PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نژاد دوبرمن / doberman_pinscher

SHS-908
Wednesday 29 June 11, 02:13
http://www.raazebaghaa.ir/imagecenter/images/7r3o0mx5vh8tjqdbqw3r.jpg

نژاد :
دوبرمن

ظاهر :
سگی با جثه منوسط ولی بسیار قدرتمند و با استقامت و سریع
معمولا گوش و دم تحت عمل جراحی بریده میشود

پوشش بدنی:
موهای این نژاد کوتاه براق و صاف است ودارای ریزش متوسط که این خصوصیات نظافت آسانی را به همراه دارد

رنگ :
معمولا سیاه و قهوه ای مایل به زرد ویا برنزی

وزن :
متوسط 30 تا 40 کیلوگرم
معمولا نرها بین 30 تا 45 و ماده ها بین 30 تا 36 کیلوگرم

طول عمر متوسط :
12 تا 14 سال

خلق و خو :
دوبرمن با هوش ، آموزش پذیر ، شجاع و یک نگهبان واقعیست ابن تصور که ابن نژاد انتقامجو است غلط است درهر نژادی بد رفتاری و غفلت می تواند سبب خشونت و رفتار بد سگ شود و با توجه به اینکه هر نژاد خلق و خو خاص خود را دارد شدت عکس العمل هم متفاوت خواهد بود (در کل کمی لجبازتر از نژادهای دیگر)
آموزشش باید از سنین پایین شروع شده و در صورتی که از سنین پایین در کنارخانواده و کودکان باشد حیوان خانگی بسیار مناسبی است
دوبرمن تیاز به صاحبی دارد که دستورات را با قاطعیت و اطمینان صادر کند و در صورتی که صاحبش را بعنوان رییس نشناسد مهارش بسیار دشوار میگردد با توجه به این موضوع اگر تجربه قبلی در نگهداری از سگ ندارید برای اولین تجربه سگ مناسبی نسیت

ورزش:
نیاز به ورزش فراوان برای تخلیه انرژی دارد پیاده روی طولانی و یا دویدن در کنار دوچرخه صاحبش و شنا را دوست دارد
این نژاد بدلبل پوشش بدنی کمی که دارد حساس به سرما است و در هوای سرد نباید بیرون از منزل یا در مکانی سرد باشد
از آنجایی که دوبرمن مستعد بد رفتاری و لجبازی است باید نیازش به ورزش مورد توجه خاصی قرار گیرد تا دجار مشکلات روحی و جسمی نگردد

سخن آخر اینکه هر نژاد خصوصیات ژنتیکی و رفتاری خاص خود را داراست و ما نباید با توجه به علایق خودمان انتظارات مشابه ای از نژاد های متفاوت داشته باشیم واگر خلق و خو نژاد خاصی با خواسته های ما همخوانی ندارد اصرار به نگهداری از ان را داشته زیرا اینکار موجب شکست و تجربه ای نا موفق و از همه مهم تر آزار و اذیت ان حیوان میگردد
تاکید بنده به این خاطر بود که متاسفاته افراد زیادی فقط به دلیل ظاهر زیبا و گیرای این نژاد اقدام به خرید دوبرمن می نمایند .

منابع :

http://raazebaghaa.ir/english/showthread.php?tid=493
http://raazebaghaa.ir/english/showthread.php?tid=492

fariman
Monday 30 January 12, 13:37
سلام

گوش هاي اينها رو عمل ميكنن درسته. قاعدتا نبايد اين شكلي باشه! گوششون افتادست. درسته؟

SHS-908
Monday 30 January 12, 14:06
سلام

گوش هاي اينها رو عمل ميكنن درسته. قاعدتا نبايد اين شكلي باشه! گوششون افتادست. درسته؟

سلام

بله هم گوش و هم دم تحت عمل جراحی به این شکل در میاد فقط و فقط برای گیرا تر شدن چهره

از اونجایی که در بیشتر موارد در دوبرمن این عمل صورت میگیره و این چهره عمومیت داره از این

عکس استفاده شده

در بخش توله دوبرمن میتونید فرم اولیه گوش ها رو ببینید

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/6ofp8m4k40snadtixtn.jpg

kmaziar85
Thursday 29 March 12, 10:47
اطلاعات بسیار مفید بود ولی اگه درمورد سازگار بودن یا نبودن این نژاد با سگها و حیوانات دیگه هم اطلاعاتی میدادید عالی میشد..در کل ممنونمeikgroip

SHS-908
Thursday 29 March 12, 12:55
اطلاعات بسیار مفید بود ولی اگه درمورد سازگار بودن یا نبودن این نژاد با سگها و حیوانات دیگه هم اطلاعاتی میدادید عالی میشد..در کل ممنونمeikgroip

سلام

به راز بقا خوش اومدین

در مورد فرمایشتون عرض کنم دوبرمن رو اگه از تولگی با حیوانات دیگر نگهداری کنید معمولا

مشکلی در کنار بقیه حیوانات نداره ولی از اونجایی که زود میشه عصبیش کرد بهتره با حیوانات

خانگی که امکان داره این رفتار ازشون سز بزنه نگهداری نکنید

کلا تجربه موفق در نگهداری از این نژاد بیشتر زمانی اتفاق میوفته که از تولگی و بوسیله

نگهدارنده ای قاطع و با تجربه بزرگ بشن

با تشکر

aryavash
Friday 05 October 12, 23:05
سلام
من یه توله دوبرمن 8 ماهه دارم که دارای تأییده نژادی هم هست
5ماه پیش گوش و دم رو جراحی کردم ولی یکی از گوش های اون حالت خوابیده دارد که به گفته دکتر پایه گوش اون شکسته شده (کی نمیدانم و آیا بد جراحی شده؟؟؟؟؟ نمیدانم)
به هر حال فرم گوش به هم خورده
حالا می خواستم ببینم میشه کاری کرد که گوش رو به حالت ایستاده دراورد.

aryavash
Friday 05 October 12, 23:50
باز هم سلام
اگه امکان داره یه مرجع مفید برای آموزش سگ دوبرمن معرفی کنید

Amir 1986
Saturday 06 October 12, 12:08
سلام
5ماه پیش گوش و دم رو جراحی کردم ولی یکی از گوش های اون حالت خوابیده دارد که به گفته دکتر پایه گوش اون شکسته شده (کی نمیدانم و آیا بد جراحی شده؟؟؟؟؟ نمیدانم)

سلام

کار شما اصلا پسندیده نیست !
جراحی دم و گوش سگ فقط بخاطر دلخوشی صاحب سگ کار درستی نیست

جراحی همیشه دارای ریسک هستش و کسی که برای سگش ارزش قائل باشه هیچوقت بیهوده اونو به دست جراح نمیسپره و سال هاست که چنین اعمالی از سوی حامیان حیوانات در سراسر دنیا محکوم شده و جراحان با وجدان هم هیچوقت چنین جراحی هایی رو انجام نمیدن

شما اگه ظاهر دوبرمن رو نمیپسندین ، بهتر بود از اول اونو خریداری نمیکردین

aryavash
Saturday 06 October 12, 23:50
ماشالله به راه کار

SHS-908
Sunday 07 October 12, 00:44
سلام

باز هم سلام
اگه امکان داره یه مرجع مفید برای آموزش سگ دوبرمن معرفی کنید

سلام

متاسفانه همونطور که دوستمون فرمودند نتیجه جراحی همیشه راضی کننده نیست در مورد سگ شما هم بعید میدونم به نتیجه دلخواه برسید

ضمنا بابت آموزش هم عرض کنم با مطالعه به تنهایی نمیشه انتظار نتیجه مطلوب برای آموزش رو داشت
آموزش یک کار تخصصیه و باید توسط کسی که از تجربه کافی برخورداره انجام بشه اگه منظورتون آموزش های ابتدایی و اجرای فرامین ساده است فکر میکنم کمی دیر اقدام کردید ولی با اینحال میتونید از کتاب های موجود تو بازار استفاده کنید توی نت بعضی از آموزش ها تجربی بیان شده که اصولی نیستند

با تشکر

فکور
Friday 04 January 13, 11:06
سلام
ممنون از مطالب جالبتون
اما دوتا مطلب اینجا نوشته شده که اصلا با واقییت جور در نمیاد: 1- دم 2- گوش
من چند تا سگ دارم که بین اونها دوبرمن هم وجود داره و این مطالب رو نه جایی خوندم و نه جایی شنیدم و فقط از تجربیات خودم میگم
1- دوبرمن تنها سگیه که دمش نیاز به جراحی و آرایش نداره/ چون با زیاد شدن سن سگ دمش کوتاهتر میشه
2- عکسی که انتخاب شده با تمام زیباییش اصلا جراحی نشده / دوبرمن توانایی بلند کردن همزمان گوشهاشو داره/ و این یه امتیاز برای یک سگ نگهبان محسوب میشه

علت بریدن گوش سگ:
سگ گله تنها سگیه که قدرت مقابله با گرگ رو داره ( اونهم درصورتی که جثه اش از گرگ بزرگتر باشه) وقتی این دو حیوان با هم مبارزه میکنن اولین جایی که مورد حمله قرار میدن همون گوشه / سگ گله که معمولا از نژاد سرابیه گوشهای افتاده داره/ که گرگ به راحتی میتونه اونو به دندون بگیره و سگ رو عاجز کنه/ چوپانها با دیدن این صحنه ها برای رفع مشکل دست به کارایی زدن که همون بریدن گوشه/بعدا وقتی آدمها به چشمشون دیدن که سگهای گوش بریده از پس گرگها بر میان فکر کردن که بریدن گوش به سگ قدرت میده / و این کارو حتی روی سگهای نگهبان و شکاری انجام دادن / که بعضی ها به اشتباه فکر میکنن با بریدن گوش سگ زیبا میشه و این بلا رو سر سگ خودشون میارن
اینم بگم بریدن گوش سگ بعضی مواقع بخاطر اینه که نشانی برای غیر ولگرد بودن سگ میشه / مثلا معموران شهرداری در طرح جمع آوری سگهای ولگرد به هیچ عنوان به سگ گوش بریده شلیک نمیکنند
ببخشید که زیاد حرف زدم/موفق و موید باشید

SHS-908
Saturday 05 January 13, 12:01
سلام
ممنون از مطالب جالبتون
اما دوتا مطلب اینجا نوشته شده که اصلا با واقییت جور در نمیاد: 1- دم 2- گوش
من چند تا سگ دارم که بین اونها دوبرمن هم وجود داره و این مطالب رو نه جایی خوندم و نه جایی شنیدم و فقط از تجربیات خودم میگم
1- دوبرمن تنها سگیه که دمش نیاز به جراحی و آرایش نداره/ چون با زیاد شدن سن سگ دمش کوتاهتر میشه
2- عکسی که انتخاب شده با تمام زیباییش اصلا جراحی نشده / دوبرمن توانایی بلند کردن همزمان گوشهاشو داره/ و این یه امتیاز برای یک سگ نگهبان محسوب میشه

سلام

دوست من از اینکه به جمع ما پیوستید خوشحالم و به شما خوش آمد میگم

من صفحه قبل رو چند بار مطالعه کردم ولی متوجه مطلب خلاف واقعیتی که شما میفرمایید نشدم

در مورد شماره 1 شما ، هیچ مطلبی در مورد ضرورت جراحی دم این نژاد گفته نشده ولی کوتاه تر شدن دم که میفرمایید بدلیل بزرگنر شدن جثه و قطور تر شدن دم میتونه باشه که بنظر میرسه کوتاه تر شده

در مورد شماره 2 هم نظر شما محترمه در مورد عکس ، ولی با توجه به اینکه میفرمایید دوبرمن دارید اگه یه نگاه دقیق تری به سگتون بندازید (وقتی که گوشش رو بلند میکنه) این حالت رو نداره و این قوس بر اثر جراحی ایجاد میشه که بهش گوش خفاشی هم میگن
این که بعضی از نژاد ها توانایی بلند کردن گوش خودشون رو دارند درسته ولی با جراحی گوشها ثابت بالا میمونن مثل نژاد ژرمن و فقط و فقط برای زیبایی این جراحی انجام میشه(که البته بنده از مخالفین این امر هستم)

مطلبتون در مورد سگ های گله هم درسته ولی این جراحی که برای دوبرمن انجام میشه در طول گوش انجام میگیره صرفا برای کم کردن حجم و وزن گوش که توانایی بالا موندن داشته باشه این درحالیکه بریدن گوش در سگ گله در عرض گوشا انجام میشه و به اصطلاح گوش کوتاه میشه تا در درگیری به عنوان یک نقطه ضعف محسوب نشه

با تشکر

فکور
Sunday 13 January 13, 23:38
سلام

دوست من از اینکه به جمع ما پیوستید خوشحالم و به شما خوش آمد میگم

من صفحه قبل رو چند بار مطالعه کردم ولی متوجه مطلب خلاف واقعیتی که شما میفرمایید نشدم

در مورد شماره 1 شما ، هیچ مطلبی در مورد ضرورت جراحی دم این نژاد گفته نشده ولی کوتاه تر شدن دم که میفرمایید بدلیل بزرگنر شدن جثه و قطور تر شدن دم میتونه باشه که بنظر میرسه کوتاه تر شده

در مورد شماره 2 هم نظر شما محترمه در مورد عکس ، ولی با توجه به اینکه میفرمایید دوبرمن دارید اگه یه نگاه دقیق تری به سگتون بندازید (وقتی که گوشش رو بلند میکنه) این حالت رو نداره و این قوس بر اثر جراحی ایجاد میشه که بهش گوش خفاشی هم میگن
این که بعضی از نژاد ها توانایی بلند کردن گوش خودشون رو دارند درسته ولی با جراحی گوشها ثابت بالا میمونن مثل نژاد ژرمن و فقط و فقط برای زیبایی این جراحی انجام میشه(که البته بنده از مخالفین این امر هستم)

مطلبتون در مورد سگ های گله هم درسته ولی این جراحی که برای دوبرمن انجام میشه در طول گوش انجام میگیره صرفا برای کم کردن حجم و وزن گوش که توانایی بالا موندن داشته باشه این درحالیکه بریدن گوش در سگ گله در عرض گوشا انجام میشه و به اصطلاح گوش کوتاه میشه تا در درگیری به عنوان یک نقطه ضعف محسوب نشه

با تشکر
سلام دوست عزیز
خوشحالم که مطلبمو خوب خوندین و به اون جواب دادین / همونطور که گفتم این مطالب رو از روی آنچه که دیده ام نوشته بودم / که احتمال داره تا به الان اشتباه میکردم / ولی منظورم از اینکه (با واقیت جور نیست)این نبود که خدایی نکرده مطلبی به دروغ نوشته شده باشه/ خواستم فقط دیدگاه های خودمو مطرح کنم فقط همین / اگر لحن مطلبم تند بوده معذرت میخوام/
با تشکر

SHS-908
Monday 14 January 13, 10:11
سلام دوست عزیز
خوشحالم که مطلبمو خوب خوندین و به اون جواب دادین / همونطور که گفتم این مطالب رو از روی آنچه که دیده ام نوشته بودم / که احتمال داره تا به الان اشتباه میکردم / ولی منظورم از اینکه (با واقیت جور نیست)این نبود که خدایی نکرده مطلبی به دروغ نوشته شده باشه/ خواستم فقط دیدگاه های خودمو مطرح کنم فقط همین / اگر لحن مطلبم تند بوده معذرت میخوام/
با تشکر

سلام

بنده هم در حد مطالب اندکی که یاد گرفتم در این مورد اظهار نظر کردم و دلیلی هم وجود نداره که این آموخته ها همگی درست باشه و خوشحال میشم با توجه به تجربه که در نگهداری از سگ ها دارید در این بخش بنده و علاقمندان رو از تجربیاتتون بهره مند بفرمایید

با تشکر