PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش هاي متفرقه درباره آکواریوم، لوازم و تجهیزات آن و درخواست راهنمایی

صفحه ها : [1] 2

Neda Ariania
Sunday 30 November 2008, 12:26 PM
دوستان عزیز؛

شما می توانید سوالات متفرقه خود در ارتباط با آکواریوم، لوازم و تجهیزات آن را در این قسمت مطرح فرمایید.

متشکرم

Amir 1986
Sunday 30 November 2008, 12:26 PM
سلام
قراره یه تانک جدید راه بندازم که میخوام توش دیسکس هم داشته باشم در مورد فیلتراسیون اکواریوم میشه منو راهنمایی کنید میخوام چیزی شبیه عکس زیر درست کنم

http://www.gigaimage.com/images/lg7209l65n2q6tklkix.jpg

داخلش رو هم ابرو زغال و سرامیک بزارم ابعاد تانکم 120در40 و ارتفاش هم 60 هستش و این فیلتر دست ساز رو روی اکواریوم قرار بدم و بوسیله پمپ اب رو داخلش به جریان بندازم و بعد بریزه تو اکواریوم از چه پمپی استفاده کنم پمپ ریزون با قدرت 500 لیتر در ساعت خوبه یا نه وایا ابعاد قسمت فیلتر با ابعاد تانک مناسبه یا نه ممنون میشم راهنماییم کنید
ببخشید که یکم طولانی شد باتشکر

Mehdi Nasehi
Sunday 30 November 2008, 01:29 PM
سلام
قراره یه تانک جدید راه بندازم که میخوام توش دیسکس هم داشته باشم در مورد فیلتراسیون اکواریوم میشه منو راهنمایی کنید میخوام چیزی شبیه عکس زیر درست کنم

داخلش رو هم ابرو زغال و سرامیک بزارم ابعاد تانکم 120در40 و ارتفاش هم 60 هستش و این فیلتر دست ساز رو روی اکواریوم قرار بدم و بوسیله پمپ اب رو داخلش به جریان بندازم و بعد بریزه تو اکواریوم از چه پمپی استفاده کنم پمپ ریزون با قدرت 500 لیتر در ساعت خوبه یا نه وایا ابعاد قسمت فیلتر با ابعاد تانک مناسبه یا نه ممنون میشم راهنماییم کنید
به نظر من سامپ رو بزرگتر کن مثلا طولش رو 50 در نظر بگسر در ضمن بیوبال یادت نره .حتما بیوبال بذار .اگه از یه فیلتر 800 لیتری استفاده کنی خیلی بهتره.

Amir 1986
Sunday 30 November 2008, 01:52 PM
سلام
با تشکر از اقا مهدی عزیز
تو پلاسکو قیمت پمپ500 لیتری میگفت 6500 تومن و 1400 لیتریشو میداد 9500 تومن(همون مارک) اگه از 1400 لیتری استفاده کنم چطوره . اونوقت باید اندازه ی سامپ هم افزایش پیدا کنه و در مورد بیوبال دقیقا چیکار میکنه
باتشکر

عباس ترابیان
Sunday 30 November 2008, 05:11 PM
سلام

باكتريها براي استقرار و تشكيل كلني هاشون نياز به مكان مناسبي دارند كه هم مواد مورد نياز براي فعل و انفعالات زيستي ( تركيباته ازته آب و نيز اكسيژن ) بهشون برسه و هم بتونن به خوبي تكثير بشن.

http://www.mozoo-china.com/images/bio%20ball.jpg

بيوبالها موادي هستنند كه به اشكال مختلفي طراحي ميشن و همه شون در فضايي كوچك ميتونن سطج بسيار زيادي را براي استقرار كلني هاي باكتريايي فراهم كنن.
بنابر اين ما با استفاده از بيوبالها در واقع سطح بسيار وسيعي رو براي استقرار كلنيهاي باكتريايي فراهم ميكنيم كه حجم كمي را در سيستم فيلتراسيون بيولوژيكي اشغال ميكنه .

farhad-2007
Monday 1 December 2008, 08:50 AM
باسلام
در مورد محتويات داخل فيلتر يا سامپ دوستان نظرشونو دادن و منم نظر خودمو ميگم...
استفاده از بيوبال خوبه اما من استفاده از ماتريكس رو پيشنهاد ميكنم
چون در اونصورت نياز به فضاي اضافه تر نداريد(در صورتيكه محدوديت مكاني داشته باشيد)و علت دوم عملكرد خيلي بالاتر و بهتر هست بطوريكه يك ليتر اون فضايي كه براي تشكيل كلوني هاي باكتري ايجاد ميكنه 160000 سانتي متر مربع!!!هست و به گفته كارخانه سازنده هر ليتر ماتريكس با 40 ليتر بيوبال(از نظر فضا سازي)برابري ميكنه.
وهر ليتر ماتريكس براي 400 ليتر آب كفايت ميكنه...
اما براي خريد يك ليتر اون بايد مبلغي در حدود 30 هزار تومن پرداخت كنيد(ولي ارزش داره)
بهرحال اين آيتم مد نظرمن بود كه خدمتتون عرض كردم
راستي عكس اون هم در اينجا (http://www.raazebaghaa.com/showpost.php?p=3025&postcount=12) هست كه ميتوني ببيني تا بهتر تصميم بگيري.
باتشكر farhad-2007

swing
Monday 1 December 2008, 10:07 AM
سلام
فرهاد جان، بسته های این ماتریکس چه حجمی هستن؟ آیا زیر یک لیتر هم داره؟
ضمنا از کجا تهیه کردین؟

farhad-2007
Monday 1 December 2008, 10:21 AM
سلام
فرهاد جان، بسته های این ماتریکس چه حجمی هستن؟ آیا زیر یک لیتر هم داره؟
ضمنا از کجا تهیه کردین؟

باسلام
همونطور كه در عكس مشخصه قوطي هاي يك ليتري هستش
من از يكي از دوستان كه آبشور كار ميكنه گرفتم اما فكر ميكنم توي نواب هم بتوني پيدا كني اما اگه پيدا نكردي بگو تا برات تهيه كنم.
من براي دوستاني كه ماهيهاي باارزشي دارند و دوست دارند از ماهيبازي بيشتر لذت ببرند،توصيه ميكنم.
باتشكر farhad-2007

SiamakMM
Monday 1 December 2008, 02:38 PM
سلام

http://www.gigaimage.com/images/lg7209l65n2q6tklkix.jpg

سلام،

اندازه هاي روي شكل به سانتيمتره يا اينچ؟

Amir 1986
Monday 1 December 2008, 02:50 PM
سلام
فکر میکنم به سانتیمتر هستش من مشکلم با اینه که برای ساخت سامپ اندازه ی خاصی میخواد یا نه فقط رعایت اندازه ی ورودی و خروجی کافیه

م.حسن فاقعي
Monday 1 December 2008, 02:56 PM
سلام
فکر میکنم به سانتیمتر هستش من مشکلم با اینه که برای ساخت سامپ اندازه ی خاصی میخواد یا نه فقط رعایت اندازه ی ورودی و خروجی کافیه
سلام
بهترين حجم براي يك سامپ،حداقل يك پنجم تانكي باشه كه داريم براش فيلتر مي سازيم.

منبع:
http://nskoi.com/filter.html (http://nskoi.com/filter.html)

عباس ترابیان
Monday 1 December 2008, 05:23 PM
سلام به دوستان خوبم

اندازه هاي تصوير به گمانم به اينچ باشه .

Amir 1986
Monday 1 December 2008, 06:55 PM
سلام
اگه به اینچ باشه فکر میکنید برای اکواریوم بنده مناسبه ابعدش رو هم دوباره میگم 120طول 40 عرض و 60 ارتفاع و پمپ 1400 لیتر مارک Resun براش خوبه قیمتش 9500 تومن گرون نیست و یه سوال دیگه زغال همین مارک 300 گرمی خریدم 2000 تومن و سرامیک مارک JAD خریدم بسته ای 1500 تومن قیمتش خوبه یا گرون خریدم . قیمت بیوبال چنده و از کجا این اجناسی که گفتم رو میتونم با قیمت مناسب تهیه کنم
با تشکر

عباس ترابیان
Monday 1 December 2008, 10:02 PM
سلام

تانكتون حجمي حدود 280 ليتر داره .
گفته شده خوبه سامپ sump تا حجمي معادل 50 درصد تانك اصلي رو داشته باشه ولي خوب معمولا به دلايل مختلف اين مقدار كمتره . به طور معمول حدود 20 در صد حجم اصلي رو شامل ميشه كه براي تانك شما حدود 50 تا 60 ليتر ميشه.
اگر ابعاد تصوير سامپ رو به اينچ بگيريم ظرفيتش حدود 60 ليتر ميشه در صورتي كه عرضش رو 25 سانتيمتر بگيريم.
پس حداقل معمول رو پوشش ميده.
خوب از روش ديگري هم ميتونيم حدودا به اندازه سامپ مورد نياز براي مصارف آب شيرين پي ببريم. براي هر 30 ليتر از حجم آكواريوم نياز به فضايي به ميزان يك ليتر براي استقرار بيوبال داريم.بنابراين اگر حجم 280 ليتري تانك رو بر 30 تقسيم كنيم بايد فضاي در حدود 9 تا 10 ليتر به استقرار بيوبال براي عملكرد درست سيستم اختصاص داده شود.

با توجه به قسمتهاي متعدد سامپ كه ميخواهيد براي كاربرد مواد مختلف در سامپ به كار ببريد ، به نظر ميرسه ابعاد سامپ شما حدودا براي تانك شما محاسبه شده است و با ان ميخواند.

در خصوص حجم آبي كه بايد از سامپتون بگذره نيز عرض كنم.

توصيه شده حجمي معادل 6 تا 10 براي گنجايش آكواريوم اصلي در ساعت از سامپتون بگذره كه حداقل ممكنش 3 برابر حجم تانك اصلي يه.
اگر فيلتر تون 1400 ليتر در ساعت آب رو جابجا كنه چيزي در حدود 5 برابر حجم تانكتون رو از سامپ ميگذرونه كه چيزي بينابين محسوب ميشه و به نظر مياد بتونه براي اكواريوم آب شيرين مفيد واقع بشه.

با احترام

SiamakMM
Monday 12 January 2009, 06:28 AM
از دوستان عزیز درخواست دارم روش های پیشنهادیشون برای تمیز کردن شیشه ی تانک از داخل رو ذکر کنند.
من از این روشها استفاده کردم ولی بازدهی مطلوب رو نداشته.
1. استفاده از تمیزکننده آهنربایی
2. تمیز کردن با کف دست. به نظر من موثرترین روشه
2. تمیزکردن با اسفنج (ابر معمولی)

وقتی تانک پر از آبه ظاهرا" تمیزه و لی موقع سیفون وقتی بخشی از آب تخلیه میشه و شیشه یه خورده خشک میشه اونوقته که لکه ها ی آزاردهنده ظاهر میشن.
به نظر میرسه این لکه ها فقط با اسکاچ قابل پاک کردنه که اون هم به شیشه (بخصوص اگه پلکسی گلس باشه) آسیب میرسونه و خش میندازه.

farhad-2007
Monday 12 January 2009, 10:44 AM
باسلام
همونطور كه خودتون هم فرموديد...بهترين روش استفاده از اسكاچ يا اسفنجه...
البته يه نوعي از ابرها در بازار موجوده كه يك لايه مثل كنف روي اون هستش و بازده خيلي خوبي هم داره(من خودم از اين نوع استفاده ميكنم)محكمه اما زبر نيست و احتمال خش انداختن شيشه توسط اون صفره...
تميز كردن با كف دست هم خوبه اما اين در زماني مؤثره كه مقدار كمي روي شيشه جلبك زده باشه...زماني كه مقدار آن زياد شد از كف دست هم ديگه كاري ساخته نيست و بايد با نوك ناخن اونو پاك كني كه عملاً اين كار غير ممكن بنظر ميرسه...
البته من تجربه پلگسي گلاس رو ندارم اما بعيد ميدونم ابر يا كنف روي اون خش بندازه...اما احتمال خش برداشتن توسط اسكاچ زياد دور از ذهن نيست...
ولي بهرحال من استفاده از ابر كه يك لايه كنفي روي آن(بصورت بافته)باشد رو پيشنهاد ميكنم...تا نظر ديگر عزيزان چي باشه.
باتشكر farhad-2007

Amir 1986
Monday 12 January 2009, 11:00 AM
سلام
تمیز کردن بستگی به حالت تانک داره اگه ماهی توی اکواریوم باشه و بخواهی جلبک و لکه ها رو پاک کنی بهترین روش استفاده از دست هستش ولی وقتی که تانک خالی هست و قراره کل آب آکواریوم تمیز بشه برای پلکسی گلاس اسفنج مناسبه و نمک هم برای از بین بردن برخی جلبک ها ضروریه ولی در مورد شیشه معمولی اگه خیلی جلبک بسته باشه من خودم از همین تیغ های یکبار مصرف استفاده می کنم و پلاستیک جلوی اون رو جدا می کنم تا سطح تماس بیشتری پیدا کنه و بعد اونو روی شیشه می کشم و خیلی خوب جلبک ها و لکه های بالایی تانک رو که خشک شدن رو از بین می بره ولی برای جاهای چسب کاری شده فقط اسفنج مناسبه
با تشکر

Neda Ariania
Monday 12 January 2009, 11:04 AM
سلام

من شيشه داخل تانك گياهيم رو با دست تميز مي كنم و چون هر بار كه سيفون مي كنم اين كار رو انجام مي دم ( يك هفته در ميان ) و چون تانك گياهيم اندازه كوچكي داره بنابراين مشكلي از اين حيث ندارم و به راحتي تميز مي شه .

اما در مورد تانك گربه ها، شيشه هاي كنار و جلو رو هر بار كه سيفون مي كنم ( يعني هر هفته ) با اسفنج از داخل تميز مي كنم. اما شيشه پشت چون دسترسيش برام سخته تقريبا" ماهي يكبار يا شش هفته يكبار تميز مي شه و براي اين منظور هم از اسفنج استفاده مي كنم اما با اجازتون مي رم داخل تانك.

نكته: روش خوبيه اما نه براي كساني كه از ماهياني چون پيرانا نگهداري مي كنند. ;)

و اما لكه هاي قسمت هاي بالايي شيشه كه معمولا" بعد از تبخير آب ايجاد مي شه رو با اسكاچ پاك مي كنم و خوشبختانه تا بحال در اون قسمت ها خشي ايجاد نشده. يعني در كل حدود 20 سانت از بالاي شيشه هاي هر 4 طرف رو من با اسكاچ تميز مي كنم كه هم خيلي خوب لكه ها از بين مي رن و هم تا بحال به شيشه ها آسيبي نرسيده.

متشكرم

Soheil_zahiry
Monday 12 January 2009, 11:04 PM
البته روش تميز كردن شيشه تانك از داخل بسته به شرايط فرق ميكنه من اگه هر تانك بخوام با اسكاچ تميز كنم فكر كنم هميشه بايد مشغول تمز كردن تانك ها باشم .

من وقتي ميخوام اين كار انجام بدم كمي بيشتر اب سيفون ميكنم . بعد به 1 دستمال كمي اسيد كلريدريك 33 درصد ميرنم بعد شيشه رو تمييز ميكنم حدودوا" با يك با دستمال كشيذن شيشه كامل تميز ميشه بعد با 1 دستمال تميز شيشه دوبار
تميز ميكنم و اب ميريزم توي تان براي 1 تانك حدود 120 در 40 اين كار 1يا 2 دقيقه طول ميكشه . البته به دوستان توصيه ميكنم از سركه استفاده كنن خطرش كمتر.

SiamakMM
Tuesday 13 January 2009, 06:19 AM
باسلام
همونطور كه خودتون هم فرموديد...بهترين روش استفاده از اسكاچ يا اسفنجه...
البته يه نوعي از ابرها در بازار موجوده كه يك لايه مثل كنف روي اون هستش و بازده خيلي خوبي هم داره(من خودم از اين نوع استفاده ميكنم)محكمه اما زبر نيست و احتمال خش انداختن شيشه توسط اون صفره...
تميز كردن با كف دست هم خوبه اما اين در زماني مؤثره كه مقدار كمي روي شيشه جلبك زده باشه...زماني كه مقدار آن زياد شد از كف دست هم ديگه كاري ساخته نيست و بايد با نوك ناخن اونو پاك كني كه عملاً اين كار غير ممكن بنظر ميرسه...
البته من تجربه پلگسي گلاس رو ندارم اما بعيد ميدونم ابر يا كنف روي اون خش بندازه...اما احتمال خش برداشتن توسط اسكاچ زياد دور از ذهن نيست...
ولي بهرحال من استفاده از ابر كه يك لايه كنفي روي آن(بصورت بافته)باشد رو پيشنهاد ميكنم...تا نظر ديگر عزيزان چي باشه.
باتشكر farhad-2007

با سلام و تشکر از همه دوستان،

فرهاد جان من از اینها دارم (فکر کنم منظور شما همینهاست) منتها میترسیدم رو پلکسی گلس خش بندازه و تا حالا ازشون استفاده نکردم. حالا که شما تایید کردی با اینها هم امتحان میکنم. اگه خش انداخت گردن شما.:D

http://irapic.com/uploads/1231838655.jpg

swing
Tuesday 13 January 2009, 11:09 AM
البته روش تميز كردن شيشه تانك از داخل بسته به شرايط فرق ميكنه من اگه هر تانك بخوام با اسكاچ تميز كنم فكر كنم هميشه بايد مشغول تمز كردن تانك ها باشم .

من وقتي ميخوام اين كار انجام بدم كمي بيشتر اب سيفون ميكنم . بعد به 1 دستمال كمي اسيد كلريدريك 33 درصد ميرنم بعد شيشه رو تمييز ميكنم حدودوا" با يك با دستمال كشيذن شيشه كامل تميز ميشه بعد با 1 دستمال تميز شيشه دوبار
تميز ميكنم و اب ميريزم توي تان براي 1 تانك حدود 120 در 40 اين كار 1يا 2 دقيقه طول ميكشه . البته به دوستان توصيه ميكنم از سركه استفاده كنن خطرش كمتر.

سلام
این کار برای ماهی ها زیان آور نیست؟ ph آب رو بالا نمی بره؟
من یک تانک شیشه ای و یک پلکسی گلس دارم.
پلکسی رو با تمیزکننده آهنربایی و شیشه ای رو با اسکاچ نرم( ترکیه ای است و سفید، استفاده اصلیش تمییز کردن سطوحه نه ظرفشویی) تمییز می کنم.

Soheil_zahiry
Tuesday 13 January 2009, 03:09 PM
سلام
این کار برای ماهی ها زیان آور نیست؟ ph آب رو بالا نمی بره؟
من یک تانک شیشه ای و یک پلکسی گلس دارم.
پلکسی رو با تمیزکننده آهنربایی و شیشه ای رو با اسکاچ نرم( ترکیه ای است و سفید، استفاده اصلیش تمییز کردن سطوحه نه ظرفشویی) تمییز می کنم.

نه چند قطره به 1 دستمال ميزنم كه كمي با اسيد مرطوب بشه بعد روي رسوب هاي كنار شيشه ميكشوم روبها قليايي هستم با اسيد از بين ميرن اسيد هم خنثي ميشه كمي گاز ازاد ميكنه كه بايد مواظب باشيد . بعد هم با 1 دستمال كه كمي با اب مرطوب شده شيشه تميز ميشه . در ضمن من از اسيد كلريدريك استفاده ميكنم وميشه به جاي اون از سركه استفاده كرد كه خيلي بي خطر هست .

yusa
Sunday 18 January 2009, 11:02 PM
باسلام
مي خواستم بدانم كه بايد از چه نوع دستگاه تصفيه اي در اكواريوم استفاده كرد تا قسمت زير اكواريوم كثيف و مايل به قهوه اي نشود و نيازي نباشد كه زود زود ته اكواريوم را تميز كرد؟

با تشكر yusa

farhad-2007
Monday 19 January 2009, 10:29 AM
باسلام
مي خواستم بدانم كه بايد از چه نوع دستگاه تصفيه اي در اكواريوم استفاده كرد تا قسمت زير اكواريوم كثيف و مايل به قهوه اي نشود و نيازي نباشد كه زود زود ته اكواريوم را تميز كرد؟

با تشكر yusa

باسلام
عموماً براي تصفيه كف از فيلتر كف استفاده ميشود كه در دنيا منسوخ شده و در ايران هم با توجه به اينكه دوستان بصورت علمي با آكواريوم داري برخورد ميكنند،داره منسوخ ميشه اما هنوز هم استفاده ميشه...

استفاده از دستگاه گراول كلينينگ بهترين گزينه ست...
كه بصورت دوره اي بايد قسمتي از آب تانك رو با آب سالم تعويض كرد...(زمان سيفون بين 7-15 روز بستگي به شرايط تانك و تعداد ماهي داره و مقدار سيفون هم 20% تا 30%)

استفاده از فيلتر اكسترنال،تاپ فيلتر و اينترنال بترتيب جزو گزينه هاي خوبه.
باتشكر farhad-2007

yusa
Tuesday 20 January 2009, 09:51 PM
باسلام
عموماً براي تصفيه كف از فيلتر كف استفاده ميشود كه در دنيا منسوخ شده و در ايران هم با توجه به اينكه دوستان بصورت علمي با آكواريوم داري برخورد ميكنند،داره منسوخ ميشه اما هنوز هم استفاده ميشه...

استفاده از دستگاه گراول كلينينگ بهترين گزينه ست...
كه بصورت دوره اي بايد قسمتي از آب تانك رو با آب سالم تعويض كرد...(زمان سيفون بين 7-15 روز بستگي به شرايط تانك و تعداد ماهي داره و مقدار سيفون هم 20% تا 30%)

استفاده از فيلتر اكسترنال،تاپ فيلتر و اينترنال بترتيب جزو گزينه هاي خوبه.
باتشكر farhad-2007
با سلام

لطفا اگر تصويري از دستگاههاي فوق داريد انها را براي اشنايي بيشتر ما به نمايش بگذاريد.
با تشكر yusa

farhad-2007
Wednesday 21 January 2009, 08:55 AM
با سلام

لطفا اگر تصويري از دستگاههاي فوق داريد انها را براي اشنايي بيشتر ما به نمايش بگذاريد.
با تشكر yusa

باسلام
همونطور كه عرض كردم...فيلتر زيرشني تقريباً ديگه منسوخ شده(بواسطه عملكردي كه داره)اما گه گاه و شايد هم هنوز درايران مورد استفاده قرار ميگيره(بزرگترين عيب اونهم مانده فضولات در زير شبكه اون هست كه با سيفونهاي مكرر هم اونها سرجاي خودشون باقي خواهند ماند)
اينم عكسش:

http://www.raazebaghaa.com/attachment.php?attachmentid=148&stc=1&d=1232518639

ودر عكس زير نحوه عملكرد اون در آكواريوم شرح داده شده...

http://www.raazebaghaa.com/attachment.php?attachmentid=149&stc=1&d=1232518844

اينم عكسي از دستگاه گراول كلينينگ(فكر ميكنم قيمتش 2500 تومن باشه)
دستگاهي با كارايي بسيار بالا و استفاده بسيار آسان...
البته نوع باطري اون هم در بازار هست كه من به شما اونو توصيه نميكنم...

http://www.raazebaghaa.com/attachment.php?attachmentid=150&stc=1&d=1232518901

من متوجه نشدم كه شما مشخصاً عكس كدوم دستگاه رو خواسته بوديد براي همين اين چندتا عكس رو براتون گذاشتم كه اميدوارم يكدوم از اينها باشه...
اما اگه باز هم به جوابتون نرسيديد بفرمائيد تا جوابتونو بدم.
باتشكر farhad-2007

faridm
Wednesday 21 January 2009, 03:05 PM
سلام فرهاد جان
اين دستگاه گراول كلينينگ چگونه كار ميكنه؟
از كجا ميشه تهيه كرد؟

ارادتمند فريد

yusa
Thursday 22 January 2009, 01:20 AM
باسلام
همونطور كه عرض كردم...فيلتر زيرشني تقريباً ديگه منسوخ شده(بواسطه عملكردي كه داره)اما گه گاه و شايد هم هنوز درايران مورد استفاده قرار ميگيره(بزرگترين عيب اونهم مانده فضولات در زير شبكه اون هست كه با سيفونهاي مكرر هم اونها سرجاي خودشون باقي خواهند ماند)
اينم عكسش:

ودر عكس زير نحوه عملكرد اون در آكواريوم شرح داده شده...

اينم عكسي از دستگاه گراول كلينينگ(فكر ميكنم قيمتش 2500 تومن باشه)
دستگاهي با كارايي بسيار بالا و استفاده بسيار آسان...
البته نوع باطري اون هم در بازار هست كه من به شما اونو توصيه نميكنم...

من متوجه نشدم كه شما مشخصاً عكس كدوم دستگاه رو خواسته بوديد براي همين اين چندتا عكس رو براتون گذاشتم كه اميدوارم يكدوم از اينها باشه...
اما اگه باز هم به جوابتون نرسيديد بفرمائيد تا جوابتونو بدم.
باتشكر farhad-2007
با سلام
از شما تشكر ميكنم من به دنبال وسيله اي هستم كه بتونه قسمت زير صفحه رو به همراه فضولات تميز كنه و نيازي به دست نداشته باشه اين دستگاه گراول كلينينگ به نظر ميرسه بايد به همراه دست اينور اونور بشه و اين كار كمي براي من كه اكواريومم در ارتفاع دو متري قرار داره سخت به نظر مياد اگر شما مورد درخواستي من را سراغ داريد لطفا به همراه تصوير اتوضيح دهيد.
با تشكر yusa

farhad-2007
Thursday 22 January 2009, 09:39 AM
باسلام
سلام فرهاد جان
اين دستگاه گراول كلينينگ چگونه كار ميكنه؟
از كجا ميشه تهيه كرد؟

ارادتمند فريد
خيلي خيلي ساده...
قسمت يك رو داخل آب ميكني(با قسمت چهار دستتو نگهميداري)و با چند تكان داخل آب،آب از لوله به پائين ميريزه و تيله اي كه در قسمت 3 قرار داره از برگشت آب جلوگيري ميكنه...
نكته اينكه آبي كه ميخواهيد تخليه كنيد بايد در سطح پائينتري قرار داشته باشه تا آب بطرف پائين سرازير بشه...
با اين روش شما ميتونيد 20-30% آبو از كف سيفون كنيد و تمام فضولات كف رو جمع آوري كرده و آب تازه بدون كلر جايگزين كنيد.
با سلام
از شما تشكر ميكنم من به دنبال وسيله اي هستم كه بتونه قسمت زير صفحه رو به همراه فضولات تميز كنه و نيازي به دست نداشته باشه اين دستگاه گراول كلينينگ به نظر ميرسه بايد به همراه دست اينور اونور بشه و اين كار كمي براي من كه اكواريومم در ارتفاع دو متري قرار داره سخت به نظر مياد اگر شما مورد درخواستي من را سراغ داريد لطفا به همراه تصوير اتوضيح دهيد.
با تشكر yusa
خيلي از دوستان طرحهاي مختلفي دادند كه حتي بعضي از دوستان از زير لوله كشي كردند تا فضولات جمع آوري بشه...اما چيزي كه خيلي واضح هستش اينه كه اين تجهيزات بصورت مقطعي كاربرد داشته و بمرور زمان كارآيي خودشو از دست ميده...

بهرحال هركه پر طاووس خواهد جور هندوستان كشد...
استفاده از اين وسيله بهترين راهكاره...
حالا كه اين تانك رو انتخاب كرديد...استفاده از نردبان توصيه ميشود...!!!
تعويض 20-30% از آب بصورت دوره اي و جاگزين كردن اون با آب تازه سلامت ماهيهاتون رو تضمين ميكنه...
من براي سيفون تانك استوانه اي كه 120 ارتفاعش هستش از يه لوله كه به گراول اضافه كردم استفاده ميكنم چون هرچند كه تانك روي زمينه اما دستم به كف اون نميرسه براي همين با اين روش خيلي راحت اينكارو انجام ميدم كه خيلي هم راضيم...

http://www.raazebaghaa.com/attachment.php?attachmentid=152&stc=1&d=1232609001

بهرحال هرچي بنظرم ميرسيد خدمتتون عرض كردم اميدوارم كه مفيد واقع بشه...
باتشكر farhad-2007

beehzaad
Wednesday 13 May 2009, 01:13 PM
سلام

نظرتون در مورد خرید یه آکواریوم به مشخصات زیر که فروشنده میگه فقط یه هفته کار کرده چیه؟
سایز:140*28*52
ضخامت شیشه: میلی6
بخاری 200 وات
فیلتر دو طبقه اینترنال
پمپ هوای دولول
مهتابی 60 وات
سنگ و فیلتر شنی و احتمالا تزئینات
پایه فلزی به ارتفاع 70(احتمالا یه چیز معمولی باشه)

قیمت:90تومن

به نظرتون مناسبه؟ میگه واسش 200 تموم شده !

صلاح میدونین بخرمش؟

santuri
Wednesday 13 May 2009, 02:40 PM
دوستان روی بعضی از قسمتهای شیشه آکواریم من یک نوع جلبک سبز رنگ رشد کرده که به سختی پاک میشه و با وسایلی مثل شیشه پاک کن مغناطیسی هم پاک نمیشه و کت فیش هم نمیخوردشون می خواستم بدونم اگر از این ضدجلبکهای ایرانی استفاده کنم برای کریپتونها و ماهیها مشکلی پیش نمیاد (اسم ضد جلبکی که خریدم algae ok2 هست) اخه هرچی گشتم ضدجلبک TETRA گیرم نیومد (شیراز) و کسی رو هم ندارم تا از تهران برام بفرسته
ممنون میشم از راهنماییتون

Mehdi Nasehi
Wednesday 13 May 2009, 03:07 PM
سلام

نظرتون در مورد خرید یه آکواریوم به مشخصات زیر که فروشنده میگه فقط یه هفته کار کرده چیه؟
بخاری 200 وات
فیلتر دو طبقه اینترنال
پمپ هوای دولول
مهتابی 60 وات

صلاح میدونین بخرمش؟
سلام .
از نظر قیمت خوبه .
اما عرض تانک خیلی کمه و ماهی تو این تانک راحت نیستن اما میتونی از ماهیای که رشد زیادی ندارن مثل انواع زنده زا انجل گورامی رامیرزی و.... این سبک ماهیا برای تاکتون استفاده کنید .

Amir 1986
Wednesday 13 May 2009, 05:43 PM
سلام

بخاری 200 وات
فیلتر دو طبقه اینترنال
پمپ هوای دولول
مهتابی 60 وات

صلاح میدونین بخرمش؟
سلام
البته ابعاد آکواریوم کمی نا مناسبه , اگه خودتون بخواهید بسازید با همین ابعاد , تانکتون کمتر از 30 هزار تومن تموم میشه .
پمپ و بخاری فیلتر و ... هم بسته به مارکشون قیمتش متفاوته .
به نظر من قیمت تموم شدش حدود 100 تومن بیشتر نباید باشه و بهتره که یه محاسبه کنید , یعنی قیمت فیلتر و بخاری و شن و سایر تجهیزات رو در نظر بگیرید و همچنین پایه و اونو با قیمت 30 تومنی تانک جمع کنید و به نظرم اگه قیمتش کمی بالاتر هم شد اشکال نداره و خودتون اقدام به راه اندازی یه آکواریوم کنید البته اگه ساختن تانک رو بلد هستید .
در غیر این صورت قیمت مناسب به نظر میاد , فقط به چسب های آکواریوم نگاه کنید و ببینید که از چسب زیاد استفاده شده یا خیر , ( چون حجم آکواریوم به نسبت ضخامت شیشه کمی زیاد هستش ) .
موفق باشید .

beehzaad
Wednesday 13 May 2009, 06:15 PM
سلام .
از نظر قیمت خوبه .
اما عرض تانک خیلی کمه و ماهی تو این تانک راحت نیستن اما میتونی از ماهیای که رشد زیادی ندارن مثل انواع زنده زا انجل گورامی رامیرزی و.... این سبک ماهیا برای تاکتون استفاده کنید .

مرسی .پس با این حساب باید قیدشو بزنم چون می خواستم اسکار نگهداری کنم./:)

لطف می کنین یه سایز مناسب (تانک) ، واسه اسکار بگین؟
مثل اینکه عاقبت باید خودم دس به کار شم

Amir 1986
Wednesday 13 May 2009, 08:33 PM
سلام
بهزاد جان بسته به طول آکواریوم و شیشه مورد استفاده داره .
با این طول یعنی 140 سانتی متر باید عرض رو حداقل 40 سانتی متر بگیری و ارتفاع رو 50 یا 60 سانت بسته به سلیقه خودتون داره . برای ساخت یه چنین ابعادی حتما باید از شیشه 10 میل استفاده کنی که خرجت هم بالاتر میره , ولی برای داشتن یه آکواریوم خوب باید هزینه کنی .
اگر هم می خواهی با شیشه 6 میل کار کنی حداکثر ابعاد مناسب : 120 سانتی متر طول , 40 سانتی متر عرض و 50 سانتی متر ارتفاع هستش .
بهتره که از پل هم استفاده کنی , یعنی از هر ابعاد 2 تا بگیری و تانکتو مثله مکعب درست کنی من خودم همیشه همین طوری آکواریوم هامو میسازم و خیلی محکم میشه .

Amir 1986
Wednesday 13 May 2009, 08:40 PM
دوستان روی بعضی از قسمتهای شیشه آکواریم من یک نوع جلبک سبز رنگ رشد کرده که به سختی پاک میشه و با وسایلی مثل شیشه پاک کن مغناطیسی هم پاک نمیشه و کت فیش هم نمیخوردشون می خواستم بدونم اگر از این ضدجلبکهای ایرانی استفاده کنم برای کریپتونها و ماهیها مشکلی پیش نمیاد (اسم ضد جلبکی که خریدم algae ok2 هست) اخه هرچی گشتم ضدجلبک tetra گیرم نیومد (شیراز) و کسی رو هم ندارم تا از تهران برام بفرسته
ممنون میشم از راهنماییتون
سلام
دلیل ایجاد جلبک , نور زیاد هستش و معمولا جلبک های قهوه ای رنگ در تانک دیده میشن .
جلبک سبز ممکنه که علاوه بر وجود نور زیاد , دمای کم نیز به ایجادش کمک کنه .
دمای تانکتون در حال حاضر چند درجه هستش و چه ماهی هایی در آکواریومتان دارید ؟
بهتره که جلبک ها را با تیغ از بین ببرید و مانع ورود نور خورشید به تانک شوید و میزان تابش نور مصنوعی به تانک را نیز کاهش دهید .
در مورد اون داروی ضد جلبک هم چون من تا به حال ازش استفاده نکردم و تاثیرشو نمی دونم نظری نمیدم .
موفق باشید .

santuri
Wednesday 13 May 2009, 09:58 PM
سلام
دلیل ایجاد جلبک , نور زیاد هستش و معمولا جلبک های قهوه ای رنگ در تانک دیده میشن .
جلبک سبز ممکنه که علاوه بر وجود نور زیاد , دمای کم نیز به ایجادش کمک کنه .
دمای تانکتون در حال حاضر چند درجه هستش و چه ماهی هایی در آکواریومتان دارید ؟
بهتره که جلبک ها را با تیغ از بین ببرید و مانع ورود نور خورشید به تانک شوید و میزان تابش نور مصنوعی به تانک را نیز کاهش دهید .
در مورد اون داروی ضد جلبک هم چون من تا به حال ازش استفاده نکردم و تاثیرشو نمی دونم نظری نمیدم .
موفق باشید .
دمای آکواریمم معمولا 27 درجه هست و از دو لامپ داخل آبی (مهتابی 60 سانتی و آبی 40 سانتی)
استفاده می کنم در ضمن ابعاد آکواریم هم 100*30*50 هست و ماهیها هم 4 تا انجل،2 تا گرین ترور،یک سوروم و یک پرت و یک دلقک که همگی کوچک هستند می باشد در طول روز هم هیچوقت آکواریم در معرض تابش مستقیم آفتاب نیست
ببخشید استفاده از تیغ موجب خط افتادن روی شیشه آکواریم نمیشه؟
بازم ممنون

shark
Wednesday 13 May 2009, 10:51 PM
لطف می کنین یه سایز مناسب (تانک) ، واسه اسکار بگین؟
مثل اینکه عاقبت باید خودم دس به کار شم
اسكار كه خودش به 20 تا 25 سانتي ميرسه پس عرض آكوارومت كمتر از دو برابر طولش نبايد باشه يعني حداقل 40 باشه.
طولشم يه جوري باشه تا دم زد سرش نخوره به ته تانكه نظرم يه متري بايد باشه

Mehdi Nasehi
Wednesday 13 May 2009, 11:13 PM
دمای آکواریمم معمولا 27 درجه هست و از دو لامپ داخل آبی (مهتابی 60 سانتی و آبی 40 سانتی)
استفاده می کنم در ضمن ابعاد آکواریم هم 100*30*50 هست و ماهیها هم 4 تا انجل،2 تا گرین ترور،یک سوروم و یک پرت و یک دلقک که همگی کوچک هستند می باشد در طول روز هم هیچوقت آکواریم در معرض تابش مستقیم آفتاب نیست
بازم ممنون
در مورد ماهیا مطمئنا در اینده نه چندان دور انجل های شما مورد هجوم پرت سورم و گرین ترور قرار مگیره پس بهتره که از الان یه فکری براشون کنید .
نه مشکلی پیش نمیاد از همین تیغهای که تو ارایشگاه ها استفاده میکنند و یا تیغ موکت بر میتونین استفاده کنید

Amir 1986
Wednesday 13 May 2009, 11:34 PM
بازم ممنون
سلام
دما بهتره که روی 30 درجه باشه , هوادهی هم مناسب باشه و همون طور که آقا مهدی گفتن , آنجل ها در معرض خطر هستند .
بهتره که مهتابی رو خاموش کنید و یا میزان روشن بودنشو کاهش بدید . معمولا نور مهتابی بیشتر مشکل ساز هستش و نور آفتابی تاثیر کمتری در رشد جلبک داره .
معمولا نورهای مهتابی به رشد جلبک کمک می کنند , در صورت امکان نور مهتابی به طور کامل خاموش باشه و ببینید که تاثیری خواهد داشت یا نه .
با تشکر .

beehzaad
Sunday 17 May 2009, 02:29 AM
سلام
چسب مناسب آکواریوم کدوم مارکه؟
چسب آنتی باکتریال وجود داره؟

B@B@K
Sunday 17 May 2009, 07:47 AM
سلام
چسب مناسب آکواریوم کدوم مارکه؟
چسب آنتی باکتریال وجود داره؟
سلام در حال حاضر از چسب سیستا استفاده میکنند

beehzaad
Monday 18 May 2009, 01:10 AM
ممنون که جواب دادین
ضخامت کائچو(یونولیت) برای زیر آکواریومی به طول 140 چقد باید باشه؟
من 5 سانتی متریشو گرفتم خوبه؟

Mehdi Nasehi
Monday 18 May 2009, 01:37 AM
ممنون که جواب دادین
ضخامت کائچو(یونولیت) برای زیر آکواریومی به طول 140 چقدر باید باشه؟
من 5 سانتی متریشو گرفتم خوبه؟
5سانت کافیه فقط اگه فشرده بگیری از معمولی بهتره

petrash
Monday 13 July 2009, 09:31 PM
سلام ببخشید چند وقتی هست که آکواریوم من زیادی لجن می بنده لجن خوار هم دارم به جائی نمی رسه لجن ها هی بیشتر میشن لطفا یک راهنمایی کنید تصویه کننده و شیشه ها و مهتابی لجن بسته انگار رنگ سیاه زدی بهشون اگر میشه یک راهنمایی کنید آیا قطره ضد جلبک خارجی از محصولات تترا و یا سرا خوبه ؟
ممنون میشم کمکم کنید.

عباس ترابیان
Tuesday 14 July 2009, 09:42 AM
سلام

وقتي آكواريوم شما جلبك يا خزه زيادي بزنه بايد به موارد زير توجه كنيد :

- نور آكواريومتون خيلي زياده كه بايد نسبت به تنظيم و متعادل كردن اون اقدام كنيد . نور آكواريوم شامل نور طبيعي و نيز نور مصنوعي ميشه كه به تانكتون ميتابه .
- مقدار غذاي زيادي به ماهيهاتون ميديد و باقيمانده غذايي در تانكتون تجزيه و به عنوان مواد اوليه مورد نياز جلبكها و خزه ها مورد استفاده قرار ميگيرد .
- گياه طبيعي در آكواريومتون نداريد يا كمه كه منابع غذايي مورد نياز جلبك ها را استفاده و با آنها رقابت كنند.
- تعداد ماهي شما نسبت به حجم تانكتون زياده كه ضايعات و فضولاتشون به عنوان كود و مواد معدني مورد نياز جلبك ها استفاده ميشه.
- موارد ديگري هم ممكنه وجود داشته باشه مانند استفاده از تركيبات معدني يا تنظيم كننده و تقويت كننده براي ماهي و گياه در آكواريوم.

با احترام
ترابيان

shervin
Friday 9 October 2009, 11:58 PM
سلام به دوستان ماهیباز

می خواستم بدونم این آکواریوم های چینی حداکثر اندازشون چقدره؟

یعنی می خوام بدونم آیا تانکی دارن که مناسب نگهداری آروانا باشه؟

علاقمند شدم به نگهداری آروانا!!!!

اگر حدود قیمت رو هم بفرمایید ممنون می شم.

farhad-2007
Saturday 10 October 2009, 10:51 AM
سلام به دوستان ماهیباز
می خواستم بدونم این آکواریوم های چینی حداکثر اندازشون چقدره؟
یعنی می خوام بدونم آیا تانکی دارن که مناسب نگهداری آروانا باشه؟
علاقمند شدم به نگهداری آروانا!!!!
اگر حدود قیمت رو هم بفرمایید ممنون می شم.

باسلام
تا اونجايي كه من اطلاع دارم تانكهاي چيني سه متري هم هست اما قيمتشون خيلي بالاست...
بله در اون تانك شما براحتي ميتوني يك آروانا نگهداري كني...
حتي در تانكهاي دو متر و يك متر و نيم هم ميتوني اينكارو بكني منتها بايد عرضش از 50 كمتر نباشه و اگه بيشتر بود كه چه بهتر...

اما سؤالي كه برام پيش اومده اينه كه چرا چيني؟؟؟
باور كنيد همين تانكهايي كه بچه هاي خودمون ميسازن رو من به اون چينيها ترجيح ميدم،به چند دليل...
اول اينكه اينها تماماً شيشه هستند و بهيچ عنوان روي اونها خش نميافته و دوم اينكه اگه لوازمشون خراب بشه يا از كار بيافته ديگه بايد فاتحه قطعات يدكي رو بخوني و يه چيز غير متعارف جايگزين اون كني كه ممكنه براي ديد تانك رخ جالبي نداشته باشه...

تانكهاي چيني ممكنه در نگاه اول خوشگل و جمع و جور و همه چي تموم بنظر بيان اما اگه در دراز مدت بخواي به اين موضوع نگاه كني اين قضيه كاملاً برعكسه...

باتشكر farhad-2007

B@B@K
Wednesday 28 October 2009, 09:57 PM
سلام
اگر چسب آکواریوم بر روی لباس چسبید برای پاک کردن آن از روی لباس چه کاری باید انجام داد؟

Dordoone
Wednesday 28 October 2009, 11:37 PM
سلام

من در حال حاضر از دو پاور فیلتر برای دو تانکم استفاده می کنم
با پاور فیلتر اول و بزرگترم ، مشکلی ندارم
من در پاور فیلتر اول ، خودم تکه ای ابر اضافه کردم که هم راحت فیلتر آب رو می کشه و هم کثیفی های بیشتری با وجود ابر اضافه گرفته می شه
برای پاور فیلتر دوم و کوچکتر هم که خواستم تکه ای ابر اضافه کنم ، امکان نداشت و فیلتر آب رو نمی کشید
یک بار ابر اضافه رو در قسمت جلوی پشم شیشه ی خود فیلتر قرار دادم و یک بار هم در پشت پشم شیشه
اما در هر دو صورت ، فیلتر نمی تونست که آب رو بکشه
و اگر که بخوام به یک تکه پشم شیشه خود فیلتر که داخلش هست رضایت بدم ، مقدار خیلی کمی از کثیفی های آب رو می گیره و خیلی زود هم کثیف می شه

لطفا راهنماییم کنید که برای حل این مشکل چی کار کنم
عکس هایی هم از پاور فیلتر بزرگ و هم از پاور فیلتر کوچک

سپاس

0072000
Sunday 1 November 2009, 02:59 PM
سلام
ميخواستم بدونم كه چه نوري در اكواريوم باعث ايجاد جلبك كمتر روي شيشه و داخل اكواريم ميشه
ابي- افتابي -مهتابي يا سبز

shabnam
Sunday 1 November 2009, 03:34 PM
برای رشد گیاهان نور آفتابی و مهتابی و ترکیب این دو بهتر است. نتیجتا اگر از نور رنگی استفاده بفرمائید احتمال جلبک زدن آکواریومتان کمتر خواهد بود .

farhad-2007
Monday 2 November 2009, 10:26 AM
سلام
...
و اگر که بخوام به یک تکه پشم شیشه خود فیلتر که داخلش هست رضایت بدم ، مقدار خیلی کمی از کثیفی های آب رو می گیره و خیلی زود هم کثیف می شه
...
سپاس

باسلام
بنظرمن شما ميتونيد از فيلتر هود استفاده كنيد...
اونو ببريد و درمحل مورد نظر قرار بديد...
فيلتر هود بدليل نازكيش،زور پاورهد رو نميگيره اما خيلي خوب ميتونه ذرات و كثافات معلق در آب رو بگيره...
منم براي تمام تاپ فيلترهام از فيلتر هود استفاده كردم و از عملكردش هم خيلي راضي هستم...
اون در قسمت ورودي آب،جايي كه آب بوسيله پاورهد وارد مخزن تاپ فيلتر ميشه،قرار دادم و در اين حالت تمامي ذرات معلق قبل از اينكه حتي وارد تاپ فيلتر بشه،توسط فيلتر هود جذب ميشه...
البته تعويض بموقع اون لازم و ضروريه(اين مسئله هميشه يادتون باشه تا بعداً دچار دردسر نشيد...)
باتشكر farhad-2007

N!MA
Monday 2 November 2009, 10:17 PM
به نظرم بايد اجازه دهيدكاملا خشك شود و بعد از لباس جدا كنيد.اگر وقتي تازه است بخواهيم پاكش كنيم در روي پارچه پخش ميشود .

B@B@K
Monday 2 November 2009, 10:45 PM
به نظرم بايد اجازه دهيدكاملا خشك شود و بعد از لباس جدا كنيد.اگر وقتي تازه است بخواهيم پاكش كنيم در روي پارچه پخش ميشود .
سلام ممنون از پاسخی که دادید
ولی من دنبال ماده یا حلالی میگردم که چسب را از روی لباس پاک کنه روشی که شما فرمودید کار ساز نیست

عباس ترابیان
Tuesday 3 November 2009, 10:22 PM
سلام
گفته ميشه تينر و سركه ميتونن چسب سيليكون رو از لباس پاك كنن اما كاربردشون خصوصا تينر به لباس آسيب جدي ميرسونه و ممكنه رنگش رو ببره.
به نظر ميرسه تا جايي كه ميشه بايد با دست اثرات چسبو از روي پارچه حذف كرد و بعد با آب گرم و صابون ميشه بقاياشو حذف كرد.باز به نظر ميرسه اين مطلب ، نيازمند تجربه و همفكري باشه . من كه دستم رو با پارچه تميز ميكنم و اگر روي لباسم بريزه سعي ميكنم با پارچه ديگه اي اثرش رو بر طرف كنم و مقدار چسب رو در روي لباس به حداقل برسونم اما روي لباس خوب اگر چسب بريزه و قرار باشه پاك بشه خوب طبعا نياز به دقت و ظرافت بيشتري داره.
به نظرم روش آب گرم و صابون كم خطر ترين روش براي پارچه هاي خوبه و بايد ديد تا چه حد ميتونه موثر باشه .

hossein_usb
Sunday 8 November 2009, 01:08 PM
با سلام.ميخواستم درباره دستگاه uv بپرسم از خدمتتون.ميخواستم ببينم اين دستگاه براي از بين بردن انگلهايي مثل انگل آبشش و انگل روده اي هم موثر هست؟و كلا واسه من كه آب شيرين دارم تهيه اين دستگاه رو توصيه ميكنين يا نه.ممنون و متشكر

عباس ترابیان
Sunday 8 November 2009, 06:20 PM
سلام
دستگاه uv یا دستگاه اشعه فرا بنفش یا ultra violet Sterilizer مثل یه دستگاه کشتار عمومی میمونه و هرچیز زنده ای که از داخل سیستمش بگذره رو از بین میبره که میتونه شامل قارچها ، باکتریها ، جلبکها ، ویروسها و میکرو ارگانیسمهای مضر و مفید داخل آکواریوم باشد .
البته نقشش در بهسازی محیط آکواریوم از عوامل مضر قابل تردید نیست اما به نظر نمیرسه برای تمام موارد و شرایط نیاز به استفاده از اون باشه و غالب ماهیها به طور طبیعی میتوانند با شرایط محیطیشون تطبیق پیدا کنند و حضور تعدادی میکروب یا عوامل بیماریزا سبب میشه سیستم ایمنیشون فعال باشه و ایجاد یک محیط استریل برای ماهیها با شرایط آکواریوم داری ما و ماهیها و گیاهانی که در اختیارمون قرار میگیره به نظر نمیاد زیاد مفید باشه .
انگلهایی که فرمودید نیز اگر چرخه شنای آزاد در سیکل بیماریزای شان باشه میتونند تحت تاثیر لامپ دستگاه یو وی قرا بگیرند و از بین بروند.البته غالبا مرحله شنای آزاد یا پخش در محیط آبی در چرخه بیماریزایی این انگلها و عوامل بیماریزا وجود داره که نتیجتا حضور لامپ uv موثر میتواند باشد .
در کل وقتی یک آکواریوم به خوبی مدیریت و نگهداری میشود میتوان گفت که کابرد لامپ یو وی یا ultra violet Sterilizer میتواند با از بین بردن میکرو ارگانیسمهای مضر به بهبود شرایط زیستی آکواریوم کمک موثری بکند . کاربرد ان به آب شور یا شیرین هم ربطی ندارد و در هر دو حالت قابل استفاده است .

با احترام
ترابیان

Dordoone
Monday 14 December 2009, 12:21 AM
سلام

من برای تعویض شیشه کف تانک 70 سانتی ، آیا می تونم خودم به شخصه اقدام کنم و یا حتما باید از کمک یک آکواریوم ساز استفاده کنم ؟
برای تعویض شیشه کف ، می شود که فقط چسب های شیشه کف رو باز کرد و شیشه رو جدا و با شیشه تازه تعویض کرد ؟
آیا حلالی برای چسب آکواریوم ، وجود داره ؟
و یا باید فقط با دست ، چسب هارو کند ؟

لطفا راهنمایی

سپاس

B@B@K
Monday 14 December 2009, 12:37 AM
سلام

من برای تعویض شیشه کف تانک 70 سانتی ، آیا می تونم خودم به شخصه اقدام کنم و یا حتما باید از کمک یک آکواریوم ساز استفاده کنم ؟
برای تعویض شیشه کف ، می شود که فقط چسب های شیشه کف رو باز کرد و شیشه رو جدا و با شیشه تازه تعویض کرد ؟
آیا حلالی برای چسب آکواریوم ، وجود داره ؟
و یا باید فقط با دست ، چسب هارو کند ؟

لطفا راهنمایی

سپاس

سلام
بهتر است از کمک یک آکواریوم ساز استفاده کنید

م.حسن فاقعي
Monday 14 December 2009, 10:33 PM
[14-12, 16:00] saatsaz (http://www.raazebaghaa.com/member.php?u=1746)
سلام بر همه ماهي دوستان عزيز من يه آكواريوم50*70*130 درست كردم با شيشه 10 وسه پل پايين سه پل بالا .پلها به قطر6وضخامت 15سانتي پل وسط كف 30سانتي ولي ميترسم اون رو آب كنم چون شايد بتركه يا سقف بياد پايين سقف طاق ضربي راهنماي كنيد

سلام
دوست عزیز اگر از طریقه ساخت خود مطمئن نبودید بهتر بود با یک نفر که به اینکار وارد بود اینکار رو انجام میدادید.حالا اگر چسب رو خوب زدید و روال عادی چسب کاری و اتصالات رو انجام دادید آکواریوم رو تا یک سوم پر کنید و بزارید 1 روز بمونه اگر آب نداد به همین ترتیبادامه دهید.

در موردسقف طاق ضربی هم بنا به اطلاعات ناچیز بنده باید خدمتتون عارض بشم که مقاومت این سقف ها بسته به گودی سقف (طاق زده شده) داره و از آنجا که شما به احتمال قوی از نوع ساخت آگاه نیستید و از آنجا که وزن این آکواریوم بدون پایه و تجهیزات دیگر و فقط با آب پر حدود 500 کیلوگرم میشه توصیه میکنم اینکار رو نکنید یعنی این آکواریوم رو بر روی چنین سقفی استفاده نکنید،اگر هم می خواهید اینکار رو بکنید این آکواریوم رو حداقل نزدیک ستون قرار بدید(البته با توجه به اتصال های ضعیف قدیم-جوش کاری های نادرست-بازهم توصیه میکنم اینکار رو نکنید).
درکل این بار چون در عمران بار مرده خونده میشه و تاثیر مدام داره و با توجه به بار های زنده موجود(میهمانها و دیگر بازدید کننده ها) به احتمال زیاد در بعضی مواقع بار به بیش از 1 تن خواهد رسیدکه سقف طاق ضربی توانای تحمل این بار آن هم در زمان طولانی رونخواهد داشت.

موفق باشید

ali-t
Tuesday 15 December 2009, 03:10 PM
سلام بر دوستان عزيز!!
دوستان بنده مي خواستم در مورد يکي از محصولات سرا و نحوه استفاده از اون به بنده راهنمايي و کمک کنيد!
مسئله بنده در مورد استفاده از سوپر پيت سرا هست و مي خوام بدونم که ايا از دوستان کسي استفاده کرده و اينکه نتيجه بخش هست در مورد پايين اوردن ph اب و اينکه به قولي حدود 5 - 6 ماه بازده داره ايا اين مطلب درسته؟
با تشکر!!

Dordoone
Tuesday 15 December 2009, 11:15 PM
سلام
بهتر است از کمک یک آکواریوم ساز استفاده کنید

سلام

این دو عکس از قسمت ترک برداشته و شکسته در کف تانک هستن

http://www.shiaupload.com/images/45139334344644352707_thumb.jpg (http://www.shiaupload.com/viewer.php?file=45139334344644352707.jpg)

http://www.shiaupload.com/images/04989620632854552121_thumb.jpg (http://www.shiaupload.com/viewer.php?file=04989620632854552121.jpg)

آیا امکان داره این قسمت باعث شکسته شدن قسمت های دیگر و عمق بیشتر ، ترک شود ؟
تا چند درصد نیاز هست که حتما ، شیشه کف ، تعویض شود ؟

لطفا راهنمایی

سپاس

tassoti
Tuesday 15 December 2009, 11:48 PM
سلام

به نظر من مشكل خاصي نيست چون ترك از هر دوطرف رشد خودشو كرده و جايي براي ادامه نداره . مي تونيد يه تيكه شيشه يه بطوري كه كاملا روي ترك رو بگيره روي اون بچسبونيد . من خودم الان 3 سال ميشه كه كف آكواريومم رو كه تقريبا همينجوري شده بود . البته تركش يه مقدار از اين بزرگتر بود با هيمن روش چسبوندم تا تا به حال هيچ مشكلي نداشته . تا نظر اساتيد چي باشه .

shellman_2008
Wednesday 16 December 2009, 08:19 AM
سلام

http://www.shiaupload.com/images/45139334344644352707_thumb.jpg (http://www.shiaupload.com/viewer.php?file=45139334344644352707.jpg)

http://www.shiaupload.com/images/04989620632854552121_thumb.jpg (http://www.shiaupload.com/viewer.php?file=04989620632854552121.jpg)

آیا امکان داره این قسمت باعث شکسته شدن قسمت های دیگر و عمق بیشتر ، ترک شود ؟
تا چند درصد نیاز هست که حتما ، شیشه کف ، تعویض شود ؟

لطفا راهنمایی

سپاس

با سلام
همونطوریکه دوست خوبمون tassoti عزیز فرموند این ترک بیشتر از این پیشروی نمی کنه
برای تعمیرش هم طبق گفته دوست خوبمون tassoti با یک تکه شیشه مشکلتون حل میشه فقط قبلش باید چسب های قدیمی رو پاک کیند چون گوشه تانکتون هستش باید از هرطرف 4 تا 5 سانت چسب هار تمیز کتید فقط قسمتی که ترک برداشته رو 4 تا 5 سانت بالاتر از انتهای ترک رو علاو بر قسمت ترک خورده تمیز کنید. وقتی خواستید تکه شیشه رو در محل قرار بدید قبلش سطح تکه شیشه رو چسب بمالید و در محل ترک قرار بدید وقتی این کار رو کردید شروع کنیدجاهایی رو که چسبش رو پاک کردید و دور اون تکه شیشه ای که در محل ترک قرار دادیدچسب بزنید
احتیاجی به تعویض کف تانک نیست

ولی بازم اگر مطمئن نیستید تانکتون برای تعمیر پیش یک سازنده اکوریم ببرید

farhad-2007
Wednesday 16 December 2009, 12:45 PM
سلام

لطفا راهنمایی
سپاس

باسلام
من يك مقدار نظرم با دوستان متفاوته و براي اطمينان بيشتر و پيشگيري از اتفاقات ناخواسته خدمتتون عرض ميكنم كه كلاً شيشه كف رو عوض كنيد(چون شيشه كف هستش و هم فشار آب و هم وزن شن و سنگ و...روي اون هستش
چون اگه از زير اونو شيشه بندازيد ممكنه از كنار چسب در گوشه دوباره شروع به آب دادن بكنه و البته ممكنه آب هم نده...
اما در كل چرا روزه شك دار ميخواي بگيري...
اگه من جاي شما بودم حتماً حتماً اين شيشه رو كامل عوض ميكردم و ديگه هيچگونه استرسي از پيامدهاي بعدي اون نداشتم...
اينجوري يه كار تر و تميز درمياد در حاليكه اونكار وصله پينه اي ميشه و همش دلهره داري كه آب از يه جايي نشت كنه...
باتشكر farhad-2007

best
Wednesday 16 December 2009, 09:12 PM
سلام

چون تانكتون بزرگ نيست به نظر من هم يك تيكه وصله بهش داده بشه كفايت ميكنه و به نظر بنده نيازي به كندن چسب هم ندارد تنها كافيه همون منطقه ترك را خوب چسب كاري كنيد و در منطقه اي كه ترك به زير چسب رفته هم كمي دورتر از ترك ، دوباره لبه هاي چسب را چسب كاري كنيد و دو تا دور تكه شيشه اي كه وصله داده ايد را خوب آب بندي كنيد.البته داشتن تفنگ چسب براي اين كار لازمه و اگر به پيش يك شيشه بر يا اكواريوم ساز ببريد به راحتي انرا برايتان وصله داده و درست ميكند و يا مطابق آنچه آقا فرهاد فرمودند به كل عوض فرماييد . ولي چون وصله در كف تانك است و ديده نميشود و تانكتان هم كوچك است به نظرم كفايت كند و ارزانتر تمام شود.

alirz
Tuesday 22 December 2009, 01:59 PM
سلام مجدد. می خواستم نظرتونو در رابطه با آکواریوم هایی که از جنس پلکسی گلاس هست بدونم، عمر مفبد خوبی دارن؟........... . چون آکواریوم شیشه ای احتمال شکستن داره مخصوصا اونجایی که من براش مناسب دیدم:-s

farhad-2007
Wednesday 23 December 2009, 10:18 AM
سلام مجدد. می خواستم نظرتونو در رابطه با آکواریوم هایی که از جنس پلکسی گلاس هست بدونم، عمر مفبد خوبی دارن؟........... . چون آکواریوم شیشه ای احتمال شکستن داره مخصوصا اونجایی که من براش مناسب دیدم:-s

باسلام
ضمن عرض خيرمقدم به جنابعالي...
آكواريومهاي پلگسي گلاس هم محاسن داره و هم معايب...
حسنش به اينه كه همه چيز داره و تكميله و حالت مبله هم داره...
اما از معايب اون اينه كه اين نوع شيشه ها بعداز مدتي روي اونها خش ميافته و اين خش ديگه از بين نميره حالا ممكنه اين خش از حركت دادن شنهاي كف و يا حتي شيشه پاك كن ايجاد بشه...
مسئله ديگه اينه كه اگه لوازم اونها بهر دليلي خراب بشن ديگه نميتوني مشابه اونو پيدا كني و جايگزين كني و بايد يه چيز من درآوردي درست كني و بذاري جاش...
مثلاً اگه لامپش بسوزه احتمال پيداكردن اون خيلي ضعيفه و بايد يه مهتابي زير كابينتي يا مهتابي توآبي به جاي اون بذاري توي تانك و همينطور پاورهد و ساير اجزاي اون...
يكي از دوستان شيشه كف تانكش شكسته بود كه برده بود براي تعمير و يكي ديگه هم از كنار ستونش آب ميداد...
پس از نظر دوام شيشه هم زياد دلتون رو بهش خوش نكنيد...

دركل اگه بحث كلاس و مبله و شيك بودن رو بخواين كه خوب گزينه بهتر همون تانكهاي آماده هست اما من خودم به شخصه تانكهاي معمولي با شيشه فلوت رو ترجيح ميدم و ميشه اونو با كمي صبر و حوصله از تانكهاي آماده هم زيباتر و جذابتر جمع كرد...
باتشكر farhad-2007

Dordoone
Thursday 14 January 2010, 11:18 PM
http://vzz.ir/files/w23fpcv6r7f3gojsvkl3.jpg

Dordoone
Tuesday 19 January 2010, 11:31 PM
سلام

من پمپ هوارو باز کردم و قطعاتش رو جدا کردم و دوباره پیاده کردم
ابر زیر پمپ هوا رو هم عوض کردم

http://www.shiaupload.com/images/93678203807812870204.jpg (http://www.shiaupload.com/)

http://www.shiaupload.com/images/81228283244505391338.jpg (http://www.shiaupload.com/)

http://www.shiaupload.com/images/74841925692897438710.jpg (http://www.shiaupload.com/)

اتفاق خاصی نیفتاد و هنوز هم یکی از خروجی ها خیلی ضعیف کار می کنه
فقط تونستم بفهمم صدای ناهنجار پمپ های هوا مربوط به کدام قسمتشونه و پمپ هوای خودم رو می شه گفت ، کاملا بی صدا کردم :->

سنگ هوا رو هم وقتی از تانک خارج کردم ، در دستم ، سه تکه شد !

لطفا یک سنگ هوای خیلی خوب معرفی کنید که بعد از 4 ماه کار کردن ، پودر نشه

لطفا راهنمایی

سپاس

hossein1
Saturday 30 January 2010, 12:40 PM
سلام می خواستم بدونم قویترین پاورهد موجوددربازارچیست

B@B@K
Saturday 30 January 2010, 12:48 PM
سلام می خواستم بدونم قویترین پاورهد موجوددربازارچیست
سلام مورد مصرفتون چی هست؟

hossein1
Saturday 30 January 2010, 01:09 PM
میخواستم جهت فیلتربالای اکواریوم بصورتیکه پرتاب اب هم ازروبروهم به طرف بالازیادباشد درحدتانک2متری سرت رادرنیارم ازپاورهدبویوقویتر جناب بابک خان

B@B@K
Saturday 30 January 2010, 01:14 PM
میخواستم جهت فیلتربالای اکواریوم بصورتیکه پرتاب اب هم ازروبروهم به طرف بالازیادباشد درحدتانک2متری سرت رادرنیارم ازپاورهدبویوقویتر جناب بابک خان
سلام
submersible pump(sobo)
wp 104
h.max:4.5m
f.max:4800l/h

hossein1
Monday 1 February 2010, 11:32 AM
باعرض سلام وتشکر ازراهنمایتون اقابابک

تعاون2
Friday 12 February 2010, 10:58 AM
سلام من هفته پيش توي تانك 150ليتري 20mlآمونياك ريختم ميخواستم بدونم سيكل طي شده؟آب كدر نشده.
ممنون ازراهنماييتون.

farshad rezayi
Monday 15 February 2010, 06:00 PM
سلام بازهم مشکلات گذشته ی من شروع شد . من هنوز هم که هنوزه درگیر نیترات هستم . 700 لیتر آب تانکم هست با 19 تا دیسکس که هر هفته 300 لیترش رو سیفون می کنم . دو تا سامپ خیلی قوی هم دارم که آبم رو فیلتر می کنند با کلی سرامیک و بیوبال و ... که با باکتازیوم سیکلش رو 2 ماهی میشه که بعد از بیماری شدیدی که ماهیهام دچار شده بودند از نو طی کردم .
3 روز پیش که سیفون کرده بودم امروز تست زدم . نتیریتم صفر و نیترات وای ی ی ی ی ی ی ی ی سرخه سرخه بیشتر از 75 .
غذا دهیه من روزی 2 یا 3 بار هست . و در چند دقیقه همه غذاها خورده میشه . غذایی هم نمی مونه 2 تا لوچ دارم که هرچی مونده رو هم اونها می خورن . حتی سامپهام یه خوبی داره که لوچ ها می رن توش و از داخل سامپ هم اگر غذا رفته باشه رو هم می خورن . با این اوصاف چرا باز نتیرات من زیاده ؟
من با آموزشهایی که از شما دیدم با وجود نتیریت صفرم فکر می کنم که سیکلم درسته ولی وجود نیترات رو وقتی غذادهی من زیاد نیست سیفونهم خوبه رو به هیچ چیزی نمی تونم ربط بدم ضمن اینکه تعداد ماهیهه من هم نسبت به حجم تانکم زیاد نیست و متناسبه . با این اوصاف هم هیچ مشکلی در ماهیهام ندارم حتی 3 جفتم هم دارن در اطراف تانک تخم ریزی می کنند .
حالا از دوستان و اساتید خودم 3 تا سوال دارم
یکی اینکه چرا نیتراتم زیاده ؟ دوم اینکه الان چکار باید بکنم که نیتراتم پایین بیاد ؟ دنیتراتور آب شور می تونه برای من کارساز باشه ؟
ممنون از راهنماییتون .
http://img2.tinypic.info/files/o9hat3n3eubgm97cevqd.jpg

Dordoone
Tuesday 16 February 2010, 05:49 PM
سلام

من برای تانک هام از دو ، پاور فیلتر استفاده می کنم
راضی هستم ، در حد معمولی

اما حالا قصد خرید فیلتر جدید رو دارم
از نظرشما ، تاپ فیلتر خوبه ؟
دیگه چه فیلترهایی هستن که قیمتشون زیر 20 هزار تومان باشه و کاراییشون هم خوب باشن ؟

از پلاسکو سوال کردم در مورد شن سیلیسی ( فکر کنم همینه اسمش )
گفتن اندازه ، 2 برابر نخودشو دارن
برای 2 تانک 70 سانتی ، این اندازه شن ، خوبه ؟
وضعیت مدفوع ماهی ها در برابر این اندازه ، به چه شکل خواهد بود ؟
شن ریز بهتره یا درشت ؟

شن ریزش رو از کجا می تونم تهیه کنم ؟ با قیمت مناسب

لطفا راهنمایی

سپاس

B@B@K
Tuesday 16 February 2010, 09:37 PM
سلام بازهم مشکلات گذشته ی من شروع شد . من هنوز هم که هنوزه درگیر نیترات هستم . 700 لیتر آب تانکم هست با 19 تا دیسکس که هر هفته 300 لیترش رو سیفون می کنم . دو تا سامپ خیلی قوی هم دارم که آبم رو فیلتر می کنند با کلی سرامیک و بیوبال و ... که با باکتازیوم سیکلش رو 2 ماهی میشه که بعد از بیماری شدیدی که ماهیهام دچار شده بودند از نو طی کردم .
3 روز پیش که سیفون کرده بودم امروز تست زدم . نتیریتم صفر و نیترات وای ی ی ی ی ی ی ی ی سرخه سرخه بیشتر از 75 .
غذا دهیه من روزی 2 یا 3 بار هست . و در چند دقیقه همه غذاها خورده میشه . غذایی هم نمی مونه 2 تا لوچ دارم که هرچی مونده رو هم اونها می خورن . حتی سامپهام یه خوبی داره که لوچ ها می رن توش و از داخل سامپ هم اگر غذا رفته باشه رو هم می خورن . با این اوصاف چرا باز نتیرات من زیاده ؟
من با آموزشهایی که از شما دیدم با وجود نتیریت صفرم فکر می کنم که سیکلم درسته ولی وجود نیترات رو وقتی غذادهی من زیاد نیست سیفونهم خوبه رو به هیچ چیزی نمی تونم ربط بدم ضمن اینکه تعداد ماهیهه من هم نسبت به حجم تانکم زیاد نیست و متناسبه . با این اوصاف هم هیچ مشکلی در ماهیهام ندارم حتی 3 جفتم هم دارن در اطراف تانک تخم ریزی می کنند .
حالا از دوستان و اساتید خودم 3 تا سوال دارم
یکی اینکه چرا نیتراتم زیاده ؟ دوم اینکه الان چکار باید بکنم که نیتراتم پایین بیاد ؟ دنیتراتور آب شور می تونه برای من کارساز باشه ؟
ممنون از راهنماییتون .
سلام
دکتر جان این مشکل همه ما کسانی هست که دیسکس داریم شما اگر در روز 3وعده غذا میدهید باید سیفون خود را در هفته افزایش دهید استفاده از سیپوراکس سرا در فیلتر ها و سامپتون بسیار موثر خواهد بود

Neda Ariania
Tuesday 16 February 2010, 10:57 PM
سلام

از پلاسکو سوال کردم در مورد شن سیلیسی ( فکر کنم همینه اسمش )
گفتن اندازه ، 2 برابر نخودشو دارن
برای 2 تانک 70 سانتی ، این اندازه شن ، خوبه ؟
وضعیت مدفوع ماهی ها در برابر این اندازه ، به چه شکل خواهد بود ؟
شن ریز بهتره یا درشت ؟

شن ریزش رو از کجا می تونم تهیه کنم ؟ با قیمت مناسب

لطفا راهنمایی

سپاس

سلام

من هم در تانک گربه ها از سنگ سیلیس استفاده می کردم اما برای سیکلیدها سنگ بهتری رو پیدا کردم که هم اندازش متناسب سایز این ماهی هاست و هم تیزی نداره (سنگ سیلیس تیزه) و با توجه به اینکه خیلی از انواع سیکلیدها جهت مشخص کردن قلمروی خودشون اقدام به حفر چاله می کنند، اگر تیزی در سنگ باشه، به احتمال خیلی قوی دهانشون زخمی خواهد شد.

من 100 کیلو از این سنگ رو از آکوریوم اسماعیلی (در پلاسکو) خریدم. خیلی مشخص هست. یکدسته و اندازه نخود و البته شاید کمی کوچکتر (اندازه دو لپه). می تونی در رنگ های سبز، سیاه و سفید اون رو تهیه کنی. من در این رنگ ها دیدم و ممکنه رنگ های دیگه ای هم داشته باشه البته خودم سفیدش رو خریدم و الان خیلی راضی ام. ضمن اینکه اضافه کنم در حال حاضر کف تانک من پر از چاله فرونتوزاها و سیکلیدهای آب نباتی هست و با جابجایی این سنگ هیچ مشکلی ندارند.

درباره نمای فضولات ماهی ها روی این بستر هم باید بگم که من هفته ای دو یا سه بار سیفون می کنم و بجز پلیکوی باله بادبانی 27 - 28 سانتی ای که دارم، از ناحیه بقیه ماهی ها مشکلی از این حیث وجود نداره.

در جواب یکی از سوالات اول هم بگم که اندازه ای که برای سنگ سیلیس گفتی (دو برابر نخود)، متناسب سیکلیدها نیست و برای ابعاد تانکت، صد البته شن ریز بهتره.

سنگ های سیلیس مربوط به تانک گربه ها
http://a.imagehost.org/0217/24082009583-200.jpg

سنگ های تانک سیکلیدها
http://a.imagehost.org/0216/22082009577-200.jpg

متشکرم

farhad-2007
Thursday 18 February 2010, 10:46 AM
سلام

...

اما حالا قصد خرید فیلتر جدید رو دارم
از نظرشما ، تاپ فیلتر خوبه ؟
دیگه چه فیلترهایی هستن که قیمتشون زیر 20 هزار تومان باشه و کاراییشون هم خوب باشن ؟
سپاس

باسلام
با توجه به قيمت مورد نظرتون بهترين گزينه همون تاپ فيلتر هستش...
اگر در مسير ورود جريان آب،فيلتر هود قرار بديد نتيجه بهتري ميگيريد(اما بايد مراقب پس زدن آب باشيد)...
البته يه مدل جديد هم وارد بازار شده با مارك تجاري دلفين كه پاورهد اون بيرون آب و در كنار خود مخزن قرار داره و فقط دوتا لوله وارد آب ميشه كه همين مسئله خيلي محاسن داره...
دوتا سايز هم داره با قيمتهاي 15 و 17 هزار تومان...
باتشكر farhad-2007

farshad rezayi
Thursday 18 February 2010, 10:52 AM
سلام
دکتر جان این مشکل همه ما کسانی هست که دیسکس داریم شما اگر در روز 3وعده غذا میدهید باید سیفون خود را در هفته افزایش دهید استفاده از سیپوراکس سرا در فیلتر ها و سامپتون بسیار موثر خواهد بود

سلام .

خیلی ممنون از راهنماییتون . حالا یه سوال شاید زیاد مربوط به تاپیک نباشه .

من فکر می کنم دلی که به ماهیها می دم باعث افزایش نیترات میشه چون بالاخره مقداری در آب حل میشه . به نظرتون دادن فقط غذای خشک با تنوع مثل تترا بیتس کامپلیت یا رد بریدر برای دیسکس کافیه ؟ باعث ادامه رشد اون میشه ؟ یا حتما باید از دل استفاده بشه ؟

B@B@K
Thursday 18 February 2010, 10:57 AM
سلام .

خیلی ممنون از راهنماییتون . حالا یه سوال شاید زیاد مربوط به تاپیک نباشه .

من فکر می کنم دلی که به ماهیها می دم باعث افزایش نیترات میشه چون بالاخره مقداری در آب حل میشه . به نظرتون دادن فقط غذای خشک با تنوع مثل تترا بیتس کامپلیت یا رد بریدر برای دیسکس کافیه ؟ باعث ادامه رشد اون میشه ؟ یا حتما باید از دل استفاده بشه ؟

سلام دکتر عزیز

بله منهم با نظرتون موافقم
اما نکاتی عرض میکنم :
برای رشد ماهی باید از دل استفاده بشه و هیچ راهی دیگر نیست
من از تتراها و یا سراها بعنوان مکمل استفاده میکنم که باعث تقویت رنگ و سایر گزینه ها میشه وبه نظر من تنها استفاده از غذاهای خشک جالب نیست (نظر شخصی) ولی دیسکسهایی که به حداکثر رشد رسیده اند میتوانید فقط از غذای خشک معتبر استفاده نمایید

baro.bax.ahvaz
Friday 19 February 2010, 08:51 AM
سلامی گرم.
میخواستو یه آکواریوم به ابعاد طول170*عرض50*ارتفاع65 با شیشه 10 میل برای دیسکسام بسازم و وفضای آب گیر ها آماززون رو اجرا کنم.آکواریوم زیاد ساختم اما نه در این ابعاد.
1.ابعاد میشه بالا برد؟ نظر شوما در باره ابعاد چیه؟
2.چند عدد پل پیش نهاد میکنید؟
3.اگر بتونید عکسایی در این ضمینه اراعه بدین ممنون میشم.
((((منتظر جوابتون هستم))))

Mehdi Nasehi
Saturday 20 February 2010, 10:59 AM
سلامی گرم.
میخواستو یه آکواریوم به ابعاد طول170*عرض50*ارتفاع65 با شیشه 10 میل برای دیسکسام بسازم و وفضای آب گیر ها آماززون رو اجرا کنم.آکواریوم زیاد ساختم اما نه در این ابعاد.
1.ابعاد میشه بالا برد؟ نظر شوما در باره ابعاد چیه؟
2.چند عدد پل پیش نهاد میکنید؟
3.اگر بتونید عکسایی در این ضمینه اراعه بدین ممنون میشم.
((((منتظر جوابتون هستم))))
سلام.
1)چون تا حالا تو این ابعاد تانک نساختی ابعاد رو بالاتر نبر همین ابعادخوبه.به نظر من اگه طولشو 150 بگیری عرض رو 50 و ارتفاع رو 70 بهتره .
2)3 تا پل بالا که با شیشه ده میل باشه به طول 20تا 25 سانت . برای کف دو تا ریل به عرض 10 و طول 145 که در راستای طول اکواریوم برای تقویت نگه دارندگی شیشه کف با شیشه بغل کافیه. در ضمن برای ایم ابعاد حتما از چسب سیستا استفاده کن .
برای اطلاعات بیشتر میتونید به این بخش مراجعه کنید : ساخت آکواریوم (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=164)

(http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=164)

shark
Saturday 20 February 2010, 11:03 AM
سلام

من تانک یکی از دوستامو دیده بودم که طولش 170 بود
عرضشم 50 و ارتفاش هم 70 بود
شیشه هم ده میل بود .

Mehdi Nasehi
Saturday 20 February 2010, 12:06 PM
سلام

من تانک یکی از دوستامو دیده بودم که طولش 170 بود
عرضشم 50 و ارتفاش هم 70 بود
شیشه هم ده میل بود .
مشکلی نداره.چون این دوست ما تا الان تو این ابعاد نساخته بهره که ریسک نکنه وگرنه تا 800 لیتر میشه با 10 میل ساخت .

MIRMOHAMADI
Saturday 20 February 2010, 03:18 PM
درود

به این بخش (http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=960) هم نگاهی بیاندازید شاید مطالبی بدرد بخور توش باشه اگه توضیح بیشتر خواستی درحد اطلاع در خدمتم

baro.bax.ahvaz
Sunday 21 February 2010, 02:29 AM
درود

به این بخش (http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=960) هم نگاهی بیاندازید شاید مطالبی بدرد بخور توش باشه اگه توضیح بیشتر خواستی درحد اطلاع در خدمتم

سلام
خیلی ممنون از تصاویر.خیلی بدردم خوردن( در ساخت پایه).حتمآ اگر در ساخت به مشکلی بر خوردم
بازم مزاهم میشم.

((1000 بار تشکر))

سلام.
1)چون تا حالا تو این ابعاد تانک نساختی ابعاد رو بالاتر نبر همین ابعادخوبه.به نظر من اگه طولشو 150 بگیری عرض رو 50 و ارتفاع رو 70 بهتره .
2)3 تا پل بالا که با شیشه ده میل باشه به طول 20تا 25 سانت . برای کف دو تا ریل به عرض 10 و طول 145 که در راستای طول اکواریوم برای تقویت نگه دارندگی شیشه کف با شیشه بغل کافیه. در ضمن برای ایم ابعاد حتما از چسب سیستا استفاده کن .
برای اطلاعات بیشتر میتونید به این بخش مراجعه کنید : ساخت آکواریوم (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=164)

(http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=164)
سلام
تبریک میگم برایه مرخصی و بازگشتت به سایت.
منم مدتیه سربازیم تموم شده .من احساستو نمیدونم که وقتی دوستایه خوبی مثل اعضا و مدیران اینجا داری این دوری چقدر میتونه سخت باشه. برایه این که... امابرایه من خیلی زود گذشت(برایه این که اونجا دوستایه زیادی داشتم واحساس تنهایی نداشتم و بهترین روزای امرم بود.) تو هم (یک روز میای ومیشینی پشت رایانت و این جمله رو تایپ میکنی. . . . ...امروز سربازیم تموم شد.)من روزی که سربازیم تموم شد اومدم به خونم و این جمله رو به خودم گفتم(سربازی هم تموم شد . . ..حالا چه کار کنم...!؟) میدونی آخه من جدا از خانوادم وتنها زندگی میکنم ....!برایه اولین بار بود تو زنده گیم در سن21سا لگی احساس تنهایی کردم.(قدر دو چیزتو بدون 1.خانواد .2.دوست خوب)به هیچ قیمتی از دستشون نده .
برات خیلی خشحالم که به دیدار خوانواده و دوستاد اومدی.
(تا جایی که میتونی از این روزا استفاده کن)
(از آشنایی بات واقآ خوشحال شدم)
(*من پرسشم رو پایین کاملتر میکنم*)

مهدی جان من قبلن تو مغازه ماهی فروشی دوستم وظیفه ساختن آکواریوم های(36 تاآکواریوم100*35*50) مغازه و مشتری ها(......) رو داشتم . الان تو خونم 6 تا آکواریوم دارم (120*40*70=انواع ماکرو ها(با6میل).110*40*70=انواع آنجل(با6میل).70*40*60=برایه پرورش گوپی ومولی وبا بچه هاشون آنجلا رو تغذیه میکنم(با 4میل).60*40*50=برا یه پرورش گیاه(با4میل).60*40*50=زایشگاه ماهیام(با4میل).50*40*50=برایه قرنتینه(4میل).
2تا بزرگا یکی تو قسمت نشیمن و یکی تو اتاقمه.من در ساخت تمامی آکواریوم ها تلاش میکردم نگهداریه آب در یک فضا توسط 5 تیکه شیشه اصلی باشه وتحمل فشار وظیفه(پل کف و بالاوپل سه کنجی های کناری وتسمه ها و...باشه).این آکواریوم جدید قراره در پذیرایی باشه وقراره توش دیسکس وگله ای نعون بریزم وبا گیاه کاری فضای آمازونی بسازم .(12 سانت از بالا خالیه )اگر شیشه 10 میل سکوریت وبا تمام مهکم کاری ها (و با چسب زنی 3زاویه(در محل اتصال دو شیشه به هم و از داخل وهمچنین از بیرون آکواریوم)با شه .....*50*70 طولش خیلی برام مهمه.طولش چند باشه؟
آخرش چند میتونه باشه ؟نترس ریسکش پایه خدم؟
نظرد در باریه فیلترایه دست ساز(که در یک آکواریوم کوچیک که و از 10لایه مواد مختلف)ساخته میشه برایه این آکواریوم چیه؟(با یکم تقیر خیلی خیلی کارامده. برایه آنجلام 4ماهه استفاده میکنم. خود فیلتر همه چیز آب رو تقریبآ متعادل میکنه خیلی عالیه.

Mehdi Nasehi
Thursday 25 February 2010, 01:02 PM
سلام
خیلی ممنون از تصاویر.خیلی بدردم خوردن( در ساخت پایه).حتمآ اگر در ساخت به مشکلی بر خوردم
بازم مزاهم میشم.

((1000 بار تشکر))

سلام
تبریک میگم برایه مرخصی و بازگشتت به سایت.
منم مدتیه سربازیم تموم شده .من احساستو نمیدونم که وقتی دوستایه خوبی مثل اعضا و مدیران اینجا داری این دوری چقدر میتونه سخت باشه. برایه این که... امابرایه من خیلی زود گذشت(برایه این که اونجا دوستایه زیادی داشتم واحساس تنهایی نداشتم و بهترین روزای امرم بود.) تو هم (یک روز میای ومیشینی پشت رایانت و این جمله رو تایپ میکنی. . . . ...امروز سربازیم تموم شد.)من روزی که سربازیم تموم شد اومدم به خونم و این جمله رو به خودم گفتم(سربازی هم تموم شد . . ..حالا چه کار کنم...!؟) میدونی آخه من جدا از خانوادم وتنها زندگی میکنم ....!برایه اولین بار بود تو زنده گیم در سن21سا لگی احساس تنهایی کردم.(قدر دو چیزتو بدون 1.خانواد .2.دوست خوب)به هیچ قیمتی از دستشون نده .
برات خیلی خشحالم که به دیدار خوانواده و دوستاد اومدی.
(تا جایی که میتونی از این روزا استفاده کن)
(از آشنایی بات واقآ خوشحال شدم)
(*من پرسشم رو پایین کاملتر میکنم*)

مهدی جان من قبلن تو مغازه ماهی فروشی دوستم وظیفه ساختن آکواریوم های(36 تاآکواریوم100*35*50) مغازه و مشتری ها(......) رو داشتم . الان تو خونم 6 تا آکواریوم دارم (120*40*70=انواع ماکرو ها(با6میل).110*40*70=انواع آنجل(با6میل).70*40*60=برایه پرورش گوپی ومولی وبا بچه هاشون آنجلا رو تغذیه میکنم(با 4میل).60*40*50=برا یه پرورش گیاه(با4میل).60*40*50=زایشگاه ماهیام(با4میل).50*40*50=برایه قرنتینه(4میل).
2تا بزرگا یکی تو قسمت نشیمن و یکی تو اتاقمه.من در ساخت تمامی آکواریوم ها تلاش میکردم نگهداریه آب در یک فضا توسط 5 تیکه شیشه اصلی باشه وتحمل فشار وظیفه(پل کف و بالاوپل سه کنجی های کناری وتسمه ها و...باشه).این آکواریوم جدید قراره در پذیرایی باشه وقراره توش دیسکس وگله ای نعون بریزم وبا گیاه کاری فضای آمازونی بسازم .(12 سانت از بالا خالیه )اگر شیشه 10 میل سکوریت وبا تمام مهکم کاری ها (و با چسب زنی 3زاویه(در محل اتصال دو شیشه به هم و از داخل وهمچنین از بیرون آکواریوم)با شه .....*50*70 طولش خیلی برام مهمه.طولش چند باشه؟
آخرش چند میتونه باشه ؟نترس ریسکش پایه خدم؟
نظرد در باریه فیلترایه دست ساز(که در یک آکواریوم کوچیک که و از 10لایه مواد مختلف)ساخته میشه برایه این آکواریوم چیه؟(با یکم تقیر خیلی خیلی کارامده. برایه آنجلام 4ماهه استفاده میکنم. خود فیلتر همه چیز آب رو تقریبآ متعادل میکنه خیلی عالیه.
سلام.
ممنون از لطفت.
ازنظر طول من خودم اگه به عکسای اکواریوما خودم یه نگاه بنداری یه تانک تو دفتر کارمون هستش که طولش 320 عرضش 40 ارتفاعش 75 هستش اما دفتر کار با خونه فرق میکنه اینجا اگه خدای نکرده اتفاقی بیفته فوقش یه کامپیوتر باطل بشه اما تو خونه اگه چیزی بشه وسایل خونه هیچ مادرت از خونه پرتت میکنه بیرون پس بهتره ریسک نکنی برای خونه به نظر من طول 200 عرض50 ارتفا 70 خوبه فقط چسب سیستا پل یادت نره هر چند خودت استادی .
بهتر از فیلتر اکسترنال استفاده کنی چون تو خونه میخوای بذاری هم شکیل تره هم تمیز کردنش راحت تره .

0072000
Thursday 25 February 2010, 01:26 PM
سلام
ميخواستم بدونم براي ماهيهايي كه من دارم براي تزيين تانك بهتره از گياه مصنوعي استفاده كنم
يا تانك حالت صخره اي داشته باشه بهتره؟

Neda Ariania
Thursday 25 February 2010, 09:03 PM
سلام
ميخواستم بدونم براي ماهيهايي كه من دارم براي تزيين تانك بهتره از گياه مصنوعي استفاده كنم
يا تانك حالت صخره اي داشته باشه بهتره؟

سلام

برای ماهی هایی که شما دارید ترکیبی از هر دو بهتره. یعنی گیاه و صخره یا گیاه و چوب. ضمنا شما می تونید از برخی گیاهان طبیعی هم در کنار ماهی هاتون استفاده کنید. مثل انواع سرخس جاوه (http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=1935) و انواع آنوبیاس (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=977).

متشکرم

hossein_usb
Thursday 25 February 2010, 09:57 PM
.....*50*70 طولش خیلی برام مهمه.طولش چند باشه؟
آخرش چند میتونه باشه ؟نترس ریسکش پایه خدم؟.
اگه آقای ناصحی اون ابعاد رو ساختن با در نظر گرفتن اینکه تانکتون از کف کاملا مهاره و این به (معنیه اینه که تاثیر عرض از بین میره.نیروی فشار فقط تابع ارتفاعه)
اگه تانک آقای ناصحی جواب داده و ایشون تا 70 آب کرده باشن و شما تا 65 آب کنین شما میتونین با این ارتفاع مد نظرتون با طول 345 تانکتون رو بسازین...(این تئوریه و در عمل ساختن خیلی مهمه...)
موفق باشین

Dordoone
Friday 16 April 2010, 11:16 AM
سلام

برای تست کردن ، اینکه ، از قسمت های چسب خورده تانک ، آب خارج می شه یا خیر
برای تانکی که چندین ماه استفاده شده ، آیا میزان 40% آب پر کردن در تانک ، کافیه ؟

و یا باید به همان اندازه ، زمان استفاده ، فشار آب و سنگینی ، امتحان بشه ؟
مثلا : باید وزن شن ها هم اضافه بشه ؟

لطفا راهنمایی

سپاس

majid66
Friday 16 April 2010, 12:51 PM
برای تست کردن آکواریوم که ایا از چسبها اب میدهد یا خیر نیازی به شن ریختن نیست ولی باید کاملاآب شود تامشخص شودکه از چسبها آب میدهد یا خیر.اگرآاکواریوم شما تازه چسب خورده حتماصبر کنید یک هفته از چسباندن آن بگذردو حتما زیر آن یونالیت بگذارید.

IBTA
Friday 16 April 2010, 02:38 PM
سلام خدمت همگی
اگه داخل تانک از سنگهای کوهی،چوب و یا کنده ی کوچیکی از درخت جهت تزیین ودکور استفاده کنیم،احتمال اینکه اون درختها وسنگها این خاصییت رو داشته باشن که از خودشون مواد سمی ترشح کنن هست یا نه؟؟؟؟و چطوری میشه این مشکل رو حل کردو اطمینان داشت که استفاده از اونها خطری برای ماهیها نداره؟؟؟؟؟؟

Neda Ariania
Friday 16 April 2010, 02:49 PM
سلام خدمت همگی
اگه داخل تانک از سنگهای کوهی،چوب و یا کنده ی کوچیکی از درخت جهت تزیین ودکور استفاده کنیم،احتمال اینکه اون درختها وسنگها این خاصییت رو داشته باشن که از خودشون مواد سمی ترشح کنن هست یا نه؟؟؟؟و چطوری میشه این مشکل رو حل کردو اطمینان داشت که استفاده از اونها خطری برای ماهیها نداره؟؟؟؟؟؟

سلام

به شما در این قسمت (http://raazebaghaa.ir/showpost.php?p=16684&postcount=388) پاسخ داده شده. تاپیک های موجود در تالار لوازم و مواد تزئین آکواریوم (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=175) بخصوص تاپیک های چوب تزیینی و سنگ های تزیینی رو مطالعه کنید، به جواب سوالاتتون می رسید.

لطفاً از ایجاد پست های تکراری جداً پرهیز کنید.

متشکرم

sia-2009
Friday 16 April 2010, 02:56 PM
سلام خدمت همگی

سلام

باید توجه داشته باشیم که سنگ ها نباید گچی باشند و همچنین برای آماده سازی چوب و کنده ها باید مراحل خاصی رو طی کر و فک کنم خیلی زمان بر هست و فک کنم روشش تو قسمت تجهیزات این تالار موجود باشه.

موفق باشید

Dordoone
Wednesday 21 April 2010, 01:06 AM
سلام

تاپ فیلتر ی که برای تانک اصلی گذاشتم ، به مدت یک هفته ای آب اضافی ، خارج می کرد و بر روی شیشه ی در پوش تانک و اطراف تانک ، آّب جمع می شد ، که احتمال دادم از خود تانک باشه
اما بعد از تست آب دهی تانک ، تانک مشکلی نداره و این تاپ فیلتر بوده که آب رو خارج می کرده

نمی دونم مشکل کار تاپ فیلتر از کجاست
پاور هدش رو با فاصله ی 4 سانت تا کف تانک ، وصل کرده بودم
شلنگ اضافی برای هوا رو ، درپوشش رو باز گذاشته بودم برای هوادهی بهتر
سرامیک هم در توری بود و بیوبال هم در جای مناسب
و کوچکترین جسمی ، جلوی خروجی آب ، تاپ فیلتر رو نگرفته بوده و خروجی کاملا آزاد بوده
و مسیر مکش ، پاور هد هم کاملا باز و تمیز بوده

برای دوباره راه اندازی تاپ فیلتر دست نگه داشتم

لطفا راهنمایی

سپاس

farhad-2007
Wednesday 21 April 2010, 11:23 AM
سلام

تاپ فیلتر ی که برای تانک اصلی گذاشتم ، به مدت یک هفته ای آب اضافی ، خارج می کرد و بر روی شیشه ی در پوش تانک و اطراف تانک ، آّب جمع می شد ، که احتمال دادم از خود تانک باشه
اما بعد از تست آب دهی تانک ، تانک مشکلی نداره و این تاپ فیلتر بوده که آب رو خارج می کرده

نمی دونم مشکل کار تاپ فیلتر از کجاست
پاور هدش رو با فاصله ی 4 سانت تا کف تانک ، وصل کرده بودم
شلنگ اضافی برای هوا رو ، درپوشش رو باز گذاشته بودم برای هوادهی بهتر
سرامیک هم در توری بود و بیوبال هم در جای مناسب
و کوچکترین جسمی ، جلوی خروجی آب ، تاپ فیلتر رو نگرفته بوده و خروجی کاملا آزاد بوده
و مسیر مکش ، پاور هد هم کاملا باز و تمیز بوده
برای دوباره راه اندازی تاپ فیلتر دست نگه داشتم
لطفا راهنمایی
سپاس

باسلام
تاپ فيلتر مكانيسم ساده اي داره و خيلي راحت ميتونيد نسبت به رفع عيب اون اقدام كنيد
اگه از بالاي تاپ فيلتر(بدليل گرفتگي ابرها و فيلترها)نباشه دوتا حالت ممكنه داشته باشه...

1.در زمان ورود آب به تاپ فيلتر
يعني محل اتصال شيلنگ(خرطومي)پاورهد به لوله تعبيه شده روي قوطي تاپ فيلتر(منظورم همون پايه نگهدارنده شيلنگ خرطومي هستش)...
اين مشكل رو منم داشتم و آب بصورت خيلي نرم و يواش از زير محل اتصال نشت ميكرد كه محل اتصال لوله به قوطي(زير پايه)رو با چسب آكواريوم آب بندي كردم و مشكل مرتفع شد...

2.در زمان خروج آب از تاپ فيلتر
يعني محل اتصال خروجي(لوله كوتاه)و قوطي كه در بيشتر دستگاهها آب بندي نيست و ممكنه زمانيكه آب از قوطي تاپ فيلتر وارد لوله خروجي ميشه آب از كنار اون خارج ميشه...
اين مشكل روهم با پيچيدن تفلون دور لوله و محكم كردن اون در جاي خودش حل كردم...
اميدوارم كه تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم...

اين پاورهدها چيني هستند و دقت كمي در ساخت اونها شده كه شما با رعايت اين چند نكته به سادگي ميتونيد مشكلاتش رو حل كنيد و از كاربرد اون راضي بشيد...

بنده استفاده از تاپ فيلتر رو بهتون توصيه ميكنم چون واقعاً در جمع آوري فضولات و ذرات شناور در آب نقش بسزايي رو ايفا ميكنه...
دركل نسبت به قيمتي كه داره واقعاً كارايي بالايي داره...
باتشكر farhad-2007

sia-2009
Wednesday 21 April 2010, 04:53 PM
سلام دوستان

من می خام یه لامپ برای تانکم بگیرم. میخام نوری باشه که به گیاهان آسیب نرسونه و قشنگ هم باشه. ماهی هام آنجل سیاه و کف تانک شن دریای سیاهرنگ بزرگو اندازه تانک 130*50*35. رنگ هایی مثله آبی و سبز و زرد به گیاهان آسیب می رسونه؟ چه رنگ و طرحی پیشنهاد می کنید.

best
Wednesday 21 April 2010, 06:36 PM
سلام
از یک لامپ آفتابی و یک لامپ مهتابی فلورسنتی استفاده کنید.

sia-2009
Thursday 22 April 2010, 05:39 PM
سلام
از یک لامپ آفتابی و یک لامپ مهتابی فلورسنتی استفاده کنید.

سلام

منظور شما رو نفهمیدم. لامپ آفتابی چی هست؟؟؟؟ مهتابی فلوروسنتی چه رنگی؟

best
Thursday 22 April 2010, 06:09 PM
سلام
کافیست به فروشندگان لامپ مهتابی و الکتریکی ها مراجعه کنید و بگویید که لامپ فلورسنت آفتابی و مهتابی میخواهم . تفاوت این دو در رنگ نور لامپ ها است . یکی سفید رنگ است و یکی زرد است .

Dordoone
Tuesday 27 April 2010, 02:36 AM
سلام

من آکواریوم رو با این اندازه ها قیمت کردم
عرض 35 - ارتفاع 50 - طول 140 - شیشه 10 میل

آکواریوم ساز گفتن : 150 یا ( فکر می کنم 160 یا 180 رو هم گفتن )

لطفا راهنماییم کنید
این قیمت که گفتن ، مناسب و منصفا نه ست ؟

سپاس

Amir 1986
Tuesday 27 April 2010, 04:36 AM
سلام

لطفا راهنماییم کنید

سپاس
درود

من همیشه آکواریوم هامو خودم میسازم و این ابعادی که گفتید اگه خودتون بتونید بسازید ، حدود 40 هزار تومن براتون تموم میشه ...

جدیدا قیمت شیشه 10 میل فلوت رو ندارم ، ولی معمولا بین 12 تا 14 برای یک متر مربع هستش .
حالا این ابعاد حدود 2.2 متر شیشه میبره که با پل و ... بشه 2.5 متر شیشه که با قیمت 14 هزار تومن میشه 35 هزار تومن پول شیشه ...

قیمت که به نظر من خیلی بالا هستش و دستمزد معمولا 15 تا 25 هزار تومن بسته به انصاف سازنده داره ، این که شما میگید ، یعنی 110 تا 140 هزار تومن دستمزد ...
تازه قیمت شیشه برای خود شیشه فروش ها حدود متری 8 تومن هستش ...!

ابعاد آکواریومتون به نظرم مناسب نیست ، با همین طول بهتره که عرض آکواریوم 50 یا 60 باشه و ارتفاع 70 و یا 80 مناسبه ... من اگه به جای شما ابعاد 150 طول ، 60 عرض و 70 ارتفاع رو درست می کردم که با پل و شیشه های اضافه ، نهایتا 5 متر شیشه می خواد که قیمت شیشه میشه 70 هزار تومن .
البته با این فروشنده هایی که شما گفتید ، فکر کنم برای ساختن این ابعاد از شما 250 هزار تومن طلب کنند .

در مورد ابعادی که گفتید ، حداکثر قیمت 70 هزار تومن مناسبه و برای ابعاد پیشنهادی بنده قیمت 100 تا 110 تومن مناسبه .

قیمت چسب هم حدود 4 تومن هستش که نکنم برای ساخت این ابعاد بیشتر از 4 تا چسب بزرگ لازم باشه ...

حالا در مورد قیمت ها خودتون می تونید تصمیم بگیرید .

موفق باشید .

rahman1643
Tuesday 27 April 2010, 07:11 PM
سلام

لطفا راهنماییم کنید

سپاس
من امروز یک آکواریوم درست کردم با شیشه 6 میل.
طول 1.20 عرض 35 و ارتفاع 45 .پول شیشه با 3 تا پل و کمربند و 2 تا چسب ماهیران c شد 32000 تومان.خودم درستش کردم.
20 سانت از طولش کم کنی و ارتفاع هم 5 سانت بیاری پایین با 6 میل فلوت میتونی راحت درست کنی.من 1.20 با عرض 40 و ارتفاع 40 هم درست کردم با 6 میل و مشکلی نداشته.
شیشه 10 گرونه و برای آکواریوم های بسیار بزرگ مناسبه.

hossein_usb
Tuesday 27 April 2010, 11:13 PM
سلام

لطفا راهنماییم کنید

سپاس
با سلام اين ابعاد اصلا 10 ميل نميخواد!!!!!
من يه تانك دارم عمرش از 6 سال بيشتره حتي چسب هاشم عوض نكردم با ابعاد 150 در 30 در 50.به راحتي اين تانكتون با 6 ميل ساخته ميشه و در زاهدان اين ابعاد رو 30 تومان ميسازن با چسب سيستا و شيشه فلوت...اون نرخي هم كه اون زده والا...
تانك بزرگ من 205 در 60 در 65 با 2 تا سمپ داخلي شد 135 هزار تومان!!!ديگه خودتون فكر كنين اون آدم چه قدر منصف بودهx-(
موفق باشين

N.TapesH
Wednesday 28 April 2010, 01:40 AM
سلام

لطفا راهنماییم کنید

سپاس
سلام.
دردونه خانم بنده هم فرمایشات امیر خان رو تایید میکنم.
و راجع به فرمایش حسین آقا،با اجازشون میخوام پیشنهاد بدم با همون 10 میل بسازین بهتره.مطمون تره.
فقط محض اطلاع قیمت شیشه ی 10 میل فلوت هم 18000 ت هست.من تازه قیمت کردم.در واقع تازه یکی دیگه رو درست کردم.البته با 6 میل.که قیمت 6 میل هم 8000 هست.فلوتش.
حالا خودتون حساب کنید ببنید که چقدر ازتون اضافه میخواد بگیره.
فقط اگر خواستین خودتون درست کنید یا کس دیگه ای حتما از چسب سیستا (sista) استفاده کنید.
اگر چسب سیستاهم نتونستید پیدا کنید حتما یه چسبی باشه که روش عکس آکواریوم کشیده باشه.تاکید میکنم عکس آکواریوم نه شیشه.
قیمت سیستا هم 3000 هست.
امیدوارم درستش کنید و عکس هاشو برامون تو سایت بذارید تا ببنیم.
موفق باشید.ممنون.
سروران اگه جسارتی شد ببخشید.
ممنون.

hossein_usb
Wednesday 28 April 2010, 11:12 AM
وزن تانك رو هم بايد در نظر گرفت.با شيشه 10 ميل خيلي تانك سنگين ميشه.من تانك 150 سانتيم رو خودم به تنهايي بلند ميكنم حالا اگه 10 ميل ميبود...
درباره استحكام هم آرواناي من قبلا توي اون بود و يه ضرباتي به شيشه هاي اون ميزد كه...من تا 2 سانتي بالاي تانك هم آب كردمش و مشكلي پيش نيومده...ارتفاع و طول تانك ايشون كه تعيين كننده در طراحي تانك و قطر مناسب شيشه هست معقوله و با 6 ميل ساخته ميشه راحت...
ضمنا واسه كسي كه تا حالا تانكي نساخته، ساختن اين تانك با اين ابعاد ريسكه...
موفق باشين

Amir 1986
Wednesday 28 April 2010, 12:21 PM
وزن تانك رو هم بايد در نظر گرفت.با شيشه 10 ميل خيلي تانك سنگين ميشه.من تانك 150 سانتيم رو خودم به تنهايي بلند ميكنم حالا اگه 10 ميل ميبود...
درباره استحكام هم آرواناي من قبلا توي اون بود و يه ضرباتي به شيشه هاي اون ميزد كه...من تا 2 سانتي بالاي تانك هم آب كردمش و مشكلي پيش نيومده...ارتفاع و طول تانك ايشون كه تعيين كننده در طراحي تانك و قطر مناسب شيشه هست معقوله و با 6 ميل ساخته ميشه راحت...
ضمنا واسه كسي كه تا حالا تانكي نساخته، ساختن اين تانك با اين ابعاد ريسكه...
موفق باشين
درود
حسین جان ، فکر می کنم مهم تر از وزن تانک ، راحتی ماهی ها باشه ...
اینجا هم ماشاا... همه یکی دوتا تانکو دارن و در مورد وزن و... اطلاعات دارند .
بحث در مورد قیمت بود ...
حالا شما پهلونی و تانکتون رو تنهایی بلند می کنید ، فکر نمی کنم یه خانم جوان بتونه یه تانک 150 سانتی رو بلند کنه .
من خودم یه تانک 120 سانتی دارم و با وزنش مشکلی ندارم ، ولی دستم نمیرسه که بخوام تانک رو بگیرم و جابجا کنم ، احتمالا شما باید دستات خیلی بلند باشه که می تونی تانک 150 سانتی رو بگیری ...!!!!
عرض 30 سانت هم که اصلا مناسب نگهداری ماهی نیست ، خوب وقتی کسی داره هزینه می کنه ، بهتره که یه چیز خوب بساز که بعدا پشیمون نشه ...

در ضمن خود دردونه خانم باید تصمیم بگیره که چه ابعاد و با چه شیشه ای می خواد بسازه ، من نمی دونم شما چه اسراری دارید که ایشون آکواریومشو با شیشه 6 میل بسازه ؟

من خودم به شخصه با اینکه تانک 120 سانتیم با 40 تا عرض و 50 ارتفاع رو با 6 میل ساختم و تا حالا که حدود 10 سال هستش ، چسبشم عوض نکردم ، ولی اصلا به کسی پیشنهاد نمیدم که آکواریوم بالای 1 متر رو با 6 میل بسازه ، چون ریسکش بالاهه و همیشه باید دلهره داشته باشی که نکنه اتفاقی بیافته .

برای ماهی ها هم عرض بیشتر مناسب تره ، من خودم حداقل عرضو 40 میدونم ، چون تو سایز کمتر واقعا ماهی اذیت میشه ، برای آروانا که 60 خوبه .

استحکام هم فقط مربوط به ضربات ماهی ها نیستش ، خوب شیشه یه توانی داره و هرچی طول شیشه بیشتر میشه ، احتمال ترکیدن اون بیشتره !

امیدوارم که این بحث دیگه ادامه پیدا نکنه ، چون پاسخ سوال دردونه خانم داده شده ...

موفق باشید .

hossein_usb
Wednesday 28 April 2010, 01:01 PM
من تانك رو از زير بلند ميكنم امير آقا وگرنه هركول هم دستاش اونقد نيست 150 رو از 2 طرف بگيره
شمنا خدمتتون عرض كنم تانك رو ارتفاع با ضريب 2 ميشكونه تا طول تانك.جاي 5 سانت افزايش ارتفاع اگه 25 سانت طول رو اضافه كنين نيري مساوي به شيشه ها وارد ميشه!!!
هركي هر جور دوست داره ميتونه بسازه...
ضمنا ضربه چون نيرو در سطح كن هستش تنش بسيار بالاتري داره تا نيروي فشار آب...واسه همين من ضربات آروانا رو مثال زدم...
به نظر من هم عرض هرچي بيشتر باشه بهتره ولي اندازه ي عرض تانك ربطي به شكستن تانك نداره.واسه همين هم من اصلا بحثي از عرض تانك نكردم
موفق باشين

دریای سیاه
Tuesday 11 May 2010, 12:57 PM
باسلام
علت اینکه آکواریوم آب شورم هرروز جلبک هاش دارن زیاد میشن چه چیزیه درضمن شن کف آکواریومم داره تیره تر میشه.

shark
Tuesday 11 May 2010, 07:19 PM
سلام
خوب یا نور آکواریومتون زیاده یا غذا بهش زیاد میدن و فضولات ماهی ها شده کود حسابی برای جلبک .

0072000
Monday 24 May 2010, 05:23 PM
سلام
به سلامتي اكواريوم جديد رو امروز درست كردم .حالا تا وقتي كه چسبهاش خشك بشه ماهي فروش كه اونو درست كرد گفت تا 5روز ديگه اب گيري نكنم (اندازه 120*40*65- با شيشه 8 ميل با دوتا پل 20سانتي در بالا و دوتا در كف) ايا درست گفته ؟در ضمن براي ابگيري تانك اگه بخوام از اب تانك قبلي استفاده كنم حدود 100ليتر شايد پر بشه براي باقي مانده اب بايد چيكار كنم

Amir 1986
Tuesday 25 May 2010, 12:52 AM
سلام
به سلامتي اكواريوم جديد رو امروز درست كردم .حالا تا وقتي كه چسبهاش خشك بشه ماهي فروش كه اونو درست كرد گفت تا 5روز ديگه اب گيري نكنم (اندازه 120*40*65- با شيشه 8 ميل با دوتا پل 20سانتي در بالا و دوتا در كف) ايا درست گفته ؟در ضمن براي ابگيري تانك اگه بخوام از اب تانك قبلي استفاده كنم حدود 100ليتر شايد پر بشه براي باقي مانده اب بايد چيكار كنم
درود بر شما
مبارک باشه ، انشالله لحظات شادی رو برات فراهم کنه ...
5 روز ...؟! نمی دونم شاید سازنده بهتر بدونه ، ولی من خودم که تانک میسازم ، از چسب سیستا استفاده می کنم و نهایتا بعد از 3 روز آبش می کنم ، ولی بهتره شما جهت احتیاط رو بگیرید و کمی صبر کنید .

برای آب کردن هم بهتره که کل آکواریوم از آب تازه پر بشه .
اگه برای سیکل ازت قصد پر کردن آکواریوم جدید با آب تانک قبلی رو دارید ، باید بگم که این کار چندان بهتون کمک نمی کنه ...

بهتره آکواریوم رو خوب تزئین کنید و بعد از قرار دادن شن و فیلتر و ... در آن ، اونو به صورت کامل با آب شهری و تازه پر کنید و بخاری و پمپ هوا رو به کار بندازید و بعد از 48 ساعت و از بین رفتن کلر و چک کردن دما و اطمینان از عملکرد صحیح بخاری ... اقدام به خرید چند ماهی برای طی شدن سیکل و بعد اضافه کردن ماهی های اصلی نمایید ...

موفق باشید .

0072000
Wednesday 26 May 2010, 03:53 PM
سلام
ايا استفاده از اب سيكل شده تانك قبلي به تنهايي كافي نيست
در غير اينصورت از چه ماهي باي استفاده شود و به چه تعداد

night11
Wednesday 26 May 2010, 04:32 PM
سلام
ايا استفاده از اب سيكل شده تانك قبلي به تنهايي كافي نيست
در غير اينصورت از چه ماهي باي استفاده شود و به چه تعداد

با سلام

بله استفاده از آب سیکل شده به تنهایی کافی نیست .
می تونید از چند عدد ماهی زبرا استفاده کنید .

gardooneh
Saturday 29 May 2010, 02:54 PM
به تنهایی کافی نیست اما بعد از 2 روز خیلی مفیده ، تانک تون رو با آب شهری پر کنین و بعد از 2 روز که کلر آب رفت اون 100 لیتر آب کهنه رو اضافه کنین . این طوری چرخه ای که 27 روز حد اقل طول میکشه میتونین تو یه هفته درست کنین . یه مقدار هم از وسایل تانک قبلی تون بذارین توش . اگه تونستین مواد داخل فیلتر و اگه نه یه مقداری از بستر . اینها خیلی مفیده . اما هر چیزی که قراره بذارین 2 روز بعد بریزین ، 2 روز صبر کنین تا کلر آب از بین بره .

S@eid
Tuesday 1 June 2010, 12:59 PM
با سلام و خسته نبا شید بر همه
دوستان چه کسی در مورد ماهی های زنده زا و نحوه نگهداری آنها اطلاعات زیادی دارد ؟
ممنون
b-)

مرتضي ح.
Tuesday 1 June 2010, 04:00 PM
با سلام و خسته نبا شید بر همه
دوستان چه کسی در مورد ماهی های زنده زا و نحوه نگهداری آنها اطلاعات زیادی دارد ؟
ممنون
b-)

سلام دوست من

شما یه بار دیگه هم همین سوال رو اینجا پرسیدی: http://raazebaghaa.ir/showpost.php?p=16785&postcount=390

اینجام بهش جواب دادن: http://raazebaghaa.ir/showpost.php?p=16788&postcount=391

الانم جواب همونه: شما دقیقاً سوالتون چیه تا بچه ها جواب بدن.

ممنون

S@eid
Wednesday 2 June 2010, 08:15 PM
سلام دوست من

شما یه بار دیگه هم همین سوال رو اینجا پرسیدی: http://raazebaghaa.ir/showpost.php?p=16785&postcount=390

اینجام بهش جواب دادن: http://raazebaghaa.ir/showpost.php?p=16788&postcount=391

الانم جواب همونه: شما دقیقاً سوالتون چیه تا بچه ها جواب بدن.

ممنون

ببخشید.
یادم نبود که قبلا چنین سوالی پرسیده باشم.
به هرحال ببخشید.

پرت
Monday 5 July 2010, 10:40 PM
دوستان کسی از این گیاهان پارچه ای استفاده کرده. که ماله چین و ماهیران وارد کنندشه؟

من 20 سانتیشو 4500 خریدم.
30 انتی رو هم 8 تومن.

ho_ay_motlagh
Tuesday 6 July 2010, 08:00 AM
سلام دوستان گرامی

من می خواستم بدونم که جند کیلو و یا از نظر حجمی چقدر می شود در آکواریوم سنگ ، چوب و یا شن اضافه نمود ؟
و بطور کلی میزان اضافی چه مشکلاتی را بوجود می آورد ؟

عباس ترابیان
Tuesday 6 July 2010, 10:27 AM
سلام
اینکه چه میزان شن ، سنگ یا مواد دیگر برای بستر آکواریوم میتوان اضافه کرد از دو جنبه قابل بررسی است.

اول اینکه کف آکواریوم چه میزان تحمل برای بار بستر دارد ؟
دوم اینکه چه میزان بستر برای آکواریوم نیاز داریم؟

مقاومت شیشه کف آکواریوم بستگی به قطر شیشه کف و نحوه قرار گرفتن ان دارد .
وقتی تنها لبه های شیشه کف آکواریوم روی چهار چوب یا چهار پایه آکواریوم قرار گرفته باشد ، تمام وزن آب و بستر اکواریوم را باید شیشه کف تحمل کند که در لبه ها به مقدار کمتر و در قسمت میانی با شدت بیشتری به شیشه فشار وارد امده و در خطر شکستن قرار دارد.
در این حالت بسته به قطر شیشه و عرض کف مقادیر مختلفی وزن توسط شیشه میتواند تحمل شود که در شرایط خانگی توصیه میشود از این روش استفاده نشود.
در حالت دوم شیشه کف آکواریوم بر سطح زیرین قرار گرفته و فشار منتقله به شیشه در کف پخش میشود که در اینحال میتوان خیلی بیشتر از حدود مورد نیاز بستر متعارف نیز در ان مواد ی نظیر شن و سنگ وچوب قرار داد.

در مورد مطلب دوم که چه مقدار بستر مورد نیازمان است باید به نوع دکور و نیز ماهی ها و گیاهان مورد استفاده در اکواریوم توجه کنیم .
همانطور که میدانیم هر نوع ماهی یا گیاه یا چیدمان و تزئین آکواریوم به نوع و مقدار خاصی از سنگ یا بستر یا چوب نیازمند است .

و اخر اینکه مقدار اضافی بستر یا شن یا چوب چه مشکلات یا مضراتی دارد :

وزن بیشتری به کف آکواریوم وارد میشود و خطر شکستگی شیشه کف بیشتر میشود
در بستری های با قطر زیاد در قسمت های زیرین بستر مقدار اکسیژن بسیار کم شده یا حتی اکسیژن وجود ندارد که نتیجتا سبب تجزیه بی هوازی در ان منطقه و ایجاد گازها ی مضر و بد بو در آکواریوم میشود .
مقدار بیشتر بستر به معنی مقدار کمتر آب و احتمال از دست دادن زودتر کیفیت آب در آکواریوم است.
مقدار بیشتر بستر و تزئینات یعنی فضای زیستی کمتر برای ماهیها.

با احترام
ترابیان

پرت
Monday 19 July 2010, 12:04 AM
دوستان سلام

اکواریوم با این ابعاد

120*35*60

حالا چند تا سوال:
دیواره ها 6 هستش و کف 10 میل خطر ناک نیست؟
پل دوتا بالا 25 سانتی خورده و کف هم دو تا 30 سانتی مطمین است؟
چسب 3 تا المانی؟
راستی من از اکواریوم فروشی یه یونولیت خریطم که خیلی سفت هست مناسب اکواریوم هست؟
اگه نپشی بزنم تاثیر داره؟
چند کیلو شن میخواد؟

radi
Monday 19 July 2010, 12:49 AM
سلام دوست عزیز
مشکلی پیش نمیاد من آکواریومم تقریبا با همین ابعاد هستش تازه یه پل داره اونم فقط بالاش و شیشه زیرش هم 6 هست الحمدلله سالیان ساله که سرپاست
اگه بتونی نبشی بندازی هم خوبه البته نبشیت زیاد سنگین نباشه که بار وارده زیادی از بالا رو تانک وارد شه.
یونولیت هم مشکلی نداره و فکر کنم حدودا 25 کیلو شن میخواد البته بستگی داره به سلیقه خودتون که چطوری میخواین طراحی کنید توش رو شن ریز بریزی یا درشت.

به هر حال ایشالا که تانک زیبایی بشه و خیالت راحت آب بریز توش و از راز بقا لذت ببر :photosmile:

----------

دوستان من اراک زندگی می کنم و آب منطقه ما خوب نیست. تو این تانک جدیدم که آب ریختم الان بعد از چند روز هنوز یه خورده کدر هست و کاملا زلال نیست البته تا حالا ماهیام مشکلی براشون پیش نیومده ولی خوب دلم میخواد آبش زلال باشه چون این تانکم از دو طرف نما داره و کدریش بد جور داره حالمو میگیره
میشه راهنمایی کنید که من چکار باید بکنم برای زلال شدن آب تانک؟

یه راهنمایی دیگه هم میخوام ازتون به نظرتون من تو این تانک چه ماهی هایی بریزم؟ تو قبلی ( سیلور / بوسنده/ فرانتوس / آنجل / تایگر بارب / پلیکو هستش البته از هرکدوم گروهی دارم) تو این یکی چی بریزم؟ :297: البته من ماهی گوشتخوار دوست ندارم صلح جو باشن بهتره
nsmiley
:Laie_23:
ممنون

sia-2009
Monday 19 July 2010, 01:38 AM
دوستان سلام
من اراک زندگی می کنم و آب منطقه ما خوب نیست. تو این تانک جدیدم که آب ریختم الان بعد از چند روز هنوز یه خورده کدر هست و کاملا زلال نیست البته تا حالا ماهیام مشکلی براشون پیش نیومده ولی خوب دلم میخواد آبش زلال باشه چون این تانکم از دو طرف نما داره و کدریش بد جور داره حالمو میگیره

یه راهنمایی دیگه هم میخوام ازتون به نظرتون من تو این تانک چه ماهی هایی بریزم؟ تو قبلی ( سیلور / بوسنده/ فرانتوس / آنجل / تایگر بارب / پلیکو هستش البته از هرکدوم گروهی دارم) تو این یکی چی بریزم؟ :297: البته من ماهی گوشتخوار دوست ندارم صلح جو باشن بهتره
nsmiley
:laie_23:
ممنون

سلام

شما می تونید از ذغال اکتیو استفاده کنید .

طرز استفاده : در آکواریوم فروشی ها بسته های 150 و 300 گرمی هست. با توجه به فیلترت از نظر فضا یکی رو انتخاب کن. ذغال اکتیو باید در آخرین قسمت فیلتر قرار بگیره. یعنی اگر فیلتر اینترنال دارید در پایین ترین طبقش و اگه اکسترنال دارید در پایین ترین لایه قرار می گیره. ذغال باعث شفافیت و بوی آکواریوم رو می گیره.

برای ماهی ها هم خودتون باید انتخاب کنید.

موفق باشید

radi
Monday 19 July 2010, 02:59 AM
ممنون از راهنماییت، عزیز من فقط الن تو این تانک فیلتر کف شنی دارم که اونم که میدونید زیر شن هاست، الان چکار کنم؟
در مورد ماهی ها هم اینکه یه چند نمونه ماهی های صلح جو بغیر از ماهی هایی که دارم رو میتونید نام ببرید برام ؟ چند مدل کافیه البته اونایی که تو بازار موجد هست. البته اگر زحمتی نیست

واقعا ممنونم از اینکه راهنماییم میکنید

SiamakMM
Monday 19 July 2010, 05:49 AM
دوستان سلام
من اراک زندگی می کنم و آب منطقه ما خوب نیست. تو این تانک جدیدم که آب ریختم الان بعد از چند روز هنوز یه خورده کدر هست و کاملا زلال نیست البته تا حالا ماهیام مشکلی براشون پیش نیومده ولی خوب دلم میخواد آبش زلال باشه چون این تانکم از دو طرف نما داره و کدریش بد جور داره حالمو میگیره

nsmiley
:laie_23:
ممنون

سلام،

اگر تازه تانک رو آبگیری کردید، کدری آب به دلیل طی نشدن کامل سیکل ازت میتونه باشه. به نظر من فعلا" ماهی اضافه نکنید و با همین ها سیکل رو طی کنید و بعد برید سراغ ماهی جدید. آب تانک رو هم هر روز 10 تا 15 درصد عوض کنید تا زمانیکه دیگه کدری نبینید. بعد از اون هم هر هفته حدود 25 تا 30 درصد آب رو از کف سیفون کنید.

موفق باشید

پرت
Monday 19 July 2010, 01:16 PM
دوستان شن کف تانک اهن داشته باشه اشکال نداره؟

چون شن شکری من خریدم رنگ تیره بهد توش اهنربا انداختم یه عالمه براده ی اهن جمع کرد؟

اگه مشکل داره میشه با زغال و رزین حلش کرد؟

با تشکر نیما

sia-2009
Monday 19 July 2010, 02:33 PM
دوستان شن کف تانک اهن داشته باشه اشکال نداره؟

چون شن شکری من خریدم رنگ تیره بهد توش اهنربا انداختم یه عالمه براده ی اهن جمع کرد؟

اگه مشکل داره میشه با زغال و رزین حلش کرد؟

با تشکر نیما

سلام

یکی از چیزهایی که خیلی مورد توجه هست اینه که تو آب نباید فلزی قرار داده بشه و یا حداقل ضد زنگ باشه. این آهن قطعا براتون مشکل بوجود میاره. و کیفیت آب رو به شدت پایین میاره. فک کنم باید شن رو کلا عوض کنید.

ببینیم نظر دوستان چیه.

موفق باشید

hedayat
Tuesday 20 July 2010, 11:52 AM
سلام به دوستان خوب و دوست داشتني راز بقا
به يه مشكلي بر خوردم يه كم عجيبه .سختي آب تانك رو اندازه گرفتم حدود 3000 ppm رو نشون داد اول حدس زدم دستگاه سختي سنج خراب شده براي كنترل اين موضوع اونو با چند تا آب كه سختي هاشون مشخص بود چك كردم ومتوجه شدم دستگاه ايرادي نداره مي خواستم ببينم چرا با اينكه مرتب آبو تنظيم ميكنم بازم سختي آب اينقدر بالاست ؟آيا عاملي در آب هست كه سختي رو اينقدر غير عادي بالا ميبره ؟
اولش فكر كردم شايد يه مقدار جزئي برق اتصالي داره و باعث خطاي دستگاه ميشه به همين خاطر مقداري از آب آكواريوم رو توي ليوان ريختم بازم همون سختي بالا رو نشون داد. ؟

Neda Ariania
Tuesday 20 July 2010, 12:43 PM
سلام به دوستان خوب و دوست داشتني راز بقا
به يه مشكلي بر خوردم يه كم عجيبه .سختي آب تانك رو اندازه گرفتم حدود 3000 ppm رو نشون داد اول حدس زدم دستگاه سختي سنج خراب شده براي كنترل اين موضوع اونو با چند تا آب كه سختي هاشون مشخص بود چك كردم ومتوجه شدم دستگاه ايرادي نداره مي خواستم ببينم چرا با اينكه مرتب آبو تنظيم ميكنم بازم سختي آب اينقدر بالاست ؟آيا عاملي در آب هست كه سختي رو اينقدر غير عادي بالا ميبره ؟
اولش فكر كردم شايد يه مقدار جزئي برق اتصالي داره و باعث خطاي دستگاه ميشه به همين خاطر مقداري از آب آكواريوم رو توي ليوان ريختم بازم همون سختي بالا رو نشون داد. ؟

سلام

لطفاً درباره ابعاد تانك و نوع دكور بكار رفته در اون (شن بستر، سنگ هاي تزييني و ...) و همچنين ميزان و تعداد دفعات سيفون تانكتون در هفته توضيح بديد.اگر توضيحي رو هم درباره آب مصرفي تانك ضروري مي دونيد، حتما اضافه كنيد تا دوستان بهتر بتونن به شما كمك كنند.

متشكرم

پرت
Wednesday 21 July 2010, 10:36 PM
دوستان ایا روی میز اکواریوم باید یه لایه 16 میل mdf بزاریم تا فشار زیز اکواریوم بخش بشه یا نمیخواد؟

best
Thursday 22 July 2010, 08:48 AM
سلام
بهتره روی میز آکواریوم یک لایه یونولیت بگذارید تا فشار به طور مناسبتری پخش بشه . mdf چون خشکه برای فشارهای مقطعی و منطقه ای خاص خوب نیست و ممکنه تانک شما ترک بخوره و بدتر اینکه به آب حساس بوده و خیس بشود به تدریج خراب میشود .

پرت
Thursday 22 July 2010, 12:50 PM
دوست عزیز شما منظور من رو نفهمیدید من میگم mdf رو بزارم بعد روش یه لایه یونولیت فشرده من این کار رو الان انجام دادم.

Neda Ariania
Thursday 22 July 2010, 01:12 PM
دوست عزیز شما منظور من رو نفهمیدید من میگم mdf رو بزارم بعد روش یه لایه یونولیت فشرده من این کار رو الان انجام دادم.

اگر انجام دادید که هیچ!!! اما mdf لازم نیست. همان یونولیت (ترجیحاً فشرده) که روی میز و زیر تانک قرار بگیره کافیه.

متشکرم

radi
Saturday 24 July 2010, 12:38 AM
دوستان سلام
من یه دکور تنه چوب آوردن برام از همین چوبایی که تو آب هستش و همه میزارن تو آکواریوم از آکواریومی خریدن برام ، ولی تو آب که میزارمش میاد بالا رو آب ، فروشنده هم گفته بوده که زیر آب میمونه

میخواستم ببینم که آیا واقعا اینطوری باید باشه؟ اگه اینطوریه که به نظر شما چکارش کنم که بمونه زیر آب آخه خیلی خوشکله و دلم نمیاد نزارمش تو تانکم .
ممنون میشم راهنماییم کنید

Neda Ariania
Saturday 24 July 2010, 07:13 AM
دوستان سلام
من یه دکور تنه چوب آوردن برام از همین چوبایی که تو آب هستش و همه میزارن تو آکواریوم از آکواریومی خریدن برام ، ولی تو آب که میزارمش میاد بالا رو آب ، فروشنده هم گفته بوده که زیر آب میمونه

میخواستم ببینم که آیا واقعا اینطوری باید باشه؟ اگه اینطوریه که به نظر شما چکارش کنم که بمونه زیر آب آخه خیلی خوشکله و دلم نمیاد نزارمش تو تانکم .
ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام

لطفاً مباحث مطرح شده در تاپيك [/URL] [URL="http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=469"]چوب تزئینی (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=175#) رو مطالعه كنيد و اگر باز هم سوالي باقي بود، در همان بخش مطرح بفرماييد.

متشكرم

fetus
Thursday 29 July 2010, 08:45 PM
بین این سه جور شن، کدومو برای تانک سیچلایدها پیشنهاد می کنید؟

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/dyd8l1rxz2vxkdu6mml_thumb.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=dyd8l1rxz2vxkdu6mml.jpg)http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/ggr0ybr5fkv6j48lagof_thumb.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=ggr0ybr5fkv6j48lagof.jpg)http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/jcm6vthc27zoaybezrbi_thumb.jpg (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=jcm6vthc27zoaybezrbi.jpg)

smilodon
Friday 30 July 2010, 06:04 PM
بین این سه جور شن، کدومو برای تانک سیچلایدها پیشنهاد می کنید؟

[/url] (http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=dyd8l1rxz2vxkdu6mml.jpg)[url="http://raazebaghaa.ir/imagecenter/viewer.php?file=jcm6vthc27zoaybezrbi.jpg"]

سلام

اندازشون اینجوری خیلی معلوم نیست غیر اونی که کف دسته. اون که کف دست هست خیلی ریزه به درد سیچلایدها نمی خوره.

سومی هم ظاهرا ریزه اما خیلی مشخص نیست. :306:

اندازه دونه های دومی یعنی وسطی رو می شه بخاطر وجود گیاه و ماهی کمی حدس زد. به نظرم توی این سه تا، وسطی بهتر باشه.

ممنون

Dordoone
Sunday 15 August 2010, 10:06 PM
سلام

با 3 بار ، رفتن و قطعی برق ، در امروز
فیلتر هنگ آن من ، فیلتر آویزان ، قدرت کشیدن آب تانکرو از دست داده !

تصفیه کننده رو یک دور تکه هاش رو از هم باز کردم و تمییز کردم و دوباره سر هم کردم و روشن
اما همچنان ، نمی تونه آب تانک رو بکشه

موتورش و پروانه ی موتورش هم به خوبی کار می کنه !

لطفا راهنمایی

سپاس

farhad-2007
Tuesday 17 August 2010, 10:32 AM
سلام
...
فیلتر هنگ آن من ، فیلتر آویزان ، قدرت کشیدن آب تانکرو از دست داده !
سپاس

باسلام
بنده دقيق متوجه فرمايش شما نشدم...
شايد دوستان هم متوجه نشدند كه پاسخ ندادند...
من از چيزي كه استنباط كردم براتون ميگم...
اما اگه منظور شما فيلتر ديگري بود بيشتر توضيح بدين يا يه عكس بذارين تا دوستان بتونن شما رو بهتر راهنمايي كنن...

من احتمال ميدم كه منظور شما تاپ فيلتر باشه...
پس براين اساس جوابتونو ميدم...
اگه پاورهد تاپ فيلتر از اب بيرون بمونه احتمال هوا كشيدن اون زياده و بخاطر همين ديگه نميتونه آب رو بالا بكشه...
براي رفع اين مشكل بايد هواي داخل لوله تخليه بشه كه من اينكارو با مك زدن لوله انجام ميدم تا آب دراون جريان پيدا كنه البته در زمانيكه دستگاه روشن هستش...
البته بايد خيلي مراقب باشي كه با كشيدن هواي داخل،آب تانك وارد دهنتون نشه(خيلي مراقب باش)...

احتمال دوم اينه كه لوله واصل بين پاورهد و قوطي تاپ فيلتر خيلي جرم گرفته و كثيف شده باشه...
بايد لوله را باز كنيد و با آب گرم و فرچه بلند داخل لوله رو تميز كنيد تا تمام كثافات و مواد زائد از داخل اون بيرون بياد و لوله دوباره بتونه تمام آب رو جابجا كنه...
دركل هر 2-3 ماه يكبار بايد لوله خرطومي كه آب رو به قوطي هدايت ميكنه طبق دستور بالا تميز بشه...
باتشكر farhad-2007

spider
Tuesday 17 August 2010, 11:15 AM
فکر کنم منظورشون از فیلتر هنگ آن از اینایی باشه که با پمپ هوا کار میکنه

Neda Ariania
Tuesday 17 August 2010, 11:46 AM
سلام

با 3 بار ، رفتن و قطعی برق ، در امروز فیلتر هنگ آن من ، فیلتر آویزان ، قدرت کشیدن آب تانکرو از دست داده !
لطفا راهنمایی

سپاس

باسلام
اما اگه منظور شما فيلتر ديگري بود بيشتر توضيح بدين يا يه عكس بذارين تا دوستان بتونن شما رو بهتر راهنمايي كنن...

باتشكر farhad-2007

سلام

فكر مي كنم منظور از فيلتر آويزان يا hang on، اين فيلترهاست.

متشكرم

Dordoone
Friday 20 August 2010, 10:56 AM
باسلام

پس براين اساس جوابتونو ميدم...
اگه پاورهد تاپ فيلتر از اب بيرون بمونه احتمال هوا كشيدن اون زياده و بخاطر همين ديگه نميتونه آب رو بالا بكشه...
براي رفع اين مشكل بايد هواي داخل لوله تخليه بشه كه من اينكارو با مك زدن لوله انجام ميدم تا آب دراون جريان پيدا كنه البته در زمانيكه دستگاه روشن هستش...
البته بايد خيلي مراقب باشي كه با كشيدن هواي داخل،آب تانك وارد دهنتون نشه(خيلي مراقب باش)...

احتمال دوم اينه كه لوله واصل بين پاورهد و قوطي تاپ فيلتر خيلي جرم گرفته و كثيف شده باشه...
بايد لوله را باز كنيد و با آب گرم و فرچه بلند داخل لوله رو تميز كنيد تا تمام كثافات و مواد زائد از داخل اون بيرون بياد و لوله دوباره بتونه تمام آب رو جابجا كنه...
دركل هر 2-3 ماه يكبار بايد لوله خرطومي كه آب رو به قوطي هدايت ميكنه طبق دستور بالا تميز بشه...
باتشكر farhad-2007

سلام

فكر مي كنم منظور از فيلتر آويزان يا hang on، اين فيلترهاست.

متشكرم

سلام

تشکر به خاطر پاسخ و راهنمایی
و عذر خواهی که باعث شدم ، که متوجه منظورم نشین

خانوم ندای عزیز
بله ، همین فیلتریه که زحمت کشیدین و تصویرشو پیدا کردین

فیلتر ، بعد از گذشت 3 روز ، با دوباره برداشتن تکه هاش و سر هم کردن دوباره ، بالاخره ، به فعالیت افتاد و آب رو کشید

سپاس

apb
Friday 20 August 2010, 12:01 PM
در این فیلتر های hang on یا آویختنی ، سطح آب آکواریوم باید از حد خاصی بالاتر باشه تا کار کنند! که معمولا این حد روی فیلتر با 1 خط مشخص شده! اگه سطح آب بالاتر از اون باشه ، معمولا مشکلی وجود نخواهد داشت.

tassoti
Saturday 21 August 2010, 03:26 PM
سلام

دوستان فيلتر ro كلر آب رو هم ميگيره ؟

با سپاس

sia-2009
Sunday 22 August 2010, 02:58 AM
سلام

دوستان فيلتر ro كلر آب رو هم ميگيره ؟

با سپاس

سلام

به طور مستقیم نه متاسفانهولی غیر مستقیم چرا. کلر باید خودش آزاد بشه و حدودا 24 ساعت برای این کار لازم داره.

موفق باشید

tassoti
Sunday 22 August 2010, 10:34 PM
سلام

دوستان آيا ميشه فيلتر اينترنال رو در روز فقط يك ساعت روشن كرد ؟ ضمنا يه فيلتر آويز هم هست.

با سپاس

Amir hossein62
Monday 23 August 2010, 12:47 AM
سلام

دوستان آيا ميشه فيلتر اينترنال رو در روز فقط يك ساعت روشن كرد ؟ ضمنا يه فيلتر آويز هم هست.

با سپاس
با سلام به نظر من اگر منظورتون از فیلتر آویز، تاپ فیلتر باشه و اعمال فیزیکی و شیمیایی را به خوبی انجام بده و پمپ هواتون هم اکسیژن کافی وارد آب کنه و همینطور سیفون آب به موقع باشه دیگه به فیلتر اینترنال نیازی نیست. با تشکر

jeff
Monday 30 August 2010, 08:51 AM
سلام
دارم 1اکواریوم میسازم به طول 2متر عرض 45 سانت و ارتفاع 90 سانت هر ماهی فروشی میرم 1 حرفی میزنه یکی میگه شیشه سکوریت باشه مقاومتش بیشتره یکی میگه نه باید خام باشه خواهشن یکی سریع به من جواب علمی بده چون سفارش دادم من گفتم سکوریت اگه مناسب نیست به جای فلوت سکوریت خام بگیرم ممنون میشم اگه زود جواب بدین
من عذر میخوام از گفتن کلمه سریع از دوستان بد برداشت نکنن دستوری نیست جمله من عجله کردم و 2روزه سفارش دادم چون برش کارخونست هنوز برای تغییر شیشه وقت دارم
شیشه 10میل
اگر لطف کنید بگید چندتا بل بزنم ممنون
با تشکر فراوان

hossein_usb
Monday 30 August 2010, 11:34 AM
سلام
دارم 1اکواریوم میسازم به طول 2متر عرض 45 سانت و ارتفاع 90 سانت هر ماهی فروشی میرم 1 حرفی میزنه یکی میگه شیشه سکوریت باشه مقاومتش بیشتره یکی میگه نه باید خام باشه خواهشن یکی سریع به من جواب علمی بده چون سفارش دادم من گفتم سکوریت اگه مناسب نیست به جای فلوت سکوریت خام بگیرم ممنون میشم اگه زود جواب بدین
من عذر میخوام از گفتن کلمه سریع از دوستان بد برداشت نکنن دستوری نیست جمله من عجله کردم و 2روزه سفارش دادم چون برش کارخونست هنوز برای تغییر شیشه وقت دارم
شیشه 10میل
اگر لطف کنید بگید چندتا بل بزنم ممنون
با تشکر فراوان
سلام
به هيچ عنوان با اين ارتفاع و ابعاد توصيه نميكنم شيشه 10 ميل تانك رو بسازين.90 ارتفاع خيلي خيلي زياده!!!!
شيشه كه همون فلوت بهتره درسته كه سكوريت تحمل فشار بالاتري داره ولي ضعفش دربرابر ضربه ي احتمالي به شيشه مهمه.
حتما براي اين ابعاد دنبال شيشه 15 ميل باشين يا ارتفاع رو به 70 كاهش بدين
موفق باشين

Artas
Wednesday 1 September 2010, 10:20 PM
میخواستم بدونم میتونم یه فیلتر دست سازآب شیرینو معرفی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
(ساخت خودم)
البته میدونم اساتید نسبت به من تجربه بیشتری دارن ولی واسه تازه واردا میخوام بگم:112:

sia-2009
Thursday 2 September 2010, 12:27 AM
میخواستم بدونم میتونم یه فیلتر دست سازآب شیرینو معرفی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
(ساخت خودم)
البته میدونم اساتید نسبت به من تجربه بیشتری دارن ولی واسه تازه واردا میخوام بگم:112:

سلام

چرا که نه؟؟ شما مطالبتون رو در این (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=174)قسمت (با توجه به نوع فیلتر) قرار بدهید. ما هم استفاده می کنیم.:Just_Cuz_13:

موفق باشید

jeff
Tuesday 7 September 2010, 02:54 PM
سلام
اگه میشه لطف کنین بگین آکواریومو با چه چسبی ( مارک چسب) درست کنیم بهتره؟

Amir 1986
Tuesday 7 September 2010, 04:34 PM
سلام
سلام دوست عزیز

در تاپیک زیر در مورد سوالتون توضیح داده شده است :

http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=482

موفق باشید .

Artas
Wednesday 8 September 2010, 11:41 AM
سلام

باسلام
البته امیر اقا درست میگن ولی مارک هایی از قبیل(g2100و21000gو1200f)البته قصد تبلیغ ندارم ولی خوب دیگه:2004:
<<موفق باشی>>

ho_ay_motlagh
Thursday 16 September 2010, 08:25 PM
سلام دوستان به کمک همگی نیاز دارم

امروز صبح بصورت اتفاقی وقتی دستم را به آب آکواریوم زدم ناگهان برق دستم را گرفت . با فازمتر که چک کردم دیدم درسته آب برق داره !!!

وقتی با پای برهنه روی سنگ دستم را به آب می زدم برق منتقل می شد و وقتی با دمپائی این کار رو می کردم مشکلی نبود.

کار هائی را که کردم : 1- تمام دستگاه ها رو از برق کشیدم 2- تمام آن ها رو بیرون از آب چک کردم که شکستگی و یا ترک و یا بریدگی روی بدنه و یا سیم آنها وجود نداشته باشه 3 - تمام روزنه های ورود سیم به قسمت موتور و یا بخاری و لامپ را با چسب آکواریوم عایق بندی کردم

و وقتی مجدداً دستگاه ها را وارد آب کردم متوجه شدم که هم بخاری هم لامپ هم یکی از پمپ ها را که وارد آب می کنم آب برق دار می شود.

حالا شما دوستان بفرمائید چه کاری انجام دهم ؟

و آیا این برق برای ماهی ها ضرر دارد ؟

Artas
Thursday 16 September 2010, 10:11 PM
سلام !!!
یا برو عوض کن یاسیم ارت وصل کن یادوشاخه اصلیرو به پریزه دیگه بزن
اگه نکنی:
تشنج ماهی
کوری ماهی
خشک شدن ماهی
ودر نهایت مرگ ماهی
من خودم تجربه کردم ومیگم برو عوض کن وگرنه::::minzdr::bonheur:

م.حسن فاقعي
Thursday 16 September 2010, 10:15 PM
سلام دوستان به کمک همگی نیاز دارم

امروز صبح بصورت اتفاقی وقتی دستم را به آب آکواریوم زدم ناگهان برق دستم را گرفت . با فازمتر که چک کردم دیدم درسته آب برق داره !!!

وقتی با پای برهنه روی سنگ دستم را به آب می زدم برق منتقل می شد و وقتی با دمپائی این کار رو می کردم مشکلی نبود.

کار هائی را که کردم : 1- تمام دستگاه ها رو از برق کشیدم 2- تمام آن ها رو بیرون از آب چک کردم که شکستگی و یا ترک و یا بریدگی روی بدنه و یا سیم آنها وجود نداشته باشه 3 - تمام روزنه های ورود سیم به قسمت موتور و یا بخاری و لامپ را با چسب آکواریوم عایق بندی کردم

و وقتی مجدداً دستگاه ها را وارد آب کردم متوجه شدم که هم بخاری هم لامپ هم یکی از پمپ ها را که وارد آب می کنم آب برق دار می شود.

حالا شما دوستان بفرمائید چه کاری انجام دهم ؟

و آیا این برق برای ماهی ها ضرر دارد ؟

سلام

دوست عزیز نگران نباش

همیشه تو آب آکواریوم برق هست!!! اما اتصال برق در آکواریوم یه چیز دیگست. شما حتما سیستم برق رو موقع دست زدن به آب قطع کن. اما در مورد اینکه به ماهی ها آسیب می رسونه یا نه خب جواب سادست اگر اتصالی برق نباشه نه!! شما همونجور که متوجه شدی برق برای شما وقتی دمپایی باتون نیست و در واقع با زمین ارتباط دارید محسوسه اونم به خاطر ارتباط شما با زمینه حالا اینکه ماهیها با زمین ارتباط ندارن و تو آب شناورن پس برق برای اون محسوس نیست!!
اصلا لازم نبود درزهای سیم بخاری و .. رو هم ببندی، فقط ببین سیمها خراش برداشته نباشن.

نگران نباش و موفق باش

ho_ay_motlagh
Thursday 16 September 2010, 10:35 PM
سلام

دوست عزیز نگران نباش

همیشه تو آب آکواریوم برق هست!!! اما اتصال برق در آکواریوم یه چیز دیگست. شما حتما سیستم برق رو موقع دست زدن به آب قطع کن. اما در مورد اینکه به ماهی ها آسیب می رسونه یا نه خب جواب سادست اگر اتصالی برق نباشه نه!! شما همونجور که متوجه شدی برق برای شما وقتی دمپایی باتون نیست و در واقع با زمین ارتباط دارید محسوسه اونم به خاطر ارتباط شما با زمینه حالا اینکه ماهیها با زمین ارتباط ندارن و تو آب شناورن پس برق برای اون محسوس نیست!!
اصلا لازم نبود درزهای سیم بخاری و .. رو هم ببندی، فقط ببین سیمها خراش برداشته نباشن.

نگران نباش و موفق باش

من مخلص شما هستم :rose:

از صبح تا الان ( 12:30 شب ) هر کاری بلد بودم انجام دادم و دائماً فازمتر بدستم :4bhn7et:

حتماً دوباره تمام سیم ها رو نگاه می کنم

باز هم ممنون :rose:

VAZIRI
Friday 17 September 2010, 05:58 PM
خطر برق در آب دو برابر بیشتر از خطر برق در غیر محیط های مرطوب هست ! خیلی ها بخاری آکواریوم رو فرو میکنن زیر آب این بزرگترین اشتباهی هست که مرتکب میشن چون عایق بتدی اونها معلوم نیست دقیق و درست باشه یا نه چون همه اجناس ساخت چین هستن و جنس چینی هم عاقبتش مشخصه !!!
در ضمن اگه هم چراغ بالای آکواریوم زیاد نزدیک آب باشه و سنگ هوا وقتی کار میکنه و حباب درست میکنه , حباب ها بترکن و قطرات آب به زیر لامپ بچسبن امکان ضعیف داره که اون ها هم جریان رو رد بکنن که یک در هزار هست ولی شاید مال شما اینطور باشه .
گاهی هم پیش میاد که نوک بخاری ترک های ریز میخوره و کمی آب توی اون جمع میشه و وقتی بخاری کار میکنه , آب بخار میشه و اتصال ایجاد میکنه . امکان اتصالی از راه سیم خیلی کم هست چون اگه اتصالی از راه سیم ایجاد بشه در جا شما رو میکشه و بیشتر این حالت ها بخاطر عایق بندی بد سر بخاطری پیش میاد . یه روکش لاستیکی داره بالای بخاری که اونو میکشی بیرون و زیر اون سیم و درجه تنظیم هست که رفته توی بخاری و اونجا رو چسب آکواریوم زدن و مثلن آب بندی کردن . این قسمت از همه جا بیشتر امکان داره که اتصالی کنه .
بعد هم شما جون ماهی هات پیشکش اول جون خودتو داشته باش بعد ماهی هاتو !!!!! یا بخاری رو پس بده یا بندازش دور . جون آدم بیشتز از یه بخاری ارزش داره هر چقدرم که بابتش پول داده باشی . من خیلی از فروشنده ها توی پلاسکو رو دیدم که مشتری بخاری یا فیلتر رو میاره و میگه آقا برق میده , طرف هم خیلی ساده میگه مهم نیست نمیکشت که !!!!!! فردا اتفاقی برای تو یا کسی بیافته طرف سرش بالای دار هست ! ولی اینا پول براشون از همه چی مهم تره . شما جونت برات مهم تر باشه !
دوم اینکه فیلترهای اینترنال هم گاهی عایق بندیشون ایراد داره و برق رد میکنن ! اون رو هم چک کنین . از قسمت داخلی آب رد میشه به موتور .
یه نکته دیگه این هست که بعضی لوازم برقی رو وقتی دو شاخه رو معکوس توی پریز فرو کنین درست میشه . یعنی دو شاخه الان هر وضعیتی که هست همون حالت بکشین بیرون و یه نیم دور بچرخونین و توی پریز دوباره فرو کنین . بعضی دستگاهها اینطور درست میشن !!!
دیگه اینکه هر وقت میری سراغ آکواریوم یه دمپایی کاملن لاستیکی پات کن و بعد برو دست توی آب یا هر چیز دیگه ای بکن اگه پات با زمین در تماس باشه و اتصال برق هم وجود داشته باشه به لقا الله پرتاب میشی :155fs44059:
یه نکته مهم هم اینکه موقع سیفون کردن , آب ریختن , پاک کردن شیشه , کاشت گیاه , جابجا کردن دکور و ... همیشه تمام سیم های برق رو از مدار خارج کن و بعد دست توی آب بکن !!!!!!! اگر که جونت رو دوست داری . یه وقت میبینی اتصاله یه وقت میبینی دستت خورد چراغ یا پمپ افتاد توی آب و ده تا دلیل پیش میاد که باید دقت داشت ! ماهی ها هم با نیم ساعت یکساعت خاموش بودن بخاری و پمپ , تب و لرز نمیکنن یا خفه نمیشن ! توی خارجش که خارجه , روی قوطی همه وسایل نوشته که قسمت اتصال برق با بدنه رو همیشه بالاتر از آب قرار بدین . بعد هم اونها تمام اجناسشون کنترل کیفیت میگیره و درجه یک هست نه مثل ایران که هر آشغالی رو هر تاجری اونجا ارزون تر و بی کیفیت تر دید بیاره ایران برای سود بیشتر . اونجا تمام اینها زیر نظر شرکت های بزرگ زنجیره ای هست که هیچ وقت خودشونو خراب نمیکنن برای یک قرون دو زار چون جون آدم اونجا ارزش داره و اگه اتفاقی برات بیافته اندازه پول کل دم و دستگاهشو میتونی ازش غرامت بگیری ! و چون تو ایران زندگی میکنی , جایی که هیچی به هیچی هست , پس خودت به فکر خودت باش و احتیاط رو شرط عقل قرار بده ! وسلام .......

behnam 65
Monday 20 September 2010, 11:11 AM
همون طوری که آقای vaziri فرمودن من هم احتمال میدم اشکال از فیلتر اینترنالتون باشه البته اگه داشته باشین.اون قسمتی هست که سیم میره داخل فیلتر حالت درپوش داره اونا باز کن و توش را بررسی کن.احتمال اینکه اون ترک برداشته باشه زیاد هست و باید بوی سوختگی بده.البته کار میکنه در بعضی مواقعا.

ho_ay_motlagh
Monday 20 September 2010, 03:04 PM
همون طوری که آقای vaziri فرمودن من هم احتمال میدم اشکال از فیلتر اینترنالتون باشه البته اگه داشته باشین.اون قسمتی هست که سیم میره داخل فیلتر حالت درپوش داره اونا باز کن و توش را بررسی کن.احتمال اینکه اون ترک برداشته باشه زیاد هست و باید بوی سوختگی بده.البته کار میکنه در بعضی مواقعا.

سلام دوست گرامی

فیلتر اینتر نال هم دارم و اون رو هم بررسی کردم و مشکلی که قابل روئیت باشه نداشت و جالبه اینکه آکواریوم دوم من هم همین مشکل رو پیدا کرده البه الکتریسیته ساکن داره .
نمی دونم این طبیعیه یا نه ؟

ولی در هر حال این بار فقط چراغ فازمتر روشن میشه در حالتی که پای برهنه روی زمین باشم و وقتی در همین وضعیت دستم را به آب میزنم برقی منتقل نمیشه .

حسابی گیج شدم و نمی دونم این الکتریسیته ساکن موجود در آب طبیعیه یا نه ؟
خواهشم از دوستان اینه که اون ها هم آکواروم هاشون رو امتحان کنن و خبر بدهند.

kelasbak
Monday 20 September 2010, 04:33 PM
سلام دوست گرامی

فیلتر اینتر نال هم دارم و اون رو هم بررسی کردم و مشکلی که قابل روئیت باشه نداشت و جالبه اینکه آکواریوم دوم من هم همین مشکل رو پیدا کرده البه الکتریسیته ساکن داره .

ولی در هر حال این بار فقط چراغ فازمتر روشن میشه در حالتی که پای برهنه روی زمین باشم و وقتی در همین وضعیت دستم را به آب میزنم برقی منتقل نمیشه .

سلام نه دوست عزيز اين طبيعي نيست شايد يه اتصالي داره يا يه جاي از سيمش لخته يا... خوب دقت كن در كل طبيعي نيست فيلترتون چه ماركي؟

VAZIRI
Saturday 25 September 2010, 10:29 AM
ببینم تو از کدوم فاز متر برای چک کردن داری استفاده میکنی ؟ یه مدل ارت سنج داریم که فاز متر رو به خودت هم وصل کنی چراغش روشن میشه یه مدل داریم که تا توی پریز برق فرو نشه و انگشتت رو تهش نگه نداری روشن نمیشه ! میشه بگی کدوم نوعش رو داری ؟ اون اولی توی مخزن فاز متر دو تا باطری ساعتی داره و چراغ قرمزش روشن میشه ! به هر چیزی هم بزنی روشن میشه حتا جلوی صفحه مانیتور قدیمی ها هم بگیری روشن میشه . بدن انسان و همه موجودات زنده الکتریسیته داره ولی نه اونقدر که فازمتر رو روشن کنه ! رآکتور یا دینام که نیست ! فیلتر اکسترنال هم به چشم اغلب دیده نمیشه . ممکنه همونطور که دوست عزیز گفتن ترک ریزی باشه که آب داخلش میره و به چشم هم میتونه دیده نشه ! برای محکم کاری میتونی ببریش الکتریکی محل و بدی با دستگاهی به اسم اُهم متر براتچک کنه ببینه کجا اتصال بدنه داره ! البته اگه ترک وجود داشته باشه بازم اون نشون نمیده چون وقتی آب داخل ترک بشه خودش نقش عایق رو بازی میکنه و هادی جریان میشه ! بهتره که دونه دونه وسایل مشکوک رو از آب خارج کنی تا ببینی با خارج کردن کدوم , جریان برق قطع میشه !!!!!!!!!

Artas
Saturday 25 September 2010, 12:51 PM
سلام دوست گرامی

باسلام!!!
دوشاخه دستگاهاتم نگاه بکن شاید ازاوناباشه بزن به یه پریز دیگه یابرعکس بزن شاید درست بشه :confused:

ho_ay_motlagh
Saturday 25 September 2010, 04:24 PM
ببینم تو از کدوم فاز متر برای چک کردن داری استفاده میکنی ؟ یه مدل ارت سنج داریم که فاز متر رو به خودت هم وصل کنی چراغش روشن میشه یه مدل داریم که تا توی پریز برق فرو نشه و انگشتت رو تهش نگه نداری روشن نمیشه ! میشه بگی کدوم نوعش رو داری ؟ اون اولی توی مخزن فاز متر دو تا باطری ساعتی داره و چراغ قرمزش روشن میشه ! به هر چیزی هم بزنی روشن میشه حتا جلوی صفحه مانیتور قدیمی ها هم بگیری روشن میشه . بدن انسان و همه موجودات زنده الکتریسیته داره ولی نه اونقدر که فازمتر رو روشن کنه ! رآکتور یا دینام که نیست ! فیلتر اکسترنال هم به چشم اغلب دیده نمیشه . ممکنه همونطور که دوست عزیز گفتن ترک ریزی باشه که آب داخلش میره و به چشم هم میتونه دیده نشه ! برای محکم کاری میتونی ببریش الکتریکی محل و بدی با دستگاهی به اسم اُهم متر براتچک کنه ببینه کجا اتصال بدنه داره ! البته اگه ترک وجود داشته باشه بازم اون نشون نمیده چون وقتی آب داخل ترک بشه خودش نقش عایق رو بازی میکنه و هادی جریان میشه ! بهتره که دونه دونه وسایل مشکوک رو از آب خارج کنی تا ببینی با خارج کردن کدوم , جریان برق قطع میشه !!!!!!!!!

سلام دوست گرامی

من با همان فازمتر هایی که جریان برق رو از داخل پریز و یا با اتصال به سیم برق نشان می دهد چک کردم .

behnam 65
Sunday 26 September 2010, 11:43 AM
دوستان من به یه کشف خیلی مهم رسیدم.در حد ادیسون و اینا:val:.شیر حموم و دستشویی ما هم برق داره.البته نمیدونم اسمشو میشه گذاشت برق یا نه.چون فقط اونجاهایی از بدنکه زخم باشه یا مثلا دستت بریده باشه وقتی میگیریش زیر آب حس میکنی حالت برق گرفتگی داره و وز وز میکنه(نمیدونم حالتشا چه جوری بگم).آهان حالا کشفما بگم و ربطش به این موضوعfiesta.فک کنم آب در عبور از برخی تجهیزات و لوله ها از خودش برق یا الکتریسیته ی ساکن یا هرچی تولید میکنه:144fs807820:.حالا شاید شما هم یه همچین اتفاقی توی آکواریومتون میفته.

Artas
Sunday 26 September 2010, 01:05 PM
دوستان من به یه کشف خیلی مهم رسیدم.در حد ادیسون و اینا:val:.شیر حموم و دستشویی ما هم برق داره.البته نمیدونم اسمشو میشه گذاشت برق یا نه.چون فقط اونجاهایی از بدنکه زخم باشه یا مثلا دستت بریده باشه وقتی میگیریش زیر آب حس میکنی حالت برق گرفتگی داره و وز وز میکنه(نمیدونم حالتشا چه جوری بگم).آهان حالا کشفما بگم و ربطش به این موضوعfiesta.فک کنم آب در عبور از برخی تجهیزات و لوله ها از خودش برق یا الکتریسیته ی ساکن یا هرچی تولید میکنه:144fs807820:.حالا شاید شما هم یه همچین اتفاقی توی آکواریومتون میفته.

وسیله های برقی اگر اتصال داشته باشند (فندک اجاق گاز-ماکرویرو...)واگرهم به یک سطح رسانا متصل باشند(سینک ظرفشوییویی ویا...)باعث برق گرفتگی خفیف انسان میشوندکه آدم احساس قلقلک میکنه وربطی به داخل لوله ها ندارد اگر اینطور باشه چرا فقط ماله شماهست ماله دیگران نیست
باتشکرازسوال خوب بهنام عزیز:thankyou:

best
Sunday 26 September 2010, 05:37 PM
سلام
اگر ابگرمکن برقی دارید باید بدونید که اون اتصال برق داره و یا اگر آبگرمکن برقی ندارید یه جایی از مسیر لوله هاتون باسیم برق یا وسیله برقی که اتصالی داره در ارتباطه

s@eed bakhshi
Thursday 7 October 2010, 03:20 PM
سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید با سخاوت راز بقایی:2lxe53l:
من میخوام یک اکواریوم به ابعاد:
80 طول_34 عرض_60 ارتفاع, با شیشه 6 میل و 2 عدد پل در قسمت بالا درست کنم.
به نظر شما شیشه 6 میل با این ابعاد دوام میاره یا نه باید ابعادش رو تغییر بدم ؟
لطفا" منو راهنمایی کنید.
باتشکر:thankyou:

عباس ترابیان
Thursday 7 October 2010, 07:55 PM
سلام
با توجه به اينكه 60 سانت ارتفاع تانكتون تا لب از آب پرنميشود و دو پل بالا برايش در نظر گرفته ايد ميتوانيد از شيشه شش ميل براي ساخت ان استفاده كنيد ولي اگر ماهي هاي بزرگ نظير آروانا ميخواهيد در ان نگهدار ي كنيد بايد توجه داشته باشيد كه ضربات فيزيكي غير قابل پيش بيني ماهي به شيشه هاي تانكتون ممكنه خطر آفرين باشد و در صورتي كه از ماهي هاي كوچك استفاده ميكنيد به نظر ميرسد اين ابعاد براي تانك مشكلي ايجاد نكند اگرچه ارتفاع شما نسبت به طول تانكتان كمي زياد است .

با احترام
ترابيان

Artas
Thursday 7 October 2010, 10:09 PM
همونطور که اقای ترابیان گفتن ارتفاعتون مقداری زیاده برای این آکواریوم شما بایدارتفاع مثلا40تا45باشه تابه شیشه جلویی وعقبی فشار کمتری بیادشیشه 6میل خوبه ولی ماهیهایی مثل ارواناویا پنگوسی باله بلندمقداری ضعیفه البته اگرارتفارو کمتر بگیرید میتونید روی 6میل حساب کنید...!!!:relaxed:

N.TapesH
Friday 8 October 2010, 12:15 AM
سلام به همه.
راجع به این تتراها میخواستم بدونم که آیا اصلن یا نه؟

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/wky67rd56dbzlqthjxg6.jpg

قبلا هم استفاده کردم برای ماهیهام، اما علت اینکه این دفعه شک کردم،
تترا سیچلایدی بود که خریدم،اونم از نوشته های پشتش که بجز لاتین به چینی هم هست.

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/8x8a5d6uxywtz4cumc66.jpg

حالا این نوشته های چینی بیانگر چیه؟
اینکه ساخت چینه، یا برای اینکه به اون کشور ها هم صادر میشه نوشته شده،
با توجه به اینکه روی جعبه هم ساخت آلمان نوشته.

http://raazebaghaa.ir/imagecenter/images/mr87bf049qwy1w85ow6e.jpg

و اینکه پشت هر کدوم یه آدرس اینترنتی نوشته، tetrafish.com , tetra.net

?????????????????

farhad-2007
Saturday 9 October 2010, 09:24 AM
باسلام
اكثر محصولات تترا در كشور چين تهيه ميشه و به ايران ارسال ميشه(البته ميگن تحت ليسانس تتراست!!!)...
تتراي اصل(آلمان)به شرط اينكه بشه توي ايران پيدا كرد(كه بعيد ميدونم)قيمتي خيلي بيشتر از اينها و همينطور كيفيتي به مراتب بالاتر داره...
باتشكر farhad-2007

Artas
Thursday 18 November 2010, 04:14 PM
باسلام !!!
یه سوال خیلی خیلی مهم دارم وراهنمایی خفن از دوستان میخواستم:
من وپسرداداشه بابام:) (پسرعموم) میخواستیم یه مغازه آکواریومی تویه استان آذربایجان شرقی (تبریز)
بزنیم.
ابعاد مغازه:10متر *5متر(ارتفاع سقف 3متر)
حالا ما موندیم که چندتا آکواریوم بزنیم؟
لوله کشی(شلنگ کشیشو)چیکار کنیم؟
ووو....!!!
والا راستیتش یکی اومد گفت من میسازم ولی گفتیم میخواهیم خودمون تجربه کنیم
البته پسرعموم توآکواریوم آب شور وارده ماهم آب شیرین و...!!!
البته آدرسشم میگم وقتی حاضر شدمغازه...!!!
راستی سیستم گرمایشی وتحویشم بگید چون تو تابستونم اونجا دماش دوروبره *25
هست چه برسه به زمستان...!!!

Mehdi Nasehi
Thursday 18 November 2010, 06:59 PM
باسلام !!!
یه سوال خیلی خیلی مهم دارم وراهنمایی خفن از دوستان میخواستم:
من وپسرداداشه بابام:) (پسرعموم) میخواستیم یه مغازه آکواریومی تویه استان آذربایجان شرقی (تبریز)
بزنیم.
ابعاد مغازه:10متر *5متر(ارتفاع سقف 3متر)
حالا ما موندیم که چندتا آکواریوم بزنیم؟
لوله کشی(شلنگ کشیشو)چیکار کنیم؟
ووو....!!!
والا راستیتش یکی اومد گفت من میسازم ولی گفتیم میخواهیم خودمون تجربه کنیم
البته پسرعموم توآکواریوم آب شور وارده ماهم آب شیرین و...!!!
البته آدرسشم میگم وقتی حاضر شدمغازه...!!!
راستی سیستم گرمایشی وتحویشم بگید چون تو تابستونم اونجا دماش دوروبره *25
هست چه برسه به زمستان...!!!
سلام.
اولا پیشاپیش مبارکه .
اما در مورد تعداد اکواریوم این بسته به وسعت کار شما داره که تو چه زمینه ای میخوای کار کنی منظورم اینه که میخوای اب شیرین کار کنی یاابشور هم میخوای بیاری و اینکه چهقدر سرمایه داری که این اخری از همه مهمتر ه پس برای تعداد تانکها اول باید این مسائل رو در نظر بگیری .
در مودر سیستم گرمایش هم شما وقتی محیط رو گرم نگهدارید دمای اب هم تقریبا با دمای محیط یکی میشه پس شما میتونی از یه بخاری گازی از اینای که تو خونه استفاده میشی تا حدود زیادی محیط رو گرم نگه داری اما این کافی نیست تو هر تاک هم باید یه بخاری اتومات بذاری برای اطمینان بیشتر یه تهویه مناسب یا یه پنکه هم در قسمت بالای نصب میکنی که دائما هوای گرم بالا رو با هوای سرد که پائین قرار میگیره جابه جا کنه .
در مورد سیستم اکسیژن هم شما میتونی از پمپ های مرکزی استفاده کنی. بوسیله لوله پلی اتیلن یا پلیکا شما میتونی دورتادور قسمت بالای رو لوله کشی کنی و متصل کنی به پمپ هوا اینجوری هوا داخل لوله همیشه در جریان و شما هر جا که تانکات قرار داره میتونه با یه سوراخ کوچیک انشعاب بگیری و برای تاکت هوادهی رو منظور کنی .
از من به شما نصیحت ویترین مغازه وتمیزی مغازه مهمترین چیزه برای مشتری اگه تصمیمت جدی بود حتما این دو مسئله رو بطور جد دنبال کن .
موفق باشی

Artas
Thursday 18 November 2010, 07:37 PM
باتشکرازشما!!!
درمورد آکواریوم ها هم میخواهیم آب شور کار بشه هم آب شیرین البته آب شور نسبت به آب شیرین 25%باشه یعنی دورتادور مغازه آب شیرین ووسط 2تا3تا آب شور بزرگ ووو...!!!
درمورد سرمایشم تصمیممونو گرفتیم دوروبره15تومان داریم به نظر شما کافیه؟
قبل از شروع دادیم سقفشو کنیتکس کنند وکفشو سرامیک و...
پایه هایه آکواریوم ها هم آهنی با در هایه کشویی سفارش دادیم ویه چنتا آکواریوم طویل سفارش دادیم و
با شیشه میخواهیم وستش را ببندیم البته چند سوراخ دورنش ایجاد میکنیم تا خرجه آکواریوم هم کم دراد...
سیستم گرمایشیشم جور شد صحبت کردیم یه دونه از این بخایهایی که دودکش نداره بگیرم تا لوله کشی
نکنیم
انشالله ماهیهاشم ازتهران میبریم ولی موندیم چجوری چون تویه تبریز ماهی هست ولی به درد کاره ما نمیخره اونارو که میخوای گرونه اوناکه نمیخوای ارزونه...!!!:169:
درمورد نورش 20-30تا مهتابی میخوام بگیرم بزنم بالایه آکواریوم ها وچندتا لامپ ستاره ایی کم مصرف برای سالنش بخاطر اینکه کم مصرف دیگه...!!!
البته اگردوستان متاهی عمده فروشی دارن من حاضرم بخرم فقط کافیه یه پیغام بدن...!!!:84::reading:

عباس ترابیان
Thursday 18 November 2010, 10:54 PM
سلام
تانك شور و شيرين ساختش كمي متفاوته و تانكهاي شورتون بايد سيستمي براي تصفيه و پالايش آب و بازگرداندن به تانك داشته باشن يا هر كدوم به طور مستقل ابشون پالايش بشه .
با 15 تومن ميتونيد براي وسايل و ماهي اقدام كنيد و براي شروع مفيده و كارتون رو راه ميندازه .
اكورايوم طويل براي مغازه مناسب نيست و بهتره تعداد تانكهاتون بيشتر و اندازه اش كوچكتر باشه .
مغازه رو با بخاري نميشه گرم كرد چون دربش هميشه باز و بسته ميشه و يا بايد از گرمايش مركزي تانك و يا بخاري انفرادي استفاده كنيد .

Artas
Friday 19 November 2010, 12:16 PM
باتشکرازشما!!!
تانکهای شورهمه سیستم فیلتراسیون داره و درچندمرحله آب تصویه میشه .
منظورمن از آکوارریوم طویل برای کم هزینه شدنش میگم ولی اگه شما اینجور صلاح میدونید چشم :Just_Cuz_13:
راستی برای آکواریوم های کوچیک ابعاد(60*50*30) فکر میکنم خوب باشه نظر شما چیه البته یک سمت را میخواهیم گوشتخوار ریخته ویه طرف گیاه خوار این ابعاد ماله گیاهخواران است وبرای گوشتخواران فکر میکنم طولش باید بیشتر باشه!؟
:laugh22:
درمورد دکور جلومغازه فکر کنم آکواریوم آب شور بهتر باشه تا شیرین نظرشماچیه؟؟؟
:thankyou:

عباس ترابیان
Friday 19 November 2010, 12:57 PM
سلام
اندازه تانكها به تعداد ماهي و نوع ماهي و مدتي كه قراره ماهي توش بمونه بستگي داره . هر قدر تعداد تانكهاتون بيشتر باشه با سايز بندي و تنوع بيشتري ميتونيد ماهي هاتون رو به فروش برسونيد . در اكواريوم هاي كوچكتر ماهي براي فروش بهتر ديده ميشه و تعداد كم ماهي هم به چشم مياد .عرض تانك تون زياد باشه مغازه تون كوچكتر ميشه و ارتفاع تانكتون زياد باشه نور كمتري به ماهي هاتون براي نما ميرسه .يه تعادلي بينشون بايد برقرار كنيد .

آب شور براي جلوي مغازه خوب هست اما اگر بتونيد مشكل نور و شيطنت احتمالي ادم دوپا را در نظر بگيريد .
بهتره از چند اكواريومي بازديد كنيد . ديد عملي بهتري پيدا ميكنيد وقتي ميخواهيد به عنوان سازنده بازديد كنيد تا زماني كه به عنوان خريدار به انها مراجعه ميكنيد .

MIRMOHAMADI
Friday 19 November 2010, 03:55 PM
درود

یادش بخیر وقتی مغازه داشتم چند سایز آکواریوم درست کرده بودیم کوچیکها 50*40*30 بودند متوسطها 70*40*30 و دو سایز بزرگتر از 150 هم داشتیم در 4 طبقه رویهم قرار داشتند با پایه های آهنی ساخته شده با قوطی 4 در 4 و 3در3 سیستم هوادهی مرکزی بود با لوله های سفید که روی تمام تانکها کشیده شده بود روی تانکها با مهتابی لامپکشی بود برای جلوگیری از تبخیر زیاد و پریدن ماهیها روشون پوشیده بود برای هر تانک بخاری مجزا بود و هزینه برقش زیاد و سایر جزئیات...

Artas
Friday 19 November 2010, 04:18 PM
آب شور براي جلوي مغازه خوب هست اما اگر بتونيد مشكل نور و شيطنت احتمالي ادم دوپا را در نظر بگيريد .
بهتره از چند اكواريومي بازديد كنيد . ديد عملي بهتري پيدا ميكنيد وقتي ميخواهيد به عنوان سازنده بازديد كنيد تا زماني كه به عنوان خريدار به انها مراجعه ميكنيد .
باتشکر!!!
اره نتیجه گرفتم آب شیرین باشه ویه پنگوسی باله بلندوبه نایف ویه ردتیل ویه لجن خواربزرگ توش بچرند ویاخانواده آفریقایی ها با دکورسنگی.
درود

یادش بخیر وقتی مغازه داشتم چند سایز آکواریوم درست کرده بودیم کوچیکها 50*40*30 بودند متوسطها 70*40*30 و دو سایز بزرگتر از 150 هم داشتیم در 4 طبقه رویهم قرار داشتند با پایه های آهنی ساخته شده با قوطی 4 در 4 و 3در3 سیستم هوادهی مرکزی بود با لوله های سفید که روی تمام تانکها کشیده شده بود روی تانکها با مهتابی لامپکشی بود برای جلوگیری از تبخیر زیاد و پریدن ماهیها روشون پوشیده بود برای هر تانک بخاری مجزا بود و هزینه برقش زیاد و سایر جزئیات...

باتشکر!!!
پول برقتون چقدرشده بود(حداکثر)؟؟؟
برای پریدن ماهی ها ازآب درهای کشویی ومجزاازهم ساخته شده و مهتابی ها هم درقسمت بالایی پلاستیک پیچ شده تا یه وقت باجریان آب اتصال نزنه .:biggestgrin:

تاالان باتنها چیزایی که زدیم (کنیتکس وسرامیک برای مغازه وساخت آکواریوم وپایه ومهتابی ها ونور پردازی سالن وسیستم های(فیلتر-بخاری-مهتابی-گل وگیاه و...)سنگ و...که هنوز م:bc3:ونده)دوروبره 4میلیون خرج انداخته فقط خداکنه کم نیاریم:sad:

abtin
Friday 19 November 2010, 05:41 PM
من یک آکواریم چینی مارک hailea دارم قابی که لامپ در ان قرار می گیره ترک خورده می خواستم بدونم از کجا قاب لامپ رو می تونم پیدا کنم ؟ اخه رفتم پلاسکو نداشت تو لاله زار هم پیدا نکردم .:tissue:

MIRMOHAMADI
Saturday 20 November 2010, 09:50 AM
پول برقتون چقدرشده بود(حداکثر)؟؟؟

درود

بستگی داره به فاز مغازه (تجاری یا خانگی) و تعداد وسیله های برقیتون برای ما با حدود 40 بخاری و پمپ و سایر تجهیزات با برق 3فاز ماهی تقریبا 100 تومن که باز به نسبت فصل تغییر میکرد

Artas
Saturday 20 November 2010, 06:55 PM
باتشکرازدوستان!!!
یه اتاقک ته مغازه هست که یادم رفت بگم حدود(3*3)متره ومیخواستم بدون دستگاهی نیست که به قول معروف تصویه مرکزی باشه وبشه تو همچین جایی گذاشت تا آکواریوم ها روساپرت کنه؟؟؟؟
اونجارو برای انبار نانند ساخته بودند ما هم برداشتیم فعلا داریم یه فکرایی میکنیم ببینیم چی میشه اونجا بذاریم؟!
:-o

MIRMOHAMADI
Saturday 20 November 2010, 09:33 PM
باتشکرازدوستان!!!
یه اتاقک ته مغازه هست که یادم رفت بگم حدود(3*3)متره ومیخواستم بدون دستگاهی نیست که به قول معروف تصویه مرکزی باشه وبشه تو همچین جایی گذاشت تا آکواریوم ها روساپرت کنه؟؟؟؟
اونجارو برای انبار نانند ساخته بودند ما هم برداشتیم فعلا داریم یه فکرایی میکنیم ببینیم چی میشه اونجا بذاریم؟!
:-o
درود

بهترین مکان برای تکثیر و سایز کردنه مثلا بعضی از فروشگاهها خودشون آرتمیا یا ماهیهای زنده زا رو تکثیر میکنند و بعنوان خوراک میفروشند سود خوبی هم داره یه بسته آرتمیا که شاید 50 تا توش باشه تو مشهد 1000 میفروشند یا ماهی خوراک دونه ای 100 تا200 بسته به سایزش تو فکرش باش و همینطور مکان مخفی برای تانکهای قرنطینه است تا کسی ماهیهای مریض شما رو نبینه تا خوب بشن

Artas
Sunday 21 November 2010, 10:42 AM
باتشکر!!!
مثله اینکه باید برم چندتا آکواریوم سفارش بدم تابذارم اونجا فکر میکنم 10تا بس باشه!!!
ولی باید هواکش تعبیه کرد تاآدم نفسش نگیره ومیخوام دوتا ازاین پمپ هوا بزرگارو بذارم اونجا وبه کل آکواریوم ها وصل بشه چون اگه بیرون باشه منظره وصدایه خوشی نداره وبهتره تواتاقک باشه...!!!

Artas
Thursday 25 November 2010, 07:40 PM
باسلام وتبریک!!!
انشالله آکواریومی امروز حاضر شد وفردا باید بریم ماهی بیارم وکسی آدرس ماهی فروشی عمده داره بگه
ماهم متشکر میشیم.
از لحاظ ماهیان (گوپی-مولی-اسکار-سیچلایدزندانی وگوره خری-فلاورو...)خیالم راحته چون خودم تکثیر میکنم ولی فلاور هم باید برم چنتا اصلی بیارم.:2chw5mg:
راستی میخواستم همستر هم بیارم ویه آکواریوم(تراریوم)گوشه مغازه گذاشتم وچنتاقفس هم خریدم برای فروش ازاینا که لوله داره...!!!

نظرشماچیه؟:greenstars:

zamin
Tuesday 7 December 2010, 09:14 AM
دوستان عزیز؛

شما می توانید سوالات متفرقه خود در ارتباط با آکواریوم، لوازم و تجهیزات آن را در این قسمت مطرح فرمایید.

متشکرم

كدام ماهيان را مي توان با اسكار نگهداري كرد

ho_ay_motlagh
Tuesday 7 December 2010, 09:43 AM
كدام ماهيان را مي توان با اسكار نگهداري كرد

سلام دوست گرامی

فکر می کنم اینجا میتونید جوابتونو پیدا کنید. جدول سازگاری ماهی ها (http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=1314&highlight=%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84+%D8%B3%D8%A7%D8 %B2%DA%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C+%D9%85%D8%A7%D9%87%DB% 8C)

Artas
Sunday 26 December 2010, 07:53 PM
باسلام خدمت دوستان گرامی!!!
بتده یه آکواریوم گیر اوردم(150*40*80)که میخوام بااجازه دوستان یه آکواریوم تویه خونه بذارم وازش یه چیز درست وحسابی دربیارم!!!
چون دوستانی کمه مطلع هستند آکواریوم های من همه تکثیری هستند واینقدردوستان آکواریوم های زیبا قراردادن که ماهم حوسی شدیم:):smilies:
میخواستم بدونم کدوم گروه ماهی رومیتونم به راحتی نگه داری کنم منظورم اینه که بااین ابعاد آکواریوم
بهتر ازچه گروهی نگهداری بشه ؟
اگر دوستان تمایلی به آکواریوم گیاهی یا دریایی دارند حتما راهنمایی کنند!!!
البته ببخشید سوالم سوپر دولوکس بود موندم کجا بزنم!!!

باتشکرجواد!!!

mahan
Monday 27 December 2010, 09:17 AM
سلام من تازه آکواریم خودمو راه انداختم اندازش 140*75*35 چند تاسنگ هوا براش نیاز دارم واینکه چه ماهیهایی برای شروع بهتره لطفا منو راهنمایی کنید

B@B@K
Monday 27 December 2010, 10:37 AM
سلام من تازه آکواریم خودمو راه انداختم اندازش 140*75*35 چند تاسنگ هوا براش نیاز دارم واینکه چه ماهیهایی برای شروع بهتره لطفا منو راهنمایی کنید
سلام:
سنگ هوا بستگي به خود شما داره حتي يك عدد هم مناسب هست ولي با توجه به تعداد ماهي هاي شما و اندازه سنگ هوا و نوع پمپ شما و در ابتدا شما بايد تصميم بگيري كه ماهيان گوشتخوار ويا گياهخوار(اصطلاح ديگه)ميخواهي نگهداري كني و بعد از آن شروع به خريداري ماهي نماييد.

Artas
Monday 27 December 2010, 01:12 PM
البته همونطورکه دوستمون بابک جان گفت:
سنگ هوابستگی به نوع وتعدادماهیهات داره هرچی یشترسنگ هوا قوی تر!!!
درمورد ماهیهاتم میتونی هم ازگوشتخوارهاوگیاهخوارها نگهداری کنی ولی اول باید تصمیم بگیری!!!
ومیتونی آکواریومتوباحجمش وچگونگی ماهیان مقایسه کنی!!!

باتشکر جواد!!!

عباس ترابیان
Monday 27 December 2010, 09:45 PM
باسلام خدمت دوستان گرامی!!!
بتده یه آکواریوم گیر اوردم(150*40*80)که میخوام بااجازه دوستان یه آکواریوم تویه خونه بذارم وازش یه چیز درست وحسابی دربیارم!!!
چون دوستانی کمه مطلع هستند آکواریوم های من همه تکثیری هستند واینقدردوستان آکواریوم های زیبا قراردادن که ماهم حوسی شدیم:):smilies:
میخواستم بدونم کدوم گروه ماهی رومیتونم به راحتی نگه داری کنم منظورم اینه که بااین ابعاد آکواریوم
بهتر ازچه گروهی نگهداری بشه ؟
اگر دوستان تمایلی به آکواریوم گیاهی یا دریایی دارند حتما راهنمایی کنند!!!
البته ببخشید سوالم سوپر دولوکس بود موندم کجا بزنم!!!

باتشکرجواد!!!

سلام
به نظر من توي خونه بهتره از ماهيهاي خيلي بزرگ نگهداري نكنيد چون رسيدگي بيشتري ميخواد و عمليات نگهداريش در فواصل زماني كوتاه تري بايد انجام بشه .

پيشنهاد من ايجاد يك دكور سنگي و احيانا در تركيب با چوب بوده و نگهداري از سيكليدهاي كوچك تر هست يا اينكه تانك گياهي راه بندازين و از ماهي هاي كوچك و زيبا و مقاومتر استفاده كنيد .

با احترام
ترابيان

vahid
Tuesday 28 December 2010, 10:27 PM
سلام.من 3تا پرت دارم.دوتا از این پرتها دست به یکی کردن و اون یکی رو تا سر حد مرگ میزنند.ایا باید یکیشونو بفروشم بره یا راه دیگه وجود داره.اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

B@B@K
Tuesday 28 December 2010, 11:23 PM
سلام.من 3تا پرت دارم.دوتا از این پرتها دست به یکی کردن و اون یکی رو تا سر حد مرگ میزنند.ایا باید یکیشونو بفروشم بره یا راه دیگه وجود داره.اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
سلام :
اگر امكان داره اندازه تانكتان را بگوييد

farhad-2007
Wednesday 29 December 2010, 11:00 AM

باسلام
به احتمال قوي اون دوتا جفت خوردن و دارن براي خودشون قلمرو درست ميكنن تا تخم ريزي كنن اما تلاشي كه هيچ وقت به نتيجه نخواهد رسيد...!!!
زياد هم نگران اون يكي نباش بعداز تخم ريزي و بعداز اينكه تخمهاشون خراب شدن و خودشون اونها رو خوردن وضعيت به حالت سابق برميگرده...:boxing:
باتشكر farhad-2007

شاهزادهٔ جهنمی
Saturday 12 March 2011, 09:40 PM
سلام دوستان خسته نباشید.من هم تصمیم دارم به جمع دوستان آکواریوم دار اضافه بشم و وارد این دنیای زیبا بشم لطف کنید منو راهنمایی‌ کنید.در قدم اول باید اکوارویم تهیه کنم که ترجیح میدم خودم با سلیقه خودم بسازم همه چی‌ رو.منو راهنمایی‌ کنید که برای ساخت آکواریوم از کجا شروع کنم ؟قصد من اینه که یه اکوارویم دو متری راه اندازی کنم. من فرزاد هستم و تهران زندگی‌ می‌کنم

swing
Saturday 12 March 2011, 10:17 PM
سلام دوستان خسته نباشید.من هم تصمیم دارم به جمع دوستان آکواریوم دار اضافه بشم و وارد این دنیای زیبا بشم لطف کنید منو راهنمایی‌ کنید.در قدم اول باید اکوارویم تهیه کنم که ترجیح میدم خودم با سلیقه خودم بسازم همه چی‌ رو.منو راهنمایی‌ کنید که برای ساخت آکواریوم از کجا شروع کنم ؟قصد من اینه که یه اکوارویم دو متری راه اندازی کنم. من فرزاد هستم و تهران زندگی‌ می‌کنم

سلام
اول اینکه حضورتان در جمع یاران رازبقایی را تبریک عرض می کنم.
دوست ارجمند، ساخت آکواریومی با طول 2 متر، نیاز به تجربه فراوان دارد. اکیداً به شما توصیه می کنم نه تنها خودتان به ساخت آن اقدام نکنید، بلکه ساخت آن را به هر کسی هم نسپرید و فردی دارای تجربه بسیار را بدین کار بگمارید.
ضمناً ساخت پایه این تانک نیز باید با دقت بسیار صورت گیرد. توجه کنید وزن چنین تانکی بسیار زیاد خواهد بود. به عنوان مثال، اگر سایر ابعاد را 50 و 70 سانت در نظر بگیریم، وزن این تانک با دکوراسیون بیش از 700 کیلوگرم خواهد بود.
توجه کنید این تانک باید حتماً در محل ساخته شود و حمل و نقل آن تقریباً ناممکن خواهد بود.

fofo
Sunday 13 March 2011, 08:51 PM

در تکمیل صحبت های دوست عزیزم میتونم یه پیشنهاد بهتون بدم و اونم اینکه شما میتونید با یه اکواریوم 70 سانتیمتری شروع کنید وبعد از 5 تا 6 ماه کسب تجربه و یادگیری اصول پایه ابزی پروری واکواریوم داری دست به ساخت اکواریوم دو متری مد نظرتون بکنید

badrang
Friday 18 March 2011, 10:25 AM
سلام
یه سوال دارم
آکواریومم حدوداً 64 لیتره
میخوام ماهی پرت و اگه بشه اوراتوس آبی بخرم
یه مقدار کمی نمک هم باید به آب اضافه کنم
حالا نمیدونم واسه 64 لیتر چقدر نمک باید بریزم؟چند قاشق؟
نمک بدون ید از سوپری بخرم مشکلی نداره؟

اینم تصویری از آکواریوم:

http://raazebaghaa.ir/picture.php?albumid=75&pictureid=448

Neda Ariania
Friday 18 March 2011, 11:54 AM
سلام
یه سوال دارم
آکواریومم حدوداً 64 لیتره
میخوام ماهی پرت و اگه بشه اوراتوس آبی بخرم
یه مقدار کمی نمک هم باید به آب اضافه کنم
حالا نمیدونم واسه 64 لیتر چقدر نمک باید بریزم؟چند قاشق؟
نمک بدون ید از سوپری بخرم مشکلی نداره؟

سلام

دوست عزیز چه اصراری به اضافه کردن نمک به آب تانک دارید؟! نیازی به نمک نیست. نمک در شرایطی خاص به آب تانک اضافه می شه و نیازی نیست برای یک تانک که تازه راه اندازی شده، از نمک استفاده کنید. فقط باید شن ها به خوبی شسته شده باشند. با توجه به اینکه شما گیاه هم در تانکتون نگهداری می کنید، نمک باعث از بین رفتن اونها خواهد شد ضمن اینکه این گیاهان با ورود ماهی هایی که فرمودید، نابود خواهند شد.

نکته دیگه اینکه چرا انقدر سر تانک خالی هست؟! اگر حجم شن رو از حجم تانک کم کنیم، شما تقریباً فقط نیمی از تانک رو با آب پر کردید!

آخر اینکه آیا این تانک، فیلتر داره؟!

متشکرم

Artas
Friday 18 March 2011, 12:06 PM
سلام!
اگه میخواهید آکواریوم گیاهی داشته باشید!میتونید از ماهیانی که در آکواریوم هایه گیاهی زندگی میکنند استفاده کنید!
همونطورکه نداجان اشاره کردپرت واوراتوس دشمنان گیاهان هستند (کلا بیشتر سیکلیده ها با گیاه مشکل دارند!)
فکر میکنم چون پایه ضعیفی داری آکواریومتو پر نکردی؟درست متوجه شدم؟
اشکال نداره میتونی این پایتو تقویت کنی!

badrang
Friday 18 March 2011, 02:00 PM
تشکر از شما دوستان
من تازه کارم اصلاً تجربه ای ندارم!

فقط باید شن ها به خوبی شسته شده باشندشنها رو خوب شستم.

اینکه سر تانک رو خالی گذاشتم به این دلیله که وقتی ماهی خریدم اول حدوداً تا نیم ساعت باید ماهی رو با همون پلاستیکی که داخلش هستند وارد تانک کنم تا هم دما بشن خوب اینکار باعث میشه آب بالا بیاد اگه از همین الان پرترش کنم دیگه وقتی ماهی رو با نایلونش وارد میکنم سرریزی رخ میده!

آخه من از خود ماهی فروشه پرسیدم گفت یکم نمک به آبشون اضافه میکنه

پایه تانکم فعلاً موقتیه انشاالله در آینده یه پایه سفارش میدم درست کنن براش

آخ چه بد یعنی با وجود این گیاها پرت نمیتونم بخرم!!!این خیلی بد شد!!!!من دوست دارم پرت باشه تو آکواریومم خیلی خوشگلن!
پس میشه بگین چه ماهیایی با این گیاها سازگاری دارن؟

راستی فیلتر هم ندارم!حتماً باید بذارم؟نذارم چی میشه؟پولش چقدره؟:04:

ممنون:congratualtions:

Neda Ariania
Friday 18 March 2011, 03:19 PM
اینکه سر تانک رو خالی گذاشتم به این دلیله که وقتی ماهی خریدم اول حدوداً تا نیم ساعت باید ماهی رو با همون پلاستیکی که داخلش هستند وارد تانک کنم تا هم دما بشن خوب اینکار باعث میشه آب بالا بیاد اگه از همین الان پرترش کنم دیگه وقتی ماهی رو با نایلونش وارد میکنم سرریزی رخ میده!

دوست عزیز در حال حاضر تقریباً نیمی از تانک شما خالی هست در حالیکه با قرار دادن کیسه محتوی ماهی، فقط به اندازه حجم کیسه، آب تانک بالا می یاد. حجم این کیسه یا کیسه ها رو اگر چیزی بین نیم لیتر تا 2 لیتر در نظر بگیریم، معنیش این هست که کافیه فقط به اندازه حداکثر 10 سانت از سر تانک خالی باشه نه نصفش.

آخه من از خود ماهی فروشه پرسیدم گفت یکم نمک به آبشون اضافه میکنه

همانطور که خدمتتون عرض کردم، نمک لازم نیست.

آخ چه بد یعنی با وجود این گیاها پرت نمیتونم بخرم!!!این خیلی بد شد!!!!من دوست دارم پرت باشه تو آکواریومم خیلی خوشگلن!

با شرایطی که تانک شما داره و بستری که براش تهیه کردید یعنی فقط یک بستر شنی، من فکر می کنم بهتر هست که فقط از همان ماهی هایی که مد نظرتونه نگهداری کنید چرا که تدارک یک تانک گیاهی، نیاز به بستر مناسب و غنی، سیستم Co2، فیلتر ترجیحاً اکسترنال و همچنین کودهای مکمل برای گیاهان داره. البته شما در همین بستر شنی می تونید از گندمی و کریپتون به خوبی نگهداری کنید.

پس میشه بگین چه ماهیایی با این گیاها سازگاری دارن؟

اگر قصد دارید تانک گیاهی داشته باشید، باید شرایط نگهداری از گیاهان رو فراهم کنید. در کنار گیاهان تانکتون هم می تونید از این ماهی ها نگهداری کنید:

ماهی های رنگین کمان Melanotaeniidae / Rainbowfishes, blue eyes (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=1046)
http://raazebaghaa.ir/clear.gifماهي هاي زنده زا Livebearers (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=44)
بار ب ها (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=50)
لوچ ها (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=52)
دانيو ها (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=54)
رازبوراها (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=51)
تترا ها (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=56)
ماهي تبرزيني (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=59)
بتا ها (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=61)
و ...

راستی فیلتر هم ندارم!حتماً باید بذارم؟نذارم چی میشه؟پولش چقدره؟:04:

وجود فیلتر هم جهت تصفیه آب الزامی هست. جهت اطلاعات بیشتر به بخش تجهیزات و اصول تصفیه آب در آکواریوم (http://raazebaghaa.ir/forumdisplay.php?f=174) مراجعه کنید. قیمت تجهیزات مورد نظرتون رو می تونید در بخش اطلاعات در خصوص قيمت ، عرضه و اخبار مراكز تهيه ماهي و ساير آبزيان و لوازم اكواريوم (http://raazebaghaa.ir/showthread.php?t=1857) بپرسید.

متشکرم

badrang
Friday 18 March 2011, 07:54 PM
من کلاً تانکمو با آب تصفیه شده پرش میکنم ماهی شیشه پاک کنم میخرم بازم تصفیه کننده لازمه؟
راستی ماهی شیشه پاک کن(گربه ماهی)با گیاه کاری نداره؟

hobab
Friday 18 March 2011, 08:32 PM
من کلاً تانکمو با آب تصفیه شده پرش میکنم ماهی شیشه پاک کنم میخرم بازم تصفیه کننده لازمه؟
راستی ماهی شیشه پاک کن(گربه ماهی)با گیاه کاری نداره؟

با سلام جسارتا من جواب دوست خوبمون رو میدم.
چه جالب.ماهی شیشه پاکن.تعبیر باحالی بود.عموما بهش میگن لجن خوار پیلکو سوپور تانک:SEVeyesC08_th:
دوست عزیز گیاه رو میخوره مخصوصا دم گربه ای و...اوصولا گیاهی که کمی ضخمی بشه شخمش میزنه.نمونه بارزش 1تیکه کاهو بنداز تو تانکت تجربش کن.راستی 1 سری گیاهم هست ک زهره مارن شاااید با اونا کاری نداشته باشه مثل کریپتون:107:
بهت پیشنهاد میکنم گیاه نگه ندار اخه تو پستای قبلیت متوجه شدم عاشق ماهیایی هستی که با گیاه سازگار نیستن

راستی 1فیلتر تصفیه 5تومنی بخر بدون اون امکان راه اندازی 1 اکواریوم ساده هم نیست.راه دوم اینه که هرشب سیفون کنی.که از نظر هر ادم سرسختی ممکن نیست

badrang
Friday 18 March 2011, 08:52 PM
چه جالب.ماهی شیشه پاکن.تعبیر باحالی بود.عموما بهش میگن لجن خوار پیلکو سوپور تانک:SEVeyesC08_th:
:)) خوب میچسبه به شیشه میشه شیشه پاک کن:دی

بهت پیشنهاد میکنم گیاه نگه ندار اخه تو پستای قبلیت متوجه شدم عاشق ماهیایی هستی که با گیاه سازگار نیستندرسته ولی گیاه زنده خیلی زیباست تو آکواریوم!:connie_mini_bump:
حالا سعی میکنم از خانواده ی نئونا یا تتراها بخرم
مرسی

حالا اگه پرت بخرمو بیخیال گیاهام بشمو بذارم بخوره چی میشه؟ماهی میمیره؟

راستی 1فیلتر تصفیه 5تومنی بخر بدون اون امکان راه اندازی 1 اکواریوم ساده هم نیست.راه دوم اینه که هرشب سیفون کنی.که از نظر هر ادم سرسختی ممکن نیست پس باید یخرم.مرسی

hobab
Friday 18 March 2011, 09:12 PM
خیر. نمیمیره.شما بادکور سخره و سنگ میتونی اکواریومتو جذابتر کنی تا اینکه با چندتا گیاه معمولی خودتو اذیت کنی.البته جسارت نباشه این فقط نظر وپیشنهاد بنده حقیر است:smilies:.

badrang
Friday 18 March 2011, 10:04 PM
البته جسارت نباشه این فقط نظر وپیشنهاد بنده حقیر است:smilies:.
اختیار دارین پیشنهادات شما به من بسیار کمک میکنه

حالا یه سوال دیگه:
اگه من ماهی بخرم بعد فیلتر تصفیه رو نصبش کنم برا ماهی بده؟شوکه میشه؟

یا وقتی ماهی میخرمو با کیسش میذارم داخل تانک تا هم دما بشه بعد همون موقع هم فیلتر تصویه رو راه اندازی کنم مشکلی پیش میاد واسه ماهی؟

hobab
Friday 18 March 2011, 10:22 PM
حالا یه سوال دیگه:
اگه من ماهی بخرم بعد فیلتر تصفیه رو نصبش کنم برا ماهی بده؟شوکه میشه؟
نخیر عزیز من چرا شکه بشه؟حالا شما برو ماهیو بخر انتقال بده به تانکت هیچی نمیشه.دوست عزیز ماهی درسته ظریفه اما سخت جونه نترس
یا وقتی ماهی میخرمو با کیسش میذارم داخل تانک تا هم دما بشه بعد همون موقع هم فیلتر تصویه رو راه اندازی کنم مشکلی پیش میاد واسه ماهی؟
نه مشکل نداره شمامیتونی 1روز بعدش که ماهیات اشنا شدن با جای جدید روشنش کن.منتها پمپ هوا رو یادت نره که باید داعم کار کنه
مرسی:SEVeyesB08_th:

شاهزادهٔ جهنمی
Tuesday 22 March 2011, 03:56 PM
سلام دوستان عیدتون مبارک.بالاخره بعد کلی‌ مکافات خانواده رو راضی‌ کردم که آکواریم راه بندازم. به همفکری شما احتیاج دارم ابعاد تانک مورد نظر من به این شرح می‌باشد: طول:۱۵۰ سانت عرض:بین ۴۵ تا۵۰ سانت ارتفاع:بین ۶۵ تا ۷۰ سانت.در مورد ابعاد شما نظرتون چیه؟ این تانک چند تا ٔپل احتیاج داره؟ در مورد استحکام شیشهٔ زیر تانک یونولیت لازمه یا چیز دیگه؟ من با چند تا متخصص این کار که تماس گرفتم گفتن این تانک حتما باید براش سامپ ساخت شه و فیلتر اکسترنال جواب گو نیست نظر شما اساتید چیه؟اگه سامپ لازمه بگم روی آکواریوم ساخته بشه یا زیر آکواریوم؟و سوال آخر این تانک به این ابعاد رو می‌شه توی محل این کار ساخت و انتقال داد به منزل یا باید توی منزل ساخته بشه؟چون من نظرم اینه که اونجا ساخته بشه بهتر از منزل هست.ما توی آپارتمان زندگی‌ می‌کنیم و طبقه دوم هستیم.در ضمن اگه توی تهران کسی‌ که در این زمینه واقعا خوب باشه رو سراغ دارین معرفی‌ کنید تا سفارش ساخت این تانک رو بدم.با تشکر

night11
Tuesday 22 March 2011, 04:56 PM
سلام دوستان عیدتون مبارک.بالاخره بعد کلی‌ مکافات خانواده رو راضی‌ کردم که آکواریم راه بندازم. به همفکری شما احتیاج دارم ابعاد تانک مورد نظر من به این شرح می‌باشد: طول:۱۵۰ سانت عرض:بین ۴۵ تا۵۰ سانت ارتفاع:بین ۶۵ تا ۷۰ سانت.در مورد ابعاد شما نظرتون چیه؟ این تانک چند تا ٔپل احتیاج داره؟ در مورد استحکام شیشهٔ زیر تانک یونولیت لازمه یا چیز دیگه؟ من با چند تا متخصص این کار که تماس گرفتم گفتن این تانک حتما باید براش سامپ ساخت شه و فیلتر اکسترنال جواب گو نیست نظر شما اساتید چیه؟اگه سامپ لازمه بگم روی آکواریوم ساخته بشه یا زیر آکواریوم؟و سوال آخر این تانک به این ابعاد رو می‌شه توی محل این کار ساخت و انتقال داد به منزل یا باید توی منزل ساخته بشه؟چون من نظرم اینه که اونجا ساخته بشه بهتر از منزل هست.ما توی آپارتمان زندگی‌ می‌کنیم و طبقه دوم هستیم.در ضمن اگه توی تهران کسی‌ که در این زمینه واقعا خوب باشه رو سراغ دارین معرفی‌ کنید تا سفارش ساخت این تانک رو بدم.با تشکر

با سلام

در مورد اندازه نظر من این هست که ارتفاع رو کمتر بگیرید مثلا 50 . و برای زیرش هم حتما باید از یونولیت استفاده کنید . ولی برای سامپ اجباری وجود نداره می تونید از فیلتر سطلی استفاده کنید . و فضای بیشتری در اختیار داشته باشید .

متشکرم

Neda Ariania
Tuesday 22 March 2011, 07:55 PM
ابعاد تانک مورد نظر من به این شرح می‌باشد: طول:۱۵۰ سانت عرض:بین ۴۵ تا۵۰ سانت ارتفاع:بین ۶۵ تا ۷۰ سانت

من با چند تا متخصص این کار که تماس گرفتم گفتن این تانک حتما باید براش سامپ ساخت شه و فیلتر اکسترنال جواب گو نیست نظر شما اساتید چیه؟

و سوال آخر این تانک به این ابعاد رو می‌شه توی محل این کار ساخت و انتقال داد به منزل یا باید توی منزل ساخته بشه؟چون من نظرم اینه که اونجا ساخته بشه بهتر از منزل هست.ما توی آپارتمان زندگی‌ می‌کنیم و طبقه دوم هستیم.

در ضمن اگه توی تهران کسی‌ که در این زمینه واقعا خوب باشه رو سراغ دارین معرفی‌ کنید تا سفارش ساخت این تانک رو بدم.با تشکر

سلام به شما دوست عزیز

من بزرگترین تانکم به طول 180، عرض 60 و ارتفاع 72، چهار سال هست که راه اندازی شده و در تمام این مدت، عمل تصفیه فقط با یک فیلتر سطلی ایهایم انجام شده. هیچ مشکلی هم باهاش نداشتم و بسیار هم ازش راضی بودم و هستم. نکته اینکه دو سال ازا ین مدت، در این تانک انواعی از گربه ماهی های درشت جثه نگهداری می شدند و حتماً می دونید که تانک این قبیل ماهی ها نیاز به فیلتراسیون قوی ای داره. در حال حاضر هم سیکلیدهای آفریقایی در تعداد بالا، در این تانک نگهداری می شن و همچنان این فیلتر کارش رو به خوبی داره انجام می ده. پس اگر یک فیلتر سطلی خوب و قوی تهیه کنید هم مشکلی پیش نخواهد آمد اما باید فلیتری که تهیه می کنید، مارک معتبری داشته باشه و مناسب حجم تانک شما هم باشه.

درباره ساخت تانک در محل مربوطه و انتقالش به منزل هم مشکلی نیست. من هم تانکم بعد از ساخت به منزل آورده شد. بنده هم منزلم در طبقه دوم هست و البته تانک رو با آسانسور بالا آوردند و بعد هم اون رو روی پایه ای به بلندی یک متر قرار دادند. نکته دیگه اینکه تانک من با شیشه 15 میل ساخته شده و طبیعیه که سنگین تر از تانکی هست که با ابعاد مشابه ساخته می شه اما با شیشه 10 میل. با این حال مشکلی جهت انتقالش به منزل پیش نیامد.

اما سفارش ساخت. بهترین و مطمئن ترین جایی که بنده به نوبه خودم می تونم پیشنهاد بدم، ماهیران هست. نه به خاطر شما که به خاطر اسم خودشون هم که شده، کارشون رو به نحو احسن انجام می دن. من 7 آکواریوم دارم که دو تا از اونها کلاسیک هستند و بقیه چینی. هر دو تانک کلاسیکم (یکی با حجم بیش از 700 لیتر و دیگری با حجم بالای 200 لیتر) رو به ماهیران سفارش دادم.

اطلاعات تماس ماهیران:

http://mahiran.com/contactus-fa.html

متشکرم

شاهزادهٔ جهنمی
Wednesday 6 April 2011, 07:13 PM
سلام دوستان خسته نباشید.به امید خدا هفتهٔ بعد دارم میرم دنبال ساخت آکواریوم.ابعاد مورد نظر من: طول:۱۵۰ عرض:۵۰ و ارتفاع:۶۰سانت می‌باشد.تصمیم بر این شد که به خاطر شرایط انتقال اکورویم؛ داخل منزل این کار رو انجام بدم.تمام وسائل لازم رو می‌خوام خودم تهیه کنم و برای ساخت یا خودم شروع به ساخت کنم که البته بار اولی‌ هست که می‌خوام این کار رو بکنم یا به یه آقای اینکاره بگم که بیاد بسازه که کمتر کسی‌ فقط برای ساخت میاد.اولین کار اقدام برای تهیه شیشه می‌باشد که می‌خوام سفارش بدم.اگه دوستان نظری دارید بگین.با تشکر

swing
Wednesday 6 April 2011, 09:12 PM
سلام دوستان خسته نباشید.به امید خدا هفتهٔ بعد دارم میرم دنبال ساخت آکواریوم.ابعاد مورد نظر من: طول:۱۵۰ عرض:۵۰ و ارتفاع:۶۰سانت می‌باشد.تصمیم بر این شد که به خاطر شرایط انتقال اکورویم؛ داخل منزل این کار رو انجام بدم.تمام وسائل لازم رو می‌خوام خودم تهیه کنم و برای ساخت یا خودم شروع به ساخت کنم که البته بار اولی‌ هست که می‌خوام این کار رو بکنم یا به یه آقای اینکاره بگم که بیاد بسازه که کمتر کسی‌ فقط برای ساخت میاد.اولین کار اقدام برای تهیه شیشه می‌باشد که می‌خوام سفارش بدم.اگه دوستان نظری دارید بگین.با تشکر

سلام
دوست ارجمند،
اگر این اولین بار است که اقدام به ساخت تانک می کنید، به نظر من با توجه به ابعاد تانک این کار را خودتان انجام ندهید. اگر آب بدهد یا مشکلی داشته باشد زندگیتان را آب بر خواهد داشت...

farhad-2007
Saturday 9 April 2011, 11:17 AM
باسلام
براي طول و عرض مدنظر شما اگه ارتفاع رو 70 يا 75 درنظر بگيريد زيبايي تانكتون رو دوچندان ميكنه...
به توصيه جناب مظهر هم حتماً عمل كنيد...
و موفق باشيد...
باتشكر farhad-2007

ho_ay_motlagh
Monday 18 April 2011, 03:40 PM
سلام دوستان گرامی

من می خواهم یکی از تانک هایم را به ماهی های گیاهخوار اختصاص دهم . پس به من کمک کنید و نظرات خودتون رو بفرمائید .
ابعاد تانک من 95*40*45 می باشد.
راستی این رو هم بگم که قصد ندارم گیاه طبیعی در تانکم داشته باشم و از ترکیب دکوراسیون چوب و صخره بیشتر لذت می برم .
شن کف تانکم هم سفید رنگه حالا این درخواست من و تجربیات شما

rasooli
Monday 18 April 2011, 06:16 PM
با سلام خدمت دوستان رازبقا
من يه آكواريوم 150*45 سانتي متري با ارتفاع 75 دارم يه پمپ هواي resun چهار خروجي دارم كه جوابگو نيست و وقتي سنگ هوا ها در كف قرار مي گيرند ديگه خيلي كم هوا ميدهند مي خوام عوضش كنم چه ماركي و مدلي بخرم اگه قيمت هم داريد بهم بدهيد

rasooli
Monday 18 April 2011, 06:25 PM
به نظر من شما بايد از شيشه حداقل با عرض 1سانتي متري استفاده كنيد البته بايد در كف و همين طور بالاي آكواريومتون سه پل بگذاريد
موفق باشيد:)

badrang
Friday 6 May 2011, 09:31 PM
سلام
من امروز ماهیهامو منتقلشون کردم به یه تشت:دی
و آکواریومو کامل شستمو تمیزش کردم
بعد از اینکه ماهیارو دوباره برشون گردوندم به آکواریوم یه چیزی دیدم روی آب شناوره!!!
به نظرتون چیه؟ :wink:

http://raazebaghaa.ir/picture.php?albumid=75&pictureid=484

http://raazebaghaa.ir/picture.php?albumid=75&pictureid=485

دورش حبابه!!!!

badrang
Monday 9 May 2011, 09:13 PM
کسی نیس؟

Amir 1986
Monday 9 May 2011, 09:55 PM
کسی نیس؟
سلام دوست عزیز
راستش عکس ها واضح نیست ، ولی بی شباهت به بچه حلزون نیستن .

حالا شما بیشتر در مورد شکل ظاهری خصوصیاتش توضیح بدید ، شاید دوستان بتونن کمکتون کنن .

موفق باشی .

alikamrani11
Tuesday 10 May 2011, 09:18 AM
سلام. یکی از ماهیهای فرانتوزام سه روزه رنگش کلا کبود شده حتی لبهاش. ولی خوب میرقصه وخوب غذا میخوره.ایا مشکلی داره؟ ممنونم.

hichkas_mn
Tuesday 10 May 2011, 09:45 AM
سلام. یکی از ماهیهای فرانتوزام سه روزه رنگش کلا کبود شده حتی لبهاش. ولی خوب میرقصه وخوب غذا میخوره.ایا مشکلی داره؟ ممنونم.
سلام دوست عزیز احتمال داره استرس باشه .لطف کنید شرایط نگهداریشون رو بفرمایید

Unes sogandi
Tuesday 10 May 2011, 02:00 PM
سلام
زیر پل هایی که کف تانک قرار دارن با وجود فیلتر داخلی بعد از مدتی پر از فضولات و مواد زاید میشه که به سختی تمیز (سیفون)میشن،چه جوری میشه با این مشکل کنار اومد؟

عباس ترابیان
Tuesday 10 May 2011, 06:44 PM
اگر پلهای کف تانکتان در چند میلیمتری کف نصب شده اند میتوانید وقتی تانکتان را خالی کرده اید ، قسمت فاصله لبه پل زیرین تا کف تانک را با چسب پر کنید تا دیگر چیزی به زیر پل نفوذ نکند.
اگر فاصله پل کف تا شیشه کف تانک زیاد است که دیگر تنها وقتی در اکواریوم از بستر استفاده نمیکند قابل سیفون کردن بوده و در غیر اینصورت با تخلیه بستر امکان شستشوی ان فراهم میشود.

sadegh_54
Thursday 26 May 2011, 07:22 PM
با سلام و درود
بنده تاز ه با این وبلاگ اشنا شدم وبلاگ جالب و علمی خوبی دارید منم یه اکواریوم دارم که تازگی براش یه تاپ فیلتر اتمن مدل 950 خریدم ولی دریغ از یه کاتالوک کوچک حتی رو جعبه اون(امان از دست این چینی هاhamine k hast::) از دوستان و اساتید در باره نحوه چیدمان مواد و وسایل در داخل اون راهنمایی میخوام .البته لطف کنن همین مدل باشه.
اگر از این مدل عکس لازم دارید بفرمایید تا قرار بدم

عباس ترابیان
Friday 27 May 2011, 01:54 AM
سلام
ضمن خير مقدم به شما

كاركرد و ساختار تاپ فيلترها مشابه و تقريبا ساده است . ابتدا سعي كنيد يك بار قطعات ان را بر هم سوار كرده و اماده كار كنيد تا به نوع عملكرد سيستم فيلتر فوقاني تانكتون آشنا بشيد .
در مرحله بعد بايد به اين پرسش پاسخ بديد كه از تاپ فيلتر براي چه موردي ميخواهيد استفاده كنيد . خوب جوابتون شايد اينه كه روشنه و كاربردش براي فيلتر كردن آبه . درست ميفرماييد اما بايد توجه داشته باشيد كه در ساده ترين حالت اين فيلترهاي فوقاني يا تاپ فيلترها يك فيلتر مكانيكي هستند يعني با قرار دادن بستر يا مديايي در ان ميتوانيد آبتون را غربال كرده و از كثيفي و ذرات معلق پالايش كنيد اما شما ميتونيد بسته به نوع كار و درخواست مد نظرتون از اين فيلترها به عنوان فيلتر بيولوژيكي يا حتي فيلتر شيميايي نيز براي آكواريوم استفاده كنيد .
نتيجتا ابتدا پيشنهاد ميكنم بخش مربوط به فيلتر ها و انواع انها و نقش و كاركرد هر يك را مطالعه فرماييد . در صورتي كه نيازي به اين كار نداريد ديگر ميماند اينكه چه نوع فيلتر و با چه موادي ميخواهيد سر هم كنيد .
كاركرد درست فيلتر و طراحي مناسب اجزاي ان نياز به كمي وقت ، اطلاعات و همفكري دارد كه اميد است در اينجا بتوانيد به ان برسيد و ما نيز ار تجربه و دانش شما بهره مند شويم.

با احترام
ترابيان

badrang
Friday 27 May 2011, 02:41 PM
سلام
برای اینکه صدای پمپ هوا تو آکواریوم رو خفه کنیم چیکار میتونیم بکنیم؟؟
چون من آکواریوم رو بخاطر صدای پمپش بردمش طبقه پایین شبها مخصوصن که خونه ساکته خیلی صدا میده
انگار یکی داره قلیون میکشه
البته من خودم با این صدا مشکلی ندارم و لذت میبرم ولی خانواده گیر میدن!
به نظرتون چیکار کنم که هیچ صدایی نده؟
ممنون

Amir 1986
Friday 27 May 2011, 04:25 PM
سلام
برای اینکه صدای پمپ هوا تو آکواریوم رو خفه کنیم چیکار میتونیم بکنیم؟؟
چون من آکواریوم رو بخاطر صدای پمپش بردمش طبقه پایین شبها مخصوصن که خونه ساکته خیلی صدا میده
انگار یکی داره قلیون میکشه
البته من خودم با این صدا مشکلی ندارم و لذت میبرم ولی خانواده گیر میدن!
به نظرتون چیکار کنم که هیچ صدایی نده؟
ممنون
سلام
برخی از پمپ ها کلا صدا میدن و نمیشه کاریشون کرد !
اما اگه منظورتون صدای هوا هستش ، میشه خیلی از کارا انجام داد تا آکواریوم کم صدا داشت .

شما از چه سیستم تصفیه ای استفاده میکنید ؟!
منظورتون از صدای قلیون چیه ؟ صدای فیلتر زیر شنی ؟

با داشتن یه سیستم تصفیه خوب و جریان مناسب آب و نسبت مناسب ماهی به حجم اکواریوم ، اصلا نیازی به پمپ هوا نیست !

اگه بیشتر در مورد آکواریوم و حجم و ماهی ها توضیح بدین ، میگم چیکار کنید تا صدای آکواریوم کلا کم بشه ! :smilies (17):

موفق باشید .

badrang
Friday 27 May 2011, 05:43 PM
خود پمپ صدا نمیده بله منظورم صدای هواست.
آکواریومم طولش 70 تاست ارتفاعشم فکر کنم 32 باشه.(حدوداً 65 لیتر آب میگیره)
فیلتر زیر شنی ندارم!
از فیلتر تصفیه آب استفاده میکنم فقط.
ماهی هام هم:1 عدد نایف-اسکار-لجن خوار-دو تا پرت هستن.(تصمیم دارم اسکار و نایف رو به زودی با یه مدل ماهی دیگه عوض کنم)
منظورم از صدای قلیون اینه که وقتی قلیون میکشن تو مخزن آبش حباب ایجاد میشه و قل قل صدا میدهhttp://raazebaghaa.ir/images/smilies/smilies%20%2817%29.gif
چجوری نیازی به پمپ هوا نیست!!!؟؟!؟؟

http://fws.ir/home/?v=raaz0572.jpg

badrang
Friday 27 May 2011, 07:16 PM
تصویری از آکواریوم:

http://up.iranblog.com/images/mxfs4xttsnptsr2v5ql.jpg

اگه رو سطح آب کف تشکیل شده باشه به چه معناست؟

Amir 1986
Saturday 28 May 2011, 12:38 AM
سلام دوست عزیز
اول اینکه سایز آکواریوم شما برای این ماهی ها خیلی کوچیک هستش .

کمی از بالای آکواریوم خالی هستش ، ارتفاع آب رو بیار بالاتر

خوب کاری میکنی که اسکار و نایف رو رد میکنی بره
واسه آوردن ماهی جدید دقت کن ، به نظرم همین دوتا پرت برای این حجم کافی هستن .

میتونی از یه تاپ فیلتر استفاده کنی
قیمت زیادی هم نداره
با دوتا پرت و این حجم نیازی به پمپ هوا هخم نداری

توی شب لوله تاپ فیلترو ببری داخل آب که صدا نده و روز بیاریش بالای آب تا هوادهی هم انجام بشه .

همین جریان ایجاد شده در آب ، اکسیژن مورد نیاز ماهی هارو تامین میکنه

کمی هم دکوراسینتون رو تغییر بدید
تزیینات رو شن ها ممکنه بدن ماهی هارو زخمی کنه
بهتره اونارو برداری

موفق باشی .

sadegh_54
Saturday 28 May 2011, 11:14 AM
سلام
ضمن خير مقدم به شما

كاركرد و ساختار تاپ فيلترها مشابه و تقريبا ساده است . ابتدا سعي كنيد يك بار قطعات ان را بر هم سوار كرده و اماده كار كنيد تا به نوع عملكرد سيستم فيلتر فوقاني تانكتون آشنا بشيد .
در مرحله بعد بايد به اين پرسش پاسخ بديد كه از تاپ فيلتر براي چه موردي ميخواهيد استفاده كنيد . خوب جوابتون شايد اينه كه روشنه و كاربردش براي فيلتر كردن آبه . درست ميفرماييد اما بايد توجه داشته باشيد كه در ساده ترين حالت اين فيلترهاي فوقاني يا تاپ فيلترها يك فيلتر مكانيكي هستند يعني با قرار دادن بستر يا مديايي در ان ميتوانيد آبتون را غربال كرده و از كثيفي و ذرات معلق پالايش كنيد اما شما ميتونيد بسته به نوع كار و درخواست مد نظرتون از اين فيلترها به عنوان فيلتر بيولوژيكي يا حتي فيلتر شيميايي نيز براي آكواريوم استفاده كنيد .
نتيجتا ابتدا پيشنهاد ميكنم بخش مربوط به فيلتر ها و انواع انها و نقش و كاركرد هر يك را مطالعه فرماييد . در صورتي كه نيازي به اين كار نداريد ديگر ميماند اينكه چه نوع فيلتر و با چه موادي ميخواهيد سر هم كنيد .
كاركرد درست فيلتر و طراحي مناسب اجزاي ان نياز به كمي وقت ، اطلاعات و همفكري دارد كه اميد است در اينجا بتوانيد به ان برسيد و ما نيز ار تجربه و دانش شما بهره مند شويم.

با احترام
ترابيان
با سلام
ضمن تشکر از اقا عباس و یکی از مدیران محترم این بخش (ندا خانم) از اینکه وقت گذاشتید و منو راهنمایی کردید ممنونم
اقا عباس من ابتدا از این تاپ فیلتر یه اب زلال و تمیز رو میخام تا بعد برسم سراغ فیلتر بیولوژیک و شیمیایی اون ولی حدود یه هفته هست که با یه لایه ابر و یه لایه پشم شیشه داره کار میکنه ولی اصلا اب رو صاف و زلال نمیکنه. نمیدونم چرا.:bc3:
لطفا منو راهنمایی کنید.

عباس ترابیان
Saturday 28 May 2011, 11:55 AM
سلام

آب تمیز که مورد نظر تون هست میتونه از انتخاب درست ابر یا مدیای فیلتر کننده ذرات و کثیفی آب به دست بیاد .

اگر تازه آکواریومتون را راه انداختید و آبش تیره هست باید کمی صبر کنید تا آبتون تثبیت بشه و فیلترتون بتونه کارش رو بهتر انجام بده . اگر آبتون کهنه است و کارکرد فیلتر روی صاف شدنش تاثیری نداشته باید یکی از موارد زیر در ان نقش داشته باشه .
- غذایی که استفاده میکنید مطلوب نیست و باعث کثیفی آب آکواریوم شما میشه .
- ابر یا پشم شیشه انتخابی شما مناسب نیست یا به نحو مناسبی در فیلتر جاگذاری نشده است . اگر درزی برای عبور آب از اطراف ابرتون باشه دیگه نمیشه انتظار داشت آبتون کاملا صاف و شفاف بشه . نصب ابرتون را چک کنید تا در اطراف کاملا با بدنه فیلتر آب بندی شده باشه .
- ماهی هایی که نگه میدارید متناسب با حجم و ساختار تانکتون نیست و سبب کثیفی آب میشن .

sadegh_54
Wednesday 8 June 2011, 05:42 AM
با سلام خدمت همه دوستان راز بقایی خودم خصوصا اساتید محترم
این روز ها با گرم شدن هوا و با توجه به این که من در جنوب کشور زندگی میکنم (استان فارس شهرستان فسا) آب اکواریومم روز بروز گرم و گرم تر میشه (امروز تقریبا 32درجه رسید) البته تمهیداتی هم بکار بردم ولی به نتیجه نرسیدم ،از دوستان با تجربه خودم درخواست کمک دارم.میترسم ماهیهام تلف بشن
ممنونم میشم

farhad-2007
Wednesday 8 June 2011, 09:58 AM
با سلام خدمت همه دوستان راز بقایی خودم خصوصا اساتید محترم
این روز ها با گرم شدن هوا و با توجه به این که من در جنوب کشور زندگی میکنم (استان فارس شهرستان فسا) آب اکواریومم روز بروز گرم و گرم تر میشه (امروز تقریبا 32درجه رسید) البته تمهیداتی هم بکار بردم ولی به نتیجه نرسیدم ،از دوستان با تجربه خودم درخواست کمک دارم.میترسم ماهیهام تلف بشن
ممنونم میشم

باسلام
استفاده از چيلر براي زماني هست كه آب رو در دماي پائين و مناسب نگهداره مثلاً 28 درجه ثابت...
اما اين وسيله بسيار گرونه و وقتي آدم قيمتش رو ميفهمه از استفاده كردنش پشيمون ميشه...
اما راه حل:
بهترين گزينه استفاده از فنهاي مخصوص هستش كه بالاي تانك و روي سطح قرار ميگيره و با بادزدن روي سطح تانك آب رو 2-4 درجه خنك ميكنه...
البته اگه فن مخصوص آكواريوم در دسترس نبود ميتونيد از فنهاي كامپيوتر تا چيزي مشابه استفاده كنيد كه زحمت درست كردن قاب يا نحوه قرار دادن فن روي تانك ميافته گردن خودتون...
موفق باشي
باتشكر farhad-2007

sadegh_54
Wednesday 8 June 2011, 03:38 PM
باسلام
استفاده از چيلر براي زماني هست كه آب رو در دماي پائين و مناسب نگهداره مثلاً 28 درجه ثابت...
اما اين وسيله بسيار گرونه و وقتي آدم قيمتش رو ميفهمه از استفاده كردنش پشيمون ميشه...
اما راه حل:
بهترين گزينه استفاده از فنهاي مخصوص هستش كه بالاي تانك و روي سطح قرار ميگيره و با بادزدن روي سطح تانك آب رو 2-4 درجه خنك ميكنه...
البته اگه فن مخصوص آكواريوم در دسترس نبود ميتونيد از فنهاي كامپيوتر تا چيزي مشابه استفاده كنيد كه زحمت درست كردن قاب يا نحوه قرار دادن فن روي تانك ميافته گردن خودتون...
موفق باشي
باتشكر farhad-2007

فرهاد جون از راهنمایی و کمکت ممنونم ولی چند سوال دیگه در اینجا پیش میاد ، این که با این روشی که شما فرمودی آیا 450 لیتر آب رو میتونه با یه فن کامپیوتر خنک کنه ،اونم 2 تا 4 درجه.
و سوال دیگه اینکه واقعا این ماهی هایی که من دارم تو دمای بالا هم میتونن دوام بیارند.
ماهیها:ماکرو،بلويد،پرت،با ش،پرچمی،کت فیش
و در آخر از دیگر دوستان نیز خواهش میکنم بازم نطرشون رو بفرمایند.:question:

SHS-908
Wednesday 8 June 2011, 11:20 PM
فرهاد جون از راهنمایی و کمکت ممنونم ولی چند سوال دیگه در اینجا پیش میاد ، این که با این روشی که شما فرمودی آیا 450 لیتر آب رو میتونه با یه فن کامپیوتر خنک کنه ،اونم 2 تا 4 درجه.
و سوال دیگه اینکه واقعا این ماهی هایی که من دارم تو دمای بالا هم میتونن دوام بیارند.
ماهیها:ماکرو،بلويد،پرت،با ش،پرچمی،کت فیش
و در آخر از دیگر دوستان نیز خواهش میکنم بازم نطرشون رو بفرمایند.:question:

با سلام
دوست عزیز در مورد سوال اولتون اگه دقت بفرمایید استاد بزرگوار آقا فرهاد فرمودند فنهای مخصوص که مسلما با حجم تانک تعدادشون هم تغییر میکنه
در مورد سوال دوم شاید ماهی ها این دما رو تحمل کنند ولی براشون مطلوب نخواهد بود و اثرات خاص خودش رو داره
به هر حال هر منطقه ای از کشور ما شرایط محیطی خودش رو داره (یه جا گرما یه جا سرما یه جا آب نامناسب )ولی زادگاه و خصوصیات ژنتیکی هر ماهی ثابته پس بهتر تمام سعیمون رو بکنیم
که بهترین شرایط رو فراهم کنیم
عوامل دیگه ای هم میتونه به پایین آوردن دما کمک کنه مثه استفاده از سیستم سرمایشی
منزل یا قرار دادن تانک در محلی که جریان هوای مناسب تری داره (مثه نزدیک پنجره یا ...)

با تشکر

sadegh_54
Thursday 9 June 2011, 05:02 AM
از دو عزیزی که دو مورد مشکل گرم بودن بیش از حد آب تانکم منو راهنمایی کردن تشکر و سپاس گزاری میکنم.
بازم منتظر نظرات بقیه دوستان هستم.
موفق و موید باشید.

عباس ترابیان
Thursday 9 June 2011, 10:54 AM
سلام
در صورتی که افزایش دما تدریجی باشد ماهی ها تا حدود زیادی میتوانند دماهای بالاتر از حد معمول را تحمل کنند اما تغییرات دیگری در بدن ماهی و محیط زیست ان صورت میگیره که باید مورد توجه قرار بگیره .
- در صورتی که دما تدریجا افزایش یابد ماهیهای شما میتوانند دمایی تا حدود 36 درجه را به خوبی تحمل کنند .
- با افزایش دما مقدار اکسیژن آبتون کمتر میشه و باید نسبت به بهبود هوادهی دقت کنید .
- با افزایش دما سرعت متابولیسم ماهی بیشتر میشه و باید کیفیت آب براش مناسب تر باشه .
- با افزایش دما در ابتدا مقدار غذای مصرفی ماهی ها بیشتر شده و با روند صعودی دما تدریجا از مقدار غذای مصرفیشون کمتر میشه . بنابر این بهتره از غذای با کیفیت و در مقادیر کمتر استفاده کنید .
- هر قدر مقدار غذا دهی شما به ماهیها بیشتر باشه به همان مقدار به ماهیها فشار بیشتری برای زنده ماندن در دمای بالاتر وارد میشه ، نتیجتا اینکه مقدار غذا دهی را به یک وعده در روز تقلیل دهید .
- در صورتی که دمای هوای محیط از دمای آب آکواریوم شما کمتر باشد شما میتوانید از فن برای خنک تر شدن آب استفاده کنید و در صورتی که هوای محیط گرمتر از آب باشد باید توجه داشته باشید که استفاده از فن باعث افزایش دمای آب آکواریوم شما تا رسیدن به تعادل دمایی میشود .
- داشتن تانک ماهی با حجم بیشتر میتواند با استفاده از خواص فیزیکی آب سبب تعادل و ثبات دمایی بیشتری برای ماهی ها شود .
-در صورتی که در ساعاتی از شبانه روز دمای محل نگهداری ماهیها خنک تر است ( استفاده از کولر یا وسایل خنک کننده یا تغییرات طبیعی ) میتوانید از فن برای تسریع خنک تر شدن اکواریوم استفاده کنید .
- اکواریوم خود را در سایه و به دور از محل جریان هوای گرم در منزل قرار دهید . بهترین مکان قسمت هایی از خانه است که از تابش نور مستقیم و غیر مستقیم دورتر باشد .
- آکواریوم را از منابع گرمایی دور نگهدارید ( آشپزخانه و موارد گرما زا )

با احترام
ترابیان

sadegh_54
Friday 10 June 2011, 06:43 AM
با سلام خدمت همه دوستان
ضمن عرض تشکر از دوست،استاد و مدیر محترم جناب اقای ترابیان از پاسخ کامل و جامع به سوال این حقیر ،البته بعضی از دوستان میگن که دمای اکواریوم روی 32 یه دمای خوبیه حالا تا چه حد این قضیه صحت و سقم داشته باشه نمیدونم.دلیل هم دارن برا گفته خودشون میگن که تو این دما بیشتر قارچها وانگلها و... نمیتون تو این دما زنده مانده و فعالیت کن
در هر صورت برا پایین اوردن دمای تانکم یه فکرایی دارم که اگر عملی کردم و جواب داد حتما نتیجه رو خدمت دوستان میگم.

عباس ترابیان
Friday 10 June 2011, 08:28 AM
سلام

به نظر ميرسه براي بيشتر ماهيهاي آكواريومي رايج ، دماي آب كمتر از 30درجه مناسب باشد. دمايي در حدود 27 تا 28 درجه سانتيگراد براي شرايط آكواريوم و دمايي در حدود 22 تا 26 براي كارگاه هاي تكثير و پرورش به نظر مناسب تر ميرسه .البته شرايط و موارد خاص هميشه بايد در نظر گرفته بشه .
وقتي دما ي آب آكواريوم بالاتر ميره بر سرعت سوخت و ساز ماهيها هم افزوده ميشه و نياز به غذاي بيشتر و اكس‍يژن بيشتر دارند.
در هر صورت شرايط نگهداري هر ماهي در مكانهاي مختلف متفاوت بوده و بهتره به سابقه نگهداري و پرورش هر ماهي توجه داشته باشيم تا بدانيم در چه دمايي رشد و پرورش يافته است .
در صورتي كه در آكواريوم تراكم ماهي داريد حتما به بالا نبودن دما توجه كنيد . در هر دمايي وقتي ماهي بتواند سازگار شود طبعا عوامل بيماريزا نيز توانايي سازگاري و يا بيماريزايي خواهند داشت .
مهمترين عامل در سلامت ماهي داشتن محيطي آرام ، شرايط زيستي مطلوب ، سلامت بدن و سيستم ايمني كار امد است كه ميتواند ماهي را در مقابل بيماريها حفظ كند وگرنه در هر دمايي عوامل بيماريزا ميتوانند ماهيهاي مستعد را آلوده كنند.
طبعا اين مطلب كه در دماي بالا پاره اي از عوامل بيماريزا كمتر مشاهده ميشوند و يا در دماي پايين پاره اي از عوامل ديگر بيماريزا كمتر حضور دارند در كل صحيح است اما در ارتباط با عوامل ديگري نيز مي باشد كه بايد در نظر گرفته شود .

با احترام
ترابيان