نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: فراهم كردن شرايط بدون استرس برای پرورش ، نگهداری و تکثیر ماهی گوپی

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض فراهم كردن شرايط بدون استرس برای پرورش ، نگهداری و تکثیر ماهی گوپی

فراهم كردن شرايط بدون استرس برای پرورش ، نگهداری و تکثیر ماهی گوپی

ماهي گوپي ميتواند در دماي 19 تا 29 درجه سانتيگراد زندگي كند اما دماي 23 تا 24 درجه سانتیگراد با پوشش گياهي ملايمي از گياهاني نظير واليزنريا اسپيراليس ( واليزنرياي صاف - علف نواري Vallisneria spiralis / Tape grass )برايش بهتر است .
    واليزنريا اسپيراليس گياه مناسبي است چون از كف تا سطح‌اب رشد كرده و گوپي ميتواند د ر ان بازي كرد ، مخفي شده ، به تعقيب يكديگر پرداخته يا در ان زندگي كنند و ارام بگيرند.

چون گوپيها ماهي هاي اجتماعي هستند بايد در دسته هاي بيش از 5 تايي نگهداري شوند وگرنه احساس تنهايي كرده و بر سلامت و طول عمرشان اثر منفي خواهد گذاشت .
    گوپي وقتي با شادي زندگي ميكند كه در آكواريومش بيش از 10 تا 15 هم تانكي داشته باشد و تانكش اندازه معقولي داشته باشد تا رشد و نمو ماهي ها امكان پذير باشد .
    نبايد ماهيها را در تانكي با حجم كمتر از بيست ليتر قرار داد چراكه در واقع يك تانك بيست ليتري نميتواند گنجايش 20 ليتر آب را داشته باشد ( به دليل وجود بستر و فيلتر و چوب و تزئينات ) و در واقع هيچ تانكي از كف تا لب پر نميشود .بنابراين تانك 40 ليتري براي 10 تا 12 گوپي مناسب است.

هرگز يک گوپي را در يك تنگ كوچك قرار ندهيد زيرا در تنگ ها، ماهی گوپی مشكل جهت يابي و شناسايي داشته و در مدت كوتاهي ميميرند ، خصوصا اگر در کف تنگ بستری نباشد .اگر ناگزير به انتخاب تنگ بودید حتما بزرگترين اندازه آن را انتخاب كنيد و رديفهايي براي كمك به جهت يابي ماهي ها در تنگ ايجاد كنيد.د ر این حال ماهی میتواند به آرامش رسیده و جهت یابی درست تری انجام دهد .

بهتر است به ازاي هر نر گوپی ، سه عدد ماهي ماده نگهداري شود.این کار باعث میشود ماده ها در کل از تعقیب بی وقفه و خستگی ناپذیر نرها تا حدودی در امان بمانند.

گاهي به نظر ميرسد چون گوپيها بي وقفه ماهيها را در اطراف تعقيب ميكنند ، ماهي هاي ديگر را اذيت ميكنند اما اينطور نيست زيرا گاهي ماهي هاي ديگر دم گوپي ها را نوك زده و گاه توسط ماهيهاي ديگري نظير گوراميهاي بزرگ ،گلدفيشها ، سيكليدهاي بزرگ يا ماهيان نامناسب ديگر، حتي خورده ميشوند . در نتيجه بايد به ماهيهايي كه ميخواهيم با گوپي نگهداريم خوب توجه كنيم.

اسيديته يا پي اچ آب تانك گوپيها بايد بين 7 تا 8.5 باشد و دي اچ مطلوبش 12 تا 18 درجه است.
    ویرایش توسط عباس ترابیان : پنجشنبه ۲۶ آذر ۸۸ در ساعت ۱۰:۴۷

آخرین بازدید
    [ ]

با سلام.
    من 4تا گوپي دارم. ماده ها به هم ميپرن! چرا؟ يه جفت پلاتي هم دارم ماده به نره ميپره؟
    مامانم ميگه ماهياتم مثل خودتن!!!

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض نگهداري گوپي همراه مولي

باسلام وخسته نباشيد يك سوال در مورد نگهداري گوپي ،پلاتي ودم شمشيري (سوارتل) همراه با مولي :
    آيا نمك اضافه شده به ْآب مولي ها براي گوپي ، پلاتي ودم شمشيري مضر است يا اشكالي ندارد ؟

آخرین بازدید
    [ ]

سلام
    ماهی های زنده زا به آب همراه نمک اداپته میشوند.
    ابی که برای مولی ها مناسب باشد برای نگهداری سایر زنده زا ها هم قابل استفاده است اماباید توجه داشت که اگر ماهی به آب با نمک عادت کند ، نگهداری ان در آب بدون نمک مشکل خواهد بود .

با احترام
    ترابیان

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض پاسخ : فراهم كردن شرايط بدون استرس برای پرورش ، نگهداری و تکثیر ماهی گوپی

سلام من ۳جفت ماهی گوپی دارم البته یکی از اونها باردار است و داخل تنگ نگهداری میکنم اندازه تنگم متوسط است نه خیلی بزرگ است و نه خیلی کوچیک میخواستم بدونم میتونم اونهارو داخل تنگ نگهداری کنم
    بعد من با ماهی زبرا نگهداری میکنم ایا باید جدا کنمشون
    ایا پمپ اکسیژن میخوان

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض پاسخ : فراهم كردن شرايط بدون استرس برای پرورش ، نگهداری و تکثیر ماهی گوپی

اما ماهی هام هی میان بالا و میرن پایین ایل دارن بازی میکنن یا اکسیژن ندارند

کلمات کلیدی این موضوع