PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغذیه ماهي دیسکس/ دیسکاس و معرفی و شناسایی غذاهای مطلوب

ali-t
Monday 27 April 09, 07:26
با عرض سلام و تشكر از دوستان
ميخواستم توضيحي در مورد انواع غذاي مناسب و همچنين ميزان و نحوه غذا دهي ماهي ديسكس لطف كنيد و اينكه ايا نوع غذا ارتباطي به سايز اين ماهي داره و اگر داره چگونگي غذا دهي و انواع اون در ماهي هاي با قطع 1 لي 3 اينچ؟!!
باتشكر

Mehdi Nasehi
Wednesday 29 April 09, 00:02
با عرض سلام و تشكر از دوستان
ميخواستم توضيحي در مورد انواع غذاي مناسب و همچنين ميزان و نحوه غذا دهي ماهي ديسكس لطف كنيد و اينكه ايا نوع غذا ارتباطي به سايز اين ماهي داره و اگر داره چگونگي غذا دهي و انواع اون در ماهي هاي با قطع 1 لي 3 اينچ؟!!
باتشكر
شما میتونین از غذاهای مثل بیومار دل گوساله انواع غذاهای که به صورت پلیت که مخصوص دیسکس هم هستن استفاده کنید مثل غذاهای شرکت تترا و سرا در کنار این غذاها از کاهو کرم خونی دافنی ارتمیا هم به صورت خشک یا زنده استفاده کنید .
روزی سه وعده غذادهی کافی هستش .میزان غذا هم باید طوری باشه که شما بعد از گذشت 10تا 15 دقیقه از غذا دهی غذای اضافی مشاهده نکنید.
توصیه میشه برای ماهیان کوچک مثلا قطر 1 اینچ از غذاهای که چربی بالای دارن مثل دل کمتر استفاده بشه .سایز غذا هم مهم هستش که باید با اندازه دهان ماهی مطابقت داشته باشه .البته در این زمینه اقا بابک استاد هستن و بهتر میتونن به شما کمک کنن .

palizdaroo
Saturday 06 November 10, 01:45
تغذیه دیسکس با موادی که برای بهبود رنگ آنهاست نسبتا شایع می باشد مواد افزودنی از قبیل فلفل قرمز هویج آب چغندر میگو و جلبک آستازانتین و دیگر مواد حاوی بتاکاروتن بیشترین کاربرد را برای بهبود رنگ دیسکس ها دارند HANDBOOK OF DISCUS Jack Wattly اصولا دیسکسها به یک غذای رنگ دهنده روزانه احتیاج دارند در غیر این صورت رنگ آنها به تدریج محو خواهد شد بسیاری از غذاهایی که هم اکنون در بازار برای رنگدهی به ماهی وجود دارند نیز حاوی همین ترکیبات هستند و به نظر نمیرسد که این غذاها ضرری برای ماهی داشته باشند
روشهای القای رنگ هورمونی:
هورمونها از مدتها پیش برای رنگدهی به دیسکس استفاده می شوند در اوایل این کار بیشتر برای ماهی های گوپی ماده انجام میشد و اعتقاد بر این بود که یک ماده گوپی رنگارنگ میتواند یک نر را خیلی بیشتر برای تولید مثل تحریک کند که امروزه این واقعیت به خوبی اثبات شده Merrin Roberts book published in 1957.
Algerکه یکی از بزرگترین پرورش دهنده گان ماهی زینتی در دنیا میباشد چگونگی تهیه این هورمونها را شرح میدهد:
1-100 میلی گرم متیل تستسترون را در یک نصف الکل 70 درجه حل میکنیم 2-محلول الکلی را به یک بطری شیشه ای منتقل میکنیم 3-بطری را با آب پر کرده و به خوبی تکان میدهیم و این در واقع محلول استوک ما میباشد 4-هر روز به ازای هر 5/5 لیتر آب 3قطره از محلول استوک به تانک اضافه میکنیم
پیشنهاد میشود این کار بیشتر از یک ماه ادامه پیدا نکند
مشکل اصلی این روش القا رنگ این است که رنگهایی که با این روش ایجاد میشوند به زودی محو خواهند شد و از طرفی این روشها میتوانند خطراتی نیز برای ماهی داشته باشند مثلا این روش در گوپی های ماده میتواند منجر به نازایی شود.
منبع :

www.fishchannel.com

gh0825
Sunday 18 December 11, 08:58
اگه

gh0825
Sunday 18 December 11, 09:06
ولی من به دیسکس هام کرم خونی نمیدم چون طریقه پرورش کرم خونی خیلی کثیفه و تا جایی که شندیم در تایلند تو مزارع پرورش کرم خونی از فضولات انسانی و شیر فاسد شده استفاده میشه و درست استریل نمیشه و احتمال ایجاد انگل در دیسکس رو داره

Hanie
Tuesday 10 January 12, 12:50
دوستان سلام من خيلي سال ميشه كه از ديسكاس نگهداري ميكنم هركي سوالي داشت بپرسه در خدمتم...

Hanie
Tuesday 10 January 12, 12:53
دوستان واسه اين كه ديسكاس رشد سوز نشه بهترين غذا چيه

farhad-2007
Tuesday 10 January 12, 13:23
دوستان سلام من خيلي سال ميشه كه از ديسكاس نگهداري ميكنم هركي سوالي داشت بپرسه در خدمتم...

دوستان واسه اين كه ديسكاس رشد سوز نشه بهترين غذا چيه

باسلام
به جمع ما خوش اومدي...
در اولين پستتون گفتيد كه هركي سؤال داره بپرسه...
به فاصله 3 دقيقه خودتون يه سؤال كرديد و از ديگران خواستيد كه جواب بدن...

نميدونم اشتباه تايپي از طرف شما بوده يا چيز ديگه!!!...
چون پست اول و دومتون 180 درجه باهم متفاوته...
باتشكر farhad-2007

new life
Tuesday 10 January 12, 17:55
سلام
احتمالا فعل معکوسه :idea:..... و منظور دوستمون مطرح کردن یه سوال برای شروع بحث مفید و اطلاع رسانیه

Amir 1986
Wednesday 11 January 12, 02:33
سلام

آقا فرهاد فکر کنم منظورشون این بوده که اگه گفتید بهترین غذا واسه اینکه دیسکس رشدسوز نشه چیه ؟! :idea:

حالا امیدوارم خودشون بیان توضیح بدن dast2
بالآخره سوال پرسیدین یا سوال کردید ؟!

سینا68
Tuesday 17 January 12, 00:44
این بنده خدا منظورش اینکه چند ساله بدون مشکل تلفات دیسکاس داره فقط رشد ماهیاش کمه احتتمالا

aliarminy
Tuesday 17 January 12, 11:35
با سلام دوستان عزيز من حوصله آشپزي با فلفل وهويج ...ندارم براي بهبود رنگ ديسكس آيا تترا وسرا ديسكاس كافي است يا غذاي آماده ديگر پيشنهاد ميكنيد

pintorico0
Tuesday 17 January 12, 11:55
با سلام دوستان عزيز من حوصله آشپزي با فلفل وهويج ...ندارم براي بهبود رنگ ديسكس آيا تترا وسرا ديسكاس كافي است يا غذاي آماده ديگر پيشنهاد ميكنيد
با سلام
غذاهايي كه فرموديد غذاهاي بسيار خوبي اند ولي اگه بيشتر رنگ مورد توجهتون هست بهتره از tetra prima استفاده كنيد و تاثير بي نظيرشو ببينيد.

atena_3006
Tuesday 17 January 12, 12:45
سلام دوستان یکی برام یک دیسکس آورده که شدیدا رشدسوز شده.همون مخلوط دل +غذاهای تترا و سرا باعث میشه که بهتر بشه؟روزی چند وعده بهش غذا بدم؟و بهتره که از بقیه جدا نگهش دارم تا به سایز نرمالش برسه یا دوران قرنطینش تموم شد به تانک اصلی منتقلش کنم؟ببخشید سوالام زیاد شد و ممنون

B@B@K
Tuesday 17 January 12, 13:03
سلام دوستان یکی برام یک دیسکس آورده که شدیدا رشدسوز شده.همون مخلوط دل +غذاهای تترا و سرا باعث میشه که بهتر بشه؟روزی چند وعده بهش غذا بدم؟و بهتره که از بقیه جدا نگهش دارم تا به سایز نرمالش برسه یا دوران قرنطینش تموم شد به تانک اصلی منتقلش کنم؟ببخشید سوالام زیاد شد و ممنون
سلام دیسکسهای رشد سوز شده معمولا به سایز واقعی نمیرسندولی اگر امکان جدا سازی دارید جدایش کنید و به تغذیه مطلوب آن بپردازید

mansor5612
Saturday 28 January 12, 02:46
سلام . لطفا کمکم کنید .من دو تا ماهی دیسکس دارم(اندازشون کوچیک هست طول بدنشون تقریبا 6cm هست.حدود 1 ماهه که به هیچ عنوان غذا نمی خورن.قبلا عاشق کرم خونی خشک بودن با توجه به اینکه بهشون گرانول مخصوص دیسکس azoo 9 in 1 discus pellet red میدادم .از این هم بدشون نمی اومد .پولکی تترا هم می دادم که اصلا نمی خوردن و نصیب ماهی های دیگه می شد .امروز ظهر با تعجب یه صحنه دیدم که اعصابم بد جور به هم ریخت و اونم این بود که یکی از دیسکسام خیلی بد لاغر شده و یواش یواش اسکلتش داره می زنه بیرون .به نظر شما این بیماریه یا نه ؟و چی کار باید بکنم تا دوباره غذا بخورن؟لطفا یه برنامه غذایی یا یه غذای کم هزینه ولی کارامد و موثر رو بگید.
تانکم 65 لیتره.2 انجل بزرگ.2 دیسکس.1رامیزی.تعداد زیادی تترا نئون .3 زبرا راه راه ابی و صورتی و حدود 10 تا ماهی ریز دیگه که اسمشون رو نمی دونم ولی رنگ بدنشون رنگ مسیه واز وسط بدنشون به طور افقی یه نوار سیاه رد شده که تو تاریکی بی رنگ میشن فروشنده گفت فرونتازیا ولی فکر نمی کنم درست باشه.سیفون مرتبا انجام میدم و هوا دهی خوب و از فیلتر اینترنال هیلیا استفاده می کنم از 11 صبح تا 9 شب .البته فشار ابشو گرفتم که ماهیها اذیت نشن.غذا دهی به ماهیام سر ساعت 9 صبح و 9 شب هست.
اگه زیاد صحبت کردم ببخشید. پیشاپیش ممنون

new life
Saturday 28 January 12, 18:47
سلام . بچه ها من 12 ساله ماهی بازم . هر ماهی که بگید نگه داشتم . حتا ماهی های وحشتناک بسیار وحشی که به هیچ عنوان نباید دستتو تو اکواریوم شون کرد . البته قدیما ماهی های خیلی خوبی تو ماهی فروشی ها بود ولی الان خیلی از اونا رو تو هیچ جایی نمیبینم . فقط می خواستم بگم که نگهداری از ماهیهای اکواریوم حتا بعضی ماهی هایی که خیلی ها میگن سخته یا ضعیفا اصلا و ابدا اون قولی نیست که خیلی سایتا و ادما ازش درست کردن. خیلی از مقاله ها رو که می خونم واقعا خندم میگیره. بچه ها اصلا از این دارو های شیمیایی رو نریزین تو اکواریوماتون در هر صورتی حتا مریض بودن ماهی .چاره هر میکروب . انگل و بیماری همین نمکه که تو اشپزخونه هاتون هست . (استثنا = اگه گیاه طبیعی تو اکواریوم هست نمک نریزید و دارو باید بریزید .). این روزا برای هر چیزی تو اکواریوم دارو اومده که فقط یه کالای لوکس و خود این دارو های شیمیایی خودشون بدترین سمه برای هر ماهی . چرخه ازت و فسفر و این چیزا همش چرت محظه .برای راه اندازی هر اکواریومی با هر ماهی حتا دیسکس (ماهی های اب شیرین) فقط کافیه 2 روز اب که تو یه ظرفی مونده و کلرش رفته رو بریزید تو اکواریوم و دیگر هیچ . اصلا نترسید. فقط زیاد به شیشه ضربه نزنید و زیاد دست توش نکنید و هر 2 هفته یکبار 1 سوم از اب اکواریوم رو عوض کنید با ابی که بازم میگم 2 روز مونده و کلرش رفته . و اگر خیلی خواستید تدابیر امنیتی رو رعایت کنید . هر 3 هفته یکبار حدودا یا بیشتر 4 قاشق مربا خوری نمک معمولی بریزید و هیچ وقت یادتون نره که پمپ هوا روشن باشه ولی فشار هوای سنگ هواها زیاد نباشه که ماهی ها به خاطر طلاتم زیاد اب یا صدای زیادش اذیت شن و زمستونا و پاییز و مواقعی که خودتون حس می کنید هوا سرده یک بخاری اتوماتیک معمولی بزارید تو اکواریوم و درجش رو رو 29 یا 30 بزارید که بهترین دماست هم برای ماهی ها . هم برای گیاها . هم برای مردن انواع انگل میکروب و غیره . البته اگه میگم بخاری معمولی بخرید برای اینه که حتا اگه خودتونو بکشید بخاری خوب نمی تونید پیدا کنید حتا اگه خیلی گرون بخرید یا مارکای خیلی معروف . چون در اخر میفهمید هم پمپ هوا و هم بخاریتون جنس دست 5 چینی بیشتر نبوده و فروشنده بهتون انداخته . کلا اگه این شرایطی رو که گفتم رعایت کنید مطمئن باشید که کوسه ماهی رو هم میتونید نگهدارید بدون هیچ مشکلی.راستی برای رفع جلبک هم بهترین و عملیترین کار استفاده از همین ماهیهای جلبک خوارمعمولیه .بی انصافا به هیچ جلبکی امون نمیدن و اکواریومتون رو برق میندازن .هر کس مشکلی داشت میتونه با ایمیلم یا یاهو مسنجر تماس داشته باشه .
mansorr_teh@yahoo.com
:291:

mkd
Monday 24 December 12, 11:52
سلام – امروز قصد داریم تا در discusfish.ir در مورد تغذیه و فرمول های غذایی دیسکاس صحبت کنیم.میشود گفت که ۸۵ درصد کسانی که اقدام به نگهداری از ماهی دیسکاس میکنند دیسکاس هایشان رشد سوز شده و از بین میرود که عامل اصلی این رشد سوز شدن تغذیه نامناسب ماهی در زمان رشد است.تغذیه ای سالم است که تمامی نیازهای ماهی را برطرف کند مثل ویتامین ها و ….. که کاملترین غذای دیسکاس غذای میکس شده با پایه دل است بصورتی که:
۱- ۲ کیلو گرم دل گوساله تمیز شده از رگه ها و چربی ها
۲- ۱ کیلو گرم میگو پاک شده تازه
۳- ۸ تا ۱۰ حبه سیر
۴- ۵ تا ۶ قاشق غذا خوری اسپوریلینا spırulına
مواردی که خدمتتون عرض کردم مواد اصلی هست که حضورشون لازم هست ولی در کنار این مواد می تونید از مواد زیر هم استفاده کنید .
۱- فیله قزل آلا
۲- فیله ماهی آزاد
۳- اسفناج بخار پز شده
۴- فلفل قرمز برای دیسکس های قرمز
۵- گرانولهای مخصوص رنگ کارخانجات تجاری
۶- هویج و نخود فرنگی

شما باید یک برنامه غذایی مکتوب داشته باشید و طبق آن و با توجه به سن و سایز دیسکاستان اقدام به ۲ تا ۵ بار میکس دل در روز و میان وعده های خشک نمایید.
امیدوارم این مطلب به شما کمکی کرده باشد.

برگرفته از سایت : discusfish.ir

e_a_ebrahimi
Thursday 31 January 13, 02:03
سلام – امروز قصد داریم تا در discusfish.ir در مورد تغذیه و فرمول های غذایی دیسکاس صحبت کنیم.میشود گفت که ۸۵ درصد کسانی که اقدام به نگهداری از ماهی دیسکاس میکنند دیسکاس هایشان رشد سوز شده و از بین میرود که عامل اصلی این رشد سوز شدن تغذیه نامناسب ماهی در زمان رشد است.تغذیه ای سالم است که تمامی نیازهای ماهی را برطرف کند مثل ویتامین ها و ….. که کاملترین غذای دیسکاس غذای میکس شده با پایه دل است بصورتی که:
۱- ۲ کیلو گرم دل گوساله تمیز شده از رگه ها و چربی ها
۲- ۱ کیلو گرم میگو پاک شده تازه
۳- ۸ تا ۱۰ حبه سیر
۴- ۵ تا ۶ قاشق غذا خوری اسپوریلینا spırulına
مواردی که خدمتتون عرض کردم مواد اصلی هست که حضورشون لازم هست ولی در کنار این مواد می تونید از مواد زیر هم استفاده کنید .
۱- فیله قزل آلا
۲- فیله ماهی آزاد
۳- اسفناج بخار پز شده
۴- فلفل قرمز برای دیسکس های قرمز
۵- گرانولهای مخصوص رنگ کارخانجات تجاری
۶- هویج و نخود فرنگی

شما باید یک برنامه غذایی مکتوب داشته باشید و طبق آن و با توجه به سن و سایز دیسکاستان اقدام به ۲ تا ۵ بار میکس دل در روز و میان وعده های خشک نمایید.
امیدوارم این مطلب به شما کمکی کرده باشد.

برگرفته از سایت : discusfish.ir

سلام من شاید چند ساعتی نیست که عضو شدم اما ببخشید اینرو میگم.
*مدتهاست بطور جدی روی زندگی و شرایط نگهداری دیسکس تحقیق میکنم اما این رو نمی فهمم خیلیا توی ایران میرن از یه منبع دیگه کپی میکنن یا نه تجربی صحبت میکنن؟؟؟؟
مثلا من که از عالم ماهی بی خبرم و میام اطلاعات مواد غذایی درباره دیسکس رو میخونم از کجا باید حدس بزنم که (۵ تا ۶ قاشق غذا خوری اسپوریلینا spırulına) چیه؟
یا (گرانولهای مخصوص رنگ کارخانجات تجاری) ؟؟؟
اگر میشه توضیح بدید... در غیر اینصورت یه گفتگوی بی فایده میشه چون با 2 تا search توی نت همه این صحبتها پیدا میشه جایی بهتره که اطلاعات واضح و تجربی تر باشه.
نمی خوام جبهه گیری بشه فقط بخاطر پر محتوا شدن بحث ها این رو میگم...

ممنون از همه و باز هم با دید مثبت بخونید. یه انتقاد سازنده

e_a_ebrahimi
Thursday 31 January 13, 02:09
:291:
اولین حرف صادقانه ای بود که شنیدم مرسی

ghost
Thursday 31 January 13, 17:55
اولین حرف صادقانه ای بود که شنیدم مرسی

:a4::question:

B@B@K
Tuesday 26 March 13, 14:05
ترکیب غذایی دیسکس

جدولی برای تهیه1کیلو غذابرای دیسکس از کتاب Trophy discus
1-دل گاو پاک شده 400گرم که حاوی پروتئین میباشد
2-گوشت میگوی تازه پاک شده 200گرم که حاوی پروتئین و چربی و مینرال(مواد معدنی) هست
3-اسفناج نیم پز 250گرم که حاوی کربوهیدرات و فیبر هست
4-هویج پوست کنده نیم پز 2-3تکه حاوی فیبر و کارتنوئید
5-استاگزانتین 1قاشق چایخوری بعنوان افزاینده رنگ
و افزودنی های دیگر شامل سیر تازه به مقدار 15-20گرم در هر کیلو غذای فوق برای جلوگیری از مشکلات داخلی نظیر هگزامیتا و انگل های داخلی با داشتن allicinوalliinوajoeneوvitamin Bوflavonoidsوسایر مواد دیگرنظیرویتامین ها و مواد معدنی دیگر
نکته ای که در این کتاب ذکر کرده اینکه از بذر یا تخم کدو تنبل هم میتوان به عنوان منبعی برای ویتامین Kوپتاسیم و منیزیوم و پروتئین و اسیدهای چرب ضروری استفاده کردوهمچنین منبع خوبی برای مینرال منگنز و فسفر و آهن و مس و روی میباشدهمچنین تخم کدومیتونه بعنوان کرم کش عمل کنه و روی tape wormها(cestodes and trematodes)وpinwormها(oxiurids)وround wormها(Capillaria.ascarids)اثر داشته باشه 5عدد بذر حدودا برای 100گرم غذای تازه
مواد افزودنی فوق میتواند تا رسیدن به 1کیلو غذای فوق متغییر باشد

B@B@K
Tuesday 26 March 13, 21:25
غذا دهی دیسکس ها

جدولی برای غذادهی دیسکسها از کتاب Trophy discus
دیسکهای بزرگ روزی دوتا سه بار
دیسکسهای دارای سایز 1.5اینچ (4cm)روزی پنج تا شش بار
دیسکسهای 5-7سانتیمتریا 2-2.25اینچ روزی چهار تا پنج بار
دیسکسهای 8-10سانتیمتر 3-4اینچ روزی چهار بار
که باید حتما غذاهای مصرف نشده از کف تانک برای مناسب ماندن کیفیت آب جمع آوری گردند

mkd
Friday 03 May 13, 21:48
با سلام
من یه غذا با دل گوساله و سیر و پودر آستاگزانتین درست کردم و گذاشتم توی فریزر یخ بسته ولی وقتی یه تیکشا میاندازن توی تانک تا ماهیها بهش نوک میزنن پخش میشه توی آب دیسکسها هم دائم میخورنش و پرتش میکنن بیرون نمیدونم آخر سر خوردنش یا نه چون دائم پرت میکنن بیرون البته شنیدم این حالت در دیسکس طبیعیه ولی یعنی همش همینطوریه؟

B@B@K
Friday 03 May 13, 22:31
با سلام
من یه غذا با دل گوساله و سیر و پودر آستاگزانتین درست کردم و گذاشتم توی فریزر یخ بسته ولی وقتی یه تیکشا میاندازن توی تانک تا ماهیها بهش نوک میزنن پخش میشه توی آب دیسکسها هم دائم میخورنش و پرتش میکنن بیرون نمیدونم آخر سر خوردنش یا نه چون دائم پرت میکنن بیرون البته شنیدم این حالت در دیسکس طبیعیه ولی یعنی همش همینطوریه؟
سلام:

این حالت در ماهیان دیسکس طبیعی هست منتهی شما بررسی کنید بالاخره مقداری از دل خورده خواهد شدالبته اگر دل خوب تمیز نشده باشه مقداری از اون قسمتهایی که ماهی رغبت به خوردنش نداره باقی میمونه مثل چربیهایی که خوب از دل گرفته نشده باشندولی ای کاش شما فعلا استاگزانتین استفاده نمیکردید چون ماهیان شما هنوز به تانک شما عادت نکردند و هنوز به غذا خوردن خوب نیافتاده اند حالا بمرور آشنا خواهید شد که دیسکس برای غذا خوردن هر نوع غذایی رو بسادگی قبول نمیکنه

mkd
Monday 26 January 15, 13:53
با سلام
از دوستان و اساتید عزیز کسی در مورد استفاده از گاماروس آب شیرین که توی چشمه ها و قناتهای کشور فراوونه برای غذای دیسکس اطلاعاتی نداره ؟؟؟؟
اگر میشه برای دیسکس به عنوان وعده غذایی در نظر گرفته بشه شرایط ضدعفونی و آماده سازی آن چطوریه ؟؟
ممنون

محسن بهزادی
Monday 26 January 15, 14:50
با سلاماز دوستان و اساتید عزیز کسی در مورد استفاده از گاماروس آب شیرین که توی چشمه ها و قناتهای کشور فراوونه برای غذای دیسکس اطلاعاتی نداره ؟؟؟؟اگر میشه برای دیسکس به عنوان وعده غذایی در نظر گرفته بشه شرایط ضدعفونی و آماده سازی آن چطوریه ؟؟ممنونسلام دوست مندر یکی دیگه از سایتها جواب شما رو داده بودم.

mkd
Monday 26 January 15, 16:17
سلام و ممنون بابت جوابتون ولی عزیز جان سوالی که داخل هر سایتی مطرح میشه بجز اینکه سوال کننده جوابش را میگیره خیلی دیگه از دوستان هم که ممکنه همین سوال را داشته باشن جواب میگیرن.
پس شما یه لطفی بکن اگر داخل سایت دیگه جواب دادین یا دیگه جواب ندین یا دوباره بنویسین دوستان این سایت هم استفاده کنن .
در ضمن بیشتر دوستان همین سایت داخل سایتهای دیگه هم عضو هستن و مطرح کردن بحث و پرسیدن سوال هدفش اینه که با نظرات همه آشنا بشن.
دلیلی نداره چون شما یبار داخل یه سایت دیگه جواب سوالی را دادین اینجا عنوانش کنین چون اولا معلوم نیست جواب شما درست ترین جواب باشه دوما با این کارتون دوستان دیگه هم توی بحث شرکت نمیکنن

yousef
Monday 26 January 15, 18:43
سلام. فکر میکنم گاماروس یک کم برای اندازه دهان دیسکس بزرگ باشد. درضمن باید به مساله احتمال انتقال آلودگی هم توجه کنیم.

عباس ترابیان
Monday 26 January 15, 22:37
سلام
گاماروس میتونه توی مناطق طبیعی مختلفی دیده بشه. حتی توی آب های بالادست و چشمه ها هم میشه شاهد حضور گاماروس باشیم.کلا جونوری هست که مختص آبهای تمیزه اما آبهایی با آلودگی کم را هم تحمل میکنه.
همونطور که دوستان گفتن برای استفاده در تغذیه ماهی ها به عنوان یک غذای زنده میتونه مورد توجه و با اهمیت باشه اما باید توجه داشته باشیم که قابلیت نگهداری گاماروس به صورت زنده در شرایط خانگی برامون سخته یا مقدور نیست.
البته گاماروس در مناطق طبیعی میتونه میزبان واسط آمفی لینا هم باشه ، به نظر میاد فراوری گاماروس بتونه بسیاری از آلودگیهاشو کاهش بده اما مصرفش به شکل زنده شاید برای ماهیان حساسی نظیر دیسکس جای تامل داشته باشه.

شاید استفاده از غذا های طبیعی دیگر برای دیسکس معقول تر و مطمئن تر باشه.
تا نظر و تجربه دوستان دیگه چی باشه.

گاماروس (http://raazebaghaa.ir/thread4671.html)

با احترام
ترابیان

Mgh_866
Saturday 15 August 15, 22:52
سلام من ی جفت دیسکس خریدم که سایزشونم حدود ۴سانته و توی آکواریومم گلدفیش ١٠تا و ی جفت کوی دارم الان چند روزه غذا نمیخورن لطفا راهنماییم کنین دوستان

ghost
Sunday 16 August 15, 00:00
سلام
بهتره دیسکس ها تون را جدا نگهدارید. ابشون هم بهتر هست سبک باشد مثل آب دستگاه تصفیه خانگی .