راز  بقا  Raaze Baghaa  
My Title
 خير مقدم

حضورتان گرامي و مقدمتان مبارك

بازگشت   راز بقا Raaze Baghaa > طبیعت و حیات وحش Wildlife & Nature > گياهان plants > جلبک algae

اطلاع رسانی

جلبک algae

خوبي ها از نظر امام علی: همانا ارزشمند ترين بي نيازي عقل است، و بزرگ ترين فقر بي خردي است، و ترسناك ترين تنهايي خود پسندي است، و گرامي ترين ارزش خانوادگي، اخلاق نيكوست.
پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی Wednesday 30 December 2009
عباس ترابیان آواتار ها
عباس ترابیان عباس ترابیان آنلاین نیست.
مدیر كل

تشكرها : 24,945
پیش فرض علل بروز مشكل جلبك در اكواريوم و روش مبارزه با جلبك در تانكهاي پرورش ماهي هاي زينتي Algae control in the aquarium

مشكل جلبك را در اكواريوم چطور حل كنم ؟

همه كم يا بيش با اين مشكل يعني حضور جلبك در اكواريوم به طور مستقيم يا غير مستقيم بر خورد داشته و كم و بيش آشنا هستيم .حضور جلبك براي بعضي افراد مصيبتي است كه گريز از آن برايشان بسيار سخت بوده و ناممكن مينمايد و عده اي هم هستند كه ميپرسند چطو رميشود آكواريوم ما سبزه بزند و خوشگل شود.

چندين راه براي مقابله با مشكل جلبك در آكواريوم ماهي هاي زينتي يا مخازن تكثير و پرورش ماهي وجود دارد .

در ابتدا باید بدانیم مشكل از كجاست ، آيا تابش مستقيم نور آفتاب بر تانك وجود دارد؟ آيا غذاي بيش از حد به ماهي ها داده ميشود ؟ نيترات آب به چه صورت است ؟ آيا شدت نور زيادي به تانك وارد ميشود ؟

در مرحله اول فرض كنيم سطح نيترات آكواريوم نرمال است و آكواريوم يا مخزن پرورش ماهي هاي زينتي ما در تابش مستقيم آفتاب نيست، اما شما غذاي زيادي به ماهي هايتان ميدهيد. در این حال شما بايد در مرحله اول ، به ماهيها غذاي كمتري بدهيد و دوم اینکه تعداي حلزون مناسب( بسته به نوع ماهي هايتان ) يا ماهي كف خوار تهيه كنيد تا باقيمانده ذرات غذايي را بخورند يا انها را از تانك سيفون كرده و خارج كنيد .

حال بگذاريد فرض كنيم مقدار نيترات آكواريوم طبيعي است و غذادهي بيش ازاندازه نيز به ماهيها وجود ندارد. د راین حالت شما ميتوانيد در مرحله اول 35 درصد آبتان را تعويض كنيد.دوم اينكه اگر سيستم نور دهي به تانك داريد ، لامپش را خاموش كنيد و سوم اينكه به عنوان آخرين كار، تانكتان را دوباره راه اندازي كنيد .به اين صورت كه ماسه هايتان را بشوئيد ،تانكتان را تميز كنيد ( بدون مواد شوينده ) ، تمام دكوراسيونتان را تميز كنيد و دوباره تانك را سيكل كنيد و ماهي هايتان را برگردانيد.( خدا به داد برسد )

توجه باید داشته باشیم که اگر تانك را خالي كرده و دوباره راه اندازي كنيم ، در واقع تمام باكتريهاي مفيد آكواريوم را از دست داده ايم كه آمونياك ناشي از تجزيه فضولات توليد شده در آكواريوم را به تركيبات غير سمي ميشكنند. بنابر اين راه اندازی مجدد تانك تنها در شرايط خيلي خيلي بد گزينه خوبي است و معمولا توصيه نميشود چرا كه سيكل مجدد تانك مشكلات خودش را دارد.

مواردي ديده شده كه با وجود اينكه تابش مستقيم بر تانك وجود نداشته است و فسفات و نيترات آب نرمال بوده است و تعويض آب روزانه نيز وجود داشته است باز مشكل جلبك در آكواريوم ديده شده و پا برجا است. حتي تاريك نمودن كل آكواريوم به مدتيك روز تا 36 ساعت نيز تاثيري در بهبود مشكل جلبك در آكواريوم نداشته است و به نظر ميرسد كه راه اندازي مجدد آكواريوم گزينه خوبي باشد در حاليكه ميتوان از مواد تجاري ضد جلبك با نامهاي تجاري مختلف كه در دسترس هستند يا ديگر مواد تجاري و شيميايي موجود براي بهبود كيفيت اب و رفع مشكل جلبك به صورت مفيد و سريع استفاده كرد.

بايد به ياد داشته باشيم كه جلبكها موجودات زنده اي هستند و براي حضور و بقاي خود به دو عامل بسيار مهم نيازمند . وجود نور مطلوب و حضور مواد غذايي به اندازه كافي.
بنابر اين اگر از ابتدا به مديريت مطلوب نور در آكواريوم توجه داشته باشيم و پرورش ما به نحوي باشد كه حضور عناصر غذايي مازاد بر نياز در محيط زيستي اكواريوم انباشته نشود و رقيباني براي جلبك چون گياهان طبيعي آبزي در محيط آكواريوم وجود داشته باشند و تعويض آب و سيفون ضايعات به طور مرتب و مناسب صورت بگيرد امكان حضور مشكل جلبكي در اكواريوم بسيار تقليل مي يابد.

ویرایش توسط عباس ترابیان : Wednesday 30 December 2009 در ساعت 11:54 PM
تعداد 24 كاربر زير از عباس ترابیان به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
B@B@K (Wednesday 30 December 2009), best (Thursday 31 December 2009), farhad-2007 (Thursday 31 December 2009), ghost (Thursday 31 December 2009), ho_ay_motlagh (Saturday 18 June 2011), KOOROSH (Tuesday 2 August 2011), M.A (Friday 13 July 2012), Mahdy (Tuesday 19 March 2013), MIRMOHAMADI (Friday 1 January 2010), mkd (Saturday 22 December 2012), mosafer (Thursday 31 December 2009), Neda Ariania (Wednesday 30 December 2009), تعاون2 (Saturday 9 June 2012), ساخارين (Sunday 3 January 2010), سيلوردالر (Monday 4 January 2010), شقایق (Saturday 2 January 2010), P@RSA (Monday 4 January 2010), pure love (Sunday 2 October 2011), saeed255 (Thursday 16 June 2011), sassy (Sunday 20 November 2011), shark (Friday 1 January 2010), swing (Thursday 31 December 2009), winer3549 (Wednesday 21 April 2010), yousef (Sunday 3 January 2010)
قدیمی Thursday 31 December 2009
ali-t ali-t آنلاین نیست.
دوست خوب

تشكرها : 102

با عرض سلام خدمت دوستان!
در مورد جلوگيري از رشد جلبک در اکواريوم فکر مي کنم اگر تانک از نوع گياهي باشه تشکيل بعضي از انواع جلبک به واسطه تامين نور و ديگر موارد نياز و کافي براي رشد و بهبود وضعيت گياهان در طولاني مدت تقريبا اجتناب ناپذير هست!و همه مواردي که جناب اقاي ترابيان فرموند مسلما بسيار مفيد و لازم هستند و مسلما زمان ايجاد جلبک رو در تانک به تاخير مي اندازند و از مقدار اونها بشدت کم ميکنند اما به نظر بنده هرگز بصوزت کامل از بين نخواهند رفت !
به عنوان مثال در اکواريوم خود بنده که از گياه طبيعي استفاده شده و سيفون اب بصورت منظم و هفتگي هست و مقدار غذا دهي و نوع ماهي ها به نحوي هست که پسماند غذا در کف بسيار ناچيزه اما به علت تامين نور مناسب براي رشد گياهان ، رشد جلبک ها در قسمت بالاي تانک ديده ميشه در حالي که در قسمت پاييني به علت اينکه مقدار نور کاهش پيدا مي کنه ديگه از جلبک ها خبري نيست ! در نهايت اينکه تعدادي از موارد مورد استفاده جلبک ها براي رشد، فاکتور هايي هستند که ما براي ايجاد يک محيط مناسب براي نگهداري از گياهان و ماهي ها به اونها نياز داريم و نمي توان بصورت کامل از ميحط حذف بشن!پس خيلي نبايد به وجود جلبک در تانک حساس بود و به نظر مقدار اندک از اين موجودات در تانک نه تنها نشانه نامناسب بودن شرايط نيست بلکه نشان دهنده شرايط مناسب براي رشد و زندگي موجودات داخل اب هست.
با تشکر!
amr (Wednesday 3 August 2011), B@B@K (Thursday 31 December 2009), best (Friday 1 January 2010), farhad-2007 (Thursday 31 December 2009), ghost (Thursday 31 December 2009), ho_ay_motlagh (Saturday 18 June 2011), M.A (Friday 13 July 2012), Mahdy (Tuesday 19 March 2013), mosafer (Thursday 31 December 2009), ساخارين (Sunday 3 January 2010), سيلوردالر (Monday 4 January 2010), شقایق (Saturday 2 January 2010), عباس ترابیان (Thursday 31 December 2009), P@RSA (Monday 4 January 2010), sassy (Sunday 20 November 2011), shabnam (Saturday 2 January 2010), shark (Friday 1 January 2010), yousef (Sunday 3 January 2010)
قدیمی Thursday 31 December 2009
B@B@K آواتار ها
B@B@K B@B@K آنلاین نیست.
يار كوشاي راز

تشكرها : 6,579

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ali-t نمایش پست ها
با عرض سلام خدمت دوستان!
در مورد جلوگيري از رشد جلبک در اکواريوم فکر مي کنم اگر تانک از نوع گياهي باشه تشکيل بعضي از انواع جلبک به واسطه تامين نور و ديگر موارد نياز و کافي براي رشد و بهبود وضعيت گياهان در طولاني مدت تقريبا اجتناب ناپذير هست!و همه مواردي که جناب اقاي ترابيان فرموند مسلما بسيار مفيد و لازم هستند و مسلما زمان ايجاد جلبک رو در تانک به تاخير مي اندازند و از مقدار اونها بشدت کم ميکنند اما به نظر بنده هرگز بصوزت کامل از بين نخواهند رفت !
به عنوان مثال در اکواريوم خود بنده که از گياه طبيعي استفاده شده و سيفون اب بصورت منظم و هفتگي هست و مقدار غذا دهي و نوع ماهي ها به نحوي هست که پسماند غذا در کف بسيار ناچيزه اما به علت تامين نور مناسب براي رشد گياهان ، رشد جلبک ها در قسمت بالاي تانک ديده ميشه در حالي که در قسمت پاييني به علت اينکه مقدار نور کاهش پيدا مي کنه ديگه از جلبک ها خبري نيست ! در نهايت اينکه تعدادي از موارد مورد استفاده جلبک ها براي رشد، فاکتور هايي هستند که ما براي ايجاد يک محيط مناسب براي نگهداري از گياهان و ماهي ها به اونها نياز داريم و نمي توان بصورت کامل از ميحط حذف بشن!پس خيلي نبايد به وجود جلبک در تانک حساس بود و به نظر مقدار اندک از اين موجودات در تانک نه تنها نشانه نامناسب بودن شرايط نيست بلکه نشان دهنده شرايط مناسب براي رشد و زندگي موجودات داخل اب هست.
با تشکر!
سلام البته صحبتهای شما کاملا درست میباشد ولی به هر حال وجود جلبک درون آکواریوم مسئله خوشایندی نمیباشد من الان درون تانک گیاهیم اثری از جلبک نیست که اونم دلیل خودش را داره استفاده از چند ماهی سیامی فاکس مشکل من را حل کرده نوع جلبک بسیار مهم میباشد خصوصا اونهایی که برروی خود گیاه بوجود میایند
با تشکر
تعداد 20 كاربر زير از B@B@K به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
aliarminy (Tuesday 2 August 2011), amr (Wednesday 3 August 2011), best (Friday 1 January 2010), ghost (Saturday 2 January 2010), ho_ay_motlagh (Saturday 18 June 2011), M.A (Friday 13 July 2012), Mahdy (Tuesday 19 March 2013), MIRMOHAMADI (Friday 1 January 2010), mkd (Saturday 22 December 2012), mosafer (Thursday 31 December 2009), Neda Ariania (Saturday 2 January 2010), ساخارين (Sunday 3 January 2010), سيلوردالر (Monday 4 January 2010), شقایق (Saturday 2 January 2010), عباس ترابیان (Saturday 2 January 2010), P@RSA (Monday 4 January 2010), sassy (Sunday 20 November 2011), shabnam (Saturday 2 January 2010), shark (Friday 1 January 2010), yousef (Sunday 3 January 2010)
قدیمی Saturday 2 January 2010
ali-t ali-t آنلاین نیست.
دوست خوب

با سلام خدمت دوستان
به کاملا درست جلبک اصلا چيز جالبي نيست!!اما سيامي فاکس و يا کت برنزي دو نوع ماهي هستند که اصولا از يک يا چند نوع از جلبک ها استفاده ميکنن!!بنده خيلي دونبال سيامي گشتم ولي انگار خيلي کم يابه و کت برنزي هم دارم که تا حدودي مفيده ولي بعضي از انواع جلبک رو بعنوان غذا استفاده نميکنه !!
اميدوارم که ما هم بتونيم يک روز از سيامي فاکس در تانک خودمون نگهداري کنيم که البته مطمئن هستم راه حل کاملي واسه حدف جلبک ها نيست!!
amr (Wednesday 3 August 2011), B@B@K (Saturday 2 January 2010), best (Saturday 2 January 2010), ghost (Saturday 2 January 2010), ho_ay_motlagh (Saturday 18 June 2011), M.A (Friday 13 July 2012), Mahdy (Tuesday 19 March 2013), ساخارين (Sunday 3 January 2010), سيلوردالر (Monday 4 January 2010), عباس ترابیان (Saturday 2 January 2010), sassy (Sunday 20 November 2011), shabnam (Saturday 2 January 2010), yousef (Sunday 3 January 2010)
B@B@K آواتار ها
B@B@K B@B@K آنلاین نیست.
يار كوشاي راز

نقل قول:
با سلام خدمت دوستان
به کاملا درست جلبک اصلا چيز جالبي نيست!!اما سيامي فاکس و يا کت برنزي دو نوع ماهي هستند که اصولا از يک يا چند نوع از جلبک ها استفاده ميکنن!!بنده خيلي دونبال سيامي گشتم ولي انگار خيلي کم يابه و کت برنزي هم دارم که تا حدودي مفيده ولي بعضي از انواع جلبک رو بعنوان غذا استفاده نميکنه !!
اميدوارم که ما هم بتونيم يک روز از سيامي فاکس در تانک خودمون نگهداري کنيم که البته مطمئن هستم راه حل کاملي واسه حدف جلبک ها نيست!!
سلام دوست من ما داریم در مورد راههایی که بشه از شر جلبک خلاص شد بحث میکنیم حالا بحث اینکه سیامی فاکس جلبک میخوره نیست من حدود 3سال هست که از این ماهی در درون بعضی از تانکهایم استفاده میکنم و اثری از جلبک نیست ولی فکر نکن جلبک تشکیل نمیشه تشکیل میشه ولی در همون زمانهای اولیه که چشم من و شما بطور غیر مسلح اونهارو نمیبینیم توسط این ماهی خورده میشه این ماهی دائما برروی سطح اجسام و شیشه و گیاهان دنبال غذا یا هرچیز دیگه میگرده و فقط جلبک نمیخوره کرم خونی و تمام غذاهای حشک را هم میل میکنه با چه ولعی!!نکته دیگر این ماهی وقتی اومد زیاد ازش استقبال نشد بدلیل عدم آگاهی از این ماهی و شکل معمولی آن که بعضی اونو نپسندیدندولی از خواص مفید اون آگاهی نداشتند موفق باشید

ویرایش توسط B@B@K : Saturday 2 January 2010 در ساعت 08:37 AM
تعداد 13 كاربر زير از B@B@K به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
ali-t (Saturday 2 January 2010), amr (Wednesday 3 August 2011), best (Saturday 16 January 2010), ghost (Saturday 2 January 2010), hossein_usb (Saturday 2 January 2010), ho_ay_motlagh (Saturday 18 June 2011), M.A (Friday 13 July 2012), Mahdy (Friday 22 February 2013), Neda Ariania (Saturday 2 January 2010), ساخارين (Saturday 16 January 2010), سيلوردالر (Monday 4 January 2010), sassy (Sunday 20 November 2011), yousef (Sunday 3 January 2010)
ali-t ali-t آنلاین نیست.
دوست خوب

