صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: نقشه مرزایران از 5000سال پیش تا کنون

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض پاسخ : نقشه مرزایران از 5000سال پیش تا کنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ztb نمایش پست ها
    ممنون بابت اینهمه اطلاعات . منم چشام مشکل پیدا کرد تا همشو خوندم . هی خطا رو گم میکنم ! مشکل از قلمه که خطا اینقد به هم نزدیکه (باور کنید)
    من شنیده بودم که زبان کردها پهلوی کهنه و قبل از آریائیها توی این سرزمین زندگی می کردن .
    اورامان هم یه سرزمین کهنه .
    در مورد اقوام مختلف حق باشماست . هر کدومشونم تاثیر خودشونو روی زبان و آداب و رسوم ایران داشتن . می دونید که اول ایرانیا سنی یا حتی اصفهان ناصبی بودن بعد شیعه شدن . یا اینکه مغولها 99% کتابهای ایران رو سوزوندن یا عربها (امویان و عباسیان و ...) که توی ایران بودن هرکس که روی کار میومد هرچی از منابع سلسله قبلی به دستش می رسید با صاحبش نابود می کرد و اینکه کتاب تمدن هر ملتی به ویژه ایرانه که باسواد و بافرهنگ بودن . و اینکه ایران زودتر از چینی ها کاغذ رو ساخت چون اول مصر مستعمره ایران بود و از اونجا وارد میشد ولی بعد که از دست ایران رفت ایران خودش با کتان یا کنف درست یادم نیست کاغذ درست کرد و صنعت چاپ که متعلق به مانیه و به علت دشمن تراشی هایی که شد سر از چین درآورد البته با یه سری از هم کیشاش و اونجا کتابش رو منتشر کرد و خیلی چیزای دیگه . این اطلاعاتو از دکتر محسنیان راد یاد گرفتم دو سه سال پیش یه برنامه شبکه 4 یه برنامه داشتن با آقای میرفخرایی خیلی جالب بود موضوعش ارتباط ایرانی بود . اطلاعات زیادی داشتن مثل اینکه آتشکده ها در حقیقت وسیله ای برای فرستادن پیام بوده و چاپارها و ...
    سلام
    ببخشید امکان ویرایش برام تانیست تا بین خط ها فاصله ایجاد کنم و خوندن راحت تر بشه
    البته به تلوزیون زیاد نمیشه اعتماد کرد ، چون در حال حاضر ما یه حکومت آریایی نداریم که بخوان حقیقت رو بگن

در مورد مذهب هم مذهب آریایی ها ، دین زرتشت و آیین مهر بوده و همون طور که گفتم در زمان صفویه مذهب رسمی ایران تشیع شد !

در کل مغول ها فرهنگ ایران رو نابود کردن و عرب ها یه فرهنگ جدید رو به ما تحمیل کردن ، اما هنوزم ریشه های فرهنگ کهن ایرانی تو خانواده های آریایی وجود داره و مثلا قبلا هم تو راز گفته بودم ، اما دقیق یادم نیست کجا بود
    پدربزرگم میگفت که خوبه توی خونه درخت مو ( انگور ) کاشته بشه و وقتی دلیلشو ازش پرسیدم گفت نمیدونم از قدیم میگفتن !

وقتی در این مورد تحقیق کردم فهمیدم این موضوع برمیگرده به زمان کوروش و در اون زمان درخت انگور نماد ایران بوده و در اطراف پاسارگاد باغ های انگور بوده و تمام مردم تو خونه هاشون انگور میکاشتن

هنر ایرانی نیز سرآمد بوده و در باغبانی هم حرف اول رو میزدن
    در اون زمان به باغ هایی که دورش دیوار یا پرچین داشته پردیس میگفتن و در فرهنگ غرب کلمه ی پارادایس ( paradise ) به معنی بهشت از باغ های ایرانی ( پردیس ) گرفته شده

در مورد اون برنامه هم برنامه جالبی بود و قدرت ارتباطی قوی ایرانی ها سخن میگفت و من عکس اون ستون های دیده بانی رو دیدم و به نظر میاد دز اون زمان ، ببه وسیله آتش و پنجره هایی که درون ستون ها بود ، حتی میتونستن با افرادی که در ستون دیده بانی دیگری بودن صحبت کنن
    اگه این ستون هارو دیده باشید ، داخلش چند پنجره کوچیک وجود داره و این یه نظریه شخصی هستش :
    نظر من اینه که پشت اون پنجره ها آتش روشن میکردن و بوسیله اونها یه حرف مخصوص مینوشتن
    مثله ماشین حساب که با چند خط ساده ، تمام اعدا رو نمایش میده و اساس کارش عدد 8 هستش
    وقتی نور آتش از پنجره ها عبور کنه ، در دور دست یه شکل خاص رو میساخته و این میتونه زبان رمزی دیده بان ها در اون زمان بوده باشه

به این صورت با سرعت خیلی زیادی میتونستن یه خبر رو از پایتخت به یونان یا بالعکس منتقل کنن

در این رابطه گفتنی زیاد هست که از حوصله جمع خارجه و نمیشه در اینجا در موردش صحبت کرد

به امید آزادی و شادی تمام اقوام جهان

آخرین بازدید
    [ ]

سلام دم همتون جیز
    آره اینو منم شنیده بودم امیر که توی برج هاشون آتش روشن میکردن
    حتی از یکی هم که خیلی سرش بود پرسیدم میگفت ایرانی ها درآن زمان(هخامنشی)به پرورش ماهی زینتی مشهور بودند اشتباه نکیندا آکواریوم نه یه سنگ ها بسیار نازک به علاوه محکمی بوده که ماهی ها از پشت این سنگ پیدا میشدن یاشایدم اینقدر میتراشیدنش که نازک بشه نه مثل شیشه ولی خب همونم کلی ماهری میخواد
    راز دیگه مثل قدیم نیست همه رفتن دلم گرفت

آخرین بازدید
    [ ]

نقل قول نوشته اصلی توسط Artas نمایش پست ها
    سلام دم همتون جیز
    آره اینو منم شنیده بودم امیر که توی برج هاشون آتش روشن میکردن
    حتی از یکی هم که خیلی سرش بود پرسیدم میگفت ایرانی ها درآن زمان(هخامنشی)به پرورش ماهی زینتی مشهور بودند اشتباه نکیندا آکواریوم نه یه سنگ ها بسیار نازک به علاوه محکمی بوده که ماهی ها از پشت این سنگ پیدا میشدن یاشایدم اینقدر میتراشیدنش که نازک بشه نه مثل شیشه ولی خب همونم کلی ماهری میخواد
    سلام
    دم خودت جیز
    خوب شیشه هم سنگ داره دیگه
    شاید سنگ شیشه یا سنگ های شفاف رو تراش میداد و مثه آکواریوم استفاده میکردن
    باید دید سیکل ازت رو هم رعایت میکردن یا نه ؟!

خوب اینا که چیزی نیست ، تو شهر سوخته زابل چشم مصنوعی پیدا کرد ، واسه قبل از زمان هخامنشی ها

تازه فانوس خیال رو چی میگی ؟!
    میشه گفت اولین آپارات جهان بوده

چیزهای عجیب تو ایران زیاد بوده
    فقط نمیدونم چطور میشه که ما الآن از اون زمان هم عقب تر هستیم !
    یعنی الآن تو هنر و معماری و ... نمیتونیم حتی مثل بناهای قدیمی خودمون رو بسازیم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع