صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12

موضوع: پرسش و پاسخ متداول در مورد چک

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ متداول در مورد چک

نقل قول نوشته اصلی توسط یاشار نمایش پست ها
    جناب مظهر، تشکر مجدد......سئوال دیگری داشتم که پاسخ مثل گذشته پرمحتوای شما می تواند کمک کند....اگر علی با داشتن اقرارنامه مکتوب از از رضا که امضا دوم چکی را داشته (در بانک ثبت کرده) به جای او امضا کند (کاملا مشابه امضا او) و در زمانی مثلا تقی آن امضا را جعل نماید و برخی چکها را توزیع نماید و پس از پیگیری قضایی جرم جعل تقی اثبات گردد (با فرض قیاس امضای تقی با امضا هم علی و هم رضا) آیا جرمی به علی وارد خواهد شد؟ (رضا هم اقرارنامه مکتوب داده و نیز هیچ شکایتی از علی ندارد)
    سلام
    اگر تقی امضای متعلق به رضا را جعل کرده، در نتیجه جرم جعل از سوی تقی روی داده، حتی اگر چک های دیگری به امضای علی صورت گرفته باشد که مسلماً ارتباطی با امضای تقی ندارد.
    اما اگر منظور سوال شما این است که هر دو امضا، امضای صاحبان حساب نیست، تنها امضای تقی که مورد شکایت است پیگیری خواهد شد.
    بطور کلی در قابلیت به نمایندگی دادن امضای چک(نظیر آنچه در مورد علی و رضا فرض کرده اید) نظر واحدی وجود ندارد و برخی معتقدند این کار مجاز است.
    با سپاس و احترام
    علی مظهر

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض چک نامعلوم

سلام من یک سال پیش یک چک به مبلغ۷۰۰ هزار برگشت خورد و آنرا دنبال نگرفتم حال برای گرفتن دوباره دسته چک نیازمند به داشتن لاشه چک و رفع اثر آن هستم اما چک به شرکتی داده شده که الان منحل شده و الان معلوم نیست چک کجاست و نشانی از اون نیست و من هم نمیتونم چک دوباره بگیرم حال باید چکار کنم؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع