PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تکثیر ماهی فلاور هورن

عباس ترابیان
Sunday 3 August 2008, 05:44 PM
http://gallery.pethobbyist.com/data/4005flowerhorn.jpg

این ماهی به فضای زیستی زیادی نیاز دارد. برای یک نر تانکی به حجم 300 لیتر گنجایش حداقل مطلوب است .

تکثیر فلاوهورن سخت نیست ، کافیست تا دما را با یکی دو درجه افزایش ، به آستانه بالای حد مطوب برای ماهی ( حدود 30 درجه سانتیگراد) رسانده و منتظر تخمگذاری آن شد .

حدود 1000 تخم برای هر تخمریزی پیش بینی میشود که توسط ماهی ماده محافظت میشوند و قلمرو نیز توسط ماهی نر محاظت میشود .

نوزادان پس از 3 روز از تخم خارج میشوند.

در ابتدا با مصرف کیسه زرده ، میتوانند از موکوس روی بدن والدین تغذیه کنند و پس از طی 5 روز و شروع شنای آزاد میتوانند از غذاهای زنده ریز تغذیه کنند.

http://www.flower-horn.de/midas_cichlid/flowerhorn_logo.jpg

از آنجائیکه ماهی فلاور هورن یک آمیخته بین گونه ای در بین ماهیان خانواده سیکلیدهاست ، صفات ویژه رنگ و شکل بدن آن ناشی از فرمول خاص آمیخته گری بکار رفته در تولید آن است و طبعا نوزادانی که از والدین بسیار زیبا و خوش هیکل تولید میشوند به هیچ وجه این انتظار را بر آورده نمیکنند که صفات و خصوصیات ویژه والدین خود را به ارث ببرند. لذا نوزادان حاصل از والدین برجسته میتوانند صفاتی متغییر از دامنه بسیار ضعیف تا خیلی خوب را از خود نشان دهند ولی به طور کل باید در نظر داشت که میانگین کیفیت پایین تری از والدین خود خواهند داشت .

برای رشد بهتر و بیشتر بچه ماهیان علاوه بر وجود غذای زنده و نیز غذای آماده مرغوب به مقدار و دفعات مطلوب باید به فراهم آوردن فضای زیستی مناسبی برای بچه ماهبان توجه داشت و هر از چند گاهی با رقم بندی ماهیان امکان رشد برای ماهیان ضعیف تر را بهتر و بیشتر فراهم کرد .

tassoti
Sunday 21 June 2009, 02:39 PM
با سلام خدمت اساتید بزرگوار ممکنه بگین بچه فلاور ها رو بعد چند روز میشه از مادرشون جداکرد؟

farhad-2007
Monday 22 June 2009, 09:42 AM
با سلام خدمت اساتید بزرگوار ممکنه بگین بچه فلاور ها رو بعد چند روز میشه از مادرشون جداکرد؟

باسلام
ضمن عرض خيرمقدم به جنابعالي...
ببخشيد كه من جاي اساتيد نظر ميدم...
بنظرمن شما از زماني كه بچه ها هنوز داخل تخم هستند بايد اقدام به جدا سازي از والدين رو انجام بديد...
بعضي از عوامل مانند كم تجربگي والدين و يا استرس ممكنه باعث خورده شدن قسمتي يا تمام تخمها و حتي نوزادان توسط والدين بشه...
البته موارد استثناء هم وجود داره اما ريسكش بالاست و اينكارو نكني بهتره...
اين نظر كاملاً شخصي و بر اساس تجربه خودمه و منبع خاصي نداره اما شما دراين زمان ميتونيد به راحتي و دور از استرس وارد كردن به والدين به بچه ها غذا بديد(زمانيكه والدين در تانك بچه ها باشند اينكار از نظر اونها يجور تهديد براي فرزندانشون محسوب ميشه كه ميتونه براي بچه ها مشكل ايجاد كنه)....
باتشكر farhad-2007

pesare_khoob
Sunday 28 June 2009, 11:08 PM
salam bacheha man gharare az ye jofte kho0be flower bache bekesham va be gheymate monasebi befrosham harki payas besmelaah!!

سلام بچه ها من قراره از یه جفت خوب فلاور بچه بکشم و به قیمت مناسب بفروشم. هر کی پایه ست بسم ا...

----------
تذکر: لطفا" از تایپ فینگلیش جدا" خودداری فرمایید./ ناظر سایت

farhad-2007
Wednesday 1 July 2009, 09:14 AM
سلام
دوستان من يه چندتا ماهي فلاور براي فروش دارم
فلاور ردچيلي هد دار خوش رنگ 450 هزار تومان
فلاور زدزد هد دار خوش رنگ 450 هزار تومان
فلاور تايلندي متوسط سينه و دم و باله قرمز 15000 تومان
فلاور معمولي تقريبا بزرگ 10000 تومان
هرکسي هم ماهي واسه تعويض داره من هستم

باسلام
ضمن عرض خيرمقدم به جنابعالي...
دوست عزيز همونطور كه عنوان تاپيك مشخصه اينجا محل پرسش و پاسخ به سؤالات در مورد ماهي و آكواريومه و دوستان در اين تاپيك سؤالات خودشونو مطرح و ديگر عزيزان نيز دراينجا به اونها پاسخ ميدهند...
واما در مورد فروش ماهي و لوازم و اطلاعات بازار و ... تاپيكهاي جداگانه اي هستش كه اگر شما ماهي براي فروش داريد به تاپيك خريد و فروش ماهي زينتي اعضا (http://www.raazebaghaa.com/showthread.php?t=1855) مراجعه تا هم دوستان دچار سردرگمي نشن و هم شما زودتر به نتيجه مطلوب برسيد...

درضمن تاپيكي هم درمورد فلاورهورن (http://www.raazebaghaa.com/showthread.php?t=716) توسط اساتيد و دوستان بوجود اومده كه اطلاعات ذيقيمتي در اون موجوده كه ميتونيد شما نيز اطلاعات مفيدتون رو اونجا قرار بديد...
موفق باشيد
باتشكر farhad-2007

ويرايش: با تشكر از فرهاد عزيز؛ پست كاربر به محل مربوطه منتقل شد. متشكرم / ناظر سايت

apoooneh
Thursday 12 November 2009, 11:56 PM
لطفا درمورد تکپیر فلاور کاملتر توضیح دهید خواهشآ ممنونم
یک جفت فلاور دارم چند دفعه هستش تخم میذارن بعد از دو سه روز تخمها سفید میشه بعد هم تخمها از بین میرن ممنونم

عباس ترابیان
Friday 13 November 2009, 09:40 AM
لطفا درمورد تکپیر فلاور کاملتر توضیح دهید خواهشآ ممنونم
یک جفت فلاور دارم چند دفعه هستش تخم میذارن بعد از دو سه روز تخمها سفید میشه بعد هم تخمها از بین میرن ممنونم

دوست خوب ما

چند علت ممكنه د رخراب شدن تخمهاي ماهي فلاور هورن تون موثر باشه :

- نامناسب بودن كيفيت آب از نظر سختي و پي اچ يا اسيديته
- الودگي ميكروبي آب مصرفيتون و نتيجتا خراب شدن سريع تخمهاي فلاورهورن تون
- نامناسب بودن دماي آب
- اماده نبودن ماهي هاي والد يا يكي از ماهي هايتون
- تغذيه نامناسب والدين و نتيجتا ضعف تخمهاي توليدي

ميشه عوامل ديگري را هم به موارد بالا اضافه كرد .

به نظر ميرسه همانطور كه دوستان در پستهاي قبلي اشاره كردند عمل كنيد شانس موفقيت بيشتري داشته باشيد . اهم موارد مورد نظر عبارتند از:

- دماي آب در حدود 30 درجه سانتيگراد براي تكثير باشد
- از آب مناسب و بدون آلودگي شيميايي يا ميكروبي معمول در آكواريوم هاي كهنه ، در حد امكان استفاده كنيد
- پس از تخمگذاري هر چه سريعتر تخمها را به تانك تفريخ انتقال دهيد
- از يك ضد عفوني و قارچ كش مناسب براي محافظت تخمها سود ببريد.
- شرايط زيستي را در تانك تفريخ تخمها مناسب و پايدار نگهداريد.

پس از در امدن لاروها از تخمها نسبت به تغذيه آنها پس از سه روز اقدام كنيد .

با احترام
ترابيان

apoooneh
Friday 13 November 2009, 09:53 PM
لطفا بفرمایید با چه وسیله ای تخمها را باید خارج کرد (با شلنگ یا ...) سپاسگزار شماapoooneh

best
Saturday 14 November 2009, 01:16 PM
لطفا بفرمایید با چه وسیله ای تخمها را باید خارج کرد (با شلنگ یا ...) سپاسگزار شماapoooneh

سلام و خوش آمد حضور شما در راز بقا .

معمولا براي تخمگذاري ماهي هاي سيچلايد يا سيكليد در اكواريوم تخته سنگ صاف يا كوزه يا گلدان يا كاسه سفالي يا چيزي در اين مايه ها را در آكواريوم قرار ميدهند و اين ماهيها روي يك سطح كه برايشان مناسب به نظر ميرسد تخم ميگذارند. بعد اون وسيله را از آكواريوم خارج ميكنند و تخمها نيز به همراه آن خارج ميشود و به محل مناسب براي در امدن بچه ماهي ها از تخم ها انتقال پيدا ميكنند.اگر ماهي هاي شما در روي بستر آكواريوم تخم كردند ناگزير هستيد كه والدين را از تخمها جدا كنيد چون برداشتن تخمها از روي بستر و شن اكواريوم يا جداره كف يا ديواره هاي آكواريوم سخت است .

apoooneh
Saturday 14 November 2009, 11:36 PM
از راهنماییت ممنونم

arash
Tuesday 26 January 2010, 10:46 AM
سلام خدمت بچه های گل من تازه امروز عضو شدم:)
سوال داشتم خیلی مهمه:-/
یک جفت فلاور دارم فلاور ماده سه رز پیش تخم کرد اما تا الان 90%تخم ها خراب شدن بقیه هم فکر کنم خراب بشن
ایا امکان داره که فلاور نر اسپرم نریخته باشه اگه امکان داره چرا اسپرم نریخته اونا که جفتن!!!!!
ایا امکان داره فلاور نر عقیم باشه؟؟؟
بچه ها هرکی که میدونه بگه
راستی فلاور 20سانتی نژادzzبارنگی بسیا زیبا با فلاور ماده10سانتی تایلندی جفت خورده قیمتش تقریبا کم کمش چنده ;;)

farhad-2007
Tuesday 26 January 2010, 12:27 PM
سلام خدمت بچه های گل من تازه امروز عضو شدم:)
سوال داشتم خیلی مهمه:-/
یک جفت فلاور دارم فلاور ماده سه رز پیش تخم کرد اما تا الان 90%تخم ها خراب شدن بقیه هم فکر کنم خراب بشن
ایا امکان داره که فلاور نر اسپرم نریخته باشه اگه امکان داره چرا اسپرم نریخته اونا که جفتن!!!!!
ایا امکان داره فلاور نر عقیم باشه؟؟؟
بچه ها هرکی که میدونه بگه
راستی فلاور 20سانتی نژادzzبارنگی بسیا زیبا با فلاور ماده10سانتی تایلندی جفت خورده قیمتش تقریبا کم کمش چنده ;;)

باسلام
به جمع ما خوش اومدي...
اينجا چندتا مورد پيش مياد:
-ممكنه فلاور نرتون هنوز به سن بلوغ نرسيده باشه و يا براي بار اول درست بلد نبوده كه اينكارو انجام بده و احتمال قوي براي دفعات بعد شايد موفق بشه...
-ممكنه فلاور نرتون عقيم باشه(بعلت استفاده از هورمونهاي شيميايي)...
-ممكنه تخمها قارچ زده باشند و خراب شده باشند...
.در حالت اول بايد فلاورهاتون رو بخوبي تغذيه كنيد و بعد از 10-15 روز دوباره اونها رو كنارهم بندازين تا دوباره اقدام به توليدمثل كنند...
.درحالت دوم كه بعيد ميدونم كاري بشه كرد...
.در حالت سوم بايد تخمها رو به آب سالم منتقل كنيد و از داروي ضدعفوني كننده و سنگ هوا و بخاري استفاده كنيد...

در مورد فلاورهايي كه فرموديد بايد حتماً اونها رو ديد تا نظر داد...
اينم اضافه كنم كه احتمال اينكه بچه فلاور شبيه والدينشون بشن خيلي خيلي كمه...
موفق باشيد
باتشكر farhad-2007

IBTA
Saturday 13 March 2010, 07:29 PM
سلام به همگی میخواستم بپرسم از کجا میشه فهمید ماهی عقیم شده؟؟؟؟؟چطوری میشه از عقیم شدن ماهی جلوگیری کرد؟؟؟؟؟در صورت این مشکل درمانی وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی ممنون

best
Saturday 13 March 2010, 07:41 PM
سلام
تا جايي كه ميدونم ماهي هاي خاصي فقط عقيم هستند مثل دورگه هايي كه نظيرش ماهي پرت هست و ماهي نر عقيمه.
يا وقتي يه ماهي تازه ايجاد شده كه در بازار قبلا نبوده ممكنه تا مدتي اونو عقيم كنند تا كسي نتونه تكثيرش بكند.
اگر يك ماهي با وجود شرايط طبيعي لازم براش نتونه توليد مثل كنه در حالي كه ماهي هاي ديگر و مشابه ان تكثير بشوند ميشه گفت كه اون ماهي ممكنه عقيم باشه.

farhad-2007
Sunday 14 March 2010, 06:16 AM
باسلام
البته بنده بعيد ميدونم كه بعضي از ماهيها رو مخصوصاً عقيم كنند تا نشه نسلشو تكثير كرد...
بعضاً نداشتن علم اونكار يا نرسيدن ماهي به سن بلوغ باعث ايجاد چنين ذهنيتي براي ماميشه...
براي مثال كسي از دوستان تا بحال تونسته از پنگوسي بچه بگيره؟؟؟
مطمئناً نه...
اما نميتونيم بگيم كه اين ماهي عقيم وارد ايران ميشه...
بلكه اين ماهي در ايران به سن و سايز بلوغ نميرسه(چيزي در حدود يك و نيم متر)بعد از رسيدن به رشد كافي و سن بلوغ تازه ميشه ازش بچه گرفت...

باور كنيد عقيم كردن ماهي نياز به تجهيزات پيچيده اي داره كه براي اون حجم از بارهاي صادراتي،براي اونها اصلاً صرفه اقتصادي نداره...

اما اگر به ماهي هورمونهاي شيميايي و جنسي خورانده شود در دراز مدت باعث عقيم شده ماهي خواهد شد...

و بقيه موارد رو هم دوست عزيزم جناب best زحمتش رو كشيدند...
باتشكر farhad-2007

armagdon
Sunday 21 March 2010, 04:09 PM
سلام دوستان
من امروز یه جفت فلاور دیدم که به عنوان جفت فروخته میشدن نوع نرش هد خوبی داشت وهمچنین رنگ خوبی ولی مادهه رنگ زرد وخیلی زشتی داشت!جفتشو میگفت 140تومن باهم زیاد سازگار نبودن ولی مادهه مدام دنبال نره میرفت ولی نره میزدش یعنی جفتن؟
ممنون میشم دوستان راهنماییم کننچ
باسپاس

farhad-2007
Sunday 21 March 2010, 08:01 PM
سلام دوستان
من امروز یه جفت فلاور دیدم که به عنوان جفت فروخته میشدن نوع نرش هد خوبی داشت وهمچنین رنگ خوبی ولی مادهه رنگ زرد وخیلی زشتی داشت!جفتشو میگفت 140تومن باهم زیاد سازگار نبودن ولی مادهه مدام دنبال نره میرفت ولی نره میزدش یعنی جفتن؟
ممنون میشم دوستان راهنماییم کننچ
باسپاس

باسلام
ممكنه باهم جفت باشن اما با جابجايي و تغيير مكان ممكنه جفت بشكنه و ماهي نر تا حد مرگ ماهي ماده رو بزنه و بالعكس...
بنظرمن شما از خريد جفت منصرف بشين...
چون احتمال اينكه بچه ها به يكي از والدين برن خيلي ضعيفه...
بهتره يه نر با نژاد تهيه كنيد و از بزرگ كردنش لذت ببريد...
باتشكر farhad-2007

GALAXY_BOY
Saturday 8 May 2010, 11:12 PM
با سلام
ماهی فلاور من تخم ریزی کرد و من تخم ها رو به آکواریوم دیگه منتقل کردم.
یه موجوردات خیلی ریز(مثلاً اندازه پای یک مورچه) حالت سوسک داشتن بین تخمها حرکت میکردن و روشون میرفتن.
روز دوم دم لاروها از تخمها بیرون بود و حرکت میکردن اما تا شبش همشون مردن و از بین رفتن.
کار اون موجودات ریز بوده؟ اونا چی بودن و چطوری از بین میرن؟؟؟

amirr
Thursday 29 July 2010, 12:19 AM
با سلام فلاورم و تريماکوم که 5 روزه پيش همن وقتي که شيشه بينشونو برداشتم ديدم که مثل اين که با هم جفت شدن امشبم ديدم که تخم گذاري کردن.ميخواستم بپرسم که حالا چيکار کنم؟در ضمن دو تاشون تقريبا پنج سانتينhttp://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/zqqqbbzt7l4qktnwypn.jpg

عباس ترابیان
Thursday 29 July 2010, 07:53 AM
سلام
به عنوان اولین تجربه تخمگذاری ماهی فلاورتون در تانکتون پیشنهاد میکنم کاری به کارشون نداشته باشید تا ببینید بچه ها از تخم در میان یا که تخمها خراب میشوند.
اگر بچه ها در اومدن و مایل بودید که از اونها نگهدار ی کنید میتوانید والدین را از بچه ها جدا کنید تا احتمال خرده شدنشون را کم کنید . یا با یک سیفون دهان گشاد بچه ها را از تانک مکیده و به ظرف دیگری انتقال دهید .در دوره های تخمگذاری بعدی میتوانید به مدیریت بهتر تولید مثل ماهیهایتان بپردازید .
به نظر نمیرسد هیبرید حاصل نتیجه قابل توجهی داشته و قابل فروش مطلوب باشد . نتیجتا بهتره قبل از تصمیم برای نگهداری بچه ها به فکر نتیجه نهایی و تعداد جا و مقدار هزینه لازم برای به وزن رساندنشان باشید .

amirr
Friday 30 July 2010, 10:41 AM
با سلام
میخواستم بپرسم که الان که فلاور و تریماکوم داخل کوزه تخم ریختن باید لامپ مهتابی روی اکواریوم روشن باشه یا نه؟یا چه مدت روشن باشه؟الان 2 روزه که تخم گذاشتن تخمها از دیروز سیاه تر شدن دلیلش چیه؟

shellman_2008
Friday 30 July 2010, 01:29 PM
با سلام
میخواستم بپرسم که الان که فلاور و تریماکوم داخل کوزه تخم ریختن باید لامپ مهتابی روی اکواریوم روشن باشه یا نه؟یا چه مدت روشن باشه؟الان 2 روزه که تخم گذاشتن تخمها از دیروز سیاه تر شدن دلیلش چیه؟

سیاه تر شدن تخم معنی اینکه تخم ها هچ شدن و بزودی تبدیل به بچه میشن
در مورد نور هم به نظر من همون نور اتاق برای پدر و مادر بس تا مبادا دچار استرس بشن که در این صورت باعث خورده شدن تخم توسط پدر و مادر میشه

amirr
Friday 30 July 2010, 03:32 PM
خیلی ممنونم دوست عزیز.
میخواستم ببرسم که کی فلاور باکسم و تریماکوم رو از بچه هاشون جدا کنم.بچه ها بعد چند روز از تخم میان بیرون؟

----------

میخواستم بپرسم که تخم میگو یا همون ارتیمیا واسه بچه فلاورا خوبن یا نه؟بعد چند روز باید بهشون بدم؟و باید چطوری تخمهارو تبدیل به میگو کنم؟

shellman_2008
Friday 30 July 2010, 05:32 PM
با سلام.
میخواستم بپرسم که تخم میگو یا همون ارتیمیا واسه بچه فلاورا خوبن یا نه؟بعد چند روز باید بهشون بدم؟و باید چطوری تخمهارو تبدیل به میگو کنم؟

خیلی ممنونم دوست عزیز.
میخواستم ببرسم که کی فلاور باکسم و تریماکوم رو از بچه هاشون جدا کنم.بچه ها بعد چند روز از تخم میان بیرون؟

دو تا موضوع که اول باید رعایت کنید
اول از زدن پست های پی در پی خودداری کنید و برای این کار از گزینه ویرایش استفاده کنید
دوم برای تشکر گزینه tanks استفاده کنید
نحو تبدیل تخم میگو به لاور رو در قسمت تغذیه می تونید کامل مطالعه بفرمایید.زمان تغذیه لاور های فلاور تون رو از زمانی شروع کنید که لاور ها شنا میکنند و زرده تخم رو جذب کردن

میمتونید از همین الان پدر ومادر رو از تخم ها جدا کنید (اگر مطمئن هستید که تخم ها هچ شدن) و برای این جریان اب روی تخم وجود داشته باشه (برای جلوگیری از قارچ زدن تخم ها) از یک سنگ هوا با فشار هوا ملایم استفاده کنید

amirr
Friday 30 July 2010, 07:09 PM
وقتی تخمها به بچه تبدیل شدند اگر پدر مادر رو جدا کنم ضرری نداره واسه بچه ماهیا؟ایا باز هم وقتی که تخمها بچه شدند و پدر مادر نبودند باز هم باید کنارشون سنگ هوا بزارم؟

night11
Friday 30 July 2010, 07:34 PM
وقتی تخمها به بچه تبدیل شدند اگر پدر مادر رو جدا کنم ضرری نداره واسه بچه ماهیا؟ایا باز هم وقتی که تخمها بچه شدند و پدر مادر نبودند باز هم باید کنارشون سنگ هوا بزارم؟

میمتونید از همین الان پدر ومادر رو از تخم ها جدا کنید (اگر مطمئن هستید که تخم ها هچ شدن) و برای این جریان اب روی تخم وجود داشته باشه (برای جلوگیری از قارچ زدن تخم ها) از یک سنگ هوا با فشار هوا ملایم استفاده کنید

دوست عزیز یکم با دقت تر پاسخ های دوستان رو بخونید . پاسخ سوال شما رو دوستمون دادند .

و اینکه وقتی تخم ها به لارو تبدیل شدن طبیعی هست که ماهی ها برای تنفس نیاز به اکسیژن دارند . و شما باید حتما از یک شعله اکسیژن که بوسیله سنگ هوا تامین میشه استفاده کنید .

amirr
Friday 30 July 2010, 11:53 PM
با سلام
فکر کنم تریماکوم تخمهارو داره بیرون میاره چون بیشتر تخم ها نیستند.میره داخل کوزه بعد میره یه گوشه از دهنش میندازه بیرون چیزی هم دیده نمیشه.چیکار کنم؟!!!!

night11
Saturday 31 July 2010, 06:39 AM
با سلام
فکر کنم تریماکوم تخمهارو داره بیرون میاره چون بیشتر تخم ها نیستند.میره داخل کوزه بعد میره یه گوشه از دهنش میندازه بیرون چیزی هم دیده نمیشه.چیکار کنم؟!!!!

با سلام

دوست عزیز ممکنه تخم های خراب رو داره جدا می کنه ، یا شایدم هم بدلیل استرس زیاد داره تخم ها رو می خوره .
در هر صورت دفعه اول هست و بدلیل کم تجربگی جفت و استرس زیاد این موارد طبیعی هست .
شما کاری که می تونید انجام بدید اینکه سعی کنید بهشون استرس وارد نکنید و اینکه اونا رو بحال خودش رها کنید .
در هر صورت اگر همه تخم ها هم خورده بشن ، در چند روز آتی اگر شرایط مناسب باشه دوباره تخم ریزی خواهند کرد .

با تشکر

amirr
Saturday 31 July 2010, 10:40 PM
با سلام
امروز بچه ماهیامو دیدم.تریماکو با اون کارش داشته بچه ماهیارو از کوزه در میاورده و به گوشه تانک منتقل میکرده.به نظر شما چرا این کارو میکرده؟فردا میخوام جفتشونو از تانک به تانکه دیگم منتقل کنم.به نظر شما کاره درستی میکنم؟

shellman_2008
Sunday 1 August 2010, 06:54 AM
با سلام
امروز بچه ماهیامو دیدم.تریماکو با اون کارش داشته بچه ماهیارو از کوزه در میاورده و به گوشه تانک منتقل میکرده.به نظر شما چرا این کارو میکرده؟فردا میخوام جفتشونو از تانک به تانکه دیگم منتقل کنم.به نظر شما کاره درستی میکنم؟

اگر جدا کنید مشکلی پسش نمیاد
جابجا کردن بچه ها هم ایجور به نظر میرسه که اون ها رو به جای امن و جای انتقال میده که دید و اشراف کامل به محیط اطراف رو داشته باشن.برای مراقبت از بچه ها(نظر شخصی)

amirr
Sunday 1 August 2010, 11:47 AM
با سلام
میخواستم بدونم بچه ماهیا بعد چند روز شنا میکنند؟جفت ماهیامو جدا کردم و انداختم داخل تانکه دیگه ای ولی مثل این که همو میزنند.دلیلش چیه؟

shellman_2008
Sunday 1 August 2010, 12:49 PM
با سلام
میخواستم بدونم بچه ماهیا بعد چند روز شنا میکنند؟جفت ماهیامو جدا کردم و انداختم داخل تانکه دیگه ای ولی مثل این که همو میزنند.دلیلش چیه؟

از روزی که ماهی ماده تخم میزاره تا روزی که بچه ها شروع به شنا کردن بکنن 4 روز تا 5 روز طول میکشه.
اینکه ماهی نر و ماده بعد از جدا شدن از تخم و جابجای همدیگرو میزنن طبیعیه و اگر می خواین که صدمه نبینن از همدیگه جدا شون کنید

amirr
Sunday 1 August 2010, 05:01 PM
هنوز بچه ها شنا نمیکنند ایا باید نور روی اکواریوم روشن باشه یا نه یا خوبه که روشن باشه؟؟

shellman_2008
Sunday 1 August 2010, 05:29 PM
هنوز بچه ها شنا نمیکنند ایا باید نور روی اکواریوم روشن باشه یا نه یا خوبه که روشن باشه؟؟

همون نور میحط کافی دوست عزیز

amirr
Monday 2 August 2010, 09:13 AM
با سلام
الان نزدیک 3 روزه که باهیا از تخم اومدن بیرون ولی هنوز شنا نمیکنند نگرانم!نگفتید که ایا نور روی تانک برای بچه ماهیا خوبن یا نه؟

shellman_2008
Monday 2 August 2010, 10:08 AM
با سلام
الان نزدیک 3 روزه که باهیا از تخم اومدن بیرون ولی هنوز شنا نمیکنند نگرانم!نگفتید که ایا نور روی تانک برای بچه ماهیا خوبن یا نه؟

عجله نکنید دوست عزیز و نگران چیزی هم نباشید بزودی شنا کردن رو شروع می کنند
در مورد نور هم عرض کردم خدمتتون نور اتاق کافی هستش و احتیاجی به نور اضافه نیست
پست ها رو با دقت بیشتر بخونید دوست عزیز زود به جوایتون می رسید

amirr
Thursday 5 August 2010, 08:58 AM
با سلام
میخواستم بدونم بچه ماهیا بعد چند روز غذا میخورند؟امروز واسشون یک غذا گرفتم اسمش دافنیه خوبه واسشون؟

shellman_2008
Thursday 5 August 2010, 12:15 PM
با سلام
میخواستم بدونم بچه ماهیا بعد چند روز غذا میخورند؟امروز واسشون یک غذا گرفتم اسمش دافنیه خوبه واسشون؟

با سلام
بعد از این که زرده کامل جذب شد می تونید غذا دادن رو شروع کنید . برای تغذیه لارو ها بهترین گزینه ارتمیای زنده است

amirr
Thursday 5 August 2010, 02:17 PM
من ارتمیا هم دارم ولی نمیدونم چیکار کنم تا زنده شن .لطفا توضیح بدید.

shellman_2008
Thursday 5 August 2010, 02:35 PM
من ارتمیا هم دارم ولی نمیدونم چیکار کنم تا زنده شن .لطفا توضیح بدید.
یک بطریه نوشابه 1.5 لیتری رو دربش رو سوراخ کنید یک شیلنگ هوا از داخل سوراخ رد کنید و ته بطری رو هم در بیارید بطری رو سر وته اویزون کنید شیلنگ رو به پمپ هوا متصل کنید ویک لیتر اب داخل این بطری بریزید و بهش یک قاشق غذا خوری نمک اضافه کنید تخم ارتمیا رو بریزید داخال بطری بعد از 36 تا 48 ساعت تخم ها تبدیل به لاور ارتمیا میشن اون ها رو با یک تکه شیلنگ بکشید و این لاور ها رو بدید به بچه ماهی ها تون

amirr
Saturday 7 August 2010, 11:46 PM
با سلاممیخواستم بدونم بچه ماهیام که حاصل جفت شدن فلاور باکس و تریماکو هستند چی میشن؟فلاور میشن یا تریماکو؟

shellman_2008
Sunday 8 August 2010, 06:39 AM
با سلاممیخواستم بدونم بچه ماهیام که حاصل جفت شدن فلاور باکس و تریماکو هستند چی میشن؟فلاور میشن یا تریماکو؟

کسی نمی تونه قطعی نظر بده دوست عزیز
ولی معمولا یک تعداد شبیه فلاور میشن و یک تعداد هم شبیه تریماکو و تعداد بالایی هم تلفیقی از هر دو ماهی

amirr
Thursday 12 August 2010, 10:30 AM
سلام دوستان
بچه ماهیام همه کم کم از بین رفتن میخواستم دلیلشو بدونم خیلی از این موضوع ناراحتم.به نظرم زود مادرشونو ازشون جدا کردم.

عباس ترابیان
Thursday 12 August 2010, 10:48 AM
سلام
به نظر میرسه مهمترین علت مرگ بچه ماهی ها تغذیه نامطلوب و بد شدن کیفیت اب تانکتون باشه.

amirr
Thursday 12 August 2010, 11:17 AM
اب تانکم 4ماهی مشد که عوض نکردم.تغذیه هم که روزی 3بار دافنی میدادم بهشون.

hobab
Thursday 12 August 2010, 12:53 PM
سلام.شمامیتونستی با لوفاک اسیاب شده تغذیشون کنی تا خوب جواب میگرفتی ربطی به جداکردن نداره دوست من:pillowfight:

shellman_2008
Thursday 12 August 2010, 10:47 PM
سلام دوستان
بچه ماهیام همه کم کم از بین رفتن میخواستم دلیلشو بدونم خیلی از این موضوع ناراحتم.به نظرم زود مادرشونو ازشون جدا کردم.

سلام
به نظر میرسه مهمترین علت مرگ بچه ماهی ها تغذیه نامطلوب و بد شدن کیفیت اب تانکتون باشه.

سلام.شمامیتونستی با لوفاک اسیاب شده تغذیشون کنی تا خوب جواب میگرفتی ربطی به جداکردن نداره دوست من:pillowfight:

همینطور که اقا ترابیان فرمودند تغذیه نامطلوب و شرایط بد اب باعث این اتفاق شده
من عرض کردم خدمتون دوست عزیز برای تغذیه از ارتمیای زنده استفاده کنید
در هر مربته که فلاور های تخم ریزی میکردن با وجود تغذیه با ارتمیای زنده تلفات داشت ولی در حد 10 %
برای کیفیت اب تانکتون هم سیفون رو شروع کنید اما نه با 30% سیفون با 5 تا 10 % سیفون روز درمیان با ابی که 24 ساعت کنار گذاشتید و با اب تنکتون هم دماست

برای تغذیه حداقل یک هفته از ازتمیای زنده استفاده کنید

amirr
Sunday 15 August 2010, 10:18 PM
با سلام.
برای تخم ریزی مجدد فلاور باکس و تریماکوم باید چیکار کنم{اب.دما...}؟الان ماهیه ماده به نظرم شکمش یکم پر شده.

shellman_2008
Sunday 15 August 2010, 10:43 PM
با سلام.
برای تخم ریزی مجدد فلاور باکس و تریماکوم باید چیکار کنم{اب.دما...}؟الان ماهیه ماده به نظرم شکمش یکم پر شده.

1-تغذیه با غذاهای با کیفیت
دمای مناسب (29 تا 31)
ثابت نگهداشتن کیفیت اب

amirr
Monday 16 August 2010, 10:51 PM
سلام
میشه بگید چه غذاهایی؟

shellman_2008
Thursday 19 August 2010, 02:23 PM
سلام
میشه بگید چه غذاهایی؟

غذاها مثل
هیکاری فلاور یا هیکاری سیچلاید
تترا سیچلاید و تترا دورامین
میگوی منجمد
از ویتامین های مثل فیشتامین سرا هم اگر استفاده کنید کمک قابل توجهی بهتون میکنه
از هیکاری هم غافل نشید

amirr
Thursday 19 August 2010, 05:38 PM
سلام
دیشب تخم ریزی کردن به نظرتون ماهی نر(فلاور باکس) رو جدا کنم؟چون ماهی ماده یکم میزنش وقتی اون طرف تخم ها میره

shellman_2008
Thursday 19 August 2010, 10:40 PM
سلام
دیشب تخم ریزی کردن به نظرتون ماهی نر(فلاور باکس) رو جدا کنم؟چون ماهی ماده یکم میزنش وقتی اون طرف تخم ها میره

احتمال هستش با جدا کردن نر، ماده تخم ها رو بخور اگر می خواید جدا شون کنید هر دو رو از تخم ها جدا کنید البته اگر ماهی نر تخم ها رو بارور کرده

Artas
Saturday 28 August 2010, 05:28 PM
سلام سلام سلام:bliss:
من دیروز یه جفت ماهی فلاور (مفتی گیرم اومد)البته ماهیها مریضن (دمشون ریش ریشه) اندازشون دوروبره (14_15سانته)لطفا منو درباره تکثیرشون وبیماریشون راهنمایی کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تانکشونم 100لیتریه ودما روی 30وسرامیکو فیلترو ...

راستیتش نمیدونم اسم فلاورام چیه؟(چون تا حالا این مدل فلاور نداشتم)
رنگشون خاکستریه وچنتا خاله سیاه از سرشون تادمشون هست وزیره آبشوشاشون قرمزه:bc3:

<<باسپاس فراوان>>:2lxe53l:

shellman_2008
Saturday 28 August 2010, 07:29 PM
من دیروز یه جفت ماهی فلاور (مفتی گیرم اومد)البته ماهیها مریضن (دمشون ریش ریشه) اندازشون دوروبره (14_15سانته)لطفا منو درباره تکثیرشون وبیماریشون راهنمایی کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با سلام
برای اینکه معلوم بشه نژادشون چیه بهتر یه عکس ازشون بزارید دوست عزیز
این ریش شدن دم شون دو تا علت داره :
یا زد وخورده یا پوسیده گی باله
اگر پوسیده گی باله هست در قسمت بیمارها تاپیک پوسیده گی باله رو مطالعه بفرمایید
برای تکثیر هم بایداین شرایط رو برای نر وماده اماده کنید
کیفیت اب
تغذیه
عدم وارد شدن استرس به نر و ماده
در حال حاضر هم اگر در گیری بین نر و ماده هست اونها رو با یک شیشه از هم جدا کنید تا نر و ماده اماده جفت شدن وتخم ریزی بشن

ارادتمند

Artas
Sunday 29 August 2010, 12:11 AM
حالا نمیدونید حدس بزنید
چون تا یه دوربین خوب گیرم بیاد طول میکشه:297:

arminkhasteh
Sunday 29 August 2010, 12:23 AM

سلام بر شما!دوسته عزیز!
اول از همه یک عکسی از داخله تاپیک فلاور هورن اعضا گذارید تا در موردشون نظر داده بشه!
دوم در مورد تخم ریزی اینا باید به سنه بلوغ رسیده باشن که احتمال می دم رسیده باشن!
شما بینشون اگر هم دیگرو میزنند شیشه بگذارید سیفون مرتب یادتون نره خوب تغذیشون کنید دما رو هم 30-31 بگذارید کم کمم زیاد کنید !
بعد از چند روز که لوله ی تخمی ماده و لولهی اسپرم نر خوب زد بیرون و از پشت شیشه حرکات مخصوص رو انجام میدادند شیشه رو بردارید و ماهی نر شروع به زدن ماهی ماده میکند تا چند دقیقه اگر بیشتر از 15 دقیقه شد دوباره شیشه را بگذارید و بعد از چند روز دوباره امتحا کنید اگرم باز نشد یا ماهی نر یا ماهی ماده رو عوض کنید !
حالا نمیدونید حدس بزنید
چون تا یه دوربین خوب گیرم بیاد طول میکشه:297:

دوسته عزیز فلاور رو نمیشه حدس زد حتا از روی عکسشم بازم دقیق نمیشه گفت این چه نژادی هست باز عکس میشه یک کاریش کرد و گفت نژادشو 90%
موفق باشید

Artas
Tuesday 31 August 2010, 11:42 AM
من توی تایپک شناسایی نپاد عکسهای فلاورارو نگاه کردم
فکر میکنم فلاور من (ازروی عکس)گرین دراگون باشه... (لطفا منو درباره تکثیرش راهنمایی کنید.)

best
Tuesday 31 August 2010, 04:44 PM
تکثیر فلاور مثل بقیه سیچلایدها هست .
یه جفت ماهی خو ب میخواهید
یه تانک حداقل 100 لیتری
یه عالمه جا برای بچه ماهی ها
کلی پول و حوصله برای بزرگ کردن بچه ها
یه عالمه منت برای فروش ماهی های تولیدی

و صبر ایوب

Artas
Tuesday 31 August 2010, 05:15 PM
میخواستم بدونم تویه تهران بچه ماهیهای انواع سیچلاید چند میخرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا ارزش اینهمه زحمتو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وبچه های دورگرو چی؟(فلاور_پرت وپرت_سیچلایدومثلاتگزاسو فلاور!!!)
:bc1:

arminkhasteh
Thursday 9 September 2010, 12:40 AM
میخواستم بدونم تویه تهران بچه ماهیهای انواع سیچلاید چند میخرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا ارزش اینهمه زحمتو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وبچه های دورگرو چی؟(فلاور_پرت وپرت_سیچلایدومثلاتگزاسو فلاور!!!)
:bc1:

سلام دوسته عزیز من به شما قول میدم که سودی نداره حز ضرر برای افرادی که در خونه مثلا 100ت بچه ماهی تکثیر کنن بدن بیرن ولی کسی که تکثیر گاه داره براش خیلی سود داره
ولی برای ماها سودی نداره
!
موفق باشید

Artas
Sunday 19 September 2010, 07:43 PM
http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/mhttkrjqv5lfettm326.jpg:pillowfight:
با سلام خدمت دوستان!!!
فلاورهای من دوباره بعد ازتخمریزیشون که بینشون شیشه گذاشتم بعد از3روز برداشتم دیدم الان اینجوری دارن لب میگیرن (اندازه17_18سانت)(دما30درجه)(مخ زن 100لیتر)باید چیکار دیگه ای بکنم ((تخم گذاری قبلیشون باشکست مواجه شد))
ازکیفیت بد عکس عذرمیخوام چون شب گرفتم

shellman_2008
Sunday 19 September 2010, 10:25 PM
:pillowfight:
با سلام خدمت دوستان!!!
فلاورهای من دوباره بعد ازتخمریزیشون که بینشون شیشه گذاشتم بعد از3روز برداشتم دیدم الان اینجوری دارن لب میگیرن (اندازه17_18سانت)(دما30درجه)(مخ زن 100لیتر)باید چیکار دیگه ای بکنم ((تخم گذاری قبلیشون باشکست مواجه شد))
ازکیفیت بد عکس عذرمیخوام چون شب گرفتم

بعد از سه که تخم ریزی کردن و جدا از هم بودن و حالا شما شیشه بین اون ها رو برداشتید خیلی احتمال داره که به مشکل بخورید و زد خورد بین شون پیش بیاد . از هم جدا شون کنید و وقتی ماده اماده تخم ریزی بعدی شد شیشه بین شون رو بردارید
این دوره تا 15 روز طول میکشه که ماده اماده بشه

ارادتمند

Artas
Sunday 3 October 2010, 08:04 PM
باسلام وخسته نباشید خدمت اساتید گرامی!!!
من یک جفت فلاور دیگه تهیه کردم که اندازه ماده آن حدود(17-18سانت)واندازه نر(19-20سانت)
میخواستم بدونم اندازه هاشون که مشکلی نداره؟؟؟

عباس ترابیان
Sunday 3 October 2010, 09:54 PM
اندازه شون خوبه مهم تر اينه كه ن‍ژادشون خوب باشه و خصوصيات رنگ و بدن مطلوبي داشته باشند .

Artas
Monday 4 October 2010, 09:11 AM
ببخشید یه سوال!!!
یه جفت دیگر فلاورهام از پشت شیشه حرکات خواصی انجام میدن ولی وقتی برمیدارم ماهی نر دنبال ماده میکنه واونم میره پشت فیلتر مخفی میشه حالا باید چیکار کنم؟؟؟:200::smilies (21):

shellman_2008
Monday 4 October 2010, 09:25 AM
ببخشید یه سوال!!!
یه جفت دیگر فلاورهام از پشت شیشه حرکات خواصی انجام میدن ولی وقتی برمیدارم ماهی نر دنبال ماده میکنه واونم میره پشت فیلتر مخفی میشه حالا باید چیکار کنم؟؟؟:200::smilies (21):

بهتر تا بیرون زدن لوله تخم از هم جدا باشن دوست عزیز
تا به ماده اسیب نرسه

Artas
Monday 4 October 2010, 12:41 PM
http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/b8lkupi7uyq46sstdy.jpg
اینم عکس جفت قبلیم البته از ماهی ماده نشد عکس بگیرم چون همش تکون میخوردوفقط این نره چسپیده بود به شیشه...!!!:meatballs:اندازشونم 20سنتی میشه

shellman_2008
Monday 4 October 2010, 01:08 PM
اینم عکس جفت قبلیم البته از ماهی ماده نشد عکس بگیرم چون همش تکون میخوردوفقط این نره چسپیده بود به شیشه...!!!:meatballs:اندازشونم 20سنتی میشه

اگر کیفیت بچه هایی که قرار به دنیا بیان براتون مهم باید بگم با این نر بجایی نمی رسید
و فقط وقتتون رو هدر می دید
بچه های این نر هیچ ارزشی ندارن

Artas
Monday 4 October 2010, 09:34 PM
ممنون !!!
پس باید نرش ازکدوم نوع فلاور باشه؟؟؟
مادشم از همین نوعه...!!!
:smilies (4)::89:

shellman_2008
Tuesday 5 October 2010, 06:54 AM
ممنون !!!
پس باید نرش ازکدوم نوع فلاور باشه؟؟؟
مادشم از همین نوعه...!!!
:smilies (4)::89:

با این نوع فلاور بجای نمی رسید دوست عزیز
اگر یک جفت فلاور خیلی خوب داشته باشید (یک نر و ماده وارداتی که ماده هم هد قابل قبولی داشته باشه ) از بین 1200 تخم 8 تا 10 بچه قابل قبول خواهید کشید
این 8 تا 10 هم باید تا سایز 2.5 بند بزرگ کنید تا بتونید بچه های خوب رو جدا کنید
در کل تکثیر هیچ نوع فلاور صرفه اقتصادی برای ما نداره

Artas
Tuesday 19 October 2010, 11:00 AM
باسلام وتشکر!!!
من همین کارو کردم(یه نروماده زیباگرفتم(150تومان))البته خیلی دل فریبن لوله تخم ماده حدود 5/.سانت بیرون اومده ولی وقتی کنار نرمیندازمش بینشون دعوا میشه حالا چیکار کنم؟(اندازه20سانت)...!!!
:q7:

shellman_2008
Tuesday 19 October 2010, 12:48 PM
باسلام وتشکر!!!
من همین کارو کردم(یه نروماده زیباگرفتم(150تومان))البته خیلی دل فریبن لوله تخم ماده حدود 5/.سانت بیرون اومده ولی وقتی کنار نرمیندازمش بینشون دعوا میشه حالا چیکار کنم؟(اندازه20سانت)...!!!
:q7:

کاش عکسی از نر و ماده میذاشتید
در مورد خشونت نر نسبت به ماده در این ماهی یک امر طبیعیه
کلا این ماهی سخت جفت می خوره
من الان یک نر و ماده ابریشمی دارم که 1.5 ماه دارم سعی میکنم جفت بزنمشون ولی خوب ...
اگر نر اماده جفت خوردن باشه بعد از این که ماده رو پیش نر بندازید بعد از حداکثر 10دقیقه از کتک کاری و لب طو لب شدن ارامش بر قرار میشه و نر و ماده باهم جفت می خورن اگر نر اماده جفت خوردن نباشه مطمئن باشید اگر ماهی ماده رو از نر جدا نکنید ماهی ماده تون خواهد مرد

ارادتمند

Artas
Wednesday 20 October 2010, 08:58 PM
خوب حالا چیکار کنیم کنه جفتشون آماده باشن؟؟؟
دما30
آکواریوم100
غذا دل ورنگدانه تترا

Artas
Wednesday 20 October 2010, 09:03 PM
اونقدر تکون میخورن که اصلانمیشه ازشون عکس گرفت یه دونه عکس داشتم که خیلی شبیه نره هست گفتم بذارم وگرنه تا میای عکس بگیری میره قایم میشه...!!!:biggestgrin:http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/4vyfcbtnilaxkwmde.jpg

shellman_2008
Wednesday 20 October 2010, 09:27 PM
اونقدر تکون میخورن که اصلانمیشه ازشون عکس گرفت یه دونه عکس داشتم که خیلی شبیه نره هست گفتم بذارم وگرنه تا میای عکس بگیری میره قایم میشه...!!!:biggestgrin:http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/4vyfcbtnilaxkwmde.jpg

خوب حالا چیکار کنیم کنه جفتشون آماده باشن؟؟؟
دما30
آکواریوم100
غذا دل ورنگدانه تترا

برای اماده شدن برای تخم ریزی و جفت شدن باید صبر کنید دوست عزیز

در مورد جفتتون هم تا عکسی از اونها نزارید نمیشه نظر داد
هم از ماده هم از نر عکس بزارید

ارادتمند

Artas
Thursday 21 October 2010, 11:12 AM
بله اگر یه دوربین خوب(عالی)گیرم اومدو شانس بیارم چشم میزارم!!!!
:sad::smilies (19):

Artas
Wednesday 27 October 2010, 09:57 PM
دوباره سوال ومزاحمت برای شما؟؟؟:sad:
میشه پرتمو کنارفلاور نر بندازم؟یعنی منظورم اینکه نمیخواد شیشه میشه بذارم؟وراحت تکثیر میشه؟:-S

عباس ترابیان
Wednesday 27 October 2010, 10:14 PM
سلام
پرت با فلاورجفت ميخوره ولي بچه هاش چيز خوبي از آب در نميان .
اگر ميخواين پيش هم بندازين كمي به رفتارشون دقت كنيد وبهتره جلوي چشمتون باشن چون بعضي وقتها با كمي كلنجار با يكديگر جور ميشن و بعضي وقتا درگيري شديدي بينشون رخ ميده . فلاورهايي كه مدت زيادي تنها نگهداري شده اند احتمال خشونت بيشتري از جانبشون ميره .
اگر شيشه بذاري بهتره چون مدت بيشتري همديگه رو ميبينن و بهتر ممكنه با هم اخت بگيرن به هر حال پرت و فلاور من به راحتي با هم جفت خورده بودند و مشكلي بينشون وجود نداشته .

Artas
Thursday 28 October 2010, 05:26 PM
از لحاظ زیبایی بچه نمیخوام جفت بخورن
بلکه میخوام یه تجربه دررابطه با جفت شدن پرت وفلاور کسب کنم...!!!
آخه پرتو سیچلاید زندانیرو تجربه کردم ولی فلاور نه چون ترسیدم با هم نسازن!!!:121:

Artas
Wednesday 3 November 2010, 06:58 PM
همونطور که گفتید بینشون شیشه گذاشتم وبعد4روز برداشتم ولی به همدیگه رحم نکردن ومثل جنرال حمسو با هم میجنگیدن:budo: دوباره جداشون کردم وانداختم:kap: دیدم بایه خورده زد خوردو لب تولب آشتی کردن :shake2:
ودارن یه جوری چاله میکنند یعنی معلوم نیست همه جارو دارن میکنند حالا باید چیکار کنم؟؟؟

shellman_2008
Wednesday 3 November 2010, 10:31 PM
همونطور که گفتید بینشون شیشه گذاشتم وبعد4روز برداشتم ولی به همدیگه رحم نکردن ومثل جنرال حمسو با هم میجنگیدن:budo: دوباره جداشون کردم وانداختم:kap: دیدم بایه خورده زد خوردو لب تولب آشتی کردن :shake2:
ودارن یه جوری چاله میکنند یعنی معلوم نیست همه جارو دارن میکنند حالا باید چیکار کنم؟؟؟

به احتمال خیلی زیاد جفت خوردن ولی یکی دو روز مراقب رفتارشون باش

ارادتمند

Artas
Thursday 4 November 2010, 03:54 PM
امروزدیدم!!!
لوله اسپرم نروتخم ماده کاملا بیرون زدن وهمش دارن دوره هم میچرخند ....!!!!:bliss:

shellman_2008
Friday 5 November 2010, 08:50 AM
امروزدیدم!!!
لوله اسپرم نروتخم ماده کاملا بیرون زدن وهمش دارن دوره هم میچرخند ....!!!!:bliss:

ظرف یک یا دو روز اینده تخم خواهند ریخت
منتظر باشید

Artas
Monday 8 November 2010, 09:33 PM
نمیدونم ولی امروز بعد 4روز چاله کنی یهو نرم قاطی کرد:5:و زد مادمو داغون کرد:4fvgdaq_th: منم شیشه گذاشتم ولی نمیدونم چجور شد حالا باید چیکار کنم؟؟؟:297:

shellman_2008
Monday 8 November 2010, 09:45 PM
نمیدونم ولی امروز بعد 4روز چاله کنی یهو نرم قاطی کرد:5:و زد مادمو داغون کرد:4fvgdaq_th: منم شیشه گذاشتم ولی نمیدونم چجور شد حالا باید چیکار کنم؟؟؟:297:

فلاور دیگه کاریش نمیشه کرد
بعضی وقت این جوری میشه
یک سوال ماده فلاورتون تا حالا تخم ریخته ؟
این سوال رو به این خاطر میپرسم که بعضی از ماده ها تخم نمی ریزن که الان من یکی از این ماده ها دارم
دراین صورت نر بعد از چند روز که از جفت خوردنشون رد میشه و خبری از تخم نیست شروع می کنه به زدن ماده

ارادتمند

Artas
Tuesday 9 November 2010, 05:33 PM
آآآآآآآآ...!!!
آره یه بار بایه نره دیگه ولی بااین نره نه
الحق که اینا هیبرید هستن هیچیشون به ماهی نرفته فقط ظاهرشونم شبیه ماهیه...!!!:shocked:
راستی یه نره دیگم که با پرتم جفت خوردن دارن تخم میریزن ولی اصلا غذا نمیخورن نمیدونم چرا؟؟؟
(راهنمایی کیند)
غذا :دل-هامپی هد-ردپرت-تتراو...

shellman_2008
Tuesday 9 November 2010, 07:03 PM
آآآآآآآآ...!!!
آره یه بار بایه نره دیگه ولی بااین نره نه
الحق که اینا هیبرید هستن هیچیشون به ماهی نرفته فقط ظاهرشونم شبیه ماهیه...!!!:shocked:
راستی یه نره دیگم که با پرتم جفت خوردن دارن تخم میریزن ولی اصلا غذا نمیخورن نمیدونم چرا؟؟؟
(راهنمایی کیند)
غذا :دل-هامپی هد-ردپرت-تتراو...

این غذا نخوردن در ماهی های هیبرید در هنگام تخم ریزی و بعد از تخم ریزی یه اتفاق کاملا طبیعیه دوست عزیز

Artas
Wednesday 10 November 2010, 01:53 PM
یاتشکرازشما!!!
امروز تخم ریختن ولی نمیدونم از کناره تخما برشون دارم یا نه...!!!
(لطفا راهنمایی کنید):dying:

shellman_2008
Wednesday 10 November 2010, 02:09 PM
یاتشکرازشما!!!
امروز تخم ریختن ولی نمیدونم از کناره تخما برشون دارم یا نه...!!!
(لطفا راهنمایی کنید):dying:

عجله نکنید
بزارید پیش تخم ها بشان
و اگر خواستید جدا شون کنید از تخم ها حتما 24 ساعت بعد از این که تخم ریختن جدا شون کنید
بعد از جدا کردن از تخم ها احتمال در گیری بین نر و ماده هست بهتر که نر و ماده رو هم از هم جدا کنید

Artas
Wednesday 10 November 2010, 02:25 PM
عجله نکنید
بزارید پیش تخم ها بشان
و اگر خواستید جدا شون کنید از تخم ها حتما 24 ساعت بعد از این که تخم ریختن جدا شون کنید
بعد از جدا کردن از تخم ها احتمال در گیری بین نر و ماده هست بهتر که نر و ماده رو هم از هم جدا کنید
باتشکر!!!
اونوقت نمیشه فقط نروجدا کنم تاپرت پیش ماده باشه یااصلا بذارم پیشه بچه باشن چون فقط یه آکواریوم خالیه دیگه واسم مونده...!!!
:23emu::bc3::sad:

shellman_2008
Wednesday 10 November 2010, 09:55 PM
باتشکر!!!
اونوقت نمیشه فقط نروجدا کنم تاپرت پیش ماده باشه یااصلا بذارم پیشه بچه باشن چون فقط یه آکواریوم خالیه دیگه واسم مونده...!!!
:23emu::bc3::sad:

اگر استرس به نر و ماده وارد بشه احتمال این تخم هاشون رو بخورن زیاده
شرایط اطارف رو مهیا کنید احتیاجی به جدا کردن از تخم ها نیست

Artas
Sunday 21 November 2010, 03:12 PM
ببخشیدیه سوال!!!
ماهیهای فلاور من دارن چاله میکنن ولی تخم نمیریزن نمیخواد مثل اسکار براشون زیر ماسه ها سنگ بذارم؟
:smilies:

shellman_2008
Sunday 21 November 2010, 04:50 PM
ببخشیدیه سوال!!!
ماهیهای فلاور من دارن چاله میکنن ولی تخم نمیریزن نمیخواد مثل اسکار براشون زیر ماسه ها سنگ بذارم؟
:smilies:
قبل از این که اقدام به کندن چاله کنن باید سنگ میذاشتید
الان هم فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد
البته این گذاشتن سنگ یا سفال برای تخم ریزی فقط برای اینه که بتونید راحت تخم ها رو بدن جابجایی نر و ماده از نر وماده جدا کنید
همه به عواقب و عوارض جابجایی فلاور اگاه هستیم

Shimana
Saturday 8 January 2011, 06:52 PM
سلام.
با تشکر از اساتید محترم و دوستان عزیز
یه فلاور ماده حدوداً 10 سانتیمتری دارم که بالغ شده و خیلی تمایل به جفت خوردن داره. به نظرتون برای تولید مثل کوچیک نیست.
در ضمن اسم داروهای ضدعفونی تخمهارو می خواستم.
خیلی ممنون

shellman_2008
Sunday 9 January 2011, 07:02 AM
سلام.
با تشکر از اساتید محترم و دوستان عزیز
یه فلاور ماده حدوداً 10 سانتیمتری دارم که بالغ شده و خیلی تمایل به جفت خوردن داره. به نظرتون برای تولید مثل کوچیک نیست.
در ضمن اسم داروهای ضدعفونی تخمهارو می خواستم.
خیلی ممنون

میشه بفرمایید تمایل به جفت خوردن رو چه جوری نشون میده ؟
من ماده فلاور 6 سانتی هم دیدم که بالغ بود و تخم ریخت
دوار ها متیلن بلو هستش

asma83
Tuesday 12 April 2011, 09:51 AM
سلام دوستان
درآکواریوم من کرمهای ریزسفیدرنگی هستش چکارکنم آیابه فلاورضررداره؟

shellman_2008
Tuesday 12 April 2011, 01:10 PM
سلام دوستان
درآکواریوم من کرمهای ریزسفیدرنگی هستش چکارکنم آیابه فلاورضررداره؟

ضرری برای ماهی ندارند
برای کسب اطلاعات بیشتر لینک زیر مطالعه بفرمایید
http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=3043

دوست عزیز با کم دقت در محل بیان کردن مشکل تون زود تر به نتیجه میرسید
لطفا قبل از ارسال پست سعی کنید تاپیک مریوط رو پیدا کنید و مطلب تون رو اونجا قرار بدید

danywhitdragon
Sunday 25 December 2011, 09:54 AM
با سلام

لطفا راجب به فلاور بالن مطلب بزارين . تو اين سايت چيزي راجب به فلاور بالن پيدانكردم.
ماهي كه من دارم ظاهرش قشنگه و پوزه هم نداره. بيشتر شبيه فلاور زد -زد تا ...ضمنا تاج هم داره.:15_9_171:
اين ماهي ارزش نگهداري داره؟
چه طور ميشه تكثيرش كرد؟
لطفا بيشتر راهنمايي كنيد؟

Artas
Sunday 25 December 2011, 10:08 PM
باسلام وخیر مقدم به شما
بااجازه از اساتید:
اول اینکه شما باید یه عکس از ماهیتون بگذارید تا بشه درباره ارزش نگهداری ونژادش بیشتر بحث کرد
دوم اینکه تکثیرشون یک مقدار سخته ولی اگر دستتون بیاد دیگه کاری نداره:))
میتونید پست وصفحه های قبلی رو بخونید تابیشتر آشنا بشید:))

danywhitdragon
Tuesday 24 April 2012, 12:27 PM
با سلام خدمت دوستان خوبم
اگر اطلاعاتی راجب به جفت شدن ماهی فلاور بالن نر با پرت ومراحل تخم ریزی و ...دارید ....:wink:

flowerbox
Sunday 15 July 2012, 08:53 PM
با سلام خدمت دوستان
بعد از این که فلاور های من دهنشون رو قفل میکنن بالا و پایین دهن اون ها دون دون های ریزی به وجود میاد
میخواستم بدونم این دون دون ها طبیعی هستند یانه ؟؟؟؟؟
از کجا میشه فهمید دو تا ماهی جفت خوردن یانه ؟؟؟
اگر میتونید به سوالم کامل پاسخ بدید
باتشکر

terror
Wednesday 18 July 2012, 09:24 AM
دوست عزیز سلام واسه جفت خوردن فلاور و یا هیبرید گیری از دو ماهی مختلف شما میتونید یک نر فلاور و یک ماده طوطی رو درون یک آکواریوم قرار بدید با رعایت این نکته که باید بین اونها یک تکه شیشه باشه و اینکه ماهی نر که فلاوره باید جثه اش از ماهی ماده کمی بزرگتر باشه پس از یک هفته یا کمتر که این زمان بسته به آمادگی جفتها داره حال فرقی نمی کنه دو تا فلاور یا یک فلاور و یک طوطی جفتها از خودشون اشتیاق نشون میدن مثلا نوع نر باله های خود را برای ماده باز می کنه و به اصطلاح واسش رقص می کنه نوع ماده هم همینطور وقتی دیدید لوله تخم ماده بیرون زده یا لوله اسپرم نر شیشه را از بینشون بردارید البته ا قبل یک تکه کاشی کف آکواریوم قرار بدید فقط باید مراقب جفتها باشید اگر نر و ماده با هم کنار بیان شروع به تمیز کردن کاشی میکنند ولی اگر شاهد این بودید که مولدین خیلی شدید زد و خورد می کنند باید دوباره اونها رو جدا کنید و این مراحل رو تکرار کنید البته 100 در 100دی نیست که حتما با هم جفت بخورند و در مورد سوال دوستمون درباره دونه های اطراف دهان ماهیها در هنکام جنگ باید بگم که اگر جراحت زیاد نباشه طبیعیه ولی فلاورها تا سر حد مرگ همو کتک میزنند و باید مراقب باشید ولی دوست من بچه بین فلاور و پروت(طوطی)زیاد چیز جالبی از آب در نمی یاد و ارزش زیادی نداره آخه یکبار پسر خالم این کارو کرده بود ولی بچه هاش زیاد جالب نبودند موفق باشید

farhad-2007
Wednesday 18 July 2012, 10:07 AM
باسلام
جناب terror لطف كردن و پاسخ دادن...
اما چيزيكه باعث شد تا اين پست رو بزنم بخشي از پست شما بود كه گفتيد لبهاي ماهي ها دون دون ميشه...

نميدونم شايد فكرم اشتباه باشه اما شما فكر ميكيند كه اين دون دون شده نشانه آمادگي ماهي براي جفتگيري هستش؟...
اگه ذهنيت شما اين باشه بايد بگم كه اينطور نيست و فلاور بجز تغيير در رفتار علامت ديگه اي كه دال بر آمادگي ماهي براي جفتگيري هست رو نداره(مثل گلدفيش كه موقع جفتگيري روي آبشش نر دونه هاي مرواريدي ميزنه)...

اين نشانه در فلاور حاكي از زخمهاي درحين درگيري هستش كه اصلاً هم خوب نيست و ممكنه قارچ بزنه و عفوني بشه و دريك كلام دردسر...

بهتره اين اتفاق رو از اول باهم مرور كنيم...
شما مطمئن هستي كه فلاورهاتون نر و ماده هستن؟
شما مطمئن هستي كه هم فلاور نر و هم ماده بالغ شدند؟
شما مطمئن هستي كه هر دوتاي اونها آماده جفت گيري هستند؟

اگر تمام جوابهاتون مثبته بروشي كه دوستمون فرمودند عمل كنيد و اميدوارم هرچه زودتر به نتيجه مطلوب برسيد...
باتشكر farhad-2007

flowerbox
Wednesday 18 July 2012, 02:12 PM
با سلام خدمت همه ی دوستان
در خصوص اون دونه هایی که گفتم باید بگم که این اتفاق در زمان جفت خوردن گرین ترورهام هم افتاد و با توجه به اون چه که من به عنوان زخم در ماهی ها دیدم این دونه های ریز شباهتی به زخم نداشته اند
درخصوص جنسیت ماهی هام هم باید بگم که مطمئن هستم نر و ماده هستند
زمانی دو تا ماهی در کنار همند و دما رو تا سی درجه بالا میبرم ماهی ماده این شکلی میشه
http://esfahanfishing.persiangig.com/ali%20dost/meysam/8/1.jpg
کسی میدونه برای چی؟؟

pintorico0
Wednesday 18 July 2012, 04:07 PM
با سلام
همونطور كه آقا فرهاد گفتن با فرض اينكه نر و ماده ان و بالغ ان ممكنه آماده جفت گيري نباشن. بهتره 10 روز بين آنها شيشه بزاريد و بعد برداريد. دماي 28 درجه براي تخمريزي بهتره هر چند فلاور تو دماي بالاتر هم تخمريزي ميكنه.
اما يه نكته: فلاوري كه عكسشو گذاشتيد ناخالص و دورگه اس و به شدت هم غذاي رنگ خورده!. من احتمال ميدم پدرش سيچلايد زنداني بوده باشه. تغيير رنگش هم به اين علته.اگه براي تفريح ميخواين بچه بگيريد كه هيچ اگه نه من بعيد ميدونم از 1000 تا بچش 2 تا خوشگل هم توش در بياد.
با تشكر

flowerbox
Wednesday 18 July 2012, 08:31 PM
با سلام اولا این عکس فلاور باکس من نیس بلکه گفتم این شکلی میشه
این تغییر رنگ هم بعد چند ساعت تموم شد و ماهی به حالت عادی خودش برگشت در ضمن من به فلاور خودم غیر از غذای انرژی ماهیرامن و تترا لوهان چیز دیگه ای به ماهیم نمیدم
تا بحال هم نشنیدم جایی هم نخوندم که فلاور با زندانی جفت بخوره و بچه دار هم بشن
اگر کسی از دوستان تجربه این کار رو داره ما رو هم با خبر کنه

pintorico0
Thursday 19 July 2012, 12:02 AM
با سلام اولا این عکس فلاور باکس من نیس بلکه گفتم این شکلی میشه
این تغییر رنگ هم بعد چند ساعت تموم شد و ماهی به حالت عادی خودش برگشت در ضمن من به فلاور خودم غیر از غذای انرژی ماهیرامن و تترا لوهان چیز دیگه ای به ماهیم نمیدم
تا بحال هم نشنیدم جایی هم نخوندم که فلاور با زندانی جفت بخوره و بچه دار هم بشن
اگر کسی از دوستان تجربه این کار رو داره ما رو هم با خبر کنه
با سلام
بهتره با اطلاعات بيشتري به كار تكثير بپردازيد.شما هنوز نميتوني تشخيص بدي ماهيات جفت خوردن يا نه بعد مياي راجب دورگه گيري ماهيا نظر ميدي؟ هدف بنده كمك و راهنمايي بود ولي مثل اينكه شما خودت بر خلاف پستهايي كه زدي صاحب نظري!
در ضمن نميدوني بدون : ماهي زنداني با سيكليدهاي دورگه اي مثل فلاورباكس و پرت جفت ميخوره. يكم بيشتر كه تجربه كسب كني ممكنه ببيني.

terror
Thursday 19 July 2012, 08:42 AM
دوست من من یه پیشنهاد براتون دارم شما یه عکس از مولدینتون تو این صفحه بزار تا دوستان بتونن کمکتون کنن در ضمن ماهی گرین ترور و ماهی فلاور و برخی از سیچلایدهای ماده هنگام تحریک تخمریزی و یا استرس بالا به رنگ تیره در می یان بله دوست خوبمون جناب pintorico درست فرمودند من دیدم فلاور رو با سیچلاید گورخری پروت و تگزاس جفت کردند و حتی بچه هاشون رو هم دیدم

amirrezajan
Friday 26 October 2012, 09:17 AM
سلام دوستان عزیز
می خواستم بپرسم که این فلاور از چه نژادیه ؟نژادخوبیه یا نه .عکس ماده هم تاحدودی دیده میشه .رنگ فعلی ماده بخاطر تخم ریزیه .بنظر شما یک تانک 100 لیتری هم بدلیل اسپرم پاشی ماهی نر هم شیری رنگ میشه ؟
با تشکرhttp://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/77751063136992062562.jpg

shellman_2008
Sunday 28 October 2012, 01:38 PM
سلام دوستان عزیز
می خواستم بپرسم که این فلاور از چه نژادیه ؟نژادخوبیه یا نه .عکس ماده هم تاحدودی دیده میشه .رنگ فعلی ماده بخاطر تخم ریزیه .بنظر شما یک تانک 100 لیتری هم بدلیل اسپرم پاشی ماهی نر هم شیری رنگ میشه ؟
با تشکر

شیری شدن اب دلیل دیگر داره دوست عزیز
مثل بهم خوردن سیکل تانکتون
اسپرم پاشی دلیل شیری شدن آب نیست

amirrezajan
Monday 29 October 2012, 09:56 PM
شیری شدن اب دلیل دیگر داره دوست عزیز
مثل بهم خوردن سیکل تانکتون
اسپرم پاشی دلیل شیری شدن آب نیست

سلام دوست عزیز
علت اینکه از شیری شدن اب صحبت کردم این بود که همیشه بعد از تخم ریزی ماده ماهی نر روی تخم ها حرکتی مثل اسپرم پاشی انجام میده ولی اثری از تغییر رنگ اب نیست .نوع و نژاد را هم اگه لطف کنید وبگوئید ممنون می شم
با تشکر

shellman_2008
Tuesday 30 October 2012, 12:48 PM
سلام دوست عزیز
علت اینکه از شیری شدن اب صحبت کردم این بود که همیشه بعد از تخم ریزی ماده ماهی نر روی تخم ها حرکتی مثل اسپرم پاشی انجام میده ولی اثری از تغییر رنگ اب نیست .نوع و نژاد را هم اگه لطف کنید وبگوئید ممنون می شم
با تشکر

نژاد خاصی نداره به احتمال زیاد نر تون یکی از والدینش بلو دراگون می تونه بود
درضمن کیفیتی خوبی هم ندارند

hanie45
Saturday 3 November 2012, 07:11 PM
سلام بچه ها من تازه عضو شدم
یه جفت فلاور ایتالیایی دارم.چند روز مسافرت بودم وقتی برگشتم دیدم توی اب حدود 50 تا بچه فلاور هست.حتما بقیه رو خودن این تعداد مونده،من توی هیچ کاری دخالت نکردم و نمیدونم الان که دوباره حامله شده باید چیکار کنم؟باید به محض این که تخم ها رخته شد اون هارو بردارم یابزارم بمونه؟چقدر باید بمونه؟ چه غذایی برای ماده قبل از تخم ریزی خوبه؟
یه سوال دیگه چه غذایی به فلاور نر بدم تا هد بیاره (اصلا هد نداره)؟؟؟؟؟؟
اینم عکس ماهی نر
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up10/49698607674814128780.jpg

pintorico0
Saturday 3 November 2012, 09:59 PM
سلام بچه ها من تازه عضو شدم
یه جفت فلاور ایتالیایی دارم.چند روز مسافرت بودم وقتی برگشتم دیدم توی اب حدود 50 تا بچه فلاور هست.حتما بقیه رو خودن این تعداد مونده،من توی هیچ کاری دخالت نکردم و نمیدونم الان که دوباره حامله شده باید چیکار کنم؟باید به محض این که تخم ها رخته شد اون هارو بردارم یابزارم بمونه؟چقدر باید بمونه؟ چه غذایی برای ماده قبل از تخم ریزی خوبه؟
یه سوال دیگه چه غذایی به فلاور نر بدم تا هد بیاره (اصلا هد نداره)؟؟؟؟؟؟
اینم عکس ماهی نر
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up10/49698607674814128780.jpg
با سلام...
ایتالیا هم مگه فلاور داره؟!!!!! (امان از دست این فروشنده ها!) والا اینی که من میبینم کار دسته وطنیه! بگذریم....
دوست گلم اگه جفتتون با هم میمونن، بهتره یه سنگ تخت یا یه ظرف سفالی تخت کم عمق کف آکواریوم قرار بدید. وقتی تخم ریزی کردن (حدودا 2 ساعت تخمریزی طول میکشد)سنگ تخم رو بردارید و در یک آکواریوم با عمق 15 سانت قرار بدید و توش یک سنگ هوا بزارید(سنگ هوا رو طوری قرار بدید که روی تخمها جریان ایجاد کنه مثلا سنگ تخم رو مایل بزارید و سنگ هوا رو بزارید زیرش.) به ازای هر لیتر آب 2 قطره متیلن بلو بریزید و دما رو روی 30 درجه ثابت کنید. با اینکار درصد بالایی از تخمها بعد 3 روز هچ خواهند شد.
اما چند نکته:
دمای 30 تا 32 درجه فلاور رو بیشتر به تخمریزی تحریک میکنه.
ممکنه نر ماده رو بزنه. اگه اینطوری شد یه شیشه بینشون بزارید تا ماده آماده بشه.
برای تغذیه مولدها میگو رو تو برنامه غذایی شون بگنجونید و از غذاهای مرغوب شرکتی استفاده کنید.
اصولا فلاور نر وقتی جفت بخوره هدش میخوابه ولی میگو، غذای زنده و غذاهای مخصوص هد میتونه موثر باشه.
تکثیر موفقی داشته باشید....

ehsan62babolsar
Friday 22 February 2013, 11:06 AM
با سلام خدمت دوستان-تو بیشتر سایتا مطالبی راجع به مشخصات 1 فلاور خوب نوشته: رنگ خوب-گرید بالا-هد بزرگ ... ولی انگار همه اینا مال فلاورای نره! مشخصات 1 فلاور ماده خوب چیه؟مدتیه میخام برا فلاورم 1 جفت بگیرم اما نمیدونم باید چجوری باشه
http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/61117951536926975070_thumb.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=61117951536926975070.jpg)

shellman_2008
Friday 22 February 2013, 04:58 PM
با سلام خدمت دوستان-تو بیشتر سایتا مطالبی راجع به مشخصات 1 فلاور خوب نوشته: رنگ خوب-گرید بالا-هد بزرگ ... ولی انگار همه اینا مال فلاورای نره! مشخصات 1 فلاور ماده خوب چیه؟مدتیه میخام برا فلاورم 1 جفت بگیرم اما نمیدونم باید چجوری باشه
http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/61117951536926975070_thumb.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=61117951536926975070.jpg)
اون مشخصات برای یک ماده خوب هم صادق دوست عزیز

ehsan62babolsar
Tuesday 12 March 2013, 01:50 PM
اون مشخصات برای یک ماده خوب هم صادق دوست عزیز
با سلام-شیشه بین فلاور نر و ماده حدودا تا چند روز باید بمونه؟

shellman_2008
Wednesday 13 March 2013, 08:06 AM
با سلام-شیشه بین فلاور نر و ماده حدودا تا چند روز باید بمونه؟

تا روزی که لوله تخم ریزی ماهی ماده بزن بیرون

ehsan62babolsar
Thursday 14 March 2013, 08:51 PM
دوست عزیز،لوله‌ ماهی من بیرون نزده اما ماهی نر خیلی سربه سرش نمیذاره میشه بهش اعتماد کرد و ماهی ها رو پیش هم گذاشت؟

ali_bakhtiari
Friday 29 March 2013, 05:26 PM
دوست عزیز،لوله‌ ماهی من بیرون نزده اما ماهی نر خیلی سربه سرش نمیذاره میشه بهش اعتماد کرد و ماهی ها رو پیش هم گذاشت؟

با اجازه تمام اساتید.

احسان جان ممکنه الان کاریش نداشته باشه ولی بعد از یه مدت که ببینه ماده اماده نیست ممکنه بزنتش و خدایی نکرده ....

یکی از دوستان من هم جفت فلاوری داره که همیشه با هم هستن و به قول شما زیاد سر به سر ماده نمیذاره نره ولی خب ریسکش بالاست و ممکنه وقتیکه شما هم متوجه نباشید دخل مادرو بیاره.

موفق باشی

aliarminy
Tuesday 2 April 2013, 11:55 AM
باسلام دو روز پیش فلاورهام تخم ریختن وفردا هم لاروها از تخم در می آیند ولی من به نوزاد آرتمیای تازه دنیا آمده دسترسی ندارم لطفا بگویید با چه غذاهای دیگری میتوانم آنهارا تغذیه کنم

aliarminy
Wednesday 3 April 2013, 04:41 PM
باسلام لطفا به سوال من جواب بدید

shellman_2008
Wednesday 3 April 2013, 05:21 PM
باسلام دو روز پیش فلاورهام تخم ریختن وفردا هم لاروها از تخم در می آیند ولی من به نوزاد آرتمیای تازه دنیا آمده دسترسی ندارم لطفا بگویید با چه غذاهای دیگری میتوانم آنهارا تغذیه کنم

از ارتمیای هچ شده استفاده کنید
فقط قبل از دادن به لارو ها چند دقیقه توی اب خیس شون کنید

ehsan62babolsar
Thursday 4 April 2013, 02:21 AM
دوستان برای آماده کردن فلاور برا تکثیربایدبا چه غذایی تغذیه کرد که آماده بشن؟!من اینها رو دارم:کوپنز،بیومار،هداپ،کر خشک، غذای دستساز (فلاور ماده صلا بهش لب هم نمیزنه)'

ali_bakhtiari
Thursday 4 April 2013, 08:29 PM
دوستان برای آماده کردن فلاور برا تکثیربایدبا چه غذایی تغذیه کرد که آماده بشن؟!من اینها رو دارم:کوپنز،بیومار،هداپ،کر خشک، غذای دستساز (فلاور ماده صلا بهش لب هم نمیزنه)'

سلام احسان جان
میتونی از ترکیب قلب گاو و میگو و سیر استفاده کنی اما به مقدار خیلی کم و فقط برای تحریک ماهی ها

aliarminy
Friday 5 April 2013, 07:20 PM
از ارتمیای هچ شده استفاده کنید
فقط قبل از دادن به لارو ها چند دقیقه توی اب خیس شون کنید
با سلام دوست عزيز
من آرتميا در دسترس ندارم سوال بنده اينه كه به جز ارتميا چه غذايي ميشه داد زرده تخم مرغ امتحان كردم جواب نداد .لامپ روشن گذاشته بودم تا جلبك ببنندد ايا جلبك ميتونن بخرند

shellman_2008
Friday 5 April 2013, 07:54 PM
با سلام دوست عزيز
من آرتميا در دسترس ندارم سوال بنده اينه كه به جز ارتميا چه غذايي ميشه داد زرده تخم مرغ امتحان كردم جواب نداد

غذاهای پدری شرکتی هم می تونید استفاده کنید
اما تلفات زیاد میدید چون تما بچه ها نمی تونند خودشون رو سیر کنند

ali_bakhtiari
Friday 5 April 2013, 09:04 PM
با سلام دوست عزيز
من آرتميا در دسترس ندارم سوال بنده اينه كه به جز ارتميا چه غذايي ميشه داد زرده تخم مرغ امتحان كردم جواب نداد .لامپ روشن گذاشته بودم تا جلبك ببنندد ايا جلبك ميتونن بخرند

ارتمیا هچ شده که تو همه مغازه ها هست داداش.

میتونی از دافنی هم استفاده کنی.جلبک توی تانک بچ ها خوب نیست داداش.
میتونی بیومار هم پودر کنی بدی بهشون ولی خب به ارتمیا نمیرسه دیگه.

موفق باشی

rahman1643
Saturday 6 April 2013, 02:46 AM
سفارش بدید آرتمیا براتون از شهر های دیگه بفرستن.نوزاد برای رشد کامل در 3 هفته اول نیاز به غذای زنده پر انرژی داره.

ehsan62babolsar
Sunday 5 May 2013, 10:45 AM
با سلام خدمت شما/حدودا 2ماهی میشه که 2 تا فلاور نر و ماده م بینشون شیشه ست اما اصلا تکون نمیخورن (آماده تخمریزی نمیشن)لوله جنسی ماهی ماده هم بیرون نمیزنه دیگه روانم رو بهم ریختن چند روزیه که بهشون میگو و بیومار میدم اما تاثیری نداره-چند روز برا کنجکاوی شیشه بینشون رو برداشتم و 1 پناهگاه واسه ماهی ماده ساختم که موقع خشن شدن ماهی نر بره قایم بشه و کتک نخوره تا شاید جفت بشن اما بازم نشد-البته اون اوایل لبهاشون رو تو هم قفل میکردن اما الان ماده اکثرا در حال فرار از نره-2تا سوال دارم:1-اگه تو تانک اصلیم بذارمشون و 1پناهگاه برا ماهی ماده بسازم ممکنه جفت بخورن؟؟2-چیکار کنم که جفت بشن و تخم بریزن؟وایراد کارم کجاست؟اینم بگم سیفون مرتب انجام میدم

ali_bakhtiari
Sunday 5 May 2013, 04:09 PM
سلام احسان عزیز

من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم و همین کارهایی رو که میگی انجام دادم اما هیچ نتیجه ای نگرفتم تا به توصیه یکی از دوستان فلاور ماده رو عوض کردم و یه ماده خوب گیر اوردم دقیقا 3 روز بعد وارد شدن فلاور ماده جدید تخم ریزی انجام شد و الان تقریبا هر 15 روز تخم میذارن همون جفت و جداشون هم نمیکنم دیگه.

به نظر منم مادتو عوض کن اگه امکانشو داری.

موفق باشی

ehsan62babolsar
Wednesday 8 May 2013, 10:17 PM
مرسی رفتم 1 فلاور ماده خوب گیر آوردم اما بمحض اینکه خواستم فلاور خودمو ببرم واسه طرف و فلاور اونو بگیرم دیدم 2تا فلاورا با هم مچ شدن و دل میدنو قلوه میگیرن!!!!اما ای حالات خیلی ادامه نداشت!ضمنا فلاوری که قراره بگیرم1نمه از فلاور خودم کوچیکتره و لوله جنسیش هم1کم از این یکی بیشتر زده بیرون اما با 1 نر دیگه در حال چاله کندن بودن/حالا بنظر شما عوضش بکنم یا نه بازم تاکید میکنم لوله جنسی هر2تا فلاور تقریبا 1 اندازه زده بیرون و این فلاور که الان دارم هم بعضی وقتا میره تو آشیونه و 1 حالت دقیقا مثل فلاور های آماده به خودش میگیره.هنوزم رو عوض کردنش تاکید دارین؟

ali_bakhtiari
Friday 10 May 2013, 07:30 PM
سلام احسان عزیز

به نظرم تعویض کنی بهتره.اگه یکم از نرت کوچیکتر باشه موردی نداره.احسان جان اینکه میگی لوله جنسیشون به یک اندازه بیرون زده ملاک نیست.ماهی ماده چند ساعت قبل از تخم ریزی لولش مباد بیرون و کاملا مشخص میشه.

همون ماده جدید رو بیار و از پشت شیشه بذار همدیگرو ببینن و خوب تغذیشون کن و بعد از چند روز یه تست بزن ببین چی میشه.

اساتید اگه اشتباهی میبینید بین نوشته هام تذکر بدید تا هم من اشتباهمو بفهمم و هم احسان عزیز به نتیجه بهتری برسه.

موفق باشی

ehsan62babolsar
Saturday 11 May 2013, 09:47 AM
ضمن تشکر از شما جناب علی آقا و جناب shellman حتما اینکارو میکنم و شمارو در جریان میذارم فقط میخواستم بدونم بهترین موقع برا برداشتن شیشه از بین این دوتا کی هستش؟و اینم بگم که فلاور نرم الان تقریبا1 یا2 سانت از ماده بزرگتر میشه ممکنه مشکل ساز بشه؟البته یکی از دوستان اینکاره 1فلاور نر6 -5سانتی رو با یه فلاور ماده تقریبا 2برابر خودش جفت زده و بچه هم میکشه اما نمیدونم من میتونم یا نه

shellman_2008
Saturday 11 May 2013, 01:19 PM
ضمن تشکر از شما جناب علی آقا و جناب shellman حتما اینکارو میکنم و شمارو در جریان میذارم فقط میخواستم بدونم بهترین موقع برا برداشتن شیشه از بین این دوتا کی هستش؟و اینم بگم که فلاور نرم الان تقریبا1 یا2 سانت از ماده بزرگتر میشه ممکنه مشکل ساز بشه؟البته یکی از دوستان اینکاره 1فلاور نر6 -5سانتی رو با یه فلاور ماده تقریبا 2برابر خودش جفت زده و بچه هم میکشه اما نمیدونم من میتونم یا نه

دوست عزیز
چون تجربه کافی در شمینه تکثیر ندارید ماده انتخاب کنید که نصف ماهی تون باشه
اینجوری خیلی زود تر و راحت تر جفت می خورند
این که کی شیشه رو بردارید باید امتحان کنید شیشه رو بردارید اگر خورد جدی بود جدا شون کنید و 2 یا 3 روز بعد دوبار شیشه رو بردارید چند بار که اینکار رو انجام بدید جفت خواهند شد

ehsan62babolsar
Tuesday 21 May 2013, 08:35 AM
با سلام خدمت دوستان- فلاور جدیدی که گرفتم هم به همین موضوع برخوردم-شاید اصلا اون چیزی که از جفت خوردن این نوع ماهی تو ذهن منه با واقعیت متفاوت باشه.من شیشه رو که بر میدارم ماهی ماده یه کم واسه نر رجز میخونه بعد میره یه گوشه قایم میشه و اگه هم از مخفیگاه بیاد بیرون نر هم بره طرفش بیشتر حالاتش به عقب نشینی شبیه!البته وحشیانه کتک نمیخوره طوری که زخمی بشه ولی در کل باعث نگرانیم میشه و دوباره شیشه رو میذارم.ضمنا لوله جنسیش هم تو همون حالتیه که روز اول از مغازه آوردمش(با اندکی تغییر)-به این فکر میکنم شاید تغذیشون مشکل داره من -3-2تا میگوی کوچیک (ماده چند بار غذا رو تف میکنه بعد میخوره)و 6-7تا دونه بیومار و جدیدا هم ماهی زنده میدم بهشون.شما کلا چقدر غذا به ماهیاتون میدین؟انقدر که سیر بشن؟؟فکر میکنین کجای کارم اشتباست؟ممنون

ehsan62babolsar
Friday 7 June 2013, 09:25 PM
سلام مجدد خدمت دوستان_بلاخره یافتم علت آماده نشدن ماهی ماده چیه. محض تجربه عرض میکنم که دوستان اگه احیانا به مشکلی مثل مشکل من برخورد کردن بدونن قضیه چیه.دمای آب!من همه فاکتور ها رو به خوبی در نظر میگرفتم بجز دما که برام خیلی مهم نبود.الان که دارم این متن رو تایپ میکنم ماهی فلاور قدیمی خودمو گرفتم و اونم کاملا داره به شرایط جواب میده بهرحال ممنون از همه عزیزانی که سعی کردن بهم کمک کنن.

ehsan62babolsar
Thursday 18 July 2013, 08:32 PM
با عرض سلام خدمت دوستان گلم-بلاخره انتظارم به پایان رسید و فلاورم همین الان تخم گذاشت!به پیشنهاد یکی از دوستام شیشه رو بر نداشتم گذاشتم ÷شت شیشه تخم بذاره و ماهی نر رو پیشش نذاشته بودم-میخاستم 1 بار تخم بریزه و تخماش خراب بشه تا دفعه بعدی بتونم راحتتر ازشون بچه بگیرم-وسط کار گفتم شیشه رو بردارم ببینم چجوری میشه دیدم نر و ماده با هم درگیر شدن که دوباره شیشه رو گذاشتم که دیدم هر جفتشون مشغول خوردن تخما شدن.حالا چند تا سوال دارم:
1-چیکار کنم که سریعتر آماده تخمریزی بشن؟(غذا:ماهی خوراک-بیومار/سیفون هر 2 روز در میون)
2-ایندفعه اگه دیدم آماده شدن و بعد از لول زدن ماده شیشه رو بردارم بازم ممکن هست که تخما رو بخورن؟چیکار کنم که این اتفاق نیوفته؟