صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 78910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 92

موضوع: بستر كاشت گياهان آكواريومي آب شيرين

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض پاسخ : بستر كاشت گياهان آكواريومي آب شيرين

سلام
    -بزرگترین مشکل مانادو دانسیته پایینش هست که باعث میشه شکل پذیر نباشه و همینطور اگر قطر لایه مانادو به میزان کافی نباشه، به لحاظ نگهداشتن گیاهان درشت جثه میتونه مشکل ساز بشه.
    -استفاده از شنهایی که اولا سمیت نداشته و دوما دارای ترکیبات افزایش دهنده جی اچ نباشند بر روی آکوابیسیس ایرادی نداره...
    -به لحاظ ریشه دوانی و گسترش سریع گیاهان مفروش کننده مانادو گزینه مناسبیه که اتفاقا دلیل این مناسب بودن هم دانستیته پایینشه.به عبارت دیگه دانسیته پایین هم عیب مانادو محسوب میشه و هم حسنش!در واقع باید اکواریست متوجه باشه که چه کاری میخواد انجام بده و با توجه به ایده ای که در ذهن داره نوع بستر رو انتخاب کنه.

-نیما جان به نظر من شما اول باید از نوع زیر بستری که خریدی مطمئن بشی...اگر مناسب بود که چه بهتر...در غیر اینصورت باید اول زیر بستر مرغوب تهیه کنی و بعد بری سراغ خرید بستر چراکه بعد از آبگیری امکان تعویض زیر بستر نیست و ناچار میشی که تانک رو کاملا خالی کنی....خلاصه طوری نشه که بعد از صرف کلی هزینه و و وقت و انرژی مجبور بشی از اول شروع کنی و سرخورده بشی و اعصابت خرد بشه دوست من.

آخرین بازدید
    [ ]

سلام من یه آکواریوم با ابعاد 120 *40*50 دارم که ماهی های داخلش هم آنجل و گلدفیش هستن. بستر آکواریوم هم ماسه هست.
    دوست دارم گیاه طبیعی توی آکواریوم داشته باشم. چیزی که از همه بیشتر دوست دارم یه سری گیاه هستن که شبیه چمن توی آکواریوم رشد میکنن. البته برگاشون نازک تره. میخواستم ببینم اسم این گیاه چیه و چه نیازهایی داره. قبلا گندمی داشتم ولی گلدفیشام میخوردنشون. آیا اینارم میخورن؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    ھرگاه ھمه مردم وادار می شدند حیواناتی را که می خورند با دست خودشان بکشند بیشتر آنان از گوشت خواری دست می کشیدند

آخرین بازدید
    [ ]

سلام

تا جایی که بنده اطلاع دارم به خدمتتان عرض میکنم

گیاهان متفاوتی در آکواریم میتوانند حالت چمن را ایجاد کنند . از خزه ها گرفته تا گیاهان برگدار و رشته ای و بوته ای شکل

گیاهی که میفرمایید از علف نازک تر است احتمالا علف مویی است که با نام الوچاریس( یا الوکاریس ) پاروولا شناخته میشه و تا حدودی گیاه نرم و لطیف و حساسی به حساب میاد که نگهداریش کمی به مراقبت نیاز داره و اطلاعات بیشتری از اون در سایت راز بقا با عنوان علف مویی کوتوله / Dwarf Hairgrass / Eleocharis parvula وجود داره .

اما در مورد ماهیهای نازنین و دوست داشتنی تون یعنی گلدفیش و انجل باید عرض کنم که علف نامبرده شانسی برای بقا در تانکشون نداره و این دو ماهی تقریبا از بیشتر گیاهان آکواریمی تغذیه میکنند.

اگر نگهداری گلدفیش و انجل براتون اولویت دارند به نظر میاد بهتر باشه از گیاهان مقاومی مثل کریپتون استفاده کنید .
    اگر هم منظره گیاهی را میپسندید بهتره ماهیهای مورد علاقه یا نگهداریتون را به ماهیهای ریز دست و لطیف طبع که تنوع خوبی هم دارند تبدیل کنید.از جمله تترا ها و رازبوراها .

با احترام
    ترابیان

آخرین بازدید
    [ ]

مجددا سلام دوستان. من ماهیامو عوض کردم. الان گوپی و مولی و ردفین و ... دارم. الان که ماهیا باردارن میخوام یه سری گیاه داشته باشم که بچه ماهیا بتونن داخلش قایم شن.
    ولی مشکل اینجاست که بسترم درشته. چطور میتونم بدون اینکه استرسی به ماهیا وارد بشه بستر رو تعویض کنم؟ چه گیاهی بکارم که سرعت رشدش خوب باشه ، رسیدگی زیادی لازم نداشته باشه؟
    یه لامپ فلورسنت 80سانتی دارم. کافیه؟
    ھرگاه ھمه مردم وادار می شدند حیواناتی را که می خورند با دست خودشان بکشند بیشتر آنان از گوشت خواری دست می کشیدند

آخرین بازدید
    [ ]

سلام

چیزی که به نظر من میرسه :

فعلا که توی تانکتون ماهی دارید بهتره کاری به کارشون نداشته باشید و با گیاهان متناسب تر با شرایط تون استفاده کنید .
    از انواع گیاهان مقاوم و کم توقع برای این کار میتونید استفاده کنید .با توجه به نوع بستر و نورتون شاید گیاهان کم نیاز به نور مثل یکی از انواع کریپتون براتون مناسب باشه و در کنارش از گیاه سیبی میتونید استفاده کنید که در کنار هم میتونه هم در حجم آب و هم در سطح آب پوشش مناسبی ار برای بچه ماهیها و همچنین ارامش ماهیها فراهم کنه .
    این گیاه ها نیاز به رسیدگی چندانی ندارند اما به طور معمول سرعت رشد خیلی خوبی ندارند اما میتونیم امیدوار باشیم وقتی به تانک و آبتون عادت کنن خیلی زود بتونن حجم تانکتون را پوشش بدن .

اگر قرار بر این دارید که بستر تانکتون را عوض کنید که گزینه های زیادی برای انتخاب در دسترستون ممکنه باشه .

با احترام

آخرین بازدید
    [ ]

این عکس آکواریوم منه. بیشتر میخواستم بسترش رو ببینید. میشه با این بستر داخل آکواریوم گیاه کاشت؟ یا باید عوض کنم؟
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست IMG_0579.jpg  

آخرین بازدید
    [ ]

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofar20 نمایش پست ها
    این عکس آکواریوم منه. بیشتر میخواستم بسترش رو ببینید. میشه با این بستر داخل آکواریوم گیاه کاشت؟ یا باید عوض کنم؟
    سلام

سایز سنگها درشته ولی همونجور که جناب ترابیان فرمودن میتونید از انواع کریپتوکورین و یا کریپتون در تانکتون بکارید و همچنین گیاه هیگروفیلا غروب - والیس نریا و بلکوپا کارلینیانا و باکوپا مونیری و گیاه برگ سیبی

موفق باشی

آخرین بازدید
    [ ]

اگر ممکنه آدرس چندتا مرکز اصلی فروش گیاهان آکواریومی رو بفرمایید ممنون میشم.

آخرین بازدید
    [ ]

سلام
    اگر توی تهران هستید فکر میکنم توی خیابان نواب پر از آکواریومی باشه که توی بعضیهاشون ممکنه بتونین گیاه مورد نظرتون را پیدا کنین .

آخرین بازدید
    [ ]

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofar20 نمایش پست ها
    اگر ممکنه آدرس چندتا مرکز اصلی فروش گیاهان آکواریومی رو بفرمایید ممنون میشم.
    تهران- نواب- بعد از تونل توحید هر چند متر به چند متر یه مغازه اکواریوم هست که خیلیاشون گیاه های خوبی دارن.اونجا هرچی بخوای میتونی پیدا کنی

صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 78910 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

tetra plant, tetra plant complete substrate, قیمتهای بسترهای گیاهی, قرص کریپتو و کود مایع تترا, كود جامد آکواریوم گیاهی, كاشت, كاشت گياه در ته آكواريوم, منظره تانک گیاهی, مکمل بستر initial sticks تترا, ماهی ها و بی مهرگان تانک گیاهی, ماسه, ماسه با خاک رس و خاک کشاورزی و یا تورب, ماسه رودخونه ای برای بستر آکواریوم, ماسه رودخانه بستر تانک, محتواي معدني و آلي بستر آکواریوم, محصولات تانک گیاهی شرکت سیچم, نقش و کاربرد کود بستر در آکواریوم گیاهی, نياز گياه آکواریومی, نيازمندي گياهان خاص آبی, نکات ایمنی کاربرد بستر ها و کودهای آکواریومی, نگهداری ساکنان آکواریوم گیاهی, کود گیاهی (خاک برگ)و کود حیوانی, کود بستر محصولات جی بی ال, کیفیت محصولات ماهیران, کیفیت محصولات تانک گیاهی jbl, کیفیت کود و بستر dazs, کیفیت کودهای تترا سابستر, کپسول یه بار مصرف co2 تترا, کاربرد کود بستردر تمام کف آکواریوم, کاربرد کود جی بی ال برای بستر تانک گیاهی, کاربرد بستر, گياهان, گیاه کاری در تانک گیاهی, گیاهان مفروش کننده بستر, پیت موس, آكواريومي, آکوا سویل, آکوا سیف تترا, آکوابیسیس و مانادو, آب, آب آكواريوم, انتخاب محصولات تجاری برای ايجاد يك تانك گياهي, انتخاب بستر كاشت گياه, اندازه ذرات بستر, ايجاد يك تانك گياهي با محصولات تترا, اکواریومهای گیاهی, بارور سازی دوباره ی بستر آکواریوم گیاهی, بستر, بستر كامل complete substrate, بستر كاشت مناسب گياهان آكواريومي, بستر كاشت گياهان آكواريومي آب شيرين, بستر کامل تانک گیاهی, بستر آكواريومي گیاهی, بستر آماده آكواريومي, بستر اماده و غنی تجاری, بستر خاكي غني از مواد غذايي, بستر رسي, تیرگی و الودگی آب ناشی از کود بستر, تانک گیاهی, تجهيزات آكواريومي, تصاویر آکوریوم های گیاهی, جانوران آکواریومی, خاك هاي آكواريومي, خاك يا كود يا بستر azoo, خاك آكواريوم aqua soil, دانه بندی مطلوب بستر تانک, درشتي ذرات بستر, ریشه کردن گیاه در بستر, ساخت بستر آکواریوم گیاهی, شن كوارتزي, شن آكواريوم, شن سفید ریز آکواریومی, شيرين, شرایط زیستی آکواریوم گیاهی, طراحي آكواريوم, عمق ماسه كف آكواريوم, عمق هر لايه از بستر, عمق بستر آکواریوم گیاهی

نمایش برچسب‌ها