PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی از دوستان

الهام1389
Wednesday 30 March 16, 14:47
سلام ببخشید من در جایی خوندم شفلرا از طریق خواباندن ساقه زیاد میشه من هم یه شفلرا ده ساله دارم که خیلی شاخه هاش بلند و بد فرم شدن من هم قسمتی از چندتا از شاخه هاش رو خوابوندم زیر خاک و سرشاخه های برگ دارشون رو بیرون گذاشتم.حالا چند روز گذشته و من نگرانم کارم اشتباه باشه و شاحه ها بپوسه و کل گیاهم نابود بشه لطفا من رو هرچه زودتر راهنمایی کنید.ممنونم دوستان.

عباس ترابیان
Thursday 31 March 16, 09:10
سلام
به راز بقا خوش اومدید

در رابطه با فرمایشتون تا جایی که اطلاع دارم :
گیاه شفلرا به دو روش قلمه و بذر تکثیر میشه که روش قلمه زدن در زمان مناسب معمولتر و راحت تره .
در مورد روش خواباندن که فرمودید باید عرض کنم به روشی میشه ساقه های گیاه را برگدار کرد و از اونها گیاه جدیدی به وجود اورد اما به نظر میرسه فرو کردن ساقه در خاک زیاد مناسب نباشه چون این گیاه به عوامل قارچی حساس هست .
روش ریشه دار کردن ساقه های گیاه با استفاده از روش هایی مثل استفاده از خزه و ایجاد شرایط مناسب ریشه دار شدن ساقه در خارج از خاک معمول تر هست که هم احتمال موفقیت بیشتری داشته و هم احتمال آسیب به گیاه کمتر هست که اگر لازم بدونید میتونم اطلاعات بیشتری در این خصوص را عرض کنم اما روشی هست که کمی به مهارت و دقت احتیاج داره.
به نظر میرسه تهیه قلمه ا زگیاه براتون راحت تر باشه که با سرچی توی نت میتونید منابع خوبی در این خصوص پیدا کنید.

با احترام
ترابیان