PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش دیپ ساده

VAZIRI
Sunday 11 January 09, 15:29
دیپ انواع گوناگونی داره و در کل معنی اون هر نوع ادویه ای که با ماست و cream fresh مخللوط بشه رو میگن دیپ یا مزه . طبق ذائقه خودتون میتونین هر چیزی رو اضافه یا کم کنید . مثلن همین مسات و خیار یا ماست موسیر خودمون هم نوعی دیپ به حساب میان . بعضی از انواع اون بسیار گرون قیمت هستن و با مواد غذایی گرونی تهیه میشن مثل خاویار و مورد مصرف اون رو هم بیشتر شما میدونین ! ولی اینجا نه اون خوراک های تجملاتی مورد نظره و نه وقت و هزینه زیاد و حتا نوشیدنی های اتانولی (!!) از دیپ میشه بعنوان نوعی تنقلات دلچسب مخصوصن برای خانم ها که عاشق خوراکی های تند و شور هستن مثل انواع چیپس ها و .. استفاده کرد . من دیدم توی ایران بعضی ها چیپس رو با سس گوجه فرنگی میخورن و حالم واقعن به هم خورده . خود چپیس هم کلن جز ضرر چیزی نداره و پر از روغن و نمکه مخصوصن چیپس های ایران که حتا شنیدم بهداشتی هم نیستن . ولی اگه شما هم مثل من دائم ویار دارین و عاشق خوردنی های شور هستین , از چیپس هایی که با برگه های ذرت درست میشن و سرخ هم نمیشن و فقط با حرارت برشته شون میکنن , بهتره استفاده کنین . این نوع چیپس ها چون نمک ندارن , باید اونها رو با مواد مکمل مصرف کرد که خیلی خوشمزه تر میشن . در اینجا سعی کردم چند نوع ساده و خوشمزه آموزش بدم که هم خیلی ساده درست میشن و هم خیلی خوشمزه هستن و شاید خودتون هم بلد باشین :

- مواد لازم برای تهیه سُس سالسا :

گوجه فرنگی درشت و گوشتی یک عدد .
یک حبه سیر .
پیاز رنده شده به همون اندازه یک حبه سیر . ( مقدار سیر و پیاز برابر باشن ) .
جعفری ریز خرد شده , نصف قاشق مربا خوری .
لیمو ترش یا لایم . چند قطره .
نمک , فلفل قرمز یا پاپریکا یا سُس چیلی , به میزان دلخواه .

** دقت کنید اصل سالسای مکزیکی چیزی شبیه همون سالاد شیرازی خودمون هست و اونو بعنوان مخلفات لای ساندویچ ها و یا غذاهایی که ما بهشون میگیم پیراشکی یا دلمه , میریزن ولی ما چون هدفمون غذا نیست و نوعی تنقلات هست , مواد رو خرد نمیکنیم و رنده میکنیم !

این سس جزو معروف ترین سس هایی هست که تقریبن همه مردم طرفدارش هستن . درست کردنش ساده ست و در ضمن خیلی خاصیت داره . گوجه فرنگی رو رنده ریز کنید . سیر و پیاز رو هم همینطور . هر چقدر ریزتر , بهتر . باقی مواد رو هم بهش اضافه کنین و تموم . حالا بشینین جلوی تلویزیون و یه کاسه چیپس ذرت دستتون بگیرین و بزنین توی این سس و میل کنید :) .
* این سس رو با رولت های گوشتی یا پیراشکی گوشت هم میتونین سرو کنین .

- این دیپ رو هم خودم اختراع کردم و خیلی خوشمزه ست :

مواد لازم :
l

پودر کاری از نوع مدیوم , نصف قاشق چای خوری . ( اگه تندی دوست دارین Strong بگیرین ) .
سالاد کرم , یک قاشق غذاخوری . ( با سس مایونز اشتباه نشه چون فرق داره ) .
سُس مایونز , یک قاشق غذاخوری .
پودر سیر , به میزان دلخواه .
ماست پر چرب , کیسه ای یا ماست یونانی که ترجیحن شیرین نباشه , دو قاشق غذا خوری .
فلفل قرمز و کمی نمک به میزان دلخواه .

میتونین این دیپ رو به همراه سوسیس که سرخ کرده و حلقه حلقه شده و توی خلال دندون بعنوان پایه فرو کردین سرو کنین و یا زیتون سیاه و پنیر و یا پنیر چدار بصورت چیپس در بیارین و میگو پفکی و خیلی غذاهای دیگه .

* از دادن این دیپ به بچه ها خودداری کنید چون باعث سوزش معده میشه براشون و اگر هم که چربی بالا و فشار خون دارین اصلن سراغش نرین .