PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغذيه ماهي فلاور و معرفي و شناسايي غذاهاي مطلوب و بهبود رنگ و هد فلاور

tassoti
Monday 10 August 2009, 11:03 AM
سلام

دوتا سوال از محضر استاد عزیز آقا فرهاد داشتم .

1 . آیا چاق و یا لاغری فلاور تاثیر مستقیم روی هدش داره .
2 . آیا میتوان از گوجه فرنگی هم در غذای فلاور استفاده کرد .

با سپاس : مهدی

farhad-2007
Monday 10 August 2009, 11:05 AM
اقايfarhad-2007 ازراهنماييتون واقعا ممنون .
من اين فلاورو خريدم(30000تومانم خريدم) اين جوري كه شما گفتيد.......پس به بقيه دوستان بس تجربه توصيه ميكنم هيچ وقت تنهايي نرن فلاور بخرن چون ميشن مثل من.
يه سوال ديگه:با دادن هورمون رنگ و هد وغذاي خوب هم اثلا هيچ اميدي بهش نيست چون من اينو تازه خريدم هيچ كاريشم نميشه كرد.

باسلام
من نميخوام خداي ناكرده شما رو مأيوس كرده باشم اما دوست داشتم كه واقعيت موضوع رو بدونيد و نسبت به اون پيش بريد...
من قبلاً هم خدمتتون عرض كردم استفاده كه غذاهاي خوب زماني به شما جواب ميده كه ماهي شما زمينه مساعد داشته باشه(نژاد دار و اصيل باشه)لااقل اگه گريد A نيست گريد B باشه...

پس بنظرمن روي اين ماهي زياد فعاليت نكن(هزينه نكن)...
اگه بار اولتون هست كه فلاور نگهميداري ازش نگهداري كن و بذار فوت و فن كار بياد دستت و بعد اگه تونستي اونو رد كن اما خواهشاً اگه خواستي دوباره فلاور بخري اول با دوستاني كه ميدوني در اين زمينه تجربه اي دارند مطرح كن بعد نسبت به خريدش اقدام كن...
(البته اگه طبق قوانين تالار نشه اونو در تاپيك مطرح كنيد ميتونيد با پيام خصوصي از دوستان مورد نظرتون سؤال كنيد و به نتيجه دلخواه برسيد)

حساب خريد فلاور با بقيه ماهيها يكم متفاوته چون شما همون اول يه پول زيادي پرداخت ميكنيد(برعكس اغلب ماهيها كه مثلاً در حد 10000-3000 تومن بيشتر قيمت ندارند)بعد نوبت ميرسه به غذاهاي گروني كه بايد براش بخري(بازم برعكس اكثر ماهيها كه حتي بيومار و كوپنز هم بهشون بدي خيلي هم خوشحالند...!!!)و در آخر بايد يه تانك مجزا براش تهيه كنيد و اين فلاور تنها در يك تانك جولان بده(بازم برعكس اكثر ماهيها)...!!!
پس به بنده حق بديد كه ميگم خريد و نگهداري فلاور با بقيه ماهيها يكم متفاوته...

پس در خريد فلاور دقت لازم رو داشته باشيد تا دچار عوارض بعدي نشويد...
از اينكه يه مقدار بي پرده صحبت كردم،عذرخواهي ميكنم...
باتشكر farhad-2007

سيلوردالر
Monday 10 August 2009, 11:24 AM
به نظر من هم وقتی میخواهید یک ماهی رو از روی عشق بخرید باید از اول خصوصیات مطلوب رو د راون شناسایی و جستجو کنید چون بعدش فقط خرجه و خرج .
تنها چیزی که از اون براتون میمونه لذت از زیبایی ان و غرور از داشتن یک ماهی منحصر به فرده .

farhad-2007
Monday 10 August 2009, 11:27 AM
سلام
دوتا سوال از محضر استاد عزیز آقا فرهاد داشتم .
1 . آیا چاق و یا لاغری فلاور تاثیر مستقیم روی هدش داره .
2 . آیا میتوان از گوجه فرنگی هم در غذای فلاور استفاده کرد .
با سپاس : مهدی

باسلام
مهدي جان اگه در پستها اسم شخص خاصي رو نبريد بهتره چون اينجوري ديگر دوستان هم لطف ميكنند و مارو از تجربيات خودشون آگاه ميسازند...
"بهرحال همه چيز رو همه كس ميدونند و همه كس هنوز زاده نشدند..."

1.بله هد فلاور تأثير مستقيمي با رشد ماهي و غذايي كه ميخوره و در نهايت با چاقي و لاغري ماهي داره...
همونطور كه ميدونيد هد فلاور از چربي تشكيل شده و با خوردن غذاهاي مناسب هم ماهي شما رشد خوبي خواهد داشت هم چربي در هد ماهي تجمع خواهد كرد و در اينصورت رشد بدن و هد ماهي بصورت همزمان و متقارن انجام خواهد شد...
اگر ماهي دچار بيماري بشه و كم اشتها بشه اول از همه هدش رفته رفته كوچيك ميشه و تمام سعي صاحب اون اينه كه بعداز اينكه ماهي از بيماري رهايي پيدا كرد با دادن غذاهاي مقوي اونو دوباره به فورم اوليه برگردونه...
2.من تا بحال امتحان نكردم و جايي هم اين موضوع رو نشنيدم...
بنظرمن مواردي كه توسط ديگران تست شده و درحال حاضرهم استفاده ميشه كافيه و استفاده از مواد ديگه ضرورتي نداره...
باتشكر farhad-2007

N!MA
Monday 10 August 2009, 04:05 PM
سلام . همه میدونیم که وقتی زیاد غذا میخوریم چاق میشیم و چاقی یعنی ذخیره چربی در نقاط خاصی از بدن ما. البته وقتی اعتدال از بین بره دیگه بدن هم نمیتونه مواد اضافی دریافتیش رو خوب و در جاهایی که به طور طبیعی براش در نظر گرفته شده ذخیره کنه .
در ما انسانها غذا های اضافیمون در قسمت باسن و در شکم و قسمتهاداخلی نطیر بین روده ها جمع میشه. در ماهی هم مواد اضافی دریافتی در بین روده ها و قسمتهایی از بدنش جمع میشن . همونطور که کوهان شتر محل ذخیره انرژی اضافی بدنش برا ی مواقع نیاز و گرسنگی یا بیماری هست . بدن ماهی فلاور هم غذای اضافی دریافتیشو در قسمتها ی مختلف بدنش و همونطو رکه آقا فرهاد فرمودند در هدش ذخیره میکنه .
بنابراین اگر میخوایم هد خوبی فلاورمون داشته باشه باید مقدار غذایی که دریافت میکنه نه تنها متعادل و مطلوب باشه بلکه مقداری از نیازش بیشتر باشه که اونو در بدنش به صورت چربی ذخیره کنه .
این مقدار بیشتر چیز ظریفی هست چون نباید بزاریم ماهیمون چاق بشه و از تعادل خارج بشه و مشکلاتی پیدا کنه و نه اونقدر کم باشه که نتونه ذخیره چربی در بدنش ایجاد کنه .
معمولا غذاهایی که هد فلاور را تقویت میکنند نسبت به غذا های دیگر از انرژی بیشتری برخوردار هستند که ضمن اینکه میتونه نیازمندیهای روزانه ماهی فلاورمون را تامین کنه میتونه مواد لازم را برای تامین هدش رو هم در اختیارش قرار بده .

مهرداد-ك
Monday 10 August 2009, 10:57 PM
با سلام
مي خواستم يگم من فلاورمو (همون كه عكسش گذاشتم)3 روزه كه دارم بهش غذا و هورمون هد و رنگ ميدم الانم تو اين 3 روز هدش بزرگتر شده و كاملا مشخص .وبه نظر من و با عرض معضرت از اقا فرهاد فكر كنم دوستمون اسكات نظر درستي دادن.

farhad-2007
Tuesday 11 August 2009, 10:59 AM
با سلام
مي خواستم يگم من فلاورمو (همون كه عكسش گذاشتم)3 روزه كه دارم بهش غذا و هورمون هد و رنگ ميدم الانم تو اين 3 روز هدش بزرگتر شده و كاملا مشخص .وبه نظر من و با عرض معضرت از اقا فرهاد فكر كنم دوستمون اسكات نظر درستي دادن.

باسلام
آقا مهرداد معذرت خواهي براي چي...اينجا همه جمع شديم تا ازهم چيز ياد بگيرم...
اما بنده هيچ مغايرتي بين عرايض خودم و فرمايشات جناب اسكات نميبينم...
ايشون هم همون چيزهايي كه بنده گفتم رو مبسوط تر توضيح دادند...
حالا شما چه مغايرتي بين اونها ديدي،بنده كه متوجه نشدم...!!!

واما در مورد فلاور شما بايد عرض كنم كه چيزي كه ما بعنوان هد در ماهي فلاور باهاش آشنايي داريم ميتونه دوحالت داشته باشه يعني در برخي موارد ماهي ذاتاً استعداد هد زدن داره و با بزرگ شدن ماهي اين هد نيز بزرگتر ميشه ولي در بعضي موارد با رشد ماهي اين پديده فقط و فقط خودشو به حالت يك قوز روي سر ماهي نشون ميده و ديگه اون حالت برآمده گرد و كروي رو نداره...
منظور من از هد اينه كه بعداز گذشت زمان و با استعدادي كه ماهي داره به اين عكس تبديل ميشه...

http://a.imagehost.org/t/0277/IMG_4834.jpg (http://a.imagehost.org/view/0277/IMG_4834) http://a.imagehost.org/t/0703/IMG_4983.jpg (http://a.imagehost.org/view/0703/IMG_4983)
همونطور كه مشاهده ميكنيد هد ماهي حتي در زمانيكه هنوز سه بندهم نشده كاملاً مشخصه...

ماهي شما ممكنه بالاي سرش قوز دربياره كه اين از خصوصيات يك فلاور هست اما هد بزرگي نخواهد داشت(اينو بهتون قول ميدم)...واگه بتوني در فلاورتون همچين هدي ايجاد كنيد دست مريزاد داريد و يه جايزه ويژه هم از طرف من...

من خداي ناكرده نخواستم صحبتهامو به كسي تحميل كنم اما خواستم صادقانه تجربه هرچند اندكم رو در اختيار شما بذارم تا شايد مورد استفاده قرار بگيره و در حقيقت مسير رو جلوي شما هموارتر كنم ولاغير...

بهرحال صاحب اون ماهي شما هستيد و به قول معروف صلاح مملكت خويش خسروان دانند...

فقط يه خواهش با توجه به صجبتهاي مطروحه يه لطف بفرمائيد و با ايجاد آلبوم عكس شخصي،روند رشد ماهي رو در اونجا بذاريد تا ما هم با شما شاهد رشد ماهيتون باشيم(مثل عكسهايي كه من در بالا گذاشتم و در آلبوم عكسهام هم براحتي قابل دسترسي است)...
باتشكر farhad-2007

munchen
Sunday 16 August 2009, 08:57 AM
دوستان سلام
چند تا سوال داشتم ازاساتید محترم ممنون میشم جواب بدین
1. ایا هورمون دادن باعث بزرگ شدن هد فلاور میشه مثل هورمونهای جنسی.من شنیدم چون قوای جنسی تحریک میشه و حیوان حالت تهاجمی پیدا میکنه این می تونه رو هدش اثر بذاره.
2. کسی از هورمونهای رنگی و این غذایی که تو بازاره و میگن ساخت کاناداست اسمشم high color هستش برای رنگ ماهی مناسبه؟
3.طریقه استفاده از ماهیه کلیکا رو در جیره غذایی ماهی می خواستم بدونم..ایا ماهی کلیکا رو که کوچک هست حتما باید شکمش رو تمیز کنم و سرش رو جدا کنم؟ و این تیغهایی که تو بدن کلیکا هستش واسه خوردن فلاور مشکل ایجاد نمیکنه؟
4. اینم عکس فلاورمه. دوستاان لطف کنن نظر بدن اصلا زحمت کشییدن واسه این فلاور ارزش داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
http://www.freezpic.com/pics/066c0e47a5a304ed0d4b0d6938384cdf.jpg
http://www.freezpic.com/pics/e9d5e84c2039866022087facc8f3ba76.jpg
http://www.freezpic.com/pics/bbc974bd4f25173e78e3781743a85ef5.jpg

best
Sunday 16 August 2009, 10:52 AM
سلام اگر فلاورتون هيبريدي باشه كه وارد شده يعني اولين نسل از تلاقي پدر و مادرش باشه حتما ميتونه خصوصيات خوبي رو به ارث برده باشه و روش كا ربشه از نظر رنگ و هد و خصوصيات فردي ميتوني از كيفيت خوبي برخوردار بشه . اما اگر از توليدات داخلي باشه كه فلاور نسل دوم به حساب مياد ممكنه خوب باشه يا نباشه به هر حال مثل فلاور نسل اولي نميشه .
اگر بدونين كه كدوم نوعش هست يعني نسل اولي يه يا نسل دومي ميتونيد بهتر از آيندش خبردار بشين .

farhad-2007
Sunday 16 August 2009, 10:59 AM
دوستان سلام
چند تا سوال داشتم ازاساتید محترم ممنون میشم جواب بدین
1. ایا هورمون دادن باعث بزرگ شدن هد فلاور میشه مثل هورمونهای جنسی.من شنیدم چون قوای جنسی تحریک میشه و حیوان حالت تهاجمی پیدا میکنه این می تونه رو هدش اثر بذاره.
2. کسی از هورمونهای رنگی و این غذایی که تو بازاره و میگن ساخت کاناداست اسمشم high color هستش برای رنگ ماهی مناسبه؟
3.طریقه استفاده از ماهیه کلیکا رو در جیره غذایی ماهی می خواستم بدونم..ایا ماهی کلیکا رو که کوچک هست حتما باید شکمش رو تمیز کنم و سرش رو جدا کنم؟ و این تیغهایی که تو بدن کلیکا هستش واسه خوردن فلاور مشکل ایجاد نمیکنه؟
4. اینم عکس فلاورمه. دوستاان لطف کنن نظر بدن اصلا زحمت کشییدن واسه این فلاور ارزش داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باسلام
ضمن عرض خيرمقدم به جنابعالي...
1.حرف و حديث دراين مورد خيلي زياده ولي چيزي كه از اون مهمتره استفاده از دوز دقيق و به اندازه است كه اونم شنيدم زياد نميشه تكرار كرد(من به شما توصيه نميكنم)...
2.متأسفانه من استفاده نكردم و نتيجه اون روهم نميدونم...اما اگه شيميايي باشه(يعني منشاء جانوري يا گياهي نداشته باشه)اصلاً قيدش رو بزن. ممكنه رنگ و لعاب خوبي به ماهي بده اما در دراز مدت ماهي رو از داخل داغون ميكنه(بازم ميگم اگه شيمايي باشه)...
3.با توجه به اينكه تمامي اين ماهيها صيدي هستند و در دراز مدت فريز شدند بهتره كه شكم و پوست و تيغ هاي ماهي تميز شوند و تنها فيله كيلكا به مصرف فلاور برسه(اينطوري آب كمتر چرب و آلوده ميشه)...
اما يه چيز ديگه روهم بايد دقت كني و اون اينه كه دراين دوران آب هم زود كثيف ميشه هم زود آلوده ميشه كه سيفون پياپي فراموش نشود...
4.فلاور خوبي داري اميدوارم لذتشو ببري،يه رگه اي از هات چيلي داره اما خالص نيست...
چيزي كه منو نگران كرده حالت فك ماهيتون هست كه از فورم طبيعي خارج شده اگر به خاطر غذا خوردن زياد هستش كه عيبي نداره اما اگه در حالت عادي هم همينطور باشه كه جاي نگراني هستش و بايد مراقبش باشي و حالتها و رفتارش رو زير نظر بگيري...

- دركل اگر ماهي شما استعدادشو داشته باشه ديگه نيازي به استفاده از هورمونهاي شيميايي نيست...
- من مدتي هست كه ديگه به ماهيهام كيلكا نميدم(واقعيت توي اون مدت هم چيزي ازش نديدم)ولي امتحانش ضرري نداره...
- اگر ميخواهيد فلاورتون رو پرورش بديد بايد اونو تنها نگهداري كنيد و با غذاهاي مقوي خوب تغذيه اش كنيد...
- بخاطر اينكه زياد به فلاور غذا ميديد بايد سيفون مرتب هم انجام بشه هر 3-4 روز يكبار.آب سالم در سلامت و رشد فلاور خيلي مؤثره...

موفق باشيد
باتشكر farhad-2007

tassoti
Wednesday 19 August 2009, 10:37 PM
سلام

غذای گراند سومو بهتره یا غذای هد آپ ؟

farhad-2007
Thursday 20 August 2009, 10:46 AM
سلام
غذای گراند سومو بهتره یا غذای هد آپ ؟

باسلام
غذاي سومو دو نوع هستش كه بايد بصورت توأم استفاده بشه تا نتيجه مطلوب حاصل بشه(دستورالعمل توليد كننده)...
عملكرد اين غذا هم روي رشد و هد ماهي و هم روي رنگ ماهي هستش...
هدآپ هم كه از اسمش معلومه براي چه كاري هستش...

هر دوي اين غذاها خوبن اما اگه بتوني اصلش رو پيدا كني و با توجه به اينكه هدآپ سانديسي هستش،نمونه تقلبي اون خيلي زياد شده. البته سومو هم بي نصيب نمونده و تقلبي اونم وارد بازار شده...
اگه بتونين اصلش رو پيدا كنيد اول سومو(بخاطر تركيب اون)بعد هدآپ...
باتشكر farhad-2007

Monday 9 November 2009, 10:13 PM
سلام لطفا منو در مورد نزاد فلاور ها و غذاشون وشرایط محیطشون راهنمایی کنید ممنون

smilodon
Tuesday 10 November 2009, 10:26 AM
سلام

خوش اومديد

شما اگه تاپيكاي همين قسمت فلاور هورن Flower Horn Fish (http://www.raazebaghaa.com/forumdisplay.php?f=925) رو مطالعه كنين به جواباتون مي رسين.

ممنون

Wednesday 11 November 2009, 01:36 PM
سلام خواهشا یکی بگه چه جوری عکس میذارین رو سایت

عباس ترابیان
Wednesday 11 November 2009, 05:21 PM
سلام به دوست خوب ما

لطفا به تاپیک های اموزش واتر مارك تصوير يا قرار دادن نوشته بر روي عكس (http://raazebaghaa.com/showthread.php?t=2837) و نیز آپلود عکس و قرار دادن تصویر در پستها (http://raazebaghaa.com/showthread.php?t=962) سر بزنید و اگر سوالی بود بفرمائید تا دوستان با شما همفکری کنند.

با احترام
ترابیان

hossein1
Thursday 3 December 2009, 11:32 AM
باسلام وتبریک به مناسبت عیدغدیرخم
می خواستم بدانم بهترین غذابرای رنگ ماهی فلاورچی هست
باتشگرازشما

hossein_usb
Friday 4 December 2009, 12:57 PM
با سلام خدمت اساتيد عزيز.ميخواستم بپرسم به يه فلاور 1.5 بندي چه غذايي بايد بديم؟بعد هم يه آكواريوم 200 ليتري واسه خودش تنها باشه با توجه به اندازه ي كوچيكش استرسشو بالا نميبره؟ممنون

farhad-2007
Saturday 5 December 2009, 11:09 AM
باسلام
باسلام وتبریک به مناسبت عیدغدیرخم
می خواستم بدانم بهترین غذابرای رنگ ماهی فلاورچی هست
باتشگرازشما
بهترين غذا براي رنگ در درجه اول هيكاري و ان ال اس...
چينگ ميكس و جي بي ال و لارمكس(اينو بعيد ميدونم پيدا كني)و غذاهاي رنگ شركت اكيكو Okiko
سوپر رد و سومو(اگه اصل باشه)...
البته تترا رد پرت هم اثر خوبي روي رنگ ماهي داره...
اصولاً هر ماده ايكه داراي آستاگزانتينAstaxanthin باشه ميتونه روي رنگ ماهي اثر بذاره...
با سلام خدمت اساتيد عزيز.ميخواستم بپرسم به يه فلاور 1.5 بندي چه غذايي بايد بديم؟بعد هم يه آكواريوم 200 ليتري واسه خودش تنها باشه با توجه به اندازه ي كوچيكش استرسشو بالا نميبره؟ممنون
تقريباً همون غذاهايي كه بالا عرض كردم...
اگر هم اينقدر كوچيكه كه نميتونه بخوره غذاها رو خرد كن يا بكوب...
اندازه آكواريوم ربطي به استرس ماهي نداره و برعكس اگه شرايط نرمال در تانك شما حاكم باشه ميتوني مطمئن باشي كه رشد خوبي هم خواهد داشت...
باتشكر farhad-2007

hossein_usb
Saturday 5 December 2009, 07:21 PM
با سلام دوباره و تشكر از آقا فرهاد;;).ببخشيد دوباره مزاحم ميشم كاش سوالم رو دفعه اول كامل ميپرسيدم...
من غذاي مخلوطي به ماهيام ميدم شامل دل و ماهي و ميگو و اسفناج،هويج،سير و سرا آروانا و تترا رد پروت.چون خيلي از غذاهايي كه ذكر كردن آقا فرهاد امكان تهيشون رو ندارم ميخواستم بببينم ميتونم از همين غذا مخلوط به فلاور كوچيكم بدم؟چون توي پست هاي قبلي گفته شده بود كه دل سبب هگزاميتا ميشه گفتم شايد با سير بشه اين غذا رو به فلاور داد...
مسئله ديگه اينه فلاورم خيلي ميترسه از من.چون تو اتاق هست كم رفت آمد ميبينه و وقتي نيستم ميچرخه تو تانك تا ميام ميره يه گوشه!ممكن مسئله خاصي باشه اين ترسش؟
ممنون

farhad-2007
Tuesday 8 December 2009, 12:37 PM
با سلام دوباره و تشكر از آقا فرهاد;;).ببخشيد دوباره مزاحم ميشم كاش سوالم رو دفعه اول كامل ميپرسيدم...
من غذاي مخلوطي به ماهيام ميدم شامل دل و ماهي و ميگو و اسفناج،هويج،سير و سرا آروانا و تترا رد پروت.چون خيلي از غذاهايي كه ذكر كردن آقا فرهاد امكان تهيشون رو ندارم ميخواستم بببينم ميتونم از همين غذا مخلوط به فلاور كوچيكم بدم؟چون توي پست هاي قبلي گفته شده بود كه دل سبب هگزاميتا ميشه گفتم شايد با سير بشه اين غذا رو به فلاور داد...
مسئله ديگه اينه فلاورم خيلي ميترسه از من.چون تو اتاق هست كم رفت آمد ميبينه و وقتي نيستم ميچرخه تو تانك تا ميام ميره يه گوشه!ممكن مسئله خاصي باشه اين ترسش؟
ممنون

باسلام
ابتدا بخاطر تأخير پيش اومده عذرخواهي ميكنم...
دل رو كلاً از رژيم غذايي ماهيهاتون حذف كنيد...(البته منظورم فلاورهاتون هستش)...
شما ميتونيد مخلوط ماهي و ميگو كه قبلاً توضيح دادم رو با مواردي كه فرموديد ميكس كنيد...
ميتونيد از اين ميكس به بچه ماهيها هم بديد...
البته كوپنز و بيومار سايز ريز هم خيلي ميتونه در رشد بچه ها مؤثر باشه...

هرماهي وقتي در جايي تنها باشه ميترسه و يه جورايي ترسو بار مياد و اين اصلاً خوب نيست...
يادمه يكي از فلاورهام توي اتاق بود و با اينحال كه بعداز ظهرها خيلي بهش سرميزدم اما رنگش بشدت سياه شده بود و مجبور شدم اونو به تانك ديگه كه توي سالن بود منتقل كنم و نتيجه اين شد كه بعداز شش هفت روز رنگش كاملاً عادي شد و به حالت نرمال برگشته بود...

بازم ميگم اين استرس بيش ازحد ميتونه اثرات نامطلوبي روي ماهي بذاره بخصوص كه ماهي شما فلاور باشه كه هم بايد روي رنگ و هم روي هدش كار كنيد و اين قضيه نتيجه عكس به عمل شما ميده تا جايي كه ممكنه از كار كردن روي اون دلسرد بشيد...
باتشكر farhad-2007

yalda2006
Tuesday 15 December 2009, 11:13 PM
سلام
یه سئوال داشتم میگن امگا 3 برای رشد هد ماهی فلاور عالیه مثل ماهی و میگو خواستم بدونم ایا میشه گردو که سرشار امگا3 هست رو به ماهی فلاور داد

farhad-2007
Wednesday 16 December 2009, 12:30 PM
سلام
یه سئوال داشتم میگن امگا 3 برای رشد هد ماهی فلاور عالیه مثل ماهی و میگو خواستم بدونم ایا میشه گردو که سرشار امگا3 هست رو به ماهی فلاور داد

باسلام
به جمع ما خوش اومدي...
من تابحال نشنيدم كه كسي به فلاورش گردو بده...
ممكنه كه گردو امگا3 داشته باشه اما بايد ببيني كه آيا دستگاه گوارش فلاور قادر به هضم گردو هست يا ممكنه براش عوارض جانبي بهمراه داشته باشه...
بنظرمن درجايي كه امگا3 رو شما خيلي راحت ميتونيد از طريق ميگو و ماهي كه اتفاقاً هم هضم و جذب اون براي فلاور خيلي بهتر و راحتتر هستش چه نيازي به استفاده از گردو داريد...
پس اگه از تجربيات ديگران استفاده كنيد مطمئناً نتيجه بهتري حاصل خواهد شد...
باتشكر farhad-2007

best
Wednesday 16 December 2009, 09:04 PM
سلام

ميتوانيد در ساختن غذاهاي دست ساز ماهي فلاور از قرصهاي امگا 3 كه در داروخانه ها نيز موجود است استفاده كنيد.

mis
Sunday 27 December 2009, 10:13 PM
?bara taghviyate hede flower
az saite khobetan kamale tashakor

برای تقویت هد فلاور؟
از سایت خوبتون کمال تشکر

----------
دوست عزیز، لطفاً از تایپ بصورت فینگلیش خودداری کنید و مطالبتان را فارسی تایپ کنید. متشکرم / ناظر کل سایت

farhad-2007
Monday 28 December 2009, 10:43 AM
?bara taghviyate hede flower
az saite khobetan kamale tashakor
برای تقویت هد فلاور؟
از سایت خوبتون کمال تشکر

باسلام
به جمع ما خوش اومدي...
غذاهاي زيادي ميتونه به شما كمك كنه كه اصلي ترين اونها:
هامپي هد
مگاهد
سوپر هد
هيكاري فلاور
جي بي ال
چينگ ميكس
هدآپ
سومو و آزو
هستند كه هر كدوم از اونها به تنهايي باعث افزايش هد و بهتر شدن فورم بدن ماهي دارند(البته اگه ماهي شما استعدادشو داشته باشه)
باتشكر farhad-2007

hossein_usb
Tuesday 29 December 2009, 11:23 PM
با سلام مجدد و پوزش بابت اينكه من در زمينه فلاور خيلي تازه كارم و هي سوال پيش مياد واسم اين مدت:">انشالا راه بيوفتيم و انقد مزاحم نشيم:">
ميخواستم درباره 2 غذاي bright mark و sun red 3 بپرسم كه هر كدوم چه تاثيراتي ميزاره م غذاهاي خوبي واسه رنگ و هد هستن يا نه.ممنون

farhad-2007
Wednesday 30 December 2009, 10:06 AM
با سلام مجدد و پوزش بابت اينكه من در زمينه فلاور خيلي تازه كارم و هي سوال پيش مياد واسم اين مدت:">انشالا راه بيوفتيم و انقد مزاحم نشيم:">
ميخواستم درباره 2 غذاي bright mark و sun red 3 بپرسم كه هر كدوم چه تاثيراتي ميزاره م غذاهاي خوبي واسه رنگ و هد هستن يا نه.ممنون

باسلام
اختيار داريد،شما مراحم هستيد...
ما همه اينجا جمع شديم كه از تجربيات همديگه استفاده كنيم.اينجوريه كه يه جورايي دليلي براي موندن داريم...;)
اما در مورد برايت مارك كه به واكس فلاور معروفه و كارش پوليش و براق كردن رنگ فلاور بخصوص خط و خالهاي آبي در پولكهاي فلاور هستش...
سان رد 3 هم يه غذاي تركيبي براي رنگ و هد فلاور هستش...
بازم ميگم بهترين غذا براي هد اول هامپي هد بعد مگا هد هستش...

اما مراقب باش كه اينها در صورتي مفيد هستش كه اصل باشه يعني تقلبي نباشه...
باتشكرfarhad-2007

yalda2006
Friday 1 January 2010, 07:59 PM
با سلام
ایا قرص امگا3که تو داروخانه هاست رو میشه به فلاور داد برای هدش؟
با تشکر فراوان

سيلوردالر
Friday 1 January 2010, 09:58 PM
به نظر نميرسه مصرفش مشكلي داشته باشه ولي خوب بايد دوز مصرفي ان را د رنظر داشته باشين چون حتي بهترين مواد تقويت كننده يا داروي شفابخش نيز اگر به يك باره و به مقدار زياد وارد بدن بشوند ممكن است سبب آسيب هايي بشوند.

payam_ibbf
Friday 1 January 2010, 11:40 PM
سلام دوستان فلاور از چه اندازه اي هد مي زنه

ghost
Saturday 2 January 2010, 08:58 AM
سلام
بستگی به نژاد فلاورتون داره . بعضی خیلی کوچیک هستن هم فرم هد خوبی دارند . به نظر در نژآدهایی که هد خوب میزنند از 5- 6 سانتی مشخص هست .

armagdon
Sunday 21 March 2010, 04:04 PM
سلام دوستان
ببخشید در مورده اینکه غذای زنده مثل گوپی میتونه برای کاپ فلاور مفید باشه کسی اطلاعی داره؟یعنی میصرفه بجای هدآپ به ماهیم گوپی بدم؟

---

من امروز یه هدآپ سبز رنگ دیدم که تو پاکت ساندیسی بود قیمتشم 7200تومن بود
بخرمش جواب میده؟
ممنون

farhad-2007
Sunday 21 March 2010, 07:56 PM
سلام دوستان
ببخشید در مورده اینکه غذای زنده مثل گوپی میتونه برای کاپ فلاور مفید باشه کسی اطلاعی داره؟یعنی میصرفه بجای هدآپ به ماهیم گوپی بدم؟

---

من امروز یه هدآپ سبز رنگ دیدم که تو پاکت ساندیسی بود قیمتشم 7200تومن بود
بخرمش جواب میده؟
ممنون

باسلام
دادن غداهاي به اصطلاح خيس بهيچ وجه به فلاور توصيه نميشه...
چون فلاور دستگاه گوارش ضعيفي داره و خيلي زود به بيماريهاي گوارشي آلوده ميشه و خوب كردن اونها هم خيلي مشكله...
بهترين راه دادن غذاهاي خشك معتبر و مخصوص هستش...
هدآپ هم خوبه اما از اون بهتر هيكاري-ان ال اس-جي بي ال و هامپي هد هستش...
باتشكرfarhad-2007

armagdon
Friday 26 March 2010, 09:36 AM
باسلام
دادن غداهاي به اصطلاح خيس بهيچ وجه به فلاور توصيه نميشه...
چون فلاور دستگاه گوارش ضعيفي داره و خيلي زود به بيماريهاي گوارشي آلوده ميشه و خوب كردن اونها هم خيلي مشكله...
بهترين راه دادن غذاهاي خشك معتبر و مخصوص هستش...
هدآپ هم خوبه اما از اون بهتر هيكاري-ان ال اس-جي بي ال و هامپي هد هستش...
باتشكرfarhad-2007
خیلی ممنونم که اهمیت دادین
این غذاها تو شیراز گیر نمیاد ولی یه غذا دیدم نوشته بود هیکاری فورمولا روشم عکس فلاور زده بود قوطیش سیاه رنگ و قیمتشم 13تومن بود نظرتون چیه؟بخرمش؟
ممنون

enzo
Friday 26 March 2010, 11:15 AM
سلام اقافرهاد عزيز.غذاهاي زنده اي باعث انگل روده اي ميشه که خودماهي خوراک دچار انگل باشه و اين بيماري رو داشته باشه واگر نه اگر بيماري نداشته باشه هيچ اشکالي تو مصرفش براي ماهيان نداره حالا چه ميخواد فلاور باشه چه ماهيه ديگه اي و تو مسافرتي که بنده به تايلند رفته بودم و از مرکز پرورش فلاور تو تايلند ديده بودم خودشون هم از بچه مولي وکرم توبفيکس وملخ زنده وکرم هاي گوشتي بزرگ زنده و ميگوهاي بزرگ خشک شده براي فلاوراشون استفاده ميکردند . دوست عزيز اقا فرهاد اساتيد به خاطر اين ميگن که از ماهي هاي خوراک براي فلاور استفاده نکنيد که فلاور يه ماهيه هيبريده و رودش کوتاهه و باعث ميشه که بعد از استفاده از ماهي هاي خوراک باعث انسداد روده بشه و بعد از انسداد روده معدش مسدود شده و غذاهاي که به ماهيتون ميديد توي معدش گير ميکنه و بعد از اينکه ماهي کاملا ضعيف شد باعث بيماري ورم معده و انگل روده ميشه و ريسکش زياده و اگرنه اگر ماهي خوراک مريض نباشه و مطمئن استفادش براي هيچ ماهي مضر نيست و تو رشد ماهي و رنگش هم تاثير به سزاي داره.ولي باز هم استفاده از غذاهاي خشک شرکتي مطمئن تر و به صرفه تره چون تو ايران فلاور يه ماهي گرون قيمته و به ريسکش نميرزه که آدم بخواد به خاطر يه ماهي خوراک بي ارزش يه ماهي باارزشو ازدست بده.حالا باز انتخاب دست خودتونه.موفق باشيد...
عيد همه ي بچه هاي تايپيک هم مبارک.....

farhad-2007
Friday 26 March 2010, 07:14 PM
خیلی ممنونم که اهمیت دادین
این غذاها تو شیراز گیر نمیاد ولی یه غذا دیدم نوشته بود هیکاری فورمولا روشم عکس فلاور زده بود قوطیش سیاه رنگ و قیمتشم 13تومن بود نظرتون چیه؟بخرمش؟
ممنون

باسلام
اين غذا دراصل چيني هستش اما كيفيت خوبي داره...
منم به فلاورهام از همين نوع هيكاري ميدم(يعني اصلاً هيكاري ديگه اي براي فلاور وجود نداره)...
اما بازم ميگم تنوع غذا خيلي بهتر از يك نوع غذا جواب ميده...
باتشكر farhad-2007

armagdon
Friday 26 March 2010, 07:30 PM
باسلام
اين غذا دراصل چيني هستش اما كيفيت خوبي داره...
منم به فلاورهام از همين نوع هيكاري ميدم(يعني اصلاً هيكاري ديگه اي براي فلاور وجود نداره)...
اما بازم ميگم تنوع غذا خيلي بهتر از يك نوع غذا جواب ميده...
باتشكر farhad-2007
ممنون میشم منظورتون رو از تنوع غذایی تفهیم کنید.آخه تا اونجایی که من فلاور داشتم معمولا"طول میکشه به یه غذا عادت کنه.بعد بازم ممنون میشم یه برنامه غذایی یا برنامه ی غذایی خودتون رو که تنوع غذایی توش رعایت شده باشه بزارین تا از علمتون ماهم استفاده ببریم بعد تو شیراز غذا های معروف زیاد گیر نمیاد اگه دوستان جایی رو بلدن که غذارو برام از تهران میفرسته شیراز بگن(بازم یه خواهش داشتم که اگه ممکنه قیمت محتویات برنامه رو برام بزارین)
واقعا"شرمنده هستم که زحمتتون دادم امیدوارم ببخشید
موفق باشین:|

farhad-2007
Friday 26 March 2010, 07:31 PM
سلام اقافرهاد عزيز.غذاهاي زنده اي باعث انگل روده اي ميشه که خودماهي خوراک دچار انگل باشه و اين بيماري رو داشته باشه واگر نه اگر بيماري نداشته باشه هيچ اشکالي تو مصرفش براي ماهيان نداره حالا چه ميخواد فلاور باشه چه ماهيه ديگه اي
...
عيد همه ي بچه هاي تايپيک هم مبارک.....

باسلام
به جمع ما خوش اومدي...
بنده هم دقيقاً بهمين خاطر كه ما نميدونيم كه ماهي خوراك حامل انگل هست يا خير به دوستان توصيه كردم كه استفاده نكنند...
وگرنه اگه دوستان خودشون اقدام به نسل كشي از ماهيهاي كم ارزش تر كنند و آنرا بعنوان خوراك به ماهي ها بدهند خيلي هم خوبه...

اما بايد بگم كه فلاور علي رغم جثه درشت و ظاهر خشني كه داره معده خيلي ضعيفي داره كه خيلي زود بيمار ميشه...
پس بخاطر همين موضوع بازم عرض ميكنم كه از دادن غذاهاي خيس حدالامكان به فلاورهاتون خودداري كنيد...

اينم بگم كه صحبتهاي من فقط درحد توصيه به دوستان هست و هيچ اجباري در عرايض بنده نيست...
فقط اين حرفها رو از تجربه اي شخصاً بدست آوردم عرض كردم...
باتشكر farhad-2007

ممنون میشم منظورتون رو از تنوع غذایی تفهیم کنید.آخه تا اونجایی که من فلاور داشتم معمولا"طول میکشه به یه غذا عادت کنه.بعد بازم ممنون میشم یه برنامه غذایی یا برنامه ی غذایی خودتون رو که تنوع غذایی توش رعایت شده باشه بزارین تا از علمتون ماهم استفاده ببریم بعد تو شیراز غذا های معروف زیاد گیر نمیاد اگه دوستان جایی رو بلدن که غذارو برام از تهران میفرسته شیراز بگن(بازم یه خواهش داشتم که اگه ممکنه قیمت محتویات برنامه رو برام بزارین)
واقعا"شرمنده هستم که زحمتتون دادم امیدوارم ببخشید
موفق باشین:|

باسلام
منظورم از تنوع غذايي يعني اينكه از غذاهاي معتبر و مناسب بصورت متناوب در طول روز استفاده كنيد...
غذاهيي مثل:
ان ال اس
هيكاري
جي بي ال
هامپي هد
لارمكس
چينگ ميگس
و...
اما يه پيشنهاد
هميشه در اولين وعده از غذاي رنگ استفاده كنيد و در آخرين وعده بعداز ظهر هم از غذاي مخصوص هد...
البته در طول روز هم ميتونيد از همين غذاها استفاده كنيد اما اگه اين قانون رعايت بشه تأثير بيشتري روي ماهيتون خواهد داشت...
از همه مهمتر فلاورتون بايد استعداد داشته باشه و اگه يه فلاور بي كيفيت داشته باشيد با هيچ نوع غذايي نميشه اونو بصورت دلخواه خودتون دربيارين...
باتشكر farhad-2007

enzo
Sunday 28 March 2010, 11:21 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز .چند وقت پیش تو یک سایت تایلندی مطلبی رو در مورد بوستر دوقولو و تاثیرات شگرفش بر روی هد ورنگ فلاور هورن ورد تگزاس های مالزیایی و تایلندی میدیم که واقعا ماهیرو از این رو به اون رو میکنه و تاثیراتش عالی و غذای کاملا دست سازه و قیمت هردو قوطی اون به همراه مکمل ویتامینش چیزی در حدود65 دلاره.حال میخواستم بدون کسی تا حال ا از این غذا استفاده کرده یا اصلا این غذا تو ایران موجودهست.باتشکر...

armagdon
Monday 29 March 2010, 06:26 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز .چند وقت پیش تو یک سایت تایلندی مطلبی رو در مورد بوستر دوقولو و تاثیرات شگرفش بر روی هد ورنگ فلاور هورن ورد تگزاس های مالزیایی و تایلندی میدیم که واقعا ماهیرو از این رو به اون رو میکنه و تاثیراتش عالی و غذای کاملا دست سازه و قیمت هردو قوطی اون به همراه مکمل ویتامینش چیزی در حدود65 دلاره.حال میخواستم بدون کسی تا حال ا از این غذا استفاده کرده یا اصلا این غذا تو ایران موجودهست.باتشکر...
سلام دوست عزیز
تا چندوقت پیش بود که تو تالار گفتمان نیک صالحی یکی از اساتید فلاور باز به اسم occultمنو تا حدی در مورده این غذا راهنمایی کردن
این بود که بحث هورمونهای ساده که روشون نوشته شده بود هورمون کانادایی با تاثیر قوی شدو ایشون دقیقا"همین طوری گفتند:که فعلا"تاحدی داخلشون ناخالصی هست(هورمون ساده)وقوی تر از اونا بوستر دو قلو بود که چهار روزه ماهی رو رنگ میکرد و الان به هیچ وجه گیر نمیاد
حالا اگه شما این مطلبو تو سایت تایلندی دیدین ومهمتر از همه توجه به تاریخ نوشته کردین خوب به نظر من از خریدش سر پوشی نکنید ولی حدس من اینه که حتما"مال چند سال پیش بوده!و تاریخش گذشته ولی 65 دلار میرزه حساب کنید با روزی دو وعده ماهیتونو تو 4روز قرمز کنید!تازه من در مورده تاثیرش برهده ماهی نشنیدم ولی اونجوری که ایشون میگفتن فکر نکنم گیر بیاد آخه من تو شیراز خیلی دنبالش گشتم ولی اینجا جی بی ال هم گیر نمیاد
خلاصه من تا همین حد بیشتر نمیدونستم که گفتم شاید بدردتون بخوره ولی ممنون میشم آدرسه این سایت تایلندیو به من بدین تا منم یه چیزی هالیم بشه
موفق باشین

armagdon
Wednesday 31 March 2010, 07:19 PM
سلام دوستان
ممنون میشم که در مورده این فلاوره 13سانتیه من نظر بدین راستی از سایز 9سانتی گرفتمش وتا حالا فقط لوفاک بهش دادم(اونم ته مونده یی بود که برا آنجلام گرفته بودم)راستی فروشندش بهم میگفت نژاده زدزده ولی من که تو دلم کلی بهش خندیدمhttp://raazebaghaa.ir/picture.php?albumid=15&pictureid=66http://raazebaghaa.ir/picture.php?albumid=15&pictureid=65

بعد امروز یه غذا خریدم گفتن بدرد میخوره 18تومن منم حول شدم خریدمش خوبه یا نه؟
http://raazebaghaa.ir/picture.php?albumid=15&pictureid=67
راستی اینم دیدم چون اسمشو زیاد شنیده بودم گفتم شاید بدرد(هامپی هد) بخوره بسته ای 2تومن بود منم 2بسته امتحانی خریدم حالا اصله؟
http://raazebaghaa.ir/picture.php?albumid=15&pictureid=68
ممنون میشم نظر بدین
موفق باشین

tenhi
Wednesday 31 March 2010, 09:07 PM
سلام دوست عزيز .فلاور خوبي داري .اگه بهش برسي ماهيه خوبيه غذاي vikingبر خلافه اينكه ميگن بده من ازش نتيجه گرفتم .هامپي هدم من تاحالا نديدم اين مدليشو اونم با اين قيمت ارزون.اگه جسارت نباشه فكر نكنم اصلي باشه.بنظر من روي رنگش كار كني خوب نتيجه ميده.از هيكاري فلاور وتترا ردپرت قافل نشو.
موفق باشي

enzo
Thursday 1 April 2010, 06:40 AM
سلام دوست عزیز.یه عکس از دونه های هامپی هده بزار تا بهت بگم اصل یا تقلبی .ولی به احتمال زیاد تقلبیه چون تو سایت شرکت اوکن فری هم که بری عکس یه همچین بستهای رو نمیبینی و قیمت هامپی بیشتر از این حرفاست.120 گرمیش 14000 تومن و480 گرمیش 40000 هزارتومن قیمتشه.درمورد غذای وایکینگ من زیاد تعریفشو نشینیدم و فکر نکنم غذای جالبی باشه.این همه غذای رنگ بهتر هست.بهترین غذای رنگی که من تا حال تاثیر عال ونم تو یه هفته دیدمover redوever red هستش که تو یه هفته رنگ ماهی سرخ میکنه.در ضمن نژاد فلاور شما کامفا معمولی که کمی هم استعداد رنگ داره ولی استعداد هدش بیشتره رو هدش بیشتر کارکن.براهدش از مگا هد استفاده کن تا هدشو بیاره بالا و برای گرد شدنش هم ار هامپی استفاده کن چون هامپی همون طور هم که پشت قوطیش نوشته برای فرم دادن و گرد کردن هد مناسبه نه بالا آوردن هد.در کل اگه بهش برسی فلاور خوبی میشه چون پوزه کم واستایل خوبی داره و تو فلاور بزی 70 درصد خود ماهیه و30 درصد غذا که شما اون 70 درصدرو داری سعی کن به اون 30 درصده برسی.
موفق و پیروز باشی.......

B@B@K
Thursday 1 April 2010, 08:10 AM
سلام دوست عزیز هامپی هد شما اصل هست ومن خودم چون کاتالوگ اونو دارم منظور کل محصولات اوشن فری اون بسته بندی هم اونجا هست و الان منم دارم برای فلاورم استفاده میکنم

armagdon
Thursday 1 April 2010, 12:02 PM
از دوستان خیلی ممنونم نظر دادن
انزو خان اون غذای اوررد من دیدمش ولی 3000تومن بود بخرمش؟
این عکس محتویات هامپی هد 25گرمی
http://raazebaghaa.ir/picture.php?albumid=17&pictureid=69
بعد انزو عزیز من فکر میکردم که نژاد کامفا پوزش با پوزه ی بالایی در یک راستا قرار دارن ولی فلاور من پوزه ی زیرینش جلو تره! و چشمشم برامده هست!ولی کامفا چشمش صافه ممنون میشم راهنماییم کنین
http://raazebaghaa.ir/picture.php?albumid=17&pictureid=70
بعد دوستان یکی از بچه ها این فلاورو 50تومن میخادش بدمش بره یا نه؟اگه گرون یا ارزون میگه قیمته اصلیش چقدره؟
ممنون

enzo
Thursday 1 April 2010, 01:45 PM
قطعا یکی از مشخصه های کامفای اصیل داخل بودن چشمان اون هستش ولی هر کامفای که چشمانش از صورت اون بیرون باشه دلیل بر این نیست که اون کامفا نباشه ومن به خاطر استایل ماهیتون و بدون خالهای ابی ریز بودن ماهیتون وقرار گرفتن نوار مشکی خالهای ماهیتون در یک ردیف گفتم که فلاورتون نژادش کامفاست ولی یک کامفای اصیل نیست ولی هد گرد وخوبی داره و خیلی میشه روش کار کرد چون دقیقا مشابه فلاور کامفا شما رو بنده هم داشتم که 80 هزار خریدم ولی 400 فروختمش وتنهادلیلش هم همون هدش بود.به نظر من نفروشینش چون تو هد ماهی با استعدادیه.اینم عکسش....
.http://http://[URL=http://www.4shared.com/file/254452611/d555da69/04032010527-001.html]http://dc201.4shared.com/img/254452611/d555da69/04032010527-001.jpg?rnd=0.07819188509138963[/URL

goldokhtari
Monday 12 April 2010, 05:36 AM
سلام
آقا بهترین غذای هد برای فلاور توی بازار چیه قیمتش اصلا مهم نیست برام
و اینکه فلاور از چه سنی هد زدن رو شروع میکنه؟

B@B@K
Monday 12 April 2010, 06:35 AM
سلام
آقا بهترین غذای هد برای فلاور توی بازار چیه قیمتش اصلا مهم نیست برام
و اینکه فلاور از چه سنی هد زدن رو شروع میکنه؟
سلام :
شما اگر به تاپیک مورد نظر نگاهی بیاندازی ویا به تاپیک آقا فرهاد سر بزنی به بسیاری از سئوالاتتون پاسخ داده شده ولی خب بطور خلاصه از هد آپ و چینگ میکس ومحصولات اوشن فری شامل هامپی هدو.....میتوانید استفاده کنید فلاور از همون اول معلومه که قابلیت هد زدن داره یا نه حدودا از7-8سانت به بالا

amirr
Monday 6 September 2010, 10:39 PM
سلام دوستان
من رفتم واسه فلاورم رنگ دونه بگیرم گفت به غذا رنگ میزنم فردا بیا بگیر!! رفتم گرفتم گفت هر 100 گرم 5000 تومن منم گرفتم الانم 10 روزه میدم بهشون هنوز تاثیری نداشته فقط یکم نوک باله هاش سیاه شده.به نظرتون خوبه بهشون بدم یا نه؟

Artas
Monday 6 September 2010, 11:03 PM
شما میتونید بجای رنگدانه از(نخود فرنگی_هویج_ اسفناج)بهصورت چرخ کرده استفاده کنید البته خوبه ولی
ازلحاظه اقتصادی جالب نیست وخواص مواد طبیعی را ندارد.
موفق باشید

shellman_2008
Tuesday 7 September 2010, 01:38 PM
سلام دوستان
من رفتم واسه فلاورم رنگ دونه بگیرم گفت به غذا رنگ میزنم فردا بیا بگیر!! رفتم گرفتم گفت هر 100 گرم 5000 تومن منم گرفتم الانم 10 روزه میدم بهشون هنوز تاثیری نداشته فقط یکم نوک باله هاش سیاه شده.به نظرتون خوبه بهشون بدم یا نه؟

دوست عزیز
اول باید ببینید که فلاورتون استعداد رنگ داره یا نه
و برای غذای رنگ بهتره که خودتون پودر مخصوص رنگ (مثل بوستر ) رو تهیه کنید و اون رو با میگو مخلوط کنید و بدید به فلاور تون
سیاه شدن باله هم بخاطر فاکتورهای اب تانکتون میشه که با سیفون مظم رفع خواهد شد

شما میتونید بجای رنگدانه از(نخود فرنگی_هویج_ اسفناج)بهصورت چرخ کرده استفاده کنید البته خوبه ولی
موفق باشید

در مقابل تاثیر رنگدانه هایی مثل بوستر و یا غیره در صورتی که ماهی استعداد رنگ داشته باشه انقدر تاثیر بالا و سریعی داره که ادم وسوسه میشه که از این نوع مواد استفاده کنه
در مورد رنگدانه ها تا جایی که بنده اطلاع دارم بجز متیل تستسترون که برای رنگ ابی و بوستر دوقلو و مواد از قبیل بوستر و کروسین و استوزانتین که در طبیعت وجود دارن برای ماهی مشکلی ایجاد نمیکنن

ارادتمند

behnam 65
Tuesday 7 September 2010, 02:00 PM
متیل تستسترون که تو ایران 1 ساله گیر نمیاد به خاطر تحریم.هیچ جای ایران نیست.بوستر چی هست؟؟؟؟کجا گیر میاد و قیمتش چنده؟

arminkhasteh
Thursday 9 September 2010, 12:47 AM
سلام دوستان
سلام دوسته عزیز اینی رو که من میگم اگر تونستی پیدا کن با رنگه ماهی برو اکواریوم فروشی های اشنا اونایی که اشنات هست بگو رنگ دونهی خالص میخواهم یک پودره بگیرش یکمیشو توی یک مقداری اب حل کن قاطی میگوی تازه ی چرخ شده همراه باسیر بده به ماهی میترکونه!

موفق باشید
سلام دوسته عزیز این کاری که شما میگین زیاد تاثیر نداره تاثیرش چشم گیر نیست!تازه نخود فرنگی و اسفناج رنگ دونه نداره فقط هویجش درسته!
متیل تستسترون که تو ایران 1 ساله گیر نمیاد به خاطر تحریم.هیچ جای ایران نیست.بوستر چی هست؟؟؟؟کجا گیر میاد و قیمتش چنده؟
سلام
شما متیل تستسترون برای چه کاری میخواهید این هورمون تاثیره زیادی روی رنگ نداره فقط خال ها و شفافیت رنگ ماهی و همینطور حسه خشونتش رو بالا میبره!ان هورمون هم باید بگردی دنبالش پیدا کنی درسته یک مدته کم شده!
در آخر همه ی دوستان موفق باشید
آرمین

behnam 65
Thursday 9 September 2010, 01:37 PM
این هورمون همراه با رنگدانه تاثیر رنگدانه را چند برابر میکنه.من همه جای ایرانا گشتم دنبالش گیر نمیاد.حتی شرکت و کارخ.نه ی سازندش هم رفتم گفتن تولید نمیشه.اگر کسی گیر آورد خبر بده.1 کامیون هم داشت میخرم.

mohsene0
Friday 8 October 2010, 06:41 PM
غذاهایی که من به فلاورام میدم

Artas
Saturday 9 October 2010, 10:04 PM
با سلام!!!
میخواستم یه غذای هد برای فلاورم بگیرم لطفا راهنمایی کنید...!!!
dast2

shellman_2008
Sunday 10 October 2010, 12:13 PM
با سلام!!!
میخواستم یه غذای هد برای فلاورم بگیرم لطفا راهنمایی کنید...!!!
Dast2
بهترین گزینه ها مصرف مگاهد و هامپی هد بصورت همزمان دوست عزیز

m:ch
Sunday 21 November 2010, 12:40 PM
با سلام به دوستان عزیز

آیا غذای جی بی ال تقلبی هم در بازار هست و فرقش با اصلی چیه ؟

shellman_2008
Sunday 21 November 2010, 01:48 PM
با سلام به دوستان عزیز

آیا غذای جی بی ال تقلبی هم در بازار هست و فرقش با اصلی چیه ؟

با سلام
دوست عزیز احتیاط شرط عقله کلا jbl رو بی خیال بشید
می تونم به جرات بگم که نمی تونید jbl اصل گیر بیارید
فرقی هم در ظاهر تقلبی با اصل وجود نداره
غذایی جدید که من تازگی اسم رو شنیدم و خیلی هم از این غذا تعریف شده هایفنگ هستش که کسانی که استفاده کردن می گن اثری مشابه jbl روی ماهی داره

اسپکتروم (یا nls) هم گزینه عالی هستش که متاسفانه قیمت بالایی داره

ارادتمند

xavi
Wednesday 12 January 2011, 09:25 AM
ba salam be hame man mikham felaver bekharam rahnamaeem konin ke che moshakhasatio bayad dar nazar begiram ? az koja befahmam kelase a hast ya na????

با سلام به همه من مي خوام فلاور بخرم راهنماييم كنين كه چه مشخصاتيو بايد در نظر بگيرم؟ از كجا بفهمم كلاس a هست يا نه؟؟؟

----------
سلام، در چت باكس هم تذكر دادم كه لطفاً (برابر مقررات سايت) از تايپ بصورت فينگيليش خودداري بفرماييد و فارسي تايپ كنيد. اينجا يك فروم فارسي زبان هست و نگارش بصورت فينگيليش، برقراري ارتباط با پست هاي شما رو براي خيلي از دوستان مشكل مي كنه. متشكرم / معاون و ناظر كل سايت

xavi
Wednesday 12 January 2011, 09:46 AM
منو ببخشید عذر میخوام به این قوانین آشنا نبودم. روی چشم

hossein1
Monday 9 May 2011, 12:57 PM
باسلام خدمت اساتید می خواستم بدونم کسی بوستردوقلو سراغ دارد اگرهست قیمت ان چقدر هست

shellman_2008
Tuesday 10 May 2011, 09:26 PM
باسلام خدمت اساتید می خواستم بدونم کسی بوستردوقلو سراغ دارد اگرهست قیمت ان چقدر هست

دوست عزیز بوستر معمولیش سخت گیر میاد چه برسه به این که استفاده و تولیدش تو خوده تایلند هم غیر قانونی هستش

hossein1
Wednesday 11 May 2011, 11:37 AM
باسلام خدمت دوستان حدود2ماه است ازرنگدانه استاگزانتین برای فلاورام وبوفالوها استفاده میکنم ولی نتیجه ای نگرفتم میخواستم بدونم باید باماده خاصی مخلوط شود درصورتیکه دوستان اطلاعاتی دارندتشگرمی کنم برایم توضیح دهند

عباس ترابیان
Wednesday 11 May 2011, 11:54 AM
سلام
لطفا بفرماييد كه استاگزانتين را به چه صورت مصرف ميكنيد كه نتيجه نگرفته ايد و حدود قيمتي كه خريده ايد چند بوده تا بتوان همفكري مناسب تري كرد .

shellman_2008
Wednesday 11 May 2011, 10:36 PM
باسلام خدمت دوستان حدود2ماه است ازرنگدانه استاگزانتین برای فلاورام وبوفالوها استفاده میکنم ولی نتیجه ای نگرفتم میخواستم بدونم باید باماده خاصی مخلوط شود درصورتیکه دوستان اطلاعاتی دارندتشگرمی کنم برایم توضیح دهند

اول باید دید که ماهی شما استعداد رنگ داره یا نه
وقتی که معلوم شد استعداد داره اون موقع است باید برای تقویت رنگش اقدام کنید
شرط رو بر این میزاریم که ماهی شما استعداد رنگ داره
تجربه من میگه بوستر معمولی روی فلاوربهتر از استاگزانتین جواب میده
ولی غذاهای مثا اور رد شرکت اوشن فری (همون شرکتی که غذای هامپی هد رو تولید میکنه) اپر خوب و ماندگارتری رو رنگ قرمز داره

در مورد شوال تون هم باید بگم محصولی هست که الان به شدت وزات بهداشت داره با توزیع کننده های این محصول برخورد می کنه البته تا قبل از این در خود ایران و توسط شرکتهای دارویی تولید میشد این محصول روز وقتی با استاگزانتین مخلوط می کنید در عرض 5 روز رنگ ماهی تون رو می ترکونه ولی....
بعد از چند وقت با مرگ ناگهانی ماهی روبرو میشید اسمش رو نمی گم که مباد کسی وسوسه بشه و بخواد امتحان کنه و اگر هم می دونید اسم این محصول رو اصلا ازش استفاده نکنید این ماده باعث تخریب بافت کبد و عقیم شدن ماه میشه

hossein1
Thursday 12 May 2011, 09:19 AM
با عرض تشگرازراهنمایی تون جنابshellman

amir_toktam
Monday 13 June 2011, 10:54 PM
با سلام و خسته نباشید
یک سوال از محضر اساتید محترم داشتم میخواستم بدونم میشه به فلاور کوچک (هفت سانتی) غذا هایی مثل هامپی هد, مگا هد و تترا لوهان داد آیا دستگاه گوارشی آنها توانایی هضم این غذا ها را دارد با سپاس فراوان. متشکر میشم اگه در مورد همین غذا ها هم نظری بدید

بخاطر مزاحمت دوباره عرض پوزش دارم میخواستم بدونم فلاور باکس ارزش خریدن داره یا نه؟ ممنون

best
Tuesday 14 June 2011, 12:21 PM
سلام

همانطور كه در پستهاي تالار فلاور هورن امده است بهتر هست كه ابتدا به ماهي فلاورتون غذاهاي محرك رنگ و هد ندهيد و از غذاهاي با كيفيت براي رشد بدنش استفاده كنيد . بعد كه ماهي فلاور شما رشد خودش را به خوبي انجام داد بايد روي هد و رنگش كار كنيد .

shellman_2008
Tuesday 14 June 2011, 01:35 PM
با سلام و خسته نباشید
یک سوال از محضر اساتید محترم داشتم میخواستم بدونم میشه به فلاور کوچک (هفت سانتی) غذا هایی مثل هامپی هد, مگا هد و تترا لوهان داد آیا دستگاه گوارشی آنها توانایی هضم این غذا ها را دارد با سپاس فراوان. متشکر میشم اگه در مورد همین غذا ها هم نظری بدید

بخاطر مزاحمت دوباره عرض پوزش دارم میخواستم بدونم فلاور باکس ارزش خریدن داره یا نه؟ ممنون

دوست عزیز
از غذا نباید انتظار معجزه داشته باشی
غذاهایی که در بازار به اسم غذای هد و یا رنگ فروخته میشند صرفا برای تقویت این دو فاکتور هستند . پس برای تاثیر داشتن این غذا ها باید اول فلاورتون این دو فاکتور رو داشته باشه غذاهایی که معرفی کردید در صورت اصل بودن و داشتن فلاور باستعداد تاثیر خوبی روی ماهی خواهد داشت

درمرود فلاور باکس باید بگه که این نوع فلاور هم دارای گرید بندی هستش و اگر گرید بالا این نوع رو بخرید ارزش نگهداری رو داره

amir_toktam
Tuesday 28 June 2011, 11:01 AM
ممنون از پاسختون
من از شما معذرت می خواهم از اینکه تشکرم یک هفته طول کشید آخه من مسافرت بودم
و یک سول دیگه هم داشتم
محصولات کدام یک از شرکت های اوشن فری , هیکاری و جی بی ال بهتره؟ ممنون

shellman_2008
Tuesday 28 June 2011, 01:37 PM
ممنون از پاسختون
من از شما معذرت می خواهم از اینکه تشکرم یک هفته طول کشید آخه من مسافرت بودم
و یک سول دیگه هم داشتم
محصولات کدام یک از شرکت های اوشن فری , هیکاری و جی بی ال بهتره؟ ممنون

ببینید دوست عزیز
من خودم به شخصه محصولات اوشن فری به همه پیشنهاد میدم و خودم هم استفاده میکنم
محصولات این نسبت به کارایی شون تاثیر خیلی خوبی دارند و هر ادمی راضی می کنند
ولی در مورد غذاهایی مثل هیکاری و جی بی ال هم باید بگم هیکاری تاثیر چشم گیری در رشد و شادابی ماهی داره تاثیر که شاید غذاهای اوشن نداشته باشند ولی در مورد جی بی ال این شرکت شرکت قوی هستش اثر این غذا در دارز مدت نمایان میشه

حالا می مونه یک مسئله که ایا ماهی شما ارزش هزینه برای خرید غذا رو داره یا نه ؟

در صورت داشتن یک ماهی عالی هزینه کردن توجیه داره که در این صورت من تمام محصولات این شرکت ها رو بعلاوه غذای اسپکتروم رو پیشنهاد میدم

amir_toktam
Tuesday 28 June 2011, 02:45 PM
از این که منت سر ما گذاشتید و به پست من پاسخ دادید سپاس گذارم و ارزوی شاد باش و سربلندی برای شما وتمام همکاران شما دارم
ممنون

bodha
Thursday 13 October 2011, 07:30 PM
دوستان ایا تا کنون از محصول آزو فلاور هورن استفاده کردین آیا محصول خوبی بوده لطفا تجربیات خود را برای اطلاع بنویسید با سپاس از همه

farhad-2007
Tuesday 18 October 2011, 08:01 AM
دوستان ایا تا کنون از محصول آزو فلاور هورن استفاده کردین آیا محصول خوبی بوده لطفا تجربیات خود را برای اطلاع بنویسید با سپاس از همه

باسلام
ببخشيد،بنده چندروزي مأموريت بودم و دسترسي به اينترنت روهم نداشتم...
ببين دوست عزيز محصولات آزو خوب هست اما در مقابل غذاهاي آمريكايي و آلماني حرفي براي گفتن نداره...
البته از اين غذا منم به فلاورهام ميدم اما نه به تنهايي...
غذاهايي مثل ان ال اس و جي بي ال از آزو بهتر و با كيفيت تر هستش(و صدالبته قيمتش هم خيلي بالاتره)...
باتشكر farhad-2007

freidoon20
Thursday 27 October 2011, 10:38 PM
سلام دوست عزیز
من تازه عضو شدم و حدوداً یک هفته ای هست که آکواریوم گرفتم ، یه ماهی فلاور خریدم که عکسشو میذارم و اگه ممکنه به من بگید که میشه هد اونو بزرگ کنم و رنگش رو هم تا حدودی قرمز ؟
ممنونhttp://raazebaghaa.ir/i:%5C%5CDSC00362.JPGhttp://I:%5CDSC00362.JPG

shellman_2008
Friday 28 October 2011, 07:45 AM
سلام دوست عزیز
من تازه عضو شدم و حدوداً یک هفته ای هست که آکواریوم گرفتم ، یه ماهی فلاور خریدم که عکسشو میذارم و اگه ممکنه به من بگید که میشه هد اونو بزرگ کنم و رنگش رو هم تا حدودی قرمز ؟
ممنونhttp://raazebaghaa.ir/i:%5C%5CDSC00362.JPGhttp://I:%5CDSC00362.JPG

با سلام وخش امدگویی به شما
دوست عزیز
عکسی دیده نمیشه لطفا عکس رو دوباره اپلود سنتر (http://raazebaghaa.ir/imagecenter)فروم اپلود کنید کنید

mkd
Sunday 25 December 2011, 04:44 PM
باسلام خدمت تمام دوستان عزیز
دوتاعکس ازفلاورم واستون میذارم که حدود 4 ماهه داره رنگش عوض میشه وطبق نظردوستان احتمالازردمیشه ازشماکسی میدونه چه غذائی ممکنه به زودترانجام شدن تغییررنگش کمک کنه وآیا این ماهی ارزش نگهداری داره یا نه؟

Mahi-nabati
Monday 16 January 2012, 11:33 AM
سلام دوستان

کسی این غذای دراگون رو تجربه کرده؟؟؟؟ برای فلاوره.چطوره؟؟؟؟

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/eru59lk8ekzx1hza3vu_thumb.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=eru59lk8ekzx1hza3vu.jpg)

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/gkzwuqol6ekj4tm11hr_thumb.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=gkzwuqol6ekj4tm11hr.jpg)

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/jhtk35pxn0m1t7wqngrl_thumb.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=jhtk35pxn0m1t7wqngrl.jpg)

abbass11
Sunday 22 January 2012, 10:39 PM
دوستان کسی غذای ky fish واسه فلاور استفاده کرده ؟ یه غذای تایلندی هستش اگه کسی از این غذا اطلاعاتی داره خوشحال میشم بگه خوب هست یا نه

flowerbox
Friday 13 July 2012, 01:29 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه غذا تترا لوهان گرفتم که روش زده ساخت المان
سوالی که برای من پیش اومده اینه که این غذا چه تاثیری روی ماهی داره و به چه میزان باید استفاده بشه؟در صورت امکان غذا های بهتری که روی رنگ ماهی تاثیر داره رو معرفی کنید و بگید که ایا همه ی غذاهای تترا که عرضه میشن اصلن یا نه ؟
اگر تقلبی دارن چه غذا های تترا و چه سایر غذا ها رو میشه از تقلبی تشخیص داد؟

shellman_2008
Friday 13 July 2012, 06:29 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه غذا تترا لوهان گرفتم که روش زده ساخت المان
سوالی که برای من پیش اومده اینه که این غذا چه تاثیری روی ماهی داره و به چه میزان باید استفاده بشه؟در صورت امکان غذا های بهتری که روی رنگ ماهی تاثیر داره رو معرفی کنید و بگید که ایا همه ی غذاهای تترا که عرضه میشن اصلن یا نه ؟
اگر تقلبی دارن چه غذا های تترا و چه سایر غذا ها رو میشه از تقلبی تشخیص داد؟

تترا لوهان غذای معمولی محسوب پیشه
غذاهای مثل اور رد - استاری-برایت مارک - گرند سومو رد
هیچ راهی برای تشخیص غذاهای تقلبی از اصل وجود نداره فقط از فروشنده معتبر خرید کنید

nima0481
Saturday 17 November 2012, 10:31 PM
سلام دوستان

چنتا سوال داشتم.
تازه یه فلاور باکس گرفتم.لطف کنید نظر بدید که نزادش چیه.ارزش داره روش کار کنم.

...ایا غذای زنده مثل کوپی .تاسیری تو فلاور داره.بدم

http://eps.128pro.net/pic/8eb278a8bce8.jpg

behnam 65
Monday 19 November 2012, 12:50 PM
سلام دوستان

چنتا سوال داشتم.
تازه یه فلاور باکس گرفتم.لطف کنید نظر بدید که نزادش چیه.ارزش داره روش کار کنم.

...ایا غذای زنده مثل کوپی .تاسیری تو فلاور داره.بدم
.
http://eps.128pro.net/pic/8eb278a8bce8.jpg

با سلام.
دوست عزیز فلاور معده ی بسیار حساسی داره و اگر غذای زنده و ماهی بهش بدین خیلی سریع مریض میشه.

kooroshlohrasb
Monday 1 April 2013, 08:35 PM
با سلام به فلاور روزی چند بار باید غذا بدیم تا خوب رشد کنه و در هر وعده یه فلاور 6 سانتی چند تا دونه غذا باید بلمبونه با تشکر ...

flower horen
Thursday 9 January 2014, 07:25 AM
می خواستم بدونم هد آپ برای بچه فلاور برای هدش خوبه

flower horen
Thursday 9 January 2014, 07:34 AM
با سلام به فلاور روزی چند بار باید غذا بدیم تا خوب رشد کنه و در هر وعده یه فلاور 6 سانتی چند تا دونه غذا باید بلمبونه با تشکر ...

2بار یا3بار باید در روز بهش غذا داد و بستگی به اندازه هر دونه داره اگر کوچک بود 15 و 20 تا اگر بزرگ بود 10 و 15 تا

عباس ترابیان
Thursday 9 January 2014, 08:12 AM
می خواستم بدونم هد آپ برای بچه فلاور برای هدش خوبه
سلام
هد اپ هم جز یکی از غذاهای خوب برای ماهی فلاوره . به خاطر داشتن استاگزانتین در ترکیب جیره این غذا باعث بهبود رنگ و عملکرد بدنی بهتر در ماهی میشه .البته غذاهایی با قابلیت بیشتر و کیفیت بهتر برای رشد هد فلاور هم توی بازار هست یا بوده که توی پست ها ی بچه ها به اون اشاره شده که یا خیلی گرونه الان یا مشابهش دم دسته .

همونطور که میدونید تنوع غذایی ، جای بزرگ و اب مناسب از گزینه های مهم برای سلامت ماهی و رشد و نمو اون و طبعا هدش هست البته به شرط اینکه خصوصیات نژآدی ماهیتون مطلوب باشه و قابلیت هد خوب را داشته باشه .

با احترام
ترابیان

flower horen
Thursday 9 January 2014, 12:03 PM
فلاور من هدش و بدنش سیاه می خواستم بدونم از چه نژادی

flower horen
Thursday 9 January 2014, 12:09 PM
بهترین غذا برای فلاور چیه

ghost
Friday 10 January 2014, 08:43 PM
سلام
فکر میکنم توی پستهای قبلی بچه ها غذا های خوبی که میشه استفاده کرد را گفتن

flower horen
Thursday 6 March 2014, 03:36 PM
بهترین غذای دست ساز برای هد فلاور چی است

flower horen
Thursday 6 March 2014, 03:54 PM
خوب ترین غذا برای رشد بچه فلاور چیه

best
Friday 7 March 2014, 12:37 PM
خوب ترین غذا برای رشد بچه فلاور چیه

سلام
به بچه های کوچیک بهتره ارتمیا بدید. بزرگترها را میتونید با بیومار تغذیه کنید و بعد که بزرگتر شدند هد اپ بدید.