صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: کونگ فو توآ

آخرین بازدید
    [ ]

Talking کونگ فو توآ

با اجازه اولین پستم رو در این فروم با این تاپیک شروع میکنم
    امیدوارم خوشتون بیاد

تاریخچه کونگ فوتوآ

کونگ فوتو آ با بهره گیری از سالها تجربه در رشته های مختلف رزمی و دوره های جنگهای چریکی و نبوغ و قابلیت های علمی و فنی آقای (ابراهیم میرزایی) در ایران بنیانگذاری شد. اصول اساسی کونگ فوتوآ در کتاب ( ذن در کاراته) توسط بنیانگذار تعیین گشت و مراحل آزمایش را در باشگاه سرباز (پهلوی سابق) با موفقیت پشت سرگذاشت. با گذشت چند سال و تربیت تعداد قابل توجهی از همراهان ، کونگ فوتوآ فعالیت رسمی خود را از سال 1352 با تأسیس دانشکده انشاء تن و روان آغاز نمود، به خاطر هماهنگی با فیزیک بدنی جوانان این سرزمین و درخشش چشمگیر همراهان در مقایسه با ورزش های رزمی آن زمان ،کونگ فوتوآ در مدت کوتاهی کمتر از 5 سال مسیر ترقی و تعالی را طی نمود و سیل انبوه جوانان را بخود جذب کرد. بخاطر اختلاف استاد میرزایی با مسئولین وقت ورزش (شاهپور غلامرضا)، دانشکده انشاء تن و روان در سال 1356 تعطیل شد و خیل عظیم همراهان کونگ فوتوآ در پارک ها و سالن های کوچک خصوصی و سوله های اجاره ای به فعالیت ادامه دادند. بلافاصله پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و سرنگونی رژیم پهلوی تقریباً تمام سالنهای ورزشی باشگاه تاج تحت مدیریت و حفاظت همراهان کونگ فوتوآ قرار گرفت و فعالیت ورزشی بدون وقفه شروع شد، و کونگ فوتوآ حدود 2 سال با سرعت در ارتقاء کمی و کیفی همراهان موفقیت های چشمگیری را کسب نمود. متأسفانه در سال 1360 بعلت سوء تفاهم های نسبت به استاد میرزایی مجدداً فعالیت رسمی کونگ فوتوآ دچار وقفه شد، اما کماکان همراهان کونگ فوتوآ به امر معرفی و آموزش این ورزش رزمی جذاب و پرطرفدار ایرانی ادامه دادند. در اثر فعالیت های چشمگیر و تلاش خستگی ناپذیر و پیگیری های مستمر همراهان مجدداً اوایل 1370 فعالیت کونگ فوتوآ با عنوان انجمن کونگ فوتوآ بطور رسمی زیر نظر فدراسیون کاراته ادامه یافت. در سال 1371 کمیته مستقل ورزشهای رزمی و اواخر سال 1371 فدراسیون کونگ فو، ووشو و رزم آوران تشکیل شد و در سال 1378 بنام فدراسیون ورزشهای رزمی تغییر نام یافت و درمدتی کمتر از یک سال در سال 1379 تحت عنوان کمیته مستقل کونگ فوتوآ فعالیت نمود و مجدداً در سال 1381 در زمره سبک های فدراسیون ورزشهای رزمی درآمد. این تغییرات پی در پی که غالباً با مدیریت افراد غیر آشنا همراه بود آسیب های بسیار جدی تر و مخرب تر از زمان فعالیت غیررسمی بر پیکر کونگ فوتوآ وارد نمود، اما با وجود همه این ناملایمات و جفاها ، همراهان کونگ فوتوآ به ساماندهی و سازماندهی این ورزش رزمی ایرانی ادامه دادند و تمام آئین نامه ها و مقررات علمی و فنی و ارتقاء رتبه های فنی و مدارج مربیگری و داوری را تدوین نمودند. اکنون کونگ فوتوآ با ده ها هزار همراه در سرتاسر ایران اسلامی و چندین کشور از جمله آمریکا، کانادا، هلند، آلمان، ترکیه، آذربایجان، سوریه، لبنان، پاکستان، افغانستان، سوئد، بلژیک فعالیت گسترده ای دارد و هر روز به تعداد همراهان این ورزش افزوده می شود. (به امید روزی که تأسیس فدراسیون کونگ فوتوآ به مرکزیت جمهوری اسلامی ایران را جشن بگیریم(.

منبع:
    کد:
    http://www.kungfutoairi.com/tarikhcheh/tarikhcheh.htm
    این نکته رو خودم اضافه میکنم که الان فدراسیون داره
    ویرایش توسط alireza kamali : Monday 16 August 10 در ساعت 09:22

آخرین بازدید
    [ ]

درود

با تشکر از دوست خوبمون اسپیدر ... !

خیلی مطلب خوبی بود ، ولی متاسفانه اصلا اون طور که باید و شاید به این ورزش اهمیت داده نمیشه ... !

من خودم فعالیتمو تو این رشته از سال 80 آغاز کردم و تو این مدت مشکلات زیادی رو در رابطه با عدم امکانات ، بی برنامه ای فدراسیون در برگذاری مسابقات و ... شاهد بودم ، ولی با این حال علاقه مندان با تمامیه مشکلات و امکانات صفر ! به این رشته میپرداختن ...

من چند سالی هست که دیگه به این رشته نمی پردازم ! ولی چند وقت پیش قصد داشتم تا دوباره فعالیتمو شروع کنم که متاسفانه حتی یک باشگاه در شرق تهران پیدا نکردم که این رشته رو آموزش بدن ... !!!!!!!

به نظر میاد که علاقه به این رشته در بین جوانان کم شده و به نظرم بی توجهی فدراسیون تو این مدت بی تاثیر نبوده !

حالا میشه ازتون درخواست کنم که آدرس فدراسیون رو هم ذکر کنید ؟

دوستان جایی هم در شرق تهران سراغ دارن که این رشته در اونجا تدریس بشه ؟!

با سپاس .

آخرین بازدید
    [ ]

امیر جان همه ی ورزشها همین جوری هستند. من خودم کاراته کار می کنم هنوزم که هنوز سالنمون تاتامی نداره و تربیت بدنی با اینکه تاتامی داره ولی بهمون نمیدن چه برسه به اینکه تامین بشیم. مدیران نالایق باعث افت ورزش ایران شده اند.

موفق باشید
    اگر جان را خدا داده است ! چرا باید تو بستانی؟!

آرتمیا میگوی آب شور

آخرین بازدید
    [ ]

خیلی ممنون از اینکه نظر دادین
    حتماً آدرس فدراسیون رو براتون میزارم و سعی میکنم یه باشگاه هم در شرق تهران گیر بیارم!
    قبیله یعنی یه نفر همخونی معنا نداره
    همبستگی خوابیه که تعبیر فردا نداره

آخرین بازدید
    [ ]

مایگاه اول انشاء فیزیولوژِی

یا علم فیزیک وتن که شامل مکتب تن مبیاشد و مشتمل بر 73000 تکنیک و ترکیب و عکس العمل سازی می باشد

مایگاه دوم : انشاء علوم انسانی

که شامل اندیشیدن،استدلال و تفکر در محور علوم عالم از تولد اندیشه ها از طریق دانش زمان به درک حیات رسیدن است. در مایگاه دوم از زبان علم و محور فیزیک ، ریاضیات و شیمی اندیشه ی اسنان را پروریدن و وی را به طور بارور به جهان اسرار آمیز رهنمون کردن است.

مایگاه سوم :علوم روانشناسی

که جهانبان در این مرحله به آموزش علم روانشناسی و ذن می پردازد، این مایگاه رهنمودی بر برد عصر هیجان زده و حل مشکلات حال و آینده ی نوجوانان،جوانان،زنان و مردان و اندیشه ی انسان می پردازد

مایگاه چهارم : انشاء پزشکی

در این مرحله جهانبان به فراگیری علوم طب سنتی و گیاهی ، طب سوزنی و بررسی روش های سنتی دیگر،همچون طب فشاری و ماساژ درمانی و آب درمانی و سایر موارد مشابه مبادرت می ورزد.

مایگاه پنجم : فلسفه گرایی یا نگرش تفکر آمیز

پژوهشی در فلسفهو مطالعه و بررسی در تاریخ و تعمق و ژرف نگری در آثار و احوال بزرگان اندیشه و هنر جهان را باید سیر کند و ...

مایگاه ششم : روح و روان

در این مرحله استاژ و آموزش پایه علوم به روح و روان انسان هیپنوتیزم ، هیپنو درمانی، یوگا درمانی،مدی تیشن،انرژی درمانی،موسیقی درمانی و... که جهانبن پس از موفقیت در مرحله فوق میتواند موفق به دریافت خط عمودی و سرخ و رتبه و درجه شود.

مایگاه هفتم : جهان اسرار آمیز مجهولات فراتر از خویشتن

در این مرحله هم با کسب فیض از محضر استادان دانشگاه و استادان فن به تدریس علم ریاضی ، نج.م . علوم غریبه و ارتباط فعالیت های فیزیکی و بدنی و محورهای تکنیکی و اشکال هندسی خطوط با صور فلکی و اشکال آسمانی نو تاثیر نیروهای کیهانی بر سلول ها تا کلیه حرکت های تکنیکی

چون این یک ورزشه ایرانیه من این مطلب رو خودم از روی کتاب کونگ فو توآ نوشتم

آخرین بازدید
    [ ]

تکنیک توران مای(پرش در هوا)

آخرین بازدید
    [ ]

عکس های زیر از پروفسور ابراهیم میرزایی میباشد(بنیانگذار کونگ فو توآ)

آخرین بازدید
    [ ]

سلام اسپایدر عزیز

لطفاً عکس هات رو در آپلود سنتر رازبقا http://raazebaghaa.ir/imagecenter آپلود کن تا ماندگار باشن و به مرور زمان حذف نشن.

متشکرم
    http://www.raazebaghaa.com/image.php?type=sigpic&userid=2&dateline=1202073866

آخرین بازدید
    [ ]

درود
    کونگ فو توآ یک سبک ایرانی بوده که از تلفیق چند رشته ی رزمی بدست آمده است .
    این سبک ، یک سبک کاربردی بوده و با هدف بالا بردن قوای جسمانی و مهارت برای مبارزه با دشمنان و دفاع طراحی شده است .
    کونگ فو توآ در حال حاضر در 3 سبک مختلف تدریس می شود .
    1 : ممای
    در این سبک ، رزمیکاران به یادگیری خط ها میپردازند و مسابقات آنها به طورت اجرای فنون می باشد که با توجه به خط های کونگ فو کاران ، انجام می شود .
    در این سبک ، درگیری فیزیکی وجود ندارند و در مسابقات ، کونگ فو کاران تنها به نمایش تکنیک ها می پردازند .

2 : مایانا
    در این روش در کنار یادگیری فنون ، مبارزه نیز انجام می شود .
    مسابقات در این سبک ، با کلاه ، ساق بند ، بیضه بند و دستکش نیم پنجه انجام می شود .
    ضربات در مسابقات محدود بوده و رزمیکاران حق استفاده از ضربات خطرناک را ندارند .
    ضربه به پشت بدن و گردن خطا می باشد .
    ضربات دست ، محدود به شکم و سینه بوده و در این سبک بیشتر از ضربات پا استفاده می شود .
    ضربه ی دست به صورت خطا بوده و بیشتر از ضربات پا استفاده می شود .

3 : بازمایانا
    در بازمایانا در کنار یادگیری تکنیک ها ، مبارزات نیز به صورت سنگین تری برگذار می شود .
    سبک بازمایانا ، شباهت های زیادی به کیک بوکسینگ دارد .
    مبارزه در این سبک با دستکش بوکس انجام می شود و رزمیکاران در مسابقات از کلاه استفاده نمی کنند و تنها مجاز به استفاده از بیضه بند هستند .
    ضربات دست و پا در این روش به صورت یکسان به کار گرفته می شود .
    ضربان دست به صورت خطا نبوده ، اما ضربات پا به صورت خطا بوده ...
    ضربات پا ، از سینه به پایین زده می شود و ضربات دست به سینه ، شکم و صورت زده می شود .
    با وجود این سه روش ، هر رزمی کاری بسته به سلیقه می تواند در یکی از آنها شرکت و مسابقه بدهد ...
    کسانی که از درگیری فیزیکی خوششان نمی آید ، می توناد سبک ممای را انتخاب کنند و کسانی که دنبال هیجان بیشتر هستند می توانند به سبک بازمایانا بپردازند .
    سبک مایانا نیز میانه بوده و اکثر رزمیکاران در کشور به این سبک مشغول هستند .

با تشکر : امیر

آخرین بازدید
    [ ]

خیلی ممنون امیر آقا عالی بود

به نظر منم بهترین سبک مایانه هست
    و کسی که میخواد بره مسابقات بهتره یه 4 5 سال کار کنه تا تجربیاتش زیاد شه بعد

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع