرکه هستند . البته آن کتابهایی که توسط سازمان کتابهای جیبی و بعد انتشارات امیر کبیر به چاپ رسیدن. من وقتی این جور کتابها را در دست می گیرم یک لذت عجیبی بهم میده. بوی کاغر کاهی کهنه و کتابی بدون سانسور. ای کاش این کتابها باز هم چاپ می شدن.

کلیله و دمنه را هم خیلی ذوست دارم بخوانم . یک روز می خوام برم کتاب کهنه فروشیها تا بلکه نسخه قدیمیش رو پیدا کنم. اصلا کتابهای جدید را از شدت سانسور با اکراه ورق می زنم.

در مورد زبان هم پیشنهاد میکنم به منظور یادگیری عالی گرامر کتاب Grammer english in use را امتحان کنید. پشیمان نخواهید شد. یک صفحه درس شیرین و یک صفحه تمرین دارد.
    موفق باشید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع