صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: کونگ فو توآ

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض پاسخ : کونگ فو توآ

هیچ چیز که بعید نیست!
    درسته خیلی از سانشو کارا توآ کار هم هستند مثل استاد خودم
    ووشو فکر کنم المپیکی شد دیگه اما مطمئن نیستم
    قبیله یعنی یه نفر همخونی معنا نداره
    همبستگی خوابیه که تعبیر فردا نداره

آخرین بازدید
    [ ]

نقل قول نوشته اصلی توسط amr نمایش پست ها
    امیر عزیز
    اول اینکه قصد توهین داشته و ندارم فکر مینم بهتر باشه بصورت منطقی بحث بشه تا اینکه خدای نکرده جو سازی بشه یا دوستان از بنده دلخور بشن و هرچه گفتم درد دل بود چون سالها قبل که با عشق به سراغ این سبک رفتم،هرچه گذشت دیدم که انچه آموزش داده میشود سایه ای از آن چیزیست که انتظارش را داشتم و پرسشهایم بی پاسخ ماند و مشخصا هم در مورد اون جمله نوشتم که نظر شخصی من هست هر کسی هم تاپیک رو بخونه نظر من رو در کنار نظر دیگران میبینه و خودش قضاوت میکنه شاید دو تا فحش هم به من بده!موردی نداره!قصد من خیر بود نه مردم آزاری و ایجاد دلخوری..
    -همین نکته که شما در مورد تفاوت شالها میفرمایید هم ضعف هست که یک سیستم روش درجه بندیش توی کشور مبداش دچار تشتت باشه.در حالیکه عکسهای همون زمان میرزایی در دست هست اگه بخواید ارائه میدم که خواهید دید که شال بند شاگردان مبتدی با الان تفاوتی نداشته.
    -همه ما در مقابل جوانها و نوجوانهای این مملکت مسوولیم...عمر و نیروی جوانی و سلامتی سرمایه ای نیست که قابل تجدید باشه. چرا نباید اطلاع رسانی بشه که همین کسانی که nسبک رو به عنوان زیر شاخه توا و به عنوان به اصطلاح تز ارائه داده اند چطور اینکار رو انجام داده اند در حالیکه حتی تا زمانی که میرزایی در ایران بود هیچ کس حتی نیمی از مسیر توا رو هم نگذرانده بود؟استاد راهنمشون کی بوده؟کی تزشون رو تایید کرده؟

-در مورد روش تدریس دانشگاهی... این مساله ای هست که در کتاب ها بهش بر میخوریم ولی من از داییم که میپرسیدم از این خبر ها نبوده(به نظرم ایشون در باشگاه ارتش شاگرد میرزایی بوده)شاید قرار بوده در ادامه راه و در طی مراحل بعدی که هیچ کس بهش نرسیده بود این اتفاقها بیفته که منطقی هم هست مثل همون بخشهای نهایی که شامل روشهای روحی روانی و متافیزیکی و ... بوده....

-شما میفرمایید اکثر سبکها مثل هم هستند و ... پس فلسفه وجودی سبکهای متفاوت چیه؟اصلا کونگ فوتوآی میرزایی قرار نبوده که این باشه...اصلآ حسن این سبک در این بوده که قرار بوده متفاوت باشه و واقعآ هم بوده.ناراحتی من از این جهته که شاگردان استاد نسبت به این گنجینه ای که در اختیارشون گذاشته شد امانتدار نبودند...هستند کسانی که گوشه و کنار هنوز به همون شیوه قدیم پایبندهستند ولی اینگونه افراد همیشه از طرف گروه حاکم که این اوضاع رو برای این ورزش رقم زدند نادیده گرفته شده و به حاشیه رانده شده اند.یک نمونه از بیمهری این افراد نسبت به استاد بی نظیرشون همون اظهاراتی هست که از سایت این ورزش،دوست گرامیمون اسپایدر نقل قول کرده اند(در پست اول).-
    -نمیدونم شما چقدر در جریان تواناییهای فنی میرزایی اعم از جسمی فکری و روانی و متافیزیکی هستید...اما شما توی همون پست سه یا چهار که مراحل توآ نقل شده دقت بکنید میبینید که از این سبک جز چند تا فرم نمایشی که تازه اونها هم دستکاری شده اند چیزی باقی نمونده.تمام افرادی هم که موفقیت کسب میکنند اول بدلیل استعداد شخصی(نه خصوصیات سیستماتیک و روشمند سبک فعلی)هست که اگه در سبک دیگه هم میرفتند موفق بودند و ثانیا تکنیکهایی که استفاده میشوند همون تکنیکهای عمومی سبکهای آزادند نه تکنیکهای خاص توآ.تنها نصب یک آرم روی لباس مبارزانی که به شیوه ای عام و جهانی مبارزات آزاد مبارزه میکنند این واقعیت تلخ رو تغییر نمیده که این سبک متاسفانه داغون شده ....شما از آقایون بپرسید که این 73000 تکنیک ترکیب و عکس العمل سازی رو شفاف سازی کنند و توضیح بدن...اما الان مبارزات توا شده عین کیو کوشین کای یا سانشو (که سبکهای خوبی هم هستند)حالا شما اسمش رو عوض کنید بگید مایانه و باز مایانه.حقیقت عوض میشه؟؟پس تکنیکهایی که آقای میرزایی طراحی کرده اند کجای مبارزات توا هستند؟ جایگاه محورهای حرکتی فطرح شده در فرمها،در مبارزه کجاست؟.
    - البته اینرو هم بگم که میرزایی پس از خروج از ایران با وجود اینکه دیگه پایش به حالت گذشته بر نگشت،ولی سالها در خفا در خارج از کشور شاگردانی رو تا مراحل بالا آموزش داده( که تا اونجایی که من میدونم ایرانی نبودند) و این از مناعت طبع و بزرگواری ایشون بوده که متعرض شاگردان بی مهر گذشته اش نشده و سبک رو منحل نکرده....نمیدونم ایشون هنوز در قید جیات هستند یا نه...امیدوارم که سلامت باشند و اگه خدای نکرده در گذشته اند خدایشان بیامرزد.
    -من اتفاقآ از روی دلسوزی نظر دادم و عاشق توآ بودم و هنوز هم اگه همون روش اصیل توسط اساتید واقعی تدریس بشه طرفدار این سبک هستم.ولی با این روش فعلی....به هرحال از همه دوستان خواهش میکنم در مقابل عرایض من جبهه نگیرید و با دید منفی هم بهشون نگاه نکنید چون اصلا قصد من درد دل بوده و اینکه هرکسی مطالب رو خواند و خواست در این سبک فعلی فعالیت بکنه چهار تا سوال بنیادین در ذهنش باشه که بدونه باید دنبال جواب برای این سوالها باشه وگرنه این وسط منافع مادی برای من وجود نداره.
    سلام
    حرفای شما درسته ، اما نمیدونم چرا منو مخاطب قرار دادید !
    اگه به پست بنده هم دقت کرده باشید ، عرض گردم که تو ایران استاد برای این سبک وجود نداره و هرکسی که تا خط 4 بالا بیاد میشه استاد و بیشتر از اون نداریم !
    یعنی یه سبک بریده شده که هیچ نظارتی روش نیست و حتی مدتی میخواستن این سبکو از بین ببرن !
    فکر میکنم تمام کسانی که به ورزش های رزمی علاقه دارن میدونن که این سبک ها به چه صورت هستش
    کسی هم با اطلاع رسانی درست مخالف نیست ، اما به نظرم باز سبک داغون توآ با وجود تمام کاستی ها میتونه سبک خوبی باشه
    من خودم به خاطر اینکه کمتر کسی به این سبک علاقه داشت ، چندتا باشگاه عوض کردم ، چون تعداد افراد کم بود ، باشگاه ها این رشترو حذف میکردن و 3 تا استاد مختلف رو دیدم که چطور این رشته رو آموزش میدادن و هر کدوم سبک خاصی داشتن و کمی با هم متفاوت

اما حتی خط 4 این رشته هم در سطح خوبی هست ، درسته که ما فقط بخش کوچکی از توآ رو یاد میگیریم ، اما من مبتدی زمانی که در این رشته فعالیت میکردم ، با کمربند مشکی تکواندو و کیو کوشین مبارزه کرده بودم و تکواندو در مقابل توآ حرفی برای گفتن نداره و در اون زمان با استاد کیوکوشین کار یه مبارزه برابر داشتم
    البته یکی از دنده هام تو مبارزه شکست ، اما کم نیاوردم و اگه تمرینات بیشتری داشتم میتونستم راحت شکستش بدم

در کل ما داریم تو کشوری زندگی میکنیم که به ورزش بهایی داده نمیشه و اینو میشه از زنگ های ورزش در مدارس متوجه شد
    ولی نظر شخصیم اینه که باید نام توآ رو حفظ کنیم ، با تمام کاستی هایی که داره و خوبه که جوونای ایرانی ، در کنار سایر سبک های رزمی ، به این رشته هم بپردازن که نام توآ از بین نره

در مورد استاد میرزایی تا اونجایی که من اطلاع دارم در قیدحیات هستن و امیدوارم به زودی به کشور برگردن و این سبکو کمی سامان بدن

آخرین بازدید
    [ ]

عکس های چاپ شده از استاد میرزایی و کونگ فو توآ

فایل ویدئویی رو نتونستم آپلود کنم ، اگه آپلود کردم در اختیار دوستان قرار میدم

آخرین بازدید
    [ ]

Arrow پاسخ : کونگ فو توآ

مصاحبه ای با پروفسور میرزایی در زمان قبل از انقلاب در مورد کونگ فو توآ

دوست عزیز جناب amr در این مصاحبه دقت کنید که خود استاد میگن اولین سالبند سفید هستش و آخرین شالبند سرخ و سفید !
    البته من نمیدونم دقیقا اون زمان تفاوت این 2 چی بوده ، ولی طبق گفته های های خود استاد میرزایی ، اول سفید هستش و در آخر سرخ و سفید !
    شایدم در کلاس ها شالبندها تغییر داده شده بوده !

به مدارج لیسانس و دکترا هم اشاره میشه

جالب هست در مصاحبه به این اشاره میشه که در کشورهای دیگه این سبک در سطح بالا در حال آموزش هست ، اما به اون کشورها اشاره نمیشه !

کسی میدونه چه کشورهایی این سبک رو داره ؟
    فکر میکنم بد نباشه فدراسیون برای احیاء این سبک از یه استاد خارجی دعوت کنه تا این سبکو اصلاح و آموزش بده

Mosahebeh-Mirazaie2.mp3

از جناب ترابیان میخوام این مصاحبه رو تو آپلودسنتر راز آپلود کنن و جایگزین کنن

با تشکر

آخرین بازدید
    [ ]

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir 1986 نمایش پست ها
    مصاحبه ای با پروفسور میرزایی در زمان قبل از انقلاب در مورد کونگ فو توآ

دوست عزیز جناب amr در این مصاحبه دقت کنید که خود استاد میگن اولین سالبند سفید هستش و آخرین شالبند سرخ و سفید !
    البته من نمیدونم دقیقا اون زمان تفاوت این 2 چی بوده ، ولی طبق گفته های های خود استاد میرزایی ، اول سفید هستش و در آخر سرخ و سفید !
    شایدم در کلاس ها شالبندها تغییر داده شده بوده !

به مدارج لیسانس و دکترا هم اشاره میشه

جالب هست در مصاحبه به این اشاره میشه که در کشورهای دیگه این سبک در سطح بالا در حال آموزش هست ، اما به اون کشورها اشاره نمیشه !

کسی میدونه چه کشورهایی این سبک رو داره ؟
    فکر میکنم بد نباشه فدراسیون برای احیاء این سبک از یه استاد خارجی دعوت کنه تا این سبکو اصلاح و آموزش بده

Mosahebeh-Mirazaie2.mp3

از جناب ترابیان میخوام این مصاحبه رو تو آپلودسنتر راز آپلود کنن و جایگزین کنن

با تشکر
    سلام
    خیلی خیلی ممنون بابت زحمتی که بابت عکسها و مصاحبه کشیدید.
    بله صددرصد درسته. درجه نهایی،سرخ و سفید هست که چیزی توی مایه های صلح کل هست و به نظرم رسم هست که پس از مرگ به اساتید شال سرخ، اهدا میشه....احتمالا رنگ بندی در شال سرخ و سفید برعکس هست یعنی شال سفیدی که برعکس بسته میشه.
    البته لباس کامل رو ایشون بعدها طراحی کردند و در سالهای اول شاگردان با لباس کاراته تمرین میکرده اند که در عکسها موجوده(ولی ظاهرا اون موقع هم خط ها رو سینه نصب میشده)
    بله چند سال قبل من با یک سایت مواجه شدم که حتی عکس اساتید خارجی تعلیم دیده توسط استاد رو در حین اجرای تکنیکها نشان میداد که معلوم بود در سطح بالایی هم هستند و اگه اشتباه نکنم سایت ایتالیایی بود....باید آرشیو farorites چند سال قبلم رو چک کنم...احتمالا آدرس سایت رو بتونم پیدا کنم.

آخرین بازدید
    [ ]

کانگ فو توآ یکی از سبکهای رزمی ایرانیست ولی متاسفانه موجب بی مهری قرار گرفته و سالهاست
    درجای خود مانده و جدیدا پیشرفتهایی داشته است

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کلمات کلیدی این موضوع