صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 24 , از مجموع 24

موضوع: حکایات دیده های برزخی

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض بصیرت واقعی

استاد مجتهدی می فرمودند: من از قیافه بعضی ها می فهمم چه کسی به درد طلبگی می خورد و چه کسی نمی خورد. حتی از قیافه بعضی از آنها متوجه می شوم که نماز صبح یا شب آنها قضا شده یا نه.

قاتل شهید مرتضی مطهری این جا (در مدرسه استاد) طلبه بود. در پیشانی او چیزهایی را می خواندم. روزی از دستش عصبانی شدم و گفتم: از این مدرسه برو بیرون منافق!

او هم رفت و نزد علما شکایت مرا کرد و آنها هم از من ناراحت شدند.

چند سال بعد که استاد مطهری را ترور کرد، نفاق او روشن شد. (داستان های عارفانه، ص 46)
    http://www.raazebaghaa.com/image.php?type=sigpic&userid=2&dateline=1202073866

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض بوی تعفن گوشت نجس

دکتر غلام رضا جعفری - فرزند مرحوم علامه جعفری - نقل می کند:

وقتی که در نروژ بودیم {این سفر برای معالجه مرحوم علامه جعفری و در اواخر حیات ایشان بوده است} و یکی از دوستان من استاد را برای شام به منزل خود دعوت کرد، رأس ساعت مقرر، من و پدرم به منزل آن دوستم رفتیم. هنگام شام پدرم ناراحت شد و گفت: بوی تعفن می آید.

من تصور کردم که ممکن است تومور موجود در مغز، فعالیت مراکز بویایی در مغز را دچار اختلال کرده باشد. من به او توضیح دادم که بوی تعفن در کار نیست؛ اما او ضمن ابراز ناراحتی از بوی تعفن، از جا برخاست که برود. به ناچار من نیز همراه او از منزل دوستم خارج شدم.

صبح روز بعد با آن دوستم تماس گرفتم تا راجع به اتفاق شب گذشته عذر خواهی کنم اما با کمال تعجب آن دوستم گفت: برای شما شب گذشته نتوانسته بودم مرغ ذبح اسلامی بخرم و ناچار شدم از مرغ معمولی استفاده کنم.

آن دوستم گفت: از اینکه داشتم مرغ غیر ذبح اسلامی به استاد می دادم، بسیار ناراحت بودم. خیلی خوشحال هستم که ایشان شام نخوردند. (فروغ دانایی، ص 23 - 24)

آخرین بازدید
    [ ]

سلام واقعاً عالی بود و مفید

آخرین بازدید
    [ ]

پیش فرض در بهتر از بیداری

مرحوم حاج شیخ محمد حسین اهل مکاشفه بودند. روزی در حالی که در حرم مطهر حضرت امیرالمومنین مشغول سجده طولانی بودند، حضرت سید الشهداء را می بینند که به ایشان می فرمایند: این جا در حضور جمعیت برای عمل سجده طولانی خوب نیست؛ این گونه اعمال را در خلوت انجام دهید. (توحید علمی و عینی، ص 27 - 31)

یکی از شاگردان نزدیک آقای بهجت می گوید: یکی از شاگردان از ایشان پرسیده بود: در خواب یا بیداری؟ فرموده بودند: در بهتر از بیداری. (فریادگر توحید، ص 86)

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کلمات کلیدی این موضوع