PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب ماهي براي راه اندازي يك آكواريوم از سيچلايدها

سیلوردالر
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۸۷, ۲۲:۴۹
من دلم ميخواد كه يه آكواريوم از سيچلايدهاي مقاوم و خوشگل داشته باشم . ماهي مناسب براي يه همچي آكواريومي چيه ؟
ممنون

عباس ترابیان
سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۸۷, ۱۸:۴۳
با سلام

برای انتخاب درست ماهیان یک آکواریوم ، به نکات زیادی باید توجه داشت که شاید از بین آنها بتوان به موارد زیر اشاره کرد.

1 - اندازه آکواریوم ما چقدر است .

بعضی گونه ها از جثه بزرگتری برخوردار بوده و طبعا از فضای زیستی بیشتری باید برخوردار باشند. و بعضی بسیار کوچک بوده و در آکواریومی به نسبت کوچک قابل نگهداری است.

2 - چه تجهیزاتی در اختیار داریم .

برای نگهداری بعضی ماهیها نیاز به آبی یا خصوصیات فیریکو شیمیایی خاص داریم که لزوما کاربرد تجهیزات مربوطه باید در نظر گرفته شود.

3 - چه ماهیانی در دسترس هستند .

بسته به اینکه در کجا هستیم ، به بعضی از گونه ها دسترسی بیشتر و بهتری داریم. به این نکته باید توجه داشت که به طور معمول ، گونه ای برای نگهداری انتخاب شود که در صورت از بین رفتن امکان جایگزینیش باشد .

4 - چه ماهیانی با یکدیگر قابل نگهداری می باشند.

تعدادی از ماهیها با یکدیگر سازگار بوده و تعدادی را نمیتوان با گونه های دیگر نگهداری کرد. بنابر این قبل از خرید هر ماهی باید به سازگاری آن با ماهیان دیگر مورد نظرمان توجه داشته و بررسی لازم را انجام داده باشیم .

5 - سختی و آسانی نگهداری ماهیان مختلف به چه صورت است.

بعضی گونه ها نیاز به غذا ی خاص یا مراقبتهای ویژه دارند و بعضی ماهیها سخت گیر نبوده و با شرایط و توانائیهای ما متناسب تر هستند.

6 - چه ماهیانی ترکیب دل انگیزی برای ما بوجود می آورند .

بسته به سلیقه و نظر ما ، انتخاب نوع ماهی بسیار متفاوت میتواند باشد. بعضی افراد ماهیان بزرگ و پر ابهت را دوست دارند و بعضی ماهیان ظریف و زیبا را .
7 - روحیه ما چطور است .

تعدادی از ماهیان وحشی و مهاجم یا شکارچی بوده و برای تغذیه آنها باید از ماهیان زنده دیگر استقاده کرد که شاید با طبع لطیف تعدادی از ما سازگار نباشد و تعدادی از ماهیان بسیار آرام و گروه پذیرند و با غذاهای معمول به خوبی تغذیه و نگهداری میشوند.

8 - منظورمان از انتخاب ماهیان چیست ؟

اگر میخواهیم برای لذت تماشای ماهیان به ایجاد یک محیط آبی در خانه بپردازیم که میتوانیم گروهی از ماهیان سازگار باهم را در آکواریوم خود جای دهیم و از زندگیشان لذت ببریم ولی اگر بخواهیم نسبت به پرورش یا تکثیر گونه ای خاص مبادرت کنیم باید به نیازمندیها و شرایط خاص آن گونه توجه و آن را فراهم کنیم .

9 - محل قرار گیری آکواریوم چه شرایطی دارد ؟

توجه به محل جانمایی آکواریوم در خانه و نیز مقدار نوری که به آن میرسد یا امکان دسترسی و عملیات در آن ، باید در انتخاب ماهی مورد نظر مد توجه قرار گیرد.

موارد فوق چیزی بود که به ذهن بنده رسید.

با احترام
ترابیان

alireza kamali
دوشنبه ۰۹ اردیبهشت ۸۷, ۱۰:۳۰
با سلام و ضمن تشكر از دوست عزيزم آقاي ترابيان
دوست گرامي
حقير با توجه به درخواست جنابعالي سيكليدهاي (سيچلايد)آفريقائي را توصيه مينمايم .
زيرا :
1- بسيار متنوع در گونه ها ميباشند
2- تنوع زيادي در رنگ آميزي بدن داشته و اكثرا داراي رنگ هاي درخشاني هستند
3- بسيار مقاوم در مقابل انواع بيماريها عمومي و شرايط و تغييرات فاكتور هاي آب ميباشند
4- قابليت نگهداري از آنها به صورت گروهي وجود دارد
5- داراي جنب و جوش و تحرك زيادي ميباشند
و مزاياي ديگر كه انشا الله خودتان تجربه خواهيد كرد.
موفق باشيد.
كمالي

Mehdi Nasehi
پنجشنبه ۱۳ تیر ۸۷, ۱۴:۰۸
منم با نظر جناب کمالی موافقم
از جمله ماهیانی هستند که هیچ وقت از شون خسته نمیشی

fofo
پنجشنبه ۱۳ تیر ۸۷, ۱۸:۵۰
من دلم ميخواد كه يه آكواريوم از سيچلايدهاي مقاوم و خوشگل داشته باشم . ماهي مناسب براي يه همچي آكواريومي چيه ؟
ممنون

در پاسخ به شما بايد بگويم كه شما مي توانيد از انواع بارش هاي رنگي (سيكليده)استفاده كنيد بخصوص سيكليده هاي افريقايي(اوراتوس،بريكادري فورونتوسا،مارمالاد سيچلايد،نياسا و...)ودليل اين انتخاب تنوع رنگي فراوان ،تغذيه اسان ،توليدمثل راحت و قدرت تحمل در كمبود اكسيژن و.... .:d:

parret
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۸۷, ۰۹:۲۲
سلام مي خواستم مطالبي در مورد پرت ها بدانم با تشکر

عباس ترابیان
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۸۷, ۱۰:۴۰
ضمن سلام و خير مقدم به شما دوست عزيز

در اين آدرس http://www.raazebaghaa.com/showthread.php?t=718

مطالبي در رابطه با ماهي مورد نظر شما وجود دارد. در صورتي كه مطلب خاصي مد نظرتان است در تاپيك نامبرده بفرماييد تا دوستان بتوانند همفكري كنند.

با احترام

tassoti
شنبه ۳۱ مرداد ۸۸, ۲۲:۳۷
سلام

میشه یه ترکیب از سیچیلاید های آمریکایی بهم معرفی کنین که این ماهی ها هم باهاشون سازگار باشن .

دهان آتشی
افرا
پروکسیموس

پرت
شنبه ۲۹ خرداد ۸۹, ۱۴:۱۵
دوستان با اسکار و پرت و فلاور چه ماهی هایی سازگارند؟

best
شنبه ۲۹ خرداد ۸۹, ۱۶:۰۴
سلام
سیچلاید های افریقایی را میتوانید با ماهی های نامبرده نگهدارید. درضمن میتوانید دالر بزرگ ، پوزه میمونی و ماهی های دیگری را نیز نگهداری کنید .

swing
یکشنبه ۳۰ خرداد ۸۹, ۰۷:۴۹
دوستان با اسکار و پرت و فلاور چه ماهی هایی سازگارند؟

سلام
اول اینکه با فهرست پیشنهادی دوستمون موافق نیستم. نیازهای سیچلایدهای آفریقایی و امریکایی یکی نیست.
فلاور را هم تنها نگهداری نمایید.
اسکار و پرت، در صورت وجود فضای کافی، می توانند با سیار سیچلایدهای آمریکایی بزرگ مانند گرین ترور، سوروم و پروکسیموس(در سایزهای نزدیک به هم) نگهداری شوند.

پرت
یکشنبه ۳۰ خرداد ۸۹, ۰۸:۰۳
با تشکر فلاور که دیگه ندارم

ولی با اسکار و پرت ؟

سورم رو با اطمینان نگهداری میکنم با تشکر.

hossein_usb
یکشنبه ۳۰ خرداد ۸۹, ۰۸:۱۱
با تشکر فلاور که دیگه ندارم

ولی با اسکار و پرت ؟

سورم رو با اطمینان نگهداری میکنم با تشکر.
اينها همگي به ابعاد تانكتون بستگي داره دوست عزيز.
ابعاد تانكتون رو ذكر كنين.شايد تانك شما واسه 2 تا اسكارم كوچيك باشه...
موفق باشين

پرت
سه شنبه ۱۵ تیر ۸۹, ۱۶:۱۹
دوستان تصمیم عوض شد و اسکار ها رو رد کردم الا فقط افریقایی با پرت نگه داری میکنم.

smilodon
سه شنبه ۱۵ تیر ۸۹, ۱۹:۰۴
دوستان تصمیم عوض شد و اسکار ها رو رد کردم الا فقط افریقایی با پرت نگه داری میکنم.

سلام

آقا اگه می خوای آفریقایی نگهداری بهتره فقط آفریقایی نگه داری. دیگه پرت رو بی خیال شو.

ممنون

نوری
سه شنبه ۰۸ فروردین ۹۱, ۰۹:۳۳
سلام
دوستان برای راه اندازی یک تانک 500 لیتری سیکلید افریقایی نیاز به همفکری دارم .
ترجیحا می خوام ماهیانش چنین شرایطی داشته
خوش رنگ - اندازه متوسط تا بزرگ - خیلی وحشی نباشند - سازگار با هم باشند - طیف رنگشون زیاد شبیه نباشد مثلا همه به رنگ آبی نزنند . در بازار داخلی موجود باشند . از نظر مولفه آب ( مخصوصا پهاش ) و تزئینات داخلی ( سنگ - مرجان ) سازگاری داشته باشند .
از فرانتوزا خوشم میاد . ( اسم این ماهی را من آخرش هم یاد نگرفتم !)
من دیسکس نگهداری کردم و با اصول اولیه آکواریوم آشنا هستم .
قیمت ماهی ها زیاد مهم نیست . ( از دیسکس گرونتر در میاد ؟)
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید .

ali sden
سه شنبه ۱۶ خرداد ۹۱, ۱۴:۵۲
فرونتوزا و انواع اوراتوس

42d3e78f26a4b20d412==