صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: تراريوم پرهام apb

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض تراريوم پرهام apb

براي مشاهده عكس هاي قديمي تر به تاپيك آکواریوم و ماهی apb مراجعه كنيد.
    ______

اول عکس جدید لاک پشت های برکه ای اروپایی در تراریوم حدیدشون که عکس های تراریومشون رو هم بعد می گذارم.(علت انتفال به تراریوم جدید ، بالا گرفتن جنگ بین 2 گونه لاک پشت من(گوش قرمز و برکه ای اروپایی) در طی 2 روز بعد از گذشت 3 سال بود!!!):

ماده:

نر:

اینم به ماده تازه وارد(2 روزه اومده و مشکلات لاک داشته و صاحب قبلیش هم امکان نگهداریش رو نداشته که امیدوارم به زودی خوب شه):

با تشکر ، پرهام.
    طبيعت ميلياردها ساله كه داره تكامل پيدا مي كنه ، بهره گيري از مدل هاي طبيعي در تكنولوژي = پيشرفت.
    کتاب ماهیان آکواریومی

آخرین بازدید
    [ ]

نر و ماده شون چطور ميفهمين اينا مثل ژاپنيا كه همشون يه شكلن.

آخرین بازدید
    [ ]

shark عزیز ، خوب طرز تشخیص جنسیت اون ها هم مثل ژاپنياست دیگه! (خودتون که گفتین)

صفات نر
    رنگ عنبیه چشم قرمز
    خالهای روی دم به طور پراکنده و نامنظم است
    لاک شکمی دارای فرو رفتگی در سپرهای سینه ای شکمی و رانی برای سهولت در جفتگیری
    ارواره ها فاقد لکه زرد رنگ
    قطر دم عرض قاعده دم بزرگ تر از یکی از دو سپر مخرجی
    رنگ پوست سر تیره و فاقد خال زرد رنگ

ماده
    رنگ عنبیه چشم زرد
    خالهای روی دم پشت سر هم قرار گرفته و نوار زرد رنگی تشکیل داده
    لاک شکمی صاف
    ارواره ها دارای لکه زرد رنگ
    قطر دم عرض قاعده دم کوچکتر از یکی از دو سپر مخرجی
    رنگ پوست سر دارای خال زرد رنگ

البته راه های تخصصی تر هم وجود داره.
    منبع: http://lakposhtha.77forum.com/forum-f13/topic-t84.htm

با تشکر ، پرهام.
    طبيعت ميلياردها ساله كه داره تكامل پيدا مي كنه ، بهره گيري از مدل هاي طبيعي در تكنولوژي = پيشرفت.
    کتاب ماهیان آکواریومی
    ویرایش توسط apb : Monday 31 August 09 در ساعت 21:21

آخرین بازدید
    [ ]

سلام

با چه ماهی هایی می شه لاک پشت نگه داشت که نه لاک پشت اونها رو بخوره نه اونها لاک پشت رو.

آخرین بازدید
    [ ]

smilodon عزیز ؛ به هیچ ماهیی ، آخرش یا لاک پشت ماهی رو می خوره و یا ماهی لاک پشت رو می کشه.
    کتاب ماهیان آکواریومی

آخرین بازدید
    [ ]

عکس تراریوم جدید و ساکنان آن:

کتاب ماهیان آکواریومی

آخرین بازدید
    [ ]

پس از رها سازی لاک پشت های برکه ای اروپایی(بومی ایران هستند) در طبیعت ایران (طی مراسمی مطلوب) ، در تراریوم جدید من لاک پشت های گوش قرمز که از قدیم داشتم و باز هم به تعدادشون اضافه شده فقط نگهداری می شوند(گوش قرمز ها قابل رها سازی در طبیعت ایران نیستند و بومی آمریکا می باشند و اکوسیستم را به هم می زنند). بعد مدت ها گفتم عکسی جدید از تراریوم این لاک پشت ها و چند تا از خودشون بفرستم:

در حال حاظر 7 عدد گوش قرمز درون این تراریوم هستند:

موفق باشید ، پرهام.
    کتاب ماهیان آکواریومی

آخرین بازدید
    [ ]

پرهام جان تراریومت نترکیده با این هفتا !!!!:-o
    قبیله یعنی یه نفر همخونی معنا نداره
    همبستگی خوابیه که تعبیر فردا نداره

آخرین بازدید
    [ ]

نقل قول نوشته اصلی توسط spider نمایش پست ها
    پرهام جان تراریومت نترکیده با این هفتا !!!!:-o
    spider عزیز ، چی بگم ، چرا! تراکمش بالا رفته! ببینید من نمی خواستم ابن همه لاک پشت داشته باشم ، ولی این لاک پشت ها رو نباید در طبیعت ایران (به دلیلی که گفتم) رها سازی کرد و تقریبا همه این ها معمولا لاک پشت های بیماری بودند که صاحبان آن ها ، اون ها رو نمی خواستند و می خواستند دور بیندازند و حتی به فروش گذاشته بودند و من باقیمتی بیشتر از قیمت لاک پشت سالم اون ها رو خریده و برای درمانشون وقت گذاشتم و به صاحبانشون قول دادم که مثل لاک پشت های خودم ازشون نگهداری کنم و الان خوشبهتانه همه سالمند! چه می کردم ، اجازه می دادم که این زبون بسته های بیمار بمیرند و یا به دست افرادی برستند که به هیچ عنوان در جهت بهبود اون ها کاری نمی کنند! من مجبور شدم که به خاطر کمک به این حیوانات ، به عنوان مهمانانی ازشون پدیرایی کنم و خوشبختانه سیستم فیلتراسیون کارآمد و ... باعث شده که مشکل چندانی در زمینه نگهداری این موجودات نداشته باشم. در حال حاضر هم من چاره ای ندارم جز این که نگهشون دارم تا موفعی که کیس خوبی پیدا بشه که لاک پشت بزرگ برای نگهداری بخواهد و شرایطش رو چک کنم که داشته باشه! در اون صورت واگذار می کنم. ولی تا اون موقعع مهمانان ویژه من هستند. و نگهداری از اون ها وظیفه من و امسال من هست. موفق باشید ، پرهام.
    کتاب ماهیان آکواریومی

آخرین بازدید
    [ ]

با عرض سلام به دوستان ، خب کسانی که در کار عکاسی از حیاط وحش هستند ، می دونند که همیشه هم این کار آسون و بی خطر این ، مثل این مورد:

این لاک پشت که گویی گرسته مونده ، می خواست من رو به جای غذاش بخوره ، اون در حال عکاسی:

خب ، ابتدا عکسی از روز و لاک پشت توجهش جلب می شه:

حرکتی آروم به سمت طعمه ای که ممکنه دست نیافتنی باشه:

نه بابا شاید این طعمه دست یافتنی باشه ، پس حرکت به جلوتر:

دیگه از این جلوتر نمی شه رفت ، نباید فرصت را از دست داد ، باید غافل گیرش کنم ، پس با حرکت حرکت شیرجه ای و ایستادن ، گازش می گیرم:

به هر صورت این ها هم زیاد از گئشت تغدیه می کنند و آدم رو به عنوان منبع غذا دهنده (و یا گاهی غذایی لذیذ و دست نیافتنی و یا شایدم گاهی دست یافتنی) می شناسند! موفق باشید ، پرهام.
    کتاب ماهیان آکواریومی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع