راز  بقا  Raaze Baghaa  
My Title
 خير مقدم

حضورتان گرامي و مقدمتان مبارك

بازگشت   راز بقا Raaze Baghaa > آکواریوم ،ماهی های زینتی و تانکهای گیاهی > آکواریوم و ماهی های زینتی آب شور saltwater Aquariums and marine fancy fis > معرفي و شناسايي ماهی هاي زينتي آب شور > آكواريوم ماهي هاي آب شور > راه اندازي آكواريم ماهي هاي آب شور

اطلاع رسانی

هر قدر به طبیعت نزدیک شوی، زندگانی شایسته تری را پیدا می‌کنی. (نیما یوشیج)
پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی Sunday 5 July 2009
N!MA N!MA آنلاین نیست.
دوست خوب

تشكرها : 1,647
پیش فرض مشخصات آكواريوم مناسب براي ماهي ها و آبزيان آب شور

بهترين آكواريوم براي ماهي هاي زينتي آب شور آكواريومي است كه در ساختمان داخلي آن به هيچ وجه فلزي نباشد كه به گونه اي با آب يا نمك پاشيده شده به اطراف در تماس قرار بگيرد.

تا چندي قبل كليه آكواريومها داراي قابي فلزي بودند كه لازم بود قسمتهاي فلزي قبل از آب ريختن كاملا با مواد ضد آب پوشيده شوند.

آكواريوم هاي سيماني كه در پرورش و نگهداري ماهي هاي زينتي آب شيرين مناسب بوده و به كار ميرفتند براي ماهي هاي زينتي آب شور به هيچ وجه مناسب نبوده چراكه پس از مدتي كه در مجاورت آب شور قرارمي گرفتند از خود مواد سمي به آب پس داده و سبب تلفات ماهي ها ميشوند و لازم ميشد كه جدار داخلي اينگونه تانك ها را با مواد پوشاننده و نگهدارنده بپوشانند.و اين جدار پوشاننده نيز از دوام و يكنواختي خوبي برخوردار نبود .

هرگونه فلزي درآكواريو ماهي هاي آب شور پس از مدتي دچار زنگ زدگي شده و براي ماهي ها خطرناك ميشوند.

آكواريوم هاي تمام شيشه اي يا تمام پلاستيكي هم براي ماهي هاي زينتي آب شيرين و هم براي ماهي هاي زينتي آب شور بسيار مناسب هستند.اگرچه در ابتدا از قيمت بالايي برخوردار بودند ولي با افزايش توليد و گسترش بازار عرضه و مصرف آنها از قيمت آنها كاسته شده و امكان خريد بيشتري را براي آكواريوم دوستان فراهم كرده است.

امروزه براي ماهي هاي زينتي آب شور انواع آكواريومهاي شيشه اي مناسب و يا آكواريومهاي ساخته شده از پلكسي گلاس plexiglass در اندازه ها و شكلهاي مختلف در اختيار دوستداران ماهي هاي زينتي آب شور و شيرين است.

وقتي ميخواهيم آكواريومي براي ماهي ها و يا ساير آبزيان آب شور بخريم بايد توجه كنيم كه سطح بيشتري داشته باشد و هر قدر سطح آكواريوم بيشتر باشد كيفيت و نگهداري ماهي در ان بيشتر و بهتر است.

زيرا در آكواريوم هايي كه سطح تماس بيشتري با هوا دارند گازهاي مضر مثل گاز كربنيك حاصل از ماهي ها و ساير آبزيان راحت تر از آكواريوم خارج شده و ماهي ها كمتر دچار فشار و استرس قرار ميگيرند.

يك اكواريوم ماهي هاي آب شور كه دراز و باريك است اگر چه ممكن است ظاهري زيبا داشته باشد ولي براي نگهداي ماهي ها و ساير آبزيان آكواريوم آب شور محدوديت و نواقص بيشتري دارد.

منبع :

آكواريوم ماهي هاي آب هاي شور – حسن عمادي
تعداد 16 كاربر زير از N!MA به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
abbas56 (Sunday 26 July 2009), Artas (Friday 20 August 2010), best (Friday 27 August 2010), farhad-2007 (Saturday 11 July 2009), farnam (Wednesday 23 December 2009), hossein skh (Wednesday 30 May 2012), ho_ay_motlagh (Saturday 21 August 2010), mani8007 (Tuesday 12 April 2011), NasHer (Sunday 9 March 2014), Natural Life (Monday 15 February 2010), Neda Ariania (Monday 6 July 2009), عباس ترابیان (Sunday 5 July 2009), sia-2009 (Saturday 14 August 2010), sina1930 (Wednesday 5 December 2012), VAHID367 (Sunday 5 September 2010), winer3549 (Thursday 1 July 2010)
قدیمی Friday 13 August 2010
amir-r amir-r آنلاین نیست.
عضو جديد

تشكرها : 0

عرض آکواریوم آب شور بایداز 50 به بالا باشه تابه خوبی بشه توی اون لایوراک چید وجای کافی برای شناکردن ماهی ها باشه
تعداد 7 كاربر زير از amir-r به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
Artas (Friday 20 August 2010), best (Friday 27 August 2010), ho_ay_motlagh (Saturday 21 August 2010), Neda Ariania (Friday 13 August 2010), عباس ترابیان (Friday 13 August 2010), sia-2009 (Saturday 14 August 2010), VAHID367 (Sunday 5 September 2010)
قدیمی Saturday 21 August 2010
Artas آواتار ها
Artas Artas آنلاین نیست.
همكار تالار صندلي داغ

تشكرها : 7,738

سلام!!!
من سالهاست که اب شیرین دارم ولی میخوام آب شورم تجربه کنم
ولی اصلا وارد نیستم میخواستم راهنماییم کنید
(در ضمن یه اکواریوم 260لیتریه بی استفاده هم دارم)(110-30-80)
منو درباره ساخت فیلتراسیون وقیمتهاو...راهنمایی کنید
<<با سپاس فراوان>>
اينجا ايران است سرزمين من! جايى كه آزادى فقط نام يك ميدان است ! خوشابحال مسافرکشان ميدان آزادي چه آزادانه فریاد ميزنن آزادي آزادي...و عابري خسته ميپرسد آزادي چند؟ و من شخصي را ديدم كه سوال كرد ازادي كجاست؟ گفتم رد كردي .ازادي قبل از انقلاب بود!!

کمتر میتونم تورازباشم شما ببخشید!!!
تعداد 3 كاربر زير از Artas به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
best (Friday 27 August 2010), ho_ay_motlagh (Saturday 21 August 2010), VAHID367 (Sunday 5 September 2010)
قدیمی Tuesday 24 August 2010
winer3549 winer3549 آنلاین نیست.
دوست خوب

تشكرها : 165
Talking

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Artas نمایش پست ها
سلام!!!
من سالهاست که اب شیرین دارم ولی میخوام آب شورم تجربه کنم
ولی اصلا وارد نیستم میخواستم راهنماییم کنید
(در ضمن یه اکواریوم 260لیتریه بی استفاده هم دارم)(110-30-80)
منو درباره ساخت فیلتراسیون وقیمتهاو...راهنمایی کنید
<<با سپاس فراوان>>
سلام دوست عزيز
يه سر به اينجا بزن
بعدشم شروع كن و همين آكواريوم رو راه بنداز

ما همه همراه توييم
تعداد 7 كاربر زير از winer3549 به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
Artas (Tuesday 24 August 2010), best (Friday 27 August 2010), ho_ay_motlagh (Tuesday 24 August 2010), MIRMOHAMADI (Tuesday 24 August 2010), عباس ترابیان (Tuesday 24 August 2010), sia-2009 (Wednesday 25 August 2010), VAHID367 (Sunday 5 September 2010)
قدیمی Monday 24 September 2012
Ashkan Oveisi Ashkan Oveisi آنلاین نیست.
همراه تالار

تشكرها : 15
پیش فرض پاسخ : مشخصات آكواريوم مناسب براي ماهي ها و آبزيان آب شور

سلام دوستان من تانک چینی دارم مدل Minjiang R9-800GM میخواستم بدونم واسه آب شور خوبه یا نه ؟ میشه تبدیلش کرد به آب شور ؟
عباس ترابیان آواتار ها
عباس ترابیان عباس ترابیان آنلاین نیست.
مدیر كل

تشكرها : 24,441

سلام

بستگی به حجم تانکتون و امکان افزودن تجهیزات یا تغییرات به اون داره.
آکواریوم ریف نسبت به آکواریوم ماهی نیازمندی کمتری به تجهیزات و ادوات جانبی داره.
همراه تالار

