صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: کتابخانه - کتاب و کتاب خوانی

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض پاسخ : کتابخانه - کتاب و کتاب خوانی

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezaash نمایش پست ها
    دوست گرامی سلام من هم موافقم ؛

2 - در حوره رمان و رمان های تاریخی

3-2 کوری
    سلام

بنظر من هم در زمینه رمان کوری یک شاهکاره

با اینکه با رمان زیاد رابطه خوبی ندارم تو این فکرم که یکبار دیگه بخونمش
    سر اسلحه رو رو به آسمون گرفت و ماشه رو کشید. گفت «. خدا کنه برگرده همینجایی که من نشستم »:

آخرین بازدید
    [ ]

این کلیله و دمنه که من دارم خوبه .معنی لغتا رو هم پایین صفحه نوشته . آخه بعضی لغتاش واقعا سخته میگن معرب لغتای عربی !
    ویراش سید علی رضوی بهابادی
    کتاب گرامر انگلیسی که گفتین شنیدم خوبه ولی خودم ندارمش

اگر در هوا پری مگسی باشی ، اگر بر روی آب روی خسی باشی ، دلی بدست آر تا کسی باشی

Smile پاسخ : کتابخانه - کتاب و کتاب خوانی

نقل قول نوشته اصلی توسط shs-908 نمایش پست ها
    سلام

بنظر من هم در زمینه رمان کوری یک شاهکاره

با اینکه با رمان زیاد رابطه خوبی ندارم تو این فکرم که یکبار دیگه بخونمش

سلام من از زمانی که کتاب کوری را مطالعه کردم . خیلی روی هدر رفت مواد غذایی حساس شدم. قبلا لبه های نون رو می کندم مینداختم دور الان مصرفشون میکنم و وقتی کل کیسه نون رو بدن ضایعات مصرف میکنم خیلی حال خوبی به من دست می دهد. ما چه نعمت هایی در اطراف خودمون داریم که به دلیل تکرار خیای از آنها غافل شدیم و چندان به چشم ما نمی یاد آن هم به دلیل تکرار. ولی کتاب کوری مثل یک شوک می ماند که آدم رو یک لحظه بیدار میکند.
    دستانم را در باغچه می کارم ،سبز خواهند شد

آخرین بازدید
    [ ]

سلام
    جلال آل احمد توی کتاب غربزدگی نوشته : ایرانیها از زمان انوشیروان مالیخولیای خود بزرگ نمایی داشتن
    نظر شما چیه ؟
    بحث سر اینه که خارجیا هندونه زیر بغلمون میذاشتن و سرمون کلاه میذاشتن . به همین راحتی
    توی قسمت نخستین گندیگی ها . البته چاپ قدیمی

آخرین بازدید
    [ ]

سلام

شاید یجورایی تعبیر جدیدش جو زدگی باشه که متاسفانه زیاده
    سر اسلحه رو رو به آسمون گرفت و ماشه رو کشید. گفت «. خدا کنه برگرده همینجایی که من نشستم »:

آخرین بازدید
    [ ]

جالبش اینه که جلال برعکس خیلیا معتقده این مشکل عقب موندگی ایران از زمان صفویه شروع شد که شاهای صفوی سر تو لاک خودشون کردن و ایرانو از دنیا جدا کردن و وقتی کشتیرانی رونق پیدا کرد دیگه راه ابریشم لازم نبود و اینم به مشکل دامن زد

Smile پاسخ : کتابخانه - کتاب و کتاب خوانی

دوستان پیشنهاد میکنم کتاب ما چگونه ما شدیم آقای دکتر صادق زیبا کلام را در این خصوص مطالعه بفرمایید. من این کتاب رو خیلی آموزنده و عالی یافتم . خواندنش خالی از لطف نیست و من مطمئنم که با هر سلیقه ای که باشید از خوندنش پشیمان نخواهید شد
    دستانم را در باغچه می کارم ،سبز خواهند شد

آخرین بازدید
    [ ]

سلام
    توی این مدت چندتا کتاب خوندم که به نظر خودم مفید بود :
    تاریخ هنرهای ملی و هنرمندان ایرانی که یه دو جلدیه به قلم عبدالرفیع حقیقت . جلد اولش هنرهای مختلف ایران مثل معماری و خط و ... با تقسیم بندی تاریخی از دوره باستان تا قاجار و جلد دومش معرفی هنرمندان از مانی و باربد تا عارف قزوینی و ...
    کتاب دیگه که من جلد اولشو خوندم تاریخ هنر ایران گیرشمنه ولی یکمی درهمه و قدیمی .
    به حجاری نقش کورش که 4 تا بال داره و حالت نیمرخه گفته جن بالدار!! و یه هزار باری به ایرانیا گفته خانه به دوش و چادر نشین و بیابانگرد . البته نمی دونم قصدی داشته یا نه ولی خوب ...
    یه کتاب دیگه هم هست به اسم هندسه دلپذیر که کاربرد اشکال مختلف رو در صنعت گفته. مثلا ساخت ترازو یا جک و در کشویی و ...
    خیلی دلم میخواست سفرنامه فیثاغورثو می خوندم ولی هنوز پیداش نکردم

نام کتاب :خانوم
    نویسنده :مسعود بهنود
    موضوع:رمان تاریخی
    ناشر:نشر علم(در 1 سال 4بار تجدید چاپ شده است)

و قصه ما سرگذشت خانوم است، سرگذشتی که پیش از آن برای هیچ کس نگفته بود و در آن شبهای موشک باران تهران گفت و ناناز آنها را ضبط کرد.قصه ای که دخترک را ساخت چنانکه بتواند بی او و بی دیگران زندگی کند و باور کند که انسان را توانایی بیش از آن است که می پندارد.چنان ساخت که دریابد آدمی بادرد زاده میشود و با همه نازکی چون کوه است .قصه خود را چنان گفت که دخترک آنرا به تمامی در یابد. ما نیز آنرا بی هیچ کم و کاستی می اوریم. با یاد زنی که خانوم بود و هیچ نامی جز این برازنده او نبود.زنی که زیر یک سنگ سیاه در وسط گورستان امام زاده عبدالله خفته است و به خواست ناناز بر آن سنگ نوشته اند: خانوم . تولد چهارم فروردین 1278 - مرگ چهارم آذر1364.

با اینکه این کتاب و سالها پیش خریداری کردم و هر چند وقت یکبار نگاهی بهش میندازم،اونقدر ارزش خوندن داره که دوست دارم بازهم بخونمش و این چیزی نیست جز تاثیر قلم استاد بهنود که با نوشته هاشون میشه زندگی کرد.

آخرین بازدید
    [ ]

نقل قول نوشته اصلی توسط melix نمایش پست ها

نام کتاب :خانوم
    نویسنده :مسعود بهنود
    موضوع:رمان تاریخی
    ناشر:نشر علم(در 1 سال 4بار تجدید چاپ شده است)

و قصه ما سرگذشت خانوم است، سرگذشتی که پیش از آن برای هیچ کس نگفته بود و در آن شبهای موشک باران تهران گفت و ناناز آنها را ضبط کرد.قصه ای که دخترک را ساخت چنانکه بتواند بی او و بی دیگران زندگی کند و باور کند که انسان را توانایی بیش از آن است که می پندارد.چنان ساخت که دریابد آدمی بادرد زاده میشود و با همه نازکی چون کوه است .قصه خود را چنان گفت که دخترک آنرا به تمامی در یابد. ما نیز آنرا بی هیچ کم و کاستی می اوریم. با یاد زنی که خانوم بود و هیچ نامی جز این برازنده او نبود.زنی که زیر یک سنگ سیاه در وسط گورستان امام زاده عبدالله خفته است و به خواست ناناز بر آن سنگ نوشته اند: خانوم . تولد چهارم فروردین 1278 - مرگ چهارم آذر1364.

با اینکه این کتاب و سالها پیش خریداری کردم و هر چند وقت یکبار نگاهی بهش میندازم،اونقدر ارزش خوندن داره که دوست دارم بازهم بخونمش و این چیزی نیست جز تاثیر قلم استاد بهنود که با نوشته هاشون میشه زندگی کرد.

درود
    با سپاس از همه دوستان و دوست خوبمان خانم حسینی برای معرفی این کتاب.

تا جایی که اطلاعات من یاری می کند شبهای موشک باران تهران می بایست مربوط باشد به اسفند ماه سال ۶۶ درصورتی که تاریخ مرگ بانو چهارم آذر سال ۱۳۶۴ یاد شده.

البته گمان می کنم این اشتباه تایپی داستان باشد.

شرمنده قصد ایراد گرفتن نداشتم اما کاش در مورد مسایل تاریخی بیشتر دقت می کردیم.

با سپاس

سرگشته چو پرگار همه عمر دویدیم
    آخر به همان نقطه که بودیم رسیدیم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع