PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نکات کاربردی در کار و استفاده از کامپیوتر

عباس ترابیان
Monday 14 February 11, 09:51
سلام
برامون خیلی پیش اومده که در استفاده از سیستم کامپیوتریمون به مشکلات یا سوالاتی بر بخوریم که دانستن اونها برامون خیلی مهم باشه ولی ندونیم چیکا رکنیم . بعد باید بگردیم و بپرسیم تا بفهمیم مشکل چیه و چطور حل میشه یا اخرش دست از پا درازتر دست به دامن خدمات کامپیوتری بشیم . اونم موقعی که شاید خیلی راحت میتونستیم مشکلمون رو حل کنیم .

در این تاپیک قصد داریم نکات مهمی که هر استفاده کننده از کامپیوتری باید از اونها اطلاع داشته باشه رو به اختصار بیان کنیم و همانطور که میدانیم تاپیک جداگانه ای برای پرسش و پاسخ وجود دارد .بحث حرفه ای هر مطلبی طبعا به تاپیک اختصاصی ان مطلب ارجاع داده میشه یا براش ایجاد میشه .در واقع امیده این تاپیک مرجعی مختصر و مفید از تجارب و دانسته های کاربردی اعضا برای استفاده از کامپیوتر باشه .

با احترام
ترابیان

عباس ترابیان
Monday 14 February 11, 10:20
سلام

خیلی وقتها پیش امده که مایل باشیم سیستم مون در ساعت مشخصی خاموش بشه . مثلا فکر کنید با توجه به هزینه های اینترنت فوق سریع مون مایلیم یه چیزی رو دانلود کنیم ولی مگه میشه ؟ حتما باید واستیم ساعتی که همه لالا کردن کا رکنیم تا کمی سرعتمون بهتر بشه . یا اینکه خیلی از سرویس دهنده های اینترنتی ساعاتی از شبانه روز را نصف قیمت یا حتی مجانی میگن سرویس میدن . خوبه بتونیم تو این ساعات از اینترنت استفاده کنیم ولی اخه کی میتونه نصفه شب پاشه یا اول صبح بیدار شه سیستمش رو خاموش کنه . خوب چاره چیه؟

حتما میگیم یه نرم افزار نصب میکنیم تا سیستم مون رو تو ساعتی که میخوایم خاموش کنه .
یا میگیم خود نرم افزارها ( البته بعضی هاشون ) میتونن سیستم رو خاموش یا ریستارت کنن .
همه درست اما این انتخاب ها مشکلاتی برامون میتونن داشته باشن که نمیشه قطعا بهشون اطمینان داشت .
مثلا نرم افزارهای کرک شده ها یه مشکلاتی دارن ، بعضی نرم افزارها موقع بسته شدن دچار خطا میشن و باید دستی بسته بشن البته نه همیشه ولی پیش میاد .

اما راه دیگه و مطمئنی وجود داره که استفاده از امکانات خود سیستم ویندوزه . این امکانات در ویندوز ایکس پی xp وجود داره و کافیه یک خط فرمان برای سیستم معرفی کنیم به شرح زیر :

بر منوی استارتstart و سپس گزینه ران run کلیک میکنیم .
حالا مونده فقط تو پنجره ای که باز میشه فرمان زیر را بنویسیم

Shutdown -s -t 10

از این فرمان باید بدانیم که سوئیچ t- تعیین کننده زمان مورد نظر ما است . در مثال بالا عدد 10 به معنی خاموش شدن سیستم بعد از 10 ثانیه است . اگر میخوایم یک ساعت بعد خاموش بشه باید ان را به ثانیه تبدیل کرده و جایگزین کنیم که میشود

Shutdown -s -t 3600

بعد از اجرای دستور پنجره ای باز میشود که زمان خاموش شدن سیستم را به صورت کاهنده نمایش میدهد .

خوب دست به کار بشین و ازمایش کنید .

راستی اگر خواستید فرمانتون رو لغو کنید یه بار دیگه منوی ران را بالا بیارین و دستور زیر را وارد کنید .

shutdown -a

اگر اطلاعات بیشتری در خصوص خاموش کردن یا ریستارت سیستم هم خواستید میتونید به لینک زیر مراحعه کنین .
http://www.aumha.org/win5/a/shutcut.php

من از این دستور هر شب استفاده میکنم .امیدوارم برای شما هم مفید باشه .

با احترام
ترابیان

م.حسن فاقعي
Monday 14 February 11, 10:48
سلام با تشكر از استاد گرامي جناب آقاي ترابيان:

دستور كامل تر دستوري كه استاد قرار دادن در دو پست زير آمده است:

shutdown قسمت 1 (http://www.raazebaghaa.ir/showpost.php?p=10453&postcount=4)

shutdown قسمت 2 (http://www.raazebaghaa.ir/showpost.php?p=10453&postcount=5)

موفق باشيد

عباس ترابیان
Monday 14 February 11, 12:59
با سلام به همه دوستان خوبم و با تشکر از آقا شهاب عزیز

شاید دوست داشته باشید کامپیوترتون رو از خونه یا محل دیگری کنترل کنید .یا از کامپیوتر محل کارتون در مواقعی که در انجا حضور ندارید استفاده کنید .
شاید بپرسین چه لزومی داره اینکار رو انجام بدیم ؟
خوب لااقل من یکیشو براتون میگم که برا خودم به کا رمیومده .
توی محل کارم یه خط ای دی اس ال دارم که خب با توجه به مشغولیتهای روزمره خیلی مواقع کمتر از انچه باید ازش استفاده بشه استفاده میشه و ظرفیت دانلودش خالی میمونه . وقتی خونه هستم از طریق دسترسی به کامپیوتر دفتر میتونم فایلهایی رو که میخوام دانلود کنم .لااقل بابت پولی که دادم استفاده ای از سیستم میکنم .
یکی از اسانترین روشها برای دسترسی از دور به سیستم دیگر کاربرد برنامه تیم ویوئر teamviewer است . با این برنامه میتونید به سیستم خودتون در جای دیگه دسترسی پیدا کنین .کافیه برنامه رو در هر دو سیستم نصب کرده باشین .کاربردش هم خیلی اسونه که انشالله اگر لازم شد در بخش مربوط به خودش ارائه میشه .
شاید لازم بود زمانی از دوستتون کمک بگیرید سیستمتون رو چک کنه یا شما بتونید به کمک دوستتون که ازتون دوره بپردازین .

برای دانلود برنامه میتونید به لینک زیر مراجعه کنید :

http://www.teamviewer.com/en/index.aspx

راه های دیگه ای هم هست . این یکی از راه های اسان و خوبه .

با احترام
ترابیان