سلام جناب اقاي بابک !بنده فکر ميکنم دقيقا صحبت ما در مورد تغذيه سامي فاکس از جلبک هست وگرنه دليلي واسه مطرح شده در اين قسمت نداشت .پس براي اينکه ما به نتيجه مطلوب برسيم بايد اول از شر جلبک هاي رشد يافته به يک روش ديگه خلاص بشيم و بعد ديگه با وجود ماهي سيامي ديگه خبري از جلبک نخواهد بود!
حالا بنظر شما بهيرين روش براي از بين برده جلبک هاي رشد يافته و بخصوص اون نوعي که بصورت رشته هاي نازک و در هم پيچيده هست و گمان کنم که موي شيطان باشه (البته ترجيحا روشي غير از استفاده از سموم از بين برنده جلبک)چي ميتونه باشه ؟!
با تشکر فراوان بابت توجه شما!!
amr (Wednesday 3 August 2011), B@B@K (Saturday 2 January 2010), ghost (Saturday 16 January 2010), ho_ay_motlagh (Saturday 18 June 2011), M.A (Friday 13 July 2012), Mahdy (Tuesday 19 March 2013), ساخارين (Saturday 16 January 2010), سيلوردالر (Monday 4 January 2010), عباس ترابیان (Saturday 2 January 2010), shabnam (Saturday 2 January 2010), yousef (Sunday 3 January 2010)
B@B@K آواتار ها
B@B@K B@B@K آنلاین نیست.
يار كوشاي راز

نقل قول:
سلام جناب اقاي بابک !بنده فکر ميکنم دقيقا صحبت ما در مورد تغذيه سامي فاکس از جلبک هست وگرنه دليلي واسه مطرح شده در اين قسمت نداشت .پس براي اينکه ما به نتيجه مطلوب برسيم بايد اول از شر جلبک هاي رشد يافته به يک روش ديگه خلاص بشيم و بعد ديگه با وجود ماهي سيامي ديگه خبري از جلبک نخواهد بود!
حالا بنظر شما بهيرين روش براي از بين برده جلبک هاي رشد يافته و بخصوص اون نوعي که بصورت رشته هاي نازک و در هم پيچيده هست و گمان کنم که موي شيطان باشه (البته ترجيحا روشي غير از استفاده از سموم از بين برنده جلبک)چي ميتونه باشه ؟!
با تشکر فراوان بابت توجه شما!!
سلام جناب آقای علی!
شما میتوانید با دست اونهایی را که زیادند قطع کنید و بقیه را با برس بکنید البته اگر به دیواره ها و یا سطوح دیگر هست اگر روی خود گیاه هست با دست بکنید روش دیگری هم هست و اون استفاده از وایتکس هست ولی به شما توصیه نمیکنم چون دوز و ظرافت خاصی میخوادیکی از دوستان انجام داد ولی به گیاهانش کمی آسیب رسیدولی شددر خاتمه اینکه این بحث از نظر من خاتمه یافته هست ونیازی به ادامه اون نیست چون این سایت با سایتهای دیگر فرق داره وبحث وجدل غیر منطقی درون آن جایی نداره
موفق باشید
تعداد 13 كاربر زير از B@B@K به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
ali-t (Saturday 2 January 2010), aliarminy (Tuesday 2 August 2011), Amir 1986 (Saturday 2 January 2010), best (Saturday 16 January 2010), ghost (Saturday 16 January 2010), ho_ay_motlagh (Saturday 18 June 2011), M.A (Friday 13 July 2012), Mahdy (Tuesday 19 March 2013), ساخارين (Saturday 16 January 2010), سيلوردالر (Monday 4 January 2010), عباس ترابیان (Saturday 2 January 2010), shabnam (Saturday 2 January 2010), yousef (Sunday 3 January 2010)
ali-t ali-t آنلاین نیست.
دوست خوب

سلام و با تشکر از توجهتون!!
جناب اقاي بابک !! قصد بنده هم اصلا بحث و جدل بي مورد نيست ! بنده اومدم توي اين سايت تا با کمک دوستان بتونم از نگهداري از ماهي هام لذت ببرم !من مطلبي توي تاپيک نوشتم و نظرم رو گفتم شما هم لطف کردين جواب دادين!بنده هم باز نظرم رو گفتم !!حالا اگر به حضور محترم شما جسارتي کردم بنده رو ببخشيد !! البته شايد اصلا اشتباه کردم و چيزي نوشتم شايد اظهار نظر توي سايت شما مختص دوستان بخصوصي هست و بنده حق چنين کاري رو نداشتم در نتيجه بنده بابت اشتباهي که کردم از شما و ديگر دوستان معذرت مي خوام!!در مورد اين مطلب اخر هم ميدونم که جاش توي اين تاپيک نيست ولي خوب شرط ادب ايجاب ميکرد که ازتون معذرت خواهي کنم !!
با تشکر از لطف بي پايانتون!!
aliarminy (Tuesday 2 August 2011), Amir 1986 (Saturday 2 January 2010), amr (Wednesday 3 August 2011), best (Thursday 14 January 2010), bluewiche (Monday 9 May 2011), ghost (Saturday 16 January 2010), ho_ay_motlagh (Saturday 18 June 2011), M.A (Friday 13 July 2012), Mahdy (Tuesday 19 March 2013), ساخارين (Saturday 16 January 2010), سيلوردالر (Monday 4 January 2010), عباس ترابیان (Saturday 2 January 2010), shabnam (Saturday 2 January 2010), yousef (Sunday 3 January 2010)
Amir 1986 آواتار ها
Amir 1986 Amir 1986 آنلاین نیست.
همکار قدیمی

تشكرها : 7,130

نقل قول:
سلام و با تشکر از توجهتون!!
جناب اقاي بابک !! قصد بنده هم اصلا بحث و جدل بي مورد نيست ! بنده اومدم توي اين سايت تا با کمک دوستان بتونم از نگهداري از ماهي هام لذت ببرم !من مطلبي توي تاپيک نوشتم و نظرم رو گفتم شما هم لطف کردين جواب دادين!بنده هم باز نظرم رو گفتم !!حالا اگر به حضور محترم شما جسارتي کردم بنده رو ببخشيد !! البته شايد اصلا اشتباه کردم و چيزي نوشتم شايد اظهار نظر توي سايت شما مختص دوستان بخصوصي هست و بنده حق چنين کاري رو نداشتم در نتيجه بنده بابت اشتباهي که کردم از شما و ديگر دوستان معذرت مي خوام!!در مورد اين مطلب اخر هم ميدونم که جاش توي اين تاپيک نيست ولي خوب شرط ادب ايجاب ميکرد که ازتون معذرت خواهي کنم !!
با تشکر از لطف بي پايانتون!!
سلام دوست عزیز
اینجا هر کس آزادانه می تونه نظراتشو بگه ، به شرط اونکه منبع علمی داشته باشه و یا تجربه شخصی خودش باشه و در کل سعی میشه تا در فضایی دوستانه ، اطلاعات رد و بدل بشه تا همه بتونن از مطالب استفاده کنن .
با یکم دقت در نوشتن و استفاده از لغات مناسب هیچ وقت مشکلی بوجود نمیاد .
در مورد جلبک ها هم باید بگم که زمان استفاده از ماهی های تمیز کنند حیاتی هستش و اگه از این ماهی ها دیر استفاده بشه ، دیگه فایده ای نداره .
مثله همون جلبک های رشته ای که تا حدودی ماهی سیامی فاکس می تونه از پسش بر بیاد به شرطه اینکه در زمان مناسب در تانک وجود داشته باشه . تعداد اونها هم مهمه و یک ماهی نمیتونه معجزه کنه . اگه این ماهی دیر به تانک معرفی بشه همون جلبک تغییر شکل داده و از یک لکه تبدیل به رشته هایی شناور در آب میشه که خوردن اون برای ماهی ها مشکله .
با رعایت نکات ذکر شده توسط دوستان میشه آکواریومی بدونه جلبک داشت و این مسئله زیاد هم نگران کنند نیست و نهایتا اگه جلبک ها از بین نرفتن ، خوب با دست یا تیغ اونا رو از بین ببرید .
ماهی های کریدوراس نیز در عدم وجود جلبک در آکواریوم بی تاثیر نیستند .
امیدوارم که بین هیچ کدوم از دوستان دلخوری پیش نیاد و هر کس آزادانه نظرشو بگه .
فقط به این نکته توجه کنیم که کسی که به اینجا مراجعه می کنه حتما مشکلی داره و به دنبال راه حل میگرده و مطالب اضافه می تونه اونو سردر گم کنه و نتونه به جواب دلخاه برسه و وقت و هزینش بی خودی هدر بره .
ببخشید که پر حرفی کردم ، اگه مدیر و ناظر سایت مشکلی در مطالب بنده میبینند ، اونو به اختیار خودشون ویراش کنند.
با تشکر از دوستان : امیر
B@B@K (Saturday 2 January 2010), best (Saturday 16 January 2010), ghost (Saturday 16 January 2010), ho_ay_motlagh (Saturday 18 June 2011), M.A (Friday 13 July 2012), Mahdy (Wednesday 27 March 2013), Neda Ariania (Saturday 2 January 2010), new life (Sunday 14 August 2011), تعاون2 (Saturday 9 June 2012), ساخارين (Saturday 16 January 2010), سيلوردالر (Monday 4 January 2010), عباس ترابیان (Saturday 2 January 2010), P@RSA (Monday 4 January 2010), sassy (Sunday 20 November 2011), shabnam (Saturday 2 January 2010), yousef (Sunday 3 January 2010)
عباس ترابیان آواتار ها
عباس ترابیان عباس ترابیان آنلاین نیست.
مدیر كل

تشكرها : 24,945

سلام به همه دوستان خوبم .

شرمنده که خارج از موضوع مطلب میگذارم اما مطلبی در لابلای پستها منو بر آن داشت تا عرض کنم ،

همونطور که میدونیم و بهش اعتقاد داریم و سعی داریم به اون پایبند باشیم ، این سایت بر دوستی بنا شده و تفاوتی بین حق یه کاربر تازه وارد با مدیر کل یا ناظر کل سایت یا هر یک از مدیرانش وجود نداره .

همیشه اختلاف نظر بوده و خواهد بود و این طبیعت تالارهای گفتگوست ولی خوب تمرین میکنیم که این امر سبب اختلاف بینمون نشه و با شناختی که از دوستانمون دارم میدونم در این تالار نمیشه .

با احترام به همه عزیزان
تعداد 18 كاربر زير از عباس ترابیان به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
Amir 1986 (Saturday 2 January 2010), amr (Wednesday 3 August 2011), B@B@K (Saturday 2 January 2010), best (Thursday 14 January 2010), farshad rezayi (Friday 15 January 2010), ghost (Saturday 16 January 2010), ho_ay_motlagh (Saturday 18 June 2011), KOOROSH (Tuesday 2 August 2011), M.A (Friday 13 July 2012), Mahdy (Tuesday 19 March 2013), Neda Ariania (Saturday 2 January 2010), new life (Sunday 14 August 2011), تعاون2 (Saturday 9 June 2012), ساخارين (Saturday 2 January 2010), سيلوردالر (Monday 4 January 2010), P@RSA (Monday 4 January 2010), shabnam (Saturday 2 January 2010), نورس (Sunday 23 May 2010)
پاسخ

برچسب ها
algae, algae control in the aquarium, aquarium, control, فسفات و نيترات آب آكواريوم, كاربرد مواد تجاري ضد جلبك, ميزان نيترات آب آكواريوم, ماهي, ماهي كف خوار براي مبارزه با جلبك, مبارزه, مديريت مطلوب نور در آكواريوم, مشكل, مشكل جلبك در مخازن تكثير و پرورش ماهي, مشكلات و معايب راه اندازی مجدد تانك, هاي, و, پرورش, آكواريوم يا مخزن پرورش ماهي هاي زينتي, آمونياك ناشي از تجزيه فضولات توليد شده در آكواريوم, اكواريوم, از دست دادن باكتريهاي مفيد آكواريوم, بهبود مشكل جلبك در آكواريوم, با, بروز, تانكهاي, تابش مستقيم نور آفتاب بر تانك, تاريك نمودن كل آكواريوم براي مبارزه با جلبك, تعويض آب و سيفون ضايعات آكواريوم, جلبك, حل مشكل جلبك در اكواريوم, حلزون مناسب براي مبارزه با جلبك, حضور جلبك در اكواريوم, حضور عناصر غذايي مازاد بر نياز در محيط زيستي اكواريوم, دادن غذاي بيش از حد به ماهي ها, در, رقيباني طبيعي براي جلبك, روش, روش مبارزه با جلبك در تانكهاي پرورش ماهي هاي زينتي, راه اندازي تانك, راه براي مقابله با مشكل جلبك در آكواريوم ماهي هاي زينتي, زينتي, سيفون تانك, سيكل ازت مجدد تانك, سيستم نور دهي به تانك, سبزه زدن آكواريوم, سطح نيترات آكواريوم, شدت نور تانك, علل, علل بروز مشكل جلبك در آكواريوم, عويض آب روزانه آكواريوم

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال