صفحه 3 از 17 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 167

موضوع: آرشيو ميزگرد داغ

آخرین بازدید
    [ ]

سلام و تشکر

موضوع انتخاب شده
    اما نمی دونم سوالات و یا بحث رو باید شخص خاصی آغاز کنه و یا هر عضوی می تونه آغاز گر باشه

چند سوالی که مربوط به موضوعه برای شاید هدف مند تر شدن بحث ، به ذهنم رسیده
    که نمی دونم اجازه مطرح کردنش رو دارم یا خیر

با اجازه اساتید و مدیران گرامی ، مطرحشون می کنم

1- حمایت از حیوانات چیست ؟
    2- چه روش های صحیحی برای حمایت از حیوانات وجود داره ؟
    3- آیا حمایت کردن از حیوانات ، فقط شامل حال افرادی می شه که حیوانات رو دوست دارن ؟
    و یا هر فردی در هر جامعه ای ، باید سعی خودش رو برای حمایت از حیوانات بومی و غیر بومی منطقه ی زندگیش ، انجام بده ؟

4 - برای مثال : در کشوری که به جرات می تونم بگم ، 75% مردمش ، به خاطر داشتن بعضی اعتقادات حاشیه ای و بدون سند و مدرک علمی و ثابت شده و وجود دلیل خاصی ، از حیوانات کشورشون ، چه حیوانات محیط زیستشون و چه حیوانات شهری و منطقه ایشون ، نفرت دارن و طرز تفکرشون این است که :
    برای داشتن جامعه ای سالم ، باید حیوانات رو حذف کرد و نابود کرد و یا در محیطی دور دست ، زندانی کرد ،
    چه راه حل هایی میشه عنوان و یا پیدا کرد ، که ، حیوانات اون کشور نابود نشن و مورد ظلم قرار نگیرن ؟

تا مسئولین آن کشور ها هم مجبور نشن ، که زمانی ، هزینه ای و یا حیوانی دیگر رو پرداخت کنند به سایر کشور ها ، تا بتونن حد اقل یک نمونه از حیوانی رو که زمانی داشتن و نابود کردن ، دوباره داشته باشن در محیط زیستشون ؟

( منظورم کشور خاصی نیست ، چون هر کشوری چنین مردمی دارد که به خاطر اعتقادات حاشیه ای ، ظلم و نفرت و نابودی ، حیوانات رو به نگه داری و بقای حیوانات ، ترجیح می دن )

5- کلمه ی محیط زیست ، چه معنایی دارد ؟ و آیا معنای این کلمه ، فقط ، شامل حال انسانهاست ؟

6 - آیا وجود حیوانات در چرخه ی طبیعت و کلا محیط زیست و زندگی ، تاثیر مثبتی دارد ؟

سپاس

آخرین بازدید
    [ ]

سلام و تشکر به خاطر موضوع انتخاب شده.

از دردونه خانوم هم تشکر می کنم برای طرح سوالات پر اهمیت

نقل قول نوشته اصلی توسط dordoone نمایش پست ها
    سلام و تشکر

موضوع انتخاب شده
    اما نمی دونم سوالات و یا بحث رو باید شخص خاصی آغاز کنه و یا هر عضوی می تونه آغاز گر باشه

به نظر من حمایت از حیوانات یعنی احترام به حقوق حیوانات . هر حقی که ما در زندگی داریم اوناهم دارند.

به نظر من بهترین روش در حال حاظر حمایت و محبت به حیوانات در حد توانمان و آگاه سازی مردم از واقعیات و فرهنگسازی .
    3- آیا حمایت کردن از حیوانات ، فقط شامل حال افرادی می شه که حیوانات رو دوست دارن ؟
    و یا هر فردی در هر جامعه ای ، باید سعی خودش رو برای حمایت از حیوانات بومی و غیر بومی منطقه ی زندگیش ، انجام بده ؟
    حمایت از حیوانات شامل حال همه می شه و یه نوع احترام به خودمون. چون ما خودمون رو عاقل و بالغ می دونیم پس نادیده گرفتن زندگی یک جانور دیگه بی احترامی به گوهره وجودی انسان هست.

4 - برای مثال : در کشوری که به جرات می تونم بگم ، 75% مردمش ، به خاطر داشتن بعضی اعتقادات حاشیه ای و بدون سند و مدرک علمی و ثابت شده و وجود دلیل خاصی ، از حیوانات کشورشون ، چه حیوانات محیط زیستشون و چه حیوانات شهری و منطقه ایشون ، نفرت دارن و طرز تفکرشون این است که :
    برای داشتن جامعه ای سالم ، باید حیوانات رو حذف کرد و نابود کرد و یا در محیطی دور دست ، زندانی کرد ،
    چه راه حل هایی میشه عنوان و یا پیدا کرد ، که ، حیوانات اون کشور نابود نشن و مورد ظلم قرار نگیرن ؟
    برای جامعه مذکور متاسفم. به نظر من باید از کاناله خودشون اونارو ملتفت کرد. مثلا تو ایران از را قرآن و سنت پیغمبر (ص) .
    تا مسئولین آن کشور ها هم مجبور نشن ، که زمانی ، هزینه ای و یا حیوانی دیگر رو پرداخت کنند به سایر کشور ها ، تا بتونن حد اقل یک نمونه از حیوانی رو که زمانی داشتن و نابود کردن ، دوباره داشته باشن در محیط زیستشون ؟

5- کلمه ی محیط زیست ، چه معنایی دارد ؟ و آیا معنای این کلمه ، فقط ، شامل حال انسانهاست ؟
    محیط زیست به معنی هر چیزی که دورئ بر ما هست. از یه سلول گرفته تا خود کره زمین.

6 - آیا وجود حیوانات در چرخه ی طبیعت و کلا محیط زیست و زندگی ، تاثیر مثبتی دارد ؟
    1000000000000% . یقینا بله. این موضوع همه بهش اعتقاد دارند و نیازی به اشاره ندارد.

با تشکر

سیاوش
    اگر جان را خدا داده است ! چرا باید تو بستانی؟!

آرتمیا میگوی آب شور

آخرین بازدید
    [ ]

نقل قول نوشته اصلی توسط dordoone نمایش پست ها
    سلام و تشکر

موضوع انتخاب شده

( منظورم کشور خاصی نیست ، چون هر کشوری چنین مردمی دارد که به خاطر اعتقادات حاشیه ای ، ظلم و نفرت و نابودی ، حیوانات رو به نگه داری و بقای حیوانات ، ترجیح می دن )

سپاس
    درود بر دوستان
    خوب مثله اینکه مشکل از دوستان هستش که این بحث ها داغ نمیشه ....!
    حالا یکی بیاد آتیش روشن کنه شاید اینجا گرم بشه ...!!!!!!!!!! :d:-p

درودونه خانم هرکسی می تونه در مورد موضوع صحبت کنه و آغاز گر نمی خواد ...!
    خواهش می کنم ...

1 و 2 _ به نظر من حمایت از حیوانات این نیست که ما به اونها محبت کنیم و بهشون غذا بدیم و ...
    حیمایت از حیوانات یه کار علمی هستش که حمایت مردم رو می طلبه ، بزرگ ترین حمایت از حیوانات ، حفظ محیط طبیعیه اونها هستش ...
    همین که ما سعی کنیم که محیط طبیعی رو آلوده نکنیم ، خودش حمایت از حیوانات هستش ، حالا اگه یه حیوانی رو دیدیم که نیاز به کمک داره ، سعی کنیم که کمکش کنیم ، نه اینکه بریم حیوان رو از محیط طبیعی بیاریم و بندازیم توی قفس و بگیم که داریم ازش حمایت می کنیم ...

3 _ حمایت از حیوانات شامل حال انسان ها میشه و کسانی که انسان نیستند موضف به حمایت از حیوانات نیستند ...!
    خداوند زمین رو به صورت یه چرخه به هم متصل ایجاد کرده که انسان نیز بخشی از اون هستش ، نه مال اون و ... و فقط به خاطر داشتن دانش ، می تونه این ارتباط رو حفظ کنه .
    وجود حیوانات ، ضامن وجود انسان است ، اگه همه موجودات زمین از بین برن ، زمین نیز نابود خواهد شد و انسان ها نیز از بین خواهند رفت .
    البته من با بخش غیر بومی مخالفم و تا به حال انسان موفق نشده که موجودی رو در جایی که بومی آن نیست قرار بده و مشکلی پیش نیاد ، به طور نمونه میشه به آوردن خرگوش به استرالیا اشاره کرد ...
    انسان ها نباید در وجود موجودات و حیوانات دخل و تصرفی داشته باشند و فقط باید حیوانات بومی هر منطقه حفظ بشن ...

4 _ این باور چه در دین ما و چه در جامعه ی علمی کاملا غلط هستش ، مثلا خیلی از مردم از گربه بدشون میاد ، ولی من جایی خوندم که پیامبر اکرم ( ص ) فرموده بودند که خداوند روزی گربه را در نزد انسان ها قرار داده ....
    جمله ی خیلی عجیبیه که شاید هیچ کدوم از مردم از اون اطلاعی نداشته باشند . یعنی وظیفه انسان ها هستش که غذای گربه های شهری رو فراهم کنن ، اون وقت ، اگه یه بچه گوشت های غذای نذری رو به گربه بده ، پدر و مادر حسابشو میرسن و ... خبر ندارن که این گربه هم از این غذا سهم داره ...!
    اخیرا اقداماتی شده بود که حیوانات بومی تهران رو شهرها باز گردونن ، ولی کسی حریف مردم نمیشه ...
    قرار بود جغد رو که حیوان بومی تهران هستش رو دوباره به خانه بیارن و مناطقی برای زندگی این موجود فراهم شده بود .
    این کار با این بهانه پیشنهاد شده بود که به دلیل حذف جغدها از شهر تهران ، جامعه ی موش ها در شهر افزایش یافته و با آمدن جغد ها می توان از تعداد موش ها کاست ، یعنی یک تیر و دو نشان ...
    اما تعدادی افراد سود جو این جغدها رو شکار کردند و در بازار به فروش رساندند ...!!!!!!
    خوب وقتی سطح فرهنگ این قدر پایینه ، دیگه باید چیکار کرد ؟ اون فرد فکر اینو نمیکنه که ممکنه همین کار باعث ازدیاد بیشتر موش ها بشه و شاید بچه خودش توسط یک موش بیمار بشه و بمیره ؟!
    این طرح قبلا در کشوری مثله آمریکا اجرا شده و نتایج خوبی به همراه داشته ...

5 _ محیط زیست که معناش کاملا مشخصه م نیازی به توضیح نداره ، ولی از نظر من دنیای زیبا یعنی همه چیر ، منهای انسان ها ، و یا حداقل انسان هایی حق زندگی دارند که طبیعت رو درک می کنند .

6 _ فکر می کنم با توضیحاتی که دادم ، پاسخ این سوالتون رو داده باشم ...

در شهری مثله تهران ، در ارتفاعات حیواناتی مثله خرس ، عقاب طلایی ، باز ، قوش ، قرقی ، بلدرچین ، گرگ ، میش ، کل و بز ، قوچ و ... و در دامنه ها جغد ، گربه های شهری ، گنجشک ها و ... وجود داشتند که امروزه شاید فقط گنجشک ها و گربه ها رو در شهر ببینیم .
    بخشی از خودخواهی مردم رو میشه در خیابان ولیعصر دید ، چیزی که برای تهرانی ها پر از خاطره است ، یعنی درخت چنار ...! و کسی تا به حال از خودش نپرسیده که چرا به جای چنار ، از صنوبر استفاده نشده ، و چرا مردم دل بسته ی چیزی بی ارزش شده اند ...
    چیزی که جز خاطره خوش برای برخی از مردم ، چیز مثبتی نداشته ...
    یک محیط طبیعی نابود شده که فقط یه خیابان در تهران ، شبیه شانزه ریزه پاریس بشه ...!
    خودم شخصا شاهد افتاد یکی از این درخت ها بر روی یه خودروی پراید بودم که فقط خدا رحم کرد که راننده در خودرو نبود ...
    این درخت ها بومی ایران نیستند و در حال نابودی هستند ، درختانی که زمانی محیط زیست تهران رو نابود کردند ، حالا خودشون در حال نابودین ...
    حالا بماند که چقدر در مردم ایجاد حساسیت می کنند و ...
    به نظرم تو قطع کردن همه ی درختای چنار نباید تعللی صورت بگیره و خوبه که انسان گاهی هم احساساتشو کنار بزاره و از روی عقل تصمیم بگیره ...
    این درخت ها به جای اینکه سایه ای روی سر مردم باشند ، می تونستند محلی برای زندگی پرنده ها باشند و یا اونها رو سیر کنند ...

ببخشید که خیلی حرف زدم ...
    با تشکر .

آخرین بازدید
    [ ]

سلام

بنده هم چند نكته رو عرض مي كنم .

به نظر من بايد براي حمايت از حيوانات قانون هاي محكم تر وضع بشه يه جورايي مردم ايران عادت كردن هميشه زور بالا سرشون باشه و در اين مورد هم به نظر من حفاظت قانوني بهتر از فرهنگ سازي جواب ميده البته نه اينكه فرهنگ سازي نكنيم منظورم اين هست كه در ابتدا قانون هاي محكمي بزاريم و بعد به مرور فرهنگ سازي كنيم .

در مورد گفته ي امير خان در مورد بومي سازي حيوانات مخالفم به نظر من اگر اين كار كارشناسي شده انجام بشه مي تونه خيلي مفيد و جالب باشه . مثلا آمريكايي ها خيلي از ماهي ها رو از مناطق مختلف دنيا در كشور خودشون بومي سازي كردن و مشكلي هم بوجود نيامده . اما فراموش نشه كه بومي سازي حيوانات بايد علمي و كارشناسي شده باشه نه با سياست هاي يك بام و دو هوا .

آخرین بازدید
    [ ]

نقل قول نوشته اصلی توسط tassoti نمایش پست ها
    سلام

به نظر من بايد براي حمايت از حيوانات قانون هاي محكم تر وضع بشه يه جورايي مردم ايران عادت كردن هميشه زور بالا سرشون باشه و در اين مورد هم به نظر من حفاظت قانوني بهتر از فرهنگ سازي جواب ميده البته نه اينكه فرهنگ سازي نكنيم منظورم اين هست كه در ابتدا قانون هاي محكمي بزاريم و بعد به مرور فرهنگ سازي كنيم .

در مورد گفته ي امير خان در مورد بومي سازي حيوانات مخالفم به نظر من اگر اين كار كارشناسي شده انجام بشه مي تونه خيلي مفيد و جالب باشه . مثلا آمريكايي ها خيلي از ماهي ها رو از مناطق مختلف دنيا در كشور خودشون بومي سازي كردن و مشكلي هم بوجود نيامده . اما فراموش نشه كه بومي سازي حيوانات بايد علمي و كارشناسي شده باشه نه با سياست هاي يك بام و دو هوا .
    درود
    به به مهدی جان حالا بحث داغ میشه ...!!!
    لطفا سایر دوستان هم شرکت کنند ...
    مخالفت من هم کاملا علمی هستش ، معمولا در جامعه ی علمی هم در مورد این موضوع اختلاف هستش ، من خودم مطالعه زیادی در مورد اینکه بومی سازی خوبه یا نه داشتم و به این تنیجه رسیدم که فقط و فقط بومی سازی خوبه ...
    اولا شما یه نفر رو معرفی کنید که واقعا علمی در این زمینه داشته باشه ؟

من برای حرفم دلیل دارم ، در همون آمریکا هم کلی مشکل پیش اومده ، مثلا در کالیفرنیا ، نوعی ماهی و ... رو خواستن تا بومی کنن ، نتیجه این شد که بعد از مدتی ماهی دچار بیماری شدن که تا به حال این بیماری در اونها دیده نشده بود و باعث آلودگی آبها در این ایالت شد و ...
    در اسپانیا ، به جای جنگل های بلوط نابود شده ، از درختانی که تجاری بودند استفاده کردند و نتیجه اون نابودی حیوانات و محیط زیست این کشور شد و حتی زندگی عقاب ها به خطر افتاد ، در ایران هم قرار بود از این طرح پیروی کنند که سال ها خوب جواب داده بود ، ولی از خواست خداوند درست در هنگامی که قرار بود در ایران هم درختان مناسب برای صادرات کاشته شود ، اعلام شد که این طرح در فرانسه و اسپانیا با شکست مواجه شده و همه درختان از بین رفتند و این بود که در جنگل های زاگرس و البرز تصمیم گرفته شد تا از همین درختان بومی استفاده شود ...
    مثال بعدی تالاب انزلی که نوعی گیاه به این تالاب معرفی شد تا غذایی برای ماهیان این تالاب باشد ، ولی خودش تبدیل به آفتی شده که نه تنها بسیاری از موجودات این تالاب را از بین برده ، بلکه هنوز نیز راهی برای مبارزه با آن پیدا نشده است .

موجودات بومی ، حاصل هزاران سال تکامل طبیعت هستند و نشان از نظم بالایی است که خداوند در طبیعت قرار داده ، حال چگونه انسان ظعیف و نا آگاه می تونه طبیعتی جدید درست کنه ؟
    هر چقدر هم که انسان دارای علم باشه ، باز در برابر طبیعت ضعیف هستش ، ب نظرم انسان ها باید به طبیعت احترام بگذارند و فقط تابع اون باشند ، نه اینکه بخوان اونو اصلاح یا بهبود ببخشند ، زیرا در اکثر مواقع به جز خسارت زدن و نابودی طبیعت ، کاری دیگه ای نتوانستند انجام دهند .

آخرین بازدید
    [ ]

سلام

.
    سلام خدمت دوستان و اساتيد گرامي
    اما دوست عزيز من با نظر شما مخالف
    قانوني كه در ازاي اون فرهنگي نباشه هيچ ارزشي نداره
    اجازه بديد يك توضيح كوچك بدم
    حاكميت قانون و خود قانون بر خلاف تصور ايرانيان نه خريدني است و نه وارد كردني قانون از نظر تكنيكي نسبت به روابط اجتماعي افراد ((پس اينده)) است
    يعني ابتدا جامعه ميبايستي در تحول روابط متقابل خود به ضوابطي برسد و سپس اين ضوابط توسط حاكميت سياسي از نظر شكل مواد قانوني به خود بگيرد. ضوابطي كه جامعه به صورت خود جوش خلق ميكند قادر است قدرت قانون مكتوب را بشكند
    در ايران مردم و حاكميت((امنيت اجتماعي)) را (توجه داشته باشيد كه سخن از امنيت اجتماعي در سطح كلان است و نظر به كل روابط اجتماعي دارد)به معني وسيع كلمه با نظميه امنيه كلانتري زندان و دادگاه عوضي گرفته اند. مردم از اين جهت در اشتباهند كه هر بار كه ميخواهند از ((نا امني اجتماعي )) خلاصي يابند ابتدا به اينها حمله ور ميشوند در حالي كه اينها خود معلول عوامل اجتماعي اند
    قانون در رابطه با تعهد معني ميابد يعني تعهد افراد جامعه در سر سپردن به فلان قانونو اين تعهد قبل از اينكه بتواند به ضرب تير و تفنگ و زور و قانون بر مردم حاكم شود در مردم ايجاد ميشودو زماني كه داخل روابط مردم بجوشد خود مؤثرترين ضامن اجراي ان است
    دومين ضامن اجراي ان خود فرد است.فردي كه به صورت خلاق در خلق روابط اجتماعي سهيم بوده
    و سومين و اخرين ضمانت اجراي قانون((اجبار دولتي )) است كه غير موثرترين كم ارزشترين و ناكافي ترين ضامن اجراي قانون است در كشور هايي كه قوانين به شكل قانون دوليت در ميايند اولين شكنندگان اين قوانين خود مردم هستند كه اولين عامل ان همان روابط اجتماعي بوده بدين معني كه مردم از شكستن ان قانون نه تنها شرمنده نيستند كه ان را نوعي زرنگي تلقي ميكنند
    توضيحات داده شده با تغيير و برگرفته شده از كتاب(جامعه شناسي نخبه كشي ) است
    با نظر به توضيحات داده شده من معتقدم كه اگر قوانين بدون فرهنگ سازي و به وجود امدن يك اعتقاد اجتماعي وضع بشه هيچ فايده اي نداره
    با سپاس
    اي كاش ميتوانستم
    خون رگان خود را
    من
    قطره
    قطره
    قطره
    بگريم
    تا باورم كنند
    اي كاش ميتوانستم!

آخرین بازدید
    [ ]

سلام

سلام

مخالفم . باید فرهنگ سازی بشه بعد قانون بزارن. چون تا فرهنگ سازی نشه مردم راحت قانون رو زیر پا می زارن.

به نظر من باید مردم بطلبند تا قانون تصویب بشه. در سال 86 یا 87 پیش نویس قانون حمایت از حیوانات توسط انجمن حمایت از حیوانات به مجلس پیشنهاد شد که حتی نیم ساعت هم در موردش حرف نزدن و ردش کردند.

آرتمیا میگوی آب شور

آخرین بازدید
    [ ]

سلام

خوب ميبينم كه بحث حسابي داغ شده .

شما فكر نميكنيد تا دولت ايران با اين سطح فكر كه اصلا احترامي براي طبيعت و حيوانات قائل نيست و بيشتر به فكر توسعه ي صنعتي هست بخواد فرهنگ سازي كنه قسمت قابل توجهي از منابع طبيعي ايران به باد فنا رفته و آب رفته رو نميشه به جوي برگردوند .

بنده با نظر شما موافقم كه اگر اول فرهنگ سازي بشه بعد قانونمند بشه بهتره اما در اوضاع و احوال فعلي قانون خشك و دست و پاگير مي تونه به عنوان يك مرهم عمكل كنه .

در مورد بومي سازي هم همونطور كه امير خان گفتند در كشورهاي ديگه و از جمله ايران بومي سازي رو فقط براي مسايل اقتصادي انجام دادن و الا اگر اين كار كاملا علمي و كارشناسي شده انجام بشه چه ضضري مي تونه داشته باشه ؟

آخرین بازدید
    [ ]

سلام

خوب ميبينم كه بحث حسابي داغ شده .

شما فكر نميكنيد تا دولت ايران با اين سطح فكر كه اصلا احترامي براي طبيعت و حيوانات قائل نيست و بيشتر به فكر توسعه ي صنعتي هست بخواد فرهنگ سازي كنه قسمت قابل توجهي از منابع طبيعي ايران به باد فنا رفته و آب رفته رو نميشه به جوي برگردوند .

بنده با نظر شما موافقم كه اگر اول فرهنگ سازي بشه بعد قانونمند بشه بهتره اما در اوضاع و احوال فعلي قانون خشك و دست و پاگير مي تونه به عنوان يك مرهم عمكل كنه .

سلام
    در این مورد شک ندارم که به خاطر محیط این کارا رو نمی کنه و جنبه های دیگه دارد.

ولی قانون خشک به چه دردی می خوره؟؟
    2 حالت پیش میاد:

1- مثله بسیاری از بندهای قانون اساسی اجرا نمی شه. که قانون اساسی محکمترین قانون هر کشوریه. یا مثله قانون معمولی زیرپا گذاشته می شود.
    2- اولاش اجرا می شه ولی بعدش چون مردم دوست ندارند اجراش کنند زیرپا گذاشته می شود.

ولی در کل من به اجراش امیدوارترم چون مردم ایران با تمدن هستند و به خاطر یک سری مسایل خرافی منحرف شده اند و اگر روشن بشن اجراش می کنند. این مورد بارها برای من در زمینه ی محیط زیست پیش اومده.

من به تمام افرادی که در بحث شرکت می کنند نهایت ارادت دارم و نظرشون برای من محترم هست ولی تو میزگرد باید نقدش کنیم.

موفق باشید

آرتمیا میگوی آب شور

آخرین بازدید
    [ ]

به نظر شما چه طور می تونیم فرهنگ سازی بکنیم؟؟؟ از چه سطحی شروع کنیم؟؟؟

آرتمیا میگوی آب شور

صفحه 3 از 17 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع