PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سيچلايدهاي افریقایی یا امریکایی؟

پرت
سه شنبه ۱۵ تیر ۸۹, ۰۷:۳۸
شما بین سيچلايدهاي افریقایی یا امریکایی کدوم رو انتخاب میکنید؟

پرت
سه شنبه ۱۵ تیر ۸۹, ۱۰:۴۷
خوب مثل اینکه من باید اول خودم جواب بدم::smilies (12):

افریقایی و افریقایی و افریقایی:Just_Cuz_13:

night11
سه شنبه ۱۵ تیر ۸۹, ۱۱:۳۰
خوب مثل اینکه من باید اول خودم جواب بدم::smilies (12):

افریقایی و افریقایی و افریقایی:just_cuz_13:

با سلام

دوست عزیز خوب این قضیه انتخاب ماهی کاملا سلیقه ای هست . شما اگر می خواهید به دوستانی که تازه می خواهند وارد وادی آکواریوم و ماهی شوند کمک کنید بهتر است دلایل انتخاب خودتون رو هم ذکر کنید . چون اینطوری هم تاپیک بی هدف ایجاد نشده هم دوستان می تونند گزینش صحیحی از نحوه انتخاب ماهی داشته باشند .

با تشکر .

عباس ترابیان
سه شنبه ۱۵ تیر ۸۹, ۱۱:۳۲
سلام
نوع چیدمان و تزئین و بافت تانک ماهی های افریقایی با ماهی های امریکایی تا حدی متفاوت است .
اگر تانک بزرگی دارید و ماهی کمی میخواهید در ان قرار دهید میتوانید از گونه های بزرگ جثه امریکایی استفاده کنید .
اگر به دنبال تنوع رنگ و گونه و مقاومت و شادابی و حرکت بیشتر در تانک هستید میتوانید ماهی های افریقایی را در نظر داشته باشید
نمیتوان گفت کدامیک بهتر است چون به سلیقه و شرایط نگهداری هر کس بستگی دارد.

Neda Ariania
سه شنبه ۱۵ تیر ۸۹, ۱۱:۳۹
سلام

به مقوله سازگاري هم بايد توجه داشت.

در كل - در بين سيكليدهاي آفريقايي - گونه هاي سازگار بيشتري وجود دارند و نگهداري از اين گونه ها در كنار هم به مراتب راحت تر هست و تعداد بيشتري رو مي شه با هم، هم تانكي كرد.

متشكرم

پرت
سه شنبه ۱۵ تیر ۸۹, ۱۲:۰۹
مهمترین عامل محبوبت افریقایی ها حرکت سریع و رنگ زیبای انها است. ویکی هم که زیاد بزرگ نمیشوند به غیر از چند گونه.

موفق باشید

amin-nsh
پنجشنبه ۰۷ مهر ۹۰, ۰۰:۲۵
به نظر من آمریکایی ها بهترن:
1.از نظر رنگ مثل:پروانه ای زندانی دهان آتشی(firemouth) و...
2.گونه های آرومی مثل دیسکس ها آنجل سوروم و پروانه ای رو شامل میشن
3.برخلاف چیزی که دوستان میگن به ندرت اندازه شون تو بعضی گونه ها مثل اسکار و پروت(hoplarchus psittacus)از 20cmبیشتر میشه اونم میشه حدود 35cmو اکثرا همه 15 تا 20cmهستن
راستی گونه های دیگه مثل پستل تگزاس و گرین ترور رو هم ببینید!!!!:biggestgrin:

pintorico0
پنجشنبه ۰۷ مهر ۹۰, ۱۶:۵۸
سيچلايد هاي آمريكايي ماهي هايي خشن&پر قدرت&زيبا&با ابهت و داراي شناي آرام هستند.
سيچلايد هاي آفريقايي رنگارنگ&پر جنب و جوش &زيبا&هيجان بخش و شناي آنها طوري است كه همه جاي تانك ميتوان ماهي را ديد.
با تفاسير فوق اصلا نمبشه بطور كلي گفت كدوم بهتره و كاملا به سليقه افراد بر ميگرده.اما من به شخصه آمريكايي ها بيشتر مي پسندم و نمي تونم از اسكار دل بكنم.

amin-nsh
پنجشنبه ۰۷ مهر ۹۰, ۲۱:۵۰
ایول ولی به جان خودم آمریکایی ها هم تو رنگ دست کمی از آفریقایی ها ندارن!!!!!

as72
شنبه ۲۷ اسفند ۹۰, ۱۵:۲۹
سلام
به نظر من اين يه چيز كاملا سليقه ايه البته بايد بگم كه نوع افريقايي اين ماهي ها از تنوع بيشتري برخوردارند و به نظر من زيباترند ولي نوع امريكاييش از تنوع كمتري برخوردارند.

terror
یکشنبه ۱۸ تیر ۹۱, ۱۰:۴۹
خوب معلومه که سلیقه ای هستش ولی من به شخصه یه نخ موی سیکلیدهای آمریکایی رو نمی دم کل سیکلیدهای آفریقایی رو بگیرم واقعا آمریکایی ها با ابهتن

j_shamsi
دوشنبه ۳۰ مرداد ۹۱, ۱۲:۲۶
باسلام.
من سیکلیدهای افریقایی رو خیلی دوست دارم.چون واقعا باهوشن.من یه دبوسی با یه فلاور دارم.این دبوسی اینقد سربه سر فلاور میزاره که شده اسباب خنده و سرگرمی ما.ولی حقیقتش امریکایی نداشتم.ولی دوستم داشت که به نظرم تا این حد شیطنت نداشتن و باهوش نبودن.

42d3e78f26a4b20d412==