PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرورش و نگهداري فلاور هورن Flower Horn Fish

حمیدزاده
Monday 23 March 2009, 02:13 AM
فلاور چند سال عمر می کنه؟

عباس ترابیان
Monday 23 March 2009, 08:48 AM
فلاور چند سال عمر می کنه؟

سلام و خير مقدم به دوست خوب ما

فلاور هورن به طور معمول بين 5 تا 8 سال عمر ميكند و گزارشاتي مبني بر عمر 10 ساله فلاورهورن نيز وجود دارد.
اگر به عمر ماهي تريماك Trimac كه در توليد ماهي هيبريد فلاور هورن نقش عمده اي دارد توجه كنيم شايد معياري براي حدس طول عمر فلاورهورن بدست اوريم . يك ماهي تريماك سالم و خوب نگهداشته شده بين 10 تا 15 سال عمر ميكند.
بايد به اين نكته توجه داشت كه طول عمر ماهي به عوامل مختلفي از جمله سلامت ماهي و بهداشت محيط و بهينه بودن شرايط زيستي ماهي و حجم تانك نگهداري ماهي و تغذيه ان ارتباط مستقيم دارد.

soheil104
Monday 30 March 2009, 08:27 PM
با سلام خدمت اساتید تالار
امروز متوجه شدم که 2 تا از فلاورام با هم دعوا کردن و یه مقدار زخمی شدن...
جای زخمها سفیده منم تنها فکری که به سرم رسید این بود که محتویات یه کپسول اموکسی سیلین رو باز کردم ریختم تو ابشون که از عفونت جلوگیری بشه بماند که فکر میکردن غذاس و میخوردن و پس میدادن بیرون...
میخواستم بدونم کار درستی کردم؟؟؟؟؟
باید چیکار کنم؟؟؟؟چه راه درمانی رو پیشنهاد میکنین؟؟؟
پیشاپیش ممنونم

sia-2009
Tuesday 31 March 2009, 01:37 AM
با سلام خدمت اساتید تالار
امروز متوجه شدم که 2 تا از فلاورام با هم دعوا کردن و یه مقدار زخمی شدن...
جای زخمها سفیده منم تنها فکری که به سرم رسید این بود که محتویات یه کپسول اموکسی سیلین رو باز کردم ریختم تو ابشون که از عفونت جلوگیری بشه بماند که فکر میکردن غذاس و میخوردن و پس میدادن بیرون...
میخواستم بدونم کار درستی کردم؟؟؟؟؟
باید چیکار کنم؟؟؟؟چه راه درمانی رو پیشنهاد میکنین؟؟؟
پیشاپیش ممنونم

سلام

مقدمتان به تالار رازبقا گلباران و منتظر فعالیت مفیدتان هستیم.

آموکسی سیلن فقط نقش آنتیو بیوتیک رو داره و توصیه می شه که فقط در موارد خاص استفاده بشه.

برای جلوگیری از بیماری قارچ بهتر از ضد قارچ استفاده کنی که طریقه مصرفش رو خودش می باشد.

و همچنین بهتر است همراه ضد قارچ از نمک بدون ید استفاده کنید.

Amir 1986
Tuesday 31 March 2009, 01:56 AM
سلام دوست عزیز
فکر می کنم که فلاور رو تنها نگهداری می کنند , بهتره شما هم اینکار رو انجام بدید تا با مشکل مواجه نشین .
با تشکر

soheil104
Tuesday 31 March 2009, 09:03 AM
سلام

مقدمتان به تالار رازبقا گلباران و منتظر فعالیت مفیدتان هستیم.

آموکسی سیلن فقط نقش آنتیو بیوتیک رو داره و توصیه می شه که فقط در موارد خاص استفاده بشه.

برای جلوگیری از بیماری قارچ بهتر از ضد قارچ استفاده کنی که طریقه مصرفش رو خودش می باشد.

و همچنین بهتر است همراه ضد قارچ از نمک بدون ید استفاده کنید.
سلام
دوست عزیز از راهنماییتون بسیار متشکرم
منظور از داروی ضد قارچ همین داروهای ایرانیه که 200-300 فروخته میشن؟؟یا داروی خاصی مد نظرتون هست؟؟؟
ویک سوال دیگه و اون اینکه غذای تترا فلاور رو به چه ترتیب باید به ماهی داد و کلا چه غذاهایی پیشنهاد میکنین؟؟؟
ممنونم

sia-2009
Tuesday 31 March 2009, 10:53 AM
سلام
دوست عزیز از راهنماییتون بسیار متشکرم
منظور از داروی ضد قارچ همین داروهای ایرانیه که 200-300 فروخته میشن؟؟یا داروی خاصی مد نظرتون هست؟؟؟
ممنونم

سلام

بله من داروی های ایرانی مد نظرم هست و اگه بتونی از تترا و سرا استفاده کنی خیلی عالی می شود.

soheil104
Tuesday 31 March 2009, 12:43 PM
واقعا ازتون ممنونم
متاسفم که سوالام یکی یکی یادم میاد......
داروهایی مثلtetra aqua safe,tetra nitrate minus,tetraaqua easy balanceونظیر اینها رو اشکالی نداره که تو اکواریوم حاوی ماهی ریخت؟ماهی باهاشون سازگاره؟؟؟و استفاده همزمان از اونا اشکالی پیش نمیاره؟؟؟توی سایتش به این موارد اشاره ای نشده....
با تشکر مجدد

soheil104
Thursday 9 April 2009, 11:53 PM
سلام دوباره
خب ظاهرا سوال قبل من بی جواب موند.....
یه سوال دیگه دارم...
میخوام دکور اکواریوم رو عوض کنم و از گیاه طبیعی استفاده کنم... فلاورهام گیاههارو نمیخورن یا خرابشون نمی کنن؟؟ اگه جواب منفیه چه گیاهی رو بخرم که اونا کاریش نداشته باشن؟؟؟
مرسی

عباس ترابیان
Friday 10 April 2009, 12:48 AM
واقعا ازتون ممنونم
داروهایی مثلtetra aqua safe,tetra nitrate minus,tetraaqua easy balanceونظیر اینها رو اشکالی نداره که تو اکواریوم حاوی ماهی ریخت؟ماهی باهاشون سازگاره؟؟؟و استفاده همزمان از اونا اشکالی پیش نمیاره؟؟؟توی سایتش به این موارد اشاره ای نشده....
با تشکر مجدد

كاربرد دارو يا مواد بالانس كننده به طور منطقي با ورود مواد شيميايي به آب همراه هست كه مستقيما يا غير مستقيم بر ماهي اثر گذاشته و سبب تضعيف سيستم ايمني اون ميشه خصوصا مصرف داروها . بنابر اين بايد سعي بشه تعادل لازم در شرايط زيستي اكواريوم با مديريت صحيح اون فراهم بشه تا حداقل دستكاري و افزودن مواد دارويي و تنظيم كننده را در پي داشته باشه. محصولات تترا در حدي ساخته شدن كه براي ماهيها خطرناك نباشه و به ثبات زيستي اونها كمك كنه ولي خوب نميشه گفت اثر هيچ سوئي را هم بر ماهيها نداشته باشه در نتيجه در مواردي كه ناگزير به استفاده از انها بشيم خوب سازگاري ماهي ها با انها مورد قبوله .
معمولا چند ماده با هم استفاده نميشه چون بعضي با بعضي همپوشاني داشته و بعضي عملكرد مشابهي دارند. توجه به مورد استفاده ماده مورد نظر ميتونه به ما كمك كنه كه در انتخاب و كاربردش انتخاب درستي را داشته باشيم.
معمولا اگر دارويي يا ماده اي با موادي تضاد و تداخل كاركرد داشته باشه در پشت جعبه يا مشخصاتش موارد منع و پرهيز تذكر داده ميشه و در صورتي كه چيزي ننوشته به اين معني هست كه تداخل منفي كاركردي با هم ندارند.

سلام دوباره
یه سوال دیگه دارم...
میخوام دکور اکواریوم رو عوض کنم و از گیاه طبیعی استفاده کنم... فلاورهام گیاههارو نمیخورن یا خرابشون نمی کنن؟؟ اگه جواب منفیه چه گیاهی رو بخرم که اونا کاریش نداشته باشن؟؟؟
مرسی

سلام به دوست خوب ما
از بي پاسخ موندن سوال قبليتون شرمنده ايم .
فلاور با خوي تهاجمي و قلمرو گرايي كه داره به نظر مياد با گياه ها رابطه خوبي نداشته باشه و در ضمن اينكه اگر فلاورها منظورتونه بايد كوچك باشن و در اين شرايط بايد بتونين در تانكتون گياه طبيعي از انواع مقاومي داشته باشيد ولي با بزرگ شدن بچه فلاورها و نياز به جدا نگهداشتن نرهاشون از هم به نظر نميرسه تانك گياهي گزينه خوبي براي فلاورها باشه چه از نظر جدا سازي محوطه نگهداري ماهيهاي بالغ و چه از نظر مديريت نگهداري و مراقبت از ماهيان مجرا شده .

soheil104
Friday 10 April 2009, 09:02 AM
سلام
ممنونم از راهنمایی ارزشمندتون دوست عزیز
بله من 4 تافلاور 3-4 سانتی دارم.... از همین الانم دارن میزنن سرو کله هم موندم چیکارشون کنم چون تانک دیگم هم پره....فقط منتظرم جنسیتشون معلوم شه تا 2 تاشون رو رد کنم بره.....واقعا حیفه که یه ماهی به این زیبایی اینقدر قاطه...تصورشو بکنین اگه اروم بود و میتونستین اون رو توی یک اکواریوم با دکوراسیون زیبای گیاهی بزارین چقدر عالی میشد؟؟؟؟
پس با این تفاسیر باید از گیاه مصنوعی استفاده کنم....
بازم متشکرم دوست گرامی

mahour
Thursday 2 July 2009, 12:43 PM
سلام دوستان
من یه سوال دارم:من یه فلاور داشتم از این کوچیکا،خودم یکم بزرگش کردم اما از این نامرغوباس،واسه همین رفتم یکی دیگه خریدم که البته دقیق نمی دونم نژادش چیه(اگه بخوای عکسش رو آپ می کنم ببینی)این یکی 10 12 سانتی هست از نظر کوک و رنگ هم خیلی بهتر از قبلیه اما حالا سوال اینجاست که من انتظار داشتم وقتی این جدیدرو میندازم دمار کوچیکه رو در بیاره اما کاری باهاش نداره،بعد خیلیم زود می ترسه و میره قایم می شه،غذام نمی بینم بخوره.اینم بگم که موقع خرید به همه چیزش دقت کردم سالم بود،راستی وزیم میشه که خریدمش
مرسی ببخشید که سوالم طولانی بود

tassoti
Thursday 2 July 2009, 04:56 PM
سلام دوستان
من یه سوال دارم:من یه فلاور داشتم از این کوچیکا،خودم یکم بزرگش کردم اما از این نامرغوباس،واسه همین رفتم یکی دیگه خریدم که البته دقیق نمی دونم نژادش چیه(اگه بخوای عکسش رو آپ می کنم ببینی)این یکی 10 12 سانتی هست از نظر کوک و رنگ هم خیلی بهتر از قبلیه اما حالا سوال اینجاست که من انتظار داشتم وقتی این جدیدرو میندازم دمار کوچیکه رو در بیاره اما کاری باهاش نداره،بعد خیلیم زود می ترسه و میره قایم می شه،غذام نمی بینم بخوره.اینم بگم که موقع خرید به همه چیزش دقت کردم سالم بود،راستی وزیم میشه که خریدمش
مرسی ببخشید که سوالم طولانی بود

سلام دوست عزیز

نژاد دار بودن یا نبودن فلاور ربطی به وحشی بودنش نداره و فلاورا کلا خلق و خوی قلمرو طلبی دارن و ماهیه دیگه ای رو نمی تونن کنار خودشون تحمل کنن به غیر از جفت خودشون . شما فعلا بینشون یه شیشه بزار و از هم جداشون کن تا بعد اگه نر وماده از کار در اومدن بندازشون پیش هم . برای تعیین نژاد فلاورتون هم یه عکس بزارین تا اساتید راهنماییتون کنن .

tassoti
Friday 7 August 2009, 08:57 PM
سلام

دوتا سوال داشتم .

1 . چه غذایی برای شفافیت رنگ فلاور مناسبه ؟

2 . این مشخصاتی که میگم مربوط به کدوم نژاد فلاوره . فک بزرگ وسریبزرگ نسبت به بدن یال قرمز نه صورتی رنگ . خال های مشکی بزرگ بارنگ فیروزه ای درخشان دورش . نیم تنه و همینطور باله های طلایی رنگ . چشمش هم قرمز نیست . خال های آبی کوچی که هم روی پشت و نزدیک سر و آبشش داره . آبشش هم تقریبا حالت برگشته داره .

با سپاس : مهدی

shark
Saturday 8 August 2009, 10:53 AM
سلام دوباره
یه سوال دیگه دارم...
مرسی

فلاور كه حوصله گياه رو نداره و خرابش ميكنه

farhad-2007
Saturday 8 August 2009, 11:39 AM
واقعا ازتون ممنونم
با تشکر مجدد

باسلام
خدمت سهيل عزيز...
يه زماني اتفاق ميافته كه چندتا پست پشت سرهم زده ميشه و سؤالي كه يكي از كاربران محترم مطرح كرده توي صفحه قبلي ميمونه و از ديد ديگر كاربران مخفي ميشه كه البته اين اتفاق مطلوب هيچكس نيست و اما اجتناب ناپذيره...
وقتي جناب شارك پست شما رو كپي پيس كردند و جواب دادند من متوجه شدم كه انگار شما سؤال ديگه داشتيد كه متأسفانه بي پاسخ مونده بخاطر همين رفتم و سؤالتون رو پيدا كردم و به اندازه اطلاعات خودم جوابتون رو ميدم...

اين داروهايي كه شما نام برديد براي تنظيم نيترات و آمونياك و ازبين برنده مواد زائد در آكواريومه...
البته اگه بخواي حرف مغازه دارها رو گوش بدي بايد حتماً ازشون استفاده كني اما اگه نظرمنو بخواي از هيچكدومشون نياز نيست استفاده كني(مگر در شرايط خيلي خاص و اضطراري)...

شما اگه بتوني هر 7-10 روز آب تانك رو 30-40 درصد سيفون كني تمامي موارد بالا رو پوشش ميديد...
حسن سيفون كردن مرتب اينه كه بجاي اينكه شما از مواد شيميايي(كه زياد هم بيخطر نيست)استفاده كني با آب تازه و سالم اينكارو به نحو احسن انجام بدي...

من تقريباً هر روز تانكها رو سيفون ميكنم(البته چون تعدادشون بالاست سيفون روزانه شده و دركل براي هر تانك 4-5 روز فاصله ميافته و خودتون در نظر بگيريد اگه بخوام از اين داروها استفاده كنم چقدر هزينه گردنم ميذاره و ديگه بجاي اينكه از آكواريوم داشتن لذت ببرم ميشه همش صرف هزينه و دردسر...
حالا تصميم گيري با خودتونه...
موفق باشيد
باتشكر farhad-2007

farhad-2007
Saturday 8 August 2009, 11:51 AM
باسلام
باسلام

والا نژادش که نومی دونم . 3 بند انگشتی بود که خرید 90 هزار تومان

سلام

حتما آقا فرهاد (farhad-2007) می دونه نژادش چیه؟!
تا اونجايي كه من اطلاع دارم اين فلاور ردچيلي هستش...
فورم گلداني شكل بدن و رنگ بدن قرمز خوشرنگ و هد بزرگ...
سلام

دوتا سوال داشتم .

1 . چه غذایی برای شفافیت رنگ فلاور مناسبه ؟

2 . این مشخصاتی که میگم مربوط به کدوم نژاد فلاوره . فک بزرگ وسریبزرگ نسبت به بدن یال قرمز نه صورتی رنگ . خال های مشکی بزرگ بارنگ فیروزه ای درخشان دورش . نیم تنه و همینطور باله های طلایی رنگ . چشمش هم قرمز نیست . خال های آبی کوچی که هم روی پشت و نزدیک سر و آبشش داره . آبشش هم تقریبا حالت برگشته داره .

با سپاس : مهدی
1-استفاده از غذاهاي خشك مثل هيكاري فلاور و سان رد(اصل) و همچنين غذاهاي دست ساز كه از ميگو با پوست و همچنين نخود فرنگي،اسفناج و هويج(پخته)خيلي ميتونه به شما كمك كنه...
2-نژادهاي فلاور خيلي زياد و متنوع هستش تا حدي كه اگه تا 3-4 ماه پيش يكي ميگفت كه فلاور تيتانيوم يا ابريشم چيه هيچ كس حتي اسمش رو هم نشنيده بود اما حالا اومده توي بازار...
مشخصات فك بزرگ و صورت درشت و سبز رنگ مشخصه كينگ كنگ و تانكو هستش اما اين نژادها با بقيه مواردش نميخونه و واقعاً نميدونم چه نژاديه مگه اينكه شما لطف كنيد و يه عكس ازش اينجا بذاريد تا دوستان بتونن نظرشون بگن...
موفق باشيد
باتشكر farhad-2007

N!MA
Monday 9 November 2009, 11:22 PM
اندازه رشد ماهي فلاور به غذا و دفعات تغذيه و خصوصا جاي بزرگ زندگيش بستگي داره.

Dordoone
Tuesday 10 November 2009, 10:21 AM
سلام
می تونم ماهی فلاور کوتوله رو تا زمانی که کوچیکه ، با یک پرت نگه داری کنم ؟
ماهی فلاور کوتوله ی 4 ،5 سانتی ، چقدر طول می کشه که به 10 سانت برسه و یا کاملا رشد کنه ؟
برای نگه داری از این نوع ماهی می شه که فقط از غذاهایی که مثلا برای ماهی پرت استفاده می شه ، مصرف کرد و یا حتما باید غذاهای مخصوص فلاور ها باشه ؟
این ماهی تا زمانی که کوچیکه هم مهاجمه ؟

با داشتن این ماهی ها در آکواریوم 73 لیتری ، می تونم یک ماهی فلاور باکس (کوتوله ) هم نگه داری کنم ؟
ماهی ها : یک پرت - یک سیچلاید - یک لجن خوار - که هر کدام از این ها تقریبا 10 سانت هستن و : یک جفت لوچ کماندو که یکی 5/4 سانت و دیگری 5/3 سانته

اگر که بشه ماهی فلاور رو با ماهی های ذکر شده در بالا نگه داری کرد ، اما مشکل حجم کم تانک باشه ، می شه با حذف سیچلاید ، فلاور رو اضافه کرد ؟

ببخشید که در واقع یک سوال رو به صورت های مختلف پرسیدم !
لطفا راهنماییم کنید

سپاس

سلام

لطفا برای تعداد ماهی ها در حجم آب تانک و نوع غذای ماهی فلاور باکس ، که سوال کردم هم راهنماییم کنید ؟

---------------------------------------------------------------

در ساعات روز پاور فیلتر های تانک های من روشن هستن ، در ساعات شب تا هنگام صبح هم باید روشن باشن یا خیر ؟ ( من معمولا خاموششون می کنم )

--------------------------------------------------------------
آب تانک 50 سانتی ، که 25 بچه گوپی و 2 حلزون سیب در آن نگهداری می کنم
معمولا انقدر کدر و کثیف هست که ماهی هایی در قسمت عقب تانک شنا می کنن به سختی دیده می شن !
هفته ی پیش برای حلزون ها 1 برگ کاهو گذاشتم و در مدت 3 روزی که حلزون ها کاملا برگ کاهو رو خوردن ، آب تانک خیلی شفاف و تمیز شد و بعد از تمام شدن برگ کاهو و نگذاشتن دوباره شون برای حلزون ها ، آب تانک باز هم کثیف و کدر شده !
علت این جریان چیه ؟
--------------------------------------------------------------
لابستر های 4 سانتی من بعد از گذشت یکی 2 هفته از ورودشون ، شروع کردن به حمله به همدیگر و کشتن و خوردن همدیگر !
که در این جریان یک لابستر کشته و توسط 3 لابستر دیگه خورده و یک لابستر هم یکی از دست هاش کنده و خورده شد !
3 لابستر باقی مانده رو از هم جدا و هر کدام رو در یک تانک قرار دادم ، که اینطور که به نظر می یاد حالا که از هم جدا هستن ، به راحتی و با آرامش بیشتری زندگی می کنن .
این رفتار مهاجمی و کشتن هم نوع خودشون در لابستر ها ، یک رفتار طبیعیه ؟
بر خلاف حرف فروشنده ها که می گن ، لابستر ها در کنار هم با آرامش زندگی می کنن و کاری به همدیگر ندارن ، من تجربه کردم !
چرا ؟

با احترام ، لطفا اگر که امکان داره به تمام سوالات من پاسخ بدید :">

پیشاپیش تشکر و سپاس

shark
Tuesday 10 November 2009, 01:27 PM
من تو راز بقا ديدم كه نوشتن هر 4 ليتر آب 2 سانت ماهي ولي برا ماهياي دراز و باريك مثل گوپي و دم شمشيري و ايناس . برا فلاور كه پت و پهنه و چاقالو حتما بايد 7 -8 برابرش كنين يا بيشتر .

Dordoone
Thursday 12 November 2009, 05:37 PM
سلام و عرض احترام خدمت دوستان اساتيد فلاور دوست

چون سوالاتم ديگه داشت فقط در مورد فلاورم مي شد ، اينجا پست مي گذارم
من ماهي فلاور باكس ( كوتوله ) 4،5 سانتيمو به تانك 19 ليتري قرنطينه متقل كردم و براي اينكه مثلا به وجود ماهي هاي ديگه در كنار خودش ، عادت كنه ، 2 گوپي خوراك 5 سانتي در كنارش گذاشتم ، اما امروز كه بهشون سر زدم ، هر 2 گوپي خوراك رو كشته و يكيشون رو هم خورده بود ! !
اين ماهي فلاور بزرگ كه بشه ، چه خواهد كرد ؟!
براش ماهي قزل آلا مي گذارم اما علاقه اي نشون نمي ده و خيلي كم مي خوره ، اما عاشق ماهي زنده ست !
سوالم اينه :
اگر من اين ماهي فلاور رو وارد تانك اصلي كنم ، به يك جفت ماهي لوچ كماندوي 4 سانتيم ، صدمه نمي زنه ؟ مثل گوپي ها نمي كشتشون ؟
سيچلايد 10 سانتي رو چطور ؟
لجن خوار رو چي ؟
در تانك فلاور ، هيچ وقت حتي لجن خوار هم نگه داري نمي شه ؟
من به اين خاطر خريدمش كه بتونم با ماهي هاي ديگرم نگه داري كنم
اما از اين كوچيكي بد جور قاتله
:-s

سپاس

ahmadkhabir
Thursday 12 November 2009, 10:39 PM
سلام و عرض احترام خدمت دوستان اساتيد فلاور دوست

چون سوالاتم ديگه داشت فقط در مورد فلاورم مي شد ، اينجا پست مي گذارم
من ماهي فلاور باكس ( كوتوله ) 4،5 سانتيمو به تانك 19 ليتري قرنطينه متقل كردم و براي اينكه مثلا به وجود ماهي هاي ديگه در كنار خودش ، عادت كنه ، 2 گوپي خوراك 5 سانتي در كنارش گذاشتم ، اما امروز كه بهشون سر زدم ، هر 2 گوپي خوراك رو كشته و يكيشون رو هم خورده بود ! !
اين ماهي فلاور بزرگ كه بشه ، چه خواهد كرد ؟!
براش ماهي قزل آلا مي گذارم اما علاقه اي نشون نمي ده و خيلي كم مي خوره ، اما عاشق ماهي زنده ست !
سوالم اينه :
اگر من اين ماهي فلاور رو وارد تانك اصلي كنم ، به يك جفت ماهي لوچ كماندوي 4 سانتيم ، صدمه نمي زنه ؟ مثل گوپي ها نمي كشتشون ؟
سيچلايد 10 سانتي رو چطور ؟
لجن خوار رو چي ؟
در تانك فلاور ، هيچ وقت حتي لجن خوار هم نگه داري نمي شه ؟
من به اين خاطر خريدمش كه بتونم با ماهي هاي ديگرم نگه داري كنم
اما از اين كوچيكي بد جور قاتله
:-s

سپاس
سلام
فکرنکنم که فلاور باکستون به لوچها و یا سیچیلاید و یا پلکوتون صدمه مهمی بزنه اما اگه مایلید یه فلاور باکس خوشگل با رنگ و خال جذاب و هد زیبا داشته باشید حتما این ماهی رو تنها نگه داری کنید، البته وجود پلکو در تانکشون بی تاثیره چون فلاورها معمولا پلکو رو ماهی حساب نمیکنن:-o اما برای پلکو حتما یه مخفیگاه در نظر بگیرید تا در مواقع ضروری بتونه مخفی بشه
در ضمن همین خوی وحشی و تند وتیز بودن فلاور باکس، خودش جذاب و زیباست

best
Thursday 12 November 2009, 10:42 PM
سلام
طبع ماهي فلاور خشنه و نوع نگهداري مام اين طبع خشن را درش تشديد ميكنه . وقتي براش ماهي خوراك گذاشته ميشه اگرچه براي اون خيلي خوبه و مام كيف ميكنيم اما خوب روحيه شكارچي گري و خشونتش رو تشويق و تقويت ميكنيم. اگر بهش غذاهاي اماده بديم و از كوچكي با ماهي هاي ديگه نگهداريم تا اندازه زيادي طبعش ملايمتر ميشه.

farhad-2007
Sunday 15 November 2009, 10:20 AM
باسلام
دادن ماهي خوراك تحت هيچ شرايطي به فلاور توصيه نميشه...
متأسفانه خودم تجربه خيلي تلخي از اين ماجرا داشتم و همينطور چند مورد ديگه كه اتفاق افتاد...
پس اگه فلاورتون رو دوست داريد و از داشتن اون لذت ميبريد بهش ماهي خوراك نديد...
غذاهاي فوق العاده خوب و سالمي در بازار موجوده كه خيلي راحت ميتونه احتياجات ماهيتون رو مرتفع كنه و ديگه نيازي به دادن ماهي خوراك نخواهيد داشت...
باتشكر farhad-2007

Dordoone
Wednesday 25 November 2009, 01:52 PM
باسلام
دادن ماهي خوراك تحت هيچ شرايطي به فلاور توصيه نميشه...
متأسفانه خودم تجربه خيلي تلخي از اين ماجرا داشتم و همينطور چند مورد ديگه كه اتفاق افتاد...
پس اگه فلاورتون رو دوست داريد و از داشتن اون لذت ميبريد بهش ماهي خوراك نديد...
غذاهاي فوق العاده خوب و سالمي در بازار موجوده كه خيلي راحت ميتونه احتياجات ماهيتون رو مرتفع كنه و ديگه نيازي به دادن ماهي خوراك نخواهيد داشت...
باتشكر farhad-2007

سلام

من از روز اول ، هر شب ، دو تا ماهی خوراک کوچک به فلاور باکسم می دم
لطفا دلیل اینکه ماهی خوراک توصیه نمی شه و اینکه تجربه شما در این زمینه چی بوده رو ، توضیح بدین ؟

روز گذشته ، فلاور باکس 5 سانتیم رو وارد تانک اصلی کردم و ماهی پرت رو از تانک اصلی برای مدت چند روزی خارج کردم
در حال حاضر در تانک اصلی ماهی سیچلاید آفریقایی سرمه ای رنگ راه راه که 11 سانت اندازه داره و فلاور 5 سانتی و یک کت لجن خوار 11،12 سانتی هستن

از دیشب ، ماهی سیچلاید ، هر زمان که فرصت کنه ، به سمت فلاور حمله می کنه
و ماهی فلاور باکس هم ، در کل روز ، یا در زیر فیلتر - یا در پشت بخاری - یا در میان گیاه مصنوعی ، پنهان می شه و نمی تونه شنا کنه

آیا جداشون کنم ؟ و یا بعد گذشت چند روز وضعیت عادی می شه و دو ماهی سازگاری پیدا می کنن ؟

لطفا راهنمایی

سپاس

best
Wednesday 25 November 2009, 06:46 PM
سلام
فلاور باکس نسبت به فلاور معمولی خجالتی تره تا جایی که میدونم .
ماهی خوراک هم میگن ندید به خاطر احتمال انتقال بیماری به تانک و ماهی شما است . چون اونها رو مدت زیادی پیش خودتو ن نداشتید و ممکنه تازه خریده باشید احتمال داره بیماری هاش رو نشون نداده باشه و ماهی های شما را بیما رکنه .اگر خوراک ماهی رو خودتو تولید کرده باشید نباید مشکلی در مصرفش وجود داشته باشد .

P@RSA
Wednesday 25 November 2009, 09:59 PM
سلام

من فکر می کردم آقا فرهاد به این دلیل گفتن به فلاور ماهی خوارک ندید که باعث می شه خلق و خوی ماهی خشن تر و تند تر از قبل بشه. چون ایشون هم به آروانا و هم به سفره ماهی هاشون ماهی خوراک می دن پس به سلامت ماهی های خوراکشون اطمینان دارن.

پس به دلیل عدم اطمینان از سلامتی ماهی های خوراک بوده؟!

سپاس

mosafer
Wednesday 25 November 2009, 10:40 PM
ماهي هاي اكواريومي وقتي بتونن به طور طبيعي شكار و تغذيه كنند از روحيه و سلامت بيشتري برخوردار ميشن چون به طبيعتشون نزديكتره اما خوب همونطور كه فرمودند شكار ماهي خوراك طبع وحشي اونا رو تقويت ميكنه و نسبت به ماهي هايي كه از خوراك دست ساز يا اماده استفاده كرده اند و خصوصا وقتي كه يك ماهي به تنهايي نگهداري شده باشد مثل فلاورهورن كه به تنهايي نگهداري ميشود. تشديد خوي تهاجمي با مصرف ماهي خوراك و شكار ان بيش از گذشته ميشود.

farhad-2007
Thursday 26 November 2009, 10:51 AM
باسلام
ضمن تشكر از همه دوستان كه ما رو از نقطه نظرات خودشون آگاه ميكنند...
پارسا جان ندادن خوراك به فلاور دقيقاً همون موردي بود كه جناب best فرمودند...
هم خودم هم چندتا از دوستانم رو كه ميشناسم از اين ناحيه متحمل خسارت سنگيني شدند...

همونطور كه همه در جريان هستيم فلاور يك ماهي هيبريدي هستش و دستگاه گوارش خيلي ضعيفي داره و به همين جهت هر زمان كه شما به اين ماهي دل ميدي بعداز مدتي ميبيني كه به بيماري گوارشي مثل هگزاميتا يا مشابه اون مبتلا شده و اصلاً اين بيماري در اونها خيلي شايع هستش...
حالا اگه شما اين رژيم غذايي رو از چرخه غذاي اونها حذف كني ديگه بندرت با چنين بيماري روبرو خواهي شد...
ماهي خوراك هم بدليلهايي كه شما و دوستان فرموديد ممكنه حامل انگلهايي باشه كه شايد براي ماهي ميزبان مشكلي ايجاد نكنه اما بمحض اينكه وارد بدن ماهي ديگه ميشه اون ماهي(فلاور)نسبت به اون واكنش نشون بده و باعث بيماريش ميشه...
يكي از فلاورهاي كم نظيري كه داشتم،فلاور كينگ كنگ بود كه علاوه بر غذاهاي خشك و ميكس بهشون خوراك هم ميدادم و اما فقط و فقط يكبار اين ماهي خوراك باعث شد تا فرداي آنروز ابتدا ماهي از غذا خوردن افتاد و بعدش هم يه جايي كز كرد و بعد معده اش باد كرد و فكش بسمت جلو قفل شده بود و دائماً يه چيزايي مثل دونه هاي بهم متصل زرد رنگ از خودش دفع ميكرد و انگار ماهي داشت از داخل تجزيه ميشد و من فقط نظاره گرش بودم و به هيچ دارويي جواب مثبت نميداد تا اينكه كمتر از يك هفته اون مرد و هنوز از اين موضوع خيلي ناراحتم...

البته قسمت دوم عرايضم در مورد ماهيهاي شكارچي هستش كه در طبيعت هم يافت ميشوند و اونجا هر موجودي رو كه پيدا كنند خواهند خورد و منظورم آروانا، سفره ماهي و پلي پترس هستش...
معده اين ماهيها خيلي قوي و سازگار با شرايط سخت هستش و به ندرت(منكه اصلا نديدم)يكي از اين ماهيها دچار بيماريهاي گوارشي بشن البته بجز در موارد خيلي خاص...
دادن ماهي خوراك به هيچ عنوان براي اين دسته ماهيها مشكل ايجاد نميكنه و شما با خيال راحت ميتونيد به اونها خوراك بديد(البته قبلش حتماً از سلامت بودن خوراكها اطمينان حاصل كنيد)...

در مورد خوي وحشي گري هم بايد خدمتتون عرض كنم كه فلاور ذاتاً خشنه و اين موضوع ربطي به ماهي خوراك نداره(البته منكر اونهم نميتونيم بشيم كه دادن خوراك اونو وحشي تر ميكنه)...
يكي از فلاورها از نژاد فلاور توت فرنگي كه تقريباً تازه خريدم و به زور 10-11 سانت ميشه هروقت كه ميخوام آبو سيفون كنم مياد و دست منو تيكه پاره ميكنه بطوريكه از دفعه بعد اونو با يه تور كنار تانك نگهميدارم و كارمو انجام ميدم و اونم همش ميخواد بياد و دستمو بكنه...
باور كنيد كه فلاور،دست منو زياد گاز گرفته اما اين وروجك با اون قدش اينقدر محكم اينكارو انجام ميده كه مجبور به اينكار شدم...
برعكس اينهم هست يعني ماهيهايي مثل آروانا و سفره كمتر خودشونو به دستم نزديك ميكنند و سعي ميكنند كه هميشه فاصله خودشونو از من حفظ كنند(در صورتيكه اونها لااقل يكروز در ميان ماهي خوراك ميخورند)...

در حال حاضر هم به ماهيهايي كه پارسا جان اشاره كردند يعني آروانا،سفره ماهي و راپ فيش ها ماهي خوراك ميدم اما ديگه و تحت هيچ شرايطي به فلاورها نه خوراك ميدم نه دل(اين موضوع خيلي مهمه چون دوست ندارم كه شما هم اين تجربه تلخ رو داشته باشين)...

براي همه شما آرزوي موفقيت و بهروزي دارم...
باتشكر farhad-2007

mahdy_ashegh
Sunday 6 December 2009, 09:01 PM
سلام خوبید من حدود 300 تا فلاور خریدم پدر مادرش شورت بادی بودن . 20 روزه بودن الان حدود 40 یا 45 روزشونه میشه از الان رو هد و رنگشون کار کنم ؟
یه جفت هم تازه خریدم که 2 شب پیش تخم گذاشتن هنوز بعد 2 روز تخم هاشون در نیومدن
میشه کمکم کنید ؟ من میخوام تکثیر و سایز فلاور و آنجل رو انجام بدم فقط همین دو تا .
نظر شما چیه ؟

عباس ترابیان
Sunday 6 December 2009, 09:43 PM
سلام و خير مقدم به دوست خوب ما جناب مهدي عاشق

فلاورها ماهي هاي هيبريد هستند و در نتيجه بچه هاشون ممكنه خوب باشن و ممكنه خوب نباشن اما به نظر نميرسه هرگز بتونن به تركيب ويژه و استثنايي مطلوب والدين خودشون برسند. بعضي از بچه ها بهتر از بعضي ديگه ميشن و بايد توشون انتخاب كنيد.

در رابطه با تغذيه ماهي فلاورهورن ، د رمرحله اول تنها به رشد و بدنسازي فلاورتون بپردازين چون مواد غذايي لازم براي رشدشون به خوبي فراهم بشه و اگر از ابتدا بخواهيد غذاي حاوي مواد رنگدانه اي بهشون بديد ممكنه در رشد خوبشون تاثير منفي داشته باشه و به حد مطلوب خودشون نرسن.

نظر شخصي بنده اينه :

اگر ميخواهيد فلاور خوب و عالي پرورش بديد بايد از ابتدا بچه فلاورهاي هيبريد وارداتي را بگيريد و خودتون بزرگشون كنيد چون اونها حتما از كيفيت ژنتيكي مطلوبتري براي ايجاد يه فلاور زيبا و مشتري پسند برخوردارند.

اگر با جفت زدن فلاور به بچه كشي از اونها ميپردازيد بايد بدانيد كه تعداد كمي از انها خوشرنگ و خوش هيكل در ميان و اگر محل فروشش رو نداشته باشيد ممكنه روي دستتون بمونه يا براتون سايز كردنشون اقتصادي نباشه.

در خصوص سايز كردن هم به نظرم اگر كمي وقت و حوصله بزاريد و تا زماني كه فلاور تو ايران بازارش داغه اونو سايز كنيد گزينه اقتصادي مناسبتري را نسبت به سايز آنجل در پيش رو خواهيد داشت.

با احترام
ترابيان

Dordoone
Monday 14 December 2009, 12:16 AM
سلام

از زمانی که ماهی سیچلاید من بیمار شد و از ماهی پرت جداش کردم و در تانک جداگانه ای نگه داری می کنم ، ماهی پرت رنگ بدن خودش رو از دست داد و در حال حاضر به رنگ نارنجی خیلی ملایم و کم رنگ ( تقریبا صورتی ) ست ، فعالیتش هم خیلی کم شده و با ماهی فلاور باکس هم می سازه ، ( کاری به کار هم ندارن )
این به این معنی ست ، که نیاز به یک جفت داره ؟ تنهاست ؟

ماهی فلاور باکس من ، از 30 دقیقه تا یک ساعت قبل از زمان غذا دهی ، رنگ بدنش خاکستری خیلی تیره ( تقریبا مشکی ) می شه و زمانی که غذا می خوره ، رنگش روشن و به حالت عادی بر می گرده !
علتش چیه ؟
ماهی فلاور باکس ، با جثه ی کوچک ، پنج ، شش سانتی ، از ماهی پرت 12 سانتی ، بیشتر غذا می خوره
انگار هر چه قدر که غذا بریزم ، بدون محدودیت ، می خوره
طبیعیه ؟ علتش چیه ؟

لطفا راهنمایی

سپاس

farhad-2007
Monday 14 December 2009, 09:10 AM
سلام

از زمانی که ماهی سیچلاید من بیمار شد و از ماهی پرت جداش کردم و در تانک جداگانه ای نگه داری می کنم ، ماهی پرت رنگ بدن خودش رو از دست داد و در حال حاضر به رنگ نارنجی خیلی ملایم و کم رنگ ( تقریبا صورتی ) ست ، فعالیتش هم خیلی کم شده و با ماهی فلاور باکس هم می سازه ، ( کاری به کار هم ندارن )
این به این معنی ست ، که نیاز به یک جفت داره ؟ تنهاست ؟
ماهی فلاور باکس من ، از 30 دقیقه تا یک ساعت قبل از زمان غذا دهی ، رنگ بدنش خاکستری خیلی تیره ( تقریبا مشکی ) می شه و زمانی که غذا می خوره ، رنگش روشن و به حالت عادی بر می گرده !
علتش چیه ؟
ماهی فلاور باکس ، با جثه ی کوچک ، پنج ، شش سانتی ، از ماهی پرت 12 سانتی ، بیشتر غذا می خوره
انگار هر چه قدر که غذا بریزم ، بدون محدودیت ، می خوره
طبیعیه ؟ علتش چیه ؟
لطفا راهنمایی
سپاس

باسلام
از دست دادن رنگ بدن ماهي و بيحالي اون و عدم تمايل داشتن به خوردن غذا همه ممكنه نشانه بيماري باشه همون بيماري گه گريبان ماهي ديگرتون رو گرفته...
نميدونم توي تانك اصلي هم دارو ريختين يا نه كه اگه اينطور باشه حتماً سيكل تانك آسيب ديده و اين موارد هم ممكنه از اون موضوع نشأت گرفته باشه...
عوض شدن رنگ فلاور هم بيشتر برميگرده به هيجان و استرس و درپاره اي موارد بيماري...
شايد هنوز با همسايگان خودش و ديگر ساكنان تانك مشكل داشته باشه...
اين حالت كه بعد و قبل از غذا رنگش عوض بشه طبيعي نيست و يه جاي كار ايراد داره(موارد بالا رو بررسي كنيد)...
اصولاً فلاور ماهي پرخوري هست البته پرت هم دست كمي از اون نداره اما فلاور پرخورتره...
بله هرچقدر غذا بريزي اون ميخوره اما بايد توجه داشته باشيد كه به اندازه اي به فلاور غذا بديد كه مشكلات گوارشي براش پيش نياد...
اينقدر بهش بده كه ظرف 3-4 ثانيه(تأكيد ميكنم 3-4 ثانيه)اونو تموم كنه نه بيشتر...
علتش هم اينه كه اين نوع ماهي ذاتاً حريصه و با ولع هرچي جلوش باشه رو ميخوره و جزو ماهيان پرخور هستش...

ماهيهايي مثل آروانا هميشه به اندازه معده خودشون غذا ميخورند و اگه سير بشن ديگه تمايلي به خوردن الباقي غذا ندارند حتي اگه غذا در تانك باقي بمونه...
اما ماهيهايي مثل ردتيل،پنگوسي اينقدر ميخورند كه بعداز مدتي غذايي رو كه خوردند بالا ميارن...
پس اين موضوع يك چيز ذاتي در ماهيها هستش كه كسي كه اقدام به نگهداري از هر نوع ماهي رو ميكنه با توجه به خصوصيات ماهي بايد برنامه غذايي اونو تنظيم كنه تا بعدها دچار مشكل نشه...
باتشكر farhad-2007

mahdy_ashegh
Monday 14 December 2009, 10:06 PM
خیلی ممنونم از راهنمایی شما دوست عزیز

porsche
Tuesday 26 January 2010, 12:37 PM
با سلام
فلاور تیتانیوم یا ابریشمی وارداتی هستن یا تو ایران تکثیر میشن؟ چون یدنه میخوام بخرم ولی موندم؟

farhad-2007
Tuesday 26 January 2010, 12:55 PM
با سلام
فلاور تیتانیوم یا ابریشمی وارداتی هستن یا تو ایران تکثیر میشن؟ چون یدنه میخوام بخرم ولی موندم؟

باسلام
اين نژاد فلاور از جديدترين نژادهاي فلاور هست كه در تايلند توليد شده و به بازار ايران هم راه پيدا كرده است...
البته بنده خبري از اينكه داخل ايران هم اقدام به تكثير اين نژاد كرده باشند رو نشنيدم...
بهرحال اين موضوع كاملاً بستگي به سليقه شخصي خودتون داره...
اما در بين اونها فلاورهايي هم پيدا ميشن كه هد ميزنن و واقعاً زيبا هستند...
باتشكر farhad-2007

N.TapesH
Wednesday 7 April 2010, 05:37 PM
سلام آقا فرهاد.
ممنون از توضیحتون.
توی تصاویر آکواریومتون شما دو تا فلاور داشتید.
من هم خیلی به فلاور علاقه دارم.واسه همین خیلی وقت بود دنبالش میگشتم.از شانس من،من هر وقت بخوام یه ماهی بگیرم باید بعد از حداقل 6 ماه پیدا کنم.
یه موقع دنبال اسکات میگشتم و الان هم دنبال فلاور بودم که یه دونه کوچولوشو پیدا کردم.
یه کمی بزرگتر از یه بند انگشت.حدودا سه و نیم سانت.
میخواستم اگر براتون مقدور باشه و قابل بدونید از تجربیاتتون استفاده کنم و از شرایط نگهداری این ماهی برام بگید.
یه کمی میدونم اما نه در حدی که بتونم . . ..
فقط یه نکته رو بگم.
این ماهی رو من روز یکشنبه توی تنگ انداختم با یه لجن خوار 20 سانتی.
از اون روز هر وقت میرم نزدیک تنگ تا احساس میکنه یکی داره میاد اکثرا میره گوشه ی اکواریوم بغل بخاری قایم میشه.
بعضی وقت ها هم میره پشت یا زیر لجن خوار قایم میشه.
ولی از دور که میپامش میاد و قشنگ توی تنگ واسه خودش میچرخه.بازم تا یکی میخواد از اونجا رد بشه آقا ماهی غیبشون میزنه.
احساس میکنم چون تازه اومده توی تنگ این ادا ها رو داره در میاره.
در ضمن ابعاد تانکی که فلاور توشه 60 طول_35 ارتفاع_25 طولش هست.با گنجایش36 لیتر
یه تانک کوچیک هم دارم که یه 6 ضلعیه با ابعاد هر ضلع 15_و ارتفاع 35_و گنجایش 17 لیتر.
که الان خالیه.
1 سال پیش میخواستم یه بزرگشو درست کنم اما با مخالفت شدید پدر خانواده مواجه شدم و . . . .
خوشحال میشم راهنمایی کنید.
بازم تشکر

enzo
Wednesday 7 April 2010, 06:42 PM
دوست عزیز ابعاد تانکتون 52.5 لیتره که به اشتباه 36 لیتر زدید.
طول x ارتفاع x عرض تقسیم بر 1000 میشه حجم اب تانکتون.
موفق وپیروز باشید ...

farhad-2007
Thursday 8 April 2010, 07:30 AM
سلام آقا فرهاد.
...
خوشحال میشم راهنمایی کنید.
بازم تشکر

باسلام
اين خصوصيات رفتاري براي هر ماهي كه تازه به تانك معرفي ميشه اتفاق ميافته...
مدتي طول ميكشه كه ماهي به فضاي جديد عادت كنه...
يك مقدار نمك بدون يد(به ازاء هر 40 ليتر يك قاشق سرخالي غذاخوري)به آب اضافه كنيد...
ميتونيد از ويتامين هاي خارجي كه ضداسترس هم هستند استفاده كنيد...
البته بنده تمامي شرايط در تانك شما رو نرمال و عادي فرض كردم:تانك سيكل گذرونده باشه و عاري از هر بيماري باشه...

اون تانك كوچيك به درد قرنطينه هم نميخوره...
شايد بتوني توش گوپي نگهداري كني...

فقط يك خواهش كوچيك و اون اينه كه در پستهاتون شخص خاصي رو مورد خطاب قرار نديد...
اينجوري هم زودتر به جوابتون ميرسيد و هم جواب هاي بهتر و كاملتر از طرف ديگر دوستان دريافت خواهيد نمود...

باتشكر farhad-2007

N.TapesH
Monday 12 April 2010, 12:36 PM
دوست عزیز ابعاد تانکتون 52.5 لیتره که به اشتباه 36 لیتر زدید.
طول x ارتفاع x عرض تقسیم بر 1000 میشه حجم اب تانکتون.
موفق وپیروز باشید ...

سلام.
عذر خواهی میکنم به خاطر اشتباهم.
نمیدونم چرا 36 نوشتم؟
حتما فکرم مثل همیشه پرت بود.
ممنون به خاطر یادآوری.
تشکر میکنم.

hossein_usb
Monday 19 April 2010, 10:41 AM
با سلام
فلاورم شب ها وقتي چراقها خاموش ميشه و كاملا تاريك هستش شديدا استرس داره و اگه يه نفر از كنارش رد بشه از آب ميپره بالا!!!ميخواستم ببينم دليلش چيه؟
در طول روز كاملا فعاليت هاش عادي هستش و كاملا خوب و سر حال
يه سوال ديگم داشتم.كلا فلاور نياز به تانك با سر پوش داره؟يعني ممكن هست از تانك بپره بيرون؟
ممنون

farhad-2007
Monday 19 April 2010, 12:01 PM
با سلام
فلاورم شب ها وقتي چراقها خاموش ميشه و كاملا تاريك هستش شديدا استرس داره و اگه يه نفر از كنارش رد بشه از آب ميپره بالا!!!ميخواستم ببينم دليلش چيه؟
در طول روز كاملا فعاليت هاش عادي هستش و كاملا خوب و سر حال
يه سوال ديگم داشتم.كلا فلاور نياز به تانك با سر پوش داره؟يعني ممكن هست از تانك بپره بيرون؟
ممنون

باسلام
اين اتفاق نه براي فلاور،كه براي هر ماهي ديگه هم طبيعيه كه البته ممكنه اين عمل شدت وضعف داشته باشه اما نميشه منكر اون شد...
حتي در روز وقتي كه ناگهان وارد اتاقي كه ماهيها درون آن هستند بشويد(اگه كسي در اونجا نباشه)ماهي ها به اين رفتارتون واكنش نشون ميدن و اين يك امر طبيعيه...
فكر ميكنم براي خود ما هم اين اتفاق عادي باشه...
اگه شب هنگام و در تاريكي در كوچه و خيابون يكي بهمون نزديك بشه چه حسي خواهيم داشت...؟
پس به ماهيتون هم حق بديد كه بترسه و سعي كنيد موارد استرس رو ازش دور كنيد تا اون طفلكي هم شب با خيال راحت استراحت كنه و صبح خوشحال و سرحال باهاتون بازي كنه...

گذاشتن سرپوش هم لازمه هم واجب...
گاهي مشاهده شده كه فلاور پرشهايي ميكنه كه ممكنه باعث پرت شدنش از تانك بشه كه اين مطلب مطلوب هيچ كس نيست...
پس با گذاشتن يك درپوش ساده خيال خودتون رو براي هميشه راحت كنيد...
باتشكر farhad-2007

hossein_usb
Monday 24 May 2010, 08:51 AM
با سلام.باز این فلاورم مشکل ساز شد:-s
هر یه مدت لوله ی جنسیش به طرز عجیبی میاد بیرود و تقریبا 3 4 میل میشه!!!!والا من تکثیر بقیه سیکلیدها دیدم اینجوری لوله ی نرهاشون بیرون نمیزد!!!حالا مشکل اینه که وقتی اینجوری میشه دیگه غذا نمیخوره!من کلا با غذا خوردن این مشکل اساسی دارم:((هر روز یه جوری میشه و ناز میاره
این لوله قضیش چیه؟چرا انقدر بیرون میاد؟
ممنون

farhad-2007
Tuesday 25 May 2010, 07:51 AM
با سلام.باز این فلاورم مشکل ساز شد:-s
هر یه مدت لوله ی جنسیش به طرز عجیبی میاد بیرود و تقریبا 3 4 میل میشه!!!!والا من تکثیر بقیه سیکلیدها دیدم اینجوری لوله ی نرهاشون بیرون نمیزد!!!حالا مشکل اینه که وقتی اینجوری میشه دیگه غذا نمیخوره!من کلا با غذا خوردن این مشکل اساسی دارم:((هر روز یه جوری میشه و ناز میاره
این لوله قضیش چیه؟چرا انقدر بیرون میاد؟
ممنون

باسلام
حسين جان منم چنين چيزي تابحال نه ديدم نه شنيدم...
بنظرمن روده ماهي هست كه بيرون ميزنه...
چون ميگي بعداز اون ديگه غذا نميخوره من اين احتمال رو دادم كه انتهاي روده اش باشه...
بنظرمن يه مقدار غذا هدي رو كم كن و اگه بتوني از پاراسيلين دي استفاده كن و نمك هم به آب اضافه كن...
من احتمال عفونت روده اي رو ميدم...
تا نظر اساتيد چي باشه
باتشكر farhad-2007

hossein_usb
Tuesday 25 May 2010, 08:15 AM
باسلام
حسين جان منم چنين چيزي تابحال نه ديدم نه شنيدم...
بنظرمن روده ماهي هست كه بيرون ميزنه...
چون ميگي بعداز اون ديگه غذا نميخوره من اين احتمال رو دادم كه انتهاي روده اش باشه...
بنظرمن يه مقدار غذا هدي رو كم كن و اگه بتوني از پاراسيلين دي استفاده كن و نمك هم به آب اضافه كن...
من احتمال عفونت روده اي رو ميدم...
تا نظر اساتيد چي باشه
باتشكر farhad-2007
ممنون از پاسختون.آقا فرهاد دقيقا همون لوله ي جنسيشه.چن سرشم سياه رنگ و حالت 2 شاخه و دوكي شكل هستش.چندين باره كه اينجوري ميشه و خودم هم دليلش رو نفهميدم.3 4 روزه هم خوب ميشه.ماهي هم كاملا سر حال هستش
اين دارو و نمكي كه گفتين واسه انگل روده گفتين؟

farhad-2007
Tuesday 25 May 2010, 08:37 AM
ممنون از پاسختون.آقا فرهاد دقيقا همون لوله ي جنسيشه.چن سرشم سياه رنگ و حالت 2 شاخه و دوكي شكل هستش.چندين باره كه اينجوري ميشه و خودم هم دليلش رو نفهميدم.3 4 روزه هم خوب ميشه.ماهي هم كاملا سر حال هستش
اين دارو و نمكي كه گفتين واسه انگل روده گفتين؟

باسلام
داروهاي پاراسيلين دي و بابل دوتا از داروهاي مخصوص فلاور هستند كه طيف وسيعي از درمان بيماريهاي فلاور رو شامل ميشه(كه اولي هم قوي تره وهم مؤثرتر)...
با استفاده از اين دارو،من اكثر بيماريهايي كه در درمانش مأيوس شده بودم رو خوب كردم كه مهمترينش بيرون زدگي چشم فلاور بود كه واقعاً هيچ دارويي نتونست اونو خوب كنه اما پاراسيلين دي اونو كاملاً برطرف كرد...
يا همينطور بيماريهاي خارجي و پوستي و حتي انگلهاي داخلي...
پس اين دارو طيف وسيعي براي مصرف داره و من اونو بهت پيشنهاد ميكنم و مطمئن هستم كه ماهي به درمان جواب مثبت ميده...
باتشكر farhad-2007

bb.bahar
Wednesday 26 May 2010, 05:56 AM
سلام دوستان
1سوال آماتوري دارم ،چطور ميشه تشخيص داد يه فلاور ماده است يا نر؟
چند روزيه فلاورباكسم داره توي تانك حفاري ميكنه،باتوجه به اينكه گفتن نره،آيا اين مسئله طبيعييه؟
احتمالش هست توتشخيص جنسيت اشتباه شده باشه؟
ممنون

farhad-2007
Wednesday 26 May 2010, 07:11 AM
سلام دوستان
1سوال آماتوري دارم ،چطور ميشه تشخيص داد يه فلاور ماده است يا نر؟
چند روزيه فلاورباكسم داره توي تانك حفاري ميكنه،باتوجه به اينكه گفتن نره،آيا اين مسئله طبيعييه؟
احتمالش هست توتشخيص جنسيت اشتباه شده باشه؟
ممنون

باسلام
هر دو جنسيت در زمان بلوغ و در زمان اقدام به تخمريزي ممكنه اين رفتار ازشون سربزنه...
بهترين و مؤثرترين راه تشخيص از طريق لوله تناسلي در ماهي هست كه فكر ميكنم در همين تالار هم به اين موضوع پرداخته شده...
باتشكر farhad-2007

bb.bahar
Wednesday 26 May 2010, 07:55 AM
باسلام
هر دو جنسيت در زمان بلوغ و در زمان اقدام به تخمريزي ممكنه اين رفتار ازشون سربزنه...
بهترين و مؤثرترين راه تشخيص از طريق لوله تناسلي در ماهي هست كه فكر ميكنم در همين تالار هم به اين موضوع پرداخته شده...
باتشكر farhad-2007

ممنون ولي من تقريبا همه پستهاي اين قسمتو خوندم ولي چيزي پيدانكردم كه كمكم كنه

farhad-2007
Wednesday 26 May 2010, 08:43 AM
ممنون ولي من تقريبا همه پستهاي اين قسمتو خوندم ولي چيزي پيدانكردم كه كمكم كنه

باسلام
پس من خدمتتون عرض ميكنم...
اگه انتهاي لوله تناسلي شكل U داشته باشه يعني يو انگليسي(تهش حالت نيم دايره و گرد)داشته باشه ماهي شما ماده است...
اگه انتهاي لوله تناسلي شكل V داشته باشه يعني وي انگليسي(تهش تيز و دوكي شكل)داشته باشه ماهي شما نر هستش...
باتشكر farhad-2007

hossein_usb
Wednesday 26 May 2010, 10:13 AM
آقا فرهاد عكس گرفتم گفتم شايد كمكتون كنه.داروي بابل و اينا از كجا بيارم آخه:(هامپي هد رو اينجا نميتونم پيدا كنم اينو كه...هدشم همون يه ذره اي هم كه بود خوابيد
http://www.img4up.com/images/15291662661200207951_thumb.jpg (http://www.img4up.com/viewer.php?file=15291662661200207951.jpg)
http://www.img4up.com/images/49314517880279160566_thumb.jpg (http://www.img4up.com/viewer.php?file=49314517880279160566.jpg)
مرسي

N.TapesH
Friday 4 June 2010, 12:24 PM
سلام.
بخش مربوط به سوالات نگهداری فلاور هورن بسته بود.مجبور شدم اینجا سوالم رو مطرح کنم.
بذارید اینجوری شروع بکنم سوالم رو.

قبل از اینکه من فلاورم رو به تانک انتقال بدم،توی تانک فقط یه لجن خوار تقریبا 15 سانتی اسپورت داشتم.

فلاور که اومد (اندازش حدود یک بند و نیم انگشت.)چون روز های اولش بود که اومده بود توی تانک جدید و به دلیل جابجایی یه چند روزی قایم میشد و کمتر میومد بیرون.اونم کجا؟زیر لجن خوار قایم میشد.

تا اینکه یه روز با اشتباه من لجن خوار رو به دست مرگ سپردم(الان هم که هست پشیمونم.).

و برای فلاور یه لجن خوار جدید اما کوچیک خریدم و از روزی که اونو انتقال دادم به تانک فلاور،فلاوره بیچاره رو نمی ذاره از دم بخای بیرون بیاد.که این کارش هم باعث کثیف موندن و بستن لجن روی شیشه و کف تانک میشه و آب رو هم که ... .

مترسم که حلزون هم بیرم و اقا بزنه توی حلزون رو هم بخوره و ... .

دوستان اگه راهی هست،بنده رو راهنمایی کنند که چطورمیتونم این مشکل رو بر طرف کنم؟
اگه پیشنهادتون پاک کننده ی آهنربایی شیشه باشه،فکر نکنم بشه روی اون حساب کرد.

در ضمن برای اینکه فلاور از بدی آب اذیت نشه عمل سیفون رو هم هر هفته انجام میدم.

ممنون.

ghost
Saturday 5 June 2010, 08:48 AM
سلام
به نظرم بهتر است برای تانک ماهی های گوشتخوار از لجن خوارهای بزرگ استفاده کنید چون هم ضایعات غذایی زیادی دارند هم از تهاجم انها در امان میماند. شاید بهتر است لجن خوارتون را عوض کنید .

bb.bahar
Sunday 6 June 2010, 09:42 AM
سلام
من به فلاور باكسم غير از غذاي خشك وكرم خوني چيزي نميدم.دوستان گفتند كرم خوني هم عامل انگله نبايد بهش داد.(درسته؟)
درضمن هامپي هدم كه ميدم بهش ،شكمش خيلي متورم ميشه(بدم يا نه؟)
بلاخره چي بدم بخوره؟

best
Sunday 6 June 2010, 12:55 PM
کرم خونی خشک به نظرم مشکلات انگلی کرم منجمد را ندارد .
اگر غذای هامپی هد باعث تورم شکم ماهی شما میشود ، یا غذا را به مقدار زیاد میخورد یا بدنش با آن عادت نکرده است که باید به تدریج عادت کند .

farhad-2007
Tuesday 8 June 2010, 08:00 AM
باسلام
اول بخاطر اينكه دير جواب ميدم پوزش ميخوام...
آقا فرهاد عكس گرفتم گفتم شايد كمكتون كنه.داروي بابل و اينا از كجا بيارم آخه:(هامپي هد رو اينجا نميتونم پيدا كنم اينو كه...هدشم همون يه ذره اي هم كه بود خوابيد
مرسي
حسين جان،من چيزي خاصي توي عكس نميبينم...
البته سياه شدن سر لوله تناسلي تقريباً عاديه و اون مقدار بيرون زدگيش هم تقريباً طبيعيه...
اما اگه داروهاي مورد نظر رو در دسترست نداري بهترين كار استفاده از حمام نمك(كوتاه مدت)يا استفاده از يك قاشق نمك بدون يد براي 40 ليتر آبه(در دراز مدت)...
بايد خدمتتون بگم كه فلاور همينه...
يه روز سرحاله فردا بلند ميشي ميبيني كه اصلا حال خوشي نداره...
يا يك تكه بدنش زخم شده و هزارتا از اين دردسرها...
باوركن اگه علاقه شديد من به اين ماهي نبود تا حالا صدمرتبه همشون رو رد ميكردم...
ساخته دست بشر از اين بهتر نميشه...!!!;)
سلام.
بخش مربوط به سوالات نگهداری فلاور هورن بسته بود.مجبور شدم اینجا سوالم رو مطرح کنم.
...
در ضمن برای اینکه فلاور از بدی آب اذیت نشه عمل سیفون رو هم هر هفته انجام میدم.

ممنون.
اگر هم همون پليكوي بزرگ رو داشتيد با وجود اينكه فلاور رشد سريعتري نسبت به پليكوها داره اين اتفاق حتمي بود...
مشكل فلاور و پليكو يه دعواي قديمي هستش و بعيد ميدونم بشه اين مسئله رو حل كنيد...
ممكنه با آوردن پليكوي بزرگ براي چندوقت مشكلي نداشته باشيد اما زمانيكه فلاورتون سايز شد و احساس قلمروطلبي بيشتري كرد،اونزمان دوباره تاريخ تكرار خواهد شد...
البته در برخي موارد باهم كنار ميان كه از خوش شانسي صاحب اونه...
اگر هم پليكو خيلي بزرگ باشه ممكنه بواسطه درگير شدن با فلاور بدن يا هد اونو زخمي كنه كه اين موضوع مطلوب هيچ فلاوربازي نيست...
پس بهتره اول جوانب رو بسنجيد بعد اقدام مقتضي رو انجام بدين...
سلام
من به فلاور باكسم غير از غذاي خشك وكرم خوني چيزي نميدم.دوستان گفتند كرم خوني هم عامل انگله نبايد بهش داد.(درسته؟)
درضمن هامپي هدم كه ميدم بهش ،شكمش خيلي متورم ميشه(بدم يا نه؟)
بلاخره چي بدم بخوره؟
دادن چه كرم خوني چه كرم خشك(هردوتاش يه چيزه)به هيچ عنوان توصيه نميشه...
باور كنيد زمانيكه فلاور انگل بگيره به اين راحتي ها نميشه اونو درمان كرد...
بهترين كار دادن غذاهاي خشك هستش كه به وفور در مغازه ها يافت ميشه...
دادن زياد غذاهم مضره و باعث ورم و نفخ در ماهي ميشه...
بهتره كه تعداد غذادهي رو در روز بيشتر كنيد اما مقدار غذايي كه به فلاور در هر وعده ميدين كم باشه...
باتشكر farhad-2007

N.TapesH
Tuesday 15 June 2010, 01:53 PM
باسلام

اگر هم همون پليكوي بزرگ رو داشتيد با وجود اينكه فلاور رشد سريعتري نسبت به پليكوها داره اين اتفاق حتمي بود...
مشكل فلاور و پليكو يه دعواي قديمي هستش و بعيد ميدونم بشه اين مسئله رو حل كنيد...
ممكنه با آوردن پليكوي بزرگ براي چندوقت مشكلي نداشته باشيد اما زمانيكه فلاورتون سايز شد و احساس قلمروطلبي بيشتري كرد،اونزمان دوباره تاريخ تكرار خواهد شد...
البته در برخي موارد باهم كنار ميان كه از خوش شانسي صاحب اونه...
اگر هم پليكو خيلي بزرگ باشه ممكنه بواسطه درگير شدن با فلاور بدن يا هد اونو زخمي كنه كه اين موضوع مطلوب هيچ فلاوربازي نيست...
پس بهتره اول جوانب رو بسنجيد بعد اقدام مقتضي رو انجام بدين...

باتشكر farhad-2007

سلام.
عذر خواهی میکنم که خیلی دیر پاسخ میدم.
امروز بطور اتفاقی پست رو دیدم.
ممنون از پاسختون آقا فرهاد.
راستش من قبل از اینکه پست رو بذارم میخواستم بزرگترش رو بگیرم بعد منصرف میشدم.خلاصه بعد از راهنمایی best عزیز ،رفتم و یه پلیکوی اسپورت 12-13 سانتی خریدم و انتقال دادم به تانک سرور عزیزمون.
روز اول همه چی عادی.
روز دوم بر وفق مراد.
روز سوم که صبح رفتم برای ماهی ها غذا بدم دیدم باله ی عقب و باله ی بالایی پلیکو ریش ریش شده و شده عین فایتر crown tail. از اون روز هم دمش درست نشده و هر از گاهی هم فلاور یه گیر سه پیچ به پلیکو میده.
بعضی مواقع اصلا کاریش نداره و اما بعضی اوقات هم بد گیر میده بهش و ... .
البته وقتی که پلیکو رو میزنه و پلیکو خودش رو تکون میده،(چون جسه ی فلاور کوچیک تر از اونه)میترسه و یه کمی عقب میکشه.:))
اگه ببینم با هم کنار نمیان و مجبور بشم پلیکو رو بیرون بیارم، باز هم با کثیفی تانک و شیشه ی تانک مواجه میشم.
در اینصورت برای اینکه فلاورم اذیت نشه و تانک تمیز باشه چیکار باید بکنم؟
ضمن اینکه قبلا هم گفتم سیفون بطور مرتب انجام میشه اما باز هم اون کثیفی شیشه از داخل باقی میمونه.
ببخشید خییییلی زیاد حرف زدم.معذرت.
ممنون.

farhad-2007
Wednesday 16 June 2010, 07:28 AM
سلام.
...
روز اول همه چی عادی.
روز دوم بر وفق مراد.
روز سوم که صبح رفتم برای ماهی ها غذا بدم دیدم باله ی عقب و باله ی بالایی پلیکو ریش ریش شده
...
اگه ببینم با هم کنار نمیان و مجبور بشم پلیکو رو بیرون بیارم، باز هم با کثیفی تانک و شیشه ی تانک مواجه میشم.
در اینصورت برای اینکه فلاورم اذیت نشه و تانک تمیز باشه چیکار باید بکنم؟
ضمن اینکه قبلا هم گفتم سیفون بطور مرتب انجام میشه اما باز هم اون کثیفی شیشه از داخل باقی میمونه.
ببخشید خییییلی زیاد حرف زدم.معذرت.
ممنون.

باسلام
بهرحال اين مشكليه كه اكثر فلاوربازها باهاش درگير هستند...
ميتونيد براي تميز كردن شيشه از اسكاچ يا مگنت استفاده كنيد...
لوازم داخلي رو هم هرچندوقت يكبار بيرون بياريد و تميز كنيد...
باتشكر farhad-2007

Neda Ariania
Wednesday 16 June 2010, 07:58 AM
سیفون بطور مرتب انجام میشه اما باز هم اون کثیفی شیشه از داخل باقی میمونه.

سلام

بهتره قبل از هر سيفون كاري، شيشه رو از داخل با وسايلي كه دوستمون فرمودند حتماً تميز كنيد. اين تميزكاري (همونطور كه فرهاد عزيز هم بهش اشاره كرد) شامل حال وسايل هم مي شه. براي مثال كساني كه داخل تانكهاشون گياه مصنوعي دارند هم بايد هر دو الي سه ماه يكبار - بسته به وضعيت تانك - اونها رو از تانك خارج كنند و بشورن. ضمن اينكه هر بار قبل از سيفون كاري بد نيست دستي بر سر و روي شلنگ ها، بدنه فيلتر داخلي يا لوله هاي فيلتر خارجي، گياهان مصنوعي و ساير وسايل داخل تانك بكشيد تا در هنگام عمل سيفون كردن، ذرات و پسماندهايي كه از روي اين قبيل وسايل و حتي شيشه به آب منتقل و شناور مي شن، از اين طريق از تانك خارج بشن.

متشكرم

arminkhasteh
Sunday 20 June 2010, 03:14 PM
سلام!بر همه ی دوستان گلم!!
میشه یک ماهی ماده کناره یک نر باشه ماهی نر هدش نخوابه؟؟؟
من چند روز پیش یکی از فلاورامو نگاه میکردم خیلی کوچیکه!5سانته!!
هنوز نرومادش خوب معلوم نبود ولی کناره یک نر هست!دیدم لوله تخمیش اومده بیرون!
و منم شیشه ی وسط رو یک شیشه ی صاف گذاشتم!البته نسبتا هم سایزن!ماهی نرم یک باکس!هست!که یکمی بزرگتر هست!!از پشت شیشه یکم یهم دیگرو زدن!!و بعد از 30 دقیقه!ماهی ماده رفت کنار!و کم کم لولهی تخمیش رفت تو!علتش چی بوده؟من میگم که علت تفاوت سایز بوده!!!
ممنون!

Mehdi Nasehi
Monday 21 June 2010, 03:32 PM
سلام!بر همه ی دوستان گلم!!
میشه یک ماهی ماده کناره یک نر باشه ماهی نر هدش نخوابه؟؟؟
من چند روز پیش یکی از فلاورامو نگاه میکردم خیلی کوچیکه!5سانته!!
هنوز نرومادش خوب معلوم نبود ولی کناره یک نر هست!دیدم لوله تخمیش اومده بیرون!
و منم شیشه ی وسط رو یک شیشه ی صاف گذاشتم!البته نسبتا هم سایزن!ماهی نرم یک باکس!هست!که یکمی بزرگتر هست!!از پشت شیشه یکم یهم دیگرو زدن!!و بعد از 30 دقیقه!ماهی ماده رفت کنار!و کم کم لولهی تخمیش رفت تو!علتش چی بوده؟من میگم که علت تفاوت سایز بوده!!!
ممنون!
سلام.
بله
فلاور 5 سانتی اخه سنی نداره که بخواد تخمر ریزی کنه هر چه قدرم بد رشدکرده باشه بازم نمیشه گفت که یه فلاور 5 سانتی تخم رزی کنه .به نظر من که هنوز خیلی زوده که بگیم موقع تخمریزی ماهی شماست

oweis
Friday 25 June 2010, 09:08 PM
سلام
من یه flower zen zo دارم ۲۰ سآنتی می‌شه یه چی‌ حول هوش ۱ سال می‌شه که دارمش
اول واسه هدش بهشhead up میدادم
الان هم دارم humpy head میدم
ولی‌ هدش زیاد رشد نکرده
چاره چیه؟

best
Saturday 26 June 2010, 06:04 AM
سلام
شاید به جنسش بر میگرده که فلاورتون هدش خوب رشد نکرده . همه بچه های یک مادر و پدر که هدشون خوب در نمیاد .

shellman_2008
Saturday 26 June 2010, 12:37 PM
سلام
من یه flower zen zo دارم ۲۰ سآنتی می‌شه یه چی‌ حول هوش ۱ سال می‌شه که دارمش
اول واسه هدش بهشhead up میدادم
الان هم دارم humpy head میدم
ولی‌ هدش زیاد رشد نکرده
چاره چیه؟

با سلام
همونطور که دوست عزیز best فرمودند رشد هد فلاور برمی گرده به نژادش
اگر یک عکس از فلاورتون بزارید دوستان بهتر می تونن راهنمایی کنن

کسری
Friday 9 July 2010, 11:07 AM
من فکر میکنم که بعد از تخم ریزی جفت نر فلاور رو زود از آکواریم دراوردی.

arminkhasteh
Friday 9 July 2010, 12:56 PM
من فکر میکنم که بعد از تخم ریزی جفت نر فلاور رو زود از آکواریم دراوردی.

سلام دوسته من!
وقتی ماهی تخم ریزی میکنه اگر پدر و مادر روی سر تخم ها باشن بهتر!
این کار که نر رو جدا کنیم شاید باعث استرس ماده بشه!و تخم هارو بخوره!وقتی که ماهی تخم ریخت مادیگه نباید کاریشون بکنیم!به حاله خودشون بزاریمشون تا کمتر استرس بگیرن!
وقتی تخم ها حج شدن و تونستن شنا کنن!
باید اون موقع والدین رو جدا کنیم!تا بچه ها خورده نشن!:nomood:

:budo:

مدال
Thursday 15 July 2010, 04:58 PM
باسلام
يه سوال داشتم البته با عرض معذرت
يه روز رفتم ماهي فروشي براي فلاورم هامپي هد بخرم كه فروشنده نداشت ولي به من يه توصيه كرد اونم اين بود كه پولت به غذاهاي الكي نده اگه مي خواي ماهيت هد بزنه و خوش رنگ بشه بهش دمبلان گوسفند بده به نظر شما درسته.

mehdi-r
Thursday 15 July 2010, 05:21 PM
باسلام
يه روز رفتم ماهي فروشي براي فلاورم هامپي هد بخرم كه فروشنده نداشت ولي به من يه توصيه كرد اونم اين بود كه پولت به غذاهاي الكي نده اگه مي خواي ماهيت هد بزنه و خوش رنگ بشه بهش دمبلان گوسفند بده به نظر شما درسته.

دوست عزیز
فکر میکنید اگر هد آپ موجود داشت هم همین راهنمایی را میکرد!!!!!
ضمن اینکه ضعیف ترین ماهی فروشیها در شهرستانها هم دیگه این روزها غدای مخصوص فلاور دارن

best
Thursday 15 July 2010, 10:56 PM
باسلام
سلام
دمبلان گوسفند چون محل نگهداري هورمونهاي مردانه است به نظرم بتواند سبب افزايش خصوصيات جنسي در ماهي نيز بشود.من هم شنيدم كه ميتوان به ماهي فلاور هورن دمبلان گوسفند داد تا هد بهتري داشته باشد.

مدال
Saturday 17 July 2010, 04:06 PM
دوست عزیز
فکر میکنید اگر هد آپ موجود داشت هم همین راهنمایی را میکرد!!!!!
ضمن اینکه ضعیف ترین ماهی فروشیها در شهرستانها هم دیگه این روزها غدای مخصوص فلاور دارن
دوست عزيز
به نظر شما چه سودي براي فروشنده داشته كه همچين حرفي رو بزنه

behnam 65
Wednesday 28 July 2010, 11:44 PM
سودش این بوده که دیگه سراغ بقیه ی فروشنده ها نرین.1 ماه بعد هم که پیشش برین و نداشته باشه میگه تخم ماهی بهش بده.من همه ی اینا را به فلاورم دادم .اصلا فایده نداره.فقط آب را کثیف میکنه.اگه برای مصرف توی خونه(نه محیط کارگاه پرورش ماهی)میخاین اصلا استفاده نکنین.

mobilmajid
Sunday 17 October 2010, 10:25 AM
درود وقت بخیر
من تازه وارد انجمن شما شدم و چند تا سوال داشتم خدمتتان.
1-فلاور من چند روزی هست که رنگش تیره شده.فکر نمیکنم ترسیده باشه چون وقتی میخوام عذا بدم راحت میاد بالا و عذاشو میخوره و کاملا تو آکواریوم بازیشو انجام میده. ماهیهام یدونه پرت ماده که تازه گرفتم یدونه تکزاس و با این فلاوره.
2- ممکنه این رنگ تیره شدن برای جفتگیری این با پرت باشه؟
البته من این پرت را برای تکزاس خریدم چندروی با هم بودن ولی الان تکزاسه رفت پشت سنگها و این دوتا با هم خیلی عشقولانه حال میکنند.

shellman_2008
Sunday 17 October 2010, 12:06 PM
درود وقت بخیر
من تازه وارد انجمن شما شدم و چند تا سوال داشتم خدمتتان.
1-فلاور من چند روزی هست که رنگش تیره شده.فکر نمیکنم ترسیده باشه چون وقتی میخوام عذا بدم راحت میاد بالا و عذاشو میخوره و کاملا تو آکواریوم بازیشو انجام میده. ماهیهام یدونه پرت ماده که تازه گرفتم یدونه تکزاس و با این فلاوره.
2- ممکنه این رنگ تیره شدن برای جفتگیری این با پرت باشه؟
البته من این پرت را برای تکزاس خریدم چندروی با هم بودن ولی الان تکزاسه رفت پشت سنگها و این دوتا با هم خیلی عشقولانه حال میکنند.

3 می تونه داشته باشه که یکی جفت خوردنه و دومی انگل رودهای و سومی استرس
حالا با توجه با این احتمالات بررسی کنید ببینید جواب چیه؟
برای اگاهی از علائم انگل های روده ای در قسمت بیماریها بخش مورد نظر رو مطالعه بفرمایید

ارادتمند

mobilmajid
Sunday 17 October 2010, 02:37 PM
با سپاس از اینکه سریع پاسخ دادید.
من فکر میکنم همین جفت شدنش با پرت هستش.
چون تا تکزاس میخواد از پشت سنگها بیاد برون هم فلاور هم پرت اجازه بهش نمیدن.
الان یک کوزه ای تو آکواریوم دارم دائم هردوشون میرن داخلش و بدنشون را روی اون میمالد و سنگها آکواریوم را زیرورو کردن....
جالب فقط اینجاست که من این فلاور را مدتی پیش گرفتم به نیت ماده بودن حالا فهمیدم که نر هستش!

Shimana
Friday 31 December 2010, 08:10 PM
سلام تمام عواملی که باعث انگل روده در فلاور می شه چیه.
آیا وجود ماسه هم می تونه باعث انگل بشه.

اگه انگل روده درحد پیشرفته نباشه ساده ترین راهی که جواب بده چیه.

shellman_2008
Friday 31 December 2010, 09:25 PM
سلام تمام عواملی که باعث انگل روده در فلاور می شه چیه.
آیا وجود ماسه هم می تونه باعث انگل بشه.

اگه انگل روده درحد پیشرفته نباشه ساده ترین راهی که جواب بده چیه.

انگل روده ای و شایع ترین این نوع انگل ها - انگل تک یاخته ای -هگزامیتا هستش
نوع انگل معمولا به صورت نهفته در بدن ماهی زندگی می کنه که بر اثر عوامل مختلفی در ماهی فعالیتش نمایان میشه و شروع میکنه به فعالیت و ضعیف کردن ماهی این عوامل عبارتند از
استرس
کیفیت اب
غذاهای خیس و منجمد شده
بعضی از غذاهای شرکتی و در اصلاح بد هضم

انگل های دیگری هم فلاور مبتلا میشه عبارتند از
انگل های کرمی ترماتود ، سستود و نماتود

بهترین درمان انگل های روده ای پیشگیری هستش دوست عزیز
در هفته دو تا وعده میکو ی منجمد+سیر تازه بهترین گزینه برای پیشگیریه

تشخصی نوع انگل کار سختیه و فقط با انجام ازمایش تعیین میشه
معمولا برای درمان انگل های روده ای این درمان رو برای هگزامیتا _به علت شایع بودن _ شروع می کنن
برای اطلاع از روش های درمان به تاپیک انگل های روده ای در قسمت بیماری ها مراجعه کنید

Shimana
Saturday 8 January 2011, 05:54 PM
ممنون از راهنمایی شما.

amir_toktam
Tuesday 14 June 2011, 10:19 AM
سلام
بهترین نژاد فلاور چیه؟

آیا درست است که نر و ماده ی فلاور باکس قابل تشخیس نیست؟

یک سوال دیگه هم داشتم :
ایرانی یا تایلندی بودن فلاور را چگونه تشخیس دهیم؟
با تشکر فراوان

shellman_2008
Wednesday 15 June 2011, 02:39 PM
سلام
بهترین نژاد فلاور چیه؟

آیا درست است که نر و ماده ی فلاور باکس قابل تشخیس نیست؟

یک سوال دیگه هم داشتم :
ایرانی یا تایلندی بودن فلاور را چگونه تشخیس دهیم؟
با تشکر فراوان

در این ماهی نژاد مثل کینگ کامفا ،تان کینگ که این نژاد باز خودشون شامل چندین گونه در رنگ طرح و استیل بدن هستند نژاد monkey face رو میشه گفت که کمیاب ترین نژادها هستند نمیشه نژاد خاصی رو به عنوان نژاد برتر معرفی کرد

اگر کمی تجربه داشته باشید نر و ماده فلاور باکس براتون قابل تشخیص خواهد بود از مقایسه لوله تناسلی

فلاور ایرانی یا تایلندی معنی نداره دوست عزیز
این کیفیت فلاور که اون رو خوب با بد میکنه . من خودم فلاورهایی تکثیر کردم که به هر کی می گفتم باورش نمیشد که این ها تکثیر داخل باشه .
بعضی از نژادها خیلی خاص رو میشه تشخیص دادن که تکثیر کدوم کشور چون تکثیر انحصاری دارند و از اون نژاد در هیچ کشور دیگه ای تولید نمیشه(به علت تلفیق نژاد هایی که با هم ترکیب شدن تا اون نژاد خاص بوجود بیاد

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
اگه مشکلی نباشه یه سوال داشتم
آیا دادن گوشت گوساله به فلاور ضرری داره؟
متشکرم

دوست عزیز
این ماهی بخاطر هیبرید بودنش و ضعف دستگاه گوارشی بعضا با استفاده از همین غذاهای اماده شرکتی به انکل روده ای مبتلا میشن چه برسه به گوشت گوساله

Amir_karaji75
Thursday 16 June 2011, 11:57 AM
از پاسخ شما سپاس گزارم
ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر مبارک

jamshid
Thursday 16 June 2011, 12:22 PM
سلام
میشه بگید (گرید a) یعنی چی؟ متشکرم

shellman_2008
Thursday 16 June 2011, 01:00 PM
سلام
میشه بگید (گرید a) یعنی چی؟ متشکرم

در مورد فلاور ،به فلاوری گفته میشه که تمام مشخصه ها از نظر رنگ،استیل بدنی،پوزه،شکل دم ،خالهای مشکی ، بزرگ هد نسبت به سایز کل بدن رو دارا باشه که در نژاد مختلف این مشخصه ها متفاوت هستش این گرید از سایز دو بندی قابل تشخیصه

Amir_karaji75
Friday 17 June 2011, 07:03 PM
سلام امیدوارم روز خوبی داشته باشید.
دلیل خاکستری شدن رنگ فلاور چیه؟
چگونه میشه آن را به حالت اول برگردوند؟

shellman_2008
Friday 17 June 2011, 07:15 PM
سلام امیدوارم روز خوبی داشته باشید.
دلیل خاکستری شدن رنگ فلاور چیه؟
چگونه میشه آن را به حالت اول برگردوند؟

دوست عزیز بهتر عکس بزارید تا بشه نظر داد

Amir_karaji75
Friday 17 June 2011, 07:42 PM
این فلاور رنگش قبلا روشن تر بود و به سفیدی می زد.

shellman_2008
Friday 17 June 2011, 08:43 PM
این فلاور رنگش قبلا روشن تر بود و به سفیدی می زد.

استرس باعث این تیره گی رنگ میشه دوست عزیزو انگل روده ای در شرایطی که بیماری در مرحله حاد باشه

Amir_karaji75
Friday 17 June 2011, 10:26 PM
ممنون از پاسخ شما.:thankyou:
اگه بگید چطور میشه ازاسترس جلوگیری کرد دیگه مزاحمتون نمیشم آخه من یه تازه کارم:169:

hobab
Saturday 18 June 2011, 07:17 PM
با عرض پوزش از اساتید.ازونجا که یه زمان فلاور داشتم واطلاعات ناچیزی تو ج شما باید بگم باید خودتون به این سوالتون پاسخ بدین ک چیکار کردین ماهیتون استرس پیدا کرده.دکور تغییر دادین؟موقع سیفون اذیت شده؟ابش مشکل پیدا کرده؟حتی گاهی دل دادن به عنوان خوراک داعم باعث تغییر رنگ میشه که به سمت تیرگی میره و اغلب غیر قابل برگشت به رنگ اولیست.حضور یک ماهی دیگه هم میتونه تاثیر بزاره رو عصبانیت یا...که باعث تغییر رنگ میشه.در اخر 1فلاور تا زمان بلوغو ثبات رنگش داعما میتونه تغییر رنگ داشته باش
متشکرم:04:

Amir_karaji75
Saturday 18 June 2011, 07:48 PM
بله من با شیشه فلاورم رو با ماهیان گیاه خوار جدا کردم و اون هم خیلی به شیشه ضربه میزنه
از پاسختون متشکرم.

Amir_karaji75
Monday 20 June 2011, 12:26 PM
سلام خدمت دوستان گرامی
آیا فلاور باکس ها هم دارای نژاد های مختلف هستن؟
ممنون

best
Tuesday 21 June 2011, 08:01 PM
سلام خدمت دوستان گرامی
آیا فلاور باکس ها هم دارای نژاد های مختلف هستن؟
ممنون

سلام
فلاور باكسهايي كه توايران فروخته ميشن همشون مخلوطي از دو رگ گيري چند ماهي ديگه هستند و فكر نميكنم بشه گفت ن‍ژاد دارند .

سعید خان
Friday 24 June 2011, 10:19 PM
سلام میخواستم بدونم بعد اینکه فلاور از تخم بیرون میاد روزهای اول باید چیزی بخورند یا نه؟

Amir_karaji75
Saturday 25 June 2011, 12:04 PM
سلام میشه درباره ی غذای تترا لوهان نظر بدید
ممنون

shellman_2008
Saturday 25 June 2011, 02:00 PM
سلام میخواستم بدونم بعد اینکه فلاور از تخم بیرون میاد روزهای اول باید چیزی بخورند یا نه؟

هیچ کاری انجام ندید
زمانیکه شنا کردن رو شرع کردن اقدام به غذا دادن کنید برای تغذیه لاروها باید از ارتمیا تفریخ شده استفاده کنید
ممنون

غذا معمولی هستش
هیچ کاری انجام نمی ده
به قول دوستان شکم پر کن هستش

دوست عزیز زمانی که می خواهید پست ارسال کنید حتما به موضوع تاپیک دقت کنید این بحث مربوط به تاپیک تغذیه فلاورهورن می شود

http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=2805

Amir_karaji75
Saturday 25 June 2011, 08:17 PM
چشم من اطلاع نداشتم
واز پاسختون ممنونم

adlvlin
Saturday 16 July 2011, 02:37 PM
سلام خدمت کلیه اساتید و دوستان
من 2 روز پیش از یه آکواریوم یک ماهی فلاورهورن اژدهاي سبز خریدم که به گفته فروشنده از کوچیکی (الان حدود 6 cm ) با ماهیای دیگه بوده . گنجایش آکواریوم 300 لیتره و الان توش ماهیای زیر هستن :
3تا پرت - 2تا اسکار - 2 تا اسکات -و 1 دونه پن کوسی گیاه خوار - و چند تا ( حدود 5 تا کت فیش ) - و این فلاور جدید که گرفتم
آقا دیروز که این ماهی فلاورهورن اژدهاي سبز رو انداختم تا حالا همه چیز آرومه و به ماهیا کاری نداره و تنها مشکل اینه که یک کم قایم میشه .
اما سوالم اینه .
این شرایط میمونه یا وقتی بزرگتر بشه شروع میکنه به نابود کردن باقی ماهیام ؟
اگر امکانش هست به من یه توضیح هم درباره این اژدهای سبز بدید ممنون میشم

red arowana
Saturday 16 July 2011, 03:29 PM
سلام
اگر ماهیها با هم بزرگ بشوند فکر میکنم سازگاری بیشتری با هم پیدا میکنند .

abbass11
Thursday 1 September 2011, 12:46 AM
دوستان فلاور از چه سایزی شروع میکنه به هد زدن یعنی معلوم میشه هدش
من دوتا فلاور سه چهار سانتی دارم ولی هنوز هدی مشخص نیست آیا تو این سایز باید هد مشهودی داشته باشن یا هنوز زوده ؟؟
با تشکر .

shellman_2008
Thursday 1 September 2011, 02:00 PM
دوستان فلاور از چه سایزی شروع میکنه به هد زدن یعنی معلوم میشه هدش
من دوتا فلاور سه چهار سانتی دارم ولی هنوز هدی مشخص نیست آیا تو این سایز باید هد مشهودی داشته باشن یا هنوز زوده ؟؟
با تشکر .

بسته به مرغوبیت (گرید)فلاور بالا اومدن هد متغیر هستش
فلاور های گرید بالا در این سایز برامدگی روی سر رو داره
http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/65ahfnmtwyi996jj9cb.jpg
ولی فلاور هایی که به ایران وارد میشند در صورت بالا بودن گرید از 5 یا 6 سانتی برامدگی رو دارند

blueyas
Saturday 22 October 2011, 01:49 PM
سلام دوستان
من چند ماهی 1عدد فلاور هورن خریدم و فقط tetra luo han المانی بهش دادم 2هفته ای که فهمیدم اصلا رشد نداشته و الان علاوه بر تترا یه نوع غذای کف ابی که قهوهای رنگ به گفته ی فروشنده حاوی پروتیین بالایی میدم و هفته ای یک وعده ارتمیای زنده و 2 وعره دل گوسفند و دمبلان میدم اشتهای خوبی داره اما متاسفانه هیچ فرقی نمیکنه علاوه بر این از کرمهای خونی فریزری هم استفاده میکنم و هر هفته یک سوم اب را میکشم و جدید میکنم قبل از این ماهی من اسکار و فلاور باکس نگه داری میکردم اونها هم دچار سوخت رشد شدن البته فقط تترا میدادم اصلا دوست ندارم این یکی اینجوری بشه به نظرتون ایراد کار من چیه چیکار کنم فلاورم رشد کنه؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر

blueyas
Saturday 22 October 2011, 01:57 PM
ممنون
من چند ماهی به فلاورم میدم به نظر تمامن هورمون و تو رشد تاثیری نداره فقط برای هد و رنگه

blueyas
Saturday 22 October 2011, 02:03 PM
سلام
اگر ماهیها با هم بزرگ بشوند فکر میکنم سازگاری بیشتری با هم پیدا میکنند .

فلاورها مستثنا هستن اونا با هیچ گونه ماهی سازگاری ندارن و به محض اینکه یکم رشد کرد شروع به اذیت ماهیای دیگه میکنه فلاور من علاوه به کشتن 3تا بوفالو بزرگتر از خودش حتی کت فیشم هم خورد

shellman_2008
Saturday 22 October 2011, 09:40 PM
سلام دوستان
من چند ماهی 1عدد فلاور هورن خریدم و فقط tetra luo han المانی بهش دادم 2هفته ای که فهمیدم اصلا رشد نداشته و الان علاوه بر تترا یه نوع غذای کف ابی که قهوهای رنگ به گفته ی فروشنده حاوی پروتیین بالایی میدم و هفته ای یک وعده ارتمیای زنده و 2 وعره دل گوسفند و دمبلان میدم اشتهای خوبی داره اما متاسفانه هیچ فرقی نمیکنه علاوه بر این از کرمهای خونی فریزری هم استفاده میکنم و هر هفته یک سوم اب را میکشم و جدید میکنم قبل از این ماهی من اسکار و فلاور باکس نگه داری میکردم اونها هم دچار سوخت رشد شدن البته فقط تترا میدادم اصلا دوست ندارم این یکی اینجوری بشه به نظرتون ایراد کار من چیه چیکار کنم فلاورم رشد کنه؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر

با سلام و خوش امدگویی به شما دوست عزیز
اقا دنبلان رو بی خیال شو کلا طرف ش نرو حیون بیچاره چه گناهی کرد
میشه بگی سایز اکواریم و سایز ماهی ت چنده؟

farshid_00
Friday 6 January 2012, 07:20 PM
سلام
دوستان فلاور من بگید از چه نزادی هستش و چند می ارزه؟
حتما بگید من زیاد سر در نمیارم
منتظرم
این لینک عکسشه
http://up98.org/upload/server1/01/z/n7kq1digsglphoio4h6.jpg

amir arda1
Tuesday 24 January 2012, 09:52 PM
سلام خدمت همگی دوستان و اساتید
1 فلاور نر که با پرت جفت خورده رو من خریدم 50 تومن.
البته از دوستم بوده و به من ارزون داده
به نظرتون چه غذاهایی بهشون بدم که تاج فلاوره قشنگ بیاد چون بهش رسیدگی نشده و تاج نداره
با تشکر

farhad-2007
Wednesday 25 January 2012, 09:44 AM
سلام خدمت همگی دوستان و اساتید
1 فلاور نر که با پرت جفت خورده رو من خریدم 50 تومن.
البته از دوستم بوده و به من ارزون داده
به نظرتون چه غذاهایی بهشون بدم که تاج فلاوره قشنگ بیاد چون بهش رسیدگی نشده و تاج نداره
با تشکر

باسلام
فلاوري كه بالغ شده و جفت هم خورده اما هنوز هد نزده،ديگه بعيد ميدونم كه هد بزنه...
بهرحال از غذاهاي معتبر ميتوني استفاده كنيد و از داشتن اونها هم لذت ببريد اما توقع زيادي از اون نداشته باش...
باتشكر farhad-2007

amir arda1
Wednesday 25 January 2012, 04:47 PM
باسلام
فلاوري كه بالغ شده و جفت هم خورده اما هنوز هد نزده،ديگه بعيد ميدونم كه هد بزنه...
بهرحال از غذاهاي معتبر ميتوني استفاده كنيد و از داشتن اونها هم لذت ببريد اما توقع زيادي از اون نداشته باش...
باتشكر farhad-2007

سلام مجدد
نه که هد نداره
اون هدی که ماهی شما داره نداره وگرنه داره خیلی درشت و بزرگ نیست. صاحب قبلیش می گفت داشته و به خاطر تولید مثل و اسپرم ریزی ضعیف شده و آب شده. راست میگه؟

غذاهایی هم که بهش میدم: میگوی خشک ، پولک ، ماهی زنده ، غذای رنگ

مارک غذای رنگه sun red 3 که روش ژاپنی نوشته
غذای پولک هم a.h.d هست

shellman_2008
Wednesday 25 January 2012, 09:52 PM
سلام مجدد
نه که هد نداره
اون هدی که ماهی شما داره نداره وگرنه داره خیلی درشت و بزرگ نیست. صاحب قبلیش می گفت داشته و به خاطر تولید مثل و اسپرم ریزی ضعیف شده و آب شده. راست میگه؟

غذاهایی هم که بهش میدم: میگوی خشک ، پولک ، ماهی زنده ، غذای رنگ

مارک غذای رنگه sun red 3 که روش ژاپنی نوشته
غذای پولک هم a.h.d هست

دوست عزیز
اینکه هد ماهی وقت جفت گیری کوچیک میشه درسته . وبعد از اینکه از جفت جدا بشه و تغذیه اش خوب باشه هدش مثل روزه اول میشه در صورت داشتن هد وکوچک شدن هد در صورت جفت خوردن رو میشه از روی چروکیدگی هد فلاور فهمید بهتر عکس بزارید تا بهتره بشه نظر داد در مرو دتغذیه اش که ایا با تغذیه درست هد ماهی بزرگ میشه یا نه .غذاهایی که الان استفاده می کنید غذاهای خوبی نیستند

برای غذای رنگ (رنگ قرمز)بهتر از اور رد شرکت اوشن فری استفاده کنید غذایی که فرمودید تاثیر زیاد روی رنگ ماهی نداره

amir arda1
Wednesday 25 January 2012, 10:27 PM
سلام دوباره

این عکس فلاور من با جفت پرتش:

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/qfjvvnj2q6cfrvq0d031.jpg

اینم یه عکس از خودش:

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/q83wd645zbdt7tda07ew.jpg

shellman_2008
Thursday 26 January 2012, 01:08 PM
دوست عزیز این فلاور هدش کمی از این عکس بزرگتر میشه
به نظر من برای کسب تجربه در مورد نگهداری این ماهی گزینه خوبیه ولی زیاد هزینه نکنید غذاهای مخصوص هد و رنگ قرمز روی این ماین تاثیر زیادی نمی زاره

amir arda1
Sunday 12 February 2012, 07:09 AM
سلام
این بچه فلاور من که خودم دارم بزرگش می کنم چطوره؟ ارزش داره؟

http://img4up.com/up2/42742185296543711607.jpg

http://img4up.com/up2/84363377754595378453.jpg

shellman_2008
Sunday 12 February 2012, 02:42 PM
سلام
این بچه فلاور من که خودم دارم بزرگش می کنم چطوره؟ ارزش داره؟
]
روی رنگ قرمزش میشه با غذای مثل اور رد شرکت اوشن فری کارکرد و برای رنگ خالهاهی سبزش از براین مارک ،استاری و سرا دیسکس ابی
هدش کمی از ایم که هستش بزگ تر میشه می تونید از هامپی هد و مگا هد استفاده کنید ولی انتظار زیادی ااز این ماهی نداشته باشید
با وضعیت قیمت غذا های فلاور بهتر که شدیدا گرون شده بهتر وقت و هزینه تون رو روی یک ماهی بهتر بزارید

amir arda1
Sunday 12 February 2012, 06:28 PM
روی رنگ قرمزش میشه با غذای مثل اور رد شرکت اوشن فری کارکرد و برای رنگ خالهاهی سبزش از براین مارک ،استاری و سرا دیسکس ابی
هدش کمی از ایم که هستش بزگ تر میشه می تونید از هامپی هد و مگا هد استفاده کنید ولی انتظار زیادی ااز این ماهی نداشته باشید
با وضعیت قیمت غذا های فلاور بهتر که شدیدا گرون شده بهتر وقت و هزینه تون رو روی یک ماهی بهتر بزارید

یعنی ماهی خوبی نیست؟
من که فکر می کردم ماهی خوبیه با توجه به باله های کشیده اش و با این سن کمی که داره کاپ رو سرش و رنگ بدی هم نداره. من خریده امش 6 تومن وقتی کوچیک بود ولی الان تو یه آکواریوم فروشی مثل همین البته اون کاپ نداره و این رنگ رو هم نداره گذاشته 20 تومن
در ضمن مگه این که من دارم بالن نیست؟
ممنون از راهنمایی هاتون

amir arda1
Tuesday 8 May 2012, 09:12 AM
سلام
این عکس ماهی فلاور من هست.
می خواستم اطلاعاتی درباره اش داشته باشم و بدونم که آیا فلاور خوبی هست یا نه و حدود قیمتش رو بدونم
ممنون

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up5/50227754784339379165.jpg

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up5/39490977312574984094.jpg

amir arda1
Friday 11 May 2012, 12:42 PM
سلام
کسی اطلاعاتی درباره ی این ماهیه من نداره؟
3 روزه هیچکس جوابی نداده

shellman_2008
Friday 11 May 2012, 02:55 PM
سلام
کسی اطلاعاتی درباره ی این ماهیه من نداره؟
3 روزه هیچکس جوابی نداده

فلاور تون گرید بالایی نداره
با توجه به سایزش جای پیشرفت نداره
قیمت هم حدود 100

farid1992
Friday 25 May 2012, 11:50 AM
سلام دوستان عزیز.من بار اوله که اینجا میام.خوب بهتره یه اطلاعاتی از آکواریومم بدم.
من قبلا ماهی کوی داشتمو گوپی کلا از قبل از عید آکواریم دار شدم.
تقریبا 5 روز پیش من یه آکواریم 80*25*40 خریدم که ماهی فلاور خریدم.یعنی توی این آکواریم جدیدم فقط ماهی فلاور دارم.کلا خیلی مطالب سایت ها مثل همه ولی گفتم بیام اینجا بلکه از اطلاعات شما دوستان استفاده کنم.من یه فیلتر بیولوژِک دارم واسشون که توش زغال اکتیوه و سرامیک و پشم شیشه.
من حدود 10 لیتر آب آکواریمم قبلیمو ریختم توی آکواریم جدیدم برای سیکل ازت.به نظر شما چند روزه طی میشه سیکلم؟
من الان ماهی فلاورم 3سانته تقریبا هنوز رنگم نداره.خواستم ببینم بعضی وقتا بدنش رگه های سیاه میشه.ماله استرسه؟
چی کار کنم درس شه؟ داروی سوپر ویتامین ریختم اما نمیدونم فیلتر بیولوژِک سوپر ویتامین رو تصفیه میکنه یا نه؟یعنی بی اثرش میکنه و فایده ای نداره؟
و سوال سومم در مورد غذاست.من غذای سی پی بهشون میدم به گفته ی فروشنده که میگفت برای رنگشون خوبه.اما یکم دونه هاش درشته برا دهنشون و به زور میخورن.و گاهی اوقات میگوی خشک میدم(نه از اون حبه ای ها.از اون میگو ریز ها نمیدونم اسمش چی بود.شکلش مثل میگوی کوچولو هست).و بعضی موقه کاهو و اسفناج رو آب پز میکنم میدم بهشون.به نظر شما چه طوره؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

hobab
Friday 25 May 2012, 12:11 PM
سلام دوستان عزیز.من بار اوله که اینجا میام.خوب بهتره یه اطلاعاتی از آکواریومم بدم.
تقریبا 5 روز پیش من یه آکواریم 80*25*40 خریدم که ماهی فلاور خریدم.یعنی توی این آکواریم جدیدم فقط ماهی فلاور دارم.کلا خیلی مطالب سایت ها مثل همه ولی گفتم بیام اینجا بلکه از اطلاعات شما دوستان استفاده کنم.من یه فیلتر بیولوژِک دارم واسشون که توش زغال اکتیوه و سرامیک و پشم شیشه.
من حدود 10 لیتر آب آکواریمم قبلیمو ریختم توی آکواریم جدیدم برای سیکل ازت.به نظر شما چند روزه طی میشه سیکلم؟
من الان ماهی فلاورم 3سانته تقریبا هنوز رنگم نداره.خواستم ببینم بعضی وقتا بدنش رگه های سیاه میشه.ماله استرسه؟
چی کار کنم درس شه؟ داروی سوپر ویتامین ریختم اما نمیدونم فیلتر بیولوژِک سوپر ویتامین رو تصفیه میکنه یا نه؟یعنی بی اثرش میکنه و فایده ای نداره؟
و سوال سومم در مورد غذاست.من غذای سی پی بهشون میدم به گفته ی فروشنده که میگفت برای رنگشون خوبه.اما یکم دونه هاش درشته برا دهنشون و به زور میخورن.و گاهی اوقات میگوی خشک میدم(نه از اون حبه ای ها.از اون میگو ریز ها نمیدونم اسمش چی بود.شکلش مثل میگوی کوچولو هست).و بعضی موقه کاهو و اسفناج رو آب پز میکنم میدم بهشون.به نظر شما چه طوره؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

سلام دوست جدید خوش اومدی
اگه نظر شخص بنده رو بخای این همه زحمت برای یه فلاور 3 سانتی بی فایدست الان تو بازار فلاور های گرید 1 هست که سایز کوچیکن و وارداتی و واقعا چشم گیرن قیمتاشونم زیاد بالا نیست با یه فلاور خوب شروع کن منم مثل تو همه این راها رورفتم قبلا و اندازه یه فلاور خوبم غذا و... خرجش کردم اونی که میخای نمیشه عزیز.بعیده فلاور 3 سانتی که با توجه به سایزش فلاورت خوب بشه/دوستانه بهت گفتم قصد دل سرد کردنتو نداشتم ولی تلاش بی فایده نکن
اون تغییر رنگشم برا استرسه و چون سنش کمه حالا حالا ها داستان داری هی رنگ عوض کنه و....:biggestgrin:

farid1992
Friday 25 May 2012, 04:37 PM
منظورتون از یه فلاور خوب چیه؟گرید یعنی چی؟نژاده خوبیه؟
ماله من هورن هست نژادش.خوب الان خیلی کوچیکه سنش یعنی چی سایزش کمه؟خوب بزرگ مگه نمیشه؟
من الان 5تا فلاور دارم توی این تانکم نه یه دونه.
جواب خیلی از سوالامم نگرفتم.

عباس ترابیان
Friday 25 May 2012, 07:45 PM
سلام و خیر مقدم به شما

خوب به جمع عاشقان ماهی یا دوستداران ماهی یا نگهدارندگان ماهی خوش اومدین .وقت زیادی نیست که به بلای ماهی ها دچار شدین اما خوب علاقه یه چیز دیگه است .

تقریبا 5 روز پیش من یه آکواریم 80*25*40 خریدم که ماهی (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d9%85%d8%a7%d9%87%db%8c) فلاور (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d9%81%d9%84%d8%a7%d9%88%d8%b1) خریدم.یعنی توی این آکواریم جدیدم فقط ماهی (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d9%85%d8%a7%d9%87%db%8c) فلاور (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d9%81%d9%84%d8%a7%d9%88%d8%b1) دارم

اکواریوم جدیدتون مبارک باشه و عکسشو حتما بارمون بزارید تا ببینیم ولی خوب ماهی فلاور برای شروع ماهی دوستی شاید انتخاب خوبی نباشه .به دلایل زیادی که یکیش اینه که چیزی که از فلاور دیدید یا شنیدید با چیزی که از ماهیتون انتظار دارید شاید خیلی با هم فرق بکنه .

من یه فیلتر بیولوژِک دارم واسشون که توش زغال اکتیو (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d8%b2%d8%ba%d8%a7%d9%84+%d8%a7%da%a9%d8%aa%d b%8c%d9%88)ه و سرامیک و پشم شیشه.
من حدود 10 لیتر آب آکواریمم قبلیمو ریختم توی آکواریم جدیدم برای سیکل ازت (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d8%b3%db%8c%da%a9%d9%84+%d8%a7%d8%b2%d8%aa). به نظر شما چند روزه طی میشه سیکل (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d8%b3%db%8c%da%a9%d9%84)م؟

شما تقریبا یک هشتم حجم تانکتون رو از آب تانک قبلی پر کردین که اگر سیکل شده باشه خوب کمک میکنه که تانک جدیدتون زودتر سیکل بشه اما اینکه بگیم چند روز طول میکشه تا سیکل در تانک جدیدتون هم ایجاد بشه خیلی سخته و به عوامل زیادی بستگی داره از جمله تراکم ماهی ، غذا دهی ، تراکم کلنیهای باکتریایی ، هوادهی و کیفیت فیلتر بیولوژیکی تون و ... . اما خوب نباید کمتر از دو سه هفته طول بکشه اگر الیته از مواد و شرایطی که کلنیهای باکتریایی مفید تانکتون را از بین میبره یا تحت تاثیر منفی قرار میده استفاده نکنین .

من الان ماهی (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d9%85%d8%a7%d9%87%db%8c) فلاور (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d9%81%d9%84%d8%a7%d9%88%d8%b1)م 3سانته تقریبا هنوز رنگم نداره.خواستم ببینم بعضی وقتا بدنش رگه های سیاه میشه.ماله استرسه؟
چی کار کنم درس شه؟ دارو (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%88)ی سوپر ویتامین ریختم اما نمیدونم فیلتر بیولوژِک سوپر ویتامین رو تصفیه میکنه یا نه؟یعنی بی اثرش میکنه و فایده ای نداره؟

برای تغییر رنگش که دوستمون گفتن و به محیط و کیفیت نگهداری شما از ماهی تون بستگی داره.
در رابطه با بی اثر کردن ویتامین هم باید گفت که ذغال اکتیو میتونه تاثیر منفی روی بعضی از عوامل و عناصر ویتامینتون بزاره یعنی به نظرم میتونه در کم کردن تاثیر ویتامین یا لااقل قسمتی از اثرات اون در تانکتون نقش داشته باشه .

سوال سومم در مورد غذا (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d8%ba%d8%b0%d8%a7)ست.من غذا (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d8%ba%d8%b0%d8%a7)ی سی پی بهشون میدم به گفته ی فروشنده که میگفت برای رنگشون خوبه.اما یکم دونه هاش درشته برا دهنشون و به زور میخورن.و گاهی اوقات میگو (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d9%85%db%8c%da%af%d9%88)ی خشک میدم(نه از اون حبه ای ها.از اون میگو (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d9%85%db%8c%da%af%d9%88) ریز ها نمیدونم اسمش چی بود.شکلش مثل میگو (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d9%85%db%8c%da%af%d9%88)ی کوچولو هست).و بعضی موقه کاهو و اسفناج رو آب پز میکنم میدم بهشون.به نظر شما چه طوره؟

هر غذایی که اندازه دهن ماهی باشه و نیازمندیهاش رو باورده کنه برای ماهی خوبه اما بعضی غذا ها خیلی بهتر هستن چون از مواد با کیفیت تری استفاده کردن و اثرات بیشتری روی سلامت و رشد و نمو ماهی و زیبایی اون میزارن که توی تاپیکهای مربوط به ماهی فلاورهورن توسط مدیر این تالار و دوستان بارها از انواع مطلوبش حرف زده شده .

منظورتون از یه فلاور (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d9%81%d9%84%d8%a7%d9%88%d8%b1) خوب چیه؟گرید یعنی چی؟نژاده خوبیه؟
ماله من هورن هست نژادش.خوب الان خیلی کوچیکه سنش یعنی چی سایزش کمه؟خوب بزرگ مگه نمیشه؟

فلاور خوب یعنی فلاوری که از نظر ژنتیکی توانایی بروز صفات خاصی که برای فلاورهای خوب ازشون انتظار داریم را داشته باشن . حتما عکس فلاورهای خوب رو دیدین . این ماهی ها با غذا اینطور نشدن بلکه صفات زنتیکی خاصی داشتن که با غذا به بهترین شکلی جلوه کردن یعنی اگر هر فلاوری را بهش بهترین غذا و مطلوبترین شرایط نگهداری را بدیم نمیشه بگیم که ازش یه فلاور خوب در میاد .گرید هم یعنی خوب و خوبتر یعنی اینکه این بهتره اون کمتر بهتره اون کمتر کمتر بهتره .وقتی میگن گرید خوب یعنی ماهی که صفات ژنتیکی خوب را برای تبدیل شدن به یک ماهی عالی در خودش داره و تنها نیازمند توجه و شرایط خوب و تغذیه عالیه تا بشه یه ماهی استثنایی.

اون مطلبی که دوستمون گفتن برای این بود که بزرگ کردن فلاور خوب مثل ساختن یه خونه با نقشه و مصالح مشخص در دو جاست .اونیکه بستر خوبی داره ساختمون خوب بالا میره و نه کج میشه نه خراب و اونی که بسترش خرابه نه ساختمون درستی بالا میره و نه امکان به ثمر رسیدن هزینه ها برای اتمام کار وجود داره.
مثلا شما اگر یه فلاور خوب بخرید 100 تومن و یه فلاور معمولی بخرید 10 تومن و برای هر دوشون 100 هزارتومن هزینه کنید . اون یکه گرید بالاست یعنی صفات خوبی داره ارزشش میشه 300 تومن و اونی که ناخالصه یا صفات خوب را در خودش جمع نکرده اخرش چیزی در نمیاد و شاید 30 تومن هم ارزش نداشته باشه .

من الان 5تا فلاور (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d9%81%d9%84%d8%a7%d9%88%d8%b1) دارم توی این تانک (http://raazebaghaa.ir/vbglossar.php?do=showentry&item=%d8%aa%d8%a7%d9%86%da%a9)م نه یه دونه.

خوب این کارتون یه خورده مشکله چون 5 تا فلاور رو نمیشه با هم داشت .

جواب خیلی از سوالامم نگرفتم.

شرمنده ، خوب حقیر و سایر دوستانتون تو راز بقا هر چی رو بدونیم جواب میدیم . امیدواریم بقیه سوالات تون رو هم با گردش توی مطالب تالار به دست بیارین .

hossein skh
Saturday 26 May 2012, 11:29 AM
باسلام خدمت شما من تازه به عضویت این سایت در اومدم
اینجور که من متوجه شدم شما یک بیوگرافی کلی از این ماهی میخاهید البته در نگهداری
اول این ماهی یک نوع ماهی هیبریدی و جز ماهیان خاص در اکواریوم محسوب میشه ونگهداری متفاوتی داره
دوم آکواریو م هرچه کوچکتر بشه نیاز به فرد حرفه ای تر وباتجربه تر داره وآکواریوم موردنیاز برای یک فلاور باید دارای حداقل150لیتر اب باشه البته در حالت عادی و استاندار
سوم سیکل اذت که من با فرمایشات دوستمون کاملا موافقم
چهارم فلاور از جمله ماهیهایی که تا بلوغ تغییر رنگ زیادی در اون مشاهده میشه ولی حالتی که شما میگید بیشتر در زمانهایی که استرس میخوره ایجاد میشه و لازم نیست از دارو استفاده کنید فقط چند ساعت اونو به حال خودش بذارید
پنجم دراکواریوم فلاور زیبایی خود فلاور دکور اکواریوم شماست و بهتره از وسایل تزیینی استفاده نکنید چون عادت به جابه جایی لوازم وشن داره بهتره از شن استفاده نکنیدچون فرم فک رو تغییر میده وهمچنین باعث ایجاد زخم در دهان و ابشش ماهی میشه وسیفون راحت تره
ششم میگویی که شما گفتید شریمپ نامداره واز غذاهای متنوعی میشه استفاده کرد مثل1 شریمپ یا ارتمیا یا میگو معمولی 2 سرا فلاور یا مگاهد و... 3 سبزیجات اسفناج هویج نخودفرنگی...ویا غذاهای دست ساز البته برای افزایش بعضی رنگ های خاص مثلا پر رنگ شدن سیاه از غذای اسکار استفاده میشه و...
هفتم گرید ونژاد در اصل معیاری برای طبقه بندی ماهی وقیمت گذاری اون هست ودر کل مهم ارزشی که شما روی اون میذارید وبرای شناسایی وخرید این جور ماهیها بهتره با یک فرد با تجربه مشورت کنید
تمام این مطالب بر اساس تجربه ومقالاتی که مطالعه کردم بوده اگر سوالی هست بپرسید امید وارمبتونم باکمک دوستان به اون پاسخ بدم خوشحال میشم

saeedesk1349
Saturday 26 May 2012, 11:38 AM
سلام دوستان عزیز
اساتید محترم من حدود 50 تا فلاور توی سایز یک بند انگشت خریداری کردم الان سایز اونها به 3 بند انگشت رسیده و از نظر سنی حدود 4 ماهه هستن با وجودی که غذای رنگ و هد بهشون میدم ولی اکثر قریب به اتفاقشون هیچ رنگی نگرفتن و کاپی هم من تا حالا ندیدم از نظر شما اساتید محترم من باید چیکار کنم

farid1992
Saturday 26 May 2012, 03:03 PM
وای من واقعا ممنونم از پیگیریتون دوستان.
باورم نمیشد انقد کامل و جامع جواب سوالامو بگیرم:دی
مرسی مرسی هم از جناب مدیر کل و هم از آقا حسین و دوستان قبلی که اسمشون در خاطرم نیست فک میکنم اسمشون حباب بود.خیلی ممنونم از همتون دوستان.خیلی جواب هاتون کامل بود.
فقط یک سوال من امروز رفتم براشون غذای امگا هد خریدم.به فروشندهه هم که گفتم گفت ماله نور هم میتونه باشه.گفت از ساعت 4 یا 5 عصر مهتابی بذارم رو یا توی اکواریم که انرژِی بگیرن و استرسشون کم بشه ولی من توی بعضی سایت ها خوندم که نور باید ده تا دوازده ساعت روشن باشه یعنی از صب تا عصر خوب هوا روشنه فک میکنم دوازده ساعت میشه خودش.دیگه نیاز هست مهتابی روشن کنیم شبا؟
..
..
و راستی من از پریروز دیدم آب آکواریمم داره سبز میشه سیفون کردیم دیدم آبش زرد رنگه مایل به سبزه.داروی ضد جلبک ریختم درس نشد.ماله چی میتونه باشه؟
ماله غذا؟آخه انقدرم غذا ندادم بهشون که انقدر زرد و سبز شه.
..
..
و اینکه الان دیدم فلاورم از شیشه ی جدا کنندش اومده اینور. هنوز یکم کوچیکن و میتونن رد شن به زور و دم یکیشون ریش ریش شده.خواستم ببینم زدن همدیگرو یا دم خوره گرفتن؟دم یکیشون فقطا.اونم کوتاه نشد فقط ریش ریش شده.یکم حساس شدم روی ماهی فلاورام.خیلی دوس دارم بزرگشون کنم.ببخشید سوالام زیاده و شاید حساسیت به خرج میدم.آخه هزینه زیاد کردم.
..
..
راستی من از کجا بفهمم که استعداد داره فلاورم یا نه؟
با تشکر...

کارتول
Saturday 26 May 2012, 03:30 PM
سلام دوباره
یه سوال دیگه دارم...
مرسی

با سلام
دوست عزیز فلاور با گیاه و هر ماهی دیگری حتی هم نوع خودش سازگاری نداره کلا هر چیزی در آکواریوم باشه از بین میبره حتی گیاه کریپتون . برای نگهداری فلاور از ماسه هم استفاده نمیکنند چون با پوزش اونها رو جابجا میکنه و باعث از بین روفتن نمای آکواریوم و مهم تر بد فرم شدن پوزه پایینی ماهی میشه.وجود ماهی دیگر در آکواریوم باعث عدم رشد هد، رنگ ماهی و.... میشه
باتشکر

کارتول
Saturday 26 May 2012, 03:52 PM
وای من واقعا ممنونم از پیگیریتون دوستان.
باورم نمیشد انقد کامل و جامع جواب سوالامو بگیرم:دی
مرسی مرسی هم از جناب مدیر کل و هم از آقا حسین و دوستان قبلی که اسمشون در خاطرم نیست فک میکنم اسمشون حباب بود.خیلی ممنونم از همتون دوستان.خیلی جواب هاتون کامل بود.
فقط یک سوال من امروز رفتم براشون غذای امگا هد خریدم.به فروشندهه هم که گفتم گفت ماله نور هم میتونه باشه.گفت از ساعت 4 یا 5 عصر مهتابی بذارم رو یا توی اکواریم که انرژِی بگیرن و استرسشون کم بشه ولی من توی بعضی سایت ها خوندم که نور باید ده تا دوازده ساعت روشن باشه یعنی از صب تا عصر خوب هوا روشنه فک میکنم دوازده ساعت میشه خودش.دیگه نیاز هست مهتابی روشن کنیم شبا؟
..
..
و راستی من از پریروز دیدم آب آکواریمم داره سبز میشه سیفون کردیم دیدم آبش زرد رنگه مایل به سبزه.داروی ضد جلبک ریختم درس نشد.ماله چی میتونه باشه؟
ماله غذا؟آخه انقدرم غذا ندادم بهشون که انقدر زرد و سبز شه.
..
..
و اینکه الان دیدم فلاورم از شیشه ی جدا کنندش اومده اینور. هنوز یکم کوچیکن و میتونن رد شن به زور و دم یکیشون ریش ریش شده.خواستم ببینم زدن همدیگرو یا دم خوره گرفتن؟دم یکیشون فقطا.اونم کوتاه نشد فقط ریش ریش شده.یکم حساس شدم روی ماهی فلاورام.خیلی دوس دارم بزرگشون کنم.ببخشید سوالام زیاده و شاید حساسیت به خرج میدم.آخه هزینه زیاد کردم.
..
..
راستی من از کجا بفهمم که استعداد داره فلاورم یا نه؟
با تشکر...

با سلام
رنگ آب میتونه ازطی نشدن سیکل ازت و یا قرارگرفتن تانک درنور مستقیم خورشیدباشه.
هفته ای دو سوم آب تانک رو با آب بدن کلر عوض کنید. مشکل حل میشه.
ماهی فلاور نیازی به نور مستقیم نداره و حتی نور کم باعث کمتر شدن استرس وبهترشدن رنک وهد ماهی میشه و هم باعث بالا بودن کیفیت آب تانک باشه
شما چه ماهیهایی بافلاورتون نگهداری میکنید وبه چه تعدادو اندازه ؟آیا از وسایل تزئینی در آکواریومتون استفاده میکنید.موارد فوق میتونه باعث پارگی دم وباله ماهی بشه.
برای تهیه گرید خوب باید نژاد ماهی روبدونید و از فروشنده قابل اطمینان خرید کنید .
باتشکر٪

farid1992
Saturday 26 May 2012, 07:40 PM
با سلام
رنگ آب میتونه ازطی نشدن سیکل ازت و یا قرارگرفتن تانک درنور مستقیم خورشیدباشه.
هفته ای دو سوم آب تانک رو با آب بدن کلر عوض کنید. مشکل حل میشه.
ماهی فلاور نیازی به نور مستقیم نداره و حتی نور کم باعث کمتر شدن استرس وبهترشدن رنک وهد ماهی میشه و هم باعث بالا بودن کیفیت آب تانک باشه
شما چه ماهیهایی بافلاورتون نگهداری میکنید وبه چه تعدادو اندازه ؟آیا از وسایل تزئینی در آکواریومتون استفاده میکنید.موارد فوق میتونه باعث پارگی دم وباله ماهی بشه.
برای تهیه گرید خوب باید نژاد ماهی روبدونید و از فروشنده قابل اطمینان خرید کنید .
باتشکر٪

میدونید آکواریم من اصلا روبروی نور خورشید نیست و حتی نور غیر مستقیم خورشید هم بهش نمیخوره البته شاید خیلی کم نور غیر مستقیم باشه(به همین خاطر برام عجیب بود که چرا اب سبز شده)
یعنی فلاور نیازی به نور نور زیاد نداره؟؟؟؟البته توی همین سایت نوشته شده که نور برای فلاور مهمه.حالا نمیدونم.
من هیچ وسایل تزیینی ندارم توی تانکم و شن هم ندارم.ماهیم فقط فلاوره.همونا زدنش احتمالا.حالا درست میشه بالش یا دارویی چیزی میخواد؟
فلاور من گفت نژادش هورن هست ولی ازش نپرسیدم چه نوع هورنی هست.
با تشکر

hobab
Saturday 26 May 2012, 07:52 PM
سلام دوستان عزیز
اساتید محترم من حدود 50 تا فلاور توی سایز یک بند انگشت خریداری کردم الان سایز اونها به 3 بند انگشت رسیده و از نظر سنی حدود 4 ماهه هستن با وجودی که غذای رنگ و هد بهشون میدم ولی اکثر قریب به اتفاقشون هیچ رنگی نگرفتن و کاپی هم من تا حالا ندیدم از نظر شما اساتید محترم من باید چیکار کنم

سلام دوست عزیز
جسارت میکنیم با حضور این همه استاد جواب میدیم دوست من/ فلاورایی که خودمون ازجفت میگیریم تقریبا از هر 200تاش یکی شانسی خوب در میان تازه با فرض اینکه نرو ماده نزاد دار باشن نظر بنده حقیر اینه که 3 یا4 تاش که خودشونو نشون دادن جداکنو بقیشونو بده برن رو اونا کار کن شاید یکیشون خوب در بیاد که اونم باید تک و جدا نگه داری کنیش برا رنگش زیاد غصه نخوراون با یه غذا رنگ خوب رو میاد فکرکنم الان وقتشه دیگه اون تعداد خوبارو جدا کنیو....

hossein skh
Sunday 27 May 2012, 08:52 AM
میدونید آکواریم من اصلا روبروی نور خورشید نیست و حتی نور غیر مستقیم خورشید هم بهش نمیخوره البته شاید خیلی کم نور غیر مستقیم باشه(به همین خاطر برام عجیب بود که چرا اب سبز شده)
یعنی فلاور نیازی به نور نور زیاد نداره؟؟؟؟البته توی همین سایت نوشته شده که نور برای فلاور مهمه.حالا نمیدونم.
من هیچ وسایل تزیینی ندارم توی تانکم و شن هم ندارم.ماهیم فقط فلاوره.همونا زدنش احتمالا.حالا درست میشه بالش یا دارویی چیزی میخواد؟
فلاور من گفت نژادش هورن هست ولی ازش نپرسیدم چه نوع هورنی هست.
با تشکر

سلام من هم با نظر دوستان موافقم به نظر من سیفون رو دیر انجام میدی ویا به مقدار کافی آب تعویض نمی شه
نور خیلی مهمه برای فلاور می تونی از روزی 2 ساعت تا روزی 12ساعت نور براش بزاری ولی منظم و زمانی هم که استرس داره از نور استفاده نکن نور برای هد خیلی مهمه
دم ماهیت هم بعد مدتی ترمیم میشه نگران نباش

farid1992
Sunday 27 May 2012, 02:00 PM
سلام من هم با نظر دوستان موافقم به نظر من سیفون رو دیر انجام میدی ویا به مقدار کافی آب تعویض نمی شه
نور خیلی مهمه برای فلاور می تونی از روزی 2 ساعت تا روزی 12ساعت نور براش بزاری ولی منظم و زمانی هم که استرس داره از نور استفاده نکن نور برای هد خیلی مهمه
دم ماهیت هم بعد مدتی ترمیم میشه نگران نباش

خیلی ممنونم از پاسختون.
خوب این نور که از دو تا دوازده ساعت براشون باید بذارم جز ساعات روز هم حساب میشه؟یا به غیر از ساعات روز منظورتونه؟
چون مثلا از 6صبح تا 6 عصر میشه دوازده ساعت.دیگه همین کافیه یعنی یا باید نور بذارم به غیر از این نوره روز.

hossein skh
Sunday 27 May 2012, 03:50 PM
خیلی ممنونم از پاسختون.
خوب این نور که از دو تا دوازده ساعت براشون باید بذارم جز ساعات روز هم حساب میشه؟یا به غیر از ساعات روز منظورتونه؟
چون مثلا از 6صبح تا 6 عصر میشه دوازده ساعت.دیگه همین کافیه یعنی یا باید نور بذارم به غیر از این نوره روز.

این نور باید در طول روز باشه شب رو بزار برای آرامش ماهیت

farid1992
Monday 28 May 2012, 11:46 AM
با تشکر از جواب هاتون.
دوستان یه سوال دارم کلا ماهیایی که تخم میذارن چه جوری باید تخماشونو برداریم؟
اگه تخماشونو از اب آکواریم جدا کنیم بذاریم توی یه ظرف دیگه خراب نمیشه؟
من مثلا ماهی کوی دارم که تا حالا 3 یا 4 بار تخم گذاشته اما یا دیر رسیدم به تخماشون همشو خورده بودن یا ولش کردم به امان خدا.خواستم یه راه حلی چیزی.من کف تانکم باری کوی هام شن و سنگ دارم که همین یکم سختش کرده.

saeedesk1349
Monday 28 May 2012, 12:20 PM
سلام به استاد محترم
خیلی ممنونم از راهنماییتون ، حالا سئوال اینجاس که فلاورها حداکثر تا چند ماهگی به یک شکل قابل قبول می رسند. آیا من حدکثر تا چند وقت دیگه می تونم اونا رو نگه دارم تا به حداکثر رنگ و شگل ظاهری برسن البته باید بگم که جد این فلاورها تریماکو و باکس بودن. باتشکر از شما استاد محترم

hobab
Monday 28 May 2012, 03:35 PM
سلام به استاد محترم
خیلی ممنونم از راهنماییتون ، حالا سئوال اینجاس که فلاورها حداکثر تا چند ماهگی به یک شکل قابل قبول می رسند. آیا من حدکثر تا چند وقت دیگه می تونم اونا رو نگه دارم تا به حداکثر رنگ و شگل ظاهری برسن البته باید بگم که باتشکر از شما استاد محترم

سلام عزیز
با توجه به متن خودت که گفتی الان باید 3 بند انگشت باشند پس تاحالا خوباش خودشونو نشون دادن از اونجا که گفتی جد این فلاورها تریماکو و باکس بودن فکر هد زدنشونو از ذهنت بیرون کن دوست من اگه الان همشو بدی 1دونه نزاد دار بگیری صرفه جویی در وقتت کردی

عباس ترابیان
Monday 28 May 2012, 04:33 PM
با تشکر از جواب هاتون.
دوستان یه سوال دارم کلا ماهیایی که تخم میذارن چه جوری باید تخماشونو برداریم؟
اگه تخماشونو از اب آکواریم جدا کنیم بذاریم توی یه ظرف دیگه خراب نمیشه؟
من مثلا ماهی کوی دارم که تا حالا 3 یا 4 بار تخم گذاشته اما یا دیر رسیدم به تخماشون همشو خورده بودن یا ولش کردم به امان خدا.خواستم یه راه حلی چیزی.من کف تانکم باری کوی هام شن و سنگ دارم که همین یکم سختش کرده.

سلام
بسته به اینکه چه جور ماهی داشته باشین نوع دریافت و حفظ تخمهاشون میتونه فرق بکنه .
بعضی ماهی ها توی آب تخمهاشونو رها میکنن ، بعضی روی سنگ یا بستر میریزن و بعضی روی گیاه یا زیر برگ گیاه تخم میذارن و بعضی ها هم خدا به دور کنه بیرون از آب تخمهاشونو میریزن .
در ماهیهای معمول آکواریومی معمولا یه بستر صاف قابل برداشتن مثل سنگ یا بطری یا کوزه یا مواد مشابه در اختیار ماهی میذارن و بعد از اینکه ماهی تخم کرد میتونن به راحتی اونا رو از تانک خارج کنن.
بعضی ماهی ها هم که تخمهاشونو رها میکنن و اونا روی بستر یا هر چیزی که در دسترس باشه میشینه و به اون میچسبه مثل ماهی کوی که فرمودین . برای اینکه ماهی کوی تخمهاشو نخوره باید یا زیر تانکشون توری باشه یا بستر گیاهی که تخمها برن لاش و یا اینکه در سطح و میان تانکتون گیاهان شناور باشه که تخمهایی که بهش چسبیدن را با گیاه برداشته و به مخزن مناسب دیگری انتقال بدین .

متناسب با امکانات و شرایط تون راه های بسیاری برای حفظ تخمها وجود داره که میتونید خودتون به راحتی تعدادیشون را شناسایی کنین.

با احترام
ترابیان

farid1992
Tuesday 29 May 2012, 10:01 AM
خیلی ممنونم جناب ترابیان عزیز.
من رفتم امروز توی یه مغازه که فلاور داشت عکس فلاورمو نشونشون دادم و گفت فلاورت ایرانیه البته عکسش رو گوشیم بود.بعد رفتم سراغ همون که ازش فلاور خریدم گفتم یه فلاور ندارین که ایرانی نباشه و اینا؟خلاصه گفت همونایی که بردی ایرانی نیست که.بزرگ شدشو بهم نشو داد.گفت نژادشون اینا زد زد هست.
خلاصه ابروم رفت جلوش:دی
بهم کلی تخفیفم داده بود:دی
آخه نه که رنگ نیمدن هنوز منم شک کرده بودم یعنی خیلی خیلی کم دور بدنشون قرمز میشه اونم بعضی وقتا.موندم حالا....

farid1992
Thursday 31 May 2012, 02:59 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز.می خواستم بپرسم که آیا فلاور هم دمخوره میگیره یا نه؟
چون 5تا فلاورم دماشون یکم داره پاره میشه و کوتاه.چه جوری بفهمم؟
از فروشنده پرسیدم گفت دم خوره فلاور کم میگیره بعید میدونست.حالا خواستم ببینم نظر شما چیه؟
و اینکه چه کار کنم برای درمانش؟
با توجه به اینکه فلاورام بینشون شیشه جدا کننده هست و نمیتونن پیش هم بیان.

عباس ترابیان
Thursday 31 May 2012, 05:59 PM
سلام
اول به بهبود کیفیت ابتون توجه کنید .
برای دمخوره هم میتونید از داروهای متداول استفاده کنید .

سری هم به این تاپیک بزنید

[/URL]
[URL="http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=504"]پوسيدگي باله(و دم) در ماهی های زینتی آکواریومی Bacterial Fin Rot and Tail Rot (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=192#)

habiby.kordestan
Wednesday 5 December 2012, 11:41 AM
سلام دوستان ميخواستم بپرسم چه غذاهايي براي هد ماهي فلاور باكس مناسبه و آيا رشد هد فقط به غذا و شرايط نگهداري مربوط ميشه لطفا جواب كامل و روشني ارسال كنيد . با تشكر

habiby.kordestan
Wednesday 5 December 2012, 07:38 PM
سلام مجدد . دوباره يه سوال داشتم :
در اصل جفت گيري فلاورها به چه صورت است . فلاورهاي من جفت گيري به صورت لب به لب داشتن ولي نمي دونم كه جفت گيري بود يا با هم جدال كردند

habiby.kordestan
Thursday 6 December 2012, 05:50 PM
سلام دوستان هر چند سوالهاي قبليم كسي بهش جواب نداد ولي مي خواستم نظرتون در مورد سويا به عنوان تغذيه ي پروتئيني براي فلاورها چيه ؟

shellman_2008
Thursday 6 December 2012, 08:08 PM
سلام دوستان هر چند سوالهاي قبليم كسي بهش جواب نداد ولي مي خواستم نظرتون در مورد سويا به عنوان تغذيه ي پروتئيني براي فلاورها چيه ؟

دوست عزیز
مصرف مواد گیاهی برای فلاور بخاطر فیبر موجود در این مواد توصیه نمیشه دلیلش هم ضعف سیسم گوارشی این ماهی هستش

habiby.kordestan
Friday 7 December 2012, 12:40 AM
متشكرم از shellman 2008 كارشناس تالار سيكليدها به خاطر جواب مفيدي كه به من دادن اگه زحمت نيست يه نژاد خوب فلاور باكس به من معرفي كن و نحوه تشخيصش و در مورد نحوه جفتگيريشون يه توضيح مختصري بهم بديد لطفا با تشكر .

terror
Friday 7 December 2012, 05:58 AM
سلام مجدد . دوباره يه سوال داشتم :
در اصل جفت گيري فلاورها به چه صورت است . فلاورهاي من جفت گيري به صورت لب به لب داشتن ولي نمي دونم كه جفت گيري بود يا با هم جدال كردند
سلام و خیر مقدم به دوست خوبم ببینید دوست من ابتدا باید شما از نر و ماده بودن فلاورهاتون مطمئن باشید سپس اونها رو درون یک آکواریوم مجزا انتقال دهید و بین اونها رو با یک تکه شیشه جدا کنید و ماهیهای مولد را با غذاهای مقوی از جمله دل گاو ماهی زنده تغذیه کنید پس از یک تا دو هفته با قرار دادن یک تکه سنگ شیشه را از بین آنها بر دارید اگر بین آنها زد و خورد شدیدی صورت گرفت که باز شیشه را بین آنها قرار دهید اگر نه با هم صلح بودند بهشون وقت بدید تا تخمریزی کنند اینکه شما می فرمایید لب تو لب میشن این نشانه جفت خوردن نیست چون معمولاماهیها هنگام نزاع و نشان دادن قدرت به هم لب تو لب می شن من نمی گم که نر و ماده نیستن چون نر و ماده هم می تونن این رفتار رو داشته باشن ولی برای زور نمایی به هم

habiby.kordestan
Saturday 8 December 2012, 10:36 AM
سپاسگذارم از دوست عزيز ( terror ) براي پاسخ مفيدي كه بهم دادن

farshid00
Saturday 8 December 2012, 11:57 AM
سلام.

میخواستم بدونم اب فلاور رو باید کی به کی عوض کرد؟

shellman_2008
Saturday 8 December 2012, 04:24 PM
سلام.

میخواستم بدونم اب فلاور رو باید کی به کی عوض کرد؟

در صورت داشتن سیفون منظم هفتگی نیازی به تعوض کلی اب نیست دوست عزیز

habiby.kordestan
Wednesday 19 December 2012, 06:41 PM
سلام به دوستان خوبم
اگه ممكنه يه راهنمايي كنيد در مورد تغذيه مناسب براي رشد هد ماهي فلاور باكس. ميگوي خشك بهش دادم خوب بوده آيا غذاهاي ديگه اي هستند كه فقط روي هد ماهي تاثير بذارند و مطلب ديگه اينكه چه غذاهايي براي رنگ ماهي بهش بدم البطه با رعايت كردن شراط خوب محيط اكواريوم . ( ميگو رو همراه با غذايي به اسم sun red blue بهش ميدم ) راهنمايي كنيد لطفا .

///

سلام به دوست خوبم shellman_2008 كه روي خط هستي يه سوال داشتم خدمدتون؟

///

ماهي فلاورم بعد از يه مريضي عفونت روده كه درمان شد نقشهاي روي بدنش (رنگهاي سياه)پراكنده شدند و خالهاي روي بدنش نمونده ميشه دوباره نقشهاي روي بدنش رو برگردوند ؟ و يه سوال ديگه اكثر ويتامينها كه براي رشد ماهيها و رنگدانه ها فلفل قرمز - هويج و..... يا جگر گوسفند يا جگر مرغ براي رشد ماهي ميشه براي فلاورها استفاده كرد؟ با تشكر

shellman_2008
Sunday 23 December 2012, 09:34 AM
ماهي فلاورم بعد از يه مريضي عفونت روده كه درمان شد نقشهاي روي بدنش (رنگهاي سياه)پراكنده شدند و خالهاي روي بدنش نمونده ميشه دوباره نقشهاي روي بدنش رو برگردوند ؟ و يه سوال ديگه اكثر ويتامينها كه براي رشد ماهيها و رنگدانه ها فلفل قرمز - هويج و..... يا جگر گوسفند يا جگر مرغ براي رشد ماهي ميشه براي فلاورها استفاده كرد؟ با تشكر

عکس بزار دوست عزیز
دو مرود مواد که فرمودید هر کدوم به شکل برای دستگاه گوارش این ماهی ایجاد مشکل می کنند بتر از غذاهای شرکتی استفاده کنید

habiby.kordestan
Sunday 23 December 2012, 05:16 PM
از شما تشكر ميكنم دوست عزيز shelman_2008 كارشناس محترم تالار من حتما يه عكس واضح از ماهيم رو ميزارم ولي اگه ممكنه چندتا از غذاهايي كه براي رنگ و هد ماهي مفيده و سريع جواب ميده رو نام ببري با سپاس .

habiby.kordestan
Sunday 23 December 2012, 09:19 PM
سلام به دوست عزيز shellman_2008 اين عكس عكس همون ماهي هستش كه در موردش سوال كردم لطفا نظرتون رو در اسرع وقت واسم ارسال كنيد با تشكر .

shellman_2008
Monday 24 December 2012, 05:05 PM
سلام به دوست عزيز shellman_2008 اين عكس عكس همون ماهي هستش كه در موردش سوال كردم لطفا نظرتون رو در اسرع وقت واسم ارسال كنيد با تشكر .
این ماهی یه گلد دوست عزیز
مثل قبل نمیشه
هدش که هیچ ولی برای رنگش از اور رد استفاده

habiby.kordestan
Monday 24 December 2012, 05:48 PM
لام ه دوست خوبم shellman_2008 ببخشيد ولي منظورتون از گلد چيه و اين ماهي هدش رشد خوبي نداره ؟
و آيا ارزش داره كه براش هزينه كنم يا ردش كنم بره ممنون ميشم كه جواب مفصلي برام ارسال كنيد . با سپاس فراوان

shellman_2008
Tuesday 25 December 2012, 07:25 AM
لام ه دوست خوبم shellman_2008 ببخشيد ولي منظورتون از گلد چيه و اين ماهي هدش رشد خوبي نداره ؟
و آيا ارزش داره كه براش هزينه كنم يا ردش كنم بره ممنون ميشم كه جواب مفصلي برام ارسال كنيد . با سپاس فراوان

بعضی از فلاور ها بخاطر مسائل ارثی و ژنتیکی تغییر رنگ پیدا می کنند این تغییر رنگ اکثر اوقات رنگ زرد هستش و درصدی هم ترکیب رنگ زرد و قرمز و بعضی ها هم قرمز
تو موتور های جستجو golden baseرو سرچ کنید کلی عکس و سایت در این زمینه پیدا می کنید
فلاوری که استعداد هد داشته باشه بدون غذاهای مخصوص هدش بالا میاد منظور از بالا اومد هد برجستگی نیست هد بصورت کامل رشد می کنه وقتی همچین ماهی داشتی اون موقع باید بری سراغ غذاهای مخصوص برای تقویت پیبشتر هد
این که ارزش نگهداری رو داره یا نه بستگی به علاقه شما داره

habiby.kordestan
Tuesday 25 December 2012, 01:14 PM
با تشكر فراوان از دوست عزيز shellman_2008 كارشناس محترم تالار .

shellman_2008
Tuesday 25 December 2012, 01:36 PM
با تشكر فراوان از دوست عزيز shellman_2008 كارشناس محترم تالار .

برای تشکر لطفا از گزینه تشکر که زیر هر پست هست استفاده کنید

aliarminy
Wednesday 23 January 2013, 07:52 AM
با سلام
من یک فلاور دیروز خریدم نمی دونم از چه نزادی است میخواستم ببینم ارزش خرج کردن دار یا نه

shellman_2008
Wednesday 23 January 2013, 09:46 AM
با سلام
من یک فلاور دیروز خریدم نمی دونم از چه نزادی است میخواستم ببینم ارزش خرج کردن دار یا نه

اگه ماده ارزش نگهداری رو داشت
این فلاور بجز زنگ هیچ استعداد دیگه ای نداره
کاش ماده بود

aliarminy
Wednesday 23 January 2013, 01:00 PM
با سلام
shellmanعزيز آيا منظورتان اين كه هد اين ماهي بزرگ نمي شه چون خيلي ازش خوشم آمده وميخوام شانسم امتحان كنم

shellman_2008
Wednesday 23 January 2013, 09:54 PM
با سلام
shellmanعزيز آيا منظورتان اين كه هد اين ماهي بزرگ نمي شه چون خيلي ازش خوشم آمده وميخوام شانسم امتحان كنم

هد بزرگ نمیشه
پوزه ش بلند
بدنش کشیده است
خالهاش هم مرتب نیست

aliarminy
Friday 1 February 2013, 04:55 PM
با تشکر از دوستان میخواستم بپرسم در تبریز کجا میشه فلاور هورن کوچک اما نژاد خوب گیر آورد

amirreza2
Monday 27 January 2014, 08:36 AM
با سلام خدمت اساتید عزیز .من داخل یک تانک یک ونیم متری یه جفت فلاور که از هم جدایند دارم بعد از مدتی تنبلی ودیر سیفون کردن ماهی ماده دچار نقطه هایی سفید به اندازه دو سه میلیمتر بر روی بدن شد درجه اب رابالا برده.نمک وتتراسیکلین 250 میلی یک کپسول اضافه کردم وروز بعدداروی contra spot tetra اضافه کردم (ادم ناشی )ماده خوب نشد وفلاور نر هم یک جوش روی صورت نزدیک به هد در اورده .لطفا کمک کنید .اورژانسی تشکر

best
Monday 27 January 2014, 08:54 AM
سلام
شاید مقدار مناسب دارو استفاده نکردید.
تتراسیکلین که خیلی کم استفاده کرده بودید. داروی تترا را یه اندازه دستورش استفاده کردید و جواب نگرفتید؟

amirreza2
Tuesday 28 January 2014, 11:55 AM
سلام
شاید مقدار مناسب دارو استفاده نکردید.
تتراسیکلین که خیلی کم استفاده کرده بودید. داروی تترا را یه اندازه دستورش استفاده کردید و جواب نگرفتید؟

سلام دوست عزیز .حالا که خوب نگاه کردم دیدم که داروی تترا کمتر از دوزش استفاده کردم علتش هم نداشتن تانک قرنطینه (ترسیدم .بیشتر بریزم ).بنظر شما با استفاده دز درست تترا درمان میشن . درضمن جوش صورت فلاور نر خالی شده ومثل یک سوراخ شده .بنضر شما اسم بیماری چیه ومقدار استفاده تتراسیکلین برای 100 لیتر چقدره .از توجه شما ممنون

best
Tuesday 28 January 2014, 04:55 PM
سلام

اگر میتونید از ماهیتون عکس بزارید
تتراسیکلین باید 2 تا کپسول 500 میلی را توی 100 لیتر اب بریزید .
داروی تترام خیلی خوبه و حتما اگر اونجور که میگه استفاده بشه اثر میکنه .

amirreza2
Tuesday 28 January 2014, 10:17 PM
سلام

اگر میتونید از ماهیتون عکس بزارید
تتراسیکلین باید 2 تا کپسول 500 میلی را توی 100 لیتر اب بریزید .
داروی تترام خیلی خوبه و حتما اگر اونجور که میگه استفاده بشه اثر میکنه .

سلام .دوست عزیز از راهنماییت تشکر می کنم

تترا لوهان
Sunday 23 March 2014, 08:06 PM
سلام از كجا بايد بفهميم فلاورمون استعداد هدزدن داره يا رنگ ممنون ميشم راهنمايي كنيد

shark
Monday 24 March 2014, 09:10 AM
سلام

فلاوری که استعداد هد زدن داره از اندازه خیلی کوچیک هم هد داره و باید شکل بدن و فرم هدش متناسب باشه. شاید نتونیم از رنگ بدن به هد زدن یا نزدنش پی ببریم اما فرم هدی که از ابتدا زده به نظرم میتونه کمک کنه به استعدادش تا حدودی پی ببریم. اگر فقط یه خورده برامده هست یعنی زیاد هد نمیزنه اما اگر از اول به شکل گرد و برجسته باشه حتی کوچیک باشه به نظر میرسه هد بهتری میزنه. البته نژاد خیلی مهم هست که معمولا نژاد خالص کمتر عرضه میشه.

flower horen
Sunday 14 September 2014, 10:27 AM
برای از بین بردن استرس در فلاور باید چه کار کرد چون فلاورم وقتی می رم سمتش استرس می گیره

best
Sunday 14 September 2014, 10:33 PM
سلام
یک مقدار باید وقت بیشتری را با ماهی تون سپری کنید

flower horen
Monday 15 September 2014, 11:55 AM
چه قدر مثلا چند. دقیقه در روز ?

عباس ترابیان
Monday 15 September 2014, 11:00 PM
سلام

ماهی وقتی توی محیط کوچیکی مثل آکواریوم باشه خود بخود تحت فشار و استرس هست و این شرایطی که براش اماده میکنیم تعیین کننده هست تا بتونه احساس امنیت و راحتی بیشتری داشته باشه.

اگر ماهی غذای خوبی داشته باشه و خوب غذا بخوره طبعا تا حدود زیادی احساس امنیت و ارامش پیدا میکنه.
ترکیب غذا ها هم روی حفظ شادابی و سلامت ماهی اثر مستقیم دارند و اگر ویتامینها و مواد معدنی ماهی در غذاش کم باشه دچار مشکلات مختلف و از جمله استرس میشه.
در پرورش ماهی از ویتامین c برای کاهش استرس ماهی استفاده میشه و در اکواریوم هم میتونیم از مولتی ویتامینها یا برگهای گیاه بادام هندی یا بلک واتر که برای خیلی از ماهی ها ارامش بخشه استفاده کنیم.

بنابر این علل ایجاد استرس خیلی زیاده و اگر بخواهیم بهشون بپردازیم خیلی به درازا میکشه اما در مورد ماهی فلاور :

اگر ماهی فلاور تانکش کوچیک نباشه و کیفیت ابش خوب باشه و شدت نور تانک خیلی زیاد نباشه و در محل پر تردد نباشه یا یه وروجکی اذیتش نکنه ، معمولا احساس راحتی میکنه و خیلی زود با صاحبش انس میگیره.
ماهی که میترسه باید بهش فرصت بدیم تا با ما عادت کنه . وقتی میخواهیم بهش غذا بدیم کمی با ارامش با ماهی برخورد کنیم و مدتی قبل و بعد از غذا دهی کنارش بشینیم و در طول روز هم اگر فرصتی بود در کنار ماهی باشیم تا به حضور و وجود ما عادت کنه.
بیشتر از اینکه چند دقیقه در نظر بگیریم بهتره اینطور بگیم که چطور با ماهی برخورد کنیم.
ماهی محبت و دوستی و ارامش را از رفتارمون درک میکنه و خیلی زود خودش را با ما تطبیق میده.
یکی ا زدوستان یک دیسکس بزرگ برام اورده بود که نگهش دارم و به نظر میرسید مشکل کیسه شنا داشت و همیشه عمودی وای میستاد و خیلی ترسو و خجالتی بود. ظرف یکی دو ماهی که گذشت و سعی در رفتار محبت امیز و ارام با ماهی داشتم جوری شد که الان خیلی با من راحته و از دستم غذا میگیره.از دیگران هم خیلی کمتر میترسه و اون حالت ایستادن عمودی را هم خیلی کمتر نشون میده .

فلاور هم ماهی خیلی باهوشیه و اگر کمی توی غذا دادن باهاش دوستی کنید خیلی زود بهتون عادت میکنه و ترسش میریزه.اول غذا را به راحتی در اختیارش بزارید و بعد کم کم اونو به خودتون عادت بدید .