PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ریز شدن اندازه گوپی

سینا68
Saturday 01 January 11, 22:52
ریز شدن اندازه گوپی

باسلام
مشکل من این است که روم ماهی های من الان 5 ماهی است که کوچیک شدن حتی بچه های انها الان 2 ماهه شدن ولی جنسیت اونها معلوم نیست نرها به اندازه یه بچه ماهی 2 ماهه هستن وماده ها بچه کمتر میزارن شاید 2یا 3تا میشه کمک کنین دمای اب 24 سانتی گراد حجم تانک برایشان خوبه غذا هم کرم خونی میدم وهم میگو خشک شده وهم جیگر خشک شده و...
یکی گفت ماده ها را از نرها جدا کن که کردم ولی به بچه ماهی ها چه ربطی داره

Artas
Saturday 01 January 11, 23:20
باسلام!!!
ازلحاظ کوچیک موندن بچه ها ممکنه چون پیش پدرمادرشون بودند غذای کافی به اونانرسیده باشه (پس باید جدابشن!)
اگر ماهیاتون کمتر بچه میارن بخاطر اینکه با چیزایه مختلف تحریکشون نمیکنید!(پس باید تحریک بشن!)
ماهیه گوپی ماده بدون اسپرم نرمیتونه بچه بگذاره چون در بدن خودش مقداریو داره ولی زیبایی بچه ها یه زیبایی جفت منظور نمیرسه!

باتشکرجواد!:smilies (17):

عباس ترابیان
Sunday 02 January 11, 00:35
سلام

ريز شدن اندام ماهي گوپي ميتونه يكي از علل زير را داشته باشه .

ن‍ژاد گوپي شما از نوع ريز جثه بوده و نتيجتا نسل بعدي ريز جثه خواهد بود .

اگر ابتدا ماهيهايتان از اندام بزرگتري برخوردار بودند و بعد جثه ماهي كوچك شده بايد به كمبود مواد غذايي لازم براي نگهداري بدنشون و يا بيماري انگلي يا كيفيت بد آب توجه كنيد .

اگر بچه ماهيهاي در حال رشد شما نيز از غذاي مناسب و جاي كافي و شرايط مناسب رشد برخوردار نباشند ، حتي اگر از نژاد بزرگ جثه اي باشند باز از رشد نهايي مطلوب نژادي خود برخوردار نبوده واندام كوچكتري در نهايت خواهند داشت .

با احترام

mani8007
Sunday 02 January 11, 11:00
حجم تانک شما برای پرورش ماهی چقدره
و شما هر چند وقت یکبار آب رو سیفون میکنید
من مشکل شما رو داشتم ولی از وقتی سیفون آب مرتب انجام میشه و آّب در کیفیت بالا قرار میگیره بچه ها از مولد ها هم بهتر سایز میگیرن
لطفا نتیجه انجام سیفون رو اعلام کنید
حداقل 2 روز یکبار 30درصد آب باید با آب سالم بدون کلر و هم دما تعویض شود

farhad-2007
Sunday 02 January 11, 11:41
باسلام
نميدونم اين حرفم تا چقدر صحت داشته باشه...
اما فكر ميكنم يكي از علل اونهم ميتونه در كنار هم بودن بچه هاي نر و ماده گوپي باشه...
يعني اينكه اونها به محض اينكه بالغ شدن شروع به زادآوري ميكنن و همين امر باعث تحليل رفتن قواي بدني و در نهايت كوچك موندن اونها خواهد شد...
در بسياري از سالنها ديدم براي اينكه بتونن گوپيها رو خوب سايز كنن نرها رو از ماده ها جدا نگهداري ميكنند...
باتشكر farhad-2007

سینا68
Sunday 02 January 11, 13:31
با سلام ممنونم ازجواب هاتون
بچه ماهی ها از والدینشون جدا هست
حدود 2 هفته هست که ماده ها رو از نرها جدا کردم
اکواریومم از گیاه پره زیاد نمیتونم ابشون رو عوض کنم
منتظر راهنمایی شما هستم

عباس ترابیان
Sunday 02 January 11, 19:29
اگر آب تون رو نمیتونید عوض کنید باید موارد زیر را در نظر بگیرید .

1 تراکم ماهی در تانکتون کم باشه .
2 - هوادهی تانکتون خوب باشه
3 - حتما از فیلتر خوب یا لااقل یک فیلتر ابری داخل آب استفاده کنید تا تصفیه بیولوژیکی آب حتما صورت بگیره
4 - تعداد دفعات غذا دهی رو بیشتر کنید و مقدارش رو با تراکم ماهیتون متناسب کنید .
اگر بتونید تو گیاه بهشون غذای زنده مثل ارتمیا بدید که خیلی بهتره
5 - تنوع غذای خشک هم مد نظرتون باشه .
6 - به تدریج ماهی های درشت را جدا کرده و سعی کنید گله موجود در یک تانک از اندازه متناسبی با هم برخوردار باشند .

با احترام

mani8007
Sunday 09 January 11, 14:41
سلام این عکس یکی از بچه گوپی هام هست
تو تانک عمومی بزرگ شده البته این عکس ماله خیلی وقت پیشه تقریبا 1/5 برابر این شد
http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/m6pb4wj6fu63bsdc7cuc.jpg

sia-2009
Monday 10 January 11, 19:35
سلام

شاید یکی از عللش این باشه که دمای آبتون کمه. سعی کنید آب رو به 29 درجه برسانید.

و حتما از غذاهای مقوی مانند آرتمیا استفاده کنید.

موفق باشید

fmm0
Wednesday 19 December 12, 02:03
دمای آب تانک من 30 درجه هستش بچه ها هم خوب رشد میکنن من غذای بیومار ریز به ماهیها میدم وضعشون بد نیست

nima0481
Monday 21 January 13, 00:04
سلام

من یه مشکل داشتم که لطف کنید واسم حل کنید,

من دو سه بار وقتی کوپی میگیرم میندازم تو آکواریوم بعد یه مدت بعضی از ماهیا باله هاشون نازک (جم )میشه.مباله های بغلش (جلو)مثل سوزن میشن.

وبعد از مدتی نمیتونن شنا کنن.و کور میشن و بعد میمیرن مشکل از چیه?

اینم بگم بعد از خرید, که مستقیم به اب اضافه کردم,بدون قرنطینه

عباس ترابیان
Monday 21 January 13, 18:11
سلام
به احتمال زیاد مشکل از آبتونه.
به خصوصیات مطلوب آبتون توجه کنید.
اگر ماهیهاتون کور میشن احتمالا سم یا دارویی استفاده میکنید که بیشتر از آستانه تحملشونه.

mkd
Monday 21 January 13, 23:46
با سلام
به نظر من هم کیفیت آب پائینه و اگر سیفون آب مرتب نباشه و غذادهی هم زیاد باشه همچنین تعداد ماهی هم نسبت به ابعاد تانک زیاد باشه افزایش آمونیاک و نیتریت میتونه موجبات تلفات یا آسیب را فراهم کنه