PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیماریهای دیسکس و راه های درمان

mkd
Monday 27 May 13, 08:15
با سلام و کسب اجازه از محضر مسئولین و اساتید سایت
به نظرم رسید که جای یه تایپینگ جامع برای بیماریهای شایع در دیسکسها و چگونگی رهایی و بهبود و یا حتی پیشگیری از آنها در این بخش خالیه به همین جهت این تایپینگ را زدم .
برای شروع هم اولین سوال را خودم میپرسم و اون اینکه دوستان لطف کنن و راهنمائی کنن که علت کار نکردن یکی از آبششهای دیسکس چیه و درمانش به چه صورته ؟
ممنون

B@B@K
Tuesday 28 May 13, 09:45
با سلام و کسب اجازه از محضر مسئولین و اساتید سایت
به نظرم رسید که جای یه تایپینگ جامع برای بیماریهای شایع در دیسکسها و چگونگی رهایی و بهبود و یا حتی پیشگیری از آنها در این بخش خالیه به همین جهت این تایپینگ را زدم .
برای شروع هم اولین سوال را خودم میپرسم و اون اینکه دوستان لطف کنن و راهنمائی کنن که علت کار نکردن یکی از آبششهای دیسکس چیه و درمانش به چه صورته ؟
ممنون
سلام:
تک آبششی بودن میتونه دارای عوامل زیادی باشه
1-وجود آمونیاک بالا و به الطبع بعد از آن وجود نیتریت که هردو عامل میتونه باعث تک آبششی زدن بشه
2-آسیبهایی که به خود آبشش وارد شود مثل برخورد به اشیاءدرون تانک یا هنگام گرفتن ماهی
3- قرار گرفتن ماهی در برابر انواع سموم و بیماریها و استفاده از نمک در دوز خیلی بالا و نا متعارف
4-وجود انگلهای آبششی داکتیلوژیروس و جیرو داکتیلوس
5-وجود کلر و به الطبع کلرامین در آب
در مورد قسمت اول خب سیفون مرتب و استفاده از تسریع کننده های سیکل ازت و فیلتر قوی راه گشا هست
در مورد قسمت دوم خب در صورت آسیب دیدن شاید این مشکل بعلت آسیب قابل حل نباشد
در قسمت سوم باید تمام موارد رعایت شده تا این مشکل پیش نیاید
مورد چهارم استفاده از داروهایی که دارای فرمالین هستند نظیرکاستاپور seraو کنترا اسپاتtetraویا کنترا ایکtetraوهمچنین میتوان از تریمازول sera استفاده نمود
مورد پنجم کلرزدایی با محصولاتی نظیر آکوا سیف تترا و آکواتن سراو کلر و کلرامین ریمور آزو و سایر محصولات معتبر

emadfahim
Tuesday 30 June 15, 14:56
با سلام بنده یک جفت دیسکس گرفتم تقریبا به اندازه کف دست که جفت هم هستند یعنی یکی دوبار اقدام به تخم ریزی کرده اند. تقریبا یک روز پیش دیسکس ماده رنگش تیره شده و دیگر باله هایش مثل همیشه باز نیست. و با باله های بسته شنا می کند. البته زیاد اشتهایش کم نشده و غذا می خورد ولی درکل کم تحرک تر شده. ماهی نر سالم است و همواره در کنار ماهی ماده است و او را همراهی می کند. لطفا بگویید برای درمان دیسکس ماده باید دقیقا چیکار کنم؟ نزدیک دویست و سی تومان برای خرید آن دوماهی هزینه کردم مرگ آنها خیلی ناراحتم می کند