PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صحنه هایی از کشتار فجیع یک خرس مادر به همراه دو توله کوچکش در سمیرم + فیلم


Neda Ariania
Tuesday 13 September 2011, 12:59 AM
سلام

http://raazebaghaa.ir/images/icons/icon4.gif این پست حاوی فیلمی بسیار دلخراش و تکان دهنده از صحنه شکار یک خرس مادر به همراه دو توله اش در منطقه ونک شهرستان سمیرم از استان اصفهان است. لطفاً در صورتیکه دیدن چنین صحنه هایی در توان شما نیست، از دانلود فیلم جداً خودداری کنید.

در این فیلم جانیان خرس مادر را کشته و شکم توله ها را نیز پاره کرده و خودشان اقدام به فیلمبرداری از این صحنه دلخراش نموده اند. در تمام لحظات فیلمبرداری هنوز توله ها زنده و در حال جان دادن هستند. شما می بینید که چگونه یکی از توله ها ناله کنان با شکم پاره، خود را به سمت مادرش می کشاند و ...

مشخصات فرد جانی توسط مطلعین محلی مشخص شده است. با ارسال اطلاعات به دادستانی استان اصفهان و پیگیری ماجرا توسط انجمن حمایت از حیوانات، اکنون گروهی از سوی دادستان استان اصفهان مسئول رسيدگي به این پرونده شده اند. انجمن حمایت از حیوانات تا کسب اطمینان از دستگیری و مجازات خاطیان، پرونده این جنایت را پیگیری خواهد کرد.

دوستان عزیز، از بیان نظراتتان دریغ نکنید چرا که لینک این مطلب (به نشانه اعتراض) برای مراجع رسیدگی کننده ارسال خواهد شد.


لينك دانلود >> کشتار فجیع یک خرس مادر به همراه دو توله کوچکش (http://raazebaghaa.ir/downloads.php?do=file&id=54) << لينك دانلود


متشکرم

Artas
Tuesday 13 September 2011, 01:35 AM
سلام!!!
به خدا الان که دارم اینو میگم اشک تو چشمام جمع شده ودستام میلرزه.
یعنی خدالعنتشون کنه هر بلایی سرشون بیاد حقشونه من که بااین فیلم خیلی حالم بد شد حالا موندم تاصبح چجوری برم بخوابم.:smilies (26):
تاحالابزرگترین جنایتم کشتن مگس وپشه بود ووقتی یکی از ماهیام میبینم داره جون میده به جون خودم راحتش میکنم که زجر نکشه ولی ایناتازه خوش حالم بودند که همیچین طفل معصومایی رودارن اذیت میکنند.
باید به اشد مجازت برسند اینجور انسان های پست وکثیف.آبروی هرچی آدم وآدمیته رو بردن اینا!
تاوقتی این جور آدمها رو کسی آدم نکنه همینجور ادامه پیدا میکنه وهر چی حیوان زبون بسته هست به دم تیغ میرن.
چجوری میتونند لحظاتی که یه بچه خرس کنار مادرش داره جون میده وبرای خودش ومادرش کاری نمیتونه بکنه تماشا کنندیاحتی فیلم بگیرند؟
بازم خدا لعنتشون کنه.

shervin
Tuesday 13 September 2011, 07:58 AM
سلام

توحش محض هست. ديشب فيلم رو دانلود كردم اما حقيقتش جرات نكردم نگاه كنم. گذاشتم اول صبح و الان كه فيلم رو ديدم وجودم پر از ناراحتي و خشم و نفرت هست. ناراحتي براي اين موجودات بي زبون و بي دفاع خصوصا اون بچه خرس ها و خشم و نفرت از اينكه باز هم دارم مي بينم كه انسان مي تونه تا چه اندازه پست و وحشي باشه.

من هم اين حركت جلادانه رو به نوبه خودم محكوم مي كنم و تقاضا دارم كه مسئولين مربوطه ضمن رسيدگي و پيگيري اين جنايت، جزاي درخوري هم براي اين وحشي ها در نظر بگيرند.

ممنون

fariman
Tuesday 13 September 2011, 08:12 AM
واقعا با تمام وجود اعلام انزجار مي كنم.

بي صبرانه منتظر هستم كه يك حركتي از طرف انجمن حمايت از حيوانات صورت بگيره تا اين جانيان به سزاي اعمال وحشيانشون برسن.

ديدن اين فيلم واقعا ادم رو به شدت تحت تأثير قرار مي ده. صداي توله خرس هنوز توي گوشمه به اين زودي ها فراموش نمي كنم. يعني هيچوقت تا آخر عمرم فراموش نمي كنم.

نفرين بر شما كه اسم خودتون رو گذاشتيد انسان. بچه هاي اينهام پس فردا مي شن لنگه همون بزرگترهاي حيوان صفتشون.

خيلي ناراحتم!

الهه ناز
Tuesday 13 September 2011, 08:37 AM
سلام

واقعا نمي دونم چي بگم.

از صحنه اي بگم كه بچه خرس كوچولو از جفاي اين موجودات پست و وحشي خودشو مي كِشه كنار مادرش و دنبال آغوش گرم مادرش مي گرده يا از صداي ناله بچه خرس كه حتما داره مادرش رو صدا مي كنه. از جون دادن اين طفلكي ها بگم يا از مادري كه ديگه نمي تونه از بچه هاش حمايت كنه؟؟؟؟؟!!!!!!!

واقعا چي مي تونم بگم؟ چي مي تونيم بگيم؟

الان كه دارم اين مطالب رو مي نويسم به شدت غمگينم. نه گريه امون مي ده و نه مي تونم درست تايپ كنم. تنها به حكم انجام وظيفه و اعلام انزجار بعنوان يك رازبقايي اين مطلب رو تايپ كردم.

نفرين بر شما كه اسم خودتون رو گذاشتيد انسان. بچه هاي اينهام پس فردا مي شن لنگه همون بزرگترهاي حيوان صفتشون.

لطفا نگيد حيوان صفت! بارها و بارها فيلم هاي مستند رو ديديم كه حيواني درنده وقتي با بچه يك حيوان ديگه برخورد مي كنه چطوري با رأفت و مهرباني حتي ازش حمايت مي كنه.

اين رفتارها فقط از انسان ها سر مي زنه. حيوانات از ما در خيلي از موارد خيلي بهتر هستن. بهتره اسمش رو بذاريم توحش انساني!

سپاس

alireza kamali
Tuesday 13 September 2011, 09:29 AM
با سلام
جداً باعث تاسفه، وقتی متوجه شدم این جنایت در کشور ایران اتفاق افتاده بشدت به حال خودمان افسوس خوردم. به راستی چه عاملی تا این حد یک انسان را به لجن می کشاند؟
حقیقتش جرات دانلود و نگاه کردن این فیلم را با توضیحاتی که دوستان دادند ندارم اما با راهنمایی دوستان هر اقدامی که بتوانم برای نشان دادن نهایت انزجار از عامل این جنایت انجام خواهد داد.
خدا لعنت کند کسانی را که چنین جنایاتی را آشکار یا پنهان در حق هر مخلوقی انجام می دهند.
با تشکر از اطلاع رسانی انجام شده

مرتضي ح.
Tuesday 13 September 2011, 09:52 AM
باز هم جنايتي ديگر در حيطه محيط زيست!

اصلاً نمي تونم چيزي بگم. فقط اين پست رو زدم به نشانه انزجار و اينكه بگم به نوبه خودم اين حركت وحشيانه رو محكوم مي كنم. اصلاً ديگه بيشتر از اين نمي شه گفت. انقدر فاجعه وحشتناكه كه در حرف نمي گنجه.

اگر كاري از ما بر مياد بگيد. تجمعي، پرداخت هزينه اي براي پيگيري قضيه و ... ؟

از خودم بعنوان يك انسان شرم دارم! اين دنيا چقدر بدون انسان ها قشنگ تر مي شد. انسان هايي كه يك دسته اونها اينطور وحشي هستند و ويرانگر و يك دسته ديگه هم تنها كاري كه مي تونن بكنن اعلام خشم و انزجار هست يا ترميم برخي از خرابي ها و خسارت هايي كه گروه اول به بار آوردن چون متأسفانه آدم بدهاي قصه ما هميشه قوي تر هستن!

ممنون بخاطر اطلاع رساني

احساس مي كنم تا مدتها ذهنم درگير اين كشتار وحشيانه خواهد موند!

P@RSA
Tuesday 13 September 2011, 10:48 AM
سلام

در اثناي ديدن فيلم فقط دلم مي خواست كه زودتر تموم بشه. اول نمي خواستم ببينم اما گفتم براي اظهار نظر بهتر يا قضاوت (حداقل پيش خودم) بايد يكبار فيلم رو ببينم.

انگار طولاني ترين فيلمي بود كه در تمام عمرم ديدم! لحظاتي كه با غم و درد سنگيني سپري شدند! لحظه پناه بردن توله خرس كوچولو به آغوش مادر بي جانش و صداي ناله هاش كه انگار كمك مي خواست، تا ابد... تا وقتي كه زنده هستم توي گوشم و توي يادم مي مونه!

از مسئولين رسيدگي به پرونده كشتار اين خرس هاي بيگناه براي اين جانيان وحشي تقاضاي اشد مجازات دارم.

واقعاً ما به كجا رسيديم؟!

سپاس

smilodon
Tuesday 13 September 2011, 11:40 AM
ضمن اعلام انزجار؛

فقط يك جمله ميگم: تقاضاي اشد مجازات براي اين قاتلين جاني بي رحم وحشي دارم.

يكي از بچه هاي رازبقايي

ممنون

princess
Tuesday 13 September 2011, 12:20 PM
لعنت بر اين موجودات انسان نما!


من فيلم رو نديدم. نمي تونم ببينم اما همين مقداري هم كه دوستان تعريف كردند رو تحمل نمي تونم بكنم.


خيلي وحشتناكه!


اميدوارم همين بلا سر تمام خانواده و دودمان اين افراد پست بياد.


لعنت بر شما كه بچه كوچيك رو پيش مادرش مي كشيد. لعنت بر شما كه مادر رو پيش بچه هاش مي كشيد.


لعنت بر شما


اين افراد بايد سنگسار بشن.


انجمن حمايت از محيط زيست لطفا سريع تر و با شدت مساله را پيگيري كند.


مرسي

Artas
Tuesday 13 September 2011, 01:11 PM
من واقعا از استقبال شما دوستان درباره این مسئله سپاسگذارم ونمیدونم به غیرازمحکوم کردن اینا چیزه دیگه بگم.
فقط اینو بگم که ما در یک روستایی یک آشنا یی داشتیم که یک خرس رو وقتی کوچیک بود از دست شکارچی ها نجات داده بود.ویه مدت نگه داشته بود وافراد اون آبادی اینو به خاطر این کارش بیرون کرده بودند اون رفته بود و
در باغش که20کیلومتر خارج از روستا بود زندگی میکرد با این بچه خرس واین خرس کوچولو با نوه های این پیره مرد خیلی بازی میکرده وهمبازی بوده براشون ویه روز این خرس میره سمت کوهستان ودیگه بر نمیگرده
چندین ماه بعد یکی از نوه های این پیره مرد در کوهستان گم میشه واین خرسو میبینند که یه بچه به دهان گرفته وداره به سمت باغ میاد اول میخواستن دیگران اینو بکشند تا بچه را نجات دهند ولی اومده بود پیش پای این پیره مرد ونوه اش را تحویل داده بودو رفته بود....!!!حالا نگو اون خرس همون خرسی بوده که بچه بوده واکنون برای خود خانواده ایی داشت.واز نوه ی این پیر مرد تنها به عنوان فرزند خودش درآغوش کشیده بود وبه پدرش رسانده بود.
حالا ماباید بیایم همچین حیوانات بی گناه ومعصوم رابه این گونه شکنجه وزجرکش کنیم.
خودتون قضاوت کنید باورتون میشع از دیشب فقط 1 ساعت خوابیدم ودیگه نتونستم.
باتشکرازتمامی دوستان جواد.

شقایق
Tuesday 13 September 2011, 01:27 PM
سلام

http://raazebaghaa.ir/images/icons/icon4.gif این پست حاوی فیلمی بسیار دلخراش و تکان دهنده از صحنه شکار یک خرس مادر به همراه دو توله اش در منطقه ونک شهرستان سمیرم از استان اصفهان است. لطفاً در صورتیکه دیدن چنین صحنه هایی در توان شما نیست، از دانلود فیلم جداً خودداری کنید.

در این فیلم جانیان خرس مادر را کشته و شکم توله ها را نیز پاره کرده و خودشان اقدام به فیلمبرداری از این صحنه دلخراش نموده اند. در تمام لحظات فیلمبرداری هنوز توله ها زنده و در حال جان دادن هستند. شما می بینید که چگونه یکی از توله ها ناله کنان با شکم پاره، خود را به سمت مادرش می کشاند و ...

مشخصات فرد جانی توسط مطلعین محلی مشخص شده است. با ارسال اطلاعات به دادستانی استان اصفهان و پیگیری ماجرا توسط انجمن حمایت از حیوانات، اکنون گروهی از سوی دادستان استان اصفهان مسئول پیگیری این پرونده شده اند. انجمن حمایت از حیوانات تا کسب اطمینان از دستگیری و مجازات خاطیان، پرونده این جنایت را پیگیری خواهد کرد.

دوستان عزیز، از بیان نظراتتان دریغ نکنید چرا که لینک این مطلب (به نشانه اعتراض) برای مراجع رسیدگی کننده ارسال خواهد شد.


کشتار فجیع یک خرس مادر به همراه دو توله کوچکش (http://raazebaghaa.ir/downloads.php?do=file&id=54)


متشکرم

سلام

من هم به نوبه خودم و بعنوان يك رازبقايي به شدت اين كشتار فجيع رو محكوم مي كنم.

البته من اين فيلم رو نديدم و تحمل ديدنش رو هم ندارم اما همين مقداري هم كه دوستان تعريف كردند واقعاً خيلي تكان دهنده هست!

ممنون

KOOROSH
Tuesday 13 September 2011, 03:07 PM
کشتن وگرفتن جان یک موجود زنده خود مساله ای است که یک باره واغلب طی زمانی کوتاه اتفاق میفتد ؛ که گاهی بصورت غیر عمد وسهوی اتفاق میفتد !!!! ولی آزار و زجرکش کردن موجودات زنده مقوله جداگانه ای است که فقط توسط بیماران روانی وافرادی که بوئی از انسانیت نبرده اند انجام میشود ,رفتار وحرکات افرادی که در فیلم دیده میشوند دلالت بر این دارد که به احتمال قوی آنها از گروه دوم ینعی بیماران روانی باید باشند .
در اینگونه موارد منطقا باید ابتدا توسط روانشناسان زبده از نظر روانی معاینه وبررسی روانی شوند ودر صورت تشخیص بیماری بصورت خیلی جدی مورد درمان قرار گرفته وسپس به مکافات عملشان رسانده شوند ؛ هرگونه کوتاهی وعدم پیگیری مساله از طرف مقامات مسئول به احتمال قوی عواقب خطرناک و وخیمی در پی خواهد داشت که مسلما به کشتار چند حیوان یا خانواده حیوانات ختم نخواهد شد.
عواقب عدم رسیدگی به موضوع مسلما دامن گیر جامعه خواهد شد .

Amir hossein62
Tuesday 13 September 2011, 03:35 PM
خدا این شیطان صفتا را لعنتشون کنه.من که دل دیدنشا تا حالا نداشتم. چی بگه آدم.گفتنیا دوستان بهتر گفتن. فقط امیدوارم سایت راز بقا پیگیر مجازات این ناجوونمردا باشه .لااقل آبی باشه بر آتش دل همه.

amr
Tuesday 13 September 2011, 04:17 PM
باید با یک چنین شیاطینی بشدت تمام برخورد بشه تا مایه عبرت دیگر شیاطین بشه.واقعآ متاسفم.آخر این حیوان زبان بسته و بچه هاش گناهشون چیه جز اینکه در سرزمینی زندگی میکنن که مجازات دست اندازان به طبیعت آنقدر کمه که خودش نوعی تشویق به حساب میاد؟
دوستان عزیز بهتر میدونن که این ابله جانی با این حرکت وحشیانه و احمقانه اش با کشتن یک خرس بالغ و دوتوله که قرار بود نسل بعد رو تشکیل بدن چه خسارت جبران ناپذیری رو به حیات وحش این مملکت وارد کرده.
این خرس بالغ هرسال چند توله رو بدنیا میاورد و این توله ها هم بعد از بلوغ چه تعداد؟؟ ،ضمن اینکه افزایش جمعیت تصاعدی حساب میشه واقعآ اگه فقط بخوان زیان مالی ایجاد شده رو از این شیطان بگیرن ، دار و ندار خودش و اقوام و جد و آبادش هم کافی نخواهد بود.

باعث تاسفه که مسئولان این مملکت همیشه دیر دوزاریشون میفته و با این شیاطین برخورد مقتضی ومتناسب با جرم خیانت آمیزشون صورت نمیگیره.
نسل ببر و شیر ایرانی بخاطر همچین حرکات احمقانه ای منقرض شد و حالا میرن از روسیه ببر میارن که جای ببر مازندران به ملت بیاندازن.آقا نمیخواد ببر روسی بیارین همین جانوران فعلی این مملکت رو حمایت کنین تا از دست نروند.
این شیطان نه تنها حرکتی غیر انسانی،غیر ایرانی غیر اسلامی انجام داده بلکه با اینکار به حق مسلم هفتاد و اندی ایرانی حال حاضر و میلیاردها ایرانی که در اینده قرار هست در این سرزمین زندگی کنند وحق دارند که از طبیعت این مملکت بهره مند بشن،دست اندازی کرده.وظیفه همه ماهست که این امانت رو سالم بدست آیندگان برسونیم و روزی نرسه که همونطوری که ما باید ببر مازندران رو در عکسها ببینیم آیندگان هم مجبور باشن خرس،سیاه گوش، کاراکال،پلنگ،یوز پلنگ،گربه شنی،گور ایرانی و حتی الاغ(!) رو در میان عکسها جستجو کنند!!مطمئن باشید در اینصورت هرگز مارا بخاطر خودخواهی و خیانتمان نخواهند بخشید ...از نظر من این حرکت مصداق خیانت به کشور هست امیدوارم برخوردی باهاش صورت بگیره که مایه عبرت دیگران بشه.همین چند سال پیش بود که یک یوز پلنگ ماده و بچه هاش به این سرنوشت دچار شدند و متاسفانه این حوادث مدام تکرار میشوند و همه فقط به این بسنده میکنند که باید فرهنگ سازی بشه،اما گذشت زمان ثابت کرده که اینگونه افراد مشکلشون با فرهنگ سازی حل نمیشه باید باهاشون برخورد درست و درمان صورت بگیره تا اگر"انسان" نیستند و به انسان شدنشون هم "امیدی" نیست حداقل "مجبور" باشند "مثل" انسانها رفتار کنند تا از قانون "توسری" نخورند.

ghost
Tuesday 13 September 2011, 07:37 PM
سلام

نمی دونم چی بگم. کار انجمن های حمایت از حیوانات توی این مملکت خیلی سخته. مملکتی که حیوانات کمترین حقوقی توش ندارن.

من هم مثل همه دوستان رازبقایی خودم تقاضای اشد مجازات دارم برای این جانیان بالفطره بخاطر این جنایت و کشتار فجیعی که به شدت دیدن فیلمش افسرده ام کرد.

متشکرم

عباس ترابیان
Tuesday 13 September 2011, 08:09 PM
سلام به همه دوستان خوبم
اگرچه نمیتونیم کاری برای پیشگیری یا ممانعت یا برخورد با چنین موارد و خطایایی بکنیم .
اما میدونیم و مایلیم بدونند و بفهمند که چنین رفتارهایی شایسته انسان و ایرانی نیست .

new life
Tuesday 13 September 2011, 09:08 PM
هیچ حیوانی کارهایی که من کرده ام نمیکند , هیچ حیوانی به خباثت و پستی من نیست , پس به من نگویید حیوان . من انسانم , انسانی از جنس خودتان

سلام دوستان
لطفا به این افراد قاتل هم نگویید چرا که قاتل فقط می کشد اما اینها هم قتل کردند و هم شکنجه
,
خیلی ها حیوان می کشندبرای خوردن و خیلی ها هم شکار میکنند , اما لذت بردن از صدای ناله بچه ای زخمی بالای سر مادر مرده اش شکار نیست جنایت است, عین بیرحمی است , مطمئن باشید این ادم ها از کشتن من وشما هم در کوچه و خیابان هیچ ابایی ندارند , در دین ما میگویند قصابی کراهت دارد یعنی حتی به تاثیر دیدن مداوم خون و کشتار در روحیه انسان هم توجه شده
آیا اینها مسلمان بودند؟
دیدن این فیلم من رو یاد صحنه به شهادت رسیدن هم وطن هامون توسط تروریست ریگی انداخت که حتما اکثرتون دیدین , یاد لذتی که از این کار میبرد
و همچنین یاد کلیپ شکار میمون مادر توسط پلنگ(تو سایت خودمون) افتادم و ناراحتی و عذاب وجدان حیون از دیدن بچه ی همون مادر
به انسان بودن خودتون افتخار نکنید, از انسان بودنتون هم فرار نکنید
ما انسانیم و ان پلنگ حیوان بود

best
Tuesday 13 September 2011, 09:20 PM
سلام

چه صحنه های تکان دهنده و دهشتناکی. شرم دارم از اینکه می بینم اینها هم نوعان من بودند که دست به چنین جنایتی زدند.

من امروز عزادار مرگ اون خرس مادر نیستم که بی گناه در جلوی چشم بچه هاش کشته شد.
من امروز عزادار اون توله های کوچیک مظلوم نیستم که کنار مادرشون زنده زنده سلاخی شدن.

من امروز عزادار انسانیت هستم.

دوستان رازبقایی من رو در این غم و درد شریک بدونید.

مثل همه دوستانم در این سایت، برای بانیان این واقعه شوم تقاضای اشد مجازات دارم.

مرتضي ح.
Tuesday 13 September 2011, 09:54 PM
هیچ حیوانی کارهایی که من کرده ام نمیکند , هیچ حیوانی به خباثت و پستی من نیست , پس به من نگویید حیوان . من انسانم , انسانی از جنس خودتان

یاد کلیپ شکار میمون مادر توسط پلنگ(تو سایت خودمون) افتادم و ناراحتی و عذاب وجدان حیون از دیدن بچه ی همون مادر
به انسان بودن خودتون افتخار نکنید, از انسان بودنتون هم فرار نکنید
ما انسانیم و ان پلنگ حیوان بود

سلام

این هم لینک فیلم شكار پلنگ (http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=4928)

دوستانی که این فیلم رو ندیدند حتماً الان دانلودش کنند.

ممنون

Amir 1986
Wednesday 14 September 2011, 04:20 AM
سلام

من تازه این فیلمو دیدم !
واقعا نمیدونم چی بگم
گفتنی هارو دوستان گفتن
اینا جنون کشتن دارن !
به نظرم باید قانون محکمی برای این افراد بوجود بیاد
من خودم شخصا کنار چنین آدمایی احساس امنیت جانی نمیکنم
اینا قاتلین بالفطره ای هستن که با لبهای خندان و خوشحال از کارشون تو جامعه میگردن و از کارشون با غرور حرف میزنن

به قانون کشور که نمیشه امید داشت
فقط میشه امیدوار و مطمئن بود که خدا تاوان کارشونو میده و حتما تو این دنیا نتیجه کرشونو میبینن

آرزو میکنم قبل از اینکه بخوان دوباره کاراشونو تکرار کنن به مجازات برسن

آدمای پست توله های زخمیو با اون وضعیت گرفتن و میخندن
لعنت خدا بر این آدما

mosafer
Wednesday 14 September 2011, 09:36 AM
سلام

قويا از مسئولين رسيدگي كننده به اين پرونده فجيع مي خواهيم كه اين قاتلين پست فطرت را به جزاي عمل ننگينشان برسانند.

با تشكر

shabnam
Wednesday 14 September 2011, 09:41 AM
سلام

من كه دلم نمي ياد و توان ديدن اين صحنه هارو ندارم اما مطالبي هم كه دوستان تعريف كردند حتي خواندنش خيلي سخت بود.

از خداي بزرگ مي خوام سزاي اين جانيان رو كف دستشون بذاره اما ضمنا قانون يا هر مرجعي كه داره به اين جنايت رسيدگي مي كنه هم اين انسان نماها رو به بدترين شكلي تنبيه كنه.

واقعا متاسفم

yousef
Wednesday 14 September 2011, 09:47 AM
ما رازبقايي ها اشد مجازات براي قاتلين رواني خواستاريم. :bc3:

pintorico0
Wednesday 14 September 2011, 12:07 PM
در مورد فرمايشات دوستان عزيزي كه اين افراد را با حيوانات مقايسه كردند و هم رديف هم قرار دادند بايد عرض كنم اكثر حيوانات درنده همانطور كه بسياري از ما ديده ايم بطور غريزي وقتي حيواني را شكار ميكنند ابتدا با گرفتن مثلا شاهرگ اين حيوان ابتدا حيوان را ميكشند سپس آن را مي درند.بعنوان مثال بنده هيچ وقت نديده ام كه يك شير شكار خود را زنده بدرد.با اين تفاسير بنده اينها رو با حيوانات درنده هم رديف نمي دانم بلكه اين افراد را خيلي پست تر از حيوانات مي دانم.

جواد
Wednesday 14 September 2011, 02:15 PM
سلام

http://raazebaghaa.ir/images/icons/icon4.gif این پست حاوی فیلمی بسیار دلخراش و تکان دهنده از صحنه شکار یک خرس مادر به همراه دو توله اش در منطقه ونک شهرستان سمیرم از استان اصفهان است. لطفاً در صورتیکه دیدن چنین صحنه هایی در توان شما نیست، از دانلود فیلم جداً خودداری کنید.

مشخصات فرد جانی توسط مطلعین محلی مشخص شده است. با ارسال اطلاعات به دادستانی استان اصفهان و پیگیری ماجرا توسط انجمن حمایت از حیوانات، اکنون گروهی از سوی دادستان استان اصفهان مسئول رسيدگي به این پرونده شده اند. انجمن حمایت از حیوانات تا کسب اطمینان از دستگیری و مجازات خاطیان، پرونده این جنایت را پیگیری خواهد کرد.

دوستان عزیز، از بیان نظراتتان دریغ نکنید چرا که لینک این مطلب (به نشانه اعتراض) برای مراجع رسیدگی کننده ارسال خواهد شد.

متشکرم

سلام

ضمن تشكر از انجمن حمايت از حيوانات و خطاب به مراجع رسيدگي كننده:

ما اعضاي سايت رازبقا مدتي پيش تصاويري از گربه خواري، سگ خواري و حتي آدم خواري چيني ها رو در همين سايت ديديم و اين توحش رو محكوم كرديم اما خوبه بدونيد كه همون چيني ها براي از بين بردن يك خرس پاندا در جنگل هاي سيچوان، مجازات اعدام تعيين كردن. حالا خودتون مي دونيد و وجدانتون. مي خوايد با يه جزاي نقدي يا چند ماه زندان تمومش كنيد يا مي خوايد يك درس عبرتي به اين انسان هاي رواني سفاك بديد تا ديگه شاهد چنين توحشي نباشيم؟

يا حق

MIRMOHAMADI
Wednesday 14 September 2011, 05:23 PM
درود به همه

خيلي ناراحتم بخاطر اين عمل پست و كثيف و خوشحالم بخاطر حمايت همه دوستان اميدوارم در بين مسئولين حيات وحش كسي باشه تا فرياد بچه هاي اين خرس و صداي حاميان حيات وحش رو بشنوه و كاري بكنه. اگه اين فيلم رسانه اي بشه چه آبرويي از ايران ميره هر چند كه در تمام دنيا چنين وحشياني وجود دارند بر فرض اگر اين خرس به كسي يا حيواني هم حمله كرده باشه از روي غريضه حيوانيش بوده شما كه بدتر از اون رو انجام داديد .

لعنت بر چنين سفاكان

Amir 1986
Wednesday 14 September 2011, 05:40 PM
سلام

ضمن تشكر از انجمن حمايت از حيوانات و خطاب به مراجع رسيدگي كننده:

ما اعضاي سايت رازبقا مدتي پيش تصاويري از گربه خواري، سگ خواري و حتي آدم خواري چيني ها رو در همين سايت ديديم و اين توحش رو محكوم كرديم اما خوبه بدونيد كه همون چيني ها براي از بين بردن يك خرس پاندا در جنگل هاي سيچوان، مجازات اعدام تعيين كردن. حالا خودتون مي دونيد و وجدانتون. مي خوايد با يه جزاي نقدي يا چند ماه زندان تمومش كنيد يا مي خوايد يك درس عبرتي به اين انسان هاي رواني سفاك بديد تا ديگه شاهد چنين توحشي نباشيم؟

يا حق
سلام جواد جان
کدوم انجمن حمایت از حیوانات ؟!
حداقل من مدتی باهاشون فعالیت کردم و اکثر گروه هارو از نزدیک دیدم
تو ایران هیچ حمایت از حیواناتی وجود نداره
همه ی حمایت ها مردمی هستش و بقیه نمایشیه

ببخشید ممکنه به این تاپیک مربوط نباشه ، اما چون بحث حمایت از حیوانات هست خواستم بگم حداقل اینجا اسمی از این انجمن های نمایشی نزنیم

شاید در این مکانها چندتا گربه و سگ نجات پیدا کنن ، اما همش نمایشی هستش و برای جلب توجه و پول درآوردنه

بقیه هم که دنبال پول نیستن ، بیشتر عقده حقارت دارن و میخوان این طوری مثلا بگن برتر از بقیه آدما هستن و یه مکان دوستیابی درست کردن و دختر و پسر میریزن به اسم حمایت از حیوانات هزارتا غلط دیگه میکنن
که مثلا بگن افکار جهانی دارن و میخوان مثل غرب باشن تا اینکه به دنبال 1 راه اصولی برای حمایت از حیوانات ایران باشن


امیدوارم 1 روز واقعا از حیوانات ایران حمایت بشه
همینجا هم میتونه مکانی باشه برای ترویج افکار درست نسبت به حیوانات
باید از پایه شروع کرد و به بچه ها آموخت که حیوانات منبع بیماری نیستن و یا گربه آدم رو نمیخوره !

با تشکر

spider
Wednesday 14 September 2011, 08:35 PM
من که جرات دیدن این فیلمو نداشتم
خدا لعنتشون کنه . ان شاالله تو همین دنیا هم جزای این کثافتکاریشون رو بدن و خودشون سلاخی بشن
و در آخر
قتل الله قوم قتلوا

S@eid
Wednesday 14 September 2011, 08:53 PM
سلام
من فیلمو نگاه کردم و فقط یه چیز می تونم بگم
.
.
.
.
.
.
.
این لیاقت هیچ چیرو جز اشد مجازات و بدتر را ندارن
همین
یعنی اینا اینقدر پستند که لیاقت هیچ چیزی رو ندارن
پست فترت ها

Mr.wish
Wednesday 14 September 2011, 09:19 PM
درود به دوستان عزیز
من چند بار در سایتهای مختلف با این فیلم برخورد کردم ولی ترجیح دادم نبینم تا آخر اینجا دیگه گفتم ببینم فقط 1 بار دیدم و از کامپیوترم پاکش کردم
واقعا شرم داره انسان نامیده بشن خوب از ظاهر و نحوه ی صحبت و عملشون معلوم هست چه انسانهایی و در چه سطح فکری و فرهنگی هستن
خبری که تازه دیدم گفتم بذارم تا دوستان سریع مطلع بشن البته هیچ چیز تسکین دهنده درد این اعمال پست نیست
شکارچیان خرس های سمیرم دستگیر شدند / مجازات سنگین در انتظار متخلفان(http://arw.ir/?p=10058#respond)
دیده بان حقوق حیوانات ایران :به نقل از سبز پرس احمدرضا لاهیجان زاده، مدیر کل اداره محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با سبزپرس ماجرای شکارچیان متخلف را چنین شرح داد: چند روز پیش فردی ناشناس یک CD را به اداره کل محیط زیست استان اصفهان تحویل داد. این CDحاوی صحنه های دلخراشی از کشتن یک خرس قهوه ای ماده و دو توله اش بود.

او ادامه داد: بعد از دیدن این فیلم، فراخوان همکاری به تمام نیروها برای دستگیری این دو نفر دادیم و از همکاری سه شهرستان کمک گرفتیم.

لاهیجان زاده ماموران اجرایی و همیار محیطبانان شهرستان های شهرضا، سمیرم و خود شهر اصفهان را به عنوان کمک کنندگان اداره کل محیط زیست اصفهان در دستگیری دو شکارچی متخلف معرفی کرد و گفت: صبح روز بعد، یکی از این دو شکارچی متخلف را در روستایی اطراف شهرستان سمیرم و دیگری در شهرضا دستگیر شدند و به مراجع قضایی تحویل شدند.

او از کشف سلاح های غیر مجاز و مقادیر زیادی فشنگ از شکارچیان خبر داد و گفت: هنوز دادگاه برای این افراد حکمی صادر نکرده است اما با توجه به نحوه عمل و صحبت هایی که در این زمینه شده است، انتظار می رود حکم محکومیت سنگین برای این افراد صادر شود.


مدیر کل اداره محیط زیست استان اصفهان احکامی که در یکی دو سال گذشته از دادگاه برای شکارچیان متخلف گرفته است را بیان کرد و گفت: علاوه بر جریمه هایی که برای شکارچیان درنظر گرفته شده است، ما توانسته ایم از شش ماه تا هشت سال برای شکارچیان متخلف از دادگاه حکم محکومیت بگیریم.


او وضعیت پرونده شکارچیان متخلفی را که خرس قهوه ای و توله هایش را کشته اند را سنگین اعلام کرد و گفت: در مورد این دو نفر، سلاح غیر مجازی که از آنها کشف شده است سه سال محکومیت را برایشان در پی خواهد داشت.


لاهیجان زاده این دو نفر را از شکارچیان معروف اصفهان معرفی کرد و آنها را به لحاظ فرهنگ شکار، از «کثیف ترین» شکارچیان منطقه خواند که بی رحمانه به شکار می پردازند.


او این شکارچیان را «سابقه دار» خواند و گفت: این شکارچیان سنگدل سال گذشته هم در جریان یک شکار غیرمجاز دستگیر شده بودند.


مدیر کل اداره محیط زیست استان اصفهان معتقد است به علت برخورد قضایی درستی که در اصفهان با متخلفین و شکارچیان غیرقانونی صورت می گیرد، کسی جرات این را ندارد که در این منطقه به شکار بپردازد و کسانی هم که مرتکب این عمل می شوند اکثرا از شهرستان های دیگر به این استان آمده اند.


او برخورد قاطع قانونی را راهی برای کاهش چنین جرائمی دانست.منبع:arw.ir/

fariman
Wednesday 14 September 2011, 09:30 PM
خبری که تازه دیدم گفتم بذارم تا دوستان سریع مطلع بشن البته هیچ چیز تسکین دهنده درد این اعمال پست نیست
شکارچیان خرس های سمیرم دستگیر شدند / مجازات سنگین در انتظار متخلفان(http://arw.ir/?p=10058#respond)

او وضعیت پرونده شکارچیان متخلفی را که خرس قهوه ای و توله هایش را کشته اند را سنگین اعلام کرد و گفت: در مورد این دو نفر، سلاح غیر مجازی که از آنها کشف شده است سه سال محکومیت را برایشان در پی خواهد داشت.


لاهیجان زاده این دو نفر را از شکارچیان معروف اصفهان معرفی کرد و آنها را به لحاظ فرهنگ شکار، از «کثیف ترین» شکارچیان منطقه خواند که بی رحمانه به شکار می پردازند.


او این شکارچیان را «سابقه دار» خواند و گفت: این شکارچیان سنگدل سال گذشته هم در جریان یک شکار غیرمجاز دستگیر شده بودند.


مدیر کل اداره محیط زیست استان اصفهان معتقد است به علت برخورد قضایی درستی که در اصفهان با متخلفین و شکارچیان غیرقانونی صورت می گیرد، کسی جرات این را ندارد که در این منطقه به شکار بپردازد و کسانی هم که مرتکب این عمل می شوند اکثرا از شهرستان های دیگر به این استان آمده اند.


او برخورد قاطع قانونی را راهی برای کاهش چنین جرائمی دانست.منبع:arw.ir/


سلام

خیلی ممنون از اطلاع رسانی

معنی برخورد قاطع رو هم فهمیدیم. خودشون می گن اینها سابقه دار هستن. خودشون می گن کثیف ترین شکارچی ها هستن که وحشیانه شکار می کنن. بعد می گن سه سال حبس!

خب پس فعلا خبری نخواهد شد تا سه سال دیگه که این وحشی ها دوباره آزاد بشن بیان دنبال کارهای کثیف خودشونو ادامه بدن. عین قبل که ادامه دادن و حتی شناخته شده بودن.

یک بار برای همیشه باید یه کار اساسی انجام بشه. برخورد قضایی درست یعنی این!

ممنون

جواد
Wednesday 14 September 2011, 09:42 PM
سلام

اینها که سابقه دار هستن
اینها که سال قبل هم بخاطر یه جنایت دیگه دستگیر شدن
اینها که بخاطر روش کثیفی که در کشتن حیوانات دارن شهره شهر هستن

اینها باید اعدام بشن

اعدام در ملاء عام

فقط اعدام

اگر قرار بود با جزای نقدی و بازداشت و زندان کار درست بشه، الان اون خرس مادر و بچه هاش زنده بودن.

قاتل میدان کاج رو در ملاء عام اعدام کردن گفتن مردم می ترسن و قتل های اینچنینی کم می شه. حالا اینم مثل اون. کمتر از اون نیست. سرمایه های ملی و محیط زیست رو از بین بردن. مگه مال باباشون بوده. مال همه ما بوده. مال این مملکت بوده.

ما خواستار اعدام این جانیان بالفطره هستیم.

یا حق

yousef
Wednesday 14 September 2011, 10:22 PM
کمترین مجازات براشون حبس ابد هستش که اصلا توی جامعه نباشن این روانی ها که نه حیوان و نه انسان ازشون در امان نیستن.

موجودات عقده ای پست

smilodon
Wednesday 14 September 2011, 10:32 PM
سلام

برای حفظ این سرمایه های ملی و جلوگیری از انقراض نسل این حیوانات بیگناه باید نسل این انسانهای جانی ریشه کن بشه.

اگر یک بار یک برخورد قاطع مثل همین که دوستان گفتن اعدام یا حبس ابد انجام بشه بالاخره حساب کار دست همشون هم نیاد، دست چند تاییشون می یاد.

اگر این حبس های چند ساله و جریمه های نقدی کارساز بود، این شکارچیان کثیف بعد از جنایت سال گذشته خودشون، دوباره امسال این مادر و توله های بیگناهش رو با این وضع فجیع نمی کشتن.

ما خواستار اشد مجازات هستیم نه این بچه بازی ها

ممنون

new life
Wednesday 14 September 2011, 11:01 PM
سلام
اعدام... خب من هم مثل همه خیلی خیلی متاثر شدم اما اگر بنا بر واقع گرایی و جدی بودن در چنین مسایلی باشه اعدام متناسب با این جرم نیست و نه قانونا و منطقا چنین مجازات هایی اعمال نمیشه در چنین جرم هایی ,
البته من حقوق دان نیستم اما از نظر عمق شقاوت و زذالتی که این افراد بخرج دادند مطمئنا زندان هم براشون کافی نیستو فقط روحیه خشن و بیمارشون رو عاصی تر و متعارضتر خواهد کرد
حتما شنیدین که در کشوارهای پیشرفته گاهی برا ی تنبیه افراد رو مجبور میکنند در مکان های عمومی جارو بدست بگیرن و نظافت کنن و...
حالا پیشنهاد من اینه با اینها همینطور برخورد بشه یعنی علاوه بر محرومیت از حقوق اجتماعی معمول بنوعی مجبورشون کنن تا تا حد ممکن این عمل کثیفشون رو جبران کنن ( هر چند بنظر غیر قابل جبران میاد) حالا دقیقا چیز خاصی به ذهنم نمیرسه اما بعنوان مثال بگن بعد از اتمام یا حین حبس به حیوانات و طبیعت خدمت کنند یعنی تبعیدش کنن تو یه بیابون که درخت بکاره یا انجام کارهایی در جهت حفظ گونه خرس ها و... ( علاوه بر تنبیشون شاید شاید شاید این شکل از مجاورت و زندگی با حیوانات و طبیعت ادمشون کنه و کمی تغییرشون بده

P@RSA
Wednesday 14 September 2011, 11:14 PM
سلام

آدم نمی دونه چی بگه!

اعدام شاید براشون زیاد باشه اما کمتر از اعدام هم انگار خیلی کمه!

اینها بیشتر از همه ما توی دل طبیعت بودن اما حاصل تمام این نزدیکی با طبیعت شد غارت و کشتار وحشیانه حیوانات بی گناه.

جایی خوندم که نوشته بود اگر خدا گناهی رو که در قبال یک حیوان انجام دادید ببخشه، بقیه گناهانتون هم بخشیده خواهد شد. اما کاری که این جلادان کردن با توجه به مطلب گفته شده در بالا و سابقه این توحش در قبل از این کشتار فجیع و همچنین سابقه ای که اینها از نظر نوع شکار دارن که کثیف عنوان شده، انسان رو از انسان شدن اینها ناامید می کنه.

سپاس

best
Wednesday 14 September 2011, 11:40 PM
سلام

من هم معتقدم که یک بار باید قاطع برخورد بشه. مطلب پست اول این صفحه نشون می ده که اینها با جریمه نقدی و زندان اصلاح نمی شن. دیدید که نوشته بعد از جنایتی که در سال گذشته داشتند، امسال با این کشتار فحیع برگ دیگری به کارنامه کثیفشون اضافه کردن. ضمنا دیدید که نوشته اینها روش شکار کردنشون به این شکل هست. یعنی تا به حال تمام شکارهاشون به این شکل کثیف بوده به قول مطلب بالا (کثیف ترین شکارچیان منطقه) و باز می بینید که این شکارگری و سفاکی ادامه پیدا کرده پس نشون میده که برخوردهای پیشین موثر نبوده.

متشکرم

princess
Wednesday 14 September 2011, 11:53 PM
سلام

همه اینها که دوستان گفتن یک طرف خسارتی که به روحیه همه دوستداران طبیعت و حیوانات وارد کردن یک طرف.

من از وقتی این مطالب رو خوندم تقریبا مریض شدم. یک لحظه نیست که از فکر پست های بچه ها خارج بشم. حالا وای به حال دوستانی که فیلم رو دیدن. :((

انقدر براشون این کار راحته که حتی فیلمبردای کردن. :sad:

اینها باید سنگسار بشن توسط دوستداران محیط زیست

Artas
Wednesday 14 September 2011, 11:57 PM
سلام !!!
از دوستمون متشکرم که این خبررو به مادادند!!!
ولی اینجا یه چیز باقی میمونه که پس اینها بعد از آزاد شدن آیا بازم سراغ این کارمیرن یانه؟؟؟
که ما فرض میگیریم بله وبازبه شکار غیر قانونی میپردازندومجازات آنها باززندان است آیا این کار تکراری نیست؟
شما چی میگید؟
اینا اینهمه حیوونو کشتند اونوقت این همه حیوان به قدریک انسان ارزش نداشته است که برایش حکم اعدام صادر نمیکنند؟؟؟؟
تازه یک حیوان بیشترارزش دارد تا یک انسان چون حیوان منقرض میشود ولی انسان نه پس باید باکشتن این همه حیوان زبان بسته این خدانشناسارو به اشد مجازات وحکم اعدام برایشان صادر کرد.
فقط وفقط اعدام...!!!!!!

aghaghiya
Thursday 15 September 2011, 12:21 AM
فقط میتونم بگم خیلی دزدناکه

ghost
Thursday 15 September 2011, 12:48 AM
سلام

مشکلی نیست. می دونم و ایمان دارم که باز هم مثل دفعات قبل با این افراد برخورد می شه و به قول فریمان سه سال دیگه که از زندان دراومدن، خبر کشتار دیگری از این جانیان رو توی همین سایت خواهیم خوند.

بعد اونوقت دوستانی که الان درمورد اشد مجازات این جانیان تردید دارند، تردیدشون رفع می شه اما به چه قیمتی؟

به قیمت توحشی دیگر

امیدوارم اون روز به این تاپیک مراجعه کنیم و مروری داشته باشیم بر پست هاش.

متشکرم

yasbanoo
Thursday 15 September 2011, 01:36 AM
سلام

خیلی ناراحت کننده هست واقعا متاثر شدم.

SHS-908
Thursday 15 September 2011, 02:04 AM
سلام
من پست تمامی دوستان رو خوندم نظرها متفاوت بود با عقاید متفاوت
می خواستم بنویسن این وحشی ها دیدم همچین صحنه ای تو حیاط وحش نیست خواستم بتویسم درنده خو بیادم اومد هر درنده خویی برای 2 چیز میکشه دفاع و بقا
براستی این فرومایه ها برای چی اینکارو کردند؟
در سالهای گدشته اتفاقات بدی برای وجهه ایران و ایرانی افتاده بود ولی برای اولین بار از ایرانی بودنم ناراحتم چون با انتشار این فیلم لکه ننگ دیگری به تمدن ایرانی وارد شد
کاش حالا که به همین راحتی به چند سال زندانی بسنده میشه این چند سال محکومیت در قفسی در یکی از باغ وحش های ایران و در یک قفس که روش نوشته شده بود ((بشدت خطرناک نزدیک نشوید)) طی می کردند
با این مجازات های سطحی و گذشتن از جنایات اخیر باید طی چند سال آینده منتظر چنگیز خان ایرانی باشیم

Amir 1986
Thursday 15 September 2011, 02:09 AM
سلام

واقعا دستشون درد نکنه چه اقدام جالبی
منم با دوستان موافقم
این آدمای روانی ممکنه بعد از 3 سال که آزاد شدن تصمیم بگیرن نسل همه ی حیوونارو از روی زمین بردارن

اما مسئله اصلی اینجاست که اگه ما این همه اعضای حامی داریم ، چرا همچین اتفاقی باید رخ بده ؟!
چرا باید به این انسان نماها اجازه داد که همچین جنایتی رو مرتکب بشن
بعد بیاییم بگیم که وای چه فاجعه ای و ...
فقط 3 سال ؟!!
یعنی به خاطر کشتن هر کدوم 1 سال زندان
تازه اگه واقعا 3 سال اونجا بمونن و با گرفتن پول و ضمانت آزادشون نکنن !

اما با تمام این کارا آیا اون خرس ماده و بچه هاش زنده مین ؟

چندتا ازین حوادث رو باید شاهد باشیم ؟
تا وقتی که نسل حیوانات از بین بره ؟

به نظرم باید راهی برای جلوگیری از چنین فجایعی پیدا کرد
این حیوانات همین طوری هم زندگی سختی دارن
1 بار دیگه به فیلم نگاه کنید
اون 1 خرس قهوه ایه
ببینید چطور با ضربه پای اون جنایتکار به سمتی میافته
اون خرس باید همچین جسه نحیفی داشته باشه ؟

قطعا اگه راه حل درستی ارائه بشه ، خیلیا حاضر به کمک هستن
چه کمک های مادی و چه فعالیت های انسانی

با تشکر

samira ghezeli
Thursday 15 September 2011, 06:26 AM
سلام حقیقتش اینه که من جرات نکردم این فیلم را ببینم چون واقعا از این جور صحنه ها بدم میاد اما امیدوارم آدم هایی که این کار رو کردن به سزای اعمالشون برسن.

م.حسن فاقعي
Thursday 15 September 2011, 10:53 AM
سلام

خب چی میشه گفت جز این که آیا اینا انسانند؟

گرگ هم میزاره طعمه اش جون بده یا تا آخر جونش در بره بعد شکمش رو میدره !!!!!!!!!!!!


بهترین و کمترین مجازات برای اینجور آدمها اینه که مجبورشون کنند چندین سالی که حبس دارن هر روز به باغ وحش ها برن و جای این حیوونها رو تمیز کنن

واقعا جای تاسف داره

Neda Ariania
Thursday 15 September 2011, 11:18 AM
او وضعیت پرونده شکارچیان متخلفی را که خرس قهوه ای و توله هایش را کشته اند را سنگین اعلام کرد و گفت: در مورد این دو نفر، سلاح غیر مجازی که از آنها کشف شده است سه سال محکومیت را برایشان در پی خواهد داشت.

لاهیجان زاده این دو نفر را از شکارچیان معروف اصفهان معرفی کرد و آنها را به لحاظ فرهنگ شکار، از «کثیف ترین» شکارچیان منطقه خواند که بی رحمانه به شکار می پردازند.

او این شکارچیان را «سابقه دار» خواند و گفت: این شکارچیان سنگدل سال گذشته هم در جریان یک شکار غیرمجاز دستگیر شده بودند.


سلام به دوستان عزیز

تصور می کنم سه سال حبس، صرفاً برای کشف سلاح غیر مجاز هست و باید برای سوء سابقه اونها و شیوه کثیفی که در شکارگری دارند هم جزای سنگینی در نظر گرفته بشه.

به هر حال...

نامه اعتراض پایگاه رازبقا برای انجمن حمایت از حیوانات ایران، پایگاه خبری فضای سبز و محیط زیست ایران (سبزپرس)، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) و اداره کل محیط زیست استان اصفهان ارسال شد.

امیدوارم دیگه شاهد چنین فجایعی نباشیم.

متشکرم

جواد
Thursday 15 September 2011, 12:50 PM
سلام
اعدام... خب من هم مثل همه خیلی خیلی متاثر شدم اما اگر بنا بر واقع گرایی و جدی بودن در چنین مسایلی باشه اعدام متناسب با این جرم نیست

سلام

چرا فکر می کنید که متناسب نیست. توجه داشته باشید که اونها فقط سه خرس رو نکشتند. اونها یک چرخه از محیط زیست رو نابود کردن. سوای این: اونها به بدترین شکل و غیر انسانی و حتی غیر حیوانی ترین شکل این خرسها رو از بین بردند.

شما فکر می کنید اونها انسان هستند که می گید اعدام یک انسان در ازای کشتن سه خرس، متناسب نیست اما حقیقت اینه که این شیطان صفت ها چرخه ای از حیات وحش رو به بدترین و سفاکانه ترین روش از بین بردن.

مگه در خبر ندیدید که چند بار این کار از طرف همین دو نفر تکرار شده؟ مگه ندیدید که بعنوان شکارچیان کثیف شناخته می شن که روش کارشون همیشه به همین شکل هست. اینها کلاً از آزار دادن حیوانات و زجر کش کردن اونها لذت می برن. اینها اگر حیوانی به چنگ نیارن برای ارضای خصلت شیطانی خودشون، مطمئن باشید که می رن سراغ انسان ها و بعد توی خبرها می بینیم که فلان تعداد بچه دزدیده، شکنجه و کشته شدن و یا حتی انسان بالغ!

حقیقت اینه!

حقیقت اینه که اینها انسان نیستن. عملشون هم شیطانی و کثیف بوده و حقیقت اینه که اینها مرتب این عمل رو دارن تکرار می کنن و سه خرسی که در خبر آمده نه اولین و نه آخرین قربانیان این شکارچیان کثیف بودن.

من از شما تعجب می کنم. این حکم حبس توی قفس و تمیز کردن باغ وحش برای این ها در حد جوک هست. من اصلا صلاح نمی دونم اینها به هیچ موجود زنده ای نزدیک بشن. مطمئن باشید اینها پاشون به باغ وحش یا هر جای مشابهی برسه باز هم از هیچ آزاری هر چند کم و حتی وقتی تحت نظر هستن، خودداری نمی کنن. چون تنها به این روش تخلیه می شن.

باید با حذفشون این اعمال شیطانی متوقف می شه. نترسید. مطمئن باشید با اعدام اینها از جامعه بشریت هیچ انسانی کم نمی شه. فقط دو شیطان کثیف از صحنه گیتی حذف می شن.

یاحق

ضمناً از اینکه صدای ما رو به گوش برخی مسئولین رساندید تشکر می کنم امیدوارم گوش شنوایی داشته باشن. به هر حال این اعلام انزجار اینجا ثبت شده و می مونه. حداقلش اینه که اگر باز هم کاری صورت ندادن، دقعه بعد این تاپیک حکم یک سیلی رو پیدا می کنه برای هشدار شاید که خجالت بکشن!

best
Thursday 15 September 2011, 02:03 PM
سلام

متاسفانه من مطمئنم که اونها هیچ اقدامی نمی کنند و تنها به جریمه نقدی و چند سال زندان اکتفا می کنند و باز هم مطمئنم که این فجایع ادامه پیدا خواهد کرد. بخصوص وقتیکه این افراد از زندان آزاد بشن.

از طرفی با توجه به اینکه به خرس قهوه ای می گفتن قطبی معلوم بود که بسیار هم بی سواد هستند وگرنه می شد امید داشت که یک روزی وارد فضای نت بشن و ببینند که تا چه حد مورد غضب مردم قرار گرفتند و منفور هستند.

متشکرم

Artas
Thursday 15 September 2011, 02:16 PM
آقا حبث چه فایده ایی داره؟؟؟؟
هرکس هم همین کارو میکنه یامیگه گیرم نمیارن یا میگه فوقش میرم با تفنگ مجازاستفاده میکنم وهیچی هم نمیشه الان همه به فکر اینن که کسی از تفنگ غیر مجاز استفاده نکنه ولی کسی به فکر این نیست که طبیعت سالم باقی بمونه!!!
ولی تا دلتون بخوادتفنگ غیر قانونی وجود داره !!!!!!!!!1
ولی کسی هم خبر نداره!!!
ولی ایناچی؟
اگه اعدام بشن کسی جرات نمیکنه ازتفنگ غیرمجازاستفاده بکنه وکسی هم جرعت نمیکنه حیوونی رو بکشه ویا زجز کش بکنه.آقامگه چه گناهی داره اگه گناه داره گردن من.!!!!!!!!!!

جواد
Thursday 15 September 2011, 02:18 PM
بفرمایید. شاهد از غیب رسید. این مطلب رو از پایگاه انجمن حمایت از حیوانات برداشتم:

سلام بنده خبرنگار سميرم هستم كه با انتشار خبر دستگيري باعث رسانه اي شدن موضوع شدم. خبر بسيار تاسف بار و ناراحت كننده بود تا انجا كه خانمي در سميرم بعد از ديدن تصاوير به بيمارستان منتقل شد.

دوستان در جريان باشند رسانه اي كردن موضوع از اين حيث كه شما دوستداران حيات وحش پيگير مجدانه قصاص صد درصد عوامل اين واقعه دردناك باشيد و هم از جهت كشتن حيوانات بلكه جريحه دار كردن افكار عمومي و همچنين گفته شده عامل دستگير شده سابقه 100 مورد ديگر تخلف زيست محيطي و كشتار حيوانات ديگر را دارد و گويا با وثيقه آزاد شده است.

تماس با رسانه ها فراموش نشود براي قصاص عاملان اين جنايت هولناك همه با هم همت كنيم و كوتاه نياييم.

این هم ای میل ایشون: semiroom@live.com (semiroom@live.com)

دست کم می تونید به این خبرنگار نامه اعتراض بدید.

یاحق

Artas
Thursday 15 September 2011, 02:27 PM
ممون از خبرت جواد جان!
من بااین ایمیل مکاتبه کردم و پیغام بچه های راز ورسوندم ولی شما هم همینجور صبر نکنید.!!!
:SEVeyesB04_th:

Neda Ariania
Thursday 15 September 2011, 02:50 PM
بفرمایید. شاهد از غیب رسید. این مطلب رو از پایگاه انجمن حمایت از حیوانات برداشتم:

سلام بنده خبرنگار سميرم هستم كه با انتشار خبر دستگيري باعث رسانه اي شدن موضوع شدم.
دوستان در جريان باشند رسانه اي كردن موضوع از اين حيث كه شما دوستداران حيات وحش پيگير مجدانه قصاص صد درصد عوامل اين واقعه دردناك باشيد و هم از جهت كشتن حيوانات بلكه جريحه دار كردن افكار عمومي و همچنين گفته شده عامل دستگير شده سابقه 100 مورد ديگر تخلف زيست محيطي و كشتار حيوانات ديگر را دارد و گويا با وثيقه آزاد شده است.
تماس با رسانه ها فراموش نشود براي قصاص عاملان اين جنايت هولناك همه با هم همت كنيم و كوتاه نياييم.

این هم ای میل ایشون: semiroom@live.com (semiroom@live.com)

دست کم می تونید به این خبرنگار نامه اعتراض بدید.

سلام

نامه ای مشابه نامه های ذکر شده در پست #48 (http://raazebaghaa.ir/showpost.php?p=32599&postcount=48) برای این خبرنگار محترم ارسال شد. همونطور که ایشون فرمودند انعکاس این نامه ها در رسانه ها دست کم نشون میده که چه احساسی نسبت به این جنایت داریم و خواستمون از مراجع رسیدگی کننده به این پرونده چه هست.

متشکرم

الهه ناز
Thursday 15 September 2011, 08:16 PM
سلام

باعث تأسفه که با این پرونده سنگین با قید وثیقه آزاد شدن!

امیدوارم روزی برای حیات وحش و محیط زیست کشورمون اونقدر ارزش قائل بشیم که توی قانونمون برای جدا کردن بی دلیل حتی یک برگ از ساقه هم جریمه تعیین بشه. دیگه یک همچین جنایتی که جای خودش رو داره.

تشکر برای ارسال نامه ها

SHS-908
Thursday 15 September 2011, 11:28 PM
تنها راه رسانه ای شدن این فیلمه اون وقته که خشم ملت وادارشون میکنه شدیدترین مجازات رو در نظر بگیرند
واقعا جای تاسف که با قید وثیقه آزاد شدن کاش میشد این خبر از یکی از شبکه ها پخش بشه
کجا هستند خبرنگاران شیر دلی که ادعا میکنند برای بیان حقیقت به هیچ قیمتی کوتاهی نمکنند
پیگیری این جنایت بسیار واجب تر از اختلاص 3000 میلیاردیه

مرتضي ح.
Friday 16 September 2011, 01:01 AM
سلام

پیشنهاد می کنم هممون به خبرگزاری ها نامه بدیم. بخصوص خبرگزاری مهر، عصر ایران یا خبرگزاری سبزپرس و کلا خبرگزاری هایی که در زمینه محیط زیست فعالیتشون خوبه. به صدا و سیما هم نامه بدیم و جام جم آنلاین و همشهری آنلاین.

لینک این تاپیک رو هم براشون بفرستیم. چون علاوه بر فیلم، اعتراضهای زیادی توش ثبت شده.

دوستان اگه تک تک ما که اینجا پست زدیم و دوستایی که تشکر کردن هر کدوممون یکی یه نامه به این خبرگزاری ها بدیم کار کمی نیست. توجه کنید که به هر حال توی جامعه ای که آدم ها هم حقوق چندانی ندارن، نباید انتظار داشت که درباره حیوانات کار بزرگی انجام بشه اما همینم که فکر نکنن این خبر هم مثل خیلی از خبرهای دیگه درباره محیط زیست توی انبوه خبرهای اقتصادی سیاسی گم شده خودش خیلی ارزشمنده.

ضمناً مطمئن باشید که ادم هایی که مثل ما درباره محیط زیست و حیوانات فکر می کنن توی این مملکت زیاد نیستن.

برای دوستانی که شاید ندونن باید چیکار کنن بگم که پیدا کردن آدرس ای میل های این خبرگزاری ها کار مشکلی نیست. اسمشون رو توی گوگل سرچ می کنید وقتی سایتشون اومد، به بخش ارتباط با ما یا تماس با ما می رید و ای میلشون رو در میارید. بعضیهاشون هم برای هر بخشی ای میل جداگانه دارن که باید دنبال بخش محیط زیستشون بگردید.

ممنون

Neda Ariania
Friday 16 September 2011, 01:35 AM
با تلاش محيط بانان شهرستانهاي شهرضا و سميرم يكي از سه شكارچي متخلفي كه يك قلاده خرس مادر به همراه دو توله شير خوارش را در منطقه شمس آباد ونك سميرم به طرز بي رحمانه اي كشته بود،دستگير و به دادگاه معرفي شد.

به گزارش ايرنا،در پي انتشار تصاوير كشته شدن سه خرس قهوه اي بر روي گوشي هاي همراه كه توسط خود اين افراد متخلف گرفته شده است اين موضوع احساسات بسياري از مردم بويژه دوستداران محيط زيست را به شدت جريحه دار كرد.

در اين تصاوير سه متخلف پس از كشتن خرس مادر، شكم دو توله خرس ديگر را پاره كرده و حتي با فريادهاي توله خرسي كه هنوز جان دارد و به سمت خرس مادر مي دود بازهم اقدام به پرتاب كردن توله خرس زنده روي صخره هاي منطقه كرده اند تا تلف شوند.

مدير كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت:بزودي با همكاري نيروي انتظامي دو شكارچي ديگر را دستگير و به مقامات قضايي تحويل خواهيم داد.

'احمد رضا لاهيجان زاده ' با اشاره به اهميت منطقه شمس آباد ونك سميرم تاكيد كرد: معرفي اين منطقه بعنوان محدوده شكار ممنوع به شوراي عالي محيط زيست كشور پيشنهاد شده است.

وي اظهار اميدواري كرد: اين شورا هر چه زودتر با اين پيشنهاد موافقت كند تا شاهد اتفاقاتي از اين دست در طبيعت بي نظير شمس آباد ونك نباشيم.

'سجاد صادقي' دبير زيست شناسي و عضو انجمن زيست محيطي غزال دشت نيز گفت: انتشار اين تصاوير بي سابقه و اقدامي وحشيانه است.

وي با اشاره به حفظ گونه هاي وحشي در مناطق بكر ونك و شمس آباد از مسوولان سازمان حفاظت محيط زيست و قوه قضاييه خواست با عاملان اين جنايت برخورد سريع و قاطع داشته باشند.

وي تاكيد كرد: اعضا اين انجمن با برپايي نشست فوري و بررسي ابعاد اين واقعه پيگيريها و اقدامات بعدي را تا حصول نتيجه نهايي و محاكمه افراد خاطي پيگيري مي كنند.

'سيد مرتضي حسيني' از پزشكاني است كه پس مشاهده اين تصاوير مي گويد: افرادي كه دست به اين اقدام زده اند به واقع بويي از انسانيت نبرده اند.

وي اظهار اميدواري كرد: رسانه اي شدن اين موضوع حداقل بتواند باعث پيگيري سريع و دستگيري و محاكمه خاطيان شود.

به گفته وي،نگاه به تصاوير تلف شدن خرس ها حتي براي پزشكان كه به ديدن صحنه هاي اين چنيني عادت دارند هم بسيار ناراحت كننده و سخت بود.

شهر ونك در ۱۹۰ كيلومتري جنوب اصفهان قرار دارد.
.
.
.
.
.
طبق آخرین اخبار کسب شده در مورد کشتار خرسها در شهرستان سمیرم، فرد جانی شخصی بنام حمزه علی انصاری از معلمین پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان سمیرم است و ساکن منطقه ونک این شهرستان است که سابقه بیش از 100 مورد تخلف را در پرونده خود دارد.

متهم به همراه یکی از همدستانش بازداشت شده و دو همدست دیگر که از عشایر منطقه هستند متواریند.

توسط قاضی یک وثیقه 200 میلیون تومانی برای متهم صادر شده است.

شنیده های ما حاکی از اینست که نامبرده با نماینده سمیرم در مجلس (بهروز جعفری) آشنایی نزدیکی دارد و احتمال دخالت نماینده سمیرم در پرونده بسیار زیاد است.

amr
Friday 16 September 2011, 01:50 AM
معلم پرورشی؟؟؟؟واقعآ چه کسی ایشون رو گزینش و استخدام کرده و اجازه داده فرزندان این سرزمین زیر دست این شیطان درس اخلاق بگیرن؟؟
احتمال دخالت نماینده سمیرم در پرونده هم جالبه!نکنه توی اون تخلفات قبلی هم همین اتفاق افتاده که این افراد با پررویی تمام بارها جنایاتشون رو تکرار کردن.در اینصورت باید از شخص نماینده سمیرم هم شکایت بشه.فکر کنم قرار بوده که قانون برای همه یکسان باشه نه؟

Artas
Friday 16 September 2011, 01:58 AM
ای بابا طرف خودش از این فرهنگیای روزگار بوده و این کارو کرده وای به حال آدم های دیگه!!!
بیچاره این بچه هایی که پیش این فرد جانی در س می آموختن...!!!
آره دیگه وقتی راه پارتی بازی باشه همینه دیگه حالا هی بیایم من وشما گلومونو پاره کنیم تا صدامونو یکی بشنوه...!
ولی هرچی آتیش از توی همین پارتی بازی بلند میشه وقتی یارو یه همچین آدم گردن کلفتی داره معلوم هرشکری میخوره وآخرشم ما میشیم بیکارو بی آر!
اینو به یکی از بستگان نشون دادم طرف گفت حالا چه کار کنم.من خرس میخوام چه کار؟؟؟چه باشه چه نباشه!!!خداکنه همه خارسا بمیرن!!!
یعنی میخواستم بلند بشمو کل دندوناشو بریزم تو دهنش قاطی کردمو گفتم همین شما هایید که ایرانو به گند کشیدید دیگه....!!!

hooman torabiyan
Friday 16 September 2011, 10:24 AM
سلام به همه ي اعضاي محترم سايت من مي خواستم اعتراض خودم را بابت كشته شدن خرس ماده و دو توله اش من هم اين فيلم را ديدم و درباره ي ان تحقيق كردم يك گروه خبري مي گوييند كه ان دو مرد بخاطر مشكلات خانوادگي و خرافات ان خرس ها را كشتند
شكارچيان در منطقهي كوهستاني سميرم در شهر اصفهان و با ورود غير قانوني و تجاوز به منطقه ي حفاظت شدهي حيوانات وبدون در نظر گرفتن حقوق حيوانات با سه عدد خرس كمياب روبه رو شدند و ان ها را به طرز وحشيانه اي كشتند كه اين كار انها باعث به جوش امدن خشم اعضاي حمايت از حيوانات شدند و بعد از چندي نيروي حفاظت از حيوانات با كمك مردم سميرم ان شكارچيان را گرفتند ولي چون شكار چيان معلم پرورشي بودند و داشتن ارتباطات ازاد شدند و توا نستند از زير جريمه ي:
250 ميليوني خلاص شوند پس از بازجويي از شكارچيان ان ها گفتند كه در قديم هركه خون بچه خرس را به خودش مي زند تا اخر عمرش مريض نمي شود

من واقعا ناراحتم:154fs232528:

shervin
Friday 16 September 2011, 11:36 AM
سلام

چقدر لحظه به لحظه بیشتر از این موجودات کثیف نفرت پیدا می کنم.

اول فکر می کردیم بیسواد و وحشی هستن. حالا فهمیدیم که باسواد (معلم و از قشر فرهنگی) و وحشی هستن. باز دوباره فهمیدیم که باسواد هستن اما ظاهرا خرافاتی ام هستن که البته خرافات بیشتر به نحوه تربیت آدم ها برمی گرده. توی دکتر مهندسش هم خرافاتی من دیدم.

اما چیزی که در همه موارد با اینها هست همون توحش انسانی هست که الهه ناز گفت. به هر حال من بعید می دونم که تمام این 100 تا کشتار غیر قانونی و وحشیانه که توی پرونده اینها هست بخاطر خرافات باشه! توی خبر هم اومده بود که اصلا کلا اینها در روش شکار کردن بویی از انسانیت نبردن. حتی اگر از روی خرافات یا هر دلیل دیگه ای دست به کشتن این سه تا خرس زده باشن، حالتی که توی فیلم دارن و خونسردی و فیلم گرفتنشون نشون می ده که از این کار چقدر لذت می بردن.

خواستم به چند تا بخش خارجی هم نامه بدم که بلکه از اونور فشار بیارن و اونور سرو صدا بلند بشه اما خجالت کشیدم. آخه آدم چی بگه؟! بگه بیاید توحش ایرانی، فهم و شعور ایرانی رو ببینید. حالا این خرافات هم که خورد تنگش دیگه بدتر!

امیدوارم سریع تر دادگاه به مساله اینها رسیدگی کنه. دوستان نامه نگاری به خبرگزاری ها رو فراموش نکنید. بگذارید صدای خشممون رو بشنوند. این تاپیک رو هم لینک کنید که همه حرفامون رو ببینن.

ممنون

Neda Ariania
Friday 16 September 2011, 02:31 PM
مدیر کل اداره محیط زیست استان اصفهان معتقد است به علت برخورد قضایی درستی که در اصفهان با متخلفین و شکارچیان غیرقانونی صورت می گیرد، کسی جرات این را ندارد که در این منطقه به شکار بپردازد و کسانی هم که مرتکب این عمل می شوند اکثرا از شهرستان های دیگر به این استان آمده اند. او برخورد قاطع قانونی را راهی برای کاهش چنین جرائمی دانست.
.
.
.
.
.

کاملاً مشخصه!
.
.
.
.
.

طبق آخرین اخبار کسب شده در مورد کشتار خرسها در شهرستان سمیرم، فرد جانی شخصی بنام حمزه علی انصاری از معلمین پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان سمیرم است و ساکن منطقه ونک این شهرستان است که سابقه بیش از 100 مورد تخلف را در پرونده خود دارد. شهر ونك در ۱۹۰ كيلومتري جنوب اصفهان قرار دارد.
.
.
.
.
.

کاملاً مشخصه که به علت برخورد قضایی درست!!! کسی جرأت نداره در این منطقه شکار کنه و این شکارچی شیطان صفت هم اصلاً اهل استان اصفهان نیست و از شهرستان های دیگه برای شکار به این استان رفته بوده! اما یکی دیگه از نشانه های برخورد قاطع و درست هم همین 100 مورد تخلفی هست که در سابقه این انسان نما وجود داره! چنین برخوردهای بازدارنده ای حتی در جهان اول هم دیده نمی شه!
.
.
.
.
.

مشخص نیست!

جواد
Friday 16 September 2011, 02:55 PM
سلام

هر حکمی که دادگاه تعیین می کنه یا نمی کنه، اما آموزش پرورش باید این موجود پلید رو اخراج کنه. اصلا صلاح نیست یه همچین جانوری به بچه های مردم درس بده. خود مردم و والدین بچه هایی که این یارو معلمشونه باید برن در آموزش پرورش منطقه خودشون جمع بشن و خواستار اخراج این روانی بشن.

اگه دادگاه و قانون کاری نمی کنه مردم باید کاری کنن. تحریمش کنن. نه بهش کار بدن نه هیچی. اونوقت دستش می یاد. به گدایی که افتاد می فهمه!

بالای 100 مورد تخلف, کثیف ترین شکارچی در روش شکارگری و ........................

همین یه فیلم به اندازه کافی نمایانگر خوی وحشی گری این منفور هست. حالا 100 تای دیگه بماند.

fariman
Friday 16 September 2011, 04:10 PM
سلام

اگه قانون کاری نکرد که فکر می کنم بازم مثل قبل کاری نکنه، مردم باید تحریمش کنن. اول از همه هم همون مردم ونک سمیرم از در و همسایه تا بقال محل و همکارای محل کار و ... همه ازش فاصله بگیرن. عین یه آدم طاعونی. اونوقت دستش می یاد.

قانونم اینجوری می فهمه که برخورد قاطع یعنی چی.

بد نبود توی شهر می گردوندنش (عین اراذل اوباش) و مردم هم ازش یه پذیرایی می کردن با هر جی که دم دستشون بود از فحش بارون تا سنگ بارون تا بفهمه چقدر از نظر مردم نفرت انگیز و کثیفه.

کاری که با اون بچه خرس بیچاره کرد که حتی وقتی به جنازه مادرش پناه برده بود، از گوشش گرفت بلندش کرد جلوی دوربین تکونش داد با دل و روده آویزون و بعد پرتش کرد روی صخره ها بدون توجه به ناله های دردناک بچه بیچاره، سزاش جز اعدام نیست.

فقط اعدام

astrix
Friday 16 September 2011, 06:15 PM
بنام خدا

من وقتی این خبر رو همین امروز از یکی از دوستانم شنیدم،سریع اومدم و عضو اینجا شدم.
این فیلم رو که دیدم،اصلا موندم که این یارو حیونه، انسانه،انسان حیون نماست،حیونه انسان نماست.....
من خودم عکس و فیلم و صحنه تصادف زیاد ناجور زیاد دیدم و حالم زیاد بد نشد ، اما این رو که دیدم حالم عوض شد. :178:
آخه یه انسان نما چقدر میتونه پست باشه که یه حیون کوچیک که ازخودش هم نمیتونه دفاع کنه رو شکمش رو پاره کنه و از گوش آویزون کنه و این ور ،اون ور مثل یه توپ پرتابش کنه.یکی نیست بگه آخه انصافت کجاست،حداقل حیون رو حلاص کن که درد و زجر نکشه،اصلا این انسان نما سر سفره بابا و ننه اش بزرگ شده؟؟؟؟!!!!!
یکی نیست بگه اگه یکی تو رو بکشه و شکم بچه هات رو پاره کنه و این کارا رو انجام بده،تو خوشت میاد؟؟؟؟!!!
حضرت رسول فرموده بودند که : من عرب هستم اما اعراب از من نیستن، ما هم میتونیم بگیم که ماها انسان هستیم اما بعضی انسان (نما) ها از ما نیستن

برای سازمان ها و قوه های قضاییه متاسف هستم،چرا که برای این عمل وجشیانه و حیونانه،هیچ برخورد جدی و قانونی نکرده اند.و اونوقت طرف رو مست میگیرن و 80تا ضربه شلاق میزنن و جریمه میکنن و ..... در صورتی که طرف توی خونه خودش مست کرده بوده و به کسی آزار نرسونده بوده،اگه برای اون حکم اسلامی روا هست،برای این کار هم حکم اسلامی و اخلاقی واجب استhamine k hast::
فرق ما و کشورهای پیشرفته و امریکا و ... سر همین مسائل هست،طرف گربه اش توی امریکا میره بالا تیر برق،یه واحد عملیاتی آتشنشانی میاد که حیون رو نجات بده ،اونوق ماها برای این که گربه سیم ها رو خراب نکنه با تیر میزنیمش و بخودمون میگیم دممون گرم:47b20s0:
هر جای دنیا طرف میگرده یه جفت حیوون پیدا میکنه و ازش مجافظت میکنه،اونوق یه 2تا معلم فلان شده ، پا میشن میرن قسمت محاقظت شده(خیلی جالبه که مامور نداریم،معلومه که اونا هم یه دستی دارن )،یه خرس و بچه هاش رو به اون وضع میکشن>:) و اون موقع میان طرف رو جریمه میکنن و بعدش هم از زیر جریمه در میرن.
آخه یکی نیس بگه این که وضع روحیه اش اینقدر حیوانی هست،چطور استخدام آموزش و پرورش هست و به بچه های مردم درس میده:smilies (26):
2ساعته که دارم با خودم کلنجار میرم و نمی فهمم:icare: ،آخه چرا؟!؟!؟!؟!؟!!؟!؟!!!!!
خاک بر سرش که توی فیلم میگه مرگ بر امریکا،یکی نیس بگه آخه بی شعور تو اگه این کار رو توی امریکا میکردی که از ماتحت اعدامت میکردن و بچه هات باید تا 20 سال بعد جریمه تو رو میدادن. :2mo5pow:
واقعا متاسفم .
واقعا......
(شرمنده که سرتون رو درد آوردم :cry: )

HELENA
Friday 16 September 2011, 11:11 PM
سلام
من واقعا متاسفم که این انسان پست همچین کاری کرد من که دیدم تا یک ساعت اشک توی چشمام بود.
والاآبروی ماراهم برده با این کارش یعنی آبروی کل معلمارو هم برده ما خودمون گوش یه دانش آموزو میگیریم تا1روز ناراحتیم چه برسه...
من به عنوان یک فرهنگی از همچین انسان کثیفی به خاطره درخطرافتادن آبروی فرهنگیمان شکایت میکنم.
معلمی شغل انبیاست نه شغل فرعونیان.والا فرعون هم همچین کاری فکر نکنم کرده باشه.
باتشکراز اطلاع رسانی.

alireza kamali
Saturday 17 September 2011, 10:29 AM
با اجازه عليرضا عكس رو حذف كردم چون واقعاً تحمل ديدنش سخته! / معاون و ناظر كل سايت
------

دیده بان حقوق حیوانات: قاتل سابقه دار خرس های سمیرم، با قید وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.
انتشار تصاویر تکان دهنده کشتار یک ماده خرس و دو توله اش توسط دیده بان حقوق حیوانات و انعکاس این خبر در رسانه های گروهی منجر به حساسیت موضوع و پیگیری این مساله از سوی علاقمندان به حیوانات شد. طبق اخبار واصله، شب گذشته جعفری نماینده مردم سمیرم در تماس تلفنی با بخش فارسی تلویزیون بی بی سی، ضمن اعتقادی خواندن این کشتار شنیع و غیر انسانی، با تهدید ضمنی رسانه ها آنها را از انتشار چنین اخباری بر حذر داشت! نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در گفتو با بی بی سی اعلام کرد که به اعتقاد مردم منطقه، کشتن توله خرس ها و خروج مواد خاص از بدن آنها منجر به رفع برخی بلایا می شود! این در حالی است که دستورات اسلام موکدا مخالف خرافه گرایی است و دستورات بسیاری مبنی بر حرمت آزار و اذیت و کشتار بی دلیل حیوانات وجود دارد که بعید است یک نماینده مجلس از آن بی خبر باشد.
لازم به ذکر است انتشار گسترده خبر جنایت این فرد باعث برانگیخته شدن احساسات عمومی هموطنان سمیرمی شده و برخی به دلیل بدنام کردن مردم منطقه ضمن اعلام برائت از چنین عملی خواستار اخراج این فرد از شهرستان هستند.نکته بسیار قابل توجه در این ماجرای تاسف بار این است که ع.ا. قاتل این سه خرس، به عنوان مربی پرورشی در منطقه مشغول فعالیت در حوزه خطیر آموزش و پرورش می باشد. طبق اطلاعات منتشره در رسانه ها مسوولیت کشتار ماده خرس و دو توله اش مستقیما متوجه ع.ا. خلافکار با سابقه حیطه محیط زیست است که در یک عملیات بی سابقه توسط نیروهای محیط زیست، نیروی انتظامی و اطلاعات پس از ۲۰ ساعت دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

منبع: دیده بان حقوق حیوانات

sanam
Saturday 17 September 2011, 02:15 PM
چه خوش گفت فردوسی پاکزاد که رحمت بر آن تربت پاک باد
میازار موری که دانه کش است که جان دارد و جان شیرین خوش است
سلام
من واقعا نمي دونم چي بگم ، كم آوردم انقدر اين صحنه تكان دهنده بود كه زبانم بند اومده ، خيلي جالبه همين آدم وقتي پاي مرگ و زندگي خودش باشه انقدر مي ترسه كه نمي تونه هيچ حركتي كنه ، راست گفتن كه از اين بشر دو پا هرچي بگي بر مياد واقعا آدم انقدر وحشي بدترين چيز زجر كش كردن ، تو خيال خودش فكر كرده خيلي شجاعه همين طور كه ما زندگي برامون ارزش داره براي حيوانات هم با ارزشه حالا چون به دليل داشتن تنفگ زورشون به ما نمي رسه ما بايد هر كاري دلمون مي خواد با اين حيوانات زبان بسته انجام بديم ، همين آدم اگه بدون تفنگ جلوي خرس ظاهر مي شد حتما سه تا سكته پشت سر هم مي زد جالب تر از همه اينه كه به ما ياد دادن وقتي خودت رو به خواب بزني جلوي خرس هيچ وقت بهت حمله نمي كنه ولي اين آدم يه اين طرز فجيع تازه نه يكي 3 تا (خدا به داد ما برسه)

night11
Saturday 17 September 2011, 05:50 PM
سلام

فقط می تونم بگم امیدوارم به سزای اعمال کثیفشون برسن . واقعا صحنه های وحشتناکی بود . و قلب آدم رو به درد می آورد . انقدر وحشتناک بود که نتونستم تا اخر نگاه کنم و فقط همون 1 دقیقه اول وحشی گری اونها رو ثابت می کرد

ضمنا از همه دوستان بدلیل تاخیر ارسال پست در این قسمت عذرخواهی می کنم.

متشکرم

amr
Saturday 17 September 2011, 08:21 PM
چیزی که بیشتر من رو متاثر میکنه نحوه رفتار این آقای نماینده هست که زنگ خطری هست که از وقوع وقایع مشابه در آینده و در امان ماندن این جانی از مجازات عمل شنیعش خبر میده.
واقعآ متاسفم که برخی افرادی که به مجلس وارد میشوند،بجای اینکه پاسدار قانون و حقوق مردم باشند با استفاده از رانت به مامنی برای افراد قانون شکن و رانت خوار تبدیل میشوند.
این خیلی زشته که ایشون با وقاحت در مصاحبه حاضر شده و یک چنین خرافاتی رو به گونه ای مطرح کرده که توجیه عمل این نامعلم جانی باشه!فکر میکنم باید به نهاد ریاست جمهوری،خود مجلس،دفتر رهبری و ... نامه و ایمیل ارسال بشه و علاوه بر ارسال فیلم جنایت و توضیح ماوقع و میزان جریحه دار شدن افکار عمومی،از شخص این آقای نماینده هم بخاطر سعی در توجیه و تحریف ماوقع و بی توجهی به صد مورد گذشته و همینطور سوء استفاده از قدرت برای حمایت از چنین مجرمانی شکایت بشه و رفتار سوال بر انگیز ایشون در توجیه عمل و جمایت از فرد خاطی به اطلاع مسئولان بالاتر برسه.قرار نیست دائم از عدالت صحبت بشه ولی هرکسی که آشنایی در حکومت داشته باشه بخودش اجازه بده هر کاری دلش خواست انجام بده و ککش هم نگزه و اصلآ قانون شکنی عواقبی براش درپی نداشته باشه!!قرار نیست نماینده مردم عملی ضد مردمی انجام بده و به مردمی صدمه بزنه که برای پاسداری از حقوقشون رای داده اند نه پایمال شدن حقوقشون!!واقعآ متاسفم ولی این تاسف به خودی خود، نه کافی هست و نه فایده ای داره.
فکر نکنم مملکت اینقدر بی حساب و کتاب باشه و همین حساسیت این نماینده به رسانه ای شدن جریان نشاندهنده این هست که ایشون از عدم اطلاع رسانی استفاده کرده و این افراد رو مورد حمایت قرار میده...به نظر بنده بهترین کاری که میشه انجام داد ارسال نامه به رئیس جمهور دفتر رهبری و خود مجلس هست و خصوصآ باید به عملکرد و رفتار این نماینده اشاره واضح و مستقیم بشه و حتمآ فیلم هم ارسال بشه تا نشان داده بشود که این نماینده از چه نوع افرادی حمایت میکنه و چه نوع جنایتی رو توجیه کرده و سعی در عادی جلوه دادن اون داره.

swing
Saturday 17 September 2011, 08:37 PM
سلام
با اعلام انزجار فراوان از عمل فجیع و غیر انسانی انجام شده؛
فقط یک چیزی خدمت دوستان عرض کنم: عزیزان، از تندروی و برخورد احساسی در همه مسایل جداً خودداری نمایید.
اعدام برای کشتن یک حیوان(هر چقدر کمیاب، هر چقدر فجیع و هرچقدر غیر انسانی) مجازاتی غیر معقول است، و در قانون چنین چیزی هرگز پیش بینی نشده و نخواهد شد.
دوستان عزیزی که سخن از سنگسار و اعدام و ... به میان آورده اند گمان کنم در پرونده هایی نظیر سکینه محمدی و ... احتمالاً پست هایی در تقبیح آن عمل ارسال می فرمودید.
در هر حال با یک چیز موافقم. باید مجازات های قانونی سنگین تری برای تعدی گران به محیط زیست وضع گردد.

Neda Ariania
Saturday 17 September 2011, 10:38 PM
چیزی که بیشتر من رو متاثر میکنه نحوه رفتار این آقای نماینده هست که زنگ خطری هست که از وقوع وقایع مشابه در آینده و در امان ماندن این جانی از مجازات عمل شنیعش خبر میده.
واقعآ متاسفم که برخی افرادی که به مجلس وارد میشوند،بجای اینکه پاسدار قانون و حقوق مردم باشند با استفاده از رانت به مامنی برای افراد قانون شکن و رانت خوار تبدیل میشوند.
این خیلی زشته که ایشون با وقاحت در مصاحبه حاضر شده و یک چنین خرافاتی رو به گونه ای مطرح کرده که توجیه عمل این نامعلم جانی باشه!فکر میکنم باید به نهاد ریاست جمهوری،خود مجلس،دفتر رهبری و ... نامه و ایمیل ارسال بشه و علاوه بر ارسال فیلم جنایت و توضیح ماوقع و میزان جریحه دار شدن افکار عمومی،از شخص این آقای نماینده هم بخاطر سعی در توجیه و تحریف ماوقع و بی توجهی به صد مورد گذشته و همینطور سوء استفاده از قدرت برای حمایت از چنین مجرمانی شکایت بشه و رفتار سوال بر انگیز ایشون در توجیه عمل و جمایت از فرد خاطی به اطلاع مسئولان بالاتر برسه.قرار نیست دائم از عدالت صحبت بشه ولی هرکسی که آشنایی در حکومت داشته باشه بخودش اجازه بده هر کاری دلش خواست انجام بده و ککش هم نگزه و اصلآ قانون شکنی عواقبی براش درپی نداشته باشه!!قرار نیست نماینده مردم عملی ضد مردمی انجام بده و به مردمی صدمه بزنه که برای پاسداری از حقوقشون رای داده اند نه پایمال شدن حقوقشون!!واقعآ متاسفم ولی این تاسف به خودی خود، نه کافی هست و نه فایده ای داره.
فکر نکنم مملکت اینقدر بی حساب و کتاب باشه و همین حساسیت این نماینده به رسانه ای شدن جریان نشاندهنده این هست که ایشون از عدم اطلاع رسانی استفاده کرده و این افراد رو مورد حمایت قرار میده...به نظر بنده بهترین کاری که میشه انجام داد ارسال نامه به رئیس جمهور دفتر رهبری و خود مجلس هست و خصوصآ باید به عملکرد و رفتار این نماینده اشاره واضح و مستقیم بشه و حتمآ فیلم هم ارسال بشه تا نشان داده بشود که این نماینده از چه نوع افرادی حمایت میکنه و چه نوع جنایتی رو توجیه کرده و سعی در عادی جلوه دادن اون داره.

سلام به دوستان عزیز

پست الکترونیک رهبری: info_leader@leader.ir

ارتباط با رهبری: http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=letter

پست الکترونیک ریاست جمهوری: DR-AHMADINEJAD@PRESIDENT.IR

پست الکترونیک مجلس شورای اسلامی: islamic@parliran.ir

بهتره همه ما نامه بدیم...

متشکرم

Neda Ariania
Saturday 17 September 2011, 11:33 PM
به نقل از روزنامه شرق
-------------------------

بلوتوث‌هاي سياه سرنوشت گونه كمياب خرس ايراني را رد و بدل كردند

قتل دلخراش خرس قهوه‌اي و دو توله‌اش در سميرم اصفهان


شرق: صحنه‌هاي دلخراش تنها محدود به قتل نفس‌هايي در گوشه و كنار دنيا يا نزديك‌تر در پل مديريت و سعادت‌آباد اتفاق مي‌افتد، نيست، دوربين موبايل‌هاي شخصي اين‌بار تصاويري از فيلم كشتار دلخراش ماده خرس قهوه‌اي و دو توله كوچكش را ثبت كرده‌اند كه لرزه بر تن هر بيننده‌اي مي‌نشاند. حكايت از آنجا آب مي‌خورد كه فيلم توسط يكي از دوستداران حيوانات به دفتر انجمن حمايت از حيوانات رسيده است؛ فيلمي كه حاكي از شكار يك خرس مادر به همراه دو توله‌اش در منطقه ونك شهرستان سميرم از استان اصفهان است.

در اين فيلم جانيان خرس مادر را كشته و شكم توله‌ها را نيز پاره كرده و خودشان اقدام به فيلمبرداري از اين صحنه دلخراش كرده‌اند. با پيگيري انجمن حمايت از حيوانات مشخصات فرد جاني نيز توسط مطلعان محلي مشخص شده است.

اگرچه در حيطه تجاوز به عنف، رهگيري و شناسايي سريع انجام مي‌شود، در حيطه حيوانات و حيات‌وحش و محيط‌زيست در كشور شرايط دقيقا بر عكس است. به‌طوري‌كه نه‌تنها برخورد‌ها به كاهش جنايت ختم نشده كه باعث جري‌تر شدن جانيان طبيعت نيز شده است. با اين حال پيگيري‌ها در رابطه با مجرمان قتل خرس قهوه‌اي و توله‌هايش به شناسايي و بازداشت متهمان منجر شده است. احمدرضا لاهيجان‌زاده، مدير كل اداره محيط‌زيست استان اصفهان در گفت‌وگو با سبزپرس ماجراي شكارچيان متخلف را چنين شرح داد: چند روز پيش فردي ناشناس يك سي دي را به اداره كل محيط‌زيست استان اصفهان تحويل داد كه اين سي دي حاوي صحنه‌هاي دلخراشي از كشتن يك خرس قهوه‌اي ماده و دو توله‌اش بود.

او ادامه مي‌دهد: بعد از ديدن اين فيلم، فراخوان همكاري به تمام نيروها براي دستگيري اين دو نفر داديم و از همكاري سه شهرستان كمك گرفتيم كه ماموران اجرايي و هميار محيط‌بانان شهرستان‌هاي شهرضا، سميرم و خود شهر اصفهان به عنوان كمك‌كنندگان اداره كل محيط‌زيست اصفهان در دستگيري دو شكارچي متخلف نقش داشتند. صبح روز بعد يكي از اين دو شكارچي متخلف در روستايي اطراف شهرستان سميرم و ديگري در شهرضا دستگير و به مراجع قضايي تحويل شدند.

مدير‌كل اداره محيط‌زيست استان اصفهان از كشف سلاح‌هاي غيرمجاز و مقادير زيادي فشنگ از شكارچيان خبر مي‌دهد و مي‌گويد: هنوز دادگاه براي اين افراد حكمي صادر نكرده است اما با توجه به نحوه عمل و صحبت‌هايي كه در اين زمينه شده است، انتظار مي‌رود حكم محكوميت سنگين براي اين افراد صادر شود. او وضعيت پرونده شكارچيان متخلفي را كه خرس قهوه‌اي و توله‌هايش را كشته‌اند، سنگين اعلام مي‌كند و مي‌گويد: در مورد اين دو نفر، سلاح غيرمجازي كه از آنها كشف شده است، سه سال محكوميت را برايشان در پي خواهد داشت البته اين دو نفر از شكارچيان معروف اصفهان هستند كه آنها از نظر فرهنگ شكار، از «كثيف‌ترين» شكارچيان منطقه هستند كه بي‌رحمانه به شكار مي‌پردازند. همچنين اين شكارچيان سنگدل سال گذشته هم در جريان يك شكار غيرمجاز دستگير شده بودند.


جريمه‌هاي اندك كه بازدارنده نيستند

فعالان محيط‌زيست همواره ميزان جريمه‌هاي موجود در رابطه با شكار غيرمجاز حيوانات را بازدارنده نمي‌دانند. آنها معتقدند اگر قرار باشد باز هم به رسم گذشته عمل شود، اين بار هم اين متهمان جريمه ۷۰۰ هزار توماني را پرداخت مي‌كنند و آزاد مي‌شود، تفنگ‌شان را باز آتش مي‌كنند و آماده مي‌شوند براي شكار بعدي و حيوان بعدي.

در همين رابطه حامد پاك‌سيرت، صاحب‌نظر مسايل حقوق بشر و عضو انجمن دفاع از حقوق حيوانات به ايلنا مي‌گويد: متاسفانه جريمه‌هاي مربوط به كشتار حيوانات نادر در كشورمان بسيار پايين بوده و اين جريمه‌ها بازدارنده نيستند. او مي‌افزايد: كشتن يك حيوان وحشي آن هم حيواني كه نسل آن رو به انقراض است، قابل توجيه نيست.

مسوولان قضايي شايسته است ترتيبي اتخاذ كنند كه با در نظر گرفتن جريمه‌هاي سنگين، زمينه‌هاي كشتار حيوانات و گونه‌هاي نادر در جامعه از ميان برود، چراكه طبيعت حيوانات وحشي، ايجاب مي‌كند كه براي به دست آوردن غذا به هر اقدامي دست بزنند. بنابراين، حمله به اين خرس به بهانه اينكه مي‌توانست خسارتي وارد كند درست نيست. پاك‌سيرت با بيان اينكه جريمه كشتن يك خرس در قانون تنها ۷۰۰ هزار تومان است، مي‌افزايد: با اين جرايم به طور قطع روند كشتار حيات‌وحش استمرار پيدا مي‌كند و در حال حاضر خرس قهوه‌اي جزو گونه‌هاي در معرض تهديد در استان است و متاسفانه در حال حاضر آمار دقيقي در زمينه تعداد خرس‌هاي قهوه‌اي موجود در استان در دست نيست.

همچنين تا امروز نه جريمه‌اي باعث كاهش كشتار حيات‌وحش شده و نه حتي باعث شده تفنگ‌به‌دستان رها‌شده در طبيعت، جمله‌اي به اطلاعات‌شان بيفزايند. وقتي متهم قتل خرسي در مركز ايران، آن را با خرس قطبي اشتباه مي‌گيرد، تمام سيستم آموزشي و زيست‌محيطي و ارگان‌هاي مسوول حيات‌وحش و محيط‌زيست بايد نگاهي خاص به پشت سر بيندازند! آيا تمام آنچه بايد مي‌شد را انجام داده‌ايم؟


انگيزه متهمان، صفراي خرس يا پوست ‌گران قيمت آنها

اگر توان ديدن فيلم را داشتيد، در جاي جاي فيلم ضجه‌هاي توله خرس‌هايي را شنيده‌ايد كه مادرشان به قتل رسيده و شكم كوچك‌شان با قساوت دريده شده؛ اما هنوز خون‌آلود و با روده‌هايي بيرون‌آمده راه مي‌روند و در جست‌وجوي حمايتي ناممكن دور مادر مي‌گردند. حركت‌هاي نامعمول شكارچيان در فيلم نيز سوال‌برانگيز است.

اگرچه هدف شكارچيان از اين اقدام دلخراش هنوز مشخص نيست، اما گزينه‌هاي بسياري براي آن متصور شده است. به‌طوري‌كه بهروز جعفري، نماينده سميرم در اظهارنظري عنوان كرده است كه «در اين منطقه نگرشي وجود دارد كه صفراي خرس قهوه‌اي براي درمان بسياري از بيماري‌ها مفيد است و به همين دليل شكارچيان دست به اين اقدام زده‌اند.» برخي نيز معتقدند تجارت قاچاق پوست حيوانات به خصوص خرس قهوه‌اي انگيزه‌اي براي متهمان بوده است. اما دكتر جوالچي، دبير انجمن حمايت از حيوانات مشكلات رواني و شخصيتي را علت اصلي اين اتفاق مي‌داند و به «شرق» مي‌گويد: حركاتي كه متهمان در فيلم انجام مي‌دهند، بسيار زننده و غيرمعمول است و كمتر شكارچي‌اي وجود دارد كه شكم حيواني را پاره كند و بعد از او فيلم بگيرد و حيوان را بچرخاند و بگرداند و اين حركت را تكرار كند.

با اين حال اينكه زبان خرس براي درمان بواسير، چربي خرس براي درمان بيماري‌هاي مفصلي و صفرا و گوشت و ديگر اجزاي بدن خرس براي درمان انواع و اقسام مرض‌هاي انساني كاربرد داشته باشد، غيرقابل قبول است. متاسفانه در سال‌هاي اخير اخبار و گزارش‌هاي تاييدشده و گاه تاييدنشده‌اي از قتل‌عام خرس‌هاي قهوه‌اي در ايران منتشر مي‌شود كه همگي آنها حكايت از قاچاق اجزاي بدن اين حيوان توسط افراد محلي دارد. حكايت تلخي كه نه‌تنها نشان از وهم و خرافه در بين برخي از مردم است، بلكه نشان از افت اخلاق در برخي از لايه‌هاي جامعه است كه به بهانه درمان بواسير، به خود اجازه مي‌دهند حيات را از خرس كميابي در كشور بگيرند و شوربختانه اينكه اين حقيقت دارد.


برگرفته از:
http://sharghnewspaper.ir/Page/Paper/90/06/26/11

pintorico0
Sunday 18 September 2011, 12:03 AM
با سلام .
اينو خواستم بگم كه امروز اين قاتلين دستگير شدند و از آنها چند قبضه اسلحه بدون مجوز نيز كشف شد.:cheerleader3:

yousef
Sunday 18 September 2011, 12:10 AM
با سلام .
اينو خواستم بگم كه امروز اين قاتلين دستگير شدند و از آنها چند قبضه اسلحه بدون مجوز نيز كشف شد.:cheerleader3:


سلام

بله دوست عزیز، خبرش توی صفحه 4 هست: http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=4563&page=4 مال چند روز پیشه.

بعدش با قید وثیقه آزاد شدن: http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=4563&page=6

:bc3:

pintorico0
Sunday 18 September 2011, 12:23 AM
بله دوست عزيز در مورد دستگيري شما درست مي فرماييد ولي در مورد آزادي خير.اينم لينكش:


http://irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30568334

(البته معذرت ميخوام كه من خبرو بد متوجه شدم.همچنان در بازداشت هستنو بازداشت شدن متوجه شدم.sorry)
ولي باز در مورد اينكه هنوز بازداشت هستن اميدوارم يكم دلتون شاد شده باشه. هدفم خير بود

جواد
Sunday 18 September 2011, 12:38 AM
چقدر جالبه اما مشکوکم هست. به نظرتون مشکوک نیست.

تا مردم صداشون دراومد که چرا با گذاشتن وثیقه آزاد شده؟! تا مردم صداشون دراومد که چطور یه همچین آدمی معلم آموزش پرورشه؟! فوری این خبر امروز بیرون اومد که اونی که آزاد شده، بابای یکی از اینها بوده و اونی هم که معلمه، قبلا از آموزش پرورش اخراج شده و الان دیگه معلم نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

جالبه نه؟

حالا باز خوبه گفتن که طرف در دوران مدرسه هم به همکلاسی خودش با چاقو حمله کرده!!!!!!!!!!!!!

من که گفتم این جانور کلاً خطرناکه!

بازم دم مردم سمیرم و دم دادستان سمیرم گرم که یه شکایت جداگانه (علاوه بر شکایت محیط زیست) دادند بخاطر اینکه عمل شنیع این انسان نما، باعث شده همشهری هاش احساس کنن بهشون توهین شده.

خب انگار داره یه اتفاق هایی می افته. :6:

منتظر روزی هستم که خبر رأی نهایی دادگاه رو اینجا بخونم و خبرش جوری باشه که بتونه کمی احساس جریحه دار شده همه ما رو تسکین بده. می دونم شمام مثل من فکر می کنید.

یاحق

Artas
Sunday 18 September 2011, 10:34 PM
سلام وباتشکر از خانم آریانیا وتمامی دوستان درابطه با اطلاع رسانی واهمیت دادنتان.
میخواستم به محضران گرامی برسانم که بنده از طرف خودم وتمامی دوستان رازبقائی نامه هایی حاوی درخواست رسیدگی به تمامی این پست های الکترونیک مسئولان وهمینطورارتباط با رهبری و پست الکترونیک ایشان فرستادم وکمال تشکرراکردام بهتره شما هم دستی بجانبانید.

باتشکرجواد.

Neda Ariania
Sunday 18 September 2011, 11:03 PM
سلام به همگی

پست الکترونیکی قوه قضائیه: info@dadiran.ir (info@dadiran.ir)

پست الکترونیکی سازمان حفاظت محیط زیست کشور: info@doe.ir

امیدوارم دوستان تصور نکنند که <خب ... یکی دیگه نامه داده پس دیگه نیازی نیست من نامه بدم!> فکر می کنم دقیقاً نیاز هست که این نامه ها از طرف افراد زیادی ارسال بشه (هر کس به سهم خودش) تا مشخص بشه که چقدر این مسأله برای همه ما مهم هست. این کمترین و شاید تنها کاری هست که می تونیم انجام بدیم.

متشکرم

refigh.bamaram
Monday 19 September 2011, 12:34 PM
بعضی وقتها از آدم بودن خودم تاسف میخورم یکیش همین الان که این خبرو شنیدم
جرات دیدن ندارم یعنی طاقت ندارم غم عالم تو سرم میریزه
نمیدونم چرا ولی یاد عزیزای خودم می افتم که از دستشون دادم
انگار عزیزامو یکی ازم گرفته
خدا به همه عاشقا طبیعتُ حیوانات انسان به معنی انسان صبر بده
بچه ها خیلی خوب گفتن اینا حیوان نیستند پست تر از هر موجودی اند
سنگ هم نیستند نمیدونم کم آوردم

Neda Ariania
Monday 19 September 2011, 09:52 PM
پرونده تلخ قتل وحشیانه خرس‌های سمیرم

جامعه > محیط زیست - فیلم کشتار وحشیانه ماده خرس و دو توله‌اش در سمیرم اصفهان، ‌دل بسیاری را به درد آورده است. اما پرونده این جنایات چرا بسته نمی‌شود و چه انگیزه‌هایی، این شکارچیان را به چنین وحشیگری‌ هایی ترغیب می‌کند؟


بهنوش خرم‌روز: شاید شما هم تا به حال از طریق بلوتوث یا روی وب‌سایت‌های مختلف،‌ فیلم دلخراش مرگ ماده خرس قهوه‌ای و دو توله‌اش را که سراسر پر از ضجه‌های دردناک دو توله بی‌پناه است دیده‌ باشید، آن هم به شیوه‌ای بی‌شک وحشیانه. فیلم کشته شدن این ماده خرس و توله‌های سه‌ماهه‌اش در شمس‌آباد ونک واقع در شهرستان سمیرم استان اصفهان، در روزهای گذشته موجی از اعتراضات مردم، گروه‌های محیط‌زیستی و برخی رسانه‌ها را به همراه داشته است.

اگر طاقت تماشای این فیلم را داشته باشید، می‌بینید که شکارچیان با روشی عجیب دست به شکار می‌زنند. آن‌ها خرس ماده را با شلیک گلوله می‌کشند، شکم توله‌ها را با چاقو می‌درند و اجازه می‌دهند توله‌های درمانده در حالی که به شدت خونریزی دارند، با امحا و احشای بیرون ریخته به اطراف بدوند، ضجه بزنند و در نهایت بمیرند. این سبک شکار،‌ روشی بسیار غیرمتداول، عجیب و بی‌رحمانه است. اما چرا این شکارچیان دست به چنین اقدامی زده‌اند؟


انگیزه‌های خرافی، مالی، یا مشکلات روانی
گفته می‌شود عقیده‌ای خرافی مبنی بر این که اگر توله‌خرس‌ها به این روش بمیرند،‌ امحا و احشای‌شان خاصیت درمانی پیدا می‌کند، ‌انگیزه این شکارچیان بوده است. برخی هم بر این باورند که تجارت پرسود پوست خرس و به خصوص خرس قهو‌ه‌ای، شکارچیان را به شکار این سه خرس ترغیب کرده است. اما آیا باور به خاصیت درمانی زبان خرس برای درمان بواسیر، چربی آن برای درمان بیماری‌های مفصلی و صفرا،‌ گوشت و سایر اندام‌های آن برای درمان سایر بیمار‌ی‌ها، جدا از نادرستی این باورها، می‌تواند توجیه مناسبی برای چنین وحشیگری‌هایی باشد؟

دکتر جوالچی، دبیر انجمن حمایت از حیوانات ایران بر این باور است که رفتار غریب این شکارچیان نشان بارزی از عدم سلامت روانی آن‌ها است. وی در این‌باره می‌نویسد: «امروزه ارتباط بین حیوان‌آزاری و جنایت‌های دیگر در روان‌پزشکی و روان‌شناسی یک ارتباط ثابت‌شده است. روان‌شناسان معتقدند که آزار دادن حیوانات، به‌خصوص شکنجه و قطعه قطعه کردن بدن یک حیوان زنده یک مشکل کوچک روانی نیست و باید به ‌طور جدی با آن برخورد کرد. کوتاهی در مجازات حیوان‌آزاران می‌تواند برای جامعه بهای بسیار سنگینی داشته باشد؛ چرا که این افراد معمولا به شکنجه‌کردن حیوانات اکتفا نکرده و قربانی بعدی آنها معمولا یک انسان یا انسان‌های بی‌شماری هستند.»

در واقع تماشای این فیلم برای اغلب افراد بسیار دردناک است و اشک‌های بسیاری را بر گونه بیننده‌ها جاری کرده است. چه‌طور کسی می‌تواند در سلامت روان، از نزدیک شاهد آن باشد،‌ آن را تکرار کند و تازه از آن فیلم هم بگیرد؟ و آیا زیان ادامه چنین رفتارهایی و عدم برخورد شایسته با این افراد، تنها متوجه جامعه بی‌دفاع حیوانات خواهد بود؟ در حقیقت خیر.

به نوشته دکتر جوالچی، آمار دانشگاه نورتوسترن آمریکا نشان می‌دهد کسانی که حیوانات را شکنجه می‌کنند، با احتمال پنج برابر بیشتر، ممکن است انسانی را هم شکنجه کنند. آمار همین دانشگاه نشان می‌دهد خطر اینکه این انسان‌ها اموال مردم را هم نابود کنند چهار برابر بیشتر خواهد بود. در نتیجه، عدم پیگیری جدی چنین جنایاتی، می‌تواند جنایات انسانی را هم به دنبال داشته باشد. در تایید این نوشته‌، ‌می‌توان به سابقه شکارچی اصلی در دوران تحصیلش اشاره کرد: وی با چاقو به یکی از دانش‌آموزان مدرسه حمله کرده و وی را از ناحیه پا مجروح کرده است. وی یکی از معلمین آموزش و پرورش منطقه سمیرم است که به گفته مسئولین، چندی پیش به دلیل سوسابقه از کار خود برکنار شده است.


مجازات‌هایی که کافی نیستند
مهدی انصاری، معاون محیط طبییعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در مصاحبه با پایگاه خبری فضای سبز و محیط زیست ایران (سبزپرس) خبر از دستگیری این شکارچیان داده است.
وی می‌گوید: «فیلم این واقعه خیلی زود در بین مردم منطقه پخش شد و علاوه بر این‌که باعث جریحه دار شدن احساسات مردم منطقه شد، به ما نیزکمک کرد تا بتوانیم با همکاری نیروی انتظامی متخلفان را شناسایی و دستگیر کنیم که این امر بعد از 24 ساعت اتفاق افتاد. علاوه بر این چون بسیاری از مردم روستاها و عشایر محلی و سمیرمی‌ها نیز با دیدن این فیلم متاثر شدند و شکایت داشتند، دادستان سمیرم نیز به عنوان مدعی‌العموم و به نمایندگی از مردم از متخلفان شکایت کرده است که علاوه بر شکایت محیط زیست به شکایت مدعی‌العموم نیز در دادگاه رسیدگی خواهد شد.»

البته به نوشته سایت رسمی انجمن حمایت از محیط زیست ایران، تنها شکارچی اصلی و یکی از همدستانش دستگیر شده‌اند و دو شکارچی دیگر همچنان فراری هستند.
اما مجازات چنین افرادی چیست؟ بر اساس گزارش‌های رسمی، شکارچیان این شکار بی‌رحمانه قبلا بارها مرتکب شکارهای غیرمجاز شده‌اند و در پرونده خود، چندین مورد سوء پیشینه دارند. آن‌ها پیش از این بارها دستگیر شده‌اند! پس چه عاملی به این افراد کمک می‌کند که بعد از محکومیت، باز تفنگ به دست بگیرند و به شکار غیرقانونی بپردازند.
به نوشته روزنامه شرق، جریمه کشتن یک خرس در کشور ما، تنها 700 هزار تومان است. جریمه‌ای که شکارچیان می‌توانند بپردازند و باز به سراغ شکارهای غیرقانونی خود برگردند. بدون هیچ هراسی!‌ در واقع جریمه‌های فعلی برای کشتن حیونات، آن هم حیوانات کمیاب، به هیچ عنوان بازدارنده نیستند. این در حالی است که خرس‌های قهوه‌ای این ناحیه، از موجوداتی هستند که در معرض خطر انقراض قرار دارند.

اگرچه هنوز حکمی برای این متهمین صادر نشده، اما دل دوست‌داران حیوانات تنها به محکومیت آن‌ها برای حمل سلاح‌های غیرمجاز می‌تواند خوش باشد. سلاح‌های غیرمجاز آن‌ها ممکن است آن‌ها را به مدت سه سال پشت میله‌های زندان ببرد. اما جرم کشتن حیوانات بی‌دفاع، چه؟

کسانی که فیلم کشتار بی‌رحمانه خرس‌های قهوه‌ای سمیرم را دیده‌اند، یا داستان تلخ آن را خوانده و یا شنیده‌اند، امیدوارند و در واقع انتظار دارند اقدامات مسئولین، شایسته و پیشگیرانه باشد. اگر چند روز،‌ هفته یا ماه دیگر، فیلم دیگری با محتوایی مشابه منتشر شود، چنان که می‌دانیم این جنایت هم تنها یکی از چندین جنایت وحشیانه در مورد حیوانات است، دیگر برای این که فکر کنیم برخوردها مناسب نبوده، جریمه‌ها بازدارنده نبوده، یا میزان آگاهی را آن‌قدر که باید بالا نبرده‌ایم دیر شده و جنایتی دیگر اتفاق افتاده است.

------------
خبرآنلاین

Neda Ariania
Monday 19 September 2011, 10:02 PM
پخش شدن فیلم کشته شدن خرس مادر این خوبی را دارد که عواطف مردم برانگیخته شد

جامعه > دیدگاه ها - نه زنده بودن توله ها، نه اینکه خرس قهوه ای از گونه های در معرض خطر انقراض ایران است، هیچ کدام موجب نشد شکارکش ها یک خرس ماده را در شهرستان سمیرم نکشند.


زهرا تالانی: خبر از طریق یک بلوتوث منتشر شد که نشان می داد دو نفر که یکی از آنها از شکارچی های سابقه دار است، این خرس را می کشند و توله های آن را شکنجه می دهند. مسوولان محلی گفته اند متخلفان این پرونده بازداشت شده اند.فیلم این حادثه تلخ در رسانه ها منتشر شد و باعث جریحه دار شدن عواطف شد.

اسماعیل کهرم متخصص حیات وحش دلیل این ماجرا را انتقام شکارکشها از محیط بانان یا خرافات می داند و می گوید :پخش شدن این فیلم حداقل این خوبی را دارد که عواطف مردم برانگیخته شد و برای افراد جرایمی در نظر گرفته می شود که امیدوارم دیگر تکرار نشود.


به نظر شما چه حکمی باید برای این دو شکارچی خرس که اینگونه رفتار کرده اند در نظر گرفته شود؟
موضوع کشتن خرس مادر و فیلمی که منتشر شد را از دو دیدگاه می توان بررسی کرد. یکی جنبه قانونی دارد چون این خرسها در منطقه حفاظت شده بودند و کشتن آنها برای سازمان محیط زیست ضرر و زیان دارد و قاضی باید با آن برخورد کند.مورد بعدی جریحه دار کردن عواطف مردم است که با پخش آن در رسانه های خارجی آبروی ایران رفت .بنابراین باید یک قاضی برای این مورد هم یک جریمه یا حبس درنظر بگیرد. بنابراین به نظر من مهمتر این است حکمی که قاضی در نظر می گیرد بازدارنده باشد، یعنی دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.


فکر می کنید چه عاملی باعث بروز چنین صحنه هایی می شود؟
به نظر من چند عامل باعث به وجود آمدن این حادثه شده است.یکی انتقام این شکارچیان از سازمان محیط زیست یا محیط بانان می تواند باشد دیگری اعتقادات خرافی و استفاده از قسمتهایی از حیوان است که معمولا شکارچیان استفاده می کنند.


اگر خاطرتان باشد حدود دو سال پیش هم فیلمی از 5 شکارچی در ارتفاعات زاگرس منتشر شد که با کشتن یک خرس و توله اش تمام اعضای آن را بریده بودند . ما باز هم شاهد چنین حادثه ای هستیم. چگونه باید با این شکارچیان برخورد کرد که دیگر حوادث مشابه اتفاق نیفتد؟
حکم باید بازدارنده باشد . به نظر من جنبه مثبت این قضیه این است که احساسات و عواطف مردم برانگیخته شده و همین سبب می شود تا قوه قضاییه برخورد مناسبی با این افراد داشته باشد.البته هم اکنون هیچ آموزش زیست محیطی برای قضات وجود ندارد و بررسی ها از یک زنجیره طولانی از عدم اشراف قضات، تا ناتوانی محیط بانان در دستگیری متخلفان و ضعف قانون برای مجازات حکایت می کند.

آن زمان برابر قانون شکار و صید، مبلغ جریمه در نظر گرفته شده برای شکار غیرمجاز خرس قهوه ای 720 هزار تومان بود، که مبلغ جریمه شکار غیرمجاز خیلی پایین است. البته پایین بودن جریمه ها یا بالابردن آنها چندان اهمیتی ندارد چون اگر جریمه بالاتر هم باشد در نهایت وقتی گرفته نمی شود، فرقی ندارد و اساساً جریمه ها نمی توانند بازدارنده باشند، ضمن اینکه وقتی جریمه ها بالاباشد، ماموران برای گرفتن آن چندان راغب نیستند.

برای این دو نفر هم شنیدم که خوشبختانه خیلی سریع یک گروه از دادستانی اصفهان به منطقه سمیرم اعزام شدند و این دو نفر متخلف را دستگیر کردند. حالا شنیده های ما حاکی از این است که برای متهم اصلی، قرار وثیقه ۲۰۰ میلیونی صادر شده است و او با توجه به نفوذی که در برخی از مسئولین محلی دارد، توانسته است که با تامین کردن این وثیقه، الان آزاد بشود.


---------------------------------
مصاحبه با دکتر اسماعیل کهرم
خبرآنلاین

sia-2009
Monday 19 September 2011, 11:07 PM
سلام دوستان


یاز هم تجاوز به حیات وحش باز هم نقض حقوق حیوانات.

همه ی ما می دانیم که این اولین بار و یقینا آخرین بار نیست.

من هم به نوبه ی خودم این عمل وحشیانه رو محکوم و خواهان مجازات مجرمان هستم.


واقعا چرا باید این شکارچیان و اینگونه افراد با ثروت فرزندان و نسل های بعدیشون بازی کنند؟

از دوستان بابت تاخیر در ارسال پستم عذر خواهی می کنم.

موفق باشید

fofo
Tuesday 20 September 2011, 09:43 AM
یک حقوقدان و فعال محیط زیست درباره کشتار خرس های قهوه ای سمیرم؛
قوانین ما بازدارنده نیست و جنبه پیشگیرانه آنها بسیار کم است

سبزپرس- گزوه محیط طبیعی: شکارچیان غیر قانونی یک خرس قهوه ای ماده و دو توله اش در استان اصفهان در منطقه سمیرم که از این عمل بی رحمانه خود فیلم گرفته بودند در حال حاضر در بازداشت به سر می برند. اما هنوز جلسه رسیدگی به پرونده آنها تشکیل نشده است. «برخورد قانونی قاطع و بازدارنده» انتظاری است که در چند روز گذشته فعالان محیط زیست از مراجع قانونی در برخورد با عاملان این جریان داشته اند.

محمد صادق نقره کار، حقوقدان و فعال محیط زیست در گفت و گو با سبزپرس، کشتار خرس های قهوه ای را «اقدامی تاثر برانگیز» و «غیر انسانی» خواند که «وجدان و قلب همه دوستداران محیط زیست را به درد آورده است».
او ادامه داد: جامعه محیط زیست ایران در انتظار برخوردی قاطع و بازدارنده با خاطیان است.
نقره کار برخورد رژیم های حقوقی مدافع محیط زیست در برابر این مساله را حمایت مقتدارانه از مجازات های قاطع و بازدارنده در برابر تهدید کنندگان حوزه های مختلف محیط زیستی، خصوصا گونه های نادر حیات وحش دانست و گفت: اگر قاطعیت در برخوردها وجود نداشته باشد و با ضایعه ای که اتفاق افتاده در تناسب نباشد، همچنان که در گذشته شاهد انقراض نمونه های نادری همچون ببر مازندارن، دلفین های کارون و... بودیم، در آینده نیز با این پدیده دردناک مواجه خواهیم شد.
نقره کار کشتار خرس های قهوه ای سمیرم را جرمی عمومی خواند و گفت: انتظار جامعه این است که دادستان به عنوان مدعی حقوق زیست محیطی مقتدرانه اعلام جرم کند و ضمن صدور کیفر خواست، برخورد قاطع و بدون ملاحظه با ضایع کنندگان و نابود کنندگان محیط زیست و گونه های نادر جانوری را خواستار شود.
به استناد مصوبه شهریور ماه 78 قانون شکار و صید، یکی از گونه های در معرض انقراض را خرس سیاه و گونه حمایت و حفاظت شده خرس قهوه ای دانسته است و هرگونه تعرض به خرس قهوه ای از نظر مطالبه ضرر و زیان، معادل دو میلیون و 400 هزار تومان است که نقره کار این مبلغ را به هیچ وجه بازدارنده نمی داند.
همچنین، ماده 680 قانون مجازات اسلامی، مقرر می دارد که هركس برخلاف مقررات وبدون مجوز قانوني اقدام به شكار يا صيد حيوانات و جانوران وحشي حفاظت شده کند به حبس از سه ماه تا یکسال و پرداخت جزای نقدی از 150 هزار تومان تا 180 هزار تومان محکوم خواهد شد. نقره کار این قوانین را نیز بازدارنده نمی داند و جنبه پیشگیرانه آنها را بسیار کم اعلام می کند.
او معتقد است که محیط زیست به عنوان ضابط باید این گونه موراد را خودش گزارش کند.
نقره کار ادامه داد: بعد از اینکه گونه های جانوری از بین بروند، واکنش قضایی اگر قاطع باشد تنها می تواند التیام بخش اذهان عمومی باشد و به همین دلیل سازمان محیط زیست کشور باید بتواند اقداماتی پیشگیرانه را برای برخورد با چنین وقایعی در نظر بگیرد.
نقره کار در پایان تاکید می کند که حیثیت عمومی که محیط زیست براساس اصل 50 قانون اساسی دارد، این وظیفه را برای مسئولان در پی خواهد داشت که با چنین مواردی برخورد قاطعانه و بدون چشم پوشی داشته باشند.
سبزپرس

جواد
Tuesday 20 September 2011, 11:49 AM
دوستان توجه كنيد:

اينها صحبت هاي چند نفر از اهالي ونك سميرم هست كه به ماجرا نزديك تر هستند و توي همون منطقه زندگي مي كنند. اينها رو اينجا مي ذارم تا بدونيد كه مساله چقدر جدي هست. من هم نامه هاي متعددي به جاهاي مختلف زدم. هر كسي هم كه الان اين مطلب رو مي بينه و تا حالا نامه نداده دست به كار بشه و حتي شده فقط به يكي از اي ميل هايي كه توي همين تاپيك گذاشته شده، نامه بده تا بلكه بتونيم با هم جلوي يك بي توجهي و بي قانوني رو بگيريم.

اما صحبت هاي سميرمي ها و پيام هايي كه در سايت انجمن حمايت از حيوانات ثبت شده:

مدیر محترم سایت همانطور که قبلا گفتم ایشان به دلیل رفاقت و آشنایی با نماینده (جعفری) از تیغ قانون در امان خواهد بود که همین اتفاق متاسفانه در حال انجام است. مصاحبه تلفنی نماینده با بی بی سی نیز شاهدی بر این مدعاست . بقول بهروز جعفری نماینده که خود از اهالی همین شهر ونک است این موضوع یک موضوع پیش پا افتاده است که بیش از اندازه رسانه ای شده است. فرد جانی برادر شهید و دوست صمیمی بهروز جعفری با وثیقه آزاد است. سکوت هر انسان مدافع حقوق حیوانات خیانت است. خواهش می کنم موضوع را فریاد بزنین طبق قانون نیز دیه کامل قتل حیواناتی نظیر خرس قهوه ای 300هزار تومان است ولی برای جریحه دار شدن روح میلیونه انسان هیچ قانونی وجود ندارد. روح جمعی مردم سمیرم از این انسان جانی و نماینده ضد حقوق حیوانات بسیار آزرده است. خواهش میکنم سکوت نکنید.سمیرمیها چشم به یاری و پی گیری شما دوخته اند.و يه پيام ديگهمن از اهالی شهرستان سمیرم هستم
خواهش میکنم ازافرادی که دستی درکار دارند ازانجمن خواهش میکنم مسئله ی کشته شدن خرس درمنطقه ی ونک سمیرم رو پیگیری کنید چون این فرد با ارتباطی که داره امیدی به اینکه مجازات بشه نیست. من ازمدیریت انجمن و مسئولان میخواهم این موضوع را به صورت جدی پیگری کنید تا بلکه فشارهای رسانه ای باعث روشن شدن حمایت برخی مسئولان ازاین افرادشود. من خودم ازاهالی سمیرم هستم و منطقه ای که این عمل صورت گرفته بدون شک یکی ازبکرترین مناطق کوهستانی کشور هست. متاسفانه شکارچیان زیادی دراین منطقه به شکارپرندگانی مثل کبک کوهی می پردازند. امیدورام به این بهانه هم که شده این منطقه ی بی نظیر مورد توجه دوستداران محیط زیست قرار بگیرد.


ياحق

pintorico0
Tuesday 20 September 2011, 02:27 PM
با سلام. مي خواستم چند ماده و تبصره از قوانين شكار در ايران را به اطلاع برسانم تا ببينيد اين آدمها(فقط با ظاهري شبيه آدم البته) به جز برانگيخته كردن احساسات عمومي و جفا در حق اين حيوانات كه البته بزرگترين جرمشان از نظر من محسوب مي شود چه جرايم ديگري مرتكب شده اند:
_هر كس مرتكب اعمال زير شود به جزاي نقدي از يكصد هزار ريال (100000 ) تا يك ميليون ريال يا حبس از يك تا 6 ماه محكوم مي شود :
1.شكار و صيد جانوران وحشي عادي بدون پروانه
- هر كس مرتكب اعمال زير شود به جزاي نقدي از يك ميليون و پانصدهزار (1500000)ريال تا سه ميليون ريال ياحبس از 91 روز تا 6 ماه محكوم مي شود:
1.شكار و صيد در فصول و ساعات ممنوع مقرر (كه شكار اين خرس ها در فصل شكار ممنوع بوده است)
2.مبادرت به شكار و صيد در مناطق ممنوع و يا خلاف محدوديت ها و ممنوعيت هايي كه سازمان در حدود اختيارات قانوني خود تعيين و آگهي كرده است و شكار غير مجاز در قرقهاي اختصاصي
_هركس مرتكب اعمال زير شود به مجازات حبس از سه ماه تا سه سال و يا به جزاي نقدي از يك ميليون و پانصد هزار ريال (1500000)ريال تا هجده ميليون (18000000)ريال محكوم مي شود:
1.شكار و صيد جانوران وحشي حمايت شده بدون داشتن پروانه ويژه
2.شكار و صيد در مناطق حفاظت شده و پناهگاههاي حيات وحش بدون تحصيل پروانه ويژه و صيد غير مجاز در رودخانه هاي حفاظت شده.
_هر كس مرتكب اعمال زير شود به مجازات حبس از 91 روز تا سه سال يا جزاي نقدي از يك ميليون و هشتصد هزار (1800000) ريال تا بيست ميليون (20000000) ريال و در صورت تكرار به هر دو مجازات محكوم مي شود:
1.شكار جانوران وحشي كمياب و در معرض خطر انقراض از قبيل جبير ، گورخر، گوزن زرد ايراني،خرس، يوز پلنگ، تمساح(كروكوديل)، هوبره و ميش مرغ.
2.شكار در پاركهاي ملي
3.شكار ، صيد و يا كشتار جانوران وحشي با استفاده از سموم و مواد و امثال آن و شكار به صورت تعقيب با استفاده از وسيله نقليه موتوري و همچنين كشتار آنان به طريق جرگه و محاصره دسته جمعي.
*در صورت تكرار جرايم ، مرتكب به اشد مجازات محكوم خواهد شد.

در ضمن اين بخشي از تخلفات قانوني اين افراد بود.بزرگترين تخلف اين افراد كشتن وحشيانه اي حيوانات معصوم و بازي با عواطف و احساسات مردم است.

Neda Ariania
Tuesday 20 September 2011, 08:43 PM
سلام به دوستان عزیز

جای بسی خوشحالیست که بالاخره رسانه ملی هم سکوتش رو شکست و امشب 29 / 6 / 90 (بعد از یک هفته) اخبار 20.30 شبکه دو، بخش هایی از فیلم کشتار فجیع خرس های سمیرم رو نشون داد (البته با ملاحظه و شطرنجی کردن نیمی از تصاویر) و درباره این فاجعه غیر انسانی به اختصار صحبت کرد و اعلام کرد که عاملین این جنایت دستگیر شدند.

متشکرم

shellman_2008
Tuesday 20 September 2011, 09:14 PM
برای من هم اعلان این خبر از رسانه ملی جالب بود

واقعا صحنه های ناراحت کننده ای بود

Neda Ariania
Wednesday 21 September 2011, 07:59 AM
آغاز پیگیری حقوقی پرونده قاتلین سه قلاده خرس در سمیرم

جهت پیگیری حقوقی پرونده قاتلین سه قلاده خرس در سمیرم، وکیل محترم انجمن حمایت از حیوانات امروز (سه‌شنبه 29 / 6 / 90) تهران را به مقصد سمیرم ترک نمود ... طبق برنامه قبلی ایشان امروز را به درج اطلاعات از مطلعین محلی و تحقیقات میدانی اختصاص داده و فردا با حضور در دادسرای سمیرم ضمن مطالعه پرونده و گفتگو با بازپرس، شکوائیه تدوین شده از طرف انجمن حمایت از حیوانات را به دادگاه تقدیم خواهد نمود.

با توجه به پیشنهادات مکرر شما دوستان در کامنتها، ایمیلها و مکالمات تلفنی مبنی بر سهیم شدن در هزینه‌های اخذ وکیل و پیگیری حقوقی پرونده، بدینوسیله شماره حسابهای انجمن حمایت از حیوانات به شرح زیر اعلام میگردد:

- حساب جاری (سپهر) بانک صادرات 0102976518004 بنام انجمن حمایت از حیوانات
(قابل پرداخت در کلیه شعب بانک صادرات ایران)

- کارت شتاب 5022291013843881 (بانک پاسارگاد) بنام سید جاوید آل داود
(قابل انتقال از طریق دستگاههای خودپرداز)

قطعا کمک مالی شما میتواند هزینه‌های گزاف پیگیری حقوقی این پرونده را از دوش انجمن برداشته و امکان اقدامات حقوقی لازم تا اخذ نتیجه و مجازات عاملین جنایت را در اختیارمان قرار دهد.

هموطنان خارج از کشور جهت کمک مالی میتوانند از طریق اقوام خود در داخل کشور اقدام نموده و در غیر اینصورت جهت دریافت شماره کارت اعتباری ویزا با ما از طریق ایمیل ارتباط برقرار نمایند (info@iranspca.com (info@iranspca.com) ).

باعث امتنان خواهد بود در صورت واریز هر گونه وجهی به حسابهای اعلام شده ما را از طریق ایمیل (info@iranspca.com (info@iranspca.com) ) يا تلفن (66906700 کد 021) مطلع فرمایید.


------------------------------
انجمن حمايت از حيوانات

Neda Ariania
Wednesday 21 September 2011, 10:37 AM
سلام

با اينكه آخر برج هست اما فعلا مبلغ ناچيزي واريز كردم تا انشاءالله سر برج از خجالت خودم حداقل دربيام.

متشكرم

جواد
Wednesday 21 September 2011, 10:51 AM
سلام

اميدوارم جانيان به سزاي عملشون برسن. بنده هم به سهم خودم كمك مي كنم.

ممنون بخاطر اطلاع رساني

ياحق

شقایق
Wednesday 21 September 2011, 11:11 AM
ممنون كه اطلاع داديد، حتما اقدام مي كنيم.

اميدوارم ختم به خير بشه!

yousef
Wednesday 21 September 2011, 11:41 AM
حتي شده 5000 تومن ولي كمك كنيم.

ممنون

Neda Ariania
Wednesday 21 September 2011, 12:15 PM
سلام

درخواست صدور مجوز تجمع از فرمانداری سمیرم


سه شنبه 29 / 6 / 90 از سوی انجمن حمایت از حیوانات درخواست صدور مجوز برای یک تجمع آرام در مقابل دادگستری سمیرم به فرمانداری سمیرم ارسال شد.

در این درخواست آمده است:

جناب آقای غلامرضا قائدیها
فرماندار محترم شهرستان سمیرم

باسلام و احترام

همانگونه که مستحضرید در حوزه فعالیت آن فرمانداری محترم اخیرا یک فاجعه زیست محیطی و اجتماعی با سلاخی دلخراش سه قلاده خرس به وقوع پیوسته است که به شدت باعث جریحه‌دار شدن احساسات مردمی گردیده و بازتاب بسیار گسترده‌ای در داخل و خارج از کشور داشته است.

انجمن حمایت از حیوانات با مسئولیتی که برای دفاع از حقوق حیوانات برای خود قائل است در نظر دارد یک تجمع آرام و با سکوت در مقابل دادگستری شهرستان سمیرم با هدف تاکید بر درخواست حامیان حیوانات برای مجازات خاطیان برگزار نماید.

لذا خواهشمند است ضمن انجام هماهنگی‌های لازم مجوز این تجمع را برای روز بیستم مهرماه سال جاری ساعت 3 بعدازظهر صادر فرمائید.

قبلا از همکاری شما کمال تشکر را دارد.


تصوير نامه:

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/index.php?module=thumbnail&file=viiiw9w3hbkkqxlh1tw.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=viiiw9w3hbkkqxlh1tw.jpg)


متشكرم

shervin
Wednesday 21 September 2011, 12:29 PM
سلام

درخواست صدور مجوز تجمع از فرمانداری سمیرم


سه شنبه 29 / 6 / 90 از سوی انجمن حمایت از حیوانات درخواست صدور مجوز برای یک تجمع آرام در مقابل دادگستری سمیرم به فرمانداری سمیرم ارسال شد.

متشكرم

سلام

خيلي وقت بود منتظر اين حركت بوديم.

ممنون

Amir 1986
Wednesday 21 September 2011, 06:21 PM
سلام

خیلی عالیه
من تصمیم گرفته بودم تنهایی برم کنار خیابون و عکس چاپ کنم و با گوشیم این فیلمو برای مردم بلوتوس کنم تا همه بدونن تو کشور چه آدمایی دارن چه جنایت هایی بر علیه مردم انجام میدن

حتی تو فیس بوک اعلام کردم که هرکی میاد بهم خبر بده که غیر از محمد (Spider) ، یه نفرم حاضر نشد بیاد و گفتن رفتیم آب بازی گرفتنمون و ...
حالا امیدوارم با وجود این مجوز دیگه کسی بهونه نداشته باشه و همه حضور پیدا کنن

منکه حتما شرکت میکنم

Neda Ariania
Wednesday 21 September 2011, 08:26 PM
شهرستان سمیرم یکی از شهرستانهای استان اصفهان است. مرکز این شهرستان، شهر سمیرم است.

شهرستان سمیرم با مساحت ۵۲۲۴ کیلومتر مربع در جنوب غربی استان اصفهان با مختصات جغرافیایی ۵۱ درجه و ۱۷ دقیقه تا ۳ دقیقه طول شرقی و ۳۰ درجه و ۴۲ دقیقه تا ۳۱ درجه و ۵۱ دقیقه عرض شمالی و با ارتفاع متوسط ۲۴۰۰ متر از دریا، بین چهار استان اصفهان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و فارس واقع شده‌است.

از شمال به شهرضا، از شرق به اقلید (بزرگترین شهرستان شمال فارس)و ازجنوب غربی و غرب با مرز طبیعی رشته کوه‌های دنا به استان کهگیلویه و بویر احمد، از غرب به بروجن و لردگان (چهار محال و بختیاری) محدود می‌شود.

فاصله مرکز شهرستان تا اصفهان ۱۵۰ و تا تهران ۴۳۵ کیلومتر می‌باشد.

این شهرستان ۹/۴ درصد مساحت و ۶۵/۱ درصد جمعیت استان اصفهان را شامل می‌شود. از نظر موقعیت قرارگیری در حاشیه جنوب شرقی رشته کوههای زاگرس قرار گرفته به طوری که رشته کوههای دنا به صورت حصاری در غرب و جنوب غربی آن کشیده شده‌است.

این شهرستان به دو بخش مرکزی و پادنا و شش دهستان به شرح زیر تقسیم می‌گردد:

بخش مرکزی شهرستان سمیرم

شهر حنا
دهستان وردشت

شهرها: سمیرم، حنا و ونک

بخش پادنا

دهستان پادنا سفلی
دهستان پادنا علیا
دهستان پادنا وسطی

شهرها: کمه و بیدهبرگرفته از:
ویکیپدیای فارسی

سیلوردالر
Wednesday 21 September 2011, 09:22 PM
سلام به همه عزیزان

حقیر هم به سهم اندک خودم تحیر، تأثر و تنفرم را نسبت به این فاجعه زیست محیطی اعلام می کنم.

امید که واکنش اینبار مردم در داخل و خارج از کشور از بروز چنین فجایعی کاسته و مسئولان را بیش از پیش نسبت به مسئولیت هایشان متوجه تر کند.

با تشکر

smilodon
Wednesday 21 September 2011, 10:07 PM
آغاز پیگیری حقوقی پرونده قاتلین سه قلاده خرس در سمیرم

جهت پیگیری حقوقی پرونده قاتلین سه قلاده خرس در سمیرم، وکیل محترم انجمن حمایت از حیوانات امروز (سه‌شنبه 29 / 6 / 90) تهران را به مقصد سمیرم ترک نمود ... طبق برنامه قبلی ایشان امروز را به درج اطلاعات از مطلعین محلی و تحقیقات میدانی اختصاص داده و فردا با حضور در دادسرای سمیرم ضمن مطالعه پرونده و گفتگو با بازپرس، شکوائیه تدوین شده از طرف انجمن حمایت از حیوانات را به دادگاه تقدیم خواهد نمود.

با توجه به پیشنهادات مکرر شما دوستان در کامنتها، ایمیلها و مکالمات تلفنی مبنی بر سهیم شدن در هزینه‌های اخذ وکیل و پیگیری حقوقی پرونده، بدینوسیله شماره حسابهای انجمن حمایت از حیوانات به شرح زیر اعلام میگردد:

- حساب جاری (سپهر) بانک صادرات 0102976518004 بنام انجمن حمایت از حیوانات
(قابل پرداخت در کلیه شعب بانک صادرات ایران)

- کارت شتاب 5022291013843881 (بانک پاسارگاد) بنام سید جاوید آل داود
(قابل انتقال از طریق دستگاههای خودپرداز)

قطعا کمک مالی شما میتواند هزینه‌های گزاف پیگیری حقوقی این پرونده را از دوش انجمن برداشته و امکان اقدامات حقوقی لازم تا اخذ نتیجه و مجازات عاملین جنایت را در اختیارمان قرار دهد.

هموطنان خارج از کشور جهت کمک مالی میتوانند از طریق اقوام خود در داخل کشور اقدام نموده و در غیر اینصورت جهت دریافت شماره کارت اعتباری ویزا با ما از طریق ایمیل ارتباط برقرار نمایند (info@iranspca.com (info@iranspca.com) ).

باعث امتنان خواهد بود در صورت واریز هر گونه وجهی به حسابهای اعلام شده ما را از طریق ایمیل (info@iranspca.com (info@iranspca.com) ) يا تلفن (66906700 کد 021) مطلع فرمایید.


------------------------------
انجمن حمايت از حيوانات

سلام

منم اقدام کردم.

راستی دوستان اگر براشون مشکل هست که خودشون رو به عابربانک یا بانک برسونن می تونن از طریق بخش پرداخت های اینترنتی که همه سایت های بانک ها دارن اقدام کنن. کافیه برن به سایت بانکی که کارتش رو دارن و به بخش پرداخت اینترنتی اون سایت مراجعه کنن و بخش انتقال وجه رو بزنن. بعد کارت مبدأ می شه کارت خودشون و کارت مقصد می شه مثلا کارت پاسارگاد که اینجا اعلام شده. بعد از ورود شماره سریال هر دو کارت، مبلغ موردنظرتون رو می زنید و cvv2 و رمز اینترنتی رو هم وارد می کنید و تمام.

به همین سادگی و خوشمزگی :47b20s0:

جواد
Thursday 22 September 2011, 09:19 AM
آغاز پیگیری حقوقی پرونده قاتلین سه قلاده خرس در سمیرم

جهت پیگیری حقوقی پرونده قاتلین سه قلاده خرس در سمیرم، وکیل محترم انجمن حمایت از حیوانات امروز (سه‌شنبه 29 / 6 / 90) تهران را به مقصد سمیرم ترک نمود ... طبق برنامه قبلی ایشان امروز را به درج اطلاعات از مطلعین محلی و تحقیقات میدانی اختصاص داده و فردا با حضور در دادسرای سمیرم ضمن مطالعه پرونده و گفتگو با بازپرس، شکوائیه تدوین شده از طرف انجمن حمایت از حیوانات را به دادگاه تقدیم خواهد نمود.

با توجه به پیشنهادات مکرر شما دوستان در کامنتها، ایمیلها و مکالمات تلفنی مبنی بر سهیم شدن در هزینه‌های اخذ وکیل و پیگیری حقوقی پرونده، بدینوسیله شماره حسابهای انجمن حمایت از حیوانات به شرح زیر اعلام میگردد:

- حساب جاری (سپهر) بانک صادرات 0102976518004 بنام انجمن حمایت از حیوانات
(قابل پرداخت در کلیه شعب بانک صادرات ایران)

- کارت شتاب 5022291013843881 (بانک پاسارگاد) بنام سید جاوید آل داود
(قابل انتقال از طریق دستگاههای خودپرداز)

قطعا کمک مالی شما میتواند هزینه‌های گزاف پیگیری حقوقی این پرونده را از دوش انجمن برداشته و امکان اقدامات حقوقی لازم تا اخذ نتیجه و مجازات عاملین جنایت را در اختیارمان قرار دهد.

هموطنان خارج از کشور جهت کمک مالی میتوانند از طریق اقوام خود در داخل کشور اقدام نموده و در غیر اینصورت جهت دریافت شماره کارت اعتباری ویزا با ما از طریق ایمیل ارتباط برقرار نمایند (info@iranspca.com (info@iranspca.com) ).

باعث امتنان خواهد بود در صورت واریز هر گونه وجهی به حسابهای اعلام شده ما را از طریق ایمیل (info@iranspca.com (info@iranspca.com) ) يا تلفن (66906700 کد 021) مطلع فرمایید.


------------------------------
انجمن حمايت از حيوانات

سلام

درخواست صدور مجوز تجمع از فرمانداری سمیرم


سه شنبه 29 / 6 / 90 از سوی انجمن حمایت از حیوانات درخواست صدور مجوز برای یک تجمع آرام در مقابل دادگستری سمیرم به فرمانداری سمیرم ارسال شد.

در این درخواست آمده است:

جناب آقای غلامرضا قائدیها
فرماندار محترم شهرستان سمیرم

باسلام و احترام

همانگونه که مستحضرید در حوزه فعالیت آن فرمانداری محترم اخیرا یک فاجعه زیست محیطی و اجتماعی با سلاخی دلخراش سه قلاده خرس به وقوع پیوسته است که به شدت باعث جریحه‌دار شدن احساسات مردمی گردیده و بازتاب بسیار گسترده‌ای در داخل و خارج از کشور داشته است.

انجمن حمایت از حیوانات با مسئولیتی که برای دفاع از حقوق حیوانات برای خود قائل است در نظر دارد یک تجمع آرام و با سکوت در مقابل دادگستری شهرستان سمیرم با هدف تاکید بر درخواست حامیان حیوانات برای مجازات خاطیان برگزار نماید.

لذا خواهشمند است ضمن انجام هماهنگی‌های لازم مجوز این تجمع را برای روز بیستم مهرماه سال جاری ساعت 3 بعدازظهر صادر فرمائید.

قبلا از همکاری شما کمال تشکر را دارد.


تصوير نامه:

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/index.php?module=thumbnail&file=viiiw9w3hbkkqxlh1tw.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=viiiw9w3hbkkqxlh1tw.jpg)متشكرم


سلام

درمورد اول که اقدام شد.

در مورد دوم برنامه چجوریه؟ هر کسی خودش میره یا اینکه وسیله ایاب ذهاب در نظر گرفته می شه منظورم از طرف انجمن هست؟ لطفاً اطلاع رسانی کنید. حالا اگر خودمم خبری دستم اومد اینجا می گم.

البته شرط اول گرفتن مجوز برای تجمع هستش! :smilies (3):

ممنون
یاحق

Artas
Thursday 22 September 2011, 01:22 PM
سلام!
آقامن چندروز دیگه دارم میام تهران هرکی میخوادبره ماهم میایم بااین حکم دیگه بهونه داریم هر وقت رفتیدماروهم بی خبرنزاریدکه بیایم از 2سال پیش این اولین باره تجمع میکنیم...!!!

shervin
Thursday 22 September 2011, 01:29 PM
سلام

دو سال پیش مگه چه خبر بوده؟ :291:

دوستان این تجمع قراره روز 20 مهر باشه . تا اون موقع یعنی 20 روز دیگه معلوم می شه که چطوری میریم. حتما اگر مجوز بگیرن، می گن که برنامه چیه. انجمن می بره یا هر کی خودش باید بره.

همین جا مطلع می شیم.

ممنون

Artas
Thursday 22 September 2011, 01:37 PM
شروین جان گیردادیاااااااااااااا!!!!!!ی عنی نمیدونی دوسال پیش چه خبربود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ولی من کاربه این چیزاندارم ناهار میدن؟؟؟؟؟؟؟؟:107:
شام چی؟؟؟
ولی اگه خودشون ببرن بهتره!!!!!!!!!

Neda Ariania
Friday 23 September 2011, 12:20 PM
این دو خبر مربوط به دوشنبه 28 / 6 / 90 هست اما بهتر دیدم که اینها رو هم در تاپیک داشته باشیم:

==========

سبزپرس – گروه محیط طبیعی: انجمن حمایت از حقوق حیوانات از عاملان کشتار خرس و دو توله در شهر سمیرم استان اصفهان شکایت می کند.

«سید جاوید آل داود» مدیر عامل انجمن حمایت از حیوانات به سبزپرس گفت: وکیل انجمن روز سه شنبه (29 شهریور) به اصفهان می رود تا در دادگاه اصفهان به طور رسمی علیه عاملان کشتار خرس و دو توله شکایت کند.

آل داود ادامه داد: وکیل انجمن جنبه های مختلف جرم به وقوع پیوسته را بررسی کرده است و با توجه به مواد قانونی در چندین مورد بر علیه این افراد اعلام جرم خواهد کرد.

انتشار ویدئویی کوتاه از کشته شدن یک ماده خرس و دو توله سه ماهه اش در شمس آباد ونک در شهرستان سمیرم اصفهان در هفته های گذشته موجی از اعتراضات مردمی و گروه های زیست محیطی و رسانه ها را به دنبال داشته است.

آنطور که در این ویدئو مشخص است، دراین واقعه دو شکارچی متخلف اقدام به شلیک گلوله به سمت یک خرس ماده می کنند که منجر به مرگ ماده خرس می شود. اما این متخلفان شکم توله ها را در حالی که هنوز زنده هستند، با چاقو می برند تا بر اساس باورهای غلطی که داشتند از امحا و احشا داخلی بدن این حیوانات برای درمان برخی بیماری ها استفاده کنند.

پخش این فلیم در بین مردم و رسانه ها و صدای ناله های توله های زخمی بر بالین ماده خرس و رفتارهای غیر انسانی این دو شکارچی با توله ها، اشک بسیاری از دوستداران محیط زیست را در آورد.

در حال حاضر با شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان این افراد در بازداشت به سر می برند. همچنین به خاطر اینکه بسیاری از مردم روستاها و عشایر محلی و سمیرمی ها هم با دیدن این فیلم متاثر شدند و شکایت داشتند، دادستان سمیرم نیز به عنوان مدعی العموم و به نمایندگی از مردم از متخلفان شکایت کرده است که علاوه بر شکایت محیط زیست به شکایت مدعی العموم نیز در دادگاه رسیدگی خواهد شد.

-------------
سبزپرس

==========

دادستان سمیرم : متهم اصلی کشتار سه قلاده خرس زندانی است

'ایرج ربیعی' روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم شهرهای سمیرم و ونک در این مدت طی ملاقات های حضوری خواستار برخورد قاطع با این شکارچیان بی رحم شده اند.

وی گفت: شناسایی اولیه و دستگیری این خاطیان با همکاری اداره اطلاعات، نیروی انتظامی و محیط زیست انجام شد و متهمان به دادگستری تحویل داده شدند.

ربیعی با اشاره به اهمیت و حساسیت این موضوع و دستگیری یکی از بستگان متهم اصلی پرونده، افزود: از این شخص دو قبضه سلاح کمری و شکاری غیر مجاز کشف و با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

دادستان سمیرم در ادامه به انتشار اخبار و گزارش های این حادثه در شبکه های خارجی و برخی رسانه های داخلی با تحلیل های مغرضانه و منفی اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی این پرونده را تا مجازات همه عوامل آن با جدیت دنبال می کند.

وی اظهار داشت: دادستان خود بعنوان مدعی العموم، جرایمی از این دست که منجر به جریحه دار شدن افکار عمومی می شود را پیگیری و رسیدگی خواهد کرد.

کشته شدن یک ماده خرس و دو توله سه ماهه اش در شمس آباد ونک در شهرستان سمیرم اصفهان در هفته های گذشته موجی از نگرانی مردمی و گروه های زیست محیطی و رسانه ها را به دنبال داشته است.

دراین واقعه دو شکارچی متخلف با شلیک گلوله، یک خرس ماده را کشتند و در نهایت قساوت، شکم توله های این خرس را نیز زنده زنده با چاقو پاره کردند تا بر اساس باورهای غلطی که داشتند از امحا و احشاء داخلی بدن این حیوانات برای درمان برخی بیماری ها استفاده کنند.

پخش فیلم این جنایت در بین مردم و رسانه ها و صدای ناله های توله های زخمی بر بالین ماده خرس و رفتارهای غیر انسانی این دو شکارچی با توله ها، موجب ناراحتی بسیاری از دوستداران محیط زیست شد.

-----------------
خبرگزاری ایرنا

Neda Ariania
Saturday 24 September 2011, 01:33 AM
جعفری: با بی بی سی مصاحبه نکردم

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: ضمن محکوم کردن اقدام وحشیانه شکارچیان خرس خواستار پیگیری قضایی موضوع در کوتاه مدت و نیز فرهنگ‌سازی در دراز مدت هستم.

به گزارش مشرق،ماجرا از آنجا آغاز شد که سه قلاده خرس به وضع فجیعی در کوهستان‌های ونک شهرستان سمیرم توسط افراد بی‌رحم به انگیزه‌های مختلف کشته شدند که احساسات عمومی را جریحه‌دار و دوستداران محیط‌ زیست و حیات وحش را تحت تأثیر قرار داد و در پی خبرهای منتشر شده در رسانه‌های داخلی و خارجی، نماینده مردم سمیرم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن محکوم کردن این اقدام وحشیانه خواستار پیگیری قضائی موضوع در کوتاه مدت و فرهنگ‌سازی در دراز مدت شد.

وی با اشاره به پخش مصاحبه خود با شبکه بی‌ بی سی، مصاحبه با این شبکه را رد کرد و اظهار داشت: بنده هیچ تماس و مصاحبه‌ای با تلویزیون بی ‌بی ‌سی نداشته‌ام و این ماجرا به سناریوسازی رسانه‌های ضد انقلاب به ‌ویژه تلویزیون بی‌ بی‌ سی مربوط می‌شود که خبرنگار خود را در پوشش یکی از روزنامه‌های داخلی وادار به مصاحبه برای روزنامه کند.

بهروز جعفری با اشاره به عدم پخش کامل مصاحبه و جعل و تحریف بخشی از سخنان مطرح شده، اضافه کرد: برای مثال در ابتدای مصاحبه عنوان شد که بر اساس باور اعتقادی غلط این فرد که منظور شکارچی است، این اقدام صورت گرفته در حالی که پخش گزینشی و تحریف شده آن این مطلب را به شنونده القاء می‌کند که مردم شهرستان چنین باوری دارند.

وی ادامه داد: دروغ و خیانت دیگر گزارشگر بی ‌بی ‌سی اعلام آزادی فرد متهم است در حالی که متهم از روز دستگیری بنا به اظهارات دادستان شهرستان در زندان به سر می‌برد و تاکنون هیچ فرد مسئولی از وی دفاع نکرده است.

جعفری تصریح کرد: این عمل گزارشگر بی ‌بی ‌سی که در پوشش خبرنگار روزنامه داخلی به این حرکت دست زده از طریق محاکم قضایی و امنیتی کشور پیگیری می‌شود.

وی همچنین در ادامه با اشاره به وجود مراتع و منابع طبیعی غنی در سمیرم و اعمال مدیریت آن توسط محیط زیست استان کهکیلویه و بویراحمد، خواستار واگذاری مدیریت این مناطق به شهرستان سمیرم شد و گفت: این اعمال مدیریت دوگانه سبب بروز مشکلاتی برای مردم و محیط زیست استان شده است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر فرهنگ‌سازی و آموزش جامعه در مورد حفظ گونه‌های کمیاب جانوری، گیاهی و منافع آنها بیان داشت: با توجه به ظرفیت‌ بزرگ منابع ملی و زیست محیطی شهرستان، ارتقاء نمایندگی محیط‌ زیست به اداره و افزایش پرسنل حفاظتی و تجهیزات ضرورت است.

وی اضافه کرد: در مناطقی که گونه‌های جانوران وحشی زندگی می‌کنند خسارات زیادی به باغ‌ها، احشام و انسان‌های ساکن در آن مناطق وارد می‌شود که از مسئولان ذی‌ربط درخواست می‌‌شود خسارت این افراد را پرداخت و مکانیسم موثری در راستای جلوگیری از این خسارات به کار گیرند.

----------------------------------
مشرق نیوز mashreghnews

Neda Ariania
Saturday 24 September 2011, 09:08 PM
چنگیزخان مغول و خرس‌های سمیرم

در همان صفحه‌های نخست «تاریخ جهانگشا» بعد از دیباچه، فصلی هست با عنوان «ذکر قواعدی که چنگیز خان نهاد و یاساها که فرمود». «محمد جوینی» در این فصل درباره‌ی چگونگی شکل‌گیری یاسا و خط و قانون در میان قبایل مغول بحث می‌کند و چند قانون مهم را که چنگیزخان بنا نهاده است برمی‌شمرد. مثلا:«و از آنچ یاسای چنگیز خان است که همه‌ی طوایف را یکی شناسند و بر یکدیگر فرق ننهد عدول نجویند..» و غیره.

یکی از آن قوانین و تاکیدات چنگیزخان، شکار کردن است و تاکید بر شکار کردن، شیوه‌ی شکار کردن، شیوه‌ی کشتن شکار و شیوه‌ی آوردن شکار در تیررس خان. البته این تاکید بر شکار کردن هم بی‌دلیل نبوده است چون غرض مجرد شکار نیست:«… و کار صید را بجد داشته است و گفته که صید وحوش مناسب امیرِ جیوش است که چون صیادان به شکاری رسند بر چه شیوه آن را صید کنند و صف چگونه کشند و بر حسب قلت و کثرت مرد بر چه شیوه شکاری را در میان آرند و چون عزیمت شکاری خواهند کرد بر سبیل تجسس مردان بفرستند و مطالبه‌ی انواع و کثرت و قلت صید بکنند و چون به کار لشکر اشتغال نداشته باشند دایما بر صید حریص باشند و لشکر را بر آن تحریض نمایند و غرض نه مجرد شکار باشد بلک تا بر آن معتاد و مرتاض باشند و بر تیرانداختن و مشقت خوگر شوند…»

اما خان مغول چگونه شکار می‌کرده است؟ آن چه جوینی حکایت می‌کند مو بر تن آدم راست می‌کند و بعید می‌دانم کسی با خواندن این سطرها بر خود نلرزد و از درندگی و سبعیت و پستی مغولان خشمگین نشود. جوینی روایت می‌کند که در اول زمستان خان فرمان شکار می‌داده است و لشکرها هر کدام وظیفه‌ای بر عهده می‌گرفته‌اند و از جانبی حرکت می‌کرده‌اند و در مسیر حرکت حلقه‌هایی تشکیل می‌داده‌اند و حیوانات را به تدریج و آهستگی تا قتل‌گاه می‌رانده‌اند و محافظت می‌کرده‌اند تا حتا یک حیوان از حلقه بیرون نرود و فرار نکند و اگر کسی باعث فرار حیوانی می‌شده است او را حتا می‌کشته‌اند و یا در حد مرگ تادیب فراوان می‌کرده‌اند. این کار روزها طول می‌کشیده است و وقتی که حلقه‌ها به هم می‌رسیده است خان را خبر می کرده‌اند و لشکریان دور حیوانات حلقه می‌زده‌اند و بعد شروع به کشتار می‌کرده‌اند و آن قدر از حیوانات می‌کشته‌اند تا بزرگان قوم از سوی حیوانات به شفاعت‌خواهی می‌آمده‌اند تا خان بقیه‌ی آنها را ببخشد. آن چه روایت جوینی را تکان دهنده می‌کند این است که می‌نویسد:«میان حلقه، صنوف وحوش در بانگ و جوش آمده و انواع سباع و در زَفیر و خروش پندارند که وعده‌ی «و اذا الوُحُوشُ حُشِرَت» درآمد، شیران با گوران خوگر گشته سِباع با ثَعالب مستانس شده ذئاب با ارانب ندیم آمده…»

یعنی حیوانات در آن حلقه از ترس مغولان به یکدیگر پناه می‌برده‌اند و کمک حال هم بوده‌اند، شیران با گورها، گرگ‌ها و روباه‌ها و خرگوش‌ها و دد و دام در کنار هم از دست ددمنشی مغولان نعره و زَفیر و جیغ و داد و فریاد می‌کرده‌اند تا شاید خلاصی پیدا کنند. جوینی ادامه می‌دهد:«در عهد قاآن برین شیوه زمستانی شکار کردند و قاآن بر سبیل نظاره و تفرج بر بالای پشته‌ای نشسته بود، حیوانات از هر صنفی روی به تخت‌گاه او نهادند و در زیر پشته بانگ و فریاد بر مثال دادخواهان برآوردند. قاآن بفرمود تا همه‌ی حیوانات را اطلاق کردند و دست تعرض از ایشان کوتاه»حالا این درنده‌خویی مغولی را بگذارید کنار شاهکاری که هم‌وطنان‌مان در سمیرم از خود نشان دادند و یک ماده خرس و دو توله‌اش را با این وضع کشتند.

فکر کنید آن وقت که چنگیزخان حیواناتِ داخل حلقه را کشتار می‌کرده‌ است هزاران صدا مثل ناله‌ی این توله خرس به آسمان بلند می‌شده است که عاقبت دل چنگیز را هم به درد و رحم می‌آورده است اما دریغ از ذره‌ای رحم در دل شکارچی‌های حاضر در این صحنه. این روزها دیگر امثال چنگیز برایم نماد خشونت و درندگی و بی‌شرفی نیستند. این روزها هم روی چنگیز سفید است هم روی شاهزادگان قجری از بس که میان‌مان حیوان هست.

-------------------------------------------------------
از لابلای نوشته های رضا ساکیrezasaki.com

Neda Ariania
Monday 26 September 2011, 12:45 AM
خرس هاي قهوه‌اي زير تيغ


جام جم آنلاين: دیگر نه جایی برای بازیگوشی بود؛ نه پناهی برای بچه هایی که حالا در آخرین لحظه های مرگ جانکاه مادر، سردی چاقو را برتن گرمشان حس می کردند.

به گزارش مهر، چشم‌های سفید و ثابت مادر با مژه‌های بلند التماس کنان بچه هایش را نگاه می کرد و در سکوت تنها می گفت که نکشیدشان.

بیش از چهارده روز پیش سرنوشت خرس مادر و دو کودکش به آخرین شلیک دو شکارچی گره خورد تا ساده ترین حق هر جاندار، یعنی حیات، دوباره زیر سوال برود؛ هر بار در نقطه ای و این بار در منطقه ونک شهرستان سمیرم.

دو توله خرس با مادرشان آخرین نفس ها را کشیدند تا دوباره تشکل های حمایت از حیوانات بسیج شوند و بگویند که شکار جنایتی بزرگ است گرچه به گفته شکارچیان عمل شکار از روی خیرخواهی است زیرا مرگ ناشی از تیر خوردن بسیار راحت تر و با درد و ترس و استرس کمتری نسبت به مرگ طبیعی حیوانات صورت می‌گیرد.

اما نوک پیکان انتقاد این بار به سمت دستنوشته ها و قوانینی است که حقوق حیوانات را به عنوان بخشی از خلقت کاملا نادیده گرفته است؛ چه زود یادمان رفته پیامبران‌مان نیز چوپان بودند و در بسیاری از وقایع مهم تاریخ ادیان همچون داستان ابابیل و کشتی نوح ، حیوانان چه نقش پر رنگی ایفا کردند.شاید بتوان گناهکار این فراموشی نابخشوده را درمیان حرف های مسئولانه برخی آدم های مسئول یا غیرمسئول جستجو کرد.

احمدرضا لاهیجان زاده مدیر کل محیط زیست استان اصفهان با اشاره به جزئیات این واقعه، گفت: حدود 14 روز پیش گزارشی از طریق cd به دست ما رسید که بیانگر این بود که یک خرس ماده به همراه فرزندانش به طرز فجییعی به قتل می رسند این فیلم توسط یکی از همیاران محیط زیست به همکاران ما در محیط زیست سمیرم داده شده بود، آنها نیز پس از مشاهده عمق فاجعه این فیلم را به دست ما رساندند.


قوانین باید بازنگری شوند

وی افزود: تمامی نیروها بعد از مشاهده این گزارش بسیج شدند و نهایتا توانستیم به کمک اهالی نیروی انتظامی و دادستانی احکام ورود به خانه متهمان را بگیریم و سه فرد را دستگیر کنیم که از جمله آنها پدر یکی از شکارچیان بود که به داشتن و نگهداری سلاح غیر مجاز محکوم شد.

لاهیجان زاده با اظهار تاسف از اینکه قوانین مربوط به شکار به دهه 50 برمی گردد، تصریح کرد: در سال 70 مقداری بازنگری در این قوانین انجام گرفت اما این کافی نیست و قوانین باید با شرایط امروز تطبیق داده شود .

وی با تاکید بر اینکه قوانین فعلی جوابگوی شرایط فعلی نیست، گفت: وقتی یک شکارچی حاضر است تا 20 میلیون تومان برای حمل اسلحه شکاری پول بدهد و با خودرو 80 میلیونی به شکار می رود دیگر برای پرداخت 560 یا 800 هزار تومان جریمه مشکلی ندارد و فردا دوباره به کارش ادامه می دهد .

مدیر کل سازمان محیط زیست استان اصفهان افزود: این در حالی است که تعدد شکار جرم این افراد را اضافه نکرده و در قانون چنین پیش بینی نشده است.

وی تاکید کرد: بازنگری در قوانین شکار صید امری ضروری است که باید سازمان محیط زیست کشور به قوه قضاییه پیشنهاد دهد و قوه قضائیه هم آن را به مجلس ببرد.

مدیر کل محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه کار ما فرسایشی است که منتهی به دستگیری شکارچی با هزاران مشقت و پرداخت جریمه از طرف او و دوباره رها شدنش می شود ، گفت: این روند ادامه دارد چون شکارچی خلافکار بعد از 24 ساعت دوباره به کارش ادامه می دهد.

وی افزود: منابع ملی متعلق به همه مردم است و شکارچیان نباید جرات کنند که به آنها دست درازی کنند بنابراین آیین نامه تشدید مجازات باید در قانون دیده شود.


حیوانات تبدیل به موضوعی برای لذت بردن انسان شده اند

112 شهید در 30 سال گذشته و 400 مصدوم و جانباز امری نیست که به راحتی از آن گذشت این در حالی است که به گفته مدیر کل سازمان محیط زیست استان اصفهان در سال گذشته بیش از 100 اسلحه هم جنگی و هم شکاری از شکارچیان گرفته شده و در این رابطه 200 نفر دستگیر شده اند.
وی آمار مربوط به شکارهای غیر مجاز در شش ماهه سالجاری را نیز حدود 20 فقره دانست.

در این میان، حقیقت این است که شکارچیان برای تقویت حس ترقی، رضایت و لذت دست به این عمل می‌زنند. این عقیده شکار را تبدیل به تفریح می‌کند و حیوانات را موضوعی برای لذت بردن انسان.

با وجود اینکه به گفته معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست استان اصفهان نیروهای سازمان محیط زیست پس از اطلاع از حادثه در کمتر از 20 ساعت عاملان و شکارچی ها را دستگیر کرده و در حال حاضر این افراد تحویل مراجع قضایی براب رسیدگی پرونده قضایی خود شده‌اند اما با تمام اینها قتل انجام شد، قتلی که وجود حیوانات کمیابی مثل خرس قهوه ای را زیر علامت سوال می برد تا ما دیگر برای نسل های آینده چیزی برای حراست نداشته باشیم.

به گفته انصاری، کشتار چنین حیواناتی به طور کلی ممنوع است چرا که خرس قهوه‌ای از لحاظ تنوع زیست محیطی جزو حیوانات کمیاب است که باید از آنها برای نسل‌های آینده حراست شود.

وی افزود: این حیوان با وجود برخی از باورهای ذهنی از حیوانات کم آزار است و تاکنون مرسوم نبوده که به کسی آسیب برساند مگر در صورتی که اسباب اذیت و آزار آن ایجاد شده باشد و از طرفی اگر خسارتی نیز وارد کند این خسارت پرداخت می‌شود.

انصاری با اینکه یادآور شده نباید به زیستگاه این حیوانات تجاوز کرد زیرا این حیوانات به زیستگاه‌های ما وارد نمی‌شوند اما دو شکارچی خیلی راحت وارد این منطقه شده و خرس و دو بچه اش را کشته اند.


انسان ها سالانه 250 میلیون حیوان را می کشند و فلج می کنند

طبق آمار رسمی سالانه بیش از 250 میلیون حیوان از طریق شکار کشته، فلج یا یتیم می شوند و میلیونها حیوان مجروح می شوند، استرسی که از صدای اسلحه، ترس و فرار در حیوان ناشی می‌شود قابلیت تغذیه درست و ذخیره انرژی در حیوان برای زمستان را از آن می‌گیرد.

همچنین در مهاجرت و خواب زمستانی حیوانات اثر بدی می گذارد . کمپ ها و آتش و وسایل نقلیه و مسایل جانبی نیر اثرات مخربی بر طبیعت می‌گذارد، برای حیوانات زیادی مانند گرگها که به صورت گروهی زندگی می‌کنند و روابط تنگاتنگ فامیلی بین آنها وجود دارد کشتن یکی از آنها زندگی دیگران را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گفته منوچهر آذری عضو انجمن حمایت از حیوانات ایران زمین ، متاسفانه شکارچیان بسیار ناآگاهانه خود را بخشی از اکوسیستم مید انند و خود را با حیوانات وحشی مقایسه می‌کنند که همانطور که آنان برای بقا شکار می‌کنند انسانها نیز برای بقا شکار می‌کنند و آسیبی به اکوسیستم وارد نمی کنند بنابراین عملشان عادلانه است.

وی افزود: این عمل چگونه عادلانه است هنگامی که یک نفر با فاصله بسیار زیاد با سلاحی قدرتمند حیوانی را که هیچ سلاحی به جز شانس ندارد نشانه بگیرد؟ شکار در طبیعت امری بسیار پیچیده است که انسان هنوز بسیاری از جنبه های علمی آن را درک نکرده است و زمانی که شکارچی بدن شکار خود را جابجا می‌کند در اکوسیستمی که حیوان در ان زندگی می کند دست می‌برد.

به گفته این دوستدار حیوانات، پس وقتی شکارچی شکار را از طبیعت بر می‌دارد در واقع تمام آن اجزا را از طبیعت می گیرد، با تجهیزات و سلاحهایی که امروزه شکارچیان استفاده می‌کنند شانس شکار برای زنده بودن به صفر می‌رسد چرا که فاصله‌ای که شکارچیان از شکار می‌گیرند نسبت به فاصله ای که حیوانات شکارچی از طعمه خود می گیرند بسیار بیشتر است.

سپهر سلیمی، دوستدار محیط زیست و فعال حقوق حیوانات نیز معتقد است از این اتفاق نباید به سادگی گذشت و رسانه ها باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند و باید توجه داشته باشیم که اگر این اتفاق برای انسانی می افتاد، اقوام، دوستان و آشنایان آن شخص می توانستند علیه خاطیان اعلام جرم و دادخواهی کنند ولی برای حیوانات چنین امکانی وجود ندارد و این وظیفه بر عهده حامیان محیط زیست و فعالان حقوق حیوانات و همه افراد و رسانه های مردمی است که نسبت به این حادثه حساسیت نشان دهند و خواهان مجازات خاطیان شوند.

وی افزود: ضمن اینکه اگر بخواهیم به این ماجرا از دیدگاه صرفاً اکولوژیک نگاه کنیم و موجودات زنده را همچون زنجیری ببنیم که حیات آنها در گروه حیات دیگری است در اینصورت باید بگوییم در شرایطی که بسیاری از پستانداران بزرگ کشورمان و از جمله همین خرس قهوه ای در شرایط خوبی قرار ندارند بنابراین شاید ارزش زیستی یک خرس قهوه ای از انسانی که حدود هفت میلیارد نفر از آن در روی کره زمین وجود دارد بیشتر باشد.

سلیمی یادآور شد: برای بررسی این مساله و جلوگیری از تکرار موارد مشابه باید به واکاوی زمینه های بروز چنین اتفاقاتی پرداخت . این مساله از جهات بسیاری قابل بررسی و کنکاش است که در روزهای گذشته نیز به آنها پرداخته شده است.


باید حیوان آزاری به یک ضد ارزش تبدیل شود

این دوستدار محیط زیست و فعال حقوق حیوانات گفت: حیوان آزاری باید به یک ضد ارزش تبدیل شود و این مساله اتفاق نمی افتد مگر با کار فرهنگی و میدان دادن به سازمان‌های مردم نهاد برای گسترش آموزش در بین مردم که این مساله را باید از حیوانات شهری نظیر سگ و گربه و پرندگان شهری شروع کرد .به دفعات زیادی شاهد آزار و اذیت حیوانات شهری هستیم و تا وقتی این صحنه ها تکرار شود باید انتظار چنین فجایعی را نیز داشت.

سلیمی افزود: ذبح حیواناتی نظیر گوسفند هم در محیط های مسکونی علاوه بر اینکه خطرات بهداشتی برای سلامت جامعه دارد باعث می شود دیدن صحنه کشتن و پاره کردن شکم حیوانات برای ببیندگان عادی شود اساسا باید ذبح حیوانات در محیط های مسکونی که تحت نظارت اداره دامپزشکی نیست و کارشناسان بهداشتی و شرعی بر نحوه ذبح شرعی و سلامت لاشه حیوان نظارت نمی کنند، متوقف شود.

وی همچنین افزود: مثلاً مورد مشابهی از این وقایع می توان به کشتار سگ های ولگرد توسط اسلحه در محیط های شهری و مسکونی اشاره کرد که اثرات به جا مانده از این کشتار دست کمی از حوادثی نظیر کشتن خرس ها ندارد، در صورتیکه برای مهار سگ های ولگرد راههای بهتر و موثرتری از کشتن توسط سلاح گرم وجود دارد اما متاسفانه باز هم شاهد کشتن این حیوانات به این شکل هستیم که بطور مستقیم و غیر مستقیم فرهنگ حیوان آزاری را ترویج می کند.

این دوستدار محیط زیست یادآور شد: از دیگر نکات مورد توجه در این خصوص باید به مساله آموزش شکارچیان اشاره کرد، در همین فیلم کشتار خرس ها شاهد هستیم که یکی از شکارچیان می گوید که ممکن است اینها خرس قطبی باشند! این یعنی اوج بی اطلاعی این شکارچیان از حیات وحش چنانچه در سالهای نه چندان دور شکارچیان هم اطلاعات بیشتری نسبت به حیات وحش داشتند و هم پایبندی بیشتری به اخلاق داشتند به طوریکه بسیاری از شکارچیان از فاصله دور قادر به تشخیص حیوانات ماده و یا آبستن بودند و در بسیاری از موارد از شکار آنها خودداری می کردند.


بی سوادی شکارچیان و کمرنگ شدن مسائل اخلاقی

وی افزود: متاسفانه همزمان با بی سوادی شکارچیان شاهد کمرنگ شدن مسائل اخلاقی نیز هستیم و بر این اساس لازم است که کلیه شکارچیان و یا کسانی که مجوز حمل اسلحه شکاری دارند تحت آموزش های زیست محیطی قرار بگیرند . این آموزش ها قرار نیست چنان وقت گیر و پیچیده و یا هزینه بر باشد.در صورتی که چنین الزامی از سوی نهاد مسئول برای شکارچیان وضع شود سازمانهای غیردولتی زیست محیطی این توانایی را دارند که در سراسر کشور به طور رایگان ساعتی را صرف آموزش اصول اولیه حیات وحش به شکارچیان هر منطقه بکنند و قطعا همین نکته ساده می تواند جلو بسیاری از شکارها و یا تکرار موارد این چنینی را بگیرد.

سلیمی همچنین گفت: نکته دیگر فضای کلی جامعه و رابطه انسان ها و حیوانات است چنانچه هر چقدر در جامعه ارتباط بین انسان و حیوان بیشتر باشد، کمتر شاهد بروز چنین اتفاقاتی خواهیم بود و این مساله از نگهداری حیوانات خانگی تا وجود پارک وحش ها و سفرهای گردش در محیط های طبیعی حیات وحش را شامل می شود. ارتباط بیشتر با حیوانات باعث ایجاد دوستی انسان و حیوان می شود و کاهش ارتباط باعث زوال روحیه حیوان دوستی و طبیعت گرایی و در نهایت بروز حیوان آزاری می شود.

وی همچنین در خصوص برخورد قضایی مناسب با متخلفان و قانون شکنان تاکید کرد و افزود: برای مثال در مورد این مساله خاص و با روحیه بی رحمانه شکارچیان سه خرس که به خوبی در این فیلم قابل درک است کسی نمی تواند با اطمینان بگوید اگر جریمه مادی و تبعات اجتماعی کشتن سه نفر انسان به اندازه جریمه و تبعات کشتن این سه خرس بود، این شکارچیان دست به قتل انسان نمی زدند! آنچه در این فیلم مشخص است شکارچیان یا بهتر بگویم شکارکش ها برای کسب شهرت اقدام به فیلمبرداری از این صحنه ها کرده اند و اگر با اینها برخورد مناسب صورت نگیرد نه تنها از کرده خود پشیمان نخواهند شد بلکه در روزهای گذشته تبلیغ مضاعفی برای تسکین عقده های روانی این افراد صورت گرفته است.


حمایت از حیوانات نیازمند تدوین قانون است

این دوستدار محیط زیست و فعال حقوق حیوانات همچنین یادآور شد: این مورد و مواردی نظیر این به خوبی ثابت می کند که در کشور بزرگ ایران با تنوع زیستی فراوان و وجود گونه های جانوری ویژه که بعضاً در معرض خطر انقراض هستند بیش از هر زمان دیگر نیازمند تدوین قانونی برای حمایت از حیوانات هستیم و به طور کلی اصل حفاظت از محیط زیست در اصل پنجاهم قانون اساسی آمده است و حیات وحش و حیوانات نیز بخشی از محیط زیست کشورمان هستند.بر همین اساس لازم است همانطوری که برای بخش های دیگری از محیط زیست همچون پسماندها قانون جامعی تهیه و تدوین شده برای حفاظت از حیوانات و گونه های جانوری نیز قانونی تدوین شود و در این مسیر می توان از ظرفیت سازمانهای غیردولتی زیست محیطی و گروههای حامی حقوق حیوانات نیز بهره برد.

شکارچیان مدعی هستند که از طریق پرداخت پول برای خرید جواز به سازمان محیط زیست و متقابلا محیط زیست کمک می‌کنند اما شکار و زمینی که شکارچیان بر روی آن شکار می‌کنند با مالیات مردم نگهداری می‌شود و مبلغی که شکارچیان می‌پردازند بخش بسیار ناچیزی از هزینه ی راه سازی و ساختن ایستگاه‌های استراحت ، پاکسازی و... است.

---------------------
جام جم آنلاین
3 / 7 / 90

Neda Ariania
Sunday 2 October 2011, 09:22 AM
ضجه‌هایی که در سمیرم از یاد نخواهد رفت!


انجمن حمایت از حیوانات ایران می‌گوید، مردم سمیرم اصفهان از ماجرای کشتن یک ماده‌خرس و شکنجه دو توله‌اش در ارتفاعات سمیرم «بسیار ناراحت» شده و خواستار مجازات عاملان شده‌اند.

انجمن که برای نخستین بار فیلم مربوط به این ماجرا را منتشر کرد در پیگیری کشتار و شکنجه‌ی این سه خرس وکیلی را برای این پرونده مشخص و درخواست مجوز برای تجمع کرده است.

دکتر رضا جوالچی، دبیر این انجمن در گفت‌وگو با دویچه‌وله می‌گوید: «وکیل انجمن هفته‌ی پیش در روزهای سه‌شنبه وچهارشنبه به سمیرم سفر کردند. روز اول تحقیقات محلی شد و از منطقه بازدید و با مطلعین محلی صحبت کردند. روز دوم هم در دادگستری با دادستان سمیرم که خودشان مسئول رسیدگی به پرونده است صحبت کردند.»

وی افزود: «شکوائيه‌ای هم از طرف انجمن تهیه شده بود که از دیدگاه‌های مختلف به این جرم نگاه شده بود که آن را هم به پرونده اضافه کرده‌اند. ظاهرا متهم اصلی الان در بازداشت است. نفر دوم فراری است. ولی نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات به دنبال آن هستند که او را دستگیر کنند.»

انجمن حمایت از حیوانات همچنین برای ۲۰ مهر ماه برای تجمع جلوی دادگستری سمیرم از فرمانداری تقاضای مجوز کرده است که تا کنون به این درخواست پاسخ داده نشده است.

به گفته‌ی دکتر جوالچی، حمزه علی انصاری که عامل اصلی این کشتار است ادعا کرده که تقصیری نداشته و «در منطقه گشت می‌زده که با جنازه‌ی خرس برخورد کرده است.»

با این حال رضا جوالچی می‌گوید: «تحقیقات بازپرس و فیلم نشان می‌دهد که این شخص خودش متهم است و شخص دوم هم فراری است. این اتفاق هم در بهار افتاده، احتمالا در فروردین یا اردیبهشت‌‌ماه.»


بهار ۹۰ با ضجه‌ی دو توله‌خرس شروع شد

ماجرا در بهار ۹۰ اتفاق افتاد، اما تا شهریورماه مسکوت ماند. در شهریور ماه فیلمی از این ماجرا منتشر شد که با وجود کوتاه بودن تلنگری قوی بر وجدان‌ها زد.

سه قربانی اصلی این فیلم از انسان‌ها نبودند، آنها ماده‌خرسی با دو توله‌ی سه‌ماهه‌اش بودند که در ارتفاعات سمیرم اصفهان، در منطقه‌ای که قرار بود حفاظت‌شده باشد، در بی‌پناهی شکنجه می‌شوند و جان می‌بازند.

شکنجه‌گران از بی‌پناهی خرس‌ها و برتری تسلیحاتی خود فیلم برمی‌دارند و فیلمی که موزیک متنش ضجه‌های دو توله‌خرس شکم‌دریده است اینچنین پا به عرصه‌ی وجود می‌گذارد.

شاید یکی از دردناک‌ترین صحنه‌های این فیلم لحظاتی باشد که توله‌خرس‌ها با روده‌های بیرون آمده به سوی جسد نیمه‌جان مادر می‌‌روند؛ در جستجوی پناه یا همدردی با مادر، روشن نیست.

آنچه روشن است لزوم بازنگری در قوانین، تفکر و رویکرد جامعه به طبیعت و حیوانات است.


«قوانین شکار باید بازنگری شوند»

خبرگزاری مهر یکشنبه (۳ مهر) گزارشی در همین زمینه منتشر کرد که در آن احمدرضا لاهیجان‌زاده، مدیر کل محیط زیست استان اصفهان، به شدت نواقص قوانین مربوط به شکار حیوانات در ایران را به باد انتقاد گرفت.

وی بر لزوم بازنگری در قوانین تأکید کرد و گفت: «وقتی یک شکارچی حاضر است تا ۲۰ میلیون تومان برای حمل اسلحه شکاری پول بدهد و با خودروی ۸۰ میلیونی به شکار می‌رود دیگر برای پرداخت ۵۶۰ یا ۸۰۰ هزار تومان جریمه مشکلی ندارد و فردا دوباره به کارش ادامه می‌دهد.»

احمدرضا لاهیجان‌زاده بر ضرورت بازنگری در قوانین تأکید کرد و در مورد تصویب قوانین جدید گفت: «باید سازمان محیط زیست کشور به قوه قضاییه پیشنهاد دهد و قوه قضائیه هم آن را به مجلس ببرد.»


«سازمان محیط زیست خود از مقصران اصلی است»

دکتر رضا جوالچی با انتقاد از اظهارات لاهیجان‌زاده به دویچه‌وله می‌گوید: «در این جور مسایل اگر سازمان محیط زیست بیشتر از آن شخص مقصر نباشد کمتر مقصر نیست.»

وی می‌افزاید: «باید از ریاست محترم محیط زیست اصفهان پرسید، محیط زیست چقدر از قوانینی که وجود دارد را اجرا می‌کند تا ما بتوانیم دم از کمبود قوانین بزنیم. منطقه‌ای که در آن شکار انجام شده حتی یک محیط‌بان، تفنگ بیهوشی یا پاسگاه محیط زیست ندارد. در صورتی که اداره‌ی محیط زیست موظف به این کار است.»


«منطقه حتی یک محیط بان هم ندارد»

دبیر انجمن حمایت از حیوانات خاطرنشان می‌سازد: «یکی ازاعتراضاتی که مردم و حتی فرماندار و بخشدار سمیرم داشت این بود که سازمان محیط زیست کلا این منطقه را فراموش کرده و با اینکه این منطقه بسیار از نظر حیات وحش بکر و متنوع است ولی حتی یک محیط‌بان نمی‌گذارند. به خاطر اینکه این منطقه بین سه استان قرار گرفته و این ادارات محیط زیست با هم اختلاف دارند، استان اصفهان می‌گوید، استان چهارمحال و بختیاری باید محیطبان بگذارد، چهار محال و بختیاری هم می‌گوید، این کار استان کهگیلویه و بویر احمد است.»

رضا جوالچی از عملکرد محیط زیست انتقاد می‌کند و می‌افزاید: «همین قوانینی را که وجود دارد ۱۰ درصد آن را سازمان محیط زیست انجام نمی‌دهد در صورتی که متولی آن همین سازمان هست. در قانون آمده که متهم می‌تواند تا سه سال زندانی شود. این آقای حمزه علی انصاری اگر سال گذشته اقدام به شکار کرده چرا محیط زیست برای او درخواست زندان نکرده. چرا با یک جریمه‌ی نقدی قضیه حل شده؟»

در گزارش‌ها آمده که حمزه علی انصاری که مربی پرورشی آموزش و پرورش بوده بیش از ۱۰۰ فقره تخلف در پرونده خود دارد و سال گذشته نیز اقدام به شکار غیرقانونی کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ریاست سازمان محیط زیست به عنوان معاونت رئیس جمهور زیر نظر ریاست جمهوری فعالیت می‌کند می‌افزاید: «قانون از دو طریق می‌تواند تصویب شود. یا باید توسط دولت به صورت لایحه به مجلس ارائه شود یا توسط نمایندگان به صورت طرح مطرح شود. حالا باید از این آقای رئیس محیط زیست پرسید که تا حالا کدام لایحه از طرف دولت برای حمایت از حیوانات یا حیات وحش به مجلس ارائه شده و در مجلس رأی نیاورده.»

جوالچی در ادامه توضیح می‌دهد: «رئیس اداره محیط زیست استان اصفهان گفته که این منطقه را ما درخواست کرده‌ایم که شکار ممنوع شود در صورتی که معاونت طبیعی او گفته که این منطقه شکار ممنوع هست یعنی مشخص است که رئیس و معاون اصلا اطلاع ندارند که این منطقه بالاخره شکار ممنوع هست یا نیست.»

خرس قهوه‌ای از حیوانات کمیاب به شمار می‌آید که باید از آن حراست به عمل بیاید. بسیاری از دوست‌داران حیوانات و محیط زیست ایران با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی خواستار برخورد قاطعانه با متهمان این پرونده شده‌ و تأکید کرده‌اند که تنها شاید چنین برخوردی بتواند اذهان آزرده عمومی را الیتام بخشد.


فریبا والیات
تحریریه: عباس کوشک جلالی

منبع: دویچه وله

Neda Ariania
Sunday 2 October 2011, 09:34 AM
چه کسی خرس های قهوه ای را کشت؟!

دیده بان حقوق حیوانات/ سپهر سلیمی: شاید با دیدن فیلم کشتار وحشیانه یک خرس مادر و دو توله خرس در نخستین نگاه بگوئیم که این خرس ها به وسیله دو نفر کشته شده اند. اما به راستی واقعیت چیست؟ در پس این فاجعه چه عواملی وجود دارد و این فاجعه زاییده چه عواملی می تواند باشد؟

برای بررسی این مساله و جلوگیری از تکرار موارد مشابه باید به واکاوی زمینه های بروز چنین اتفاقاتی پرداخت. این مساله از جهات بسیاری قابل بررسی و کنکاش است که در روزهای گذشته نیز به آنها پرداخته شده است و نکاتی نیز نگارنده بیان کرده است:


حیوانات بی پناه سرزمین ایران

از این اتفاق نباید به سادگی گذشت و رسانه ها باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند. توجه داشته باشیم که اگر این اتفاق برای انسانی می افتاد، اقوام، دوستان و آشنایان آن شخص می توانستند بر علیه خاطیان اعلام جرم کنند و دادخواهی نمایند ولی برای حیوانات چنین امکانی وجود ندارد و این وظیفه بر عهده حامیان محیط زیست و فعالان حقوق حیوانات و همه افراد و رسانه های مردمی است که نسبت به این حادثه حساسیت نشان دهند و خواهان مجازات خاطیان شوند. ضمن اینکه اگر بخواهیم به این ماجرا از دیدگاه صرفاً اکولوژیک نگاه کنیم و موجودات زنده را همچون زنجیری ببنیم که حیات آنها در گروه حیات دیگری است در اینصورت باید بگوئیم در شرایطی که بسیاری از پستانداران بزرگ کشورمان و از جمله همین خرس قهوه ای در شرایط خوبی قرار ندارند بنابراین شاید ارزش زیستی یک خرس قهوه ای از انسانی که حدود ۷ میلیارد نفر از آن در روی کره زمین وجود دارد بیشتر باشد.

ضمن اینکه دستگاه قضایی و دولت باید بیش از پیش خود را در برابر حفظ حقوق حیوانات متعهد بداند. در حالیکه امام هشتم شیعیان در مقام یک رهبر دینی و سیاسی در برابر شکارچی ای به دفاع از آهو می پردازد و جان حیوانی را نجات می دهد لازم است دستگاههای دولتی نیز خود را مدافع و حامی حقوق حیوانات ایران بدانند.


حیوان آزاری باید به ضد ارزش تبدیل شود

حیوان آزاری باید به یک ضد ارزش تبدیل شود و این مساله اتفاق نمی افتد مگر با کار فرهنگی و میدان دادن به سازمانهای مردم نهاد جهت گسترش آموزش در بین مردم. این مساله را باید از حیوانات شهری نظیر سگ و گربه و پرندگان شهری شروع کرد. روزانه به دفعات زیادی شاهد آزار و اذیت حیوانات شهری هستیم و تا وقتی این صحنه ها تکرار شود باید انتظار چنین فجایعی را نیز داشت. حیوان آزاری به هر شکلی باید به عنوان عملی غیر اخلاقی و غیر انسانی در جامعه شناخته شود.


ذبح حیوانات حلال گوشت در انظار عمومی ؛ صحنه ای مشابه قتل خرسها که صدها باردیده ایم

برخی از رفتارها به طور غیر مستقیم به شیوع فرهنگ حیوان آزاری در جامعه کمک می کند ، برای مثال ذبح حیوانات حلال گوشت نظیر گوسفند در محیط های مسکونی و انظار عمومی از جمله این موارد است. در عمل تفاوتی بین کشتن و پاره کردن شکم یک گوسفند و یک خرس وجود ندارد و این در حالیست که در محیط های مسکونی به دفعات شاهد چنین صحنه های بوده و هستیم. ذبح حیواناتی نظیر گوسفند در محیط های مسکونی علاوه بر اینکه خطرات بهداشتی برای سلامت جامعه دارد باعث می شود دیدن صحنه کشتن و پاره کردن شکم حیوانات برای ببیندگان عادی شود و به نوعی ترویج خشونت و جنون علیه حیوانات است. وقتی حیوان بی آزاری همچون گوسفند در انظار عموم و بویژه کودکان مورد سلاخی قرار می گیرد چگونه انتظار داریم که چنین صحنه ایی برای حیوان وحشی همچون خرس اتفاق نیفتد؟


لاشه حیوانات در ویترین قصابی ها به نمایش گذاشته نشود

همچنین لازم است تمهیداتی اندیشیده شود تا لاشه حیوانات حلال گوشت نظیر گاو و گوسفند در ویترین قصابی ها و در برابر انظار عمومی به نمایش گذاشته نشود. حیوان، حیوان است و تفاوتی بین لاشه خرس ها و لاشه های فراوان آویزان شده حیوانات در ویترین گوشت فروشی ها وجود ندارد.


کشتار سگهای ولگرد، صحنه ای آشنا از حیوان کشی

از دیگر موارد عینی حیوان آزاری می توان به کشتار سگهای ولگرد توسط اسلحه در محیط های شهری و مسکونی اشاره کرد که اثرات به جا مانده از این کشتار دست کمی از حوادثی نظیر کشتن خرس ها ندارد. در صورتیکه برای مهار سگهای ولگرد راههای بهتر و موثرتری از کشتن توسط سلاح گرم وجود دارد متاسفانه باز هم شاهد کشتن حیوانات سگهای ولگرد به این شکل هستیم که این موارد بطور مستقیم و غیر مستقیم فرهنگ حیوان آزاری را ترویج می کند. لاشه های رها شده حیوانات، صدای شلیک اسلحه برای کشتن سگها و ضجه های سگهای تیر خورده همگی مواردی است که تصویری از حیوان آزاری در ذهن بیننده به وجود می آورد.


شکارچیان بی سواد و بی اخلاق

از دیگر نکات مورد توجه در این خصوص باید به مساله آموزش شکارچیان اشاره کرد، در همین فیلم کشتار خرس ها شاهد هستیم که یکی از شکارچیان می گوید که ممکن است اینها خرس قطبی باشند! این یعنی اوج بی اطلاعی این شکارچیان از حیات وحش. در سالهای نه چندان دور شکارچیان هم اطلاعات بیشتری نسبت به حیات وحش داشتند و هم پایبندی بیشتری به اخلاق داشتند به طوریکه بسیاری از شکارچیان از فاصله دور قادر به تشخیص حیوانات ماده و یا آبستن بودند و در بسیاری از موارد از شکار آنها خودداری می کردند اما متاسفانه همزمان با بی سوادی شکارچیان شاهد کمرنگ شدن مسائل اخلاقی نیز هستیم و بر این اساس لازم است که کلیه شکارچیان و یا کسانی که مجوز حمل اسلحه شکاری دارند تحت آموزش های زیست محیطی قرار بگیرند. این آموزش ها قرار نیست چنان وقت گیر و پیچیده و یا هزینه بر باشد، در صورتیکه چنین الزامی از سوی نهاد مسئول برای شکارچیان وضع شود سازمانهای غیردولتی زیست محیطی این توانایی را دارند که در سراسر کشور بطور رایگان ساعتی را صرف آموزش اصول اولیه حیات وحش به شکارچیان هر منطقه بکنند. مطمئنم همین نکته ساده می تواند جلوی بسیاری از شکارها و یا تکرار موارد اینچنینی را بگیرد. همچنین بر لازم است نهاد مسئول ارائه دهنده مجوز اسلحه علاوه بر تحقیقات امنیتی در خصوص سلامت اخلاقی و روانی شکارچیان نیز تحقیق نمایند. ضمن اینکه بی اخلاقی شکارچیان را می توان متناسب با مشکلات فرهنگی و بحران های اخلاقی موجود در جامعه دانست. شکارچیان نیز بخشی از مردمان جامعه هستند و افزایش مجرمان و تعداد زندانیان در بین این افراد نیز تاثیرگذار است.


کمرنگ شدن رابطه انسان و حیوان

هر چقدر در جامعه ارتباط بین انسان و حیوان بیشتر باشد، کمتر شاهد بروز چنین اتفاقاتی خواهیم بود. این مساله از نگهداری حیوانات خانگی تا وجود پارک وحش ها و سفرهای گردش در محیط های طبیعی حیات وحش را شامل می شود. ارتباط بیشتر با حیوانات باعث ایجاد دوستی انسان و حیوان می شود و کاهش ارتباط باعث زوال روحیه حیوان دوستی و طبیعت گرایی و در نهایت بروز حیوان آزاری می شود.


سازمانهای غیردولتی (ngo) کجا هستند؟

در سالهای گذشته تعدادی از سازمانهای غیردولتی مرتبط با محیط زیست و بویژه حمایت از حقوق حیوانات به دلایل مختلفی سلب امتیاز شده ویا عده ای به خاطر فضای سنگین به وجود آمده بر علیه سازمانهای غیردولتی تعطیل و یا کم توان شده اند. همچنین روند دادن امتیاز فعالیت به سازمانهایی با موضوع حمایت از حیوانات سخت تر از همیشه شده است. در حالیکه سازمانهای غیردولتی در همه کشورها به عنوان بازوهای اجرایی دولت ها در امر آموزش و فرهنگ سازی فعال هستند لازم است نگاه حاکمان به این سازمانها عوض شود و آنها را همچون قبل برای کمک به وضعیت محیط زیست کشور به کار گیرند.


از قانون مقابله با حیوانات خانگی تا نداشتن قانون حمایت از حیوانات

این مورد و مواردی نظیر این به خوبی ثابت می کند که در کشور بزرگ ایران با تنوع زیستی فراوان و وجود گونه های جانوری ویژه که بعضاً در معرض خطر انقراض هستند بیش از هر زمان دیگر نیازمند تدوین قانونی برای حمایت از حیوانات هستیم. بطور کلی اصل حفاظت از محیط زیست در اصل پنجاهم قانون اساسی آمده است و حیات وحش و حیوانات نیز بخشی از محیط زیست کشورمان هستند و بر همین اساس لازم است همانطوریکه برای بخش های دیگری از محیط زیست همچون پسماندها قانون جامعی تهیه و تدوین شده است برای حفاظت از حیوانات و گونه های جانوری نیز قانونی تدوین شود و در این مسیر می توان از ظرفیت سازمانهای غیردولتی زیست محیطی و گروههای حامی حقوق حیوانات نیز بهره برد.
جای تاسف است که در کشور عزیزمان با آن سابقه دیرینه در خصوص حفاظت از محیط زیست و حیوانات، پیشنهاداتی برای تصویب قانون مقابله با سگ و گربه داشته باشیم ولی قانونی برای حمایت از حیوانات که وظیفه ای انسانی، اخلاقی و شرعی است نداشته باشیم.


برخورد قضایی مناسب و قاطع با قانون شکنان

نکته آخر برخورد قضایی مناسب با متخلفان و قانون شکنان است. برای مثال در مورد این مساله خاص و با روحیه بی رحمانه شکارچیان سه خرس که به خوبی در این فیلم قابل درک است کسی نمی تواند با اطمینان بگوید اگر جریمه مادی و طبعات اجتماعی کشتن سه نفر انسان به اندازه جریمه و طبعات کشتن این سه خرس بود، این شکارچیان دست به قتل انسان نمی زدند! آنچه که در این فیلم مشخص است شکارچیان یا بهتر بگویم شکارکش ها برای کسب شهرت اقدام به فیلمبرداری از این صحنه ها کرده اند و اگر با اینها برخورد مناسب صورت نگیرد نه تنها از کرده خود پشیمان نخواهند شد بلکه در روزهای گذشته تبلیغ مضاعفی برای تسکین عقده های روانی این افراد صورت گرفته است.


حالا یک بار دیگر به این پرسش پاسخ دهید: چه کسی خرس های قهوه ای را کشت؟!

Neda Ariania
Sunday 2 October 2011, 07:46 PM
http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/33171ncsollll1bzmrew.jpg با رایزنی جناب آقای اسماعیل میرفخرایی، برنامه پارک ملت این برنامه خود را به شکار خرسها در سمیرم اختصاص داده است.

در این برنامه که امشب (یکشنبه 10 مهر) بصورت زنده از ساعت یازده شب و از شبکه یک پخش خواهد شد از یک روانشناس، یک کارشناس مسایل اسلامی، آقایان اینانلو و میرفخرایی و دبیر انجمن حمایت از حیوانات بعنوان میهمان دعوت شده است.


دوستان عزیز رازبقایی، امشب برنامه پارک ملت را ببینید...

shervin
Monday 3 October 2011, 08:16 AM
سلام

جا داره از دكتر ميرفخرايي، آقاي اينانلو و دكتر جوالچي براي حضورشون در برنامه تشكر كنم و دكتر ميرفخرايي واقعا حرف دل مارو مي زدند. همه نظرات واقعا عالي بود.

اما اون نماينده دادگستري اصفهان (دقيق نفهميدم كه سمتش چي هست توي دادگستري) آقاي انصاري نامي بود كه از قضا فاميلي اون جاني بالفطره (قاتل خرس ها) هم انصاري هست. خدا كنه فك فاميل نباشن اما كلاً معلوم بود كه خيلي هم اين برنامه به مذاقش خوش نيومده.

بحث شد كه اين جنايت شكار نيست و نبايد با قانون شكار غير مجاز سر و تهش رو هم بيارن اما اون آقاي نماينده دادگستري در كمال افتخار و ... تا اخرش هي متن قانون شكار غير مجاز رو عين نوار تكرار مي كرد كه شكار غير مجاز و حمل اسلحه غير مجاز از سه ماه تا سه سال زندان داره.

اصلاً هم مهم نيست كه اينها شكارچي نبودن و جنايتكار بودن!

واقعا شرم آوره!

با حرف هاي ديشب اين آقاي نماينده ديگه مطمئنم كه مجوز نميدن. به چي مجوز بدن؟ شكار غير قانوني و حمل اسلحه غير مجاز كه هميشه هست و ديگه تجمع لازم نداره! بحث، بحث جنايت بود كه ايشون اصلا به روي مباركش هم نياورد.

اگر ديشب پاي گيرنده هاتون نشسته بوديد، چهره بهت زده آقايان جوالچي، ميرفخرايي، اينانلو و حتي مجري محترم شهيدي رو مي ديديد وقتي كه جواب سوالشون درباره مجازات جنايت مسكوت موند و حتي آقاي شهيدي يك بار ديگه هم سوال رو تأكيد و تكرار كردند كه با اين جانيان بخاطر جنايتشون چه مي كنيد؟ و باز هم نوار دادگستري طوطي وار تكرار كرد: سه ماه تا سه سال حبس براي شكار غير مجاز و اسلحه غير مجاز!

حتي آقاي اينانلو و دكتر جوالچي يك زمزمه هايي مبني بر عدم رضايت هم با هم رد و بدل كردند كه حتما ديديد.

پس معلوم مي شه كه باند بازيه. اينجا چيزي به نام حقوق حيوانات و ظلم به حيوان معني نداره. اينجا صرفا كشتن حيوان در فصول ممنوع و حمل اسلحه مهمه. ديگه اينكه چطوري اون زبون بسته ها رو كشتن چه اهميتي داره؟

انقدر ديشب عصباني شدم كه گفتم ولش كن. پاشيم خودمون بريم تجمع كنيم، مجوز رو بي خيال!

دلمون رو به كي خوش كرديم؟! دادگستري !!!!!!

جواد
Monday 3 October 2011, 08:34 AM
جعفری: با بی بی سی مصاحبه نکردم

وی با اشاره به پخش مصاحبه خود با شبکه بی‌ بی سی، مصاحبه با این شبکه را رد کرد و اظهار داشت: بنده هیچ تماس و مصاحبه‌ای با تلویزیون بی ‌بی ‌سی نداشته‌ام

پَـ نه پـَ با خبرگزاري مهر مصاحبه كردي، بعد بي بي سي براي اينكه معروف بشه مصاحبتو دزديده به اسم خودش پخش كرده! :25r30wi:

دوستان عزیز رازبقایی، امشب برنامه پارک ملت را ببینید...


خيلي ممنون از اطلاع رساني. من ديشب يهو متوجه شدم كه شبكه يك داره درباره خرس هاي سميرم صبحت مي كنه. سريع اومدم انلاين بشم به بچه ها خبر بدم اما هر كاري كردم نتونستم آنلاين بشم. شبكه مشكل داشت و خيلي كند بود.

جا داره اينجا از آقايان دكتر ميرفخرايي و اينانلو تشكر كنم و همچنين دبير انجمن حمايت از حيوانات.

ضمناً اگر دكتر ميرفخرايي يا آقاي اينانلو كه دارند درباره بدرفتاري با حيوانات مستند مي سازن، سايتي وبلاگي چيزي دارند يا اي ميلي چيزي لطفا اين تاپيك رو براشون ارسال كنيد.

ياحق

مرتضي ح.
Monday 3 October 2011, 09:30 AM
سلام

از صدا و سيما هم بايد تشكر كرد.

پخش اين برنامه اون هم به مدت دو ساعت اونهم از شبكه يك كه شبكه سراسري هست و توي كل كشور ديده مي شه جاي تقدير و تشكر داره. البته انتخاب برنامه پارك ملت هم بعنوان يكي از برنامه هاي پربيننده سيما قابل توجه هست.

بيانات همه آقايان بويژه آقاي ميرفخرايي حرف دل همه ما بود. اميدوارم شنونده داشته باشه.

جمله آقاي ميرفخرايي كه صداي ضجه هاي اين توله خرس ها تا ابد در كره زمين باقي مي مونه خيلي اثرگذار بود.

ممنون

Neda Ariania
Monday 3 October 2011, 08:15 PM
سلام به همه دوستان

خوشبختانه خیلی از ما برنامه دیشب پارک ملت رو دیدیم. غالب صحبت ها، همین مطالبی بودند که ما در این تاپیک از روزنامه ها و خبرگزاری ها نقل کردیم اما جملات جالبی هم از زبان میهمانان نقل شد که سعی کردم همان لحظه اونها رو یادداشت کنم و در این قسمت قرار بدم:به نقل از دکتر جوالچی (دبیر انجمن حمایت از حیوانات): گاندی می گوید: میزان پیشرفت یک ملت را باید از برخورد مردمش با بچه ها و حیوانات فهمید چرا که این دو قشر قادر به دفاع از خود نیستند.


به نقل از آقای اینانلو: طهمورث شاه می گوید: با حیوانات به نرمی سخن بگویید.


آقای اینانلو: به لحاظ کارشناسی توله ها یک ماهه بودند و فیلم مربوط به فروردین ماه است.


اقای اینانلو: هیچ حیوانی در طبیعت بی دلیل حمله نمی کند.


به نقل از دکتر جوالچی: ژان پل سارتر می گوید: اگر خونی جایی ریخته می شود، همه ما مسئولیم.


آقای اینانلو: سازمان حفاظت محیط زیست بودجه آموزش ندارد.


به نقل از دکتر جوالچی: بحث روانشناختی: بین حیوان آزاری و سایر جنایات، رابطه نزدیکی وجود دارد. اگر جلوی چنین افرادی گرفته نشود، مستعد هستند که جنایت را درخصوص زنان و کودکان و سایرین تکرار کنند. بسیاری از قاتلین، پیشینه حیوان آزاری داشته اند. برای مثال قاتلی که چندی قبل به جرم کودک آزاری و قتل دستگیر شد، در کودکی سگ ها را دار می زده!


خانم دکتر کرمانی (روانپزشک): جنون حیوان آزاری اختلالی است که در صورت عدم درمان، مشکل ساز خواهد شد.


به نقل از خانم دکتر کرمانی: پیامبر می فرماید: به صورت حیوانات ضربه نزنید چرا که تسبیح خداوند می گویند. حضرت علی می فرماید: حیوانات بیت المال را به چوپانی بسپارید که مهربان باشد؛ حیوانات را از مسیر پر آب و علف عبور دهد و ... .


آقای اینانلو: اگر با حیوانات درست رفتار کنید، هیچکدام خطرناک نیستند پس درباره طبیعت پیشداوری نداشته باشید و بچه هایتان را از طبیعت و حیات وحش نترسانید.متشکرم

mosafer
Monday 3 October 2011, 10:48 PM
سلام

خطاب به آن خانم دکتر روانشناس یا روانپزشک که معتقد بودن که مجازات، بازدارنده نیست و تاثیر نداره و باید آموزش داد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پس از این به بعد هر کسی دست به قتل و غارت زد و جنایت کرد رو باید ببریم مدرسه بشونیمش پشت میز و بهش درس بدیم! مثل اینکه ایشون نمی دونن که این آدم جانی خودش معلم بوده!

یعنی ایشون معتقد به یکی از روش های تربیتی که تنبیه هست، نیستن دیگه؟

هر چیزی به جای خود.

آموزش به جای خود. تنبیه و مجازات به جای خود. با اینکه اینهمه زندان هست و مجازات هایی مثل اعدام توی همین مملکت ما باز می بینیم که قتل و جنایت چطوری بیداد می کنه. دیگه انقدر جری شدن که توی خیابون توی روز روشن آدم می کشن و چاقو کشی می کنن. حالا اگه طبق تز این خانم، فردا بیان مجازات رو هم بردارن و بگن هر کی هر کاری کرد در ازاش باید آموزش بدیم که دیگه سنگ روی سنگ بند نمی شه.

خداروشکر که آقای اینانلو هم آب پاکی رو روی دست همه ریخت و اطلاع داد که بودجه آموزش سازمان محیط نیست قطع شده!

ممنون

P@RSA
Tuesday 4 October 2011, 09:20 AM
سلام

ديشب مجري برنامه پارك ملت، گزيده اي از اس ام اس ها و تماس هاي مردمي رو كه توي چند صفحه a4 دستشون بود براي مردم خوندن. جالبه كه بيشتر اين تماس ها به خواست مردم مبني بر مجازات اين افراد پست اختصاص داشت.

جالبه كه مجري محترم برنامه آقاي شهيدي فر (اگر اشتباه نگفته باشم اسمشون رو) در لابلاي صحبت هاشون گفتن كه نبايد بيشتر از قانون چيزي رو بخواهيم و مطالبه كنيم.

اما كسي توجه نمي كنه كه در اين فاجعه و كشتار سه اتفاق افتاده:

1- حمل سلاح غير مجاز
2-شكار در فصل يا محوطه غير مجاز
3-جنايت و كشتن به روشي غير انساني و فجيع

حالا اگر مردم مي گن كه اين آدم بايد مجازات بشه قطعاً براي هر سه مورد هست و البته مورد دوم و سوم براي مردم از اهميت بيشتري برخوردار هست.

حالا اگر در قانون ما به اين قضيه بي توجهي شده و مجازاتي براش در نظر گرفته نشده (البته نمي دونم واقعا در نظر گرفته نشده يا مسئولين رسيدگي به اين پرونده مي خوان بي تفاوت از كنارش رد بشن) نبايد يك فكري به حال قانون كرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مشكل از مردم نيست و تقاضاي مردم بيش از قانون نيست بلكه اين قانون هست كه اشكال داره. اگر در قانونتون مجازاتي براي چنين جرمي در نظر گرفته نشده، قانونتون ناقص هست. بريد اصلاحش كنيد. وحي منزل كه نيست. اون قانون هم توسط همين افراد نوشته شده و انسان هم كه كامل نيست.

هر از گاهي با مسائلي برخورد مي كنيم كه قبلا بهش فكر نكرديم و در قانون هم پيش بيني هاي لازم براش نشده. پس چون ما عقلمون ناقص بوده و تصور چنين رويدادي رو نمي كرديم، حالا بايد سكوت كنيم و بگيم نبايد تقاضاي بيش از قانون داشته باشيد؟ به نظرتون اين حرف درسته و عقلانيه؟

شهامت داشته باشيد و اعتراف كنيد كه اگر در قانونتون اين مساله رو نديديد، قانونتون ناقص هست و بايد كاملش كنيد. نه اينكه به شعور مردم توهين كنيد.

سپاس

ehsan-1368
Tuesday 4 October 2011, 11:35 AM
با تشکر از صحبت های اقای اینانلو
کسی که شما جانی بالفطره نام می برید جانباز 30٪ اعصاب و روان هست خدا کنه شما دلسوزان بدونید جانباز اعصاب و روان یعنی چی ؟
متهم قبل از این که بره جنگ سالم بود ولی وقتی برگشت شد جانباز اعصاب و روان این اقای جوالچی که همتون ازش تشکر می کنید در اومده می گه این متهم درست تربیت نشده شاید اگه درست تربیت می شد نمی رفت جبهه و شاید برادر شهیدش هم نمی رفت این اقای جوالچی دنبال چی بود تو این برنامه خدا می دونه ولی مطمئنا دنبال حق حیوانات نبود
این که شما می گید این شکار نیست جنایته اصلا می دونید جنایت یعنی چی؟ یعنی کشتن خرس ؟؟؟
کی دید که این توله خرس ها با چاقو شکمشون پاره شد ؟؟
چرا هرچی که دوست داریم تو کابوس هامون ببینیم به این متهم نسبت میدیم
این آقای جوالچی وکارشتاس به اصطلاح دلسوز حیوانات تا حالا توله خرس تو دستشون گرفتن؟ بهتره که بگیرن اگر هم نمی تونن برن یه بز بگیرن تو دستاشون ببینن چقدر سرو صدا می کنه ؟؟
آقای جوالچی یا اون کارشناس محترم نکنه بزی که تو دستتون می گیرید با سرو صداش می خواد مامانشو صدا بزنه یا دنبال آغوش مادرش هست چرا با یه مشت حرفای الکی احساسات مردم رو جریحه دار می کنید دنبال چی هستید؟
همه میگن شکار غیر مجاز
اقای محیط زیست محترم سمیرم و دلسوز کجای منطقه شمساباد ونک زدید شکار ممنوع که من اهل اون منطقه ندیدم
خیلی جالبه 5 سال پیش هم یه خرس تو همین منطقه به یه انسان حمله کرد ولی ایا کسی کاری کرد برای یک انسان ولی برای خرس چه کارها که نمی کنند. آیا اینها دلسوزند ؟؟
««««««
برید و این خبر رو ببینید و تعداد نظرات رو هم مشاهده کنید
http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100004047886
چرا هیچ کدوم از مسئولان دللسوز محیط زیست پیگیری نکردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شاید 5 سال پیش بلد نبودند دلسوز باشن
«««««««
آیا جایی برای دفاع هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تقاضای متهم برای دفاع از خود و روشن شدن موضوع برای مردم
واقعا اگر دلسوزند و حقیقت رو دارن بیان می کنن موافقت کنن تا همه ار حقیقت با خبر شیم
http://s2.picofile.com/file/7151859565/Pictu56565re
http://s2.picofile.com/file/7151861177/Pictur645644e_003.jpg

انتظار می رود که آقای جوالچی وسایر مسئو لین محیط زیست بتوانند اتهامات وادعاهایی را که به متهم نسبت داده اند اثبات کنند ودر مراجع قضایی پاسخکو باشند

smilodon
Tuesday 4 October 2011, 12:09 PM
با تشکر از صحبت های اقای اینانلو
کسی که شما جانی بالفطره نام می برید جانباز 30٪ اعصاب و روان هست خدا کنه شما دلسوزان بدونید جانباز اعصاب و روان یعنی چی ؟
متهم قبل از این که بره جنگ سالم بود ولی وقتی برگشت شد جانباز اعصاب و روان

بنده هم به نوبه خودم از همه ميهمانان تشكر مي كنم.

اما جواب شما: بله من مي دونم كسي كه مشكل اعصاب و روان داره يعني چي؟ شمام مي دوني؟ جانباز و غير جانبازش فرق نداره. يه همچين آدمي كلا خطرناكه و نبايد ولش كنن هر كاري دلش خواست بكنه. امروز خرس ها... فردا ممكنه بزنه يه بچه رو با اين وضع بكشه.

پس رواني روانيه. بهتره با كلمه جانباز و شهيد هم بازي نكني. آدم رواني در اين سطحي كه ايشون هستن خطرناكه حالا به هر دليلي كه اينطور شده بهتره تحت درمان قرار بگيره.


این اقای جوالچی که همتون ازش تشکر می کنید در اومده می گه این متهم درست تربیت نشده شاید اگه درست تربیت می شد نمی رفت جبهه و شاید برادر شهیدش هم نمی رفت این اقای جوالچی دنبال چی بود تو این برنامه خدا می دونه ولی مطمئنا دنبال حق حیوانات نبود

شما دنبال چي هستي؟ معلومه كه متهم درست تربيت نشده. ببينم اون موقع كه دانش آموز بود هم جانباز جنگي بود كه زد همكلاسيش رو با چاقو زخمي كرد؟

پس بهتره به اسم جانباز و شهيد دنبال تحت تاثير قرار دادن افراد نباشي.

این که شما می گید این شکار نیست جنایته اصلا می دونید جنایت یعنی چی؟ یعنی کشتن خرس ؟؟؟ کی دید که این توله خرس ها با چاقو شکمشون پاره شد ؟؟ این خرس ها با شلیک تفنگ شکمشون پاره شده چرا هرچی که دوست داریم تو کابوس هامون ببینیم به این متهم نسبت میدیم

شما آقاي محترم كه فرق جنايت رو از شكار مي دوني همون اقاي اينانلو كه ازش تشكر كردي همون اول مصاحبه گفت اين مقوله با شكار فرق داره و اين جنايت هست. در شكار چنين رسمي وجود نداره. شكم توله خرسها با هر چي كه پاره شده بود، اون نمايش قدرت كه اين آدم رواني سفاك اجرا كرد چي بود؟ توله خرس اگرم با گلوله شكمش پاره شده، مي تونست زود راحتش كنه كه اينجور زجر نكشه نه اينكه از گوشش بگيره اويزونش كنه و نمايش بده و بخنده. بعدم هي پرتشون كنه روي صخره ها. پس اين ادم يك جانور رواني و خطرناكه به حال كل اجتماع نه فقط حيوانات.

این آقای جوالچی وکارشتاس به اصطلاح دلسوز حیوانات تا حالا توله خرس تو دستشون گرفتن؟ بهتره که بگیرن اگر هم نمی تونن برن یه بز بگیرن تو دستاشون ببینن چقدر سرو صدا می کنه ؟؟آقای جوالچی یا اون کارشناس محترم نکنه بزی که تو دستتون می گیرید با سرو صداش می خواد مامانشو صدا بزنه یا دنبال آغوش مادرش هست چرا با یه مشت حرفای الکی احساسات مردم رو جریحه دار می کنید دنبال چی هستید؟

مي دوني حرفات ارزش جواب دادن نداره اما خب چه كنيم كه نياز به جواب هست. منم توله خرس نگرفتم بغلم. اما چه ربطي داره. خيلي از كساني كه اون فيلم رو ديدن هم توله خرس نديدن يا اگر ديدن توي باغ وحش ديدن. اما شما انگار متوجه نيستي بحث بغل كردن نيست. بحث زجر كش كردن اون توله ها بود و خيلي بحث هاي ديگه كه قبلا گفته شده و تكرارش نيازي نيست.

همه میگن شکار غیر مجاز اقای محیط زیست محترم سمیرم و دلسوز کجای منطقه شمساباد ونک زدید شکار ممنوع که من اهل اون منطقه ندیدم خیلی جالبه 5 سال پیش هم یه خرس تو همین منطقه به یه انسان حمله کرد ولی ایا کسی کاری کرد برای یک انسان ولی برای خرس چه کارها که نمی کنند. آیا اینها دلسوزند ؟؟

خودت مي گي خرس حمله كرد. ببينم اگه سگ پاچت رو بگيره تو ام مي ري پاچه سگ رو مي گيري. البته تو شايد اينكار رو بكني اما آدم عاقل دنبال چاره مي گرده نه اينكه بره عقده هاي روانيش رو سر دو تا توله خرس معصوم بي دفاع پياده كنه.

««««««
برید و این خبر رو ببینید و تعداد نظرات رو هم مشاهده کنید

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100004047886
چرا هیچ کدوم از مسئولان دللسوز محیط زیست پیگیری نکردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شاید 5 سال پیش بلد نبودند دلسوز باشن
«««««««
آیا جایی برای دفاع هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تقاضای متهم برای دفاع از خود و روشن شدن موضوع برای مردم
واقعا اگر دلسوزند و حقیقت رو دارن بیان می کنن موافقت کنن تا همه ار حقیقت با خبر شیم

http://s2.picofile.com/file/7151859565/pictu56565re
http://s2.picofile.com/file/7151861177/pictur645644e_003.jpg


اينها همه جواب داره. اسم خودمون رو گذاشتيم آدم. پس عين حيوانات بريم به جنگ طبيعت و محيط زيست. به محيط زيست حيات وحش تجاوز كرديم بعد مي گيم چرا خرس ها اومدن كنار محيط زندگي آدم ها در حاليكه اين ما هستيم كه رفتيم وسط محيط زيست اونها.

ضمنا همان كارشناسان شكار و آقاي اينانلو چندين بار گفتن خرس هاي قهوه اي اهل حمله به مردم نيستن و به انسان حمله نمي كنن ببينيد چي كار كرده يارو كه بهش حمله كردن.

شما .. هر كسي كه هستي بدون كه اين حركت خيلي ها رو عصباني كرده و همه اونهايي كه ذره اي انسانيت داشته باشن اين حركت اون جانور بالفطره رواني رو محكوم مي كنن.

والسلام

Neda Ariania
Tuesday 4 October 2011, 12:29 PM
درباره آقايان محمد علي اينانلو و دكتر اسماعيل ميرفخرايي بيشتر بدانيم:


http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/s1a3hi5zsertzc57ptnk.jpg
آقاي محمد علی اینانلو (زاده 1329)، روزنامه نگار و فیلم ساز طبیعت، بیش از ۴۰ سال در طبیعت ایران گشته، دیده، آموخته، نوشته و فیلم ساخته‌است.

او مبتکر و پدید آورنده کلاس‌های آموزش اکوتوریسم در ایران است که خوشبختانه پس ازموسسه تعداد دیگری از افراد و موسسات نیز به این کار روی آوردند.

او در بیست سال اخیر بیش از ۲۰۰۰۰۰۰ ( دو میلیون - برابر 50 بار دور کره زمین ) کیلومتر در طبیعت ایران سفر کرده و اکنون چکیده تجربیات ۴۰ ساله خود را در موسسه به دانشجویان می‌آموزد.


کارنامه
سابقه کار مطبوعاتی: 42 سال
سابقه کار تلویزیونی: 32 سال ( دقیقا از بازی های آسیایی 1947)

كارهاي فعلي:
1- کارگردان و مدیر اجرایی مجموعه مستند ( ایران جهانی در یک مرز) با مشارکت سازمان ملل U.N.D.P/G.E.F/S.G.P
2- مجری وکارگردان برنامه تلویزیونی"ایران جهانی در یک مرز" از شبکه جام جم.
3- مجری و کارگردان " کجا بریم" از برنامه تلویزیونی "مردم ایران سلام" شبکه 2
4- مجری برنامه رادیویی " گردش و ورزش".

كارهاي مطبوعاتي:
1- کار در مجلات و روزنامه های مختلف به مدت بیست سال .
2- سردبیر مجله ایران شناسی "گردش".
3- سردبیر مجله ایران شناسی SILK ROUD به زبان انگلیسی.
4- سردبیر مجله " شکار و طبیعت" .
5- سردبیر مجله جهانگردان.
6- سردبیر و صاحب امتیاز مجله "طبیعت".

كارهاي تلويزيوني:
1- مجری برنامه رادیویی صبح بخیر ایران سال 1356
2- مجری برنامه رادیویی گردش و ورزش سال 1357
3- مجری و کارگردان برنامه تلویزیونی ورزش از نگاه دو سال 7 – 1356
4- مجری و کارگردان برنامه رادیویی تابستان 69 سال 1369
5- نویسنده برنامه رادیویی سلام صبح بخیر ایران سال 1369
6- کارگردان و سازنده فیلم های مستند تلویزیونی با طبیعت سال 1374
7- کارگردان، تهیه کننده و مجری برنامه تلویزیونی (ایران و ایرانی) در زمینه ایرانشناسی برای شبکه جام جم ، تعداد 78 قسمت 30 دقیقه ای که از ماهواره برای اروپا و آمریکا پخش شد.
8- کارگردان، تهیه کننده و مجری برنامه مستند تلویزیونی (ایران، جهانی در یک مرز) به تعداد 364 برنامه 90 دقیقه ای که از ماهواره برای اروپا و آمریکا پخش شد.
9- کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند جهانگردی به جای نفت
10- کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند اسب در ایران
11- کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند طبیعت ایران مرکزی
12- کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند26 قسمتی طبیعت نصف جهان
13- کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند توازن – طبیعت اطراف تهران
14- کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند The Balance
15- کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند فوتبال شاد
16- کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند گل زرین
17- کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند The Golden Goal
18- کارگردان فیلم مستند سلاح و شکار
19- کارگردان فیلم مستند ایران، طبیعت و طبیعت گردی
20- کارگردان فیلم مستند بینش

كارهاي تبليغاتي:
1- مدیر موسسه تبلیغاتی ( آتلیه طبیعت).
2- عضو انجمن I.A.A انجمن جهانی تبلیغات.

كارهاي اجرايي و تحقيقات مختلف:
1- مدیر عامل (طبیعت) موسسه آموزش و تحقیقات جهانگردی.
2- مدرس اکوتوریسم.
3- تهیه و تحقیق و سخنرانی در سمینارهای ایران شناسی متعدد.
4- چاپ مقالات و مصاحبه های گوناگون در مجلات و روزنامه‌ها.
5- عضو کمیسیون کارشناسی اکوتوریسم ایران.
6- عضو کمیسیون توریسم ورزشی ایران.
7- موسس و مدرس باشگاه " هنر و طبیعت" .
8- عضو هیأت مدیره "انجمن متخصصین گردشگری".

------------------------------------------------------------------

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/cj1lgk2rqpu6i2bh1q2w.jpg
دكتر اسماعيل ميرفخرايي (زاده ۱۳۲۵)، مجری و تهیه کننده برنامه‌های علمی تلویزیون ایرانی است.

او فارغ التحصیل رشته لیسانس زیست شناسی از دانشگاه تهران و رشته رادیو و تلویزیون از دانشگاه ایلینوی جنوبی و فوق لیسانس ارتباطات در آموزش از همان دانشگاه است. او مدرس رادیو و تلویزیون در دانشگاه های ایران، استرالیا و آمریکا بوده است و PHD خود را در رشته ارتباطات از دانشگاه Curtin استرالیا گرفته.

وی کار خود را در سال ۱۳۴۵ به عنوان مجری و تهیه‌کننده برنامه‌های علمی مجموعه‌ای به نام دانش در رادیو و تلویزیون شروع کرد.

از جمله فعالیت هاي او: ساخت بیش از ۵۰۰ برنامه در زمینه مسائل علمی، شرکت در مجموعه تلویزیونی با عنوان "جمعیت، حال، آینده" و ساخت مجموعهٔ علمی "با طبیعت" که به مسائل زیست محیطی مي پردازد، می‌باشد. میرفخرایی در کنار فعالیت‌های خود به تدریس در دانشگاه‌های ایران و خارج از کشور نیز اشتغال دارد.


--------------------------------------------------------------
برداشت از ويكيپدياي فارسي، همشهري آنلاين و تبیان

ehsan-1368
Tuesday 4 October 2011, 12:45 PM
اينها همه جواب داره. اسم خودمون رو گذاشتيم آدم. پس عين حيوانات بريم به جنگ طبيعت و محيط زيست. به محيط زيست حيات وحش تجاوز كرديم بعد مي گيم چرا خرس ها اومدن كنار محيط زندگي آدم ها در حاليكه اين ما هستيم كه رفتيم وسط محيط زيست اونها.

ضمنا همان كارشناسان شكار و آقاي اينانلو چندين بار گفتن خرس هاي قهوه اي اهل حمله به مردم نيستن و به انسان حمله نمي كنن ببينيد چي كار كرده يارو كه بهش حمله كردن.

شما .. هر كسي كه هستي بدون كه اين حركت خيلي ها رو عصباني كرده و همه اونهايي كه ذره اي انسانيت داشته باشن اين حركت اون جانور بالفطره رواني رو محكوم مي كنن.

والسلام
دوست عزیز تو چیزی نمی دونی پس بذار برات بگم تو این منطقه اصلا خرس نبود و این خرس هایی که هست همین آقایون محیط زیست لطف کردن و تو این منطقه رها کردن بدون هیچ مطالعه و برنامه
حتی توجه نکردن به این موضوع که تو این منطقه مردم به کشاورزی ؛ باغداری و حتی دامداری مشغول هستند
شما فقط میشنوی اگه یکم هم فکر کنی بد نیست و لطف کن یه طرفه قضاوت نکن

جواد
Tuesday 4 October 2011, 12:51 PM
دوست عزیز تو چیزی نمی دونی پس بذار برات بگم تو این منطقه اصلا خرس نبود و این خرس هایی که هست همین آقایون محیط زیست لطف کردن و تو این منطقه رها کردن بدون هیچ مطالعه و برنامه
حتی توجه نکردن به این موضوع که تو این منطقه مردم به کشاورزی ؛ باغداری و حتی دامداری مشغول هستند
شما فقط میشنوی اگه یکم هم فکر کنی بد نیست و لطف کن یه طرفه قضاوت نکن

سلام

اصلا بحث اين نيست كه خرس ها مال اونجا هستن يا نيستن. اين رو محيط زيست بهتر از بنده و شما مي دونه. بحث سر يك حركت كاملا غير انساني بود كه توسط يك آدم رواني انجام شد. حالا اگر كسي با محيط زيست يا انجمن حمايت از حيوانات مشكل داره، مي تونه به سايت هاشون مراجعه كنه و مشكلش رو مطرح كنه.

ضمناً صحبت هاي پست قبليتون رو يك بار مرور كنيد ببينيد كه كدام حرفتون در توجيه عمل وحشيانه اين آدم منطقي بوده؟ اصلاً جاي توجيه داره؟

ياحق

ehsan-1368
Tuesday 4 October 2011, 03:30 PM
سلام

اصلا بحث اين نيست كه خرس ها مال اونجا هستن يا نيستن. اين رو محيط زيست بهتر از بنده و شما مي دونه. بحث سر يك حركت كاملا غير انساني بود كه توسط يك آدم رواني انجام شد. حالا اگر كسي با محيط زيست يا انجمن حمايت از حيوانات مشكل داره، مي تونه به سايت هاشون مراجعه كنه و مشكلش رو مطرح كنه.

ضمناً صحبت هاي پست قبليتون رو يك بار مرور كنيد ببينيد كه كدام حرفتون در توجيه عمل وحشيانه اين آدم منطقي بوده؟ اصلاً جاي توجيه داره؟

ياحق

من نخواستم چیزی رو توجیح کنم
من نمیگم کار درستی کرده ولی چرا باید خرسی که توی این منطقه نبست بدون مطالعه و همین جور دل بخوای خرس ها بدون هدف و برنامه رها بشن که بعد ها بخوان به باغات و محصولات کشاورزی صدمه بزنن و باغداران بخوان به کشتن اونا اقدام کنن
چرا وقتی یه خرس به باغدار خسارت میزنه محیط زیست نمیاد به باغدار خسارت بده که این مسائل پیش نیاد
الان هم با مجازات این یه نفر هیچ مشکلی حل نمیشه
چرا فکر می کنیم با مجازات این یه نفر همه چی حل میشه و همین یه نفر شکارچی تو منطقه هست
من از این شکایت دارم که چرا مردم ما یه طرفه قضاوت می کنن و بدون درک درستی از مساله هرچی می خوان میگن
واقعا یه جانباز انقدر ارزش داره پیش ملت ما !!!!!!!!

اينها همه جواب داره. اسم خودمون رو گذاشتيم آدم. پس عين حيوانات بريم به جنگ طبيعت و محيط زيست. به محيط زيست حيات وحش تجاوز كرديم بعد مي گيم چرا خرس ها اومدن كنار محيط زندگي آدم ها در حاليكه اين ما هستيم كه رفتيم وسط محيط زيست اونها.

ضمنا همان كارشناسان شكار و آقاي اينانلو چندين بار گفتن خرس هاي قهوه اي اهل حمله به مردم نيستن و به انسان حمله نمي كنن ببينيد چي كار كرده يارو كه بهش حمله كردن.

شما .. هر كسي كه هستي بدون كه اين حركت خيلي ها رو عصباني كرده و همه اونهايي كه ذره اي انسانيت داشته باشن اين حركت اون جانور بالفطره رواني رو محكوم مي كنن.

والسلام

تو دیدی که تو مدرسه به همکلاسیش چاقو زد؟؟؟؟؟؟ فقط شنیدی ولی من پسر خواهرشم ندیدم نمی دونم چی بگم واقعا متاسفم شما از هیچ چیز خبر ندارین فقط یه فیلم دیدید و هر کی هر چیز میگه باور می کنید و طوری در مورد این ادم حرف می زنید انگار صد سال هست که میشناسیدش. من نمی خوام با استفاده از عنوان جانباز این اتفاق رو قایم کنم نه فقط می خوام بگم بدونید این آدم اونطوری که رسانه ها گفتن نیست
من خودم یه چجیزایی میشنوم که شاخ در میارم به خدا
به خدا با تروریستشم این کارو نمی کنن.
در ضمن هیچ کشاورزی نرفته تو کوهستان کشاورزی که بخواد به محیط زیست حیات وحش تجاوز کرده باشه
این حرکت همه رو هم که عصبانی کرده باشه هیچ دلیلی نمیشه که هر کی هرچی دوست داره بگه

P@RSA
Tuesday 4 October 2011, 04:56 PM
تو دیدی که تو مدرسه به همکلاسیش چاقو زد؟؟؟؟؟؟ فقط شنیدی ولی من پسر خواهرشم ندیدم نمی دونم چی بگم واقعا متاسفم شما از هیچ چیز خبر ندارین فقط یه فیلم دیدید و هر کی هر چیز میگه باور می کنید و طوری در مورد این ادم حرف می زنید انگار صد سال هست که میشناسیدش. من نمی خوام با استفاده از عنوان جانباز این اتفاق رو قایم کنم نه فقط می خوام بگم بدونید این آدم اونطوری که رسانه ها گفتن نیست
من خودم یه چجیزایی میشنوم که شاخ در میارم به خدا
به خدا با تروریستشم این کارو نمی کنن.
در ضمن هیچ کشاورزی نرفته تو کوهستان کشاورزی که بخواد به محیط زیست حیات وحش تجاوز کرده باشه
این حرکت همه رو هم که عصبانی کرده باشه هیچ دلیلی نمیشه که هر کی هرچی دوست داره بگه


سلام

لازم نیست که آدم همکلاسی ایشون باشه تا بفهمه که ایشون قبلا چطوری بودن. این فیلم کاملاً بیانگر این قضیه هست که ایشون چطور آدمی هستن.

ضمناً اون فیلم چیز کمی نبود وگرنه کل دنیا به صدا در نمی اومد.
وگرنه اینهمه مردم حتی مردم خود ونک سمیرم عصبانی نمی شدن.
وگرنه دادستان سمیرم بعنوان مدعی العموم برای حس جریحه دار شده مردم سمیرم وارد ماجرا نمی شد.
وگرنه مردم سمیرم هر روز با رسانه های مختلف تماس نمی گرفتن برای اینکه بگن که نسبت به این حرکت وحشیانه اعلام انزجار می کنن.
وگرنه خبر 20.30 تلویزیون بهش نمی پرداخت.
وگرنه دو ساعت از برنامه پارک ملت شبکه یک به این موضوع اختصاص پیدا نمی کرد.
وگرنه و خیلی وگرنه های دیگه.

شمام بهتره بجای اینکه اینجا یا توی هر سایت دیگه ای دراینباره پست بزنی به دادگستری مراجعه کنی و ماجرا رو اونجا پیگیری کنی.

سپاس

Artas
Tuesday 4 October 2011, 05:23 PM
باسلام خدمت دوستان
باباچرااینقدر به جون هم میپرید؟؟؟
این یه اتفاقیه که افتاده چه بخای چه نخوای این یارومتهم هست
اگه دست من بود که به چهارمیخش میکشیدم.
تاچندروز حالم بد بود بخاطر دیدن این فیلم اونوقت میگید ......!!!!
بهتره که درباره این فاجعه جو سازی نکنید.
وبگذارید که سردم داران بهتر به کارشون برسند.البته اگه کسانی مثل آقای (x)بگذارند.....!!!!

shervin
Tuesday 4 October 2011, 05:24 PM
این اقای جوالچی که همتون ازش تشکر می کنید در اومده می گه این متهم درست تربیت نشده
این اقای جوالچی دنبال چی بود تو این برنامه خدا می دونه ولی مطمئنا دنبال حق حیوانات نبود
این که شما می گید این شکار نیست جنایته اصلا می دونید جنایت یعنی چی؟ یعنی کشتن خرس ؟؟؟ کی دید که این توله خرس ها با چاقو شکمشون پاره شد ؟؟
انتظار می رود که آقای جوالچی وسایر مسئو لین محیط زیست بتوانند اتهامات وادعاهایی را که به متهم نسبت داده اند اثبات کنند ودر مراجع قضایی پاسخکو باشند

به به سلام

شما اصلا روزنامه می خونی؟
شما می دونی که این فامیلتون بعنوان کثیف ترین شکارچی اصفهان شناخته شده؟
شما می دونی که این فامیلتون 100 تا خلاف محیط زیستی دیگه توی پروندش هست؟ پرونده داره می دونی؟
شما می دونی که همه لحظه لحظه منتظر برگزاری دادگاه این فامیلت هستن تا بیاد جواب کارهاش رو بده.
حالا ایشالا هر وقت ایشون توی دادگاه حاضر شد و جوابگوی کارهاش و اون فیلمش که با افتخار گرفته شد، انجمن حمایت از حیوانات و محیط زیست هم می یاد جواب می ده اما به چی نمی دونم؟

ضمنا شما می تونی به سایت انجمن حمایت از حیوانات مراجعه کنی و ببینی که مردم سمیرم درباره این فامیل شما چه ها گفتن:

http://www.iranspca.com/pages/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

اگر توی گوگل هم با کلید واژه جنایت سمیرم یا خرس های سمیرم یا کشتار وحشیانه در سمیرم یا هر چیزی با این مضمون سرچ کنی به خیلی مطالب دیگه می رسی. شاید حتی بزنی سمیرم هم به همین فجایع برسی. ماشالا این فامیلت خوب اسمی از سمیرم روی زبون ها انداخت. حالا هر جا بگی سمیرم، همه یاد جانی سمیرم، کشتار خرس های سمیرم و غیره می افتن.

ممنون

amr
Tuesday 4 October 2011, 05:24 PM
من نخواستم چیزی رو توجیح کنم
من نمیگم کار درستی کرده ولی چرا باید خرسی که توی این منطقه نبست بدون مطالعه و همین جور دل بخوای خرس ها بدون هدف و برنامه رها بشن که بعد ها بخوان به باغات و محصولات کشاورزی صدمه بزنن
1)شما از کجا میدونی کار سازمان محیط زیست بدون مطالعه بوده!!؟؟
2)از نظر برخی از این افراد،بهتر و راحت تر هست که هیچ حیوان وحشی ای توی منطقه نباشه و آزاد باشن تا هرکجا که دلشون خواست در جنگل پیشروی کنن و باغ و زمین زراعی درست کنند و تا هرجا که عشقشون کشید دام هاشون رو بچرانند و هیچ محدودیتی نداشته باشند و هیچ کس بهشون اعتراض نکنه ولی از این خبرها نیست.
2)مرز باغهای این افراد تا کجاست؟؟و آیا جنگل و دارایی های ملی که متعلق به همه مردم این سرزمین هست رو هم در بر میگیره؟؟

و باغداران بخوان به کشتن اونا اقدام کنن
کسانی که این جنایت شرم آور رو انجام دادن رو باغدار معرفی نکنید اینها سوابق متعدد دارن و شکارچی غیر مجاز هستند و به نحوه شکار کثیف شهره هستند و بار اولشون هم نبوده.

چرا وقتی یه خرس به باغدار خسارت میزنه محیط زیست نمیاد به باغدار خسارت بده که این مسائل پیش نیاد
بله! باید خسارت پرداخت بشه ضمن اینکه:
اول باید مرز باغها مشخص بشه و افراد محلی در اراضی ملی پیشروی نکنن.
دوم اینکه باید کارشناسی بشه که هر گونه خسارت رو به پای خرسها و جانوران تحت حفاظت ننویسن و خسارتش رو از محیط زیست نخوان!!!خسارات از محل بیت المال پرداخت میشه و تنها در صورتی باید پرداخت بشه که بررسیهای کارشناسانه تایید بکنه که ادعای کشاورزان و باغداران درسته.به هرحال این مبالغ که میگیم باید پرداخت بشه خسارت هست نه باج سبیل!

الان هم با مجازات این یه نفر هیچ مشکلی حل نمیشه
چرا فکر می کنیم با مجازات این یه نفر همه چی حل میشه و همین یه نفر شکارچی تو منطقه هست
نه! مشکل بطور کامل حل نمیشه اما اینطور نیست که هیچ مشکلی حل نشه!!بلکه مشخص میشه که دست درازی به طبیعت برای مردم جزء خطوط قرمز جدی هست و باهاش حتمآ برخورد صورت میگیره و وقتی یکبار برخورد درست صورت بگیره برای همه شکارچیان غیر قانونی درس عبرت میشه.اگر هم درس عبرت نشد هم ایرادی نداره و دوباره و صد باره برخورد مقتضی صورت میگیره!مهم اینه که مشخص بشه برای این جرم مجازات مقتضی وجود داره و هیچ مجرمی بدون مجازات رها نمیشه و نمیتونه از زیر عواقب عمل مجرمانه ش در بره و حتمآ تاوان میده.اشتباه نشه ما فقط خواستار مجازات این یک نفر نیستیم بلکه علاوه بر این یک نفر خواستار مجازات همه دست اندازان به محیط زیست و داراییهای زیست محیطی ملی هستیم و صد البته خواستار برخورد جدی و قانونی با کسانی هستیم که از این افراد و کارهای غیر قانونیشون بارها حمایت کرده اند که کار به اینجا رسیده.اما فعلآ و علی الحساب،موضوع این تاپیک جرم همین افراد و بخصوص این شخصی که ازش دفاع میکنید هست.

من از این شکایت دارم که چرا مردم ما یه طرفه قضاوت می کنن و بدون درک درستی از مساله هرچی می خوان میگن
نه یک طرفه قضاوت نمیکنیم و درک درست مختص حضرتعالی نیست قربان.
به داراییهای ملی ما دست درازی شده و آبروی ما تو دنیا زیر سوال رفته و به همه ما توهین شده و هیچ توجیهی برای عمل غیر قانونی این افراد قابل قبول نیست.اگه قرارباشه اینطور که شما میگی با مسایل برخورد بشه،سنگ روی سنگ بند نمیشه چون همیشه برای توجیه هر جرم و جنایتی میشه دلیل تراشی کرد.
میشه با کلمات بازی کردو گفت که مگه فقط همین یک نفر مجرم یا جانی توی این مملکت هست و یا میشه گفت که مگه با مجازات کردن فلان مجرم یا جانی مشکل جرم و جنایت بطور کامل حل میشه!؟؟یابه قول شما:"چرا فکر می کنیم با مجازات این یه نفر همه چی حل میشه"یا "" با مجازات این یه نفر هیچ مشکلی حل نمیشه""!!
لطفآ با کلمات بازی نکنید.تا به حال هم همینطور که شما میگی با اینگونه جرایم برخورد شده که کار به اینجا رسیده ولی همه دارن تلاش میکنن که دیگه از این خبرها نباشه.بی تفاوتی بسه.

واقعا یه جانباز انقدر ارزش داره پیش ملت ما !!!!!!!!
فرا فکنی نکنید.اولآ ملاک حال افراد هست
.ثانیا یک جانباز هم اگه جرمی مرتکب بشه باید تاوان بده.در واقع جانبازان که به کنار، پیغمبران هم در مقابل اعمالشون مسوول بودن.جانباز مورد احترامه ولی دیگه مقامش بالاتر از پیغمبر که نیست!
ثالثآ جانبازان تاج سر ماهستند و ممنونشون هستیم تا جاییکه همون راه رو ادامه بدن.مگه این افراد رفتن و جنگیدن که مملکت و داراییهای ملی رو از دست عراقی ها پس بگیرن که بین خودشون تقسیم کنن؟؟شما متوجه هستید که با این مغلطه کاری دارید به جانبازان و خدمت گزاران بی مزد و منت این مملکت بی حرمتی میکنید؟؟متوجه هستید که دارید از افرادی که جونشون و سلامتیشون رو گذاشتند که حق ناحق نشه استفاده ابزاری میکنید که حق رو ناحق کنید؟؟لطفآ دست از مغلطه کاری بردارید.

yousef
Tuesday 4 October 2011, 06:07 PM
خیلی جالبه

این لحن طلبکارانه برام خیلی جالبه

آبروی ما توی دنیا رفته. وجهه ما رفته زیر سوال.

هیچ عمل تروریستی نکردیم توی دنیا اما هر وقت اسم ایران می یاد می گن تروریست! باز می گیم کو؟ جواب داریم. زبونمون درازه. می گیم مدرک بیارید که ما تروریست هستیم. توی کدوم حادثه تروریستی یک ایرانی حضور داشته؟

حالا با انتشار این فیلم بعنوان موجودات جانی و پستی شناخته شدیم که وحشیانه دو تا توله خرس بیدفاع رو می کشیم. مدرک هم هست. اون فیلم سیاه!!!!

نمی دونم این وسط کی باید طلبکار باشه! این آبروی ریخته رو کی می خواد جمع کنه!

انگار اشتباهی شده.

آقا جان ما شاکی هستیم. ما شکایت داریم. بخاطر توهینی که به همه ما شده ما شکایت داریم.

همین

ehsan-1368
Tuesday 4 October 2011, 06:25 PM
سلام

لازم نیست که آدم همکلاسی ایشون باشه تا بفهمه که ایشون قبلا چطوری بودن. این فیلم کاملاً بیانگر این قضیه هست که ایشون چطور آدمی هستن.

ضمناً اون فیلم چیز کمی نبود وگرنه کل دنیا به صدا در نمی اومد.
وگرنه اینهمه مردم حتی مردم خود ونک سمیرم عصبانی نمی شدن.
وگرنه دادستان سمیرم بعنوان مدعی العموم برای حس جریحه دار شده مردم سمیرم وارد ماجرا نمی شد.
وگرنه مردم سمیرم هر روز با رسانه های مختلف تماس نمی گرفتن برای اینکه بگن که نسبت به این حرکت وحشیانه اعلام انزجار می کنن.
وگرنه خبر 20.30 تلویزیون بهش نمی پرداخت.
وگرنه دو ساعت از برنامه پارک ملت شبکه یک به این موضوع اختصاص پیدا نمی کرد.
وگرنه و خیلی وگرنه های دیگه.

شمام بهتره بجای اینکه اینجا یا توی هر سایت دیگه ای دراینباره پست بزنی به دادگستری مراجعه کنی و ماجرا رو اونجا پیگیری کنی.

سپاس

شما فقط از روی یه فیلم میفهمی دایی من چطور ادمی هست
بابا شما چقدر می فهمید
مردم سمیرم واسه یه خرس دلشون سوخته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حتما همینطوره
متاسفم که همه چیزو با یه فیلم میفهمید

mosafer
Tuesday 4 October 2011, 06:41 PM
شما فقط از روی یه فیلم میفهمی دایی من چطور ادمی هست


ایندفعه که رفتی ملاقات داییت زندان، ازش بپرس اون موقع که توله خرس زخمی رو با شکم پاره و روده های بیرون زده، از گوشش گرفته بود و تکون می داد جلوی دوربین و فیلم می گرفت و می خندید و بعدم پرتش کرد روی زمین و با لگد روی صخره ها غلتوندش و اونم هی ضجه می زد......... اون موقع چه حسی داشت؟

ازش بپرس اون موقع به بچه های خودشم فکر می کرد؟

ازش بپرس اون موقع اصلا به مقوله ای به نام انسانیت فکر می کرد؟

ازش بپرس اون موقعی که بچه خرس با شکم پاره خودش رو به مادرش رسوند اما با یه لگد از مادرش دورش کرد اون موقع چه حسی داشت؟

وقتی تمام این سوالا رو ازش پرسیدی، یه بارم همه رو از خودت بپرس. اون وقت می فهمی داییت چطور ادمی هست.

Neda Ariania
Wednesday 5 October 2011, 02:34 AM
عامل كشتار خرس قهوه‌اي و دو توله خردسالش مدعي شد
خرس‌ها سال گذشته درختان باغم را خوردند!

شرق: «جان خرس‌ها از جان انسان‌ها عزيز‌تر نيست، آنها پارسال كل درختان باغم را خورده بودند.» اين جملات را متهم رديف اول پرونده كشتار فجيع خرس قهوه‌اي و دو توله‌اش در سميرم در بازجويي‌هاي اوليه گفته و البته او در كل حتي اتهام شكار خرس‌ها را نپذيرفته و گفته است براي گردش به كوه رفته بوده و در حال چيدن علف متوجه جسد خرس و توله‌هايش شده كه توسط عده‌اي ديگر شكار شده بود.

متهم رديف اول اين پرونده كه تحصيلكرده است و دبير آموزش‌وپرورش، اندكي پس از رسانه‌اي شدن خبر كشتار خرس‌ها بازداشت شد، شريك جرم و رفيق همراهش كه از ماجرا فيلمبرداري كرد اما متواري است، متهمان، كشتار خانواده خرس قهوه‌اي را بهار امسال انجام دادند، اما انتشار فيلم در آخرين روزهاي تابستان گرفتارشان كرد.

ايرج ربيعي، دادستان سميرم خود وظيفه پيگيري اين پرونده را به دست گرفته است و وعده داده با جديت اين موضوع را پيگيري خواهد كرد،براساس دستور دادستان 30 مهر وقت احتياطي دادگاه متهم پرونده است. اين دادگاه در صورت دستگيري متهم رديف دوم و تكميل مدارك برگزار خواهد شد. دادستان سميرم به عنوان مدعي‌العموم و وكيل انجمن دفاع از حيوانات نيز به عنوان يكي از شكات در دادگاه حضور خواهند داشت.

انتشار فيلم كشتار خرس و توله‌هايش در فضاي مجازي و روي گوشي‌هاي موبايل بازتاب‌هاي گسترده‌اي در رسانه‌ها داشت و واكنش شديد دوستداران محيط زيست را در پي آورد، جدي‌ترين واكنش را نيز انجمن حمایت از حيوانات از خود نشان داد، پس از انتشار خبر بازداشت متهم رديف اول، اين انجمن با تعيين يك وكيل و فرستادن آن به شهرستان سميرم به عنوان حامي حقوق حيوانات شكايتي را به دادستان سميرم تقديم كرد كه در آن خواستار اعمال اشد مجازات براي متهم و همدست متواري او شده بود. آنها همچنين با ارسال نامه‌اي به فرماندار سميرم درخواست صدور يك مجوز براي برگزاري تجمع در مقابل دادگستري سميرم را نيز ارايه دادند.

رضا جوالچي، دبير انجمن حمايت از حيوانات در گفت‌وگو با «شرق» از جزييات پيگيري‌ها براي مجازات عامل قتل عام خرس‌ها گفته است، او در اين باره مي‌گويد: «ما روز سه‌شنبه هفته گذشته وكيل انجمن حمايت از حيوانات را جهت پيگيري پرونده به سميرم فرستاديم. بنا بر گفته‌هاي وكيل، مردم منطقه سميرم و ونك به شدت از وقوع اين جنايت كه موجب بدنام شدن منطقه به كشتار يك خرس و دو توله آن شده ناراحت هستند، آن‌طور كه مطلعان محلي گفته‌اند، مناطق اطراف سميرم سال‌ها پيش محل زندگي تعداد بسيار زيادي از وحوش از قبيل كل، بز و... بوده كه در سال‌هاي اخير شكار بدون مجوز و بي‌رويه تعداد محدودي از افراد شناخته‌شده، باعث شده است كه نسل اين حيوانات به‌طور كامل در اين منطقه نابود شده و تنها گهگاهي كوهنوردان و طبيعت‌دوستان اين قبيل حيوانات را در ارتفاعات دورافتاده مشاهده كنند.»

باد كردن روباه با كمپرسور و آتش زدن الاغ

جوالچي مي‌افزايد: « با وجودي كه شكارچيان اين منطقه كاملا شناخته شده هستند و بدون مجوز اقدام به حمل اسلحه مي‌كنند ولي مسوولان محلي و همچنين سازمان محيط زيست تاكنون هيچ‌گونه اقدامي مبني بر جلوگيري از اقدام اين متخلفان به‌عمل نياورده‌اند. اين منطقه به‌طور كل فاقد پاسگاه محيط‌باني و هرگونه محيط‌باني است. به گفته مردم محلي به واسطه اينكه اين منطقه بين سه استان اصفهان، چهارمحال‌و بختياري و كهگيلويه و بويراحمد واقع شده است ادارات محيط زيست اين استان‌ها هر كدام ايجاد محيط‌باني را وظيفه ديگر استان‌ها دانسته و از زير بار مسووليت شانه خالي مي‌كنند. همچنين گفته مي‌شود در رودخانه‌اي كه در اين منطقه واقع شده هميشه تعداد بسيار زيادي از انواع ماهي‌ها وجود داشته است كه طي ساليان گذشته افرادي با انواع مواد منفجره اقدام به صيد بي‌رويه اين ماهيان كرده‌اند كه در حال حاضر به ندرت در اين رودخانه ماهي ديده مي‌شود.»

آن‌گونه كه دبير انجمن حمایت از حيوانات به «شرق» مي‌گويد: «مردم منطقه فرد دستگير شده را فقط يكي از افرادي مي‌دانند كه به صورت وحشيانه و بدون ملاحظه در اين منطقه اقدام به شكار و آزار و اذيت حيوانات مي‌كنند و تعداد ديگري نيز هنوز به راحتي به اين اقدامات دست مي‌زنند و متاسفانه سازمان محيط زيست كاملا اين منطقه را از خاطر برده است. متهم دستگير شده نيز سابقه بسيار زيادي در حيوان آزاري دارد اما هميشه از حاشيه امن برخوردار بوده و كسي مانع اين شخص نمي‌شده است. به‌عنوان مثال مردم محلي از روباهي گفتند كه متهم پايش را قطع كرده بوده و از همين قسمت با كمپرسور بدنش را باد كرده تا حيوان تركيده بوده يا يكي از نزديكان اين متهم كه شكم الاغي را سوراخ كرده و در داخل آن بنزين ريخته و آن را آتش‌زده و رها كرده بودند و موارد ديگر كه بسيار فجيع‌تر از فيلمي است كه پخش شده است.

درخواست صدور مجوز تجمع در برابر دادگستري

وكيل انجمن حمايت از حيوانات در سفر خود به اين منطقه همچنين با ارسال نامه‌اي از فرمانداري سميرم درخواست صدور مجوز براي تجمع در مقابل دادگستري سميرم كرد. اين دادخواست روز چهارشنبه هفته گذشته به فرمانداري سميرم تحويل داده شد. به‌دنبال اين درخواست فرماندار سميرم در تماسي با وكيل انجمن درخواست كرد با توجه به شرايط نامناسب منطقه، انجمن اين درخواست را پس گرفته و با امكاناتي كه از سوي فرمانداري سميرم داده مي‌شود اين برنامه در يك سالن به صورت همايش و تريبون آزاد برگزار شود كه البته انجمن حمايت از حيوانات اين تغيير در برنامه را رد كرده و بر برگزاري اين برنامه به صورت تجمع اصرار دارد.

در شكواييه‌اي كه از سوي انجمن حمايت از حيوانات به ايرج ربيعي، دادستان سميرم كه خود مسووليت پيگيري پرونده را بر عهده گرفته است ارايه شده، آمده است: «از دادستان محترم سميرم مي‌خواهيم در حكم صادره علاوه بر شكار غير مجاز به جرايم اين متهم از قبيل بر هم زدن نظم جامعه، حمل و نگهداري سلاح غيرمجاز، تكرار جرم و همچنين تشويش اذهان عمومي نيز رسيدگي شده و متهم به حداكثر مجازات طرح شده در قانون محكوم شود.»

براساس ماده «12» قانون صيد و شكار اشد مجازات براي يك شكارچي متخلف در بدترين حالت تا سه سال حبس به همراه جريمه نقدي است، قاتلي كه چندي پيش يك خرس قهوه‌اي و دو توله كوچكش را در منطقه ونك سميرم به ضرب گلوله و چاقو از پا درآورد و با افتخار از اين صحنه فجيع فيلم گرفت و منتشر كرد هم بايد منتظر چنين حكمي باشد.


--------------------------------------------
http://sharghnewspaper.ir/News/90/07/10/12838.html

ehsan-1368
Wednesday 5 October 2011, 08:27 AM
ایندفعه که رفتی ملاقات داییت زندان، ازش بپرس اون موقع که توله خرس زخمی رو با شکم پاره و روده های بیرون زده، از گوشش گرفته بود و تکون می داد جلوی دوربین و فیلم می گرفت و می خندید و بعدم پرتش کرد روی زمین و با لگد روی صخره ها غلتوندش و اونم هی ضجه می زد......... اون موقع چه حسی داشت؟

ازش بپرس اون موقع به بچه های خودشم فکر می کرد؟

ازش بپرس اون موقع اصلا به مقوله ای به نام انسانیت فکر می کرد؟

ازش بپرس اون موقعی که بچه خرس با شکم پاره خودش رو به مادرش رسوند اما با یه لگد از مادرش دورش کرد اون موقع چه حسی داشت؟

وقتی تمام این سوالا رو ازش پرسیدی، یه بارم همه رو از خودت بپرس. اون وقت می فهمی داییت چطور ادمی هست.

باشه اگه اونی که این کارو کرد گرفتن من بهش می گم و این سوالا رو ازش می پرسم
میبینید چیزی نمی دونید فقط هرچی می شنوید تکرار می کنید
شما هنوز نمی دونید کدوم یکی الان زندان و کی کیه؟
من از این ناراحتم که هیچ چیز نمی دونید
و همتون دنبال اینید که هر کاری که تا حالا واسه این حق ملیتون نکردید از دایی من بگیرید

ghost
Wednesday 5 October 2011, 08:31 AM
كسي توجه نمي كنه كه در اين فاجعه و كشتار سه اتفاق افتاده:


1- حمل سلاح غير مجاز
2-شكار در فصل يا محوطه غير مجاز
3-جنايت و كشتن به روشي غير انساني و فجيع


حالا اگر مردم مي گن كه اين آدم بايد مجازات بشه قطعاً براي هر سه مورد هست و البته مورد دوم و سوم براي مردم از اهميت بيشتري برخوردار هست.


حالا اگر در قانون ما به اين قضيه بي توجهي شده و مجازاتي براش در نظر گرفته نشده (البته نمي دونم واقعا در نظر گرفته نشده يا مسئولين رسيدگي به اين پرونده مي خوان بي تفاوت از كنارش رد بشن) نبايد يك فكري به حال قانون كرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


مشكل از مردم نيست و تقاضاي مردم بيش از قانون نيست بلكه اين قانون هست كه اشكال داره. اگر در قانونتون مجازاتي براي چنين جرمي در نظر گرفته نشده، قانونتون ناقص هست. بريد اصلاحش كنيد. وحي منزل كه نيست. اون قانون هم توسط همين افراد نوشته شده و انسان هم كه كامل نيست.شهامت داشته باشيد و اعتراف كنيد كه اگر در قانونتون اين مساله رو نديديد، قانونتون ناقص هست و بايد كاملش كنيد. نه اينكه به شعور مردم توهين كنيد.

سپاس

سلام آقا پارسا

البته در اين فاجعه به نظر من بيشتر از سه تا اتفاق افتاده. سه تاش رو شما گفتي اما نگفتي تنشي كه ايجاد شد كجا مي ره؟ توهيني كه در درجه اول به مردم سميرم شد و بعد به مردم ايران كجا مي ره؟ من يكي به نوبه خودم اصلا نمي دونستم سميرم كجاست و اصلا اسمش رو هم نشنيده بودم اما الان اسمش با يه جنايت توي ذهن من عجين شده. نه من كه خيلي ها. كه يه دنيا و اين باعث آزار و دل شكستگي مردم سميرم شده. بعد مي رسيم به مردم كل ايران كه الان انگشت نماي دنيا شدن توي وحشيگري و خشونت.

نمي دونم چند روز پيش شنيديد يا ديديد كه لابلاي خبرها يه خبري بود كه فلان كشور براي بازي ورزشي خواسته ضمانت تأمين جاني بگيره بعد تيمش رو بفرسته ايران؟

آره برادر من. خواسته اون كشور براي ما مسخره و توهين آميز هستش اما كاري كه اين جاني كرد به اين زودي از اذهان جهان پاك نمي شه و بدجوري ايراني رفت زير سوال. ايراني با اون فرهنگ و ديرينه غني الان دنيا دربارش چي فكر مي كنه؟ وقتي اين فيلم رو مي بينن نمي گن لعنت به شكارچيه. مي گن لعنت به ايرانياي وحشي.

صدافسوس كه با ما چه كرد!!!!!!!!!!!!

من هم مثل آقاي اينانلو و آقاي ميرفخرايي معتقدم كه اين حركت يك شكار نبود بلكه يك جنايت بود و بايد با اين ديد بهش نگاه بشه و با اين ديد مجازات بشه.

ممنون

مرتضي ح.
Wednesday 5 October 2011, 09:01 AM
باشه اگه اونی که این کارو کرد گرفتن من بهش می گم و این سوالا رو ازش می پرسم
میبینید چیزی نمی دونید فقط هرچی می شنوید تکرار می کنید
شما هنوز نمی دونید کدوم یکی الان زندان و کی کیه؟
من از این ناراحتم که هیچ چیز نمی دونید
و همتون دنبال اینید که هر کاری که تا حالا واسه این حق ملیتون نکردید از دایی من بگیرید

سلام

اره ما هيچي نمي دونيم.
مردم سميرم هيچي نمي دونن.
خبرگزاري ها و خبرنگار ها هيچي نمي دونن.
دادستان سميرم هيچي نمي دونه.
اون فيلمم كارتون تام و جري بوده كه پخش شده دست مردم!

فقطم شما مي دوني.

خيلي جالبه. پس چرا انقدر عجولي؟ صبر كن دادگاه كه تشكيل شد معلوم مي شه. اگه بيگناه باشه ديگه انقدر جلز ولز كردن نداره. خداروشكر كه انقدر به خودشون مطمئن بودن كه فيلمم گرفتن. اگه اين فيلمه نبود، نمي دونم چه حرفي داشتيد.

بقول دوستان مي توني بري دادگستري و از اونجا پيگير بشي چون اون فيلم ديگه جايي واسه اينهمه بحث و كل كل نذاشته.

ضمناً فقط شنيده ها نيستن. ديده ها رو فراموش كردي. يه بار بشين فيلم رو ببين. اوني كه يه طرفه قضاوت مي كنه شمايي نه ما.

اگه دايي من اينكار رو كرده بود كلاً اسمش رو ديگه نمي اوردم نه اينكه براي توجيه رفتارش كلي حرف هاي غير منطقي سر هم كنم و بدتر ببرمش زير سوال.

اين حمايت شما، احساسات مردم رو بدتر داره جريحه دار مي كنه. در همچين مواقعي بهتره سكوت كني بذاري دادگاه كارش رو بكنه تا حق به حقدار برسه. نه اينكه بدتر آتيش رو تند تر كني. اگه واقعا داييت رو دوست داري، منتظر بمون تا همه چي روشن بشه. كار الان تو درست مثل اينه كه بادبزن بگيري دستت و ذغال ها رو ملتهب تر كني. بهش مي گن دوستي خاله خرسه.

ممنون

ehsan-1368
Wednesday 5 October 2011, 09:07 AM
عامل كشتار خرس قهوه‌اي و دو توله خردسالش مدعي شد
خرس‌ها سال گذشته درختان باغم را خوردند!


شرق: «جان خرس‌ها از جان انسان‌ها عزيز‌تر نيست، آنها پارسال كل درختان باغم را خورده بودند.» اين جملات را متهم رديف اول پرونده كشتار فجيع خرس قهوه‌اي و دو توله‌اش در سميرم در بازجويي‌هاي اوليه گفته و البته او در كل حتي اتهام شكار خرس‌ها را نپذيرفته و گفته است براي گردش به كوه رفته بوده و در حال چيدن علف متوجه جسد خرس و توله‌هايش شده كه توسط عده‌اي ديگر شكار شده بود.

متهم رديف اول اين پرونده كه تحصيلكرده است و دبير آموزش‌وپرورش، اندكي پس از رسانه‌اي شدن خبر كشتار خرس‌ها بازداشت شد، شريك جرم و رفيق همراهش كه از ماجرا فيلمبرداري كرد اما متواري است، متهمان، كشتار خانواده خرس قهوه‌اي را بهار امسال انجام دادند، اما انتشار فيلم در آخرين روزهاي تابستان گرفتارشان كرد.

ايرج ربيعي، دادستان سميرم خود وظيفه پيگيري اين پرونده را به دست گرفته است و وعده داده با جديت اين موضوع را پيگيري خواهد كرد،براساس دستور دادستان 30 مهر وقت احتياطي دادگاه متهم پرونده است. اين دادگاه در صورت دستگيري متهم رديف دوم و تكميل مدارك برگزار خواهد شد. دادستان سميرم به عنوان مدعي‌العموم و وكيل انجمن دفاع از حيوانات نيز به عنوان يكي از شكات در دادگاه حضور خواهند داشت.

انتشار فيلم كشتار خرس و توله‌هايش در فضاي مجازي و روي گوشي‌هاي موبايل بازتاب‌هاي گسترده‌اي در رسانه‌ها داشت و واكنش شديد دوستداران محيط زيست را در پي آورد، جدي‌ترين واكنش را نيز انجمن حمایت از حيوانات از خود نشان داد، پس از انتشار خبر بازداشت متهم رديف اول، اين انجمن با تعيين يك وكيل و فرستادن آن به شهرستان سميرم به عنوان حامي حقوق حيوانات شكايتي را به دادستان سميرم تقديم كرد كه در آن خواستار اعمال اشد مجازات براي متهم و همدست متواري او شده بود. آنها همچنين با ارسال نامه‌اي به فرماندار سميرم درخواست صدور يك مجوز براي برگزاري تجمع در مقابل دادگستري سميرم را نيز ارايه دادند.

رضا جوالچي، دبير انجمن حمايت از حيوانات در گفت‌وگو با «شرق» از جزييات پيگيري‌ها براي مجازات عامل قتل عام خرس‌ها گفته است، او در اين باره مي‌گويد: «ما روز سه‌شنبه هفته گذشته وكيل انجمن حمايت از حيوانات را جهت پيگيري پرونده به سميرم فرستاديم. بنا بر گفته‌هاي وكيل، مردم منطقه سميرم و ونك به شدت از وقوع اين جنايت كه موجب بدنام شدن منطقه به كشتار يك خرس و دو توله آن شده ناراحت هستند، آن‌طور كه مطلعان محلي گفته‌اند، مناطق اطراف سميرم سال‌ها پيش محل زندگي تعداد بسيار زيادي از وحوش از قبيل كل، بز و... بوده كه در سال‌هاي اخير شكار بدون مجوز و بي‌رويه تعداد محدودي از افراد شناخته‌شده، باعث شده است كه نسل اين حيوانات به‌طور كامل در اين منطقه نابود شده و تنها گهگاهي كوهنوردان و طبيعت‌دوستان اين قبيل حيوانات را در ارتفاعات دورافتاده مشاهده كنند.»
حتما همش کار این شکارچی بوده!!!!!!!!

باد كردن روباه با كمپرسور و آتش زدن الاغ

جوالچي مي‌افزايد: « با وجودي كه شكارچيان اين منطقه كاملا شناخته شده هستند و بدون مجوز اقدام به حمل اسلحه مي‌كنند ولي مسوولان محلي و همچنين سازمان محيط زيست تاكنون هيچ‌گونه اقدامي مبني بر جلوگيري از اقدام اين متخلفان به‌عمل نياورده‌اند. اين منطقه به‌طور كل فاقد پاسگاه محيط‌باني و هرگونه محيط‌باني است. به گفته مردم محلي به واسطه اينكه اين منطقه بين سه استان اصفهان، چهارمحال‌و بختياري و كهگيلويه و بويراحمد واقع شده است ادارات محيط زيست اين استان‌ها هر كدام ايجاد محيط‌باني را وظيفه ديگر استان‌ها دانسته و از زير بار مسووليت شانه خالي مي‌كنند. همچنين گفته مي‌شود در رودخانه‌اي كه در اين منطقه واقع شده هميشه تعداد بسيار زيادي از انواع ماهي‌ها وجود داشته است كه طي ساليان گذشته افرادي با انواع مواد منفجره اقدام به صيد بي‌رويه اين ماهيان كرده‌اند كه در حال حاضر به ندرت در اين رودخانه ماهي ديده مي‌شود.»

آن‌گونه كه دبير انجمن حمایت از حيوانات به «شرق» مي‌گويد: «مردم منطقه فرد دستگير شده را فقط يكي از افرادي مي‌دانند كه به صورت وحشيانه و بدون ملاحظه در اين منطقه اقدام به شكار و آزار و اذيت حيوانات مي‌كنند و تعداد ديگري نيز هنوز به راحتي به اين اقدامات دست مي‌زنند و متاسفانه سازمان محيط زيست كاملا اين منطقه را از خاطر برده است. متهم دستگير شده نيز سابقه بسيار زيادي در حيوان آزاري دارد اما هميشه از حاشيه امن برخوردار بوده و كسي مانع اين شخص نمي‌شده است. به‌عنوان مثال مردم محلي از روباهي گفتند كه متهم پايش را قطع كرده بوده و از همين قسمت با كمپرسور بدنش را باد كرده تا حيوان تركيده بوده يا يكي از نزديكان اين متهم كه شكم الاغي را سوراخ كرده و در داخل آن بنزين ريخته و آن را آتش‌زده و رها كرده بودند و موارد ديگر كه بسيار فجيع‌تر از فيلمي است كه پخش شده است.

آقای جوالچی واسه حرفات سند و مدرک هم داری یا نه می خوای همه ی اتفاق هایی که تو سمیرم افتاده بندازی گردن این متهم
کاش این آقای جوالچی واسه حرفایی که از اینو اون می شنید کمی هم دنبال سند و مدرک بود که بتونه از ادعاهایی که کرده دفاع کنه
متاسفانه روزنامه های کشور هم فقط و فقط واسه این که مخاطب بیشتری پیدا کنند از درج هر خبری مضائقه نمی کنند ( بدون سند و مدرک)
آقای جوالچی بازم بگرد ببین اگه جرم و جنایت دیگه ای هم افتاده تا این متهم رو دارید بندازید گردنش


درخواست صدور مجوز تجمع در برابر دادگستري

وكيل انجمن حمايت از حيوانات در سفر خود به اين منطقه همچنين با ارسال نامه‌اي از فرمانداري سميرم درخواست صدور مجوز براي تجمع در مقابل دادگستري سميرم كرد. اين دادخواست روز چهارشنبه هفته گذشته به فرمانداري سميرم تحويل داده شد. به‌دنبال اين درخواست فرماندار سميرم در تماسي با وكيل انجمن درخواست كرد با توجه به شرايط نامناسب منطقه، انجمن اين درخواست را پس گرفته و با امكاناتي كه از سوي فرمانداري سميرم داده مي‌شود اين برنامه در يك سالن به صورت همايش و تريبون آزاد برگزار شود كه البته انجمن حمايت از حيوانات اين تغيير در برنامه را رد كرده و بر برگزاري اين برنامه به صورت تجمع اصرار دارد.

در شكواييه‌اي كه از سوي انجمن حمايت از حيوانات به ايرج ربيعي، دادستان سميرم كه خود مسووليت پيگيري پرونده را بر عهده گرفته است ارايه شده، آمده است: «از دادستان محترم سميرم مي‌خواهيم در حكم صادره علاوه بر شكار غير مجاز به جرايم اين متهم از قبيل بر هم زدن نظم جامعه، حمل و نگهداري سلاح غيرمجاز، تكرار جرم و همچنين تشويش اذهان عمومي نيز رسيدگي شده و متهم به حداكثر مجازات طرح شده در قانون محكوم شود.»

تکرار جرم ؟ کردوم جرم که ما ندیدیم و نمی دونیم تکرار شده
شما که دلتون برای این خرس ها سوخته برای بقیه خرس ها چیکار کردید؟؟؟؟؟؟


براساس ماده «12» قانون صيد و شكار اشد مجازات براي يك شكارچي متخلف در بدترين حالت تا سه سال حبس به همراه جريمه نقدي است، قاتلي كه چندي پيش يك خرس قهوه‌اي و دو توله كوچكش را در منطقه ونك سميرم به ضرب گلوله و چاقو از پا درآورد و با افتخار از اين صحنه فجيع فيلم گرفت و منتشر كرد هم بايد منتظر چنين حكمي باشد. نه باید منتظر قانون نانوشته ای باشه که همه ی شما دنبالش هستید اجرا کنید


؟؟؟؟

Artas
Wednesday 5 October 2011, 09:20 AM
همونطور که دوستان گفتن آتیش بیار معرکه نشو وگرنه ............!!!!
ببین کسی که میاد شکار میکنه اینقدر پست هست که گناهشو از دیگران مخفی کنه ولی فکر نکنن این فرد اینقدر جربزه داشته باشه که بخواد اینکارو بکنه خیالت راحت.
الان من به شخصه خودم یکی ازدوستان فامیلیمونو که در اصفهان زندگی میکنه فرستادم ببینم چه خبرانشالله فردا که داره میاد تهران برای کاراش ته وتوقضیه رو رومیکنم برات داداش...!!!
من اینجوریشو ندیده بودم دیگه خدارحمت کنه پدربزرگ مادرم یه شخصی بوده که دراطراف کوه ها
به شکار میپرداخته که ناگاه هنگام شکاروقتی واردقلمرو پلنگ ها میشه یه پلنگ بهش حمله میکنه واون مجبور میشه کتی که داشته به دور دستش بپیچونه وباپلنگ درگیر بشه طوری که پلنگوباکردنه دستش توی حلقش خفه میکنه وبرای اینکه یه کلاسی بزاره میادو پوست این بلنگو میکنه ومیربره توی شهر میفروشه وبعد بهش اسم میزارن<<عباس پلنگ کش>>
وقتی میفهمه که چه کار اشتباهی کرده تاچندماه از خونش بیرون نمیومده که چرااین پلنگوکشته تازه چی غیر عمد بوده وآزاریش هم نداشته وتا آخر عمرش شکارو کنار میزاره وای به حال آقای ایکس اینهمه حیوونوبه طرز وحشیانه کشته وککشم نمیگزه واقعا چقدر بایدشیطان صفت باشه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یاحق!

ehsan-1368
Wednesday 5 October 2011, 09:29 AM
همونطور که دوستان گفتن آتیش بیار معرکه نشو وگرنه ............!!!!
ببین کسی که میاد شکار میکنه اینقدر پست هست که گناهشو از دیگران مخفی کنه ولی فکر نکنن این فرد اینقدر جربزه داشته باشه که بخواد اینکارو بکنه خیالت راحت.
الان من به شخصه خودم یکی ازدوستان فامیلیمونو که در اصفهان زندگی میکنه فرستادم ببینم چه خبرانشالله فردا که داره میاد تهران برای کاراش ته وتوقضیه رو رومیکنم برات داداش...!!!
من اینجوریشو ندیده بودم دیگه خدارحمت کنه پدربزرگ مادرم یه شخصی بوده که دراطراف کوه ها
به شکار میپرداخته که ناگاه هنگام شکاروقتی واردقلمرو پلنگ ها میشه یه پلنگ بهش حمله میکنه واون مجبور میشه کتی که داشته به دور دستش بپیچونه وباپلنگ درگیر بشه طوری که پلنگوباکردنه دستش توی حلقش خفه میکنه وبرای اینکه یه کلاسی بزاره میادو پوست این بلنگو میکنه ومیربره توی شهر میفروشه وبعد بهش اسم میزارن<<عباس پلنگ کش>>
وقتی میفهمه که چه کار اشتباهی کرده تاچندماه از خونش بیرون نمیومده که چرااین پلنگوکشته تازه چی غیر عمد بوده وآزاریش هم نداشته وتا آخر عمرش شکارو کنار میزاره وای به حال آقای ایکس اینهمه حیوونوبه طرز وحشیانه کشته وککشم نمیگزه واقعا چقدر بایدشیطان صفت باشه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یاحق!


دوستان شما متوجه حرف من نمی شید
من نگفتم کار خوبی کرده و اصلا هم نمی خوام به خاطر جرمی که کرده ازش دفاع کنم
من می گم هر طور که دوست دارید در موردش حرف نزنید هر چی که هر جا میخونید باور نکنید و بقیه جاها تکرار کنید
یه جرم کرده حق ندارید که هرچی دوست دارید در موردش بگید و هر جرمی که اتفاق اقتاده بهش نسبت بدید
باور کنید اصلا این چیزایی که در موردش میگن نیست همش فقط بازی انتخاباتی هست ولی نمی دونم چرا همتون فکر می کنید من فقط دنبال اینم که بگم کار خوبی کرده نه اصلا کار خوبی نکرده باید مجازات هم بشه اما این چیزای که شما می خواید واقعا حقش نیست
خیلی از این اتفاق ها که تو سمیرم میافته مسئولین هم توش مقصرن ولی خیچکس به اونا ایرادی نمیگیره
من نمی خوام احساس کسی رو جریحه دار کنم ولی شما فیلمو دیدید ولی نمیدونید کدوم یکی الان متواری هست من می گم اونی که توله خرس ها رو گرفته متواری هست الان ولی شما این کارم انداختید گردن دادیی من و اونو وسیله ای کردید واسه این که بی رحمی اون رو بزرگتر جلوه بدید

smilodon
Wednesday 5 October 2011, 01:18 PM
سلام

يه صحبتي بكنم

اولا اينكه براي ما مهم نيست اون شخص اسمش چيه؟ شغلش چيه؟ دايي كيه؟ و ... . اون چيزي رو كه ما، سميرمي ها و همه مردم دنيا محكوم مي كنيم عمل وحشيانه اي هستش كه انجام شده.

دوما اينكه ما مي خوايم اين شخصي كه اينكار رو كرده (كه اصلا مهم نيست كي هستش؟ وكيل هستش؟ قاضي هستش؟ وزير هستش؟ نماينده مجلس هستش؟ جانباز هستش؟ خانواده شهيد هستش؟ يه آدم عادي هستش؟ و ...) به اشد مجازات (مجازات براي همون جرمي كه مرتكب شده) محكوم بشه.

سوما اينكه شما بهتره تعصب رو كنار بزاري. هيچوقت نمي توني ادعا كني كه داييت رو كاملا مي شناسي. خيلي هستن زن و شوهرهايي كه سال هاي سال زير يه سقف زندگي مي كردن اما بعد از 40 سال يهو يه عملي از يكيشون سر مي زنه كه اون يكي تازه مي فهمه چقدر در شناخت شريك زندگيش اشتباه مي كرده و اصلا طرف رو نشناخته بوده. خيلي هستن والدين و فرزنداني كه بعد از سالها با يه حادثه يه اتفاق يهو متوجه مي شن كه چقدر نسبت به هم بيگانه بودن و چقدر همديگر رو نمي شناختن. حالا دايي و خواهر زاده كه ديگه جاي خود دارن.

به قول مرتضي صبر كن ببين چي مي شه بجاي اينكه بگي همه مردم سميرم درباره اون جاني بالفطره (هر كي مي خواد باشه) دروغ مي گن و اين حرف ها همه دروغه و ... بهتره سكوت كني ببيني چي مي شه.

از قديم گفتن تا نباشد چيزكي مردم نگويند چيزها...

ضمنا اين جاني بالفطره ( كسي كه خرسها رو كشت) اونها رو توي كوه و روي صخره ها كشت نه توي باغ ميوه. نه توي زمين كشاورزي. پس بهتره براي تبرئه اون جاني (هر كسي كه هست) دنبال توجيه نگردي.

نكته اخرم اينكه اون ادمي كه دستگير شده كه مي گي دايي توئه، توي خبر بالا گفته كه ما خرس ها رو نكشتيم و وقتي به خرس ها رسيديم كه شكار شده بودن. بعد شما مي گي اوني كه دستگير شده كاره اي نبوده و اون يكي كه متواريه خرسها رو شكار كرده. ببين با اين حرفهات بدتر داري داييت رو توي دردسر مي ندازي. چرا وقتي خودتم هيچي نمي دوني مي ياي حرف هاي ضد و نقيض مي زني.

تو فكر كردي دادگاه و دادگستري يه مشت بچه شيرخوره هستن كه از روي يه فيلم نفهمن كه اون خرس كِي كشته شده؟ كدوم شكارچي شكار مي كنه بعد توله ها رو زنده و زخمي و ناله كنان ول مي كنه مي ره. يعني نه ادعايي براي پوست خرس داشتن نه براي امحاء و احشاش و نه هيچ چيز ديگه. همينجوري كشتن و رفتن؟ از تمام سر و ريخت فيلم مشخصه كه همان هايي كه بالا سر خرس ها وايسادن و دارن فيلم مي گيرن قاتلين خرس ها هستن. اينو بچه 10 ساله هم مي فهمه. واقعا اونيكه ادعا كرده ما داشتيم از اونجا رد مي شديم درباره شنوندگان اين حرف چه فكري كرده؟

مرتيكه داشتي رد مي شدي چرا اونجوري خرس ها رو از گوششون با دل و روده اويزون گرفته بودي فيلمبرداري مي كردي؟
داشتي رد مي شدي چرا با لگد روي صخره ها پرتشون مي كردي؟
داشتي رد مي شدي اين فيلم رو براي يادگاري گرفتي؟

تو كه كاره اي نبودي وقتي به اين صحنه رسيدي نمي تونستي اون طفل معصوم ها رو خلاص كني؟

ديگه همين

SHS-908
Thursday 6 October 2011, 07:36 PM
عامل كشتار خرس قهوه‌اي و دو توله خردسالش مدعي شد
خرس‌ها سال گذشته درختان باغم را خوردند!
شرق: «جان خرس‌ها از جان انسان‌ها عزيز‌تر نيست، آنها پارسال كل درختان باغم را خورده بودند.» اين جملات را متهم رديف اول پرونده كشتار فجيع خرس قهوه‌اي و دو توله‌اش در سميرم در بازجويي‌هاي اوليه گفته و البته او در كل حتي اتهام شكار خرس‌ها را نپذيرفته و گفته است براي گردش به كوه رفته بوده و در حال چيدن علف متوجه جسد خرس و توله‌هايش شده كه توسط عده‌اي ديگر شكار شده بود.


کسانی که وحشت و جنایت رو به یه خرس و دو توله اش هدیه کردند حالا از سر وحشت هر لحظه دنبال یه دروغ تازه هستند
خودشون هم حالا نمی دونن برای اینکه خرسها درخت هاشون رو خورده بود شکارشون کردند یا رفته بودن سیزده بدر این صحنه رو دیدن و گفتن شماره پلاک این خرس با اونی که درخت ما رو خورده یکیه حالا اینو که کشتن در رفتن پس ما توله هاش رو شکنجه کنیم دلمون خنک بشه


باشه اگه اونی که این کارو کرد گرفتن من بهش می گم و این سوالا رو ازش می پرسم
میبینید چیزی نمی دونید فقط هرچی می شنوید تکرار می کنید
شما هنوز نمی دونید کدوم یکی الان زندان و کی کیه؟
من از این ناراحتم که هیچ چیز نمی دونید
و همتون دنبال اینید که هر کاری که تا حالا واسه این حق ملیتون نکردید از دایی من بگیرید


آقا احسان دایی شما و دوستاش همیشه برای گردش با سلاح غیر مجاز و اینهمه فشنگ که تو فیلم به کمرشون بستن به طبیعت میرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دایی تحصیل کرده شما همیشه در مواجهه با چنین کشتار وحشتناکی بجای گزارش به مسئولین با افتخار میرن بالای سر حیوون و از خودشون فیلم میگیرن و برای بی نصیب نموندن دوستانشون دوربین رو دست به دست میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه دایی شما رفته بود گردش علمی چرا الان دوست با مرام و بیگناهشون متواریه و نمیاد از بگه دایی شما راست میگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دنبال چی هستید؟؟؟؟
کسی خواستار این نیست که با دایی شما کاری بکنه که اون با خرس ها کرده
اینجا همه خواستار مجازات متناسب و قاطع با جنایتی هستند که اتفاق افتاده

shabnam
Friday 7 October 2011, 10:40 AM
سلام

خیلی ناراحتم چون نمید ونستم تلویزیون درباره خرس ها برنامه پخش کرده. چقدر الان دارم حسرت می خورم. خواهش می کنم برنامه اونشب رو هر کدوم از دوستان به دست اوردن، توی سایت بذارن تا ما هم دانلود کنیم ببینیم.

خواهش می کنم حتما اینکارو بکنید.

خیلی ممنون میشم

Neda Ariania
Friday 7 October 2011, 10:22 PM
(( خلاصه ای از برنامه پارک ملت که به بررسی جنایت سمیرم پرداخت ))


http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/pve9gehsfmbc9sww2ymf.jpg
دکتر میرفخرایی . آقای اینانلو . دکتر جوالچی ... آقای شهیدی فرددر بخش اول برنامه، ابتدا آقای شهیدی فرد مروری بر پیامک ها داشتند و بعد از آن خلاصه ای از برنامه های هفته ی پیش پخش شد. برگشتیم استدیو و آقای شهیدی فرد گفت گو را با میهمانان نام آشنا آقایان دکتر اسماعیل میرفخرایی و محمد علی اینانلو آغاز کردند.

البته آقای شهیدی فرد ترجیح دادند که آقایان خود میزبان باشند و در مورد موضوع بحث کنند ولی تمام مدت طرف گفت و گوی میهمانان، آقای شهیدی فرد بودند.

دکتر میر فخرایی:

((من امشب می خوام یک مساله ای رو بیان کنم که احتمال می دم که بعضی از شما از آن اطلاع داشته باشید و برخی هم نه. برای اینکه کسانی که نمی دانند از این مساله آگاهی پیدا کنند من از روی این متن می خوانم تا احساساتی هم نشم. هفته ی پیش یک فیلمی در سایت های خبری پخش شدکه مربوط به کشتار یک خرس قهوه ای به همراه دو فرزندش بود که در استان اصفهان در شهرستان سمیرم بر روی تخته سنگی این خرس در خون خود غلتیده بود و بچه خرس ها را بی رحمانه زنده زنده شکم دریده بودند و بچه خرس ها سعی می کردند که به مادر نزدیک شوند ولی آن شکارچیان با بیرحمی تمام آن ها را از مادرشان دور و لعن و نفرین می کردند.))

((من نمی خوام شب شما را با این حرف ها خراب کنم ولی اینها باید در رسانه گفته بشه چون گفته شده که تلویزیون دانشگاهه و باید این مسائل رو تحلیل کنیم. حالا بعضی ها می گن که برای حیوان ها عزا گرفتند! نه ما برای حیوان ها عزا نگرفتیم ما برای انسان عزا گرفتیم وامروز که دوم اکتبر و روز پرهیز از خشونت هست ما باید از هر پدیده ای استفاده کنیم تا از خشونت درجامعه کم کنیم. من امشب از آقای شهیدی می خوام که این مساله رو از دید مذهبی، محیط زیستی و روانشناسی بررسی کنند تا خواب بیننده های ما آشفته نشه مثل من که بعد از اینکه این فیلم رو دیدم 15 شب خوابم نبرد.))

((بررسی رو می سپارم به آقای اینانلو چون من داشتم کار تحقیقیم رو می کردم وبه رسانه هم کاری نداشتم و یک بار زنگ زدم به آقای اینانلو گفتم چه خبر؟ گفت خبرخرس ها رو شنیدی وفیلم شون رو دیدی؟ من گفتم نه! بعد رفتم دیدم که از آن موقع به بعد دنیا برام طور دیگه ای شد. حالا آقای اینانلو شما بفرمایید.))

آقای اینانلو:

((واقع اینه که کار، کار وحشتناکی بود و من از همین اول برنامه می خوام که خلط مطلب نداشته باشیم. شما در یه جای مطلب لفظ شکارچی رو به کار بردید. آنها شکارچی نبودند. ما در ایران نزدیک به یک میلیون نفر شکارچی مجاز داریم که جواز دارند که شکار کنند.))

((جناب شهیدی فرد شما یک شب به صورت تصادفی این فیلم رو برای 40 تا از شکارچیان بفرستید. اگر شکارچیان توانستند این فیلم را تا آخر نگاه کنند نام این ها را شکارچی بگذارید. شکارچی های واقعی رو از شکارکُش ها جدا بکنیم واینها حتی شکارکُش هم نیستند. جنایتکار هستند.))

((آقایان دادگستری به این مطالب توجه بفرمایند که جریمه ای که برای اینها در نظر می گیرند حداکثر دوسال حبس است ومقداری هم جریمه نقدی ولی این برای قاچاقچیان شکار است. برای این ها باید یه ماده و قانون دیگه ای در نظر بگیرند. این کار آنها باعث تشویش در جامعه می شود و ترویج خشونت در جامعه. من اصلا به این دونفر کار ندارم. کلی می گم. من تمام ایران را گشتم. به منطقه ی جغرافیایی نگاه نکنیم.))

آقای شهیدی فرد:

((ما می خواستیم یه تیکه هایی از این فیلم و همچنین تیکه هایی از فیلم هایی که آقای اینانلو آوردند از حیوان آزاری بود را برای شما پخش کنیم دیدیم که نمی شه خواستیم شطرنجی کنیم یا صداشو قطع کنیم و... دیدیم که نه مناسب نیست و این موقع شب موجب آزار شما میشه وگرنه در یک کار تصویری وقتی در باره ی موضوعی صحبت می کنیم حتما باید آن را نشان بدهیم ولی همگی تصمیم گرفتیم که این کار رو نکنیم.))

در ادامه آقای شهیدی فرد با رئیس دادگستری اصفهان آقای غلامرضا انصاری تلفنی صحبت کردند.

آقای انصاری:

((این اتفاق در اوایل بهار افتاد ولی یک ماه پیش این فیلم از طریق بلوتوث بین اهالی پخش شد و یکی از اهالی این فیلم را برای اداره ی محیط زیست فرستاد و شاکی پرونده اینها شدند.))

((اینها از اهالی سمیرم هستند که دو نفر بودند یکی از آنها بازداشت شد و دیگری گریخت و ما سعی داریم که بگیریم شان و وقتی که برای بررسی به منزل اینها رفتیم یک تفنگ بدون مجوز پیدا شد که پدر اینها هم دستگیر شد ولی با وثیقه ی 100 میلیونی آزاد شد.))

رأس ساعت 12 تصاویری از مشهد مقدس و حرم امام رضا پخش شد و کلیپ "میشه ضامنم بشی" و بعد برگشتیم استودیو و ادامه برنامه ... مهمان دیگری به جمعشان پیوست. آقای دکتر رضا حوالچی دبیر انجمن حمایت از حیوانات و بحث ادامه پیدا کرد.

دکتر جوالچی:

((ما در روز بیستم مهر ماه می خوایم یک تظاهرات بر علیه این اقدام انجام بدهیم در سمیرم ولی هنوز موافقت نشده و ما تلاشمان را می کنیم.))

((این فیلم خیلی در روحیه مردم تاثیر گذاشته مخصوصا مردم سمیرم. تماس هایی که با ما می گرفتند همه خواستار برخورد با اینها بودند. اصلا این فیلم چهره ایران را مخدوش کرده چون در فضای مجازی پخش شده.))

((واقعا قوانین ما باز دارنده نیست چون یه دویست یا سیصد تومنی می گیرند و ... . من می خوام یک نامه از رییس اداره ی محیط زیست بخونم. اینکه فرمودند: این شکارچیان از کثیف ترین و جنایت کار ترین شکارچیان هستند وسال گذشته هم به خاطر این شکار غیر مجازشان دست گیر شده و جریمه شده بودند از شکارچیان معروف اصفهان هستند. معذرت می خوام که لفظ شکارچی رو به کار بردم.))

در این زمان مستند "ما بی مار بیماریم" پخش شد. بعد از آن مهمان دیگری به جمعشان اضافه شد. خانم دکتر طاهره کرمانی رنجبر (روانپزشک) تا این مساله را از نظر روانی مورد بررسی قرار دهد.

خانم دکتر کرمانی:

((من فکر می کنم مساله ای که شما دارید بحث می کنید موضوع پرخاشگری در واقع آزار رساندن کلامی یا جسمی است که یه فرد به جامعه می رسونه و در واقع نیت پشت آن است که مورد نظر است مثلا در نظر بگیرید که یه کسی در آسانسور پای شما رو لگد بکنه و از شما معذرت خواهی کنه شما ناراحت نمی شوید ولی اگر در خیابان کسی پای شما را لگد کنه و بعدش شما رو هم بد نگاه کنه حتما خیال می کنید که رفتار درستی نداره و داره پرخاشگری می کنه. همه ی روانشناس هایی که در این زمینه تحقیق کردند معتقدند که ژنتیک و تربیت نقش یکسانی داره در پرخاشگری. در یک تحقیقی که انجام دادند، پسر هایی که پدران پرخاشگری دارند بیشتر پرخاشگر هستند. این در زمینه ی ژنتیکی و از نظر تربیت هم در نظر بگیریم بچه های دو ساله هم رفتار پرخاشگرانه دارند وهمبازی های خود را هول می دهند یا می زنند. از اینجا شروع می شه و از همان زمان رفتار والدین تاثیر می گذارد.))

در پایان جناب شهیدی فرد فرمودند که سعی می کنیم در هفته های آینده این بحث ادامه پیدا کنه.

----------------------------------------------------------------------------
برداشت از parkmellat*blogfa*com به همراه اصلاحات

Neda Ariania
Saturday 8 October 2011, 09:13 PM
خشم مدافعان حقوق حیوانات؛ توله خرس هایی که سلاخی شدند!


در هفته هایی که گذشت، انتشار يک ويدئو در شبکه های اجتماعی، خشم عميق مدافعان حقوق حيوانات را در ايران برانگيخت.

در اين ويدئو دو شکارچی ديده می شوند که در کوه های نزديک به شهرستان سميرم، خرسی قهوه ای را کشته اند و از اين شکار غيرقانونی و از خود فيلم گرفته اند. اما شکارِِ ِگونه های در معرض خطر، چنان در برخی مناطق ايران رواج دارد که ديگر به اين راحتی بازتاب گسترده ای پيدا نمی کند.

تراژدی اين ويدئو از جايی عميق می شود که دو توله خرس مجروح در کنار جنازه خرس مادر ديده می شوند؛ آغشته در خون خود و خون مادرشان. يکی نيمه جان است و ديگری آخرين توانش را برای ضجه ای جانخراش خرج می کند. اما شکارچيان، گويی از اين ضجه های توله خرس و دردی که می کشند، راضی نمی شوند.

تماشای ادامه اين ويدئو آسان نيست. بی رحمی شکارچيان در شکنجه کردن توله خرس هايی که بی پناه، سعی می کنند خودشان را به جنازه مادرشان برسانند، موجی از خشم را در شبکه های اجتماعی در پی داشته است.

اين شکارچيان، در برابر دوربين، دو توله خرس را زنده زنده سلاخی می کنند. و پاسخ شان دربرابر ضجه های يکی از دو توله خرس فريادی است گوشخراش: «مرگ!»

صدای توله خرسی که با شکم دريده اش سعی می کند خودش را به جنازه بی حرکت مادرش برساند، به صدای انسانی خشمگين شبيه است که ناتوان و دردمند، جيغ می کشد.

اين ويدئو توسط انجمن حمايت از حيوانات در ايران منتشر شده است.


پرونده عاملين حادثه

چنانکه رضا جوالچی دبير انجمن حمايت از حيوانات می گويد، «حدود ۲۰ روز پيش» يکی ساکنين محلی، اين ويدئو را به انجمن حمايت از حيوانات رسانده است.

واکنش نخستين اين انجمن به ويدئو، تهيه يک گزارش و ارسال آن به مقام های محلی بوده. ضمن اينکه در ابتدا انجمن تصميم گرفته بود که ويدئو را منتشر نکند.

خيلی زود، مسئولان استان اصفهان و شهرستان سميرم مانند دادستانی اصفهان و رئيس اداره محيط زيست استان اصفهان، سی دی حاوی اين ويدئو را دريافت کردند.

رضا جوالچی می گويد: «خوشبختانه خيلی سريع يک گروه از دادستانی اصفهان به منطقه سميرم اعزام شدند و اين دو نفر متخلف را که بهتر است اسم آنها را جانی بگذاريم، دستگير کردند. حالا شنيده های ما حاکی از اين است که برای متهم اصلی، قرار وثيقه ۲۰۰ ميليونی صادر شده است و او با توجه به نفوذی که در برخی از مسئولين محلی دارد، توانسته است که با تامين کردن اين وثيقه، الان آزاد بشود.»

اما به رغم آزادی متهمين اين پرونده، وثيقه ۲۰۰ ميليون تومانی می تواند نشانه ای باشد از جديت دستگاه قضايی برای مجازات متهمين. هر چند پيشتر، مدافعين حقوق حيوانات، بارها بر نقص قوانين ايران در مجازات چنين متخلفينی انگشت گذاشته اند.

دکتر جوالچی، هنگامی که در برابر سوالی درباره مجازات احتمالی متهمين اين پرونده حيوان آزاری قرار می گيرد نيز، پيش از هر چيز به همين موضوع اشاره می کند.

او می گويد: «متاسفانه مجازاتی که در قوانين برای شکارچيان و حيوانان آزاران در نظر گرفته شده است، به هيچ عنوان بازدارنده نيست. به طوری که خود مدير کل اداره حفاظت از محيط زيست استان اصفهان گفته است که اين دو نفر از شکارچيان بسيار خطرناک منطقه هستند و سابقه بيش از صد مورد تخلف شکار و آزار حيوانات را در پرونده خود دارند. حال اينکه اين افراد با يک چنين سابقه ای ، چطور اسلحه حمل می کنند و قطار فشنگ در منطقه به کمر می بندند و جولان می دهند را بايد از مسئولين منطقه پرسيد؟»


اشک هايی که ريخته شده

خرس هايی که شکار شده اند در دسته گونه های کمياب حيوانات در ايران هستند که برای جلوگيری از انقراض آنها، شکارشان ممنوع شده است. اما تلاش برای جلوگيری از انقراض خرس قهوه ای در ايران، يک روی اين ماجرا است. روی ديگر ماجرا، جرمی است عمومی که خشم افکار عمومی را برانگيخته است.

مجازات شکنجه و دريدن شکم يک توله خرس زنده با چاقو چيست؟

انجمن حمايت از حيوانات به اين موضوع نيز واکنش نشان داده است. رضا جوالچی می گويد: «به وکيلمان مسئوليت داده ايم که به استان اصفهان و شهرستان سميرم سفر کند و از نزديک، پرونده را مطالعه و رسيدگی کنند. يک شکواييه هم از سوی انجمن تهيه شده است که به جنبه عمومی جرم هم رسيدگی شود. با ديدن اين ويديو مردم بسياری تحت تاثير قرار گرفته و متاثر شده اند و ما خواسته ايم که به احساسات مردم ما که جريحه دار شده و برخی از آنها، ساعت ها اشک ريخته اند، توجه شود.»


از سر شکم سيری!

همزمان، کم نيستند کسانی که حمايت از حيوانات را برای کشوری چون ايران که زير نقد تند و تيز نقض حقوق بشر است، کاری لوکس و از سر شکم سيری می دانند.

در مدت کوتاهی که از انتشار اين ويديو در ميان شبکه های اجتماعی گذشته، جملاتی از اين دست نيز کم مطرح نشده است: «در ايران حقوق بسياری از مردم زير پا گذاشته می شود و عده ای در اين ميان، نگران رنج و عذاب چند خرس هستند.»

اما کسانی مانند رضا جوالچی که برای حفظ گونه های کمياب حيوانات تلاش می کنند، فارغ از اهميت کليدی حفظ و نگهداری از اين حيوانات، شکنجه دو توله خرس توسط يک عضوی از جامعه را، پيامی هشداردهنده برای ديگر اعضای آن جامعه نيز می دانند.

دبير انجمن حمايت از حيوانات در ايران می گويد: «کوتاهی در مجازات کسی که حيوان آزاری می کند، قطعا می تواند بهای بسيار سنگينی برای جامعه به همراه داشته باشد. چون امروزه ثابت شده است که ارتباط بسيار نزديکی بين حيوان آزاران و کسانی که مرتکب جنايت می شوند، وجود دارد. طبيعی است که اين افراد به شکنجه کردن و کشتار حيوانات اکتفا نمی کنند و اگر تنبيهات لازم و بازدارنده در مورد آنها انجام نشود، در واقع به آنها فرصت داده می شود که جنايات خودشان را به حوزه انسانها هم بکشانند و در مورد انسان های ديگر هم مرتکب بشوند. اين افراد، معمولا قربانيان بعدی خود را ازميان کودکان و انسان ها انتخاب می کنند. بسياری از کسانی که دست به جنايات انسانی زده اند، سابقه حيوان آزاری و کشتار و شکار حيوانات را در پرونده خودشان دارند.»

چه اين فرد مشکل روانی داشته باشد و چه نداشته باشد، چه باز هم سر کلاس درس برود و چه نرود، محاکمه شود يا نشود، بسياری از مدافعان حقوق حيوانات در اين ميان، صدايی را به این راحتی ها فراموش نمی کنند. صدايی که درد و رنجی بسيار عميق را در خود پنهان کرده و آيينه غم انگيزی است برای انسان هايی که از تنهايی و مظلوميت يک موجود زنده، دلشان به رحم می آيد و از ديدن بی رحمی همنوع خود، سرشان را پايين می اندازند: صدای توله خرس هايی که زنده زنده در يکی از جدی ترين موارد حيوان آزاری در ايران سلاخی شدند.

--------------------
سایت رادیو فردا

Neda Ariania
Sunday 9 October 2011, 08:26 PM
سلام

درخواست صدور مجوز تجمع از فرمانداری سمیرم


سه شنبه 29 / 6 / 90 از سوی انجمن حمایت از حیوانات درخواست صدور مجوز برای یک تجمع آرام در مقابل دادگستری سمیرم به فرمانداری سمیرم ارسال شد.

در این درخواست آمده است:

جناب آقای غلامرضا قائدیها
فرماندار محترم شهرستان سمیرم

باسلام و احترام

همانگونه که مستحضرید در حوزه فعالیت آن فرمانداری محترم اخیرا یک فاجعه زیست محیطی و اجتماعی با سلاخی دلخراش سه قلاده خرس به وقوع پیوسته است که به شدت باعث جریحه‌دار شدن احساسات مردمی گردیده و بازتاب بسیار گسترده‌ای در داخل و خارج از کشور داشته است.

انجمن حمایت از حیوانات با مسئولیتی که برای دفاع از حقوق حیوانات برای خود قائل است در نظر دارد یک تجمع آرام و با سکوت در مقابل دادگستری شهرستان سمیرم با هدف تاکید بر درخواست حامیان حیوانات برای مجازات خاطیان برگزار نماید.

لذا خواهشمند است ضمن انجام هماهنگی‌های لازم مجوز این تجمع را برای روز بیستم مهرماه سال جاری ساعت 3 بعدازظهر صادر فرمائید.

قبلا از همکاری شما کمال تشکر را دارد.


تصوير نامه:

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/index.php?module=thumbnail&file=viiiw9w3hbkkqxlh1tw.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=viiiw9w3hbkkqxlh1tw.jpg)متشكرم


سلام

فرمانداری سمیرم با ارسال فکسی به دفتر انجمن حمایت از حیوانات با برگزاری تجمع در برابر دادگستری سمیرم مخالفت نمود.

لازم به توضیح است که انجمن حمایت از حیوانات با ارسال نامه ای از فرمانداری سمیرم درخواست صدور مجوز برای یک تجمع آرام در روز بیستم مهرماه ساعت 3 بعد ازظهر در برابر دادگستری سمیرم را نموده بود.

عدم موافقت با برگزاری این تجمع در حالی است که طبق اصل ۲۷ قانون اساسی «تشکیل اجتماعات و راه‏پیمایی‏ها، بدون حمل سلاح، به شرط آن که مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است».

با این وجود انجمن حمایت از حیوانات تجمع مزبور را برگزار نخواهد کرد ولی این حق را برای خود محفوظ میدارد که عدم صدور مجوز برای برگزاری این تجمع بر خلاف نص صریح قانون اساسی از سوی فرمانداری سمیرم را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری نماید.

متن نامه فرمانداری سمیرم به شرح زیر است:

به: رئیس محترم هیات مدیره انجمن حمایت از حیوانات
از: فرمانداری شهرستان سمیرم

سلام علیکم

پس از حمد خدا و درود و صلوات بر محمد و آل محمد، عطف به نامه شماره 911-506 مورخ 90/7/16 آن انجمن محترم، به اطلاع میرساند با توجه به طرح موضوع در شورای تامین شهرستان و با عنایت به اقدامات قضایی، اجرایی و امنیتی، حتی فراتر از قوانین موضوعه موجود در جهت شناسایی دستگیری و بازداشت موقت متهمین،‌ دلیلی بر تجمع مذکور وجود نداشته لذا این فرمانداری با هر گونه تجمع در این خصوص موافقت نمی نماید و برگزاری همایشی با موضوع آسیبها و فرصتهای محیط زیست سمیرم منطقی تر به نظر میرسد. بدیهی است مسئولیت هرگونه اقدام مغایر با مصوبه مورد وصف به عهده آن انجمن محترم میباشد.

غلامرضا قائدیها
فرمانداری شهرستان سمیرم


تصویر نامه:


http://raazebaghaa.ir/imagecenter/index.php?module=thumbnail&file=b42g6v5nli2z85qj85ez.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=b42g6v5nli2z85qj85ez.jpg)

متشکرم

fariman
Sunday 9 October 2011, 10:03 PM
سلام

چرا مجوز بدن؟ معلومه نمی دن. می ترسن.

مردم سمیرم بخاطر این قضیه خیلی عصبانی هستن و از روی پیام هایی که توی سایت های مختلف گذاشتن و میزارن کاملا می شه فهمید که حتی اگر از شهرهای دیگه هم برای تجمع نرن (که حتما میرن)، عده زیادی از محلی ها اونجا جمع میشن و احتمالش هم هست که طرفداران اون قاتل جانی و آقای x هم حاضر بشن و درگیری چیزی پیش بیاد.

به همین دلیل می گم می ترسن.

به هر حال خداروشکر که صدای انزجار و نفرت ما از این عمل وحشیانه حتی از تلویزیون هم پخش شد و این یک تودهنی بود به بعضی آقایون.

ضمن اینکه ما تا زمانی که رای نهایی صادر نشه، کوتاه نمی یایم و این فعالیت ها ادامه داره.

ممنون

princess
Monday 10 October 2011, 10:39 AM
سلام

خیلی ناراحتم چون نمید ونستم تلویزیون درباره خرس ها برنامه پخش کرده. چقدر الان دارم حسرت می خورم. خواهش می کنم برنامه اونشب رو هر کدوم از دوستان به دست اوردن، توی سایت بذارن تا ما هم دانلود کنیم ببینیم.

خواهش می کنم حتما اینکارو بکنید.

خیلی ممنون میشم

سلام

منم متاسفانه موفق نشدم كه برنامه پارك ملت هفته قبل رو ببينم اما ديشب خلاصه تمام برنامه هاي هفته قبل رو پخش كردن كه اولين خلاصه برنامه هم مربوط به همين مطلب خرس ها بود كه خيلي خوشحال شدم همون مقدار رو هم كه ديدم.

دست همه دست اندركاران درد نكنه كه صداي اعتراض ما رو به گوش مسئولين رسوندن.

اگر همايشي در اين مورد قرار شد تشكيل بشه به ما هم اطلاع بديد.

مرسي

Neda Ariania
Thursday 13 October 2011, 12:39 AM
http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/z89i0874ajmy2pnr0gik.jpg
20 شهریور، روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات
برای ماندگار شدن ضجه توله خرس های معصوم:


بیانیه گروه های زیست محیطی و فرهنگی در رابطه با اعلام
«روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات»دیده بان حقوق حیوانات: انتشار خبردردناک کشتار خرس های قهوه ای در یکی از شهرهای مرکزی ایران موجی از اعتراضات مردمی را نسبت به این عمل شنیع، ضد اخلاقی و غیر انسانی برانگیخت. در تاریخ ایران زمین این نخستین بار است که شاهد چنین حجمی از اعتراضات مردم، فعالان حقوق حیوانات و حامیان محیط زیست نسبت به کشتار، آزار و اذیت حیوانات کشورمان هستیم.

حیوان آزاری و نامهربانی با حیوانات رخدادی نادر نیست اما گاه برخی رخدادها جریان ساز می شود و می تواند برای همیشه در ذهن انسان های با وجدان جای بگیرد.

باور داریم در کنار پیگیریهای قضایی که برای مجازات و تنبیه متخلفان صورت می گیرد باید فضایی ایجاد شود تا بهترین بهره برداری فرهنگی از این حوادث دردناک صورت گیرد. خرس ها مردند و خاطیان دیر یا زود و کم یا زیاد مجازات خواهند شد و رسانه ها چون همیشه مساله را به فراموشی می سپرند. برای ما مجازات یک فرد هدف نیست، بلکه وظیفه ماست که نگذاریم حوادثی نظیر این حادثه دردناک بار دیگر رخ دهد.

ما گروه های فعال حقوق حیوانات و محیط زیست، سازمان ها و گروههای زیست محیطی و فرهنگی به همراه شخصیت های حقیقی این عرصه خواستاریم که فاجعه مرگ خرس ها برای همیشه در تاریخ ایران ثبت و ضبط شود.

بدینوسیله روز ۲۰ شهریورماه را «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات» می نامیم. ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۰ روزی است که مرگ خرس ها برای بار نخست از رسانه ها منتشر شد و باعث ایجاد خشم عمومی و موج گسترده انزجار مردمی از این فاجعه دردناک گشت.

این روز به واسطه نزدیکی به فصل پاییز و ورود مهاجران طبیعی به کشور به عنوان میهمان طبیعت ایران زمین و آغاز فصل شکار و صید از اهمیت بالایی برخوردار است. بی تردید نزدیکی این روز با فصل شکار می تواند بر اثرگذاری این نامگذاری بیفزاید.

رویکرد برخورد با «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات» گسترده و پر دامنه خواهد بود. به جای اینکه هراز گاهی با مرگ شیرها، یوزپلنگ ها، خرس ها، آهوها و دیگر حیوانات ایران زمین به یاد زیستمندان این سرزمین بیفتیم، می توان با نامگذاری این روز، این دغدغه را همیشگی کرد. در این روز می توان به مسایلی پرداخت برای توجه دادن بیشتر فعالان حقوق حیوانات، دوستداران محیط زیست، ادارت و سازمانهای دولتی و مسئولان محترم در قوای مقننه و قضائیه به مقوله حقوق حیوانات و همچنین ایجاد حساسیت عمومی به کشتار و آزار حیوانات.


پیشنهاد می شود در این روز موارد زیر مورد توجه خاص قرار گیرد:

- «کشتار و آزار حیوانات»: مسایل قانونی، فرهنگی، آموزشی و اجتماعی مرتبط با پیشگیری و مقابله با آن

- “شکار”: اصلاح و به روزسازی قوانین شکار و صید، جرایم و ضرر و زیان وارده به طبیعت

- “حمل سلاح”: اجرایی کردن قوانین و احکام قضایی حمل و استفاده غیر مجاز از سلاح

- “حقوق حیوانات”: به رسمیت شناختن حقوق حیوانات و رایزنی با ارگان های مرتبط برای تصویب ضوابط و قوانین در زمینه حقوق حیوانات


بیستم شهریورماه به حق باید روز ملی مبارزه با حیوان آزاری و کشتار حیوانات باشد، چرا که بی سابقه ترین برخورد عمومی و اجتماعی با پدیده کشتار و آزار حیوانات در این روز آغاز گشته است؛ رخدادی که سبب ساز آن، قتل شنیع ماده خرسی مظلوم و آزار منجر به مرگ دو توله کوچکش به دست فردی نا آگاه بود. مسوولیت اجتماعی و فرهنگی مرگ این سه خرس بیش از آنکه به عهده قاتل خرس ها باشد، بر دوش فعالان حقوق حیوانات و محیط زیست سنگینی می کند که پس از سال ها تلاش هنوز شاهد چنین رخداد هایی هستیم.

امیدواریم با نامگذاری «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات»، مادام که حیوانی مورد آزار و اذیت قرار می گیرد ضجه نمادین توله خرس ها در گوشمان طنین افکند و سکوتمان را بشکند.
___________________________
دیده بان حقوق حیوانات – ایران
انجمن یوزپلنگ ایرانی
پایگاه خبری خلیج فارس
انجمن حمایت از حیوانات اصفهان
دانشنامه اینترنتی پستانداران ایران
انجمن پرندگان ایران
کانون بارگاه مهر
جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست شاخه اصفهان
انجمن اندیشه جوان
کانون گسترش فرهنگ ایران بزرگ
ائتلاف ملی حامیان میراث اصفهان
کانون صدای زمین
انجمن حمایت از حیوانات میهن پت
شبکه اجتماعی وبلاگ نویسان اصفهان
انجمن رازبقا
انجمن جوانان وارث زمین
سایت خبری تحلیلی عصرفردا
___________________________

الهه ناز
Thursday 13 October 2011, 10:23 AM
حقیقتا حرکت به جا و سنجیده ای هست. صدای ضجه های اون توله خرس های معصوم هیچوقت نباید فراموش بشه. هرگز!


"20 شهریور" روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات

shervin
Thursday 13 October 2011, 05:58 PM
بیستم شهریورماه به حق باید روز ملی مبارزه با حیوان آزاری و کشتار حیوانات باشد، چرا که بی سابقه ترین برخورد عمومی و اجتماعی با پدیده کشتار و آزار حیوانات در این روز آغاز گشته است؛ رخدادی که سبب ساز آن، قتل شنیع ماده خرسی مظلوم و آزار منجر به مرگ دو توله کوچکش به دست فردی نا آگاه بود.
امیدواریم با نامگذاری «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات»، مادام که حیوانی مورد آزار و اذیت قرار می گیرد ضجه نمادین توله خرس ها در گوشمان طنین افکند و سکوتمان را بشکند.
___________________________
دیده بان حقوق حیوانات – ایران
انجمن یوزپلنگ ایرانی
پایگاه خبری خلیج فارس
انجمن حمایت از حیوانات اصفهان
دانشنامه اینترنتی پستانداران ایران
انجمن پرندگان ایران
کانون بارگاه مهر
جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست شاخه اصفهان
انجمن اندیشه جوان
کانون گسترش فرهنگ ایران بزرگ
ائتلاف ملی حامیان میراث اصفهان
کانون صدای زمین
انجمن حمایت از حیوانات میهن پت
شبکه اجتماعی وبلاگ نویسان اصفهان
انجمن رازبقا
___________________________
لیست گروه های امضا کننده به روز خواهد شد…

سلام

زنده باد! واقعا چه فکر قشنگ و درستی.

خیلی خوشحالم که اسم سایت رازبقا رو هم در بین گروه های امضا کننده می بینم.

رازبقا یعنی همه ما (یعنی تک تک ما رازبقایی ها هم امضا کردیم)

دستتون درد نکنه

Neda Ariania
Monday 17 October 2011, 07:49 PM
انتشار اخبار مشکوک در پرونده قاتل خرس های سمیرم
افاضات نماینده سمیرم و تلاش برای تخفیف جرم!


http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/ehc2miv55l0cfpf7z5.jpg
بهروز جعفری (نماینده مردم سمیرم)


دیده بان حقوق حیوانات: امروز چند پایگاه خبری به فاصله کمی از هم خبری به نقل از فارس منتشر کردند. یکی از عوامل کشتن خرس سمیرم بازداشت شد که متن آن را مشاهده می کنید:

نماینده سمیرم گفت که ‌تاکنون یک نفر از مجرمان حادثه سمیرم که طی آن یک قلاده خرس کشته شد، دستگیر و روانه زندان شده است.

به گزارش فارس، بهروز جعفری نماینده سمیرم درمجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی در مورد آخرین وضعیت شکارچیانی که در منطقه سمیرم یک خرس را کشتند، گفت: فردی که این کار را انجام داده بود، هم‌اکنون در زندان است.

وی با بیان اینکه عاملین این حادثه چند نفر بودند، گفت: ‌تاکنون یک نفر از این متهمان دستگیر و روانه زندان شده است و پرونده این ماجرا نیز هم‌اکنون در دادگستری سمیرم در حال پیگیری است.

جعفری خاطرنشان کرد: البته برخی در صدد سوء‌استفاده‌هایی از این ماجرا هستند که سناریوی این مسئله نیز توسط بی‌بی‌سی اجرا شد ولی تاکنون این افراد نتوانستند راه به جایی ببرند.

نماینده سمیرم تاکید کرد که تمام مسئولان شهرستان سمیرم برای برخورد با عاملین این ماجرا عزم خود را جزم کرده‌اند.

-----------------------------------------
دوستان عزیز به خبر دقت کنید:

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/index.php?module=thumbnail&file=ebhspkvp9sbnyv8xy59z.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=ebhspkvp9sbnyv8xy59z.jpg)


سه قلاده خرس تبدیل شده به یک قلاده خرس! به همین راحتی!

بعد تأکید فرمودند که عزمشان را جزم کرده اند برای برخورد با عاملین این ماجرا!

البته منظور از ماجرا (جنایت) هست و منظور از یک قلاده خرس (سه قلاده خرس) هست.فکر می کنم با این اوصاف و اینطور که این نماینده محترم!!! دارن پیش میرن، در خبرهای بعدی کم کم خرس تبدیل بشه به موش! و بعد از مدتی هم بگن که با بررسی کارشناسانه فیلم مشخص شده که فیلم واقعی نیست و به سفارش بی بی سی ساخته شده و اصلا اتفاقی نیافتاده!

به هر حال مجازات قتل یک قلاده خرس با سه قلاده خرس خیلی فرق می کنه. این هم یک ترفند مکارانه هست برای تخفیف جرم!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Artas
Monday 17 October 2011, 11:40 PM
باسلام!
اول اینکه خوشحالیه منو بخاطرانتخاب روز 20شهریورو به عنوان روز حمایت از حیوانات روپذیرا باشید وخیلی هم ممنونم از دستند کاران این سایت که مارو هم به عنوان امضا کننده پای این روز سهیم کردند.
ودوم اینکه از خانم آریانیا تشکر میکنم که این خبرهای داغ داغ رو برای دیدن توسایت میزارن خداوکیلی من که اصلا حال ندارم برم ت سایتش ببینم شما چطور؟
وسوم اینکه سرتونو درد نیارم ولی این کار آقای نماینده مثل شیره مالیدن هست!!!!
به قول ندا خانم فردا میگن اصلا فیلم ساختگی بوده وطوری نشده مگه اتفاق کشته شدن کوسه اروند نبود که بعد از یک سال گفتن بابا کوسه نبوده که یه تیکه بمب باز نشده بوده که به اشتباه مردم دیدن وبه همین زودی تموم شد.......!!!!
ولی اگه شده هر کاری میکنم که صدامو به این آقای نماینده برسونم که این قضیه مثل اون نیست که 10 سال پیش بود اون زمان اینترنت وشبکه نبوده آقا!!!!الان گوشتو بخارونی همه میفهمن اینقدر سعی نکن مردمو گول بزنی ......!!!!
یعنی برای من جان یه حیوون بی گناه از یک انسان کثیف صد مرتبه باارزش تره وحاضرم برای نجات یه حیوون
هر کاری بکنم.اونوقت این آقا اومده میگه یه قلاده همون یه قلادشم کلیه چه برسه 3 قلاده.
ببخشید خیلی زیاد شد.

Neda Ariania
Tuesday 18 October 2011, 08:44 AM
انتشار اخبار مشکوک در پرونده قاتل خرس های سمیرم
افاضات نماینده سمیرم و تلاش برای تخفیف جرم!


دیده بان حقوق حیوانات: امروز چند پایگاه خبری به فاصله کمی از هم خبری به نقل از فارس منتشر کردند. یکی از عوامل کشتن خرس سمیرم بازداشت شد که متن آن را مشاهده می کنید:

نماینده سمیرم گفت که ‌تاکنون یک نفر از مجرمان حادثه سمیرم که طی آن یک قلاده خرس کشته شد، دستگیر و روانه زندان شده است.

به گزارش فارس، بهروز جعفری نماینده سمیرم درمجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی در مورد آخرین وضعیت شکارچیانی که در منطقه سمیرم یک خرس را کشتند، گفت: فردی که این کار را انجام داده بود، هم‌اکنون در زندان است.

وی با بیان اینکه عاملین این حادثه چند نفر بودند، گفت: ‌تاکنون یک نفر از این متهمان دستگیر و روانه زندان شده است و پرونده این ماجرا نیز هم‌اکنون در دادگستری سمیرم در حال پیگیری است.

جعفری خاطرنشان کرد: البته برخی در صدد سوء‌استفاده‌هایی از این ماجرا هستند که سناریوی این مسئله نیز توسط بی‌بی‌سی اجرا شد ولی تاکنون این افراد نتوانستند راه به جایی ببرند.

نماینده سمیرم تاکید کرد که تمام مسئولان شهرستان سمیرم برای برخورد با عاملین این ماجرا عزم خود را جزم کرده‌اند.

-----------------------------------------
دوستان عزیز به خبر دقت کنید:

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/index.php?module=thumbnail&file=ebhspkvp9sbnyv8xy59z.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=ebhspkvp9sbnyv8xy59z.jpg)


سه قلاده خرس تبدیل شده به یک قلاده خرس! به همین راحتی!

بعد تأکید فرمودند که عزمشان را جزم کرده اند برای برخورد با عاملین این ماجرا!

البته منظور از ماجرا (جنایت) هست و منظور از یک قلاده خرس (سه قلاده خرس) هست.فکر می کنم با این اوصاف و اینطور که این نماینده محترم!!! دارن پیش میرن، در خبرهای بعدی کم کم خرس تبدیل بشه به موش! و بعد از مدتی هم بگن که با بررسی کارشناسانه فیلم مشخص شده که فیلم واقعی نیست و به سفارش بی بی سی ساخته شده و اصلا اتفاقی نیافتاده!

به هر حال مجازات قتل یک قلاده خرس با سه قلاده خرس خیلی فرق می کنه. این هم یک ترفند مکارانه هست برای تخفیف جرم!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام

پيرو مطلب بالا يك شكوائيه و گلايه كتبي براي خبرگزاري فارس ارسال شد:


خبرگزاري وزين فارس / گروه سياسي / حوزه مجلس

با سلام


موضوع: خبر شماره 13900724001308 با عنوان يكي از عوامل كشتن خرس سميرم بازداشت شد. نماينده سميرم گفت كه تاكنون يك نفر از مجرمان حادثه سميرم كه طي آن يك قلاده خرس كشته شد، دستگير و روانه زندان شده است. به تاريخ 25 / 7 / 90


جاي بسي تعجب و البته گله گذاريست بخاطر بي دقتي كه در ارسال خبر رخ داده است. آيا خبرنگار شما از حادثه كشتار فجيع سه قلاده خرس (http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=4563) بي اطلاع بوده و يا نماينده محترم تعداد دقيق خرس هاي كشته شده را نمي داند؟

خواهشمنديم نسبت به اصلاح خبر اقدام شايسته را مبذول فرماييد چرا كه درج اين خبر باعث گلايه هاي زيادي در بين خوانندگان و مخاطبين شما شده است.


با سپاس از زحمات تلاشگران شما در عرصه خبر

ندا آريانيا
معاون و ناظر كل انجمن رازبقا

fofo
Saturday 22 October 2011, 09:04 PM
این خوبه دیگه کلی برای دوره انتخابات مجلس که نزدیکه رای جمع میکنه

Neda Ariania
Sunday 23 October 2011, 12:53 AM
http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/33171ncsollll1bzmrew.jpg با رایزنی جناب آقای اسماعیل میرفخرایی، این برنامه خود را به شکار خرسها در سمیرم اختصاص داده است.

در این برنامه که امشب (یکشنبه 10 مهر) بصورت زنده از ساعت یازده شب و از شبکه یک پخش خواهد شد از یک روانشناس، یک کارشناس مسایل اسلامی، آقایان اینانلو و میرفخرایی و دبیر انجمن حمایت از حیوانات بعنوان میهمان دعوت شده است.


دوستان عزیز رازبقایی، امشب برنامه پارک ملت را ببینید...


بررسی جنایت سمیرم در برنامه پارک ملت (http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=4819)

Format MP3 (http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=4819)

Neda Ariania
Monday 24 October 2011, 10:13 PM
قاتل خرس های سمیرم آزاد شد.
اجرای حکم بدون دستگیری متهم دوم ممکن نیست.


دادستان سمیرم امروز گفت متهمی که به خاطر کشتن ۳ قلاده خرس، دستگیر شده بود، وثیقه را به دادگاه داده و آزاد شده است.

به گزارش «خبرآنلاین» ایرج ربیعی درباره سرنوشت متهم ردیف ۲ این پرونده اظهار کرد: “این متهم، از عشایر ترک منطقه سمیرم است و در حال حاضر متواری شده. ماموران اداره اطلاعات، نیروی انتظامی و محیط زیست شهرستان سمیرم در حال تعقیب او هستند.

“کشتار خرسهای سمیرم در روستای “شمس آباد ونک” و انتشار فیلم این کشتار وحشتناک، موجی از انتقادات را متوجه سازمان محیط زیست و قانونگذاران کرد.

در فیلم منتشر شده توسط شکارچیان خشن، خرس قهوه‌ای ماده به نحو وحشیانه در مقابل دو توله کوچکش کشته می شود و سپس قتل توله‌ها، دریدن شکم هایشان و چرخاندن آنها، نشان داده می شود. حقوقدانان می گویند درباره مجازات کشتار غیر قانونی یا شکار بدون مجوز جانواران، قانون، بسیار آسانگیر شده است.

مطابق قانون، شکارچیان غیر مجاز در قانون به ۶ ماه تا ۳ سال حبس و یا به پرداخت ۱۵۰ هزار تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم می‌شوند. در رویه دادگاه های فعلی نیز اخذ جریمه، بیش از محبوس کردن افراد، مورد توجه قرار گرفته.

دادستان سمیرم می گوید متهمی که با پرداخت وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شده، بدون دستگیری متهم ردیف دوم، قابل تعقیب بیشتر نیست. ربیعی دراین باره توضیح داده: “تعیین و اجرای حکم قانونی برای متهم ردیف اول بدون دستگیری متهم ردیف دوم امکان پذیر نیست برای همین باید در انتظار دستگیری متهم یاد شده و اخذ توضیحات او بود.”

این مقام قضایی درباره پرونده های متعدد شکار غیرقانونی در سمیرم می افزاید: “در شهرستان سمیرم پرونده‌های متعددی درباره شکار غیر مجاز کبک،‌اردک و دیگر گونه‌های جانوری که تحت حفاظت محیط زیست بوده‌اند وجود داشته ولی موردی مانند کشتار و یا شکار خرس تا قبل از این پرونده مشاهده نشده بود.”

کشتار و شکنجه خرس‌ها در اواخر بهار امسال روی داد ولی در تابستان بود تصاویر آن که توسط عاملان تهیه شده بود انتشار یافت و نهایتا در شهریورماه موضوع به رسانه‌ها کشیده شد و عوامل این اقدام دستگیر شدند.

اواخر شهریورماه، ربیعی در گفتگو با خبرنگاران از زندانی بودن متهم اصلی کشتار در زندان شهر شهرضا خبرداده بود.

Neda Ariania
Tuesday 25 October 2011, 01:25 PM
امروز ایرج ربیعی دادستان سمیرم طی یک تماس تلفنی با وکیل انجمن حمایت از حیوانات از آزادی متهم پرونده خرسهای سمیرم با قرار وثیقه 20 میلیون تومانی خبر داد! ...

با پایان مدت بازداشت موقت حمزه علی انصاری دادستان سمیرم با تبدیل قرار بازداشت به وثیقه موافقت کرده و متهم با تامین این وثیقه آزاد شده است ...

آخرین اطلاعات ما از پرونده حاکی از این است که دستیار متهم که از عشایر منطقه است هنوز فراری است و تاکنون وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی موفق به دستگیری نامبرده نشده‌اند ...

با تکمیل کیفرخواست توسط دادستانی و ارسال آن به دادگاه، بزودی این پرونده در دادگاه مطرح و حکم متهم صادر خواهد شد ...

با توجه به تعیین قرار وثیقه دویست میلیون تومانی برای پدر متهم صرفا بواسطه نگهداری سلاح غیر مجاز، تعیین وثیقه ناچیز بیست میلیون تومانی برای متهم با اتهاماتی از قبیل حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز، شکار گونه های نادر و همچنین تشویش اذهان و ترویج خشونت با اقدام به فیلمبرداری از این جنایت، بسیار عجیب و غیر واقعی به نظر میرسد.

--------------------------------
انجمن حمايت از حيوانات
2 / 8 / 90

Amir 1986
Tuesday 25 October 2011, 05:12 PM
سلام

خوب اگه آزاد نمیشد جای تعجب داشت
اینجا ایرانه
اگه دیدیم داره عدالت اجرا میشه و یه حرف حساب زده میشه جای تعجب داره
تو کشوری که حتی حمایت از حیواناتش دروغه ، حرف دوستداران حیوانات به جایی نمیرسه
تو این کشور ، حیوانات مظلوم ترین هستن
هیچ حقی ندارن و یه مشت قانون دروغی براشون هست که در عمل وجود خارجی نداره
حالا خدا میدونه این جانی روانی که آزاد شده ممکنه چه کارهایی انجام بده

لابد میره دنبال جواز شکار که دیگه به جرم داشتن اصلحه غیر مجاز نگیرنش

Neda Ariania
Tuesday 25 October 2011, 06:44 PM
دادستان سمیرم اعلام کرد:
«متهم پرونده‌ کشتار خرس‌های قهوه‌ای با قرار وثیقه‌ بیست میلیون تومانی آزاد شد»


سبزپرس-گروه محیط طبیعی: روز گذشته دادستان سمیرم به وکیل انجمن حمایت از حیوانات اعلام کرد که متهم پرونده‌ی کشتار سه خرس قهوه‌ای در شهرستان سمیرم با وثیقه‌ی بیست میلیون تومانی آزاد شد.


سید جاوید آل داوود، مدیرعامل انجمن حمایت از حیوانات در گفتگو با سبزپرس از آزاد شدن یکی از متهمان پرونده‌ی خرس‌های قهوه‌ای سمیرم خبر داد و گفت: « طبق اعلام دادستان سمیرم یکی از متهمان پرونده‌ی کشتار خرس‌های قهوه‌ای با وثیقه‌ی بیست میلیون تومانی آزاد شده‌است.»

او ادامه داد: «این وثیقه متهم را ملزم می‌کند تا در جلسه‌ی دادگاهی که برای رسیدگی به پرونده تشکیل خواهد شد شرکت کند.»

آل داوود اعلام کرد که متهم دیگر پرونده هنوز فراری‌ است و ماموران نیروی انتظامی موفق به دستگیری او نشده‌اند.

مدیرعامل انجمن حمایت از حیوانات خواستار بررسی هرچه سریع‌تر پرونده شد و گفت: « بروز چنین فجایعی در کشور نتیجه برنامه‌ریزی‌های سیستم اجتماعی‌ است و اگر با متخلفان آن‌چنان که شایسته است برخورد نشود چنین اتفاقاتی به طرزی شدیدتر در کشور تکرار خواهد شد.»

در شهریورماه امسال فیلمی در رسانه ها منتشر شد که در آن دو شکارچی متخلف به کشتار یک ماده خرس قهوه‌ای و دو توله‌اش پرداختند. این شکارچیان متخلف توسط ماموران نیروی انتظامی شناسایی و یکی از آنها دستگیر شد اما متهم دیگر متواری است.

پیش از این مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان این نوع از شکار را «کثیف‌ترین شیوه‌ی شکار» خوانده بود و اعلام کرده بود که متهمان پرونده تنها برای حمل سلاح غیرمجاز به سه سال زندان محکوم خواهند شد.

احمدرضا لاهیجان‌زاده از تلاش‌های اداره‌ حفاظت محیط زیست استان اصفهان برای پیشگیری از وقوع چنین جرائمی خبر داده و گفته بود: «برخورد قضایی جدی و سختگیرانه‌ای که با شکارچیان متخلف در استان اصفهان شده است باعث شده تا شکارچیان منطقه دیگر جرئت شکار غیر قانونی را نداشته باشند.»

او سقف مجازات تعیین شده برای شکارچیان متخلف در اصفهان را هشت سال اعلام کرده و گفته بود: «این مجازات جدای از جریمه‌ نقدی‌ست که آن‌ها برای شکار غیرقانونی ملزم به پرداخت آن هستند.»

شکارچیان متخلف خرس‌های قهوه‌ای منطقه‌ سمیرم پیش از این نیز سابقه‌ دستگیری و شکار غیرقانونی داشتند.

amr
Tuesday 25 October 2011, 07:07 PM
این ترفندها دیگه نخ نما شده!!ردیف دوم رو پیدا نمیکنیم پس ردیف اول هم آزاد میشه و ... البته با پارتی هایی که ایشون دارن شاید چند وقت دیگه خبر حبس خانگی ایشون در تورنتو به گوشمون برسه!!
به هرحال بار دیگه ثابت شد که من و شما شهروند درجه nام هستیم و این حضرات به واسطه پارتیهای گردن کلفتشون شهروند درجه یک و هرکاری که بخواهند انجام میدهند و قانون هم از ایشان حمایت میکند و توی سر من و شما میزند.واقعآ متاسفم.
ولی دوستان...همین الان یک خرس از همین گونه رو بخواهیم خریداری کنیم چقدر باید بپردازیم؟کسی میدونه؟

fariman
Tuesday 25 October 2011, 07:47 PM
سلام

از کجا معلوم دومی رو خودشون قایم نکرده باشن تا بهانه ای برای آزادی اولی داشته باشن. با امید اینکه زمان بگذره و مساله فراموش و سرد بشه؟!

MIRMOHAMADI
Tuesday 25 October 2011, 09:08 PM
درود

يارو رو تو آسمون ميارن پائين اونوقت نميتونن يه نفر آدم معمولي رو بگيرن پس اين سربازان گمنام كجان؟

SHS-908
Wednesday 26 October 2011, 01:17 AM
عجب منطق دیوونه کننده ای
پس از این به بعد قاتلین و سارقینی که همدستاشون متواری هستند رو هم بفرستن برن پی قتل و سرقتشون هر وقت اونا رو پیدا کردن بگن بیان دور هم دارشون بزنن

Artas
Wednesday 26 October 2011, 01:48 PM
باباباور نکنید ایناهمه کلکه!
به قول دوستمون کار خودشونه!
اگه اینطوریه ریگیو آزاد میکردن میگفتن برو حال کن تادوستاتو پیدا کردیم بیا دورهم باشیم قلیون بکشیم کباب بخوریم!
فکر کنم بخاطر اینکه اونو کشتن دیگه پژاکو نمیشه نابود کرد چون دوستای ریگیو نگرفتن!!!
اینم همنیه فعلا بروداداش چندتا دیگه خرسو حیوون بکش بعد که رفیقتو پیدا کردند بیابندازنت زندان آب معدنی بخور البته اگه تورو پیدا کردن!
که دوباره رفیقتو آزاد میکنن تا تورو پیدا کنند!
فکر خوبیه برای اینکار معلوم نیست چندسال بایدهی بگیرنو آزاد کنند!
خدابه مارحم کنه البته که خدا رحم میکنه ولی اینارحم نمیکنند!

shervin
Sunday 30 October 2011, 09:11 AM
اينها مي دونن دارن چيكار مي كنن. انقدر مساله رو كش مي دن تا كم كم همه خسته و سرد بشن و بعد نهايتش با يه جريمه مختصر و دو سه ماه زندان تمومش مي كنن.

اخرشم مي گن اينها نكشته بودن و فقط بخاطر اون بازي زشت و كثيفي كه جلوي دوربين از خودشون ارائه دادن، جريمه و دو سه ماه حبس مي شن.

تازه اين خوشبينانه بود.

با اون حمايتي كه از اين به دور از آدميزادها مي شه، نبايد توقع بيش از اينها رو داشته باشيد.

دادستان هم با همين هاست. فكر كرديد چي؟

هميشه اين ما هستيم كه بازي مي خوريم. حالا اميدوارم غير از اين باشه.

من كه هنوز عصباني ام و ذره اي از ناراحتي و خشمم كم نشده. فيلمش هست. چيزي نيست كه آدم از ياد ببره. بخصوص اون توله خرس رو هيچوقت آدم نمي تونه فراموش بكنه.

جواد
Saturday 5 November 2011, 11:09 AM
خب اين يعني توهين به شعور مردم. البته بار اولشون نيست كه به شعور مردم توهين مي كنن. يعني اصلا معلوم نيست كه اينها همشون دستشون توي يه كاسه هستش؟ قشنگ معلومه مساله از كجا آب مي خوره. آره نتونستن پيداش كنن. آب شده رفته توي زمين. چه حرف هاي مسخره اي!!! :smilies (27):

اين هم مي شه يه لكه سياه ديگه توي پرونده هايي كه تا حالا داشتن. حداقل نمي كنن براي رفع آبروريزي اي كه بخاطر اين قضيه براي ايران توي بين الملل پيش اومد؛ اين ناانسان ها رو به سزاي عملشون برسونن كه هم مردم آروم بشن هم گفته باشن كه اره ما هم با اين حركت مخالف بوديم.

خيلي ... هستن.

alirezaash
Sunday 11 December 2011, 11:25 AM
دوستان گرامی ،
ناله و نفرین کردن به نظر من اصلاً فایده ای نداره! حفاظت و حمایت از محیط زیست نیاز به آگاهی همه افراد جامعه دارد. شما فکر میکنید این مورد اولین و آخرین مورد بوده؟ نه عزیزان مطمئن باشید که این طور نیست. زمانی کشورما ایران خواستگاه گونه های منقرض شده بسیاری بوده است فقط سری به موزه ایران باستان بزنید تا شواهدش را به خوبی ببینید. گوزن موس ،شیر ایرانی، ببر انواع میش و کل الان این گونه ها کجا هستند؟؟؟؟ این نشان میدهد که پدران ما هم طبیعت را به هیچ عنوان پاس نداشتند. جنگلهای انبوه ایران کجا رفتند؟ تالابهای زیبای شمال چرا خشکیدند؟ گام اول شروع از خودمان است بیایید خودمان دست به کار شویم. مطمئن باشید با یک گل بهار خواهد شد. تا حالا چند نفر از ما کیسه دستمون گرفتیم و در تفرجگاههایی که هموطن های بی اطلاع آلوده کردن و زباله ریختن شروع به پاکسازی کردیم؟؟؟؟ تا حالا چند نفر از ما با خودمان عهد کردیم که سالی یک درخت حتی در کنار خیابان بکاریم و مراقبش باشیم؟؟؟؟ چند نفر از ما از ماشین تک سرنشین استفاده نمی کند؟ چند نفر از ما خودش را ملزم میکند که به منظور پاسداشت طبیعت انرژی کمتری مصرف نماید؟؟؟ دوستان بیاییم از خودشروع کنیم و به نوبه خود در قبال طبیعت پیرامونمان مسئولانه برخورد نماییم به قول پائولو کوییلو در کتاب کیمیاگر اینها همه نشانه اند نشانه ها را دریابیم.

Neda Ariania
Sunday 11 December 2011, 07:59 PM
دوستان گرامی ،
ناله و نفرین کردن به نظر من اصلاً فایده ای نداره! حفاظت و حمایت از محیط زیست نیاز به آگاهی همه افراد جامعه دارد. شما فکر میکنید این مورد اولین و آخرین مورد بوده؟ نه عزیزان مطمئن باشید که این طور نیست. زمانی کشورما ایران خواستگاه گونه های منقرض شده بسیاری بوده است فقط سری به موزه ایران باستان بزنید تا شواهدش را به خوبی ببینید. گوزن موس ،شیر ایرانی، ببر انواع میش و کل الان این گونه ها کجا هستند؟؟؟؟ این نشان میدهد که پدران ما هم طبیعت را به هیچ عنوان پاس نداشتند. جنگلهای انبوه ایران کجا رفتند؟ تالابهای زیبای شمال چرا خشکیدند؟ گام اول شروع از خودمان است بیایید خودمان دست به کار شویم. مطمئن باشید با یک گل بهار خواهد شد. تا حالا چند نفر از ما کیسه دستمون گرفتیم و در تفرجگاههایی که هموطن های بی اطلاع آلوده کردن و زباله ریختن شروع به پاکسازی کردیم؟؟؟؟ تا حالا چند نفر از ما با خودمان عهد کردیم که سالی یک درخت حتی در کنار خیابان بکاریم و مراقبش باشیم؟؟؟؟ چند نفر از ما از ماشین تک سرنشین استفاده نمی کند؟ چند نفر از ما خودش را ملزم میکند که به منظور پاسداشت طبیعت انرژی کمتری مصرف نماید؟؟؟ دوستان بیاییم از خودشروع کنیم و به نوبه خود در قبال طبیعت پیرامونمان مسئولانه برخورد نماییم به قول پائولو کوییلو در کتاب کیمیاگر اینها همه نشانه اند نشانه ها را دریابیم.


دوست عزیز

اگر مطالب این تاپیک را به دقت مطالعه کرده و همچنین فیلم مرتبط را هم دیده باشید، حتماً متوجه شده اید آنچه باعث واکنش شدید مردم و اصحاب رسانه نسبت به این حادثه خاص شد، نه شکار گونه های در معرض خطر انقراض که کشتار فجیع و حشونتی بود که علیه این حیوانات به کار گرفته شد و عجیب تر اینکه جانیان مورد بحث، از این رفتار وحشیانه خود با افتخار فیلمبرداری هم کرده بودند.

البته امثال چنین خشونت هایی هم کم نیستند و تنها تفاوتشان با حادثه مورد بحث این تاپیک در همین است که ما آنها را ندیده ایم یا مخفیانه صورت گرفته اند اما فیلم این کشتار فجیع در معرض دید جهانیان قرار گرفت! این خرس ها شکار (مجاز یا غیر مجاز) نشدند بلکه به بدترين شكلي زنده زنده سلاخي شدند.

همه می دانیم که بسیاری از گونه ها را متأسفانه بر اثر شکار بی رویه و غیر مجاز از دست داده ایم و یا در حال از دست دادنشان هستیم. امثال چنین اخباری را در همین تالار حمایت از حیوانات هم خوانده ایم و از آنها بی اطلاع نیستیم.

دلیل ایجاد این تاپیک و تاپیک های مشابه در این تالار (دادخواهی حیوانات!) صرفاً بحث خشونت علیه حیوانات است.

متشکرم

20 شهریور به عنوان «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات» شناخته شد (http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=4755)

Neda Ariania
Tuesday 10 April 2012, 07:38 AM
آخرین خبر از پرونده خرسهای سمیرم

آخرین خبر از پرونده خرسهای سمیرم حاکی از آنست که پرونده سلاخی توله خرسها در سمیرم بدلیل نقص تحقیقات از سوی قاضی پرونده به دادستانی عودت داده شده است.

ایرج ربیعی دادستان سمیرم در تماس تلفنی با وکیل انجمن حمایت از حیوانات اعلام کرد که قاضی، این پرونده را مجددا به دلیل نقص تحقیقات و عدم دستگیری متهم دوم به دادستانی برگشت داده تا دادستانی در موعد تعیین شده نسبت به دستگیری این متهم اقدام کند. در صورت عدم دستگیری متهم دوم در زمان مقرر، جلسه دادگاه تشکیل و برای این شخص رای غیابی صادر خواهد شد.

در اواخر سال گذشته دادستانی سمیرم پرونده را تکمیل و برای صدور رای به دادگاه ارسال کرده بود که قرار بود دادگاه بعد از عید تشکیل و به این پرونده رسیدگی کند.

لازم به ذکر است که در بهار سال 90 دو نفر از اهالی منطقه ونک شهرستان سمیرم یک خرس ماده را کشته و دو توله آنرا بطور فجیعی سلاخی کرده و از این جنایت اقدام به تهیه فیلم کرده بودند که پخش این فیلم باعث جریحه دار شدن افکار عمومی گردید. یکی از متهمین دستگیر و پس دو ماه حبس با قرار وثیقه 20 میلیون تومانی آزاد و متهم دوم هم متواری گردید. وکیل انجمن حمایت از حیوانات با طرح شکایت در دادسرای سمیرم تاکنون روند رسیدگی به این پرونده را دنبال نموده است.


----------------------------
انجمن حمايت از حيوانات

SHS-908
Tuesday 10 April 2012, 11:34 PM
آخرین خبر از پرونده خرسهای سمیرم

آخرین خبر از پرونده خرسهای سمیرم حاکی از آنست که پرونده سلاخی توله خرسها در سمیرم بدلیل نقص تحقیقات از سوی قاضی پرونده به دادستانی عودت داده شده است.

ایرج ربیعی دادستان سمیرم در تماس تلفنی با وکیل انجمن حمایت از حیوانات اعلام کرد که قاضی، این پرونده را مجددا به دلیل نقص تحقیقات و عدم دستگیری متهم دوم به دادستانی برگشت داده تا دادستانی در موعد تعیین شده نسبت به دستگیری این متهم اقدام کند. در صورت عدم دستگیری متهم دوم در زمان مقرر، جلسه دادگاه تشکیل و برای این شخص رای غیابی صادر خواهد شد.

در اواخر سال گذشته دادستانی سمیرم پرونده را تکمیل و برای صدور رای به دادگاه ارسال کرده بود که قرار بود دادگاه بعد از عید تشکیل و به این پرونده رسیدگی کند.

لازم به ذکر است که در بهار سال 90 دو نفر از اهالی منطقه ونک شهرستان سمیرم یک خرس ماده را کشته و دو توله آنرا بطور فجیعی سلاخی کرده و از این جنایت اقدام به تهیه فیلم کرده بودند که پخش این فیلم باعث جریحه دار شدن افکار عمومی گردید. یکی از متهمین دستگیر و پس دو ماه حبس با قرار وثیقه 20 میلیون تومانی آزاد و متهم دوم هم متواری گردید. وکیل انجمن حمایت از حیوانات با طرح شکایت در دادسرای سمیرم تاکنون روند رسیدگی به این پرونده را دنبال نموده است.


----------------------------
انجمن حمايت از حيوانات

سلام

من به این جناب آقای فراری تبریک میگم

طرف هزار میلیاردی بدهکاره جا واسه قایم شدن پیدا نمیکنه بعد این که میدونه اگه بگیرنش فقط قراره دعواش کنن که پسر خوبی باشه و از این به بعد از جنایتاش فیلم نگیره بهد با وثیقه میره سر زندگیش بازم پیدا نمیشه

شاید هم ....

Neda Ariania
Thursday 14 March 2013, 12:10 PM
26 / 10 / 91
---------------

جلسه دادگاه متهمین کشتار و سلاخی سه قلاده خرس در شهرستان سمیرم امروز برگزار شد و هر کدام از متهمین به 18 ماه حبس تعزیری و 5 سال محرومیت از شکار و حمل اسلحه شکاری محکوم شدند.

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/86539915575476009716.jpg

این جلسه با حضور وکیل انجمن حمایت از حیوانات و مسئول اداره محیط زیست شهرستان سمیرم و بدون حضور متهمین برگزار شد و در مدت 40 دقیقه نماینده سازمان حفاظت محیط زیست و وکیل انجمن حمایت از حیوانات آخرین اظهارات خود را در مورد پرونده بیان داشتند.

در پایان رای دادگاه مبنی بر محکومیت متهمین به 18 ماه حبس تعزیری و 5 سال محکومیت از شکار صادر گردید.


حاشیه‌های دادگاه:

- در جلسه دادگاه هیچکدام از متهمین پرونده حضور نداشتند و دادگاه بصورت غیابی اقدام به صدور رای نمود.

- یکی از متهمین پرونده بنام حجت الله چوپانکاره متواری بوده و متهم دیگر بنام حمزه علی انصاری با قرار وثیقه بیست میلیون تومانی آزاد است.

- در کمال ناباوری تمامی سخنان احمدرضا لاهیجان زاده مدیر کل وقت محیط زیست استان اصفهان که در شهریور ماه سال گذشته در مصاحبه با سبزپرس عنوان شده بود توسط قاضی دادگاه و نماینده محیط زیست تکذیب شد! در این مصاحبه لاهیجان زاده عنوان کرده بود که از این دو نفر سلاح غیر مجاز کشف شده است که سه سال محکومیت را برایشان به همراه خواهد داشت. همچنین در این مصاحبه لاهیجان زاده این دو نفر را از شکارچیان معروف منطقه نامیده بود که از لحاظ فرهنگ شکار از «کثیفترین» شکارچیان منطقه بوده که بیرحمانه به شکار میپردازند. همچنین عنوان شده بود که این شکارچیان سنگدل سال گذشته هم در جریان یک شکار غیر مجاز دستگیر شده بودند.


- با توجه به تکذیب مطالب عنوان شده توسط مدیر کل محیط زیست استان اصفهان، جرم حمل اسلحه غیر مجاز و شکار در منطقه حفاظت شده و همچنین سابقه قبلی متهمین حذف شده و متهمین صرفا به جرم ورود به منطقه شکار ممنوع و شکار غیر مجاز محکوم شدند.

- قاضی پرونده به نظرات کاربران سایت انجمن حمایت از حیوانات اشاره کرده و خطاب به و کیل انجمن حمایت از حیوانات عنوان نمود که من تمامی این نظرات را با دقت مطالعه کرده ام. انجمن حمایت از حیوانات از کاربران سایت و صفحه فیسبوک خود در سوالی عنوان کرده بود که اگر شما بعنوان مدعی در برابر میز قاضی قرار بگیرید چه مجازاتی را از دادگاه برای متهم قتل خرسهای سمیرم در خواست خواهید کرد؟ پرینت بیش از 750 نظر کاربران سایت در 78 صفحه توسط وکیل انجمن به دادگاه تقدیم شده بود.

- در لایحه تقدیمی از طرف انجمن حمایت از حیوانات تعداد بیش از 20 عکس این جنایت قرار داده شده بود.

- وکیل انجمن حمایت از حیوانات از دادگاه خواست که با توجه به انعکاس بین‌المللی این جنایت حکمی را صادر کند که باعث حفظ آبروی کشور شود. در پاسخ قاضی دادگاه عنوان نمود که به شما قول میدهم حکم مناسبی صادر کنم.

- در پاسخ به وکیل انجمن که کشتار توله خرسها و رنج آنها را به دریده شدن شکم نوزاد انسان تشبیه نمود، قاضی پرونده برای لحظاتی چشمان خود را بست و مجددا عنوان نمود که حتما رای مناسبی صادر خواهم کرد.

- سال گذشته هنگامیکه مامورین برای دستگیری متهم پرونده منزل پدر وی را مورد جستجو قرار داده بودند موفق به کشف تعدادی سلاح غیر مجاز و فشنگ شده بودند که بواسطه آن پدر متهم دستگیر و سپس با قرار وثیقه 200 میلیون تومانی آزاد شده بود. اطلاعات بدست آمده حاکی است که بواسطه کهولت سن پدر نامبرده و همچنین منتسب بودن به خانواده ایثارگران پرونده فوق نیز با جریمه سه میلیون تومانی مختومه اعلام شده است.

- قبل از شروع جلسه دادگاه تعدادی از اهالی شهرستان سمیرم که برای امور اداری خود در ساختمان دادگاه حضور داشتند پس از شناخت وکیل انجمن، انزجار خود را از این اتفاق ابراز کردند و خواستند که انجمن بطور جدی پیگیر این پرونده باشد و برای متهمین درخواست اعدام کند!

- رئیس اداره محیط زیست سمیرم در پاسخ به اعتراض وکیل انجمن مبنی بر سهولت ارائه مجوز حمل سلاح عنوان نمود که سلاح و شکار جزئی از زندگی مردم این منطقه است و اکثر مردم این منطقه اسلحه دارند و با شکار بزرگ شده اند و اگر ما مجوز سلاح را در اختیارشان قرار ندهیم بطور قاچاق و غیر قانونی اقدام به خرید اسلحه خواهند کرد. ایشان از انجمن خواست که بجای اعتراض به سازمان محیط زیست برای ارائه مجوز حمل سلاح به سایر ارگانها اعتراض کند که پشت سر هم اقدام به ساخت کارخانه اسلحه سازی میکنند و آنها را بفروش میرسانند ولی در کشوری مثل هند حتی پلیس هم اسلحه ندارد و از ابزارهایی مانند باتوم استفاده میکند!

- برخورد مسئولین دادگستری و کادر اداری دادگستری شهرستان سمیرم با وکیل انجمن حمایت از حیوانات بسیار مناسب بود و همکاری مناسبی داشتند.

amr
Friday 15 March 2013, 02:10 AM
1)یعنی بعد از 5 سال دوباره برگردن و به خدماتشون ادامه بدن!!!!!؟؟
2)این جمله هم خیلی برام جالب بود!:

اکثر مردم این منطقه اسلحه دارند و با شکار بزرگ شده اند و اگر ما مجوز سلاح را در اختیارشان قرار ندهیم بطور قاچاق و غیر قانونی اقدام به خرید اسلحه خواهند کرد.

ببخشید...بخشی از اهالی همین شهر هم علاقه خاصی به عربده کشی و قمه کشی و زورگیری دارن و از بچگی با همین حال و هوا رشد کردن و بزرگ شدن....لطف کنید مجوز واردات و حمل و نگهداری و استفاده از شمشیر سامورایی براشون صادر کنید که بهتر به جامعه خدمت کنن!ضمنا برای تسهیل عبور و مرورشون بد نیست مجوز تردد در محدوده طرح ترافیک هم در اختیارشون قرار بگیره.
باتشکر!

SHS-908
Friday 15 March 2013, 03:59 AM
1)یعنی بعد از 5 سال دوباره برگردن و به خدماتشون ادامه بدن!!!!!؟؟
2)این جمله هم خیلی برام جالب بود!:

اکثر مردم این منطقه اسلحه دارند و با شکار بزرگ شده اند و اگر ما مجوز سلاح را در اختیارشان قرار ندهیم بطور قاچاق و غیر قانونی اقدام به خرید اسلحه خواهند کرد.

ببخشید...بخشی از اهالی همین شهر هم علاقه خاصی به عربده کشی و قمه کشی و زورگیری دارن و از بچگی با همین حال و هوا رشد کردن و بزرگ شدن....لطف کنید مجوز واردات و حمل و نگهداری و استفاده از شمشیر سامورایی براشون صادر کنید که بهتر به جامعه خدمت کنن!ضمنا برای تسهیل عبور و مرورشون بد نیست مجوز تردد در محدوده طرح ترافیک هم در اختیارشون قرار بگیره.
باتشکر!

از اول هم مشخص بود که برنامه چیه

اگر غیر از این حکمی میدادند جای تعجب داشت

واقعا برای این آقای مسئول متاسفم

شاید تعدادی از اهالی هم مواد مخدر مصرف کنند پس زحمت بکشن و برای اینکه این دوستان برای تهیه مواد به مشکل بر نخورند خودشون بینشون مواد مخدر توزیع کنن

Neda Ariania
Friday 15 March 2013, 10:14 AM
1)یعنی بعد از 5 سال دوباره برگردن و به خدماتشون ادامه بدن!!!!!؟؟
باتشکر!

سلام

امیرجان خیلی خوش بینی دوست عزیز

بعد از 5 سال ؟!؟!؟!

نه عزیزم. حتی یک ماه هم طول نمی کشه. حبسشون هم که خریدنیه. فرقش اینه که توی این 5 سال قاچاقی شکار می کنن و بعد از 5 سال هم رسماً به کارشون ادامه میدن.

البته درس عبرتی شد براشون که دیگه از هنرنمایی هاشون فیلمبرداری نکنن.

حداقل جریانات پیش آمده این یک حُسن رو داشت که دیگه با دیدن فیلم هاشون عذاب نکشیم.

به هر حال بازگشت این جانیان سفاک رو به جامعه بشریت تبریک می گم. هرچند جایی نرفته بودن. همین دور و برها بودن و هستن. اون یکی هم کم کم از مخفیگاهش بیرون میاد.

متشکرم

amr
Friday 15 March 2013, 12:42 PM
سلام

امیرجان خیلی خوش بینی دوست عزیز

بعد از 5 سال ؟!؟!؟!

نه عزیزم. حتی یک ماه هم طول نمی کشه. حبسشون هم که خریدنیه. فرقش اینه که توی این 5 سال قاچاقی شکار می کنن و بعد از 5 سال هم رسماً به کارشون ادامه میدن.

البته درس عبرتی شد براشون که دیگه از هنرنمایی هاشون فیلمبرداری نکنن.

حداقل جریانات پیش آمده این یک حُسن رو داشت که دیگه با دیدن فیلم هاشون عذاب نکشیم.

به هر حال بازگشت این جانیان سفاک رو به جامعه بشریت تبریک می گم. هرچند جایی نرفته بودن. همین دور و برها بودن و هستن. اون یکی هم کم کم از مخفیگاهش بیرون میاد.

متشکرم
سلام
راستش نه خوش بین نیستم....اصلا فکر نکنم کسی کار به کارشون داشته باشه!حکم غیابی یعنی چی!!!؟بالاخره اینها از کشور که خارج نشدن!!!تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل....
در واقع جمله من به نوعی ترجمه حکم مورد نظر بود!حتی اگر 5 سال محرومیت از شکار که خونه پر این حکم هست هم اجرا بشه بازهم یک چنین حکمی خارق العاده و بینهایت تعجب برانگیزه!یک چنین افرادی نباید مجوز حمل و نگهداری اسلحه رو داشته باشن.این نحوه محاکمه به نوعی تشویق محسوب میشه نه تنبیه.