PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرورش و نگهداري سفره ماهي ها

نیما
Wednesday 14 October 09, 23:30
سلام دوستان
من یه سفره ماهی گرفتم،از اون تو یه تانکی نگهداری میکنم که ماکرو فینگر دیسکس پرت هم توش هست ولی نمیدونم غذا میخوره یا نه یعنی تا حالا ندیدم بقیه ماهی ها هم نمیذارن غذا به کف آکواریوم برسه.نمیدونم چکار کنم؟

farhad-2007
Thursday 15 October 09, 10:49
سلام دوستان
من یه سفره ماهی گرفتم،از اون تو یه تانکی نگهداری میکنم که ماکرو فینگر دیسکس پرت هم توش هست ولی نمیدونم غذا میخوره یا نه یعنی تا حالا ندیدم بقیه ماهی ها هم نمیذارن غذا به کف آکواریوم برسه.نمیدونم چکار کنم؟

باسلام
با توجه به نوع ماهيهايي كه داريد احتمال رسيدن غذا به سفره ماهي خيلي ضعيفه و بعداز مدتي اين ماهي بشدت ضعيف ميشه و در اثر اين ضعف خواهد مرد...
درثاني نگهداري سفره ماهي با سيكليدها به هيچ عنوان توصيه نميشه و اونها جراحات شديدي روي بدن ماهي ايجاد خواهند كرد كه همين امر هم باعث بروز زخم و بيماري و در نهايت مرگ ماهي خواهد شد...
پس بهتره تا دير نشده يه فكري بحال اون طفل معصوم بكنيد و اونو به يه تانك ديگه منتقل كنيد و با ماهي خوراك زنده اونو خوب تغذيه كنيد تا دچار مشكلات فوق نشه...
باتشكر farhad-2007

jeff
Sunday 19 September 10, 22:40
سلام قصد خرید 1 یا 2 سفره ماهی دارم به جه نکاتی در خریدش توجه کنم؟
اندازه اکواریومم 2متر در 90 ارتفاع در 45 عرض
ممنون

smilodon
Monday 20 September 10, 08:22
ممنون

سلام

ارتفاع 90!!!!!!!!!!!!!!!! :-S

حداقل پهناشم مثلا 60 مي گرفتي. با اين ارتفاع چطوري سيفون مي كني؟؟؟؟؟؟!!!!!! :sad:
قطر شنت رو حداقل كم بگير كه سيفونش سخت نشه. براي سفره ماهي بايد شن ريز باشه كه راحت بره زيرش مخفي بشه. يه اندازه اي شن بريز كه هم بتونه مخفي بشه هم انقدر نباشه كه سيفون سخت بشه البته اگه خيلي شن ريز باشه ديگه سيفون كف هم نمي خواد.

ممنون

Amir hossein62
Monday 20 September 10, 10:54
سلام.لطفا غذاهایی که سفره ماهی قبول میکنه را در حد امکان نام ببرید و مثلا لوفاک کف آبی را میخوره؟ با تشکر

Artas
Monday 20 September 10, 11:13
:smilies (6):با اجازه!!!
90؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
200؟؟؟؟؟؟؟؟
45؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شیشش چندمیله؟؟؟؟؟؟
مگه میخوای آکواریوم دبی راه بندازی؟؟؟؟؟؟
اگه شیشش 8میله کوتاهش کن یعنی ارتفاع 60واگر10میله خوبه وتاکله بش آب نکن وگرنه...!!!
من یه دونه این مدلی داشتم شیشه 10میل ارتفاع 80 تاکلش آب کردم وبعدش...!!!
اگر میخوای سفره ماهی بندازی یه جوربگیرکه ازعرض آکواریومت بیشترنباشه وگرنه...!!!
برای سیفونشم اگه دوست داری یه شیشه بربیار خونه وبده پایینشو یه سوراخ بزنه وشیربذاره...!!!
شنشم تاحد امکان ریزبریزتا سفره ماهی راحت بره زیرش وحال کنه ازگیاه طببیعی استفاده نکن وگرنه...!!!
البته ماسه دریا هم خیلی دوست داره:bb5:

farhad-2007
Monday 20 September 10, 11:50
باسلام

ممنون
اكثر سفره ماهيهايي كه وارداتي هستند از سوء تغذيه رنج ميبرند و شايد به جرأت ميتونم بگم كه 90% مرگ مير اونها هم از كم غذايي و نرسيدن مواد لازم به اونهاست...
اگر ميخواين سفره ماهي بخريد تا اونجايي كه ممكنه بزرگش رو بخرين...
به روي سر اون دقت كنيد تا بين دوتا چشمهاش فرورفتگي نداشته باشه...
به زير بدنش هم خوب نگاه كنيد تا زخمي نباشه و مويرگهاي بدنش بيرون نزده باشه...
هر كدوم از عواملي كه گفتم نشون دهنده ضعف شديد سفره ماهي يا حتي بيماري اونه كه ميتونه خيلي سريع باعث مرگ ماهي و دلسردي در شما بشه پس حتماً به مواردي كه گفته شد دقت كنيد...
در ضمن شن كفتون هم بايد ريز و بدون لبه باشه تا سفره ماهيتون زخمي نشه...
چون زير بدنش برخلاف روي بدنش بسيار نرم و لطيف و آسيب پذيره...

سلام.لطفا غذاهایی که سفره ماهی قبول میکنه را در حد امکان نام ببرید و مثلا لوفاک کف آبی را میخوره؟ با تشکر
بهترين غذا تركيب دل-فيله كوسه ماهي و ميگو هست كه با سير و اسفناج و...تركيب شده...
بعداز اون غذاهايي مثل ان ال اس كه كف آب ميرن هم خيلي براشون مفيده...
اگر هم بتوني قرص اسپرولينا براشون تهيه كني كه ديگه خيلي عالي ميشه...
بااين رژيم غذايي تمام مواد لازم رو در اختيارشون قرار خواهيد داد...

دادن غذاهايي مثل بيومار و از اين قبيل رو بهتون اصلاً توصيه نميكنم...
باتشكر farhad-2007

jeff
Monday 20 September 10, 16:26
سلام

ارتفاع 90!!!!!!!!!!!!!!!! :-s

حداقل پهناشم مثلا 60 مي گرفتي. با اين ارتفاع چطوري سيفون مي كني؟؟؟؟؟؟!!!!!! :sad:
قطر شنت رو حداقل كم بگير كه سيفونش سخت نشه. براي سفره ماهي بايد شن ريز باشه كه راحت بره زيرش مخفي بشه. يه اندازه اي شن بريز كه هم بتونه مخفي بشه هم انقدر نباشه كه سيفون سخت بشه البته اگه خيلي شن ريز باشه ديگه سيفون كف هم نمي خواد.

ممنون

بالای اکواریم نواره 10س خورده عزیز 80س ابه
من شنیدم شن مخصوص میخواد اسم خواصی داره شن؟
زیبا هست؟
شرمنده میکنین اگه بگین:">
شیر تخلیه براش گذاشتم و واقعا از جواباتون ممنونم بجه ها
1چیز دیگه:این قرصارو از کجا بگیرم تو شهره ما از این جیزا بلد نیستن اینا منظورم قرص تغزیه:4fvgdaq_th::smilies (4)::306::tantrumsmiley:

smilodon
Tuesday 21 September 10, 10:44
بالای اکواریم نواره 10س خورده عزیز 80س ابه
من شنیدم شن مخصوص میخواد اسم خواصی داره شن؟
زیبا هست؟

سلام

بيشتر از 60 الي 70 سانت واقعا سيفون مشكل مي شه.

از اين شن هايي بگير كه اقا فرهاد گرفته. مطمئن نيستم اما فكر كنم بهش مي گن شن فرانسوي.

ممنون

jeff
Tuesday 21 September 10, 11:10
سلام

بيشتر از 60 الي 70 سانت واقعا سيفون مشكل مي شه.

از اين شن هايي بگير كه اقا فرهاد گرفته. مطمئن نيستم اما فكر كنم بهش مي گن شن فرانسوي.

ممنون

من برسیدم دیروز گفتن شن عربی ریز کیلویی 1000 تومان که قراره برم ببینم نرم هست که به بدنش صدمه نزنه در این مورد متاسفانه اصلا اطلاعاتی ندارم

farhad-2007
Tuesday 21 September 10, 14:02
من برسیدم دیروز گفتن شن عربی ریز کیلویی 1000 تومان که قراره برم ببینم نرم هست که به بدنش صدمه نزنه در این مورد متاسفانه اصلا اطلاعاتی ندارم

باسلام
در مورد شن عربي بايد بگم كه دونه هاش رنگبندي تيره تري نسبت به شن فرانسوي داره يعني يكم قهوه اي تره و شن فرانسوي به كرم بيشتر ميزنه(در شن عربي دونه هاي نارنجي رنگ و قهوه اي سوخته هم پيدا ميشه)...
از لحاظ سايزبندي هم زياد باهم تفاوتي ندارن و تقريباً يك اندازه و يك شكل هستند...
اما از نظر قيمت بايد بگم كه يكم قيمتي كه داريد بالاست(البته اگه در تهران ساكن هستيد)...
شن فرانسوي فعلاً توي بازار نيست اما اگه بتوني شن عربي(با قيمت مناسب)تهيه كني اونم براي زير سفره ماهيها مناسبه...
باتشكر farhad-2007

jeff
Monday 18 October 10, 11:45
سلام فرهاد جان
من شن دریایی گرفتم امروز چون نه فرانسوی گیرم اومد نه عربی با قیمت مناسب این شنی که گرفتم درییاییه سنگهای تقریبا گرد و بدونه لبه اینم عکسش به نظره شما مناسبه؟
727
دوستان هم نظر بدن خواهشن

smilodon
Monday 18 October 10, 13:07
من شن دریایی گرفتم امروز چون نه فرانسوی گیرم اومد نه عربی با قیمت مناسب این شنی که گرفتم درییاییه سنگهای تقریبا گرد و بدونه لبه اینم عکسش به نظره شما مناسبه؟
727
دوستان هم نظر بدن خواهشن

سلام

آقا اينا كه شبيه سنگ رودخونست يا شن رودخونه. به دريايي نمي خوره! به نظرم اگر ريزتر بود بهتر بود.

ممنون

sia-2009
Monday 18 October 10, 15:59
1چیز دیگه:این قرصارو از کجا بگیرم تو شهره ما از این جیزا بلد نیستن اینا منظورم قرص تغزیه:4fvgdaq_th::smilies (4)::306::tantrumsmiley:

سلام

به فروشنده بگو كه اگه رفت خريد برات بگيره. يا اگه تو يه شهر ديگه آشنا داري به اون بگو.

اين قرص جلبك هست.

موفق باشيد

jeff
Friday 19 November 10, 20:37
اخرم شن فرانسوی گیرم اومد بچه ها حالا پول ندارم سفره بخرم:154fs232528:

jeff
Saturday 26 February 11, 12:53
سلام من که سفررو اخر خریدم دمای ابو از 27 رسوندم به 30 اشکال نداره؟
ماهی های کنارش 4 تا پروکسیموس
5تا لوچ دلقک
1پوزه خرگوشی بزرگ
6تا دالر بزرگ
اگه ترکیبش مشکلی داره راهنمایی کنین ممنون؟
استفاده از micromic و زغالو سرامیک و رزین داخل فیلتر اکترنال که به همین ترتیب از طبقه اول تا جهارم از بالا به پایین چیدم
سیفون اب هفته ای 1 بار 20 تا 30 درصد اب سیفون از کف و کمی هم شیر تخلیه باز میکنم تا از زیر فیلتر کف هم اب خارج بشه البته اب تازرو طی دو روز وارد اب میکنم تا اب کمی هم بمونه
سنگ:فرانسوی
غذا فعلا میگو میدم خوب میخوره گفتم زبرا هم برام بیارن تا زنده هم تغزیه بشه
اندازه تانک:2متر در 45 عرض و 90 ارتفاع
میخوام تنه درختو وارد اب کنم دوباره برای بهبود اب این کارو بکنم؟
اگر چیزی براش کم گذاشتم یا تغییری باید بدم راهنماییم کنین ممنون؟

farhad-2007
Sunday 27 February 11, 11:03
سلام من که سفررو اخر خریدم
...
اگر چیزی براش کم گذاشتم یا تغییری باید بدم راهنماییم کنین ممنون؟

باسلام
1.دماي 30 زياده چرا اين دما رو درانتخاب كرديد!!!...
دماي 26-28 درجه نرماله و دراين دما وضعيت خوبي دارن...
2.هرچه سريعتر لوچها رو از تانكش خارج كنيد...
مطمئن باشيد كه اونها بهش آسيب ميرسونن...
3.استفاده از ذغال و مخصوصاً رزين بصورت دائمي هيچوقت توصيه نشده و نميشه...
بهتره اونها رو هم سريعاً از فيلترتون خارج كرده و بجاي اونها از سراميك يا مواد ديگه استفاده كنيد...
4.بهتره در رژيم غذايي از فيله ماهي استفاده كنيد...
از ماهي خوراك هم غافل نشيد...
5.چوب خوبه اما از سلامت اون اطمينان داشته باشيد...
اگه چوب مخصوص آكواريوم(دريفت وود)باشه خيلي خوبه...
6.بهتره كه از مكملهاي ويتامينه كه بصورت مايع هست هم براي سلامتي و نشاط اونها استفاده كنيد و كمي هم نمك بدون يد هميشه در آبشون حل كنيد...
باتشكر farhad-2007

jeff
Sunday 27 February 11, 11:29
سلام اقا فرهاد که همیشه مارو شرمنده میکنید
میشه لطف کنین اسم مکملهای ویتامینرو بفرمایین تا تهیه کنم؟
در مورد لوچها هم اقا فرهاد سفره بس که اذیتشون میکنه تا نزدیک میشه به دلقکا نمیفهمن کجا میرن از ترس سفره به حالت تهاجمی میره بزنشون نه فقط اونهارو بلکه بعضی وقتها تمام ماهی هارو میکنه 1 سمت دوباره میره به حالت تهاجم تا همه برن به سمت دیگه فکر کنم با ترسوندنشون بازی میکنه
خلاصه اخلاق عجیبی داره
چشم رزینو زغالو در میارم و جاش سرامیک میزارم
این اخلاقش به نظر شما طبیعیه که ماهی هارو اذیت میکنه؟
ناگفته نماند به من د توصیه شده چوبو بجوشونم که به نظر خودم میپوسه ایا سلاح میدونین این کارو بکنم؟
از کجا از سلامت چوب مطمین بشم؟
ممنون و واقعا شرمنده از پاسوخ تمامی دوستان مخصوصا فرهاد عزیز

fofo
Tuesday 01 March 11, 22:24
سلام دوستان من یه مدت از این نوع ماهی داشتم وبشدت ازش راضیم چون هر چی که از یه ماهی میخواستم داشت به شما هم توصیه میکنم این لذت رو تجربه کنید

farhad-2007
Wednesday 02 March 11, 12:04
سلام
...

باسلام
از اينكه جوابتون رو دير دادم عذرخواهي ميكنم...
.همين ويتامين هاي مخصوص آبزيان كه در آكواريوم فروشيها در دسترس هستند...
بهترين اونها هم جي بي ال و سرا هستش...
از داروهاي ايراني هم تحت هيچ شرايطي استفاده نكنيد...
.لوچ دلقك يك ماهي شروري هستش و بهمين خاطر گفتم اونها رو از تانك خارج كنيد چون در اولين و شايد تنها فرصتي كه پيدا كنند به سفره ماهي آسيب ميرسونن و بيشترين آسيب هم به انتهاي دم سفره هستش و تا شما و حتي سفره ماهي به خودتون بياين ميبينين كه تمام روي سطح دم سفره ماهي خورده شده و استخوان انتهايي دم اون طفلك بيرون زده و از همونجا شروع ميكنه به چرك كردن و...(ديگه ادامه ندم بهتره)...
.سفره ماهي شكارچي هست ولي مهاجم نيست...
اين رفتارش هم براي اينه كه داره دنبال غذا ميگرده و فكر ميكنه كه ميتونه ماهيهاي ديگه رو بخوره اما وقتي كه مطمئن بشه كه اونها سايز دهنش نيستند ديگه باهاشون كاري نداره...
.ببينيد اگه چوب مخصوص باشه مشكلي پيش نمياره اما اگه چوب معمولي باشه اصلاً استفاده از اونو بهتون توصيه نميكنم...
موفق باشي
باتشكرfarhad-2007

jeff
Wednesday 02 March 11, 14:16
[QUOTE=farhad-2007;27403]باسلام
از اينكه جوابتون رو دير دادم عذرخواهي ميكنم...

خواهش میکنم بازم ممنون از پست مفیدتون

terror
Monday 12 September 11, 13:59
دوستان سلام امیدوارم همگی خوش و خرم باشید سفره ماهی رو من خیلی دوس دارم فقط اینکه چه شرایطی داره که سفره ماهی ماده بار دار بشه یعنی کا خاص باید کنم ویا اینکه شرایط خاصی برای تکثیر داره یا نه اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید ممنونasmiley

morteza_alavi
Sunday 18 November 12, 18:53
سلام دوستان
بنده چند وقته میخوام یه سفره ماهی بخرم شرایط نگهداریشم مهیا کردم اما با قیمتای خیلی زیادی روبرو شدم
اندازه کوچیکش 240000 تومن و بزرگش 750000 تومن
میخواستم ببینم قیماتش همینه یا این فروشنده داره خیلی پرت میگه
بعد یه چیز دیگه اینکه سفره ماهی های موجود تو ایران گونه های مختلفی دارن یا نه کلا یه گونه بیشتر نیست ؟

farhad-2007
Tuesday 27 November 12, 09:39
سلام دوستان
بنده چند وقته میخوام یه سفره ماهی بخرم شرایط نگهداریشم مهیا کردم اما با قیمتای خیلی زیادی روبرو شدم
اندازه کوچیکش 240000 تومن و بزرگش 750000 تومن
میخواستم ببینم قیماتش همینه یا این فروشنده داره خیلی پرت میگه
بعد یه چیز دیگه اینکه سفره ماهی های موجود تو ایران گونه های مختلفی دارن یا نه کلا یه گونه بیشتر نیست ؟

باسلام
گونه اي كه شما قيمت گرفتين ميشه گفت از متداول ترين گونه هاست كه در ايران پيدا ميشه يعني نژاد موتورو ري ماربل كه بدن قهوه اي روشن تا تيره دارن با خالهاي زرد و نارنجي...
قيمتش هم الان حدوداً همينه...
هركي هرچي بخواد ميگه تا بهشون هم حرفي بزني ميگن من با دلار فلان قدر اينها رو وارد كردم...

در بالا هم عرض كردم معمول ترينش همين نژاد ماربل هست اما نژادهاي ديگه هم كم و بيش ميتوني پيدا كني كه معروفترين اونها به شيطان سياه معروفه كه بدن مشكي داره با خالهاي سفيد...
حتي اين سفره ماهي در خارج از كشور هم قيمت بالاي دارن...
در ايران هم فقط سفارشي و بصورت مسافري ميارن كه با قيمتهاي جديد يدونه بچه اش قيمتي در حدود 2 ميليون تومان براتون آب ميخوره!!!...
اميدوارم كه به جوابتون رسيده باشيد و اگه بازم سؤالي بود بنده در خدمتم...
باتشكر farhad-2007