نقل قول:
نوشته اصلی توسط abbas torabiyan نمایش پست ها
سلام

بستگی به حجم تانکتون و امکان افزودن تجهیزات یا تغییرات به اون داره.
آکواریوم ریف نسبت به آکواریوم ماهی نیازمندی کمتری به تجهیزات و ادوات جانبی داره.
http://www.fsminjiang.cn/show.asp?id=43126590
مدل 800
اینجا نوشته 150 لیتر اما روی مشخصاتی که روی شیشه هستش نوشته 162 لیتر
من که عددهارو ضرب میکنم و تقسیم 1000 میکنم باز بیشتر میشه نمیدونم از کجا بفهمم که دقیقا چند لیتر هستش
تعداد 2 كاربر زير از Ashkan Oveisi به خاطر اين پست مفيد تشكر كردند :
m_shabzendeh (Tuesday 25 September 2012), عباس ترابیان (Tuesday 25 September 2012)
قدیمی Tuesday 25 September 2012
عباس ترابیان آواتار ها
مدیر كل

سلام
اگر بخواهید آکواریوم ریف ایجاد کنید یعنی توی آکواریوم اب شورتون مرجان و شقایق نگهداری کنید و از لایوراک در ترکیبش برای تزئین و صخره سازی استفاده کنید فکر کنم با استفاده از یک اسکیمر مناسب در حداقل شرایط بتونید تانکتون را راه بندازید.
برای داشتن شرایط زیستی بهتر باید از ادوات و تجهیزات بیشتری برای بهبود شرایط تانکتون بهره ببرید .
هر قدر اندازه تانک بزرگتر باشه ، ثبات ان در برابر تغییرات نامطلوب زیستی بیشتره و تانکی با حجم تقریبی 150 لیتر نیازمند توجه و مراقبت بیشتری نسبت به تانکی با حجم آبگیری 400 لیتر داره .
همراه تالار

نقل قول:
نوشته اصلی توسط abbas torabiyan نمایش پست ها
سلام
اگر بخواهید آکواریوم ریف ایجاد کنید یعنی توی آکواریوم اب شورتون مرجان و شقایق نگهداری کنید و از لایوراک در ترکیبش برای تزئین و صخره سازی استفاده کنید فکر کنم با استفاده از یک اسکیمر مناسب در حداقل شرایط بتونید تانکتون را راه بندازید.
برای داشتن شرایط زیستی بهتر باید از ادوات و تجهیزات بیشتری برای بهبود شرایط تانکتون بهره ببرید .
هر قدر اندازه تانک بزرگتر باشه ، ثبات ان در برابر تغییرات نامطلوب زیستی بیشتره و تانکی با حجم تقریبی 150 لیتر نیازمند توجه و مراقبت بیشتری نسبت به تانکی با حجم آبگیری 400 لیتر داره .
با سلام
ممنون از جواب کامل شما
من آکواریوم ریف و ماهی میحوام
من از یکی از مغازه دار ها ک پرسیدم طبق گفته هاش فهمیدم که داخل کمد این تانک رو یک تانک دیگه میذاره اما وسطش شیشه داشت که به چهار قسمت تقسیم شده بود گفت داخل اینا مواد میریزیم اسکیمر هم داشت بعد لوله ایی از پایین به پشت تانک میاد و پشت تانک رو حرارت میده که لوله به داخل تانک بره بعد گفت نیازی هم به موج ساز نیست
كاربران زير از Ashkan Oveisi به خاطر ارائه اين پست مفيد تشكر كرده اند :
عباس ترابیان (Tuesday 25 September 2012)
عباس ترابیان آواتار ها
مدیر كل

سلام
همانطور که فرمودید برای نگهداری ماهی آب شور نیاز به قسمتی برای تصفیه بیولوژیکی برای آب آکواریوم هست که سامپ گفته میشه و غالبا در زیر آکواریوم جاسازی میشه و خودتون هم اگر حوصله و وقت لازم را داشته باشید میتونید انجامش بدید .

آکواریومهای اماده برای آب شور نیز وجود داره که مجراهای لازم در اون به صورت پیش فرض تعبیه شده و میتونید بررسی کرده و نوع مناسبش را خریداری کنید .
پاسخ

برچسب ها
مناسب, ماهي, مشخصات, ها, و, آكواريوم, آب, آبزيان, براي, شور

